RADIO-PROGRAMMA'S M VRIJDAG 21 AUGUSTUS 1936 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BEAD PAG. II ZATERDAG 22 ABGUSTtfS GEMENGDE BERICHTEN ERNSTIGE AANRIJDING TE ROOSENDAAL. Slachtoffer overleden. Woensdagmorgen is de gemeentewerk man P. Heynen te Roosendaal, wonende aan de Wouwschebaan aldaar, nabij zijn woning, bij het oversteken van den weg door een luxe-auto aangereden en tegen den weg gesmakt. Nadat hij zijn woning was binnengedragen, waar hem de eerste medische hulp werd verleend, is de man, die een hersenschudding had bekomen, be nevens een gapende hoofdwonde, en die bovendien een rib had gebroken, naar het ziekenhuis Charitas overgebracht. Hier is hij gisteren in den loop van den dag aan de gevolgen overleden. Naar ons verze kerd wordt treft den chauffeur geen schuld. ERNSTIGE BOTSING TE GRAVE. Motorrijder levensgevaarlijk gewond. Gistermiddag is op de Maasbrug te Gra ve een ernstig verkeersongeval gebeurd, dat waarschijnlijk aan een motorrijder het leven zal kosten. Omstreeks vijf uur bevond zich de 32-ja rige M. uit Meerveldhoven per motor op de Maasbrug, toen hij plotseling voor een passeerenden auto moest stoppen. Door dat hy z\jn pedaal miste, moest de jon geman, om een aanrijding te voorkomen, het stuur naar links omgooien. Op hetzelf de oogenblik naderde uit de richting Gra ve een groote vrachtwagen. De motorrijder trachtte tusschen de beide vrachtwagens door te glippen, doch deze manoeuvre mis lukte. Hij botste met groote kracht tegen de beide voertuigen op. M. werd van zyn motorrijwiel geslingerd en kwam met kracht tegen het brugdek terecht. Dr. Kampers uit Grave, die spoedig ter plaatse was, constateerde een ernstige schedelbreuk, inwendige kneuzingen en een gebroken been. Op de plaats van het ongeluk werd de motorrijder voorzien van de laatste H.H. Sacramenten. Het slacht offer, dat veel bloed had verloren, is per auto naar het St. Josephziekenhuis ver voerd. Zijn toestand is levensgevaarlijk. "VRACHTAUTO TEGEN EEN BOQM. Een zwaar en een licht gewonde. Omstreeks zes uur is Donderdagmiddag een uit Gorinchem afkomstige vrachtauto, geladen met vier paarden, onder Hulshorst tengevolge van het springen van een band tegen een boom gereden. De kabine werd geheel ingedrukt, met het gevolg, dat de bestuurder, K. P. uit Meppel, lichte ver wondingen bekwam. Ernstiger stond het met den anderen in zittende, A. K. uit De Wijk bij Meppel, die een schedelbasisfractuur opliep. In hoogst zorgwekkenden toestand is hij naar het zie kenhuis Salem te Ermelo overgebracht. Men vreest voor zijn leven. Dr. Plomp uit Nunspeet verleende ge neeskundige hulp. De paarden, die vervoerd werden, ble ven ongedeerd. AUTO TE WATER GEREDEN. Bestuurder van verdrinkingsdood gered. De hotelier W. de B. uit Loenersloot die met zijn auto langs de Ter Aasche Zuwe tusschen Ter Aa en Vinkeveen reed, moest uithalen voor tegemoetkomende fietser. Tengevolge van den zwaren regenval was echter de berm van den weg zacht met het gevolg, dat de wagen van achteren wegzakte. Het gelukte den bestuurder zijn voertuig weer op den weg te brengen, doch hij zag geen kans het daar te houden, zoo dat hij pardoes in een diepe sloot reed aan de andere zijde van den weg. De wagen kantelde en was spoedig in de diepte verdwenen. De fietsers, voor wie de automobilist had móeten uithalen, behiel den hun tegenwoordigheid van geest en stelden terstond reddingspogingen in het werk. Zij slaagden er in onder water het por tier te openen en de B. uit zijn benarde po sitie te bevrijden, waarna bleek, dat hij gen letsel had bekomen. GECOMPLICEERDE AANRIJDING. Gisterochtend ongeveer half negen heeft op den Ryswijkscheweg, nabij de Gouver neurlaan te Den Haag een vrachtauto, be stuurd door den 21-jarigen R. B., uit de Gouverneurlaan een aanrijding veroor zaakt, waardoor verschillende personen het slachtoffer zijn geworden. Eenige straatmakers waren ter plaatse bezig met reparatie aan den weg, waartoe een waarschuwingsbord was geplaatst. Door onopgehelderde oorzaak reed de chauf feur van de vrachtauto tegen dit bord op, waardoor het omviel en de 54-jarige straatmaker T. L. R., uit de Fahrenheit- straat trof. Deze bekwam een hoofdwond. Ook diens collega de straatmaker C. J. van der H. uit de Pluvierstraat kwam te vallen. Hij klaagde over pyn in de rechterzijde. De auto reed door en botste toen tegen der. 16-jarigen wielrijder W. H. uit de Kootwijkstraat, die kwam te vallen en daarbij vermoedelijk den linkerpols brak, waarna een tandem, bestuurd door den 19- jarigen C. J. G. uit Vlissingen eenzelfde lot trof. De berijders kwamen met den schrik vrij, doch het achterwiel van den tandem werd vernield. De wielrijder H. en de straatmaker R. werden door'den G. D. naar den centralen post overgebracht, vanwaar zij, na ver bonden te zijn per taxi huiswaarts konden keeren. Van de auto, die door de politie in be slag werd genomen, bleken de remmen on deugdelijk te zijn. Tegen den bestuurder werd proces-verbaal opgemaakt. JONGEN UIT EEN SCHOMMEL GEVALLEN. Toen het 14-jarig zoontje van de familie van Dijk te Schayk op een schommel aan het spelen was, viel hij plotseling van een aanzienlijke hoogte naar beneden. Zwaar gewond en bewusteloos bleef het slachtof fer liggen. Een ontboden geneesheer acht te den toestand zoo ernstig, dat toediening van de H.H. Sacramenten der Stervenden wenschelijk werd geacht. Nadien is de knaap, die zeer ernstig aan het hoofd was gewond, naar het St. Canisius-ziekenhuis te Nijmegen overgebracht. Men vreest voor zijn leven. HET KANO-ONGELUK BIJ CADZAND. Lijk van een der slachtoffers aangespoeld. Gisteren is op het strand tusschen West- kapelle en Zoutelande een lijk aangespoeld. Uit een signalement dat den burgemees ter ter beschikking stond, kon worden op gemaakt, dat men te doen had met het stoffelijk overschot van een der beide in zittenden van de kano, welke in den na middag van Zondag 9 Augustus ter hoog te van de haven van Cadzand omsloeg, waardoor beide personen verdronken. De gevondene is gebleken te zijn de 24-jarige Ph. Constant, wonende te Luik. Een oom en twee neven, die telegrafisch ontboden waren hebben het lijk herkend. Het andere slachtoffer, welks lijk nog niet is gevonden, is de zestienjarige Storms wonende Avenue Tilleul 50 te Luik. Zijn signalement is: lang pl.m. 1.74 M., blond haar twee groote wratten op het lichaam, gekleed in blauwe zwembroek. KADEMUUR TE ROTTERDAM VERZAKT. Gistermorgen is aan de Haringvliet te Rotterdam, zuidzijde, de kade over een lengte van vijftig meter bezweken en in het water gestort. Persoonlijke ongeluk ken kwamen niet voor, doch de schade voor de gemeente en voor de firma's, wier goe deren op de wal lagen opgeslagen, is zeer aanzienlijk. Ongeveer veertien dagen geleden hebben zich verschijnselen voorgedaan, die er op wezen, dat de kademuur Haringvliet zuid zijde niet meer zoo hecht was, als wel wen schelijk moest worden geoordeeld. De gemeentelijke technische dienst werd er van in kennis gesteld en gedurende twee weken is nauwkeurig gecontroleerd, of er werking in de grond en de kade muur zat en dit had tot gevolg, dat men gisteren over een lengte van veertig meter een houten hek plaatse, rondom het stuk, dat gevaar opleverde te bezwijken Eerder dan men verwacht heeft is de kademuur ingestort. Daaraan moet ook worden toegeschreven, dat aan verschillende firma's die hier laadden en losten niet werd verboden, om er goederen op te slaan. Zoo loste gister morgen schipper De Wijs uit Standaard buiten een partij van veertig ton aardap pelen, verpakt in kraten op de wal. Van de firma A. Goedhart lag er een aantal balen meel, terwijl binnen het af gezette stuk ook heel wat leege fusten van de brouwerij „De Amstel" voor expeditie was bijeengebracht. Toen even voor twaalf uur de kademuur voorover kwam, lagen er enkele motorbooten gemeerd. Door de geweldige druk werden deze vaartuigen naar het midden van de Haringvliet ge duwd en de kracht was zoo geweldig, dat de trossen, waaraan de motorbooten ge meerd lagen, afknapten. Met de muur ver dween ook een groot deel van de bestrating in het water, alsmede ongeveer twintigdui zend K.G. aardappelen, dertig balen meel .en een flink aantal leege kisten van „De Amstel". DARMZIEKTE TE AMBT- HARDENBERG. Reeds één geval met doodelijken afloop. Het vorige jaar is in de gemeente Ambt- Hardenberg een eigenaardige ziekte opge treden, waarvan men eerst vreesde, dat het cholera was, doch waarvan later bleek, dat zij verband hield ihet ernstige stoor nissen in de spijsverteringsorganen. De ziekte werd daarom in den volksmond aan geduid als darmziekte. Vele ingezetenen werden er door aangetast en er waren ver scheidene gevallen met doodelijken afloop. De ziekte bracht dus groote ontsteltenis onder de bevoDcing teweeg. Die ontsteltenis dreigt zich, naar het Handelsblad meldt, weder van de ingeze- nen van Ambt-Hardenberg meester te ma ken, daar den laatsten tijd andermaal een aantal gevallen van deze z.g. darmziekte, die besmettelijk is, zijn geconstateerd. In een gezin te Rheezerveel is reeds een 8-jarig meisje aan de gevolgen overleden, terwijl enkele andere kinderen naar de ba rakken voor besmettelijke ziekten te Zwolle zijn overgebracht. In verband met deze omstandigheden heeft de burgemeester van Ambt-Harden berg, de heer G. Oprei, in overleg met den inspecteur voor de volksgezondheid, het wenschelijk geoordeeld aan alle hoofden van gezinnen in zijn gemeente een rond schrijven te doen toekomen, waarin de in gezetenen worden aangespoord mede te werken tot het in toepassing brengen van verschillende maatregelen ter bevordering van de hygiëne, en om terstond genees kundige hulp in te roepen, wanneer symp tomen, die nader worden omschreven, van de bewuste ziekte zich voordoen. ONRECHTMATIG STEUN GETROKKEN. De Bussumsche politie heeft proces-ver baal opgemaakt tegen een vijftal werkloo- zen, die onrechtmatig steun trokken. Zij gaven hun verdiensten niet op en hebben op deze manier de gemeente Bus- sum voor ongeveer ƒ1200 benadeeld. DE ONREGELMATIGHEDEN TE BORSSELEN. De vergadering van ingelanden van de calamiteuzen polder Borsselen heeft gis termiddag besloten de schorsing van den ontvanger-griffier, den heer H. C. R., bur gemeester van de gemeente Borsselen, met zes maanden te verlengen. In dit tijdsverloop zal een grondig onderzoek naar de administratie worden ingesteld. Een verzoek van den heer R. om ont slag werd afgewezen. Men achtte het be ter, dat hangende het onderzoek een ambtelijke verhouding blijft bestaan. Voorts is besloten tot het aangaan van een tijdelijke kasgeldleening ad 1 14.000 voor zes maanden tegen 3 pet. rente. POGING TOT VERGIFTIGING VAN HAAR MAN. Vrouw gearresteerd. Door de marechaussee te Klazienaveen zijn gisteren gevankelijk naar Assen over gebracht Grietje S., vrouw van Hendrik K., en Hendrik Jan P., arbeider, beiden wonende te Klazienaveen. Zij worden verdacht van poging tot moord op Hendrik K., den man van Griet je S. Zij zouden in gezamenlijk overleg al lerlei vergiftigingsbestanddeelen en scher pe voorwerpen in het eten van K. te heb ben gedaan om deze zoodoende van het \leven te berooven. Na verhoor door den Officier van Jus titie zijn beiden in arrest gesteld. DE BRAND IN HET LOODSENCOMPLEX TE ROTTERDAM. De schade vrij groot. Naar thans uit een opgaaf van het meu beltransport- en verhuisbedrijf van de firma W. Smits uit den Zwaanshals blijkt is de schade, veroorzaakt door den brand in het loodsencomplex aan den Kraling- schen Plas, vooral in de beide loodsen, die in huur waren bij genoemde firma, grooter dan men aanvankelijk meende. In totaal zijn zes verhuiswagens, een luxe-wagentje, tien groote reclamewa gens, alsmede vele gereedschappen verlo ren gegaan en is zooals gemeld een paard in de vlammen omgekomen. Ook een aantal opgeslagen goederen zyn ver brand. De totale schade bedraagt volgens de schatting van de firma Smits ongeveer 20.000. De verzekering dekt gedeeltelijk de schade. BRANDSTICHTING? Verdacht van brandstichting zijn te Be verwijk drie personen in arrest gesteld, in wier woning aan de Koningstraat Dins dagavond een begin van brand werd ge constateerd. De brand werd door omwo nenden ontdekt en met een paar emmers water gebluscht. De politie nam waar, dat een matras had gebrand en dat stroo hieruit door het huis lag verspreid. =a LAND- EN TUINBOUW WAT ELKE MAAND TE DOEN GEEFT. (2de helft Augustus). In den moestuin: Winterpostelein is een groente, die op dezelfde wijze bereid en gebruikt wordt als de gewone Zomerpos- telein, en met deze ook na verwant is. Ze behooren beide tot de familie Portulaca- ceae of Posteleinachtigen. De weten schappelijke naam van de Winterpostelein is Claytonia perfoliata, die van de Zomer- postelein Portulaco oleraoea. De Winter postelein wordt thans zoo spoedig moge lijk gezaaid, het zaad komt gemakkelijk op, en de plantjes worden, wanneer ze pl.m. 5 c.M. hoogte hebben bereikt, in een kouden bak op een onderlingen afstand van 15 c.M. geplant. Deze groenite is be stand tegen de vorst, maar wordt, om ze te allen tijde te kunnen oogsten, geduren de den winter met ramen afgedekt. Men houdt de planten, door ze door bedekking vorstvrij te houden, aan den groei zoodat de voor gebruik afgesneden planten spoe dig weer een nieuw gewas hebben ge maakt, dat ook weer kan worden geoogst. In het voorjaar ('t laatst van Maart begin April) beginnen de planten zaad te schieten* waardoor deze groente alsdan waardeloos wordt. Voor hen, die van Veldsla houden, is het thans tijd voor den eersten keer te zaaien, een tweede zaaiing kan dan in September een derde in 't be gin van October gedaan worden. Men zaait op bedden in den kouden grond waar ze omdat deze groente winterhard is, gedurende den winter zonder eenige bedekking overblijft. Het spreekt vanzelf dat men dergelijke groente op het meest droge, hoogstliggende gedeelte van den tuin uitzaait. De zaaiing,, die men in Oc tober doet en waarvan we derhalve tegen de invallende winterkoude slechts zwak ke plantjes hebben, worden bij vriezend weer, door ze met boombladeren te be dekken, een weinig beschut. Met het uitplanten van andijvie kan men nog steeds voortgaan. Zaaiden we in het begin dezer maand zomerspinazie, thans kunnen we dit herhalen; van deze tweede zaaiing kunnen we dan tegen Oc tober oogsten. In den loop van deze maand of tegen September zaaien we dan Winterspinazie. Ontwikkelen de as perge-planten zich zeer goed, dan kunnen we tevreden zijn; groeien ze echter min der goed, dan geven we ze wat gier (vloei bare of verdunde mest) of wat Chilisal- peter. De ledige ramen kunnen nog steeds met postelein bezaaid worden. In den fruittuin: Als de opbrengst van de eenmaal dragende aardbeien afgeloo- pen is, is het een genot, te kunnen pluk- Hilversum II, 301 M. 8.009.15 en 10.00 Gram.pl. 11.3012.00 Gods. halfuurtje. 12.15 KRO-melodisten. 1.00 Gramf.platen. I.15 KRO-orkest. 2.00 Voor de jeugd. 2.30 Vervolg concert. 3.00 Kinderuurtje. 4.00 R.K. Meisjesaccordeonclub „Utile Dulci" en gramof.pl. 5.30 Esperanto voor de jeugd. 6.05 Gramofoonplanten. 6.20 Journ. weekoverzicht. 6.457.00 Gramof.pl. 7.15 Causerie over Friesche volksdansen. 7.35 Radiojournaal. 8.00 Berichten A.N.P. Mededeelingen. 8.10 Meditatie. 8.30 Gramofoonplaten. 9.00 Voordracht. 9.20 KRO-orkest. 9.50 Sportpraatje. 10.05 „The Hawaiian Friends". 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Berichten A.N.P. 10.35 „The Hawaiian Friends". 10.45 KRO-Boys. II.1512.00 Gramofoonpl. Hilversum I, 1875 M. VARA-uitzending 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 De Notenkrakers en zang. 12.00 Orgelspel. 12.30 Gramofoonpl. 2.00 E. Walis en zijn orkest. 2.40 Causerie over China. 3.00 Vervolg concert. 3.30 Gramofoonpl. 4.50 Causerie: over Amsterdam. 5.05 Viool en piano. 5.40 Letterkundige causerie. 6.00 Orgelspel. 6.30 Gramofoonpl. 7.00 Arb. muziekver. „Voorwaarts". 7.25 Causerie: Het Nationaal werkcomité 7.35 Vervolg concert. 8.00 S.O.S.-ber. Berichten A.N.P. Vara- varia. 8.15 Het VARA-orkest. 9.00 Voordracht. 9.,15 Vervolg concert. 9.50 Gramofoonpl. 10.05 Vervolg concert. 11.0012.00 Gramofoonpl. Droitwich, 1500 M. 11.05 Gramofoonpl. 11.35 Het BBC-Northern orkest. 12.50 Orgelspel. 1.20 Het Commodore Grand orkest. .2.05 Sportreportage. 2.50 Het BBC-Welsh-orkest en zang. 3.50 Het Serge Krish Septet. 4.35 Sportreportage. 5.35 Oscar Rabijn en zijn band. 6.20 Berichten. 6.20 Berichten, en 6.50 Voordracht. 7.05 Welsh programma. 7.20 Militair orkest en zang. 8.20 Sydney Kyte en zijn band. 8.45 Causerie: Unbuilding Waterloo Bridge. 9.00 Het BBC-variété orkest en solisten. 10.00 Berichten. 10.20 Het BBC-orkest en piano. kern van onze maandbloeiers. Deze kweekt men op de volgende wijze: thans worden enkele van de beste en mooist gevormde vruchten van vrucht bare en gezonde planten aan den plant gelaten, tot ze volkomen rijp zijn gewor den. Ze worden dan geplukt en op een droge plaats langzaam te drogen gelegd. Het zaad wordt dan door wrijven tusschen de handen, van het verdroogde vrucht- moes ontdaan en onmiddellijk daarna, dus in den loop van deze maand, uitge zaaid. Men zaait in platte kistjes, of ook wel in een bak in beide gevallen zonder glasbedekking. Het zaad wordt ge schermd en zeer ondiep gezaaid. In den loop van September heeft men hiervan kleine plantjes, die elk afzonderlijk in stekpotjes worden gezet en in een kouden bak geplaatst, waar ze overwinteren, en de vorst ze niet hinderen kan. Daar wor den ze door een raam of luik afgedekt. In 't voorjaar, (einde Maart begin April) worden deze plantjes óp een goed gemest bed in den vollen grond uitgeplant, waar ze op rijen van 3540 c.M. afstand wor den geplaatst. De plantjes worden, vrij diep geplant omdat ze anders spoedig om vallen. De ranken, die zich ontwikkelen worden niet verwijderd, men la§.t het bed als het ware volloopen, want ook de jonge plan tjes, die zich hieraan ontwikkelen, geven nog datzelfde jaar vruchten. Men heeft ook soorten, die bepaald geen ranken g>e- ven en als mooie bossige planten ons ook volop vrucht geven. Onder de beste ran kende maandbloeiers rekenen we de vol gende soorten: Non plus ultra. Berger Millet. Onder de niet rankende beste: Gaillon blanc, met heerlijke witte vruch ten, en Gaillon rouge met donkerroode vruchten. Hoewel de framboos vruch ten geeft uit de eenjarige twijgen, gebeurt het wel, wanneer die twijgen door de vorst soms geleden hebben, dat ze vruch ten geven op de scheuten die ze dit jaar heeft gevormd. Geschiedt dit, dan is de vruchtbaarheid van zoo'n scheut in den regel groot, en zijn de vruchten meestal zwaar van stuk. Dit alles werkt mee, dat deze scheut zich buigt, waardoor de vruchten in aanraking komen met den grond en daardoor spoedig rotten of in ieder geval door gebrek aan licht en lucht onsmakelijk worden. Het is daarom van belang, dat deze scheuten tijdig wor den aangebonden, en desnoods door ver- 11.20 Gramofoonpl. 11.50 Berichten. 12.00—12.20 De Grosvenor Dance Band. R a d 1 o-P a r i s, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonpl. 11.20 Orkestconcert. 2.40 Gramofoonpl. 4.20 Drgelconcert. 6.35 GramofoonpL 6.50 Pascal-orkest. 8.50 Opera: „La Reine de Saba", Gou nod. 12.1012.35 Populair concert. Keu'en, 456 M. 6.50 Orkestconcert. 12.20 Westduitsch kamerorkest. 2.35 Omroepkwintet. 4.20 GramofoonpL 5.50 Mannenkoor concert 6.35 Concert. 8.30 Zie Deutschlandsender. 10.50 Vroolijk programma (orkest, koor en solisten). Brussel, 322 en 484 M. 322 M. 12.20 Gramofoonpl. I.30 Dansmuziek. 2.23 Populair concert. 3.05 GramofoonpL 3.20 Orgelconcert. 3.50 P. Godwin's orkest. 4.50 GramofoonpL 6.35 Pianorecital. 7.20 GramofoonpL 8.20 Zang. 8.40 Pianorecital. 9.20 Orkestconcert Hierna gramofoon- muziek. II.2012.20 Dansmuziek 484 M. 12.20 Omroepsalonorkest. I.30 GramofoonpL 3.20 Populair concert. 4.35 Omroepsalonorkest. 5.35 Dansmuziek 6.35 GramofoonpL 8.20 Omroeporkest. 9.20 Voordracht. 10.05 GramofoonpL 10.30 Dansmuziek. II.2012.20 GramofoonpL Deutschlandsender, 1571 M. 8.30 Operetteconcert m.m.v. het Omroep orkest, koor en solisten. 10.20 Berichten. 10.50 GramofoonpL 11.201.15 Dansmuziek. Gemeentelijk Radio-distributiebedrijf 3e programma 8.00 Keulen. 8.45 Diversen. 10.05 Keulen. 11.20 Parijs, R. 12.20 Brussel VL 16.10 Diversen. 18.00 Brussel VI. 18.35 Parijs R. 20.20 Keulen. 22.20 Berlijn. 4e programma 8.00 Brussel VL 10.35 London Reg. 12.35 Droitwich. 18.20 Diversen. 19.05 London Reg. 19.20 Droitwich. wijdering van de oude twijgen, die dan toch meestal onvruchtbaar zijn, in gunsti- gen toestand te brengen. De Herfstfram- boos geeft, zooals men weet, haar vruch ten altijd op de eenjarige scheuten, die in 't najaar worden afgesneden, 't Spreekt vanzelf, dat men ook deze scheuten door tijdig aanbinden moet recht houden. =s WILT U IETS WETEN? Vraag I: Tot wien moet ik my wen den, om lid te worden van den onderwij zersbond? (District Leiden). II. Hoeveel bedraagt de contributie hier van a. voor een volontair, b. voor een ge salarieerd onderwijzer? Antwoord: I. Heer S. W. Neefjes, 2de Secr. R. K. Ond. Vereeniging, Afd. Leiden, v. Panhuijsstraat, Noordwijk. 2. a. 2.50 per jaar; b. 9.50 per jaar. In beide gevallen ontvangt u het Kath. Schoolblad gratis. Vraag: inzake toegang tot het kan tongerecht te Den Haag. Antwoord: Toegankelijk op alle werkdagen gedurende de gewone kantoor uren. Vraag: inzake schoolgeldheffing. A n t w o,o r d Bij uw inkomen valt U nog juist onder de schoolgeldheffing, zoo dat U zult moeten betalen. Vraag: inzake invordering van een achterstallige schuld. Antwoord: Wanneer U in aanmer king komt voor een gratis procedure, kunt U zich wenden tot het consultatie-bureau te Den Haag, Gebouw van den Hoogen Raad. Anders moet U zich wenden tot een deurwaarder. De kosten zijn niet te be- grooten. Vraag: Wie heeft bij een huwelijk (in de kerk) voor getuige de voorrang. De man van mijn oudste zuster (Eerstgebore ne) of mijn oudsten broer. Antwoord: Bij een huwelijk kan ten opzichte van getuigen van geen voor rang sprake zijn. Daarvoor kunnen zelfs niet-familieleden worden aangezocht. In dien men per se een voorrecht wil laten gelden dan komt o. i. de oudste broer vóór den oudsten zwager.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 11