RADIO-PROGRAMMA'S M DONDERDAG 20 AUGUSTUS 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. VRIJDAG 31 AUGUSTUS. Hilversum II 301 M. Algemeen programma, verzorgd door de KRO. 8.009.15 en 10.00 Gram.pl. 11.3012.00 Voor zieken. 12.15 KRO-Orkest. 1.00 Gram.pl. I.30 KRO-Melodasten. 2.15 Gram.pl. 3.00 Orgelconcert. 4.15 Zang en piano en gram.pl. 5.10 KRO-Orkest. 0.00 Land- en tuinbouwpraatje. 6.20—7.00 KRO-Melodisten. 7.15 „De Phohi-typiste vertelt". 7.35 Gram.pl. 8.00 Berichten A.N.P. Mededeelingen. 8.10 Gramjpl. 9.10 KRO-Orkest. 10.00 Gram.pl. 10.10 KRO-Boys. 10.30 Berichten A.N.P. 10.35 Dansmuziek. II.15—12.00 Gram.pl. Hilversum I 1875 M. 8.00 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA, 8.00 VPRO. 11.00 VARA. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voordracht. 10.35 Gram.pl. 11.00 Vervolg voordradht. 11.20 Gram.pl. 12.00 Gram.pL 12.30 „The Palladians". I.30 Kovacs Lajos' orkest en gram.pl. 3.00 Gram.pl. 3.20 Dapsmuziek. 4.00 Gram.pl. 4.30 Voor de kinderen. 5.00 Kamermuziek. 5.30 „Orvitropia" en gram.pl. 7.03 Causerie over Spanje. 7.25 Gram.pl. 7.55 Nieuwsberichten A.N.P. 7.59 Herh. SOS-Berichten. 8.00 Nieuwsber. Vrijz. Godsd. Persbureau. 8.05 Causerie: Als groote mensohen bel len blazen. 8.30 Zang en piano. 9.00 Causerie: De mensch en zijn persoon lijk leven. 9.30 Gram.pl. 10.00 Causerie over het Vredesvraagstuk. 10.30 Gram.pl. 10.40 Avondwijding. II.00 Nieuwsber. A.NP. 11.05 Jazzmuziek (gr.pl.). 11.35—12.00 Gram.pl. Droitwich, 1500 M. 11.05 Orgelspel. 11.35 Het Arthur Dulay Kwintet. 12.20 Gram.pl. 12.50 Val Rosing en zijn orkest. 1.35 Het Alfred Cave kwartet. 2.20 Het BBC-Northem-orkest m. m. v. solist. 3.20 H. Darewski en zijn orkest. 4.20 Het Hotel Victoria Orkest. 5.05 Gram.pl. 5.35 Medvedeffs Balalaika-orkest. 6.20 Berichten. 6.50 Charles Ernesco en zijn kwintet. 7.30 Sportpraatje. 7.45 Jack Richards en zijn ensemble. 8.20 Peter Yorke en zijn orkest. 9.05 Het BBC-Symphonie-orkest m. m. v. solisten. 9.45 Voordracht. 10.00 Berichten. 10.20 Causerie: „Down to the sea ir ships". 10.40 Viool en piano. 11.3512.20 Dansmuziek. r a d i o-P a r i s, 1648 M 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Orkestconcert. 2.50 Gram.pl. 5.50 Orkestconcert. 8.20 Cellorecital. 8.50 Symphonieconcert. 10.20 Kwintetconcert. 11.05105 Orkestconcert. Keulen, 456 M. 0.50 Orkestconcert. 12.20 dito. I.35 Omroepkleónorkest. 4.20 West-Duitsch Kamerorkest. 8.30 Vroolijk programma m. m. v. solis ten en het Plietzsch-Marko-orkest. 10.40 Concert. II.2512.20 Dansmuziek. Brussel, 332 e n 484 M. 322 M.: 12.20 Gram.pL 12.50 Populair concert. 1.30 Omroeporkest. I.502.20 Gram.pl. 5.20 Omroepsalonorkest en zang. 7.20 Zang. 8.20 Omroep-Symphonie-orkest. 10.2011.20 Dansmuziek. 484 M.: 5.20 Populair concert. 0.35 Gram.pL 7.10 dito. 7.35 Zang. 8.20 Omroeporkest. 9.20 Orkestconcert. 10.3011.20 Gram.pL Deutschlandsender, 1571 M. 8.30 Gevar. progr. m. m. v. solisten en het Plietzsch-Marko-orkest. 10.20 Berichten. 10.50 Viool en piano. II.2012.05 Gram.pL Gemeentelijk Radio Distributiebedrijf. 3e Programma. 8.00 Keulen. 8.45 diversen. 11.20 Parijs R. 12.20 Keulen. 13.20 Brussel VI. 14.20 London Reg. 16.20 Keulen. 20.50 Parijs R. 22.20 Brussel VI. 22.30 Weenen. 4 e P r o g r a m it 8.00 Brussel VL 19.35 Droitwich. 18.20 diversen. 18.50 Droitwich. 21.45 Gram.muziek G.R.D. 22.50 London Reg. GEMENGDE BERICHTEN ernstig auto-ongeluk in belgie. Een Nederlander gedood, een levens gevaarlijk gewond. Gisternacht omstreeks vier uur heeft zich op den weg Putte-Kapellen een ernstig auto-ongeluk voorgedaan, waarvan twee Nederlanders, twee broers, het slachtoffer zijn geworden. Joseph en Jacob Rhoem, vermoedelijk 18 en 19 jaar oud en afkom stig uit Goes, waren met een auto van ant- werpen op weg naar Essen. Jacob Rhoem zat achter het stuur bij het nemen van een bocht heeft hij klaarblijkelijk een te kor ten draai genomen met het gevolg, dat de wagen tegen een boom vloog en vervolgens tegen een lantaarnpaal botste, waarna hij nog eenige malen om zijn eigen as tolde. De geheele linkerzijde werd van de auto gerukt en vernield. Spoedig waren omwo nenden te hulp gesneld. Zij vonden tus- schen de overblijfeselen van de auto 't stof felijk overschot van Jacob Rhoem, die op slag gedood moet zijn geweest, terwijl Jo seph Rhoem er zeer ernstig aan toe was. De gewonde werd allereerst een nabijzijn- de herberg binnengedragen, vanwaar hij naar het ziekenhuis werd overgebracht. Hier constateerde men, dat hij een ernstige schedelbreuk had bekomen, terwijl hij voorts over het geheele lichaam verwon dingen had bekomen. Men ziet zijn toe stand donker in. Het parket is ter plaatse aangekomen voor het instellen van een onderzoek. HEVIGE AUTOBOTSING ONDER ELBURG. Chauffeur van vrachtwagen moest worden uitgeraagd. Gisteravond omstreeks ze/en uur is door tot nu toe niet opgehelderde oorzaak een zware expeditie-auto van den expediteur Oosterloo uit Bedum nabij Elburg aan het slingeren geraakt en met volle vaart tegen een boom gevlogen. De botsing was zoo hevig, dat de wagen van voren geheel werd ingedrukt en de laadbak overlangs door midden spleet, zoo dat beide helften om den boom klemden. De chauffeur, J. V., raakte tusschen de brokstukken bekneld, en moest worden uit gezaagd. Hij had ernstige inwendige kneu zingen en een beenbreuk opgeloopen en is naar een ziekenhuis te Zwolle vervoerd. Bij den zwaai, welke de vrachtauto maak te, ramde deze, alvorens tegenden boom tot stilstand te komen, een tegemoet ko menden auto van dr. D. J. B. uit Doornspijk en een tweetal wielrijders. Auto en rijwie len werden geheel vernield. Ernstig per soonlijk letsel werd gelukkig niet veroor zaakt. De Rijksveldwacht stelde, onder leiding van den districtscommandant Schmidt Crans, in samenwerking met de marechaus see, een onderzoek in naar de oorzaak en de toedracht van het gebeurde. AUTO MET OUDEN VAN DAGEN IN EEN DROGE SLOOT GERAAKT. Gistermorgen te omstreeks tien uur is in de Knijpelaan te Hoogezand, door onbe kende oorzaak een auto, waarin ouden van dagen uit Appingedam een tochtje in de omgeving maakten, uit de rij voertuigen geraakt en in een langs den weg loopende droge sloot terecht gekomen. In den auto zaten, behalve de bestuurder, twee bejaar de echtparen. Van hen werd mej. Bosgraaf zoo ernstig gewond, dat zij door een dok ter uit Hoogezand moest worden verbonden, waarna zij per auto naar haar woning te Appingedam werd vervoerd. De tocht werd hierna, zij het met groote vertraging, voort gezet. Naar de oorzaak van het ongeval wordt een onderzoek ingesteld. ONDER EIGEN WAGEN GERAAKT. Lid van den Smildeschen gemeenteraad gedood. Gisteravond is te Smilde de ongeveer zestigjarge landbouwer M. Mesken, terwijl hij een voer tarwe naar huis wilde brengen, vermoedelijk door het schrikken van zijn paard, dat op zij sprong, onder den wagen geraakt. Zijn zoon, die op een afstand het ongeluk zag gebeuren, snelde toe en be vrijdde zijn vader uit diens netelige positie. De doktoren uit Smilde en Appelscha, die zeer spoedig ter plaatse waren, konden slecht den dood constateeren. De overledene was een vooraanstaande figuur in het ver- eenigingsleven van Appelscha. Hij was be drijfsleider van de coöperatieve aardappel meelfabriek „Oranje" te Smilde en sedert tal van jaren lid van den gemeenteraad van Smilde. TRAGISCH ONGEVAL BIJ HET ZWEMMEN. 15-jarige jongen het slachtoffer. Een 15-jarige jongen, R. v. d. W. uit Utrecht, die in Mooi Zeist van den kant in het bassin dook, schijnt met het hoofd op het betonnen talud te zijn terecht gekomen. Hij kwam met hevig bebloed hoofd boven, doch zonk daarna onmiddelijk. Door aan wezige zwemmers werd hij spoedig opgedo ken en naar den kant gebracht, waar bleek, dat de jongen niet enkel het hoofd hevig had verwond, maar tevens den nek had ge broken. Hij werd naar het ziekenhuis ge bracht, waar hij later is overleden. Een tragische omstandigheid is, dat de jongen pas een dag uit een ziekenhuis te Utrecht, waar hij zeven weken verpleegd was, ontslagen was, en zijn moeder, die met hem was meegegaan, bij dit ongeluk aanwezig was. slachtoffer van het zwemmen. Woensdagmiddag is bij het baden in de Lebbenbeek de 16-jarige B. van den H., een pupil van het Leo-gesticht te Borculo, ver dronken. Na herhaaldelijk gewaarschuwd te zijn, was de jongen toch in dat gedeelte gaan zwemmen, waar de stroom zeer sterk is, met het droevig gevolg dat hij onmiddellijk wegzonk. Toeschouwers snelden toe, doch hèt mocht niet gelukken den jongen te redden. Na eenige uren"van vruchteloos zoeken werd het lijk gevonden. Het is naar het Leo-gesticht overgebracht. vijfjarig kind verdronken. Woensdagmorgen is te Onderdendam, ge meente Bedum, het vijf-jarig dochterje van den landbouwer Koenes, dat een boodschap moest doen bij een buurvrouw, in het voor de boerderij loopende kanaal geraakt en verdronken. DE GEHEIMZINNIGE GESCHIEDENIS TE ROTTERDAM. Gewezen administrateur thans door zijn vrouw herkend? Langzaam nadert in het laatste bedrijf van het zonderlinge drama, waarin de ex- administrateur van den gemeentelijken ge neeskundigen dienst te Rotterdam, die tegen het einde van 1927 met een bedrag van 24.000 dat (hij aan salarissen moest uitbe-, talen, verdween, de ontknooping, aldus be richt te „Tel.". Na negen jaren is de landlooper Konke in de stad teruggekeerd, waar hij door een greep in de brandkast een eind maakt aan zijn carrière van hoofdcommies. En de land looper werd gemetamorfoseerd tot den ge wezen hoofdcommies. Alleen uiterlijk. Zelf blijft hij de zwerver Konke, ook zonder baard, ook zonder verwaarloosd lang neer hangend haar. De zwerver'Konke kent den hoofdcommies niet, legt zijn - herinnering het zwijgen op, als die verder teruggrijpt dan de laatste zeven jaar. De twee fragmenten van dit leven aaneen te passen, dat van den hoofdcommies en dat van den zwerver, is de taak waarvoor de Justitie te komen te staan. En zij vordert voetje voor voetje. Naar ons ter oore is gekomen, heeft thans ook mevrouw K., de echtgenoote van den verdwenen hoofdcommies, in den landloo per Konke haar man herkend. Het is moei lijk te peilen, wat er bij de confrontatie in deze twee menschen is omgegaan. Onmo gelijk moet het te peilen zijn, wat er omgaat in K.'s hart, die thans nog blijft ontkennen te weten van het bestaan en minder nog van de zonderlinge gedragingen van den vroe- geren administrateur. Hij blijft in zijn vreemde rol, die een ob sessie voor hem moet zijn geworden, een ob sessie, die zelfs niet wijkt voor het nauwe contact met de herinneringen aan een suc cesvol en glorierijk verleden. Konke wil geen afstand doen van zijn masker van.zwerver, dat wellicht geen mas ker meer is, maar zijn eigen ik geworden. Of hij ooit zijn obsessie van zich zal schudden en zijn herinnering luchten van vóór negen jaar? De zonderlinge ontknooping van de reeds zoo zonderling begonnen geschiedenis met den chef-administrateur K., blijft allen die hem gekend hebben, in verbijstering gevan gen houden. Zoo goed als het destijds ontsteltenis ver wekte, dat de alom gerespecteerde en graag geziene chef een greep in de brandkast deed en vluchtte, zoo goed is het allen nu vreemd te moede, dat hij als zwerver teruggekeerd is, en in het Huis van Bewaring zit opge sloten. De herinneringen aan deze zonderlinge geschiedenis worden weer wakker. Men her innert zich weer, hoe K. op den noodlotti- gen Vrijdag in het laatst van December, nadat hij een bedrag van 24.400 had ge ïncasseerd plotseling een middag vrij vroeg om naar Den Haag te gaan. De vrije middag werd hem toegestaan doch 's avonds ontving de toenmalige di recteur van den Geneeskundigen Dienst, dr. Van Herwerden, een brief van K., waar in deze mededeelde, dat hij er met het geld uit de brandkast vandoor was. Men wachtte den volgenden dag af, doch hoe men ook wachtte, de chef-administrateur kwam niet opdagen. De politie werd in de zaak gekend, de brandkast werd opengebroken en men vond •hier slechts vierhonderd gulden. Een be drag van 24.000 was verdwenen. De sleu tel van de brandkast had K. op zijn vlucht meegenomen. Al spoedig kwam nu uit, dat K. dien Za terdag nog groote schulden heeft afgelost. Zoo betaalde hij vierduizend gulden aan een familielid terug, die hij van dezen geleend had en drieduizend gulden geleend geld aan collega's. Waarschijnlijk heeft hij nog meer schulden vereffend, en het is dan ook niet onwaarschijnlijk, dat K. door schulden in den put was geraakt, en het geld gestolen heeft om zijn rekening te vereffenen. Het vreemde van de heele zaak vond men toen wel, dat de heer K., die eenige Indi sche jaren achter den rug had, reeds na weinige jaren met pensioen had kunnen gaan. De carrière van den heer K., die nu weer wordt opgehaald, maakt het geval nog on begrijpelijker. Hij was destijds tijdelijk aan gesteld bij het gemeentelijk distributiebe drijf: daar heeft hij zich doen kennen als een hoogst bekwaam man. Afkomstig uit den handel bleek hij voor een leidende func tie in dit moeilijk bedrijf de geschikte man. De directeur wist dan ook gedaan te krij gen, dat hij na opheffing van het gemeen telijk distributiebedrijf weer in dienst der gemeente werd aangesteld. Hij kwam nu bij den gemeentelijken geneeskundigen dienst, aanvankelijk voor het verband tus schen den G. G. D. en den dienst van maat schappelijk hulpbetoon, later als chef de bureau. Deze functie vervulde hij tot groote tevredenheid van zijn directeur. Het vreemde is, dat de heer K., den dag voor zijn misdrijf, nog een groot bedrag aan geld van de bank had gehaald en onmid dellijk had uitbetaald. haffe overval. Meisje bewusteloos gevonden. Dinsdagavond heeft te Goirle bij Tilburg een poging tot aanranding plaats gehad. Een echtpaar, aldaar, had vorige week de 20-jarige mej. Lenie L. uit Tilburg voor eenige dagen te logeeren gehad. Het meisje was Zondagavond weer naar Tilburg terug gekeerd. Daar zij echter naar achteraf bleek iets vergeten had zou het meisje Dinsdag avond per fiets nog even naar Goirle ko men. Ze werd om 7 uur verwacht. Daar zij echter om 9 uur des avonds nog niet was komen opdagen, verwachtten de echtelieden het meisje niet meer en gingen zij in de buurt een boodschap doen. Toen zij tegen tien uur weer bij hun woning terugkwamen vonden zij vóór de deur van hun huis mej. L. geheel bewusteloos op den grond liggen. Het duurde geruimen tijd voordat men het meisje zoover had, dat zij eenige, zij 't dan ook vrij onsamenhangende, verklaringen den indruk, dat een onverlaat op den don keren weg het meisje had trachten aan te randen. Uit het feit, dat in de buurt van de wo ning in het zand sporen van een worste ling werden aangetroffen, meent men te kunnen afleiden, dat er een poging tot aan randing heeft plaats gehad. Zéker as, dat het meisje door een en an der een ernstige psychischen schok heeft ge kregen, die haar geestelijk erg heeft aange grepen. De gemeentepolitie heeft in samenwer king met den Rijksveldwacht een ernstig en uitgebreid onderzoek ingesteld, dat tot heden echter nog niet tot positieve resulta ten leidde. Het onderzoek wordt bemoeilijkt door de omstandigheid, dat het meisje slechts een zeer vaag signalement kan opgeven van den aanrander, wiens persoon zij door de duis ternis niet goed moet hebben kunnen on derscheiden. „Msb." marken smokkelaar tegen de lamp geloopen. De Duitsche douaneagenten aan de grens te Tegelen hebben gistermiddag ontdekt, dat de twee inzittenden van een vracht auto van een expeditiefirma uit Venlo on geveer 2000 mark uit Duitséhland wilden smokkelen. De chauffeur, de Venlonaar W., wist tijdens het onderzoek over de Neder- landsche grens te vluchten. De andere per soon, die uit Viersen afkomstig is, werd gearresteerd. Auto en geld zijn in beslag genomen. gestolen geld in duitschland verbrast. De politie te Tegelen is er gistermiddag in geslaagd den zestienjarigen P. en den 22-jarigen T., beiden woonachtig te Venlo, aan te houden. P. heeft daar Dinsdag ten nadeele van zijn patroon een bedrag van 150 gulden ontvreemd. Met dit geld op zak heeft het tweetal Woensdagnacht een uit stapje per taxi door Duitschland gemaakt, waarbij het de som vrijwel geheel heeft op gemaakt. De aangehoudenen zijn ter beschikking van de politie te Venlo gesteld. DE TWEE JEUDIGE AVONTURIERS UIT DELFT. In Antwerpen ingesloten. Omtrent de aanhouding te Antwerpen van de twee Delftsche jongens de 18-jarige D. van Z. en de 16-jarige W. A. J. G., verr nemen wij nader, dat de jongens geruimen tijd onder de valsche namen Franken en van Velzen in België hebben vertoefd. In den nacht van 4 op 5 Augustus j.l. werd G. op straat in Antwerpen door de politie aangetroffen. Hij bleek in het bezit te zijn van inbrekerswerktuigen, een zwart masker en een fleschje chloroform. De jongeman, die opgaf van Velzen te heeten, werd in de gévangenis ingesloten. Den volgenden dag kwam van Z. naar zijn vriend informeer en. Ook hij werd ingeslo ten. Als naam gaf hij op Franken. Spoedig viel van Z. door de mand, waar na door de justitie de politie te Delft werd gewaarschuwd. Uit Delft werd daarop een rechercheur naar Antwerpen gezonden. De ze nam den jongens 'n verhoor af. Gisteren zijn zij door den rechter te Antwerpen ver hoord. Bij het verhoor is gebleken, dat G. op den avond voor zijn vertrek uit Delft ingebroken heeft in het gymnasium aldaar. Hij heeft toen arsenicum, aether en chloro form ontvreemd. Dit gevaarlijk goedje moest dienen als afweermiddel bij arresta tie. Gelukkig is er geen gebruik van ge maakt. De chloroform werd nog op den jongen gevonden. Voordat de jongen in België kwamen hebben zij vier dagen in 's-Hertogenbosch en veertien dagen in Breda vertoefd. Voorloopig zullen beiden in de gevange nis te Antwerpen ingesloten blijven. WILT IETS WETEN? Vraag: inzake zuivering van een huis. Antwoo rd: Het huis, waarin u woont zult u wel moeten laten zuiveren. Wan neer het niet bewezen is, dat het onge dierte na zoo langen tijd door uw schuld in het door u verlaten huis is gekomen, zal de zuivering niet ten uwen laste gebracht kunnen worden. Of staat er een dergelijke bepaling in uw huurcontract? SPORT LAWNTENNIS NEDERLAND—BELGIë. Op 12 en 13 September. Zooals reeds meer het geval geweest is, zoo is het ook nu: de data van den wed strijd NederlandBelgië, welke data reeds maanden aangekondigd zijn, zijn ten slotte minder geschikt bevonden. Zij vormen de laatste wedstrijddata van het seizoen: Zaterdag 19 en Zondag 20 September. Over het algemeen genomen is het reeds niet gelukkig een interlandwedstrijd, die wel geen Davis Cup- ontmoeting, maar toch een belangrijke krachtsmeting is, tot het allerlaatste te bewaren, tot een tijd stip dat de spelers van tennis verzadigd zijn. Ditmaal kwam er, althans voor de Belgen, nog een andere omstandigheid bij: op die data zijn verschillende speel sters en spelers niet beschikbaar, omdat zij verplichtingen hebben (of gastvrijheid genieten) bij andere tournooien. Waarom dan ook de wedstrijd niet in de stille maand Augustus gehouden is, valt moei lijk te begrijpen. We vernamen in Knocke wel, dat dit plan bestaat voor het volgen de jaar, aan de Belgische zeekust, maar daarmee was de situatie voor dit jaar niet gered. Vervroeging van een of twee we ken leek immers niet mogelijk. In de eer ste week van September worden in ons land de nationale kampioenschappen ge houden, de week daarop heeft te Chateau d'Ardennes het internationale to urnooi plaats, dat de Belgische internationale niet gaarne mist, omdat zij daar geziene gasten zijn. In bestuurs- en spelerskrin gen, te Knocke zoo ruim vertegenwoor digd, was er dan ook reeds sprake van een uitstel van den wedstrijd tot volgend voorjaar. Echter, ten slotte heeft het bestuur van den Belgischen bond dan toch blijkbaar het toumooi van Chateau d'Ardenne ge offerd. Het heeft althans aan den N. L. T. B. verzocht dèn wedstrijd een week te vervroegen en op Zaterdag 12 en Zondag 13 September te laten spelen. Na overleg met de commissie die ten onzent de in ter- districtskampioenschappen regelt, welke reeds op die data waren vastgesteld, heeft het bondsbestuur in die vervroeging toe gestemd. Officieel is de plaats van den wedstrijd nog niet vastgesteld. Het is echter zoo goed als zeker, dat de banen van de M.E.T.S. te Scheveningen aangewezen zullen worden. Er moeten in twee dagen niet minder dan 34 phrtijen gespeeld wor den. Het is n.l. de tweede maal, dat de wedstrijd als gemengde wedstrijd ge speeld wordt. De eerste maal (1934, verle den jaar ging de ontmoeting wegens den dood van Koningin Astrid niet door) wa ren er niet minder dan 44 partijen, ver deeld over drie dagen. Dit bleek echter te groot en te lang. Nu worden de heeren/- enkelspelen en de dames-enkelspelen ge kruist gespeeld, resp. tweemaal 8 en twee maal 4. Dan nog 4 heerendubbels, 4 ge mengd dubbels, 2 damesdubbels. Na de stille Augustusmaand wordt Sep tember bijzonder druk voor onze spelers. Volgende week, de laatste dagen van Augustus, de wedstrijd van de I. C. tegen de Engelsche I. C. Direct daarna de na tionale kampioenschappen te Amsterdam. De week daarop NederlandBelgië in Den Haag. En ten slotte, de week daaropvol gend Zaterdag 19 en Zondag 20 Septem ber de interdistrictskampioenschappen tusschen de ploegen van Amsterdam, Den Haag, Rotterdam en Utrecht te Zeist. „Vad." PERRY IN AMERIKA. In enkel- en dubbelspel geslagen. Perry, de Engelsche Wimbledonkam- pioen heeft in Rye (Ver. Staten) een exhi bition-match gespeeld tegen den Ame rikaan Parker, die er in slaagde den En- gelschman met 63, 62 te verslaan. In het dubbelspel speelde Perry met Allisson. Zij moesten echter de meerder heid erkennen van het Amerikaansch dub bel Parker-Budge, die de partij met 64, 63 en 62 wonnen. WATERPOLO DE ZIJL—G. Z. C. Morgenavond 8 uur speelt de Zijl I in de Zweminrichting alhier haar vierden ne derlaagwedstrijd tegen G. Z. C. I (Gouda). Deze wedstrijd wordt vooraf gegaan door den vriendschappelijken wedstrijd De Zijl II—G. Z. C. II-

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7