STADS NIEUWS WOENSDAG 19 AUGUSTUS 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - ?'AG. 3 GEMEENTERAAD VAN NOORDWIJK Onder voorzitterschap van burgemeester J. B. V. M. J. van de Mortel kwam de Raad dezer gemeente Dinsdagmiddag te vier uur in openbare vergadering bijeen. Afwezig de heer J. C. van der Meer. Na de opening der vergadering met ge bed, worden enkele ingekomen stukken in handen gesteld van B. en W. om advies, z In de vorige vergadering was besloten in werkverschaffing te doen uitvoeren het uitbaggeren van de Woensdagsche en Maandagsche Watering. De kosten hiervan bedroegen ƒ5200, waarvan ƒ4000 arbeids- loonen. De heer Liefferink vond deze kos ten van uitbaggering toen te hoog. Vol gens hem kon hierop f 1800 worden bezui nigd. Thans deelde de voorz. mede, dat de commissie voor openbare werken deze zaak had onderzocht en unaniem van meening was, dat het bedrag was B. en W voor dit werk meenden noodig te heb ben, juist berekend was. De voorzitter verzocht den heer Liefferink daarom thans zijn eigen bex-ekening eens nader toe te lichten. De heer Liefferik antwoordde bier- op, dat indien B. en W. in de vorige ver gadering getoond hadden, deze zaak vol doende bestudeerd te hebben, zij den Raad behoorlijk hadden kunnen voorlich ten omtrent de vraag waarom het zooveel kosten moest. Wanneer B. en W. toen eens gezegd hadden, dat de diverse regeerings- voorschriften hierbij een groote rol spelen en dat in den post „onkosten" 4 pet. voor de Heide-Maatschappij begrepen waren, had men hiertegenover geheel anders kun nen staan. Het betreft hier een werk, dat in abnormale omstandigheden op abnor male wijze uitgevoerd moet worden. De heer van der Wiel verheugt zich er over, dat B. en W. deze mededeeling hebben gedaan. Spr. vindt het niet juist was de heer Liefferink heeft gezegd. Ook in de vorige vergadering wist de heer L. reeds dat dit werk in werkverschaffing uitge voerd zou worden en toch beweerde hij, dat op dit object 1800 kon worden bezui nigd. De heer Schelvis kan zich volkomen bij den heer van der Wiel aansluiten, waar mede dit „incident" is gesloten. Na de vaststelling der notulen der Meivergade ring, komt aan de orde de Beëediging gemeente secretaris. De heer B. Ike, die in deze vergadering voor het eerst achter de groene t^fel func tioneerde, legt hierna in handen van den voorzitter de bij de wet vereischte eeden af. Laastgenoemde wenscht den nieuwen secretaris vervolgens van harte geluk, mede namens den Raad en de beide wet houders, met diens benoeming tot secre taris van Noordwijk. De Raad heeft een groot vertrouwen in u gesteld, aldus spr. Hij hoopt en is er van overtuigd, dat de heer Ike deze positie van vertrouwen met volle ijver en veel ambitie zal vervullen. In de laatste vergadering heert spr. al iets gezegd over de positie van den secretaris. In zijn werk „De Nederlandsche Gemeen te" schrijft mr. G. A. van Poelje, dat de secretaris veel meer is geworden in den loop der jaren dan een eenvpudig helper van de verschillende bestuurscolleges. Ook daar, waar hij het minst n^ar buiten treedt, n.l. in de allergrootste gemeenten, moet men hem beschouwen als een lid van het gemeentebestuur en wel als een der belangrijkste leden, omdat hij met den burgemeester 't element vón duurzaamheid in het gemeentebestuur vormt. Vooral in het college van B. en W. neemt de secre taris, alhoewel geen stem hebbend, bijna overal als gelijkgerechtigde met hen, die de wet tot leden van het college stempelt, deel en het feit, dat hij geen stemrecht be zit, schijnt een grootere achterstelling dan dit in werkelijkheid is. En al is Oppenheim, aldus spr., het met dit laatste niet geheel eens, toch moet deze eminente kenner van ons gemeenterecht erkennen, dat wel nergens de secretaris meer beschouwd zal \vorden als gehoor zame dienaar, die noteeren of zwijgen moet. Hij is de adviseur van het college van B. en W. en wat zijn invloed zeer verhoogen kan de eenige altijd aanwe zige adviseur. Spr. hoopt, dat de heer Ike zoo zijn taak zal opvatten als hier is ge zegd en dat hij nog vele jaren in het be lang deze gemeente haar belangen zal voor staan. (Applaus). Hierna brengt de heer Ike den Raad dank voor zijn benoeming en voor de woorden die de voorz. tot hem gesproken heeft. Spr. zegt, dat hij reeds lang het ideaal ge koesterd heeft eenmaal de functie van ge meente-secretaris te mogen waarnemen, maar door de veranderde tijdsomstandig heden had hij reeds dit ideaal moeten la ten schieten. Toen hij echter ruim zes jaar geleden naar deze gemeente kwam, had hij nimmer kunnen denken, dat hij in deze ge meente nog eens secretaris zou worden. Een eerste secretai'iaat voor een derge lijke gemeente als deze, is wel een zeer groote sprong. Spr. hoopt het vertrouwen dat dt Raad in hem heeft gesteld, nooit te zullen beschamen en hoopt ten slotte voor alle leden vhn den Raad, zoowel als voor alle gemeentenaren, steeds een vertrou wensman te zijn. (Applaus). Voorts besluit de Raad z.h.st. over te gaan tot de verbetering van de bestra ting op de loswal van de Schiestraat. De kosten hiervan, bestaande uit 700 M.2 los wal, zullen inclusief uitbreken, afvoeren, sorteeren van keien uit de Voorstraat, straatzand enz., ƒ420 bedragen. Dit bedrag kan ruimschoots uit het overschot van de destijds verbeterde rijstraat van de Schie straat worden betaald. Uitbreiding R.-K. Jongens school. Van het bestuur der R.-K. Par. Jongens school waren een tweetal verzoeken inge- korne"» om: le. wegens toeneming van het aantal leerlingen per 1 September a.s. tijdelijk een tweede lokaal van de oude openbare school aan den St. Jeroensweg in gebruik te mogen hebben (zooals men weet heeft voornoemd bestuur reeds één lokaal van deze school in gebruik); 2e. medewerking te verleenen overeen komstig art. 72 der L. O.-wet voor de uit breiding der bestaande R.-K. Jongens school met twee leslokalen en het maken van een tweeden uitgang, welke uitbrei ding noodzakelijk is wegens toeneming van het aantal leerlingen der school. De kosten hiervan worden globaal geraamd op 10.000. Zonder hoofdelijke stemming besloot de Raad de sub 1 en 2 gevraagde medewer king te verleenen. Ten aanzien van sub 1 vroeg de heer Liefferink of met het inge- bruikgeving van een tweede lokaal de al daar gevestigde teekenschool wellicht niet in het gedrang zou kunnen komen. Weth. de Witt zegt, dat deze kwestie nog moet worden besproken, maar stelt den heer L. overigens gerust. Ten aanzien van sub 2 vroeg de heer Vo gelaar of onder het bedrag van 10.000 ook begrepen was de kosten der grond aankoop. De voorz. antwoordt ontkennend. Voorts geeft de heer Vogelaar in over weging den bijbouw zoo mogelijk publiek te laten aanbesteden De voorz. zegt, dat dit een kwestie is die nader aan de orde komt. Thans wordt alleen de „medewer king" gevraagd Rondvraag. De heer Vink vraagt B. en W. er bij de regeering op aan te willen dringen, dat de door de regeering voorgenomen steun verlaging in den vorm van het vervallen van den huurbijslag, ongedaan wordt ge maakt. Vele werkloozen worden anders hierdoor ten zeerste gedupeerd. Spr. ziet in - deze nieuwe regeling ook een gevaar voor uiterst linksche en rechtsche elemen ten De heer Schelvis acht eveneens trekking van de nieuwe steunregeling ge- wenscht Goedkoope arbeiderswoningen zijn er in deze gemeente bijna niet te krij gen. De nieuwe woningen die hier den laatsten tijd zijn gebouwd, worden allen verhuurd tegen 4.50 a 4.75 per week. De bouwers zeggen: wij kunnen onmoge lijk goedkooper. Hoe kan de regeering dan de huurbijslag laten vervallen, indien de werkloozen gedwongen blijven een duur der huis te bewonen als door haar wordt beoogd? Voorts zullen de neringdoenden hiermede eveneens gedupeerd worden. Ook de heer Bulk sluit zich volkomen bij de vo rige sprekers aan en dringt er op aan dat de Raad de noodige stappen doet om de te wijzigen steunregeling ongedaan te ma ken De heer van der Niet acht het beter nog even af te wachten, wat er geschie den zal. Door de bevoegde instanties in den lande wordt reeds overleg gepleegd. De voorzitter is het met dezen spreker ge heel eens. Reeds zijn vertegenwoordigers van 7 groote gemeenten bij den Minister president geweest, met het gevolg, dat de voorgestelde maatregelen zijn uitgesteld tot half September. Het vergeten commissielid. De heer Caspers vraagt hoe het staat met het vraagstuk van de wateronttrekking in de landerijen aan den Duinweg De voorz. zegt, dat hij hieromtrent een bespreking heeft gehad met den rijkstuinbouwconsu- leent en thans diens .rapport afwacht. De heer Vogelaar had liever gehad dat de zg. agragische commissie van tijd tot tijd eens had gaan zien en de stand van het gewas steeds had opgenomen. Dan had men ook kunnen weten of die wateront trekking nu werkelijk het gevolg is van het ter plaatse liggende gemeenteriool. De heer Wassenaar, lid van deze commissie zegt, dat de heeren Caspers en van der Meer, beiden leden van deze commissie, deze zaak ter plaatse hebben bekeken. Hem hebben ze eohter thuis gelaten.( Gelach). De heer Caspers antwoordt hierop dat vol gens afspraak de heer Wassenaar met de auto zou worden opgehaald. Zijn collega was zulks, toen hij op de plaats van be steming kwam, vergeten. Toen hebben zij beiden de zaak maar bekeken. (Algemeene hilariteit). Hierna werd de vergadering gesloten. R. K. BOND VAN P.T.T.-PERSONEEL. Naar aanleiding van een voorstel, om één maal per jaar op een van de dorpen te vergaderen, hield de Bond van R. K. P.T.T.-personeel „St. Petrus", afd. Leiden en omstreken, Zondagmiddag een leden vergadering in het Parochiehuis te Voor hout. Na de gebruikelijke opening volg de voorlezing notulen der vorige vergade ring, welke werden goedgekeurd. Het keurig verzorgd verslag vam de jaarvergadering te 's-Hertogenbosch werd daar de samensteller door omstandighe den afwezig was, door de secretaresse voorgelezen. De voorzitter dankte, ook na mens de vergadering, den afwezigen sa mensteller, den heer Need, voor de wijze, waarop hij zich van zün taak gekweten had. Medegedeeld werd, dat binnenkort twee bestuursleden hun functies zullen neer leggen, wegens het verlaten van den dienst met pensioen. De voorzitter vroeg verder de aandacht voor de in September te houden retraite, spoorde ieder aan deel te nemen en wist ook eenige leden voor deelname te no teeren. Van de gelegenheid om ter vergadering reeds ingevulde stembiljetten voor de ver kiezing van bondsraadsledent in te leve ren, werd door eenige leden gebruik ge maakt. Bij de nu plaats vindende rond vraag, werd door den heer Geurts een lans gebroken voor de belangen der cate gorie: kantoorhouders. De voorzitter zeg de hem zijn medewerking toe. Na de slui ting werd nog eenigen tijd in genoeglijk onder ons doorgebracht. Deze eerste vergadering, buiten de mu ren, mag zeker als goed geslaagd be schouwd worde^. Handelsregister K. v. K. Opheffing 915. J. Kerkvliet Lei. den, Haarlemmerstraat 37. Verkoop en grossierderij van koek- en suikerwerken. 4844. Veilingvereeniging „Bloementeelt" in liquidatie. Katwijk, Voorstraat 41. Wijzigingen: 1283. Gebroeders van Hoeken's Houthandel. Leiden, Waardstraat. Uittr. Comm.: L. van Hoeken, d.d. 15 Mei 1936. De heer L. van Hoeken is thans di recteur. N. Comm.: J. J. van Hoeken Oegst- geest. 2721. N.V. Maatschappij „Petrolifère". Leiden, Jan Lievenstraat 27. Hoofdz.: 's- GGravenhage. Het districtskantoor Alphen aan den Rijn is opgeheven. De beheerder L. Kleiweg is benoemd tot beheerder v. h. districtskantoor Leiden. 1995. N.V. American Petroleum Compa ny. Leiden, Zijlsingel 33. Hoofd.: 's-Gravan- hage. Het districtkantoor te Alphen aan den Rijn is opgeheven. De beheerder L. Kleiweg is benoemd tot beheerder v. h. di strictskantoor Leiden. 2051. N.V. Maatschappij tot Detailver koop van Petroleum „De Automaat". Al phen aan den Rijn. Enjnalaan lc. rood. Hoofdz.: 's-Gravenhage. Opheffing districts kantoor Alphen aan den Rijn. De beheerder L. Kleiweg is uitgetreden. 2050. N.V. Maatschappij tot Detailver koop van Petroleum „De Automaat". Lei den, Levendaal 166. Hoofdz.: 's-Gravenhage N. Beh. districtkantoor Leiden: L. Kleiweg, Alphen aan den Rijn. 572. C. Vreebrug. Katwijk aan den Rijn, Voorstraat 27. Vleeshhouwerij. Overl. E.: C. Vreebrug, dd. 6 Febr. 1934. Wijz. han delsnaam in: C. Vreebrug. N.T* C. Vreebrug Katwijk aan den Rijn. Gisteravond te halfzeven is de 18-jarige loopjongen L. B., die met eenige vrienden achter op een vrachtauto was geklommen zonder dat de chaffeur het bemerkt had, toen deze de Kastanjekade opreed, van den wagen gevallen. De jongen was op den auto gaan staan en verloor zijn evenwicht in den bocht. De jongen liep een rechterschouder fractuur op en werd naar het Acad. Zie kenhuis vervoerd. Bij de politie zijn inlichtingen te beko men omtrent een onbeheerd gevonden roei boot. LAATSTE BERICHTEN BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Elisabeth Cornelia Petro- nella, dr. van A. Keijzer •- M. van Houten. Wilhelmus Lambertus Maria, zn. van W. H. v. d. Meijden en M. P. de Vogel. Theo dora, dr. van H. W. v. Oosten en W. Simo- nis. Ondertrouwd: P. G. v. d. Kraan, jm. 23 j. en C. P. Beurze, jd. 23 j. W. Hoogstad, jm. 26 j. en A. E. J. v. Hal jd. 23 j. Overleden: A. J. J. Verbrugge, m. i8 j, J. H. de Waal, zn. 5 j. A. Stigter, m. 42 j. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd. Luxor: Afgekeurd. Trianön: Goedgekeurd voor volwassenen. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Een doode, een ernstig gewonde. In den afgeloopen nacht te omstreeks vier uur heeft op den straatweg Putte Capellen op Belgisch gebied, ter hoogte van de z.g.n. blokjesweg liggende in den verkeersweg EsschenRoosendaal een zeer ernstig auto-ongeluk plaats gehad, dat aan een jongeman het leven heeft ge kost, terwijl zijn broeder levensgevaarlijke verwondingen opliep. Twee zoons van den leeraar Rhoen uit Bergen op Zoom, de 23- jarige Jos Rhoen en de 29-jarige Jac. Rhoen keerden omstreeks dien tijd terug van een vacantiereisje in België. Het schijnt in de bedoeling van den oudsten der beide broers, die chauffeerde te heb ben gelegen den weg naar Roosendaal in te slaan. Blijkbaar heeft hij evenwel dezen weg iets te laat gezien. Hij heeft echter de bocht toch nog genomen, met het ge volg,'dat de wagen tegen een lantaarn paal opbotste, welke geheel uit den grond werd gerukt. De auto werd nagenoeg ge heel vernield. De jongste broer is spoedig na het ongeval overleden, terwijl de oud ste zoo ernstig werd gewond, dat voor zijn leven wordt gevreesd. De gewone, die te Kerkrade woont is, nadat voorloopige ge neeskundige hulp was verleend, naar het ziekenhuis te Capellen overgebracht. De Belgische gendarme heeft eeji onderzoek ingesteld. Afgeluisterd. Zeg man, wat rook jij je tanden toch bruin Ik zal eens IVORÓL je meebrengen. Examens apothekers-assistent. De minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen brengt ter kennis van be langhebbenden, dat in de maand Septem ber en zoo noodig, in de volgende maan den van dit jaar gelegenheid zal worden gegeven tot het afleggen van de examens ter verkrijging van een getuigschrift als apothekers-assistent. Zij, die tot die examens wenschen te worden toegelaten, worden uitgenoodigd daarvan schriftelijk vóór 19 September te doen blijken aan de voorzitters van de examencommissiën o.m. aan den heer dr. W. A. Goddijn, hoogleeraar aan de rijksuniversiteit te Leiden. ONGEVAL BIJ DE INPOLDERINGS- WERKEN BIJ URK. Tijdens den storm van eenige weken geleden is een bak van de inpolderings- werken nabij Urk gezonken. Bij de lich tingswerkzaamheden van hedenmorgen hing de bak tusschen twee kranen, toen een poot van de kleinste kraan brak en de heele installatie naar beneden stortte. In den bak waren drie menschen aan het werk. In allerijl werd hulp geboden om hen van den verdrinkingsdood te redden. Een der drie, de uitvoerder van het werk, de heer Remans, was er het ergst aan toe. Hij zat tusschen de kraan en een lier be kneld. De man had zware inwendige kneuzingen opgeloopen. Hoewel men aan vankelijk vreesde voor zijn leven, is er voor het slachtoffers thans weer hoop. TELEGRAMMEN ROEMENIE SLUIT ZICH AAN BIJ NON-INTERVENTIEACCOORD. BOEKAREST, 19 Aug. (A. N. P.). De regeering heeft medegedeeld, dat zij toe treedt tot het Zaterdag tot stand gekomen FranschBritsche non-interventieaccoord. De verklaring van Roemenië wordt onmid dellijk van kracht. KINDJE DOOR TREIN OVERREDEN EN GEDOOD. Gisteravond is het tweejarig kindje van den landbouwer G. J. Lensing te Loo, ge meente Bathmen, door een trein, die ach ter het huis van den landbouwer loopt, overreden en op slag gedood. Het kind was een oogenblikje de aandacht van de ouders ontsnapt en op den spoorbaan te recht gekomen. DIEFSTAL UIT AUTOMATEN. Een bewoner van de Charlotte de Bour- bzonstraat te 's Gravenhage, deed vannacht aangifte, dat acht automaten, staande voor zijn perceel, even tevoren waren verbro ken en dat de ponsumpties eruit waren ontvreemd (o.a. een schaaltje met bon bons). Eenigen tijd later werd door 2 agenten van politie op den Rijswijkscheweg aange houden de 21-jarige koopman H. W. M. S. ten H., wonende in de Van den Berghstr., die een bloedende vinger had, terwijl in de nabijheid een schaaltje bonbons, even eens met bloed bevlekt, werd gevonden. Verdachte, die later bekende de automaten te hebben geplunderd, werd aan het hoofd bureau van politie in bewaring gesteld. MUSSOLINI MAAIT EIGENGEZAAID GRAAN. ROME, 19 Aug. (A. N. P.). De Duce heeft zich naar de provincie Littoria be geven, om het graan te maaien, dat hij zelf in December had gezaaid op een boer derij te Pontinia, een der steden in de drooggelegde Pontijnsche moerassen. De plaatselijke bevolking bereidde den Duce een enthousiaste ontvangst. Na een bezoek aan de steden Sabaudia en Littoria nut tigde Mussolini een maaltijd, geheel sa mengesteld uit producten van den grond, die enkele jaren geleden nog niets ople verde en tot kweekplaats van Malaria muggen diende. DE LEIDSCHE COURANT Losse nummers van zijn verkrijgbaar bij: Sigarenmagazijn „INSULINDE" Heerenstraat 2 Sigarenmagazijn J. G. v. ZWIETEN v. d. Waalsstraat 1 Sigarenmagazijn SOMERWIL Hoogewoerd 24 ZANDVLIET's Boekhandel Haarlemmerstraat 117a KIOSK, Prinsessekadc Bureau DE LEIDSCHE COURANT Papengracht 32. Te Den Haag slaagden voor het diploma Coupeuse de dames C. Buutfeld, T. Die mei, mevr. J. Horstman, allen alhier en J. Volkering te Oegstgeest, leerlingen van N. Kouwde Rooze, hoofdleerares van den Bond van Directrices en Leeraressen in 't Modevak en kunstnijverheidsonder wijs. Gisteren is te Utrecht geslaagd voor de- akte Fransch L. O. mej. A. M. de Trorge, leerlinge van mevrouw A. SpijkerBou- waert, alhier. BOERDERIJBRAND TE VENHORST. Hedenmiddag te half twee is brand uit gebroken in de boerderij van A. Constant te Venhorst onder de gemeente Boekei. De boerderij werd in de asch gelegd. Brand weer was niet aanwezig. De geheele inboe del, benevens de hooivoorraad en een ge deelte van den oogst gingen verloren. Bij de reddingspogingen liep de arbeider P. Martens vrij ernstige brandwonden op. De boerderij was verzekerd. Gisteravond gaf de Leidsche Accordeon- Ver. „Door Vriendschap Vereenigd" voor een groot aantal patiënten en personeel in de Centrale Ontspanningszaal van het Ge sticht Endegeest een uitvoering, die als zeer geslaagd genoemd mag worden. Het programma bevatte een 10-tal num mers met bekende marschen en walsen. Een en ander werd met applaus beloond. Gistermiddag te 3 uur heeft de 16-jarige slagersknecht W. de W. in het abattoir bij het slachten van een koe de pees van den rechterduim doorgesneden. Na voorloopig verbonden te zijn is de jongen naar het And. Ziekenhuis vervoerd. KLEINE BRAND IN MOTORVRACHT- SCHEEPJE. Vanmorgen tegen elven is aan boord van de 125 ton metende motorboot „Reval" eigenaar J. Dijkstra te Drachten, welk scheepje ligplaats heeft in het Motorka naal van de Kromhout-motorenfabriek aan de overzijde van het IJ, te Amsterdam, waar een motorreparatie plaats vindt, brand uitgebroken in een lading van 40 balen met wolvulling. Dadelijk werd de brandweer gewaarschuwd, die de drijven de stoombrandspuit „Jason" deed uitruk ken. Van dit vaartuig uit werd een massa water over het vuur, dat in de brapdbare voorraden gretig voedsel vond, uitgestort, met het gevolg, dat men den brand na een kwartier meester was en de brandweer zich nadien hoofdzakelijk kon bepalen tot het- uit elkaar halen van de nog smeulen de resten. Een tweetal motorspuiten, dat mede was uitgerukt, behoefde geen dienst te doen. Behalve de balen met wolvulling, was de „Reval" nog beladen met tien ton mais. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 19 Aug. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 294 vette kalveren 4654 cent (een enkele hooger), 3844 en 3236 cent per kg. levend ge wicht, 50 nuchtere kalveren 610 per stuk; 264 vleeschvarkens wegende 90110 kg. 4647 cent, zware 4546 en vette 43 —44 cent per kg. slachtgewicht. Overzicht vette kalveren, ruime aanvoer, handel ge drukt, prijzen beduidend lager; enkele zeer beste kalveren 4 cent hoogere no teering; nuchtere kalveren korte aanvoer, vlugge handel en hoogere prijzen. Varkens gewone aanvoer, weinig handel, prijzen onveranderd. 'S HERTOGENBOSCH, 18 Aug. Boter. Aanvoer 17.650 kg. Hoogste prijs f 1.47, laagste prijs f 1.88, middenprijs f 1.45. BOSKOOP, 18 Aug. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 46 cent, Hadley 1016 cent, Clau dius Pernet 916 cent, Columbia 49 cent Mac Keiler 48 cent, Wilh. Kordes 510 cent, Mme Jules Bouché 510 cent, Rosa- landia 59 cent, Florex 712 cent, Phoe be 611 cent, Wendland 1018 cent. Kraus 1014 cent, Edith Helen 1015 cent, Aug. Noack 48 cent, Else Poulsen 1016 cent, Gloria Mundi 1016 cent. Bijou 36 cent, Paul Grampel 1015 cent. Ellen Poulsen 68 cent. Pechtold 814 cent. Briarcliff 613 cent, Ingar Ohlson 815 cent, Lathyrus 8 cent, Asparagus 511 cent, Gladiolen 35 cent. Witte Le lies 2040 cent, Roode Lelies 3050 cent. Clematis Durandi 1622 cent, Clematis Prins Hendrik 1.001.08, Erica per stuk 47 cent. WOERDEN. 19 Aug. Kaas. Aanvoer 446 partijen, met rijksmerk f 2123, 2e kwal 18.5020, zware 24._ Handel matig. RIJWIELBELASTINGMERKEN ONTVREEMD. Door de centrale recherche is te Amster dam een 27-jarige koetsier aangehouden, die te Apeldoorn 22 rijwielbelastingmer- ken zou h WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Berlijn 59 2"i Londen 7.41' New York 1 47' Parijs fif" Brussel -1 Zwitserland 47 9'1 Madrid Oslo3' Kopenhagen -3 0'» Stockholm34 21 Milaan Praag Weenen Boedaoe=t

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3