DINSDAG 18 AUGUSTUS 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN JONGETJE OVERREDEN EN GEDOOD. Gisteravond omstreeks zeven uur is het vierjarig zoontje van den heer H. J. Bruins te Westenholte, gemeente Zwollerkerspel, dat met eenige buurjongetjes achter de boomen aan het spelen was, toen het plots- seling den drukken verkeersweg van Zwolle naar Kampen wilde oversteken, door een auto, bestuurd door den heer Sch. uit En schede aangereden en vrijwel op slag ge dood. KIND DOODGEREDEN TE HEERDE. Gistermorgen half twaalf reed een auto van een houthandelaar te Deventer, be stuurd door den heer D. J. N. met een vracht hout in de Zoppelt onder Heerde met de bedoeling het hout in een weiland aldaar te lossen. Bij het inslaan van een zandweggetje had de chauffeur nog een klein meisje, het negenjarig dochtertje van den arbeider G. Berghorst, gewaarschuwd aan den kant te gaan, waaraan het kind voldeed. Het kind is echter achter de auto aangeloopen tot aan het hek van het wei land. Toen de chauffeur de auto in den juisten stand wilde brengen om het hout te lossen, en den wagen daartoe achter uit deed rijden, hoorde hij plotseling gegil. Het meisje, dat waarschijnlijk achter de auto heeft gehangen, was onder den zwa- ren wagen terecht gekomen. Zwaar ge wond werd t' kind naar de ouderlijke wo ning vervoerd, waar het spoedig overleed. AANRIJDING OP DEN HAARLEMMER WEG. Op den Haarlemmerweg te Amsterdam bij het kruithuis, heeft gistermiddag een aanrijding plaats gehad tusschen een auto en een motor. De motorrijder, die een da me op de duo had, stak plotseling den weg over en werd gegrepen door een auto die uit de richting Haarlem kwam. De duo rijdster werd over den weg geslingerd en bleef met een gebroken been liggen. Haar werd de eerste hulp verleend door een juist passeerenden geneesheer. Een auto nam haar vervolgens mee naar Haarlem. Vandaar bracht een andere auto haar naar Leiden, waar zij in het St. Elisabethszie- kenhuis ter verpleging is opgenomen. DUBBEL ONGELUK OP EEN SCHIP." Schipper dood, knecht zwaar gewond. Op de Waal bij Zaltbommel was een 28- jarige schippersknecht L. Maandag bezig, het anker op te halen van het schip de Bellona. Een defect aan de lier deed den zwengel, er van terugslaan, zoodat de man een slag tegen zijn borst kreeg. Hij bleef zwaar gewond liggen. De eigenaar van het schip, de 63-jarige heer W. M. uit- Stein, schrok zoo bij het zien van dit ongeval, dat hij ter plaatse aan hartverlamming" overleed. TRAGISCH STERFGEVAL Kostwinner van groot gezin door hartver lamming overleden. Een tiental jongens zwommen in de ha ven te Stein achter een schip. Aan de brug te Urmond verlieten zij het water, vermoeid van het zwemmen. Daar stelde een hun ner voor om het hardst te loopen naar de plaats waar hun kleederen lagen. Zoo ge schiedde, maar plotseling zakte de 22-jarige vrachtrijder, P. Driessen uit Stein in elkaar en overleed tengevolge eener hartverlam ming. De overledene was kostwinner van een gezin, dat uit een moeder en tien kin deren bestond. TWEE KINDEREN VERBRAND. Kampeertent in vlammen tengevolge van het spelen met lucifers. Eenige kinderen van de Lievenkamp te Oss, hadden een z.g. kampeertent opgesla gen, waarin de kinderen speelden. Een der kleinen was daarbij zoo onvoorzichtig met lucifers te gaan spelen met het gevolg, dat de tent in brand vloog. De kinderen wis ten allen nog naar buiten te komen, doch het tweejarig zoontje van den heer v. d. Heyden, wonende aan de Lievenkamp, be kwam daarbij zeer ernstige brandwonden aan armen en handen. Het tweejarig kind is onmiddellijk naar het St. Anna-ziekenhuis te Oss overge bracht, waar het eenige uren later aan de bekomen verwondingen is bezweken. Kindje in wieg omgekomen. In een tuinencomplex aan het Jaagpad bij den Schinkel te Amsterdam is Maan dagmiddag door het in brand raken van een petroleumvergasser een der tuinhuis jes in vlammen opgegaan. Een wieg, waar in zich een kindje van drie maanden be vond, is mede in brand geraakt. Het kindje is jammerlijk in de vlammen omgekomen. IN HET ZWEMBAD OVERLEDEN. Een jongen van 16 jaar die gisteravond ongeveer 7 uur met zijn vader in het Am- stel-zwemibad te Amsterdam aan het zwemmen was, verdween plotseling in de diepte. Zijn vader die hem dadelijk greep bracht hem ook boven, maar toen reeds waren de levensgeesten verdwenen. Een te hulp geroepen geneesheer kon slechts den dood constateeren. Een hartverlamming had een einde gemaakt aan het leven van den jongen. BIJ HET BADEN VERDRONKEN. De 19-jarige D. Schooten uit Nijverdal, die als militair te Assen in garnizoen lag, is Zondag aldaar bij het baden verdron ken. S. was de zwemkunst niet machtig. DOOR BALK VERBRIJZELD. Hedenmorgen is bij de Hollandsche Be- tonmaatschappij aan de Vondelingenplaat onder de gemeente Rotterdam een ernstig ongeluk gebeurd. Toen een twintigtal men- 'schen een zwaren houten balk hadden ver voerd en deze zou worden neergelegd, kwam een der werklieden met zijn hoofd onder den balk terecht, waardoor het hoofd werd verbrijzeld. liet slachtoffer is de 28- jarige werkman H. Stavast, wonende in de Walravenstraat 43 te Rotterdam. Het lijk is door de rivierpolitie naar Rot terdam vervoerd. VERDRINKINGSONGEVAL TE O YEN. Van misdrijf geen sprake. De correspondent van de „Msb." te Oss meldt: Naar aanleiding van de geruchten om trent het ongeval, dat een 28-jarigen jonge man te Oyen is overkomen, hadden we gis teren een onderhoud met een bevoegd au toriteit aldaar, die ons verklaarde, dat mis drijf hier geheel is uitgesloten. De jongeman was een zeer oppassend persoon en werkte bij zijn ouders in het boerenbedrijf, 's Avonds stak hij meermalen de Maas over naar Maasbommel, om zijn verloofde aldaar te bezoeken. Ook Vrijdag avond reed hij met een vrachtauto over Megen naar Maasbommel en heeft bij het terugkeeren gebruik gemaakt van een boot je, dat totaal niet vertrouwbaar was. Volgens onzen zegsman, hebben enkele personen hulpgeroep gehoord, maar toen ze aan de Maas kwamen vernamen Ie niets meer, zoodat men dacht zich vergist te heb ben. Het lijk opgehaald. Hedenmorgen is in de Maas onder Oyen drijvende gevonden het lijk van den 28-ja rigen heer Baggermans. Het parket uit Den Bosch is voor de lijkschouwing ter plaatse geweest. Sporen van misdrijf zijn niet op den man gevonden, terwijl hij nog in het bezit was van zijn portemonnaie met inhoud. HAASTRECHTSCHEDIJK TUSSCHEN GOUDA EN HAASTRECHT VERZAKT. - BEDREIGDE WONINGEN WORDEN BEVEILIGD. De aanleg van den verbindingsweg GoudaUtrecht ernstig vertraagd. Sinds Zaterdagmorgen is er werking geconstateerd in het nieuwe weggedeelte ter zijde van den Haastrechtschen dijk nabij Gouda, waaraan thans door de pro vincie wordt gewerkt. Het hier betreffen de gedeelte, dait dient tot afsnijding- van een bocht -van den bestaanden dijk, is on geveer van de spoorwegovergang af tot 150 Meter verder gaan verzakken. Ter plaatse van de verzakking het be kende verschijnsel in den slappen veenbo- dem staat aan den Stolwijksche zijde van den dijk een vijftal huizen, welke al len bewoond zijn. Zaterdag bemerkten de bewoners, dat de deuren niet meer sloten. Na onderzoek bleek, dat de verzakte grond van het nieuwe weggedeelte een uit weg had gezocht onder de hier genoemde huizen, waardoor deze omhoog waren ge drukt. De verzakking bleek gedurende een etmaal 1.50 M. te hebben bedragen. De nieuwe weg was Maandagmiddag reeds drie meter verzakt. Verwacht wordt, dat deze verzakking nog wel een week zal du ren totdat de gestorte zandlaag de kleilaag heeft bereikt, die op ongeveer 91/2 Meter beneden het niveau van het normale weg dek ligt. Teneinde ongelukken te voorkomen is men Zaterdag direct begonnen onder toezicht van Prov. Waterstaat begonnen nabij de woningen den grond af te graven, opdat de nog verder werkende grond een uitweg zou kunnen vinden, voordat deze onder de huizen terecht kan komen. Door voortdu rend afgraven van de opgeperste grond waarmede men reeds Zaterdag dag en nacht bezig is hoopt men de.huizen ge heel en al te kunnen beveiligen. De ver zakking heeft zich gemanifesteerd over een lengte van ongeveer 150 Meter, alleen aan de Stolwijksche zijde, daar aan den an deren kant de grond geen uitweg kan vin den, doordat het vaste lichaam van de be staande dijk daartegen weerstand biedt. De zandstortingen voor het nieuwe weg gedeelte worden voortgezet totdat de grond tot rust is gekomen, Deze tegenvaller zal het gereedkomen van den weg, die de verbindingsweg is tus schen Gouda en Utrecht en waarvan de afsluiting zooveel ongerief veroorzaakt, nog meer vertragen. KAPITALE BOERDERIJ AFGEBRAND. Tijdens een hevig onweder, dat heden morgen boven Holten woedde, is de blik sem geslagen in de boerderij bewoond door E. Aaltink. Hoewel de bewoners thuis wa ren, werd niemand getroffen. De boerderij brandde tot den grond toe af. Een schuur, die op eenigen afstand van de hoeve was gelegen, kon behouden worden. De schade wordt door verzekering ge dekt. NOG EEN BOERDERIJ AFGEBRAND. Hedenmorgen ongeveer tien uur ontlast te zich boven Etten (Gld.). een kort-doch hevig onweer. Hierbij werd de boerderij met woonhuis van de gebrs. Zweekhorst door den bliksem getroffen. Het huis brandde geheel uit. De brandweer van Etten kon niets uitrichten. Verzekering dekt de schade. BRAND GESTICHT OM IN TE BREKEN? Behulpzame landbouwer voor bijna 2000 bestolen. Maandagnacht omstreéks twaalf uur werd het gezin van den caféhouder D. te Heyen (L.) opgeschrikt uit zijn nachtrust door een brand, die was uitgebroken in de vlak bij de woning gelegen schuur. Ternauwernood konden D., zijn vrouw en zeven kinderen zich redden voor de vlammen. Het gezin vluchtte de straat op, en ging hulp vragen bij de nabij gelegen boerderij van den landbouwer K., die ter stond hulp verleende. De brandweer tast te intusschen het vuur aan, en bereikte, dat het café en woonhuis vrijwel gespaard bleven. De schuur, waarin een aantal land bouwwerktuigen en 20.000 K.G. hooi wa ren opgeslagen, ging geheel verloren. Een paard was door de vlammen zoodanig ge wond, dat het later moest worden afge maakt. Toen het gevaar van uitbreiding gewe ken was, en de familie K. weer naar huis terugkeerde, bleek, dat inbrekers van de algemeene verwaring gebruik hadden ge maakt, om in hun woning een geldkistje met 1000 te stelen Bovendien werden nog vier spaarbankboekjes, ter gezamen lijke waarde van 800, en eenige gouden en zilveren sieraden ontvreemd. De politie stelt een scherponderzoek in naar den dader, die vermoedelijk ook schuldig staat aan den brand bij den café houder D ANSTIGE OOGENBLIKKEN OP BRANDEND SCHIP. Vuurzee op motortjalk. Op den Rijn voor Millingen ter hoogte van het fort Pannerden is door onbekenden oorzaak brand ontstaan in de motortjalk Johanna (schipper W. van Dijk te Kampen) op weg naar Amsterdam. Het schip had een hoog opgeladen deklast stroo aan boord en de brand, die vermoedelijk in de roef is ont staan, sloeg weldra daarheen over. Er ont stond een vuurzee en de toestand werd voor de schippersfamilie, man vrouw en vier kinderen, buitengewoon hachelijk, daar er geen hulp in de nabijheid was. De schipper slaagde er op het laatste oogenblik in, het hevig brandende vaartuig op den wal te laten loopen, waar hij zich met zijn gezin in veiligheid kon stellen. De schipper liep aan beide armen brandwonden op. Het duurde geruimen tijd alvorens het vuur was uitgewoed. Het schip brandde uit, de lading ging verloren. De schade, die zeer aanzienlijk is, wordt door verzekering gedekt. DOOR MESSTEEK GEWOND. Na een twist te Eindhoven om een smokkelaffaire. In den nacht van Zondag op Maandag heeft op het Stratumsch Eind te Eindho ven een ernstige steekpartij plaats gehad, waarbij de 52-jarige arbeider P. S. door den arbeider W. v. B. ernstig met een mes aan gelaat en borst gewond werd. In-het café Dillen is S., die-in-gezel schap was van zijn vróuw, met v. B. aan het twisten geraakt over een smokkelaf faire, waarbij v B. met een geopend mes op S. toesprong. De caféhouder wist de rust echter te herstellen en heeft toen de beide opponenten op straat gezet. Daar is de strijdevenwel opniemy ontbrand, met het gevolg, dat S. aan gelaat en han den werd gewond en zijn rechterbeen le vensgevaarlijk werd getroffen. Hij is naar het Binnengasthuis overgebracht. Men vreest voor zijn leven. De dader heeft Maandagmiddag aan de politie, na een streng verhoor, bekend. HULPCOMMIES VERDACHT VAN SMOKKELARIJ. Hij had sigarettenpapier bij zich Naar eerst thans bekend is geworden is de vorige week nabij Rilland iemand op het smokkelen van sigarettenpapier be trapt. dien men uit hoofd van zijn ambt wel het laatste van dit strafbaar feit zou verdenken. De man was namelijk als tij delijk hulpkommies verbonden aan het kantoor der invoerrechten en accijnzen te Woensdreoht. Er bestond reeds eenigen tijd verdenking tegen dezen man. Toen hij verleden week met vacantie zou ver trekken, werd hij even buiten zijn woon plaats door douanebeambten aangehouden en werd op hem een hoeveelheid sigaret tenpapier gevonden. Daar de verklaringen van den aangehoudene omitrent de her komst en de bestemming van dit sigaret tenpapier niet bevredigden, werd de zaak nader onderzocht In zijn woonplaats heeft men eenige dagen in den waan verkeerd, dat de kommies op vacantie was. Thans is echter bekend geworden, dat de tijde lijke ambtenaar niet zal terugkeeren, daar hij uit zijn ambt is ontslagen en hem het betreden van het grensgebied verboden is. Men onderzoek thans, welken omvang de onregelmatigheden van den ambtenaar hebben gehad. DE „MANOERAN" AANGEVAREN. Niet ernstig beschadigd. Het motorschip ..Manoeran" van de Maatschappij „Nederland" is Zondag te Los Angeles binnengeloopen na in aanvaring te zijn geweest met den Amerikaanschen kruiser „Mablehead". De „Manoeran" is boven de waterlijn niet ernstig beschadigd. HARTJESDAG TE AMSTERDAM. Men schrijft ons uit Amsterdam: De Hartjesdag zou Hartjesdag niet zijn, als er geen vuurwerk werd afgestoken en als er geen straatbrandjes werden gestookt. Het heeft dan ook overal in de stad ge knald van de zevenklappers, bommen en hoe het verdere kleine vuurwerk heeten mag. Veel bengaalsche lucifers in groen en rood werden hoofdzakelijk in de volks buurten uit dé ramen ontstoken. Het heeft echter aan groote uitspattingen, waardoor de politie gedwongen werd met wapen geweld een einde te maken ontbroken. Wanneer er gisteravond van tumult spra ke is geweest, heeft dat plaats gehad in de omgeving van de Kinkerstraat en aan den overkant van het IJ. In de omgeving van de Kinkerstraat heeft de politie eenige charges gemaakt om de opgeschoten jongens uit elkaar te ja gen. Toen echter bij een van deze charges in de ten Katestraat met een paar stee hen naar de politie werd geworpen, knal den gelijktijdig een paar revolverschoten der politie. De ramen moesten gesloten worden. Hiermede was aan dit incident door dadelijk krachtig ingrijpen een einde ge maakt. Aan de overzijde van het IJ is tu mult geweest op het Mosveld en op den Hagedoornweg. Op beide plaatsen heeft de politie eenige malen krachtig moeten optreden om erger te voorkomen. Om altijd druk gehad. Haar hulp werd ongeveer nen met los kruit afgeschoten. In de Jor- daan en voornamelijk in de Willemstraat was met dezen heerlijken zomeravond veel publiek op straat. Ook uit andere deelen der stad was men blijkbaar naar deze straat getogen om Hartjesdag te vieren. Met kalmte en over leg heeft de politie echter de menigte ver spreid zonder van haar wapens gebruik te maken. De brandweer heeft het evenals altijd druk gehad. Aan hulp werd ongeveer 25 maal ingeroepen voor het verwerken van straatbranden. Ook was haar hulp noo- dig in de Lange Houtstraat 26 waar een open opslagplaats is van oude auto- en fietsbanden. Door weggeworpen vuurwerk was daar brand ontstaan. Met een straal op de motorspuit en een op de Vecht- kraan werd het vuur gedoofd. Tegen mid dernacht was overal wel aan het feest een einde gekomen. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN. Voor den plaatsvervangend kantonrech ter, Mr. Nord Thomson, dienden gisteren een groot aantal zaken. Overtreding Vleeschkeuringswet. H. M. te H a z e r s w o u d e, die verstek liet gaan, heeft als filiaalhouder van de firma I. Z. eenige stukken bedorven vleesch in voorraad gehad. De ambtenaar, dadelijk het woord krij gend, noemt zulk soort overtredingen heel ernstig. In hoofdzaak ligt de schuld bij het hoofd der firma. Pas kort geleden is het, dat I. Z._ veroordeeld is door den kantonrechter 'te Alphen-tot een boete vart 1000.—. Deze overtredingen komen het meest voor in het kanton Alphen, er dient voor gewaakt te worden dat het niet overslaat naar Leiden. Wat de eisch betreft zal spr. het den knecht voor dezen keer nog niet zoo zwaar aanrekenen, aangezien hij in hem niet den hoofdschuldige ziet. De eisch is ten slotte 2 x 30 subs. 2 x 20 dagen maar, ten eerste: dat als het von nis van kracht is dit aangeplakt zal wor den op de toegangsdeur en de ramen van het perceel en ten tweede publicatie van het vonnis in de Leidsche bladen. Een en ander op kosten van verdachte, welke kosten geraamd wordetn op f 40 bij niet voldoen te vervangen door 14 dagen hech tenis. Uitspraak 2 x 100 subs. 2 x 50 dagen met openbaarmaking van de uitspraak als boven aangegeven. Zekere P., ook een filiaalhouder der firma I. Z. moest voor een dergelijke over treding terecht staan. Ook hier betrof het een dergelijke knoeierij. Eisch 100 subs. 40 dagen, en publica tie als in de vorige zaak. Uitspraak con form. C. van M., te Leiden, die ook niet was verschenen, was ten laste gelegd, dat hij een kalf ter keuring had aangeboden, ter wijl hij uit den kop van het beest een kier had gesneden, welke klier waar besmet bleek met tuberculooze. Dit was later door een keurmeester geconstateerd. Eisch 100 subs. 2 maanden hechtenis en be kendmaking van het vonnis, als in de vo rige zaken. De kantonrechter dadelijk vonnis wij zend laakt het gedrag van alle verdach ten. Spreker begrijpt niet hoe zij den moed hebben om voor een klein geldelijk voor deel het risico te loopen, dat hun mede- menschen vergiftigd worden. Het toont wel de mentaliteit van de verdachten. Door zware straffen moeten deze prak tijken den kop ingedrukt worden. Spr. veroordeelde den verdachte conform den eisch behalve ten aanzien van de geldboe te deze wordt verdubbelt dus 200 subs. 50 dagen. Dronken autobestuurder. F. H. V. te N o o r d w ij k heeft op den Rijnsburgerweg te Leiden des nachts een auto bestuurd, terwijl hij zoodanig onder den invloed van sterken drank verkeerde, dat hij niet in staat geacht kon worden dit motorrijtuig naar behooren te kunnen besturen. Eisch 2 weken hechtenis met intrekking van het rijbewijs voor den tijd van een jaar. De kantonrechter dadelijk vonnis wij zend wijst verdachte op het roekelooze van zijn daad. Niet alleen brengt hij zijn eigen leven in gevaar maar bovendien, en dit is het ergste, waagt hij het leven van zijn medemenschen er aan. Er zijn dan ook geen termen aanwezig om een lichtere straf op te leggen zoodat de uitspraak conform is. Dronken wielrijdéfr. K. V., te Voorschoten heeft op den Leidschen weg te Voorschoten op een rij wiel links van dezen weg gereden, zonder dat hiertoe eenige reden was. Door deze manier van rijden had hij een anderen pedaalridder aangereden en diens rijwiel beschadigd voor een bedrag van 4.06, voor welke schade de aangeredene zich civiele partij stelt. Een tweetal getuigen zeiden, dat de schuld geheel bij den verdachte lag daar hij dronken was. Eisch 20 subs. 10 dagen en toewijzing van de civiele vordering ad f 4.06. Uit spraak conform. Herhaalde overtreding der arbeidswet. J. B., te Rijswijk, die verstek liet gaan, heeft op een ernstige manier de arbeidswet overtreden door des nachts in zijn bakke rij te Leiden door zijn personeel te la ten werken, zonder hiertoe vergunning te hebben. Dit was niet één keer gebeurd, maar herhaalde malen, zoodat er thans drie overtredingen berecht moesten worden. Een controleur der arbeidsinspectie als getuige gehoord, zegt, dat verdachte een zware concurrentie aangaat met zijn con currenten. Dit Ijan hij doen door zijn per soneel des nachts te laten werken. Dertien overtredingen loopen er op het oogenblik van verdachte, hetgeen nog maar een klein gedeelte is, en het gaat nog steeds door. Eisch voor de eerste overtreding 4 x 25 subs. 4 x 10 dagen voor de tweede 2 x 25 subs. 2 x 10 dagen en voor de der de 5 x 25 subs. 5 x 10 dagen. Uitspraak in totaal voor de drie overtredingen te zamen 11 x 25 subs. 11 x 5 dagen. Bieten geteeld zonder vergunning. P. v, d. E., kweeker te R ij n s b u r g, heeft te Katwijk bieten, althans peen, ge teeld zonder de vereischte vergunning te hebben. Aangezien verdachte ter goeder trouw heeft gehandeld was de eisch 5 subs. 3 dagen. Uitspraak schuldig ver klaard zonder oplegging van straf. V erkeersovertredingen. Allereerst moest verschijnen J. S. te Den Haag. Deze had op den Veurschenweg te Voorschoten zich laten sleepen met zijn auto, aangezien de auto, die hij zijn eigendom mocht noemen, defect was. Nu is zulks wel geoorloofd, maar als men op een donkeren weg links gaat rijden terwijl men bovendien nog geen licht op heeft (de koplampen waren ook defect) dan kunnen ongelukken niet uitblijven. Een botsing met een tegenligger was niet uitgebleven waardoor een schade werd toegebracht van f 41.85 voor welk bedrag zich de aangeredene civiele partij stelt. Eiseh voor het links rijden f 10 subs. 5 da gen en voor het fijden zonder licht 15 subs. 7 dagen, met toewijzing van de civiele vordering. Uitspraak conform. P. den O. te Leiden is met zijn auto, op de Geeregracht te Leiden, achteruit gaan rijden zonder zich eerst behoorlijk te overtuigen of de weg wel vrij was. Dat was niet het geval, er stond toevallig een bakfiets. Het gevolg was natuurlijk, dat de bakfiets het kind van de rekening werd. Eisch 10 subs. 5 dagen met toewijzing van een schade bedrag ad f 1.Uit spraak conform. A. K. te Leiden, die verstek liet gaan, heeft als bestuurder van een auto ook al een botsing veroorzaakt, gepleegd te Lei den, welke manier van rijden hem kwam te staan op een eisch van f 25 subs, 14 da gen. Uitspraak conform. H. v. d. H. te Leiden heeft met zijn auto den bocht op den Zoeterwoudschen Singel nabij de Fruinlaan te Leiden met een veel te groote snelheid genomen. Ge tuigen spraken van een snelheid van 60 km., waardoor hij tegen een tegenligger was opgebotst. Eisch na getuigenverhoor 25 subs. 14 dagen. Uitspraak conform. ,Th. V. te Noordwijkerhout was in Sassenheim met zijn auto een file voor hem rijdende auto's gepasseerd maar hij was er te dicht langs gereden met het ge volg, dat een der wagens werd geraakt en beschadigd. Eisch f 15 subs. 10 dagen. Uit spraak 10 subs. 2 dagen. Bloembollen-kweeken zonder vergunning Voor den Haarlemschen kantonrechter stond veertien dagen geleden een bloem- bollenkweeker uit Haarlemmermeer terecht voor het feit. dat hij in Maart bloembollen zou hebben geteeld zonder te zijn aangesloten bij de Centrale. Voor het ten laste gelegde eischte de ambtenaar van het O. M. een geldboete van 200 te ver vangen door een maand hechtenis. Maandagmorgen deed de kantonrechter in deze zaak schriftelijk uitspraak en ver oordeelde verdachte tot een geldboete van 100, te vervangen door 25 dagen hechte nis. Het juridisch verweer, dat verdachte geen bollen „geteeld" zou hebben, omdat „telen" een lange serie van verschillende handelingen veronderstelt, verklaarde de kantonrechter ongegrond. Bij diezelfde gelegenheid stond no-g een tweede kweeker uit Haarlemmermeer terecht, eveneens omdat hij zonder ver gunning bloembollen zou hebben geteeld. Daar kwam vast te staan, dat verdachte inderdaad geen teeltvergunning had beze ten, beperkte de verdediger, mr. van Lö- ben Seis, er zich toe om gezien de fi- nancieele omstandigheid van deze zaak de uiterste clementie van den kantonrech ter in te roepen. Het O. M. had tegen den kweeker een geldboete van 40, te ver vangen door 40 dagen hechtenis, geëischt. Schriftelijk vonnis doende, veroordeelde de kantonrechter verdachte tot een geld boete van 25, te vervangen door 10 da gen hechtenis.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 9