~Mr DINSDAG 18 AUGUSTUS 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. SPORT Het intern, schaaktournooi te Nottingham. Euwe speelt remise tegen Bogoljubow. Botwinnik met Capablanca. De uitslagen van de Maandag gespeelde partijen in de zevende ronde van het in ternationale schaaktournooi te Nottingham luidden: AljechinRechevsky afgebroken, FlohrThomas afgebroken. Capablanca—Botwinnik remise. Tylor verliest van Lasker. TartakowerVidmar remise. BogoljubowEuwe remise. Fine wint van Winter. Alexander was vrij. De stand is thans: Euwe 5 uit 6; Botwin nik 5 uit 7; Vidmar 4 uit 6; Rechevsky 3.5 uit 6 en een afgebr.; Fine 4.5 uit 7; Alje chin 3 uit 5 en twee afgebr.; Tylor 2.5 uit 6; Flohr 2.5 uit 5 en een afgebr.; Lasker 3.5 uit 7; Tartakower 3 uit 7; Capablanca 2.5 uit 6 en 1 afgebr.; Thomas 2 uit 6 en een afgebr.; Bogoljubow 2.5 uit 7; Winter 1.5 uit 6, en Alexander 1 punt uit 6 part. Er zijn hier oogenblikken, die aan den wedstrijd om het wereldkampioenschap doen terugdenken. Zondagochtend werd Vidmar in de hall van het Victoria-hotel gezeten, genietend van de Zondagsrust, aan de telefoon geroepen. Het was Moskou. Terugkomend vertelde hij, dat een journa list hem naar zijn meening gevraagd had, wie in het tournooi de eersten zouden zijn. Vidmaris voorspelling was: Botwinnik en Euwe, een voorspelling die men ook daar wel zonder een duur telefoongesprek had kunnen maken, maar het geval is alweer teekenend voor de groote belangstelling, die het schaakspel in Rusland geniet. Zaterdagavond was de Duitsche speel ster Sonja Graf in het tournooi-lokaal aan wezig, nog omgeven met het aureool harer overwinning in het dames-tournooi op den Semmering. Hier zal zij het wel zwaarder krijgen. Zondagochtend verscheen haar ri vale, miss Vera Menchik, in het hotel van alle zijden gecomplimenteerd met haar goed resultaat in het tournooi te Podebrad. Fraulein Graf is voornemens het volgend jaar een match met miss Menchik te spe len, en zij verzekerde, dat dit wel finan cieel verzekerd is. De aandacht van de toe schouwers ging gisteren in de eerste plaats uit naar de partijen CapablancaBotwin nik en AljechinReshevsky, die echter al leen voor de tweede gerechtvaardigd bleek. CapablancaBotwinnik. Botwinnik koos tegen Capablanca dezelfde verdedi ging in de West-Indische opening, welke hij kort geleden tegen denzelfden tegen stander te Moskou beproefde. Weliswaar verloor hij aldaar, doch hij had op winst gestaan en zijn verlies was alleen te wijten aan een misgreep in tijdnood. Ditmaal leg de de Cubaan de partij nauwkeuriger aan, vermocht echter geen noemenswaardig voordeel te verkrijgen. Hij speelde zeer voorzichtig, de twee c- en d-pionnen ver dwenen van het bord, zoodat de stelling meer dan eenvoudig werd. Capablanca bood telkenmale ruil der figuren aan, hier mede te kennen gevende, dat hij met re mise tevreden was. Daar Botwinnik mi nimaal voordeel had in' een betere pionstel ling, trachtte hij zulks te vermijden, het geen hem niet gelukte. Capablanca ruil de alles af en ging tot een dame-eindspel over, dat iets beter voor Botwinnik stond, doch zoo weinig, dat het niet waarschijn lijk leek, dat de rust er iets zou halen. Inderdaad zag hij na eenige zetten het nuttelooze van zijn poging in en stelde zich op den 29sten zet met remise tevre den. Aljechin—Reschevsky. Aljechin open de met Pglf3 en ging spoedig tot het Collo-systeem van -net damegambiet over. Reschevsky verdedigde zich met een wei nig gebruikelijken variant en fianchet- teerde zijn koningslooper na eenigen afruil. In het centrum had Aljechin een zwakken geisoleerden pion op d4, die door Reschevs ky geblokkeerd werd met een paard, al dus in het middenspel een iets betere stel ling verkrijgend. Beiden speelden in dit stadium langzaam en doordat beiden nog over tijd beschikten, verloor Aljechin een pion. Bij het afbreken zag het er naar uit, dat Reschevsky winstkans had. Aljechin vertelde ons echter in de pauze, dat hij het verlies, van den pion had toegelaten, omdat hij meende op deze wijze zeker re mise te kunnen houden. Intusschen, Re schevsky had dan toch maar een pion meer en voor de zooveelste maal in dit tour nooi kon hij zich afvragen, hoe te trach ten een pion meer in het eindspel tot gel ding te brengen. De avondzitting bracht betrekkelijk weinig verandering en de partij werd verdaagd. TartakowerVidmar. Tartakower had wit tegen Vidmar en speelde de f4- opening. Vidmar koos een goed verdedi gingssysteem met 3Lc8g4. De Poolsche meester, die zijn dameloo- per wenschte te fianchetteeren, om langs deze diagonaal een aanval te kunnen on dernemen, zag zijn pogingen gedwars boomd door een manoeuvre van Vidmar, die er daardoor in slaagde den vijandelij ken raadsheer te ruilen. Toen Tartakower zijn voordeel zal verdwijnen, had hij geen lust om verder te strijden en bood reeds op den 16den zet remise aan, hetgeen door den vredelievenden Zuid-Slavischen pro fessor werd aanvaard. TylorLasker. Lasker voelde zich van den aanvang af in zijn element; zijn tegenstander toch gaf hem de gelegenheid een ouderwetsch vierpaardspel, dat aan vankelijk symmetrisch verliep, te spelen. Dat hij hiermee nog steeds goed op de hoogte was, bleek uit het snelle tempo, waarmede hij zijn zetten deed. Hij liet zich op f6 een dubbelpion bezorgen, welke hij op den volgenden zet kon oplossen door Tylor te dwingen een paard op g6 te rui len. Daardoor moest laatstgenoemde zijn c-pion naar d4 brengen, waardoor de witte e-pion zwak werd; Lasker maakte hiervan uitstekend gebruik. Tylor had de koningin nen kunnen ruilen, maar zag hiertegen op, aangezien hij de macht van den raadsheer van zwart in het eindspel moest vreezen. Nu echter drong de oude meester met de dame in het witte spel. Tylor werd geheel in de verdediging gedrongen, zoodat ten slotte vrijwel al zijn stukken kwamen vast te staan. Geen uitweg meer ziende, gaf hij op. Bogoljubow—Euwe. Euwe, die op Bo goljubow een revanche voor zijn geleden nederlaag te Zandvoort te goed had, ver dedigde zich met zijn geliefkoosd wapen, de Tsjechische verdediging, met den mo dernen variant Lb4. Tot den negenden zet was de partij identiek aan die van Lasker —Capablanca uit de vorige ronde. Euwe volgde een analyse, die hij tijdens zijn match om het wereldkampioenschap geana lyseerd had. Bogoljubow schoof den cen trum-pion door, doch hij moest deze ter stond met den f-pion ruilen. Door deze af wisseling verkreeg Euwe een zwak punt, een pion op e6 tegen een dito op d4 van Bogoljubow. Even later werd de zwakte van Euwe weer opgeheven, toen hij een pion van g7 naar f6 kon brengen. Bogolju bow moest, om een aanval te voorkomen, de koninginnen ruilen, hetgeen hem een dubbel-pion op de g-lijn bezorgde. Bij het afbreken stonden de stpllingen vrijwel ge lijk. Na de pauze kwam spoedig het vreed zame einde. Euwe onderzocht eerst nog een twintigtal minuten de stelling en over tuigde zich ervan, dat bij de goede verde diging, die Bogoljubow gekozen had, niet meer dan remise te bereiken viel. FineWinter. Ook Winter verdedigde zich met de Tsjechische verdediging. Fine bewandelde eigen paden en bracht met den zesden zet het paard naar h4 om dit tegen den vijandelijken raadsheer te ruilen. In het vervolg offerde Fine een stuk, waar voor hij niet alleen twee pionnen verkreeg, maar ook den zwarten koning, die nog niet gerocheerd had, dwong, dit plan voor goed op te geven. Winter kreeg uiterst zwak spel, terwijl Fine daarenboven nog een pion dreigde te winnen. De Ameri kaan manoeuvreerde uitstekend met zijn stukken. In het centrum rukte hij toen met zijn d-pion op. Hij verkreeg een mat-aan- val en Winter gaf op. Flohr—Thomas. De partij Flohr— Thomas was een c4-opening, welke door beide spelers goed werd behandeld. Flohr speelde zeer terughoudend en deed geen pogingen eenig voordeel uit de opening te behalen. De volgende tien zetten beston den enkel uit positioneele manoeuvres, tot dat Flohr door een offer met den f-pion een poging waagde het spel te openen. Thomas ruilde dezen pion tegen zijn e-pion waardoor hij zijn tegenstander hangende pionnen bezorgde. Bij het afbreken stond de Engelsche speler iets beter, maar hij bood remise aan, hetgeen Flohr weigerde. Ditmaal had Flohr gelijk gehad. Thomas behandelde het toren-eindspel niet al te best en met een vrijen d-pion had zijn tegenstander tegen den tijd van afbreken een duidelijk voordeel, 's Middags wer den de andere tournooien met eenige plechtigheid geopend en om 6 uur begon de eerste ronde. DE SCHAAK-OLYMPIADE IN MüNCHEN. Nederland verliest van Duitschland. Gisteren is te München een aanvang ge maakt met de z.g. Schaak-Olympiade, waaraan door 21 landen wordt deelgeno men. Op dezen eersten dag verloren onze landgenooten met 2.5—5.5 van Duitsch land. De uitslagen van de wedstrijden luidden: Denemarken—IJsland 5—3; Oostenrijk- Letland 4.53.5; NederlandDuitsch land 2.55.5; FrankrijkPolen 0.57.5; Zuid-SlaviëZwitserland 71Zweden— Tsjecho-Slowakije 44: BulgarijeRoeme nië 35; NoorwegenItalië 3.54.5; Est land—Hongarije 3—5; Brazilië—Finland 4—4. De gedetailleerde uitslagen der Neder landers luiden als volgt: Van Doesburgh verliest van Richter, Prins verliest van Ahues, Felderhof verliest van Engels, van Scheltinga remise met Carls, Hamming re mise met Rellstab, Mühring remise met Samisch, de Groot remise met Ernst, Cort- lever remise met Michel. DAMMEN DE MATCH SPRINGER-VAESSEN. JTaar aanleiding van geruchten betref fende een match tusschen den oud-wereld kampioen B. Springer en den Belgischen kampioen Vaessen wordt thans medege deeld, dat naar alle waarschijnlijkheid de match zal worden gespeeld begin October. Naar aanleiding van verzoeken aan het organiseerend ctfmité, uit verschillende plaatsen van ons land gedaan wordt nog overwogen, de partijen niet alleen in den Haag te doen spelen. WATERPOLO DE ZIJL I—MAAS I (3—3). Nederlaag wedstrijd. Voor de serie nederlaagwedstrijden werd gisteravond bovengenoemde wed strijd onder leiding van den heer Rekkers gespeeld, en nog zelden zagen wij de thuis club zoo goed. Beiden zeventallen hebben een invaller, maar geven elkaar in het begin niets toe. Key en Lut zijn bijzonder actief en als laatstgenoemde een kane krijgt, schiet hij met een goed achter- waartsch schot keurig in. (10). Goede aanvallen blijven elkaar opvolgen, maar de paal en een enkele maal overschieten voorkomt doelpunten. Nog voor de rust maakt Maas na goed opzwemmen 11. De tweede helft begint beter als ver wacht werd. Maas valt gevaarlijk aan, maar de achterhoede slaat alles af. Lut krijgt opnieuw een kans en weer vliegt de bal in de touwen (21). Maas wordt dan veel sterker en als een paar maal is over geschoten, maakt Lut met een schitterend schot 31. De Rotterdammers komen dan geweldig opzetten K. Kraaienbrink maakt een zeer kleine fout en de stand is 32. Nog is alles mogelijk. Rameau stopt schitj terend, plaatst vlug uit, maar mist zijn doel en wee» doelpunt Maas (3—3). Blan- sjaar krijgt dan nog een moeilijke kans, maar kan niet goed inschieten en met on- veranderden stand komt het einde. Voor dezen wedstrijd werd vriendschap pelijk gespeeld de Zijl IIMaas II. De thuisclub was slecht op dreef en verloor met 24. DE ZIJL I—L. Z. C. I. Hedenavond om 8 uur speelt D Zijl I in de Zweminrichting De Zijl een wedstrijd tegen L. Z. C. I. DE KIELER WOCHE. Ook Nederlandsche deelneming. In de Kieler Woche, het bekende zeil- evenement aan den Kieler bocht, zullen ook van Nederlandsche zijde een aantal booten starten. In de startklasse zal mej. C. de Visser, die tijdens de Olympische zeilwedstrijden te Kiel Nederlandsche reserve voor Bob Maas was, met haar „M.C." starten. In de Sharpie-klasse ko men de heeren Gülcher, Van Ostrop en den Text uit, terwijl in de Jollenklasse de heeren de Visser en Kaars Sypesteyn zul len uitkomen met aldaar geleende Olym- pia-jollen. GYMNASTIEK R. K. S. V. „DE BATAVEN". De geheele afd. Gympastiek heeft va- cantie tot eind Augustus. Elke gymnast neme hier goede nota van. Afd. Athletiek. Hedenavond we derom training onder leiding van den heer Duindam, die uit Berlijn is teruggekeerd. DE PRINS HENDRIK-BEKER WEDSTRIJDEN. Voor de op Zondag 23 Augustus a.s. door de Haagsche Athletiekvereeniging „Vlug en Lenig" op de sintelbaan van het club huis te Werve te Rijswijk te organiseeren wedstrijden, waaraan o.m. door de geheele Nederlandsche heeren-athletiekploeg van de Olympische Spelen te Berlijn, t. w. Osendarp, Van Beveren, Brasser, Klasema, Berger, Boersma, van der Poll en andere wordt deelgenomen, blijkt een buitenge wone belangstelling te bestaan. Zooals men weet, wordt op het club huis „Te Werve" aan den Van Vredenburg- weg geen entree geheven, doch in verband met de beschikbare ruimte voor het pu bliek moet men voorzien zijn van een toe- ganskaart. Op verzoek van de organiseerende ver- eeniging „Vlug en Lenig" deelen wij hier bij mede, dat toegangskaarten en program ma's verkrijgbaar zijn bij de heeren Ir. J. G. Krijgsman, Kepplerstraat 172 en J. Hebers, de la Reyweg 723, te Den Haag. De wedstrijden vangen des middags om een uur aan met een eenvoudige huldiging van de Olympische ploeg. VOETBAL Leidsche Bakkersgez.6e Reg. Veld-Art. Woensdagmiddag om half vijf spelen de Leidsche Bakkersgezellen een vriendschap- pelijken wedstrijd tegen het sterke elftal van het 6e Reg. Veldartillerie op het L. O. V.-terrein achter het nieuwe Zieken huis. Deze wedstrijd staat onder leiding van den heer B. Pijnakker. WIELRENNEN „SWIFT." Hedenavond wordt er speciaal getraind op een ploêgachtervolging, terwijl er, bij voldoende deelname ook een sprint zal worden verreden. Deze training is speciaal bedoeld voor die leden, welke niet aan den grooten wedstrijd deelnemen a.s. Zondag. De bekende Kaveewee Sigarenfabrieken te Roosendaal, een van die steunpilaren van de wielersport, zooals men ze alleen in Brabant kan vinden, zegde een wissel- beker, de bekende affiches en rugnummers toe. Een gebaar waarvoor Swift zeer erken telijk is. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN TE ZURICH. Naar de wereldkampioenschappen wiel rennen, welke te Zürich en Bern zullen worden gehouden, heeft Luxemburg be sloten voor' den wegwedstrijd af te vaar digen voor de professionals de bekende Tour de France rijders Mersch en Pierre en Mathias Clemens en bij de amateurs Neuens, Majerus en Frantz. DE OLYMPISCHE PLOEG IN ONS LAND TERUG. Hartelijke begroeting te Bentheim. Met een voortrein arriveerden gisteren avond te 19.10 uur tijdens de reis uit Ber lijn de Nederlandsche zwemsters en zwemmers, aan het station te Bentheim. Ter begroeting waren daar aanwezig de heeren Wesselo, lid van het hoofdbestuur van den K. N. Z. B., de Oldenzaalsche Zwem- en Poloclub met vaandel, de heer E. Moeken, eenige afgevaardigden van zwemvereenigingen, een honderdtal Ne derlanders en een grooter aantal Duit- schers. De heer Wesselo en de stationschef ge leidden de Nederlandsche ploeg op- het perron, waar allen zich hadden opgesteld. Het eerst voerde het woord de heer Wesse lo, die allen een hartelijk welkom toeriep namens heel zwemmend Nederland, dat zij zoo glorierijk vertegenwoordigd hadden. Namens de Nederlandsche kolonie te Os- nabrück bood hij den leider der zwemmers, den heer J. de Vries, bloemen aan. Daar na" sprak de heer H. P. Gelderman, van Oldenzaal namens de Oldenzaalsche Bad en Zweminrichting en bood mevrouw Gel derman Rie Mastenbroek bloemen aan en de heer J. Redeker bood namens de Ol denzaalsche Zwem- en Poloclub de vier dames der estafetteploeg en mej. Senff lelies aan. De heer Van Wijngaarden com plimenteerde namens het Weuthach en bood de dames Braun en Wuyckhuise ieder een fraaie mand met bloemen aan en de heer Moeken aan alle dames een doos bon bons. Bij het vertrek van den trein offreer de de stationschef Rie Mastenbroek bloe men. Tijdens het oponthoud, dat ca. 20 mi nuten duurde, werden de zwemsters be stormd om handteekeningen. Na de huldi ging werd enthousiast het Wilhelmus ge zongen en werd door de Nederlandsche aanwezigen een spreekkoor gehouden, toe passelijk op de zwemsters. Een geestdriftige ontvangst te Rotterdam. Rie Mastenbroek, Willy den Ouden, Dini Kerkmeester en Annie T.immermans, na men van meisjes die iedereen kent, zijn gisteravond met den trein van 23.47 uit Berlijn te Rotterdam teruggekeerd. Toen de trein met de Olympische zwemsters met een met groen en vlaggen versierde^loco motief binnenrolde, waren op het afgezet te perron aanwezig mevr. Mastenbroek, de heer Kerkmeester, mevr. Regter, mevr. PhilipsenBraun, de heer J. Oster, eere voorzitter van de Rotterdamsche Zwemclub de hoofdcommissaris van politie, de heer mr. L. Einthoven, de Rotterdamsche zeiler Daan Kagchelland en vele functionarissen van verschillende zwemclubs. De ploegen van O. D. Z. en R. D. Z. hadden in club- costuum met vlaggen een eerepoort ge vormd. Een gejuich, dat geen einde scheen te krijgen, steeg op, toen de meisjes uitstap ten. Na de begroeting van de wachtenden, nam men plaats in een aantal autobussen en voorafgegaan door de postfanfare O. L. V. Theo Adde, reed men langzaam naar het gebouw „Palace" aan de Gedempte Boter- sloot. Zoowel bij het station als bij „Pa lace" heerschte een ongekende drukte en een geweldige geestdrift. Bij het binnentreden van de zwemsters in de groote zaal van Palace werd het „Wilhelmus" gespeeld, dat door allen staande werd aangehoord. Nadat de dames op het podium hadden plaats genomen, werden zij begroet door den heer G. Lan- gelaar jr., voorzitter van den Zwembond voor Rotterdam en omstreken, die haar namens den K. N. Z. B. hartelijk welkom heette in het vaderland. Hij zeide een ge voel van trots niet te kunnen onderdruk ken over het feit, dat het Rotterdamsche meisjes waren, die de eer van de Neder landsche vlag hebben hoog gehouden. Spontaan en hartelijk zegde hij hiervoor dank. Aan mevr. Braun en mevr. van Wuyckhuizen werden bloerpen aangebo den. Mevr. van der LaanBoogaerd, be stuurslid van de O. D. Z. zeide te Berlijn werkelijk genoten te hebben van de spor tieve daden der Rotterdamsche meisjes, die zich zoo kranig geweerd hebben en die zich daarvoor groote opofferingen ge troost hebben. Ook de trainsters bracht mevr. van der Laan dank. Steeds meer bloemen werden op het podium gedragen, zoodat de zwemsters allengs schuil gin gen achter de prachtige bloemenschat. Na mens het bestuur van de R. D. Z. sprak mevr. Douwe woorden van dank en hulde en vele anderen sloten zich hierbij aan. Tenslotte heeft de heer Langelaar dank ge bracht aan den organisator van het feest, den heer Boudewijn, die op zijn beurt al len, die hem hierin bijstonden, dank zegde. De aankomst te Amsterdam. Een deel van de Olympische zwemploeg, waaronder Nida Senff, die op zoo fraaie wijze op den rugslag de gouden medaille heeft weten te behalen, hoort te Amster dam thuis en op het Centraal Station is een hartelijke ontvangst bereid. .Evenals dit de vorige week bij de terug komst der athleten het geval was geweest, had men, dank zij de groote medewerking van den stationschef, den oud-sportman Jongstra, een groot deel van het eerste perron afgezet, en was de eerste klasse wachtkamer voor de ontvangst ter be schikking gesteld. Reeds lang voordat de trein zou binnen rollen hadden velen zich op het perron op gesteld, om straks getuige te zijn van een ontvangst, zooals men die maar zelden zal zien. Hun geduld werd lang op de proef gesteld, want doordat ook onderweg over al huldigingen plaats vonden, had de trein een vertraging van ongeveer drie kwar- I tier. Een muziekkorps zoi'gde er echter intusschen voor, dat het wachten niet al te saai was en blies vroolijke wijsjes. Eindelijk tegen elf uur, rolde de trein binnen. De locomotief met groen versierd en voorop de Olympische en de Nederland sche vlag. Een geweldig gejuich barstte los en toen onze Amsterdamsche zwem sters te weten Nida Senff, de Olympische kampioene op den rugslag, Jopie Selbach van de estafetteploeg, Jopie Waalberg e.a. uitstapten en de muziek een welkomst lied inzette, was er voor de ouders en de officials bijna geen gelegenheid om hen hartelijk welkom te heeten. Toen hiervoor eindelijk gelegenheid was en nadat de mu ziek het Wilhelmus gespeeld had, ging men naar de gereserveerde wachtkamer, waar een meer officieele begroeting plaats vond, Hier werd, nadat de dames en hee ren rijkelijk met bloemen voorzien, plaats genomen hadden, allereerst het woord ge voerd door den voorzitter van den kring Amsterdam van den K. N. Z. B., mr. Claes- sens, die de dames feliciteerde met de be haalde successen en in het bijzonder Nida Senff geluk wenschte met het groote suc ces, dat door haar te Berlijn behaald was. Hij zeide o.a. dat het Olympisch vuur te Berlijn nu gedoofd was, doch dat het vuur van den strijdlust onzer dames nog steeds vlamde en dat dit vuur nog menige over winning op het water zou behalen. Hij dankte ook den voorzitter van den K. N. Z. B. den heer Jan de Vries, den chef d'equipe van de Nederlandsche zwemploeg, voor het vele werk dat hij voor en tijdens de Olympische spelen had gedaan voor de zwemsport en bood als erkentelijkheid aan mevr. de Vries, zonder wiens steun hij dit alles toch niets had kunnen doen, een bouquet aan. Ook moeder Triebeis, de zwemmoeder van Amsterdam, die overal aanwezig is en dus ook te Berlijn, deelde in de hulde en had een bloemstuk in ontvangst te ne men. Vervolgens werd nog gesproken door den voorzitter van de zwemvereeniging het Y, den heer G. Blitz, mevr. van Poppel bestuurslid van de A. D. Z., de club van Nida Senff, mej. Claus, bestuurslid van de H. D. Z. en van Wesselo, den secretaris van de propaganda-commissie van den K. N. Z. B. die allen woorden van erkente lijkheid en dank spraken en dë zwemsters feliciteerden met het behaalde succes. De rij van sprekers en spreeksters zou niet compleet geweest zijn, wanneer ook mevr. TriebeisKoens niet enkele woor den gezegd zou hebben. Zij zeide in en in gelukkig te zijn geweest, die mooie zwem feest in Berlijn te hebben mogen meema ken en dagelijks met de meisjes te hebben meegeleefd en menig angstig oogenblikje te hebben beleefd. Zij was blij dat onze zwemsters bewezen hebben, dat ook een klein landje nog heel wa.t kan presteeren. Diep onder den indruk dankte zij voor de hartelijke ontvangst. Jan de Vries dankte tenslotte namens allen voor de hartelijke ontvangst en de getoonde belangstelling, waarna allen nog maals het Wilhelmus aanhieven. Hiermede was het officieele gedeelte op het Centraal Station afgeloopen. Voor onze Olympische kampioene Nida Senff was het echter nog niet afgeloopen. Haar wachtte nog iets, dat zij haar leven lang wel niet zal vergeten. Op de schou ders gedragen ging zij naar buiten, waar duizenden zich voor het Centraal Station hadden opgesteld om daar plaats te ne men in een open auto. In langzaam tempo ging het huiswaarts. Overal waar zij voor bijkwam steeg een luid applaus op, ter wijl honderden fietsers de auto volgden. Op den Overtoom aangekomen, stond het in de omgeving van haar woning zwart van belangstellenden en toen zij uitstapte moest zij wederom op de schouders geno men worden en het geleek wel of aan het gejuich geen einde kwam. Bij den ingang van de deur was een eerepoort van groen en bloemen en vlaggen aangebracht, terwijl ook de balcons met vlaggen en bloemen versierd waren. Eenmaal thuis zijnde, waar de kamer in een waren bloementuin her schapen was moest zij alvorens de enthou siaste menigte huiswaarts ging, nog een maal op het balcon verschijnen en weer steeg een donderend hoera op. Ook de hockeyers, roeiers en boksers aangekomen. Met denzelfden trein waarmede de zwemploeg gearriveerd was, waren ook de hockeyers, roeiers en zwemmers aangeko men. Hen wachtte echter geen officieele ontvangst en hun aankomst die geheel te niet ging in de belangstelling voor de zwemsters, is dan ook slechts door weini gen waargenomen. WILT U IETS WETEN? Vraag inzake de inhoud van art 23 der Motor- en Rijwielwet. Antwoord. De bestuurder van een motorrijtuig of rijwiel is op een weg of rij wielpad verplicht, gevolg te geven aan de door in art 34 genoemde ambtenaren cn beambten (politie, ambtenaren der invoer rechten en accijnzen, verkeersinspectie, ambtenaren van den Rijks- en den Prov. Waterstaat) in het belang van de vrijheid of de veiligheid van het verkeer gegeven bevelen en aanwijzingen. Maximum straf: 30 dagen hechtenis of boete van 150. Eerst naar LINKS, dan naar RECHTS uitkijken vóór u oversteekt, en.,,, even uw beurt af wachten. (Neem lie ver een latere tram dan., de auto van den „Eerste Hulp dienst".)

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7