STADS NIEUWS DINSDAG 18 AUGUSTUS 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 VOLKSBOND-NIEUWS. DE BEDEVAART NAAR ST. JEROEN. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de bedevaart naar St. Jeroen te Noordwijk georganiseerd voor de werkloozen van den R. K. Volksbond, afdeeling Leiden, zal gehouden worden op Woensdag 26 Au gustus a.s., dus niet op 27 Augustus, zooals aanvankelijk werd bericht. Alle verdere mededeelingen betreffende het vertrek enz., zullen in het aankondi gingskastje worden bekend gemaakt ter wijl aan de deelnemers een programma van dagindeeling zal worden uitgereikt. NED. REISVER. VOOR KATHOLIEKEN. Vliegreunie op Schiphol. De vliegreunie van 23 Aug. a.s. op het schitterende vliegveld „Schiphol" zal er een worden van groote manifestatie van bovengenoemde vereeniging naar buiten. Al de afdeelingen zijn daarvoor druk in de weer en roepen haar leden, alsook de verspreide leden daarvoor op om overal in het land. individueel den naam der N. R. v. K. hoog te houden. Alle deelnemers der afdeelingen het land worden verwacht bijeen te zijn om precies 2 uur op den Dam te Amsterdam. De afd. Amsterdam met haar autocars gaat voorop, getooid met de vlag van de N. R. v. K., ge volgd door de autocars der gezamenlijke afdeelingen om gezamenlijk de reis naar Schiphol te aanvaarden. De staf der K.L.M. staat gereed om onze groepen rond te leiden in de loodsen, de hangars, 't restaurant, de nieuwe gebouwen en het vliegveld zelf. De verschillende ty pen vliegtuigen, de Fokkers en Koolhovens en wat er verder aan buitenlandsche toe stellen op Schiphol zal aanwezig zijn, wor den bezocht en toegelicht: de Douglas- vliegtuigen onzer In4iëlijn staan voor ons gereed ter bezichtiging, en dan ontwaakt zoodoende, voor zoover die er niet was, de trek om zelf de lucht in te gaan, om zelf te ondervinden, wat hier te zien is en ge hord wordt. Wat we zullen zien? Het vliegveld is dien Zondag in volle bedrijvigheid, en zullen heel wat interes-., santé dingen te zien zijn. O.a. het opstijgen van het zweefvliegtuig der bekende Zweef- club, waarvan een bekend stunter vlieg- kunsstukken zal vertoonen en daar tus schen komen en gaan de lijnvliegtuigen van en naar Berlijn, Londen, Parijs enz. Nog zal pater P. Zoetmulder, van de Witte Paters van kardinaal Lavigerie uit Noord-Afrika per expresse vliegtuig daar arriveeren en een kort woord spreken over de missie-actie der M. I. V. A. Nog kan op deze vliegreunie door de deelnemers een volledige rondvlucht wor den gemaakt tegen den prijs van 3.per persoon. Het bestuur verwacht dan ook een mas sale opkomst der leden. Vertrek met auto's Zondag 23 Aug. des middags 12.30 uur precies vanaf Koorevaarstraat, de prijs bedraagt inclusief het Reuniediner aldaar en het gezellig samenzijn voor leden 3.85 en kath. niet-leden 4.25. Kaartver koop tot Vrijdag 21 Aug. Korevaarstraat No. 49. Plaatselijk bureau. AANBESTEDINGEN Namens B. en W. dezer gemeente werd hedenmorgen aanbesteed het verbeteren van het gedeelte van den Haagweg gelegen tusschen den spoorwegovergang Woerden Leiden en het Noordeinde, het verbreeden en omhoogbrengen van de Haagbrug met het maken van opritten en het verbreeden van de Wittepoortsbrug, een en ander met bijkomende werken. Op de 19 ingeschre ven biljetten was als volgt ingeschreven: P. H. Huberts, Nijmegen 129.744, Linsel, Soestdijk 128.700, W. B.oerma, Bussum f 122.900, J. B. v. Hoek, Delft 119.990, R. Bijker, Haarlem f 117.420, N.V. Bouw-mij. Sloten, Amstelveen 113.977, fa. Sanders en Co., Gouda 113.840, A. Voordauw, Zoe ter woude 112.000, A. J. Langeveld, Leiden 111.800, C. van Leeuwen en Zn., Meer kerk a. d. IJssel 111.000, Gesman en Zoe- temeyer, Alphen f 109.300, W. Aafjes en Zn.„ Assendelft 109.009, Bruil Jr., Vianen 109.000, Gebrs. den Ouden, Oegstgeest 102.900, Zanen en Verstoep, Gouda 102.600, M. S. v. d. Voort, Zoeterwoude 102.000, N.V. Visser en Smits, Papen- drecht f 99.942, C. Godschalk, Leiden 99.700, H. C. Heemskerk en W. Ouds hoorn, Leiden f 97.900. De gunning werd aangehouden. Voorts is aanbesteed het verbreeden van de Sumatrastraat tusschen de Java- en de Atjehstraat. Ingeschreven was als volgt: W. Aafjes en Zn., Assendelft f 7200, N.V. Bouwmij., Slo ten, Amstelveen 17000, Gebrs. Visser Was senaar 5290,, L. Timmer, Dordrecht f 4700, A. J. Langeveld, Leiden f 4390, W. C. Heemskerk en W. Oudshoorn, Leiden 4188, Bunschoten, Leiden 3978, Zoete- meyer, Brielle 3^20, C. Godschalk, Leiden 3900, Vollebregt, Oegstgeest 3590, v. Halem en Doornik, Leiden f3534, Gebrs. Scholts, Leiderdorp 3485, v. Kin en de Groot, Langeraar f 3389. Ook hier werd de gunning aangehouden. Portefeuille verloren. De commissaris van politie te Leiden verzoekt opsporing van en bericht be treffende een op 17 dezer tusschen Weert en Maarheeze door den eigenaar verloren donkerbruine, met Indische motieven be werkte, lederen portefeuille groot 10 x 15 c.m., inhoudende drie bankbiljetten, waarvan de nummers bekend zijn en een pakje Hanzaplast, vermeldende het adres, Badhuisstraat 14, Vlissin'gen. A. J. J. VERBRUGGE t In den ouderdom van 68 jaar is gisteren overleden de heer A. J. J. Verbrugge, oud hoofdonderwijzer en oud-directeur van „Kennis is Macht". De heer Verbrugge, die in onderwijs kringen een "geziene figuur was, werd den lsten Januari 1868 geboren en was gedu rende meer dan veertig jaar bij het onder wijs werkzaam, het laatst als hoofd van de opleidingsschool aan de Langebrug, tot dat hij in 1933 werd gepensioneerd, Hij was voorts verscheidene jaren leeraar en directeur van „Kennis is Macht". De regeering erkende zijn verdiensten door zijn benoeming tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. De begrafenis zal plaats hebben Donder dag a.s. op de begraafplaats aan de Groene- steeg alhier. DE WERKLOOSHEID. Bij den Gemeentelijken Dienst voor So ciale Zaken stonden gisteren de navolgende personen als werkloos ingeschreven: Bouwvakarbeiders: Baggerlieden 3, Be hangers 23, Betonvlechters 31, Betonwer kers 49, Fundeeringwerkers 3, Glazenwas- schers 8, Granietwerkers 9, Grondwerkers 86, Heiers 1, Metselaars 149, Opperlieden 104, Schilders 75, Sloopers 11, Steenhou wers 1, Straatmakers 7, Hulp-Straatmakers 8, Stucadoors, witters 70, Timmerlieden 281, Voegers 26, Uitvoerders 8, Ongesch. Bouw arbeiders 7. Totaal 960. Fabrieksarbeiders: Bleekers 17, Lompen sorteerders 17, Vellenblooters 7, Steenfabr. Arb. 111, Zeepfabr. Arb. 5, Ongesch. Fabr. Arb. 47. Totaal 204. Kantoorpersoneel: Kantoorpersoneel 78, Reizigers, Colp. 42, Winkelbedienden 32, Incasseerders 12, Musici Onderwijzers 10, Overheidspersoneel 10, Verplegers 2. To taal 192. Hotel-Café-pers.: Huispersoneel 15, Kell- ners 27, Koks 6. Totaal 48. Houtbewerkers: Beddenmakers 2, Hout bewerkers 64, Kistenmakers 4, Kuipers 9, Lijstenmakers 3, Mandenmakers 1, Meubel makers 33, Meubelstoffeerders 20, Politoer- ders 1, Ongesch. Arbeiders 24. Totaal 161. Kleermakers: Kleermakers 82, Kappers 6, Schoenmakers e.a. 15. Totaal 103. Land- en Tuinarb.: Bloemisten 26, Land arbeiders 20, Tuinlieden 28, Warmoeziers 11, Ongesch. Landarb. 6. Totaal 91. Metaalbewerkers: Bankwerkers 106, Blik- bewerkers 20, Burgersmeden 42, Electri- cienns 53; Gasfitters 15; Gereedschapmaa- kers 3; Instrumentmakers 5; Isoleerders 9; Kernmakers 1; Kettinsmeden 31 Klinkers 8; Koperslagers 3; Lab. bedienden 2; Las- schers 8; Loodgieters 60; Machinisten 22; Metaalboorders 8; Metaaldraaiers 14; Me taalschavers 2; Metaalslijpers 4; Monteurs 36; Pianostemmers 3; Polijsters 1; Ponsers 3; Rijwielherstellers 14; Scheepstimmerl. 8; Scheepsschilders 2; Stokers 16; Tegen- houders 13; Verw. Monteurs 11; Voorslaan- ders 9; Voorwarmers 66 Vulcaniseurs 1; Vuurwerkers-11; Wagenmakers 5; IJzer- werkers 52; -Zandspuiters 2; Zand vormers 2; Ongesc. Arbeiders 37, totaal 648. Sigarenmakers. Sigarenmakers 6; Sig. sorteerders 2; Strippers 2, totaal 10. Technici, Opzichters: Apothekersass. 1; Bedrijfsleiders 7; Iingenieurs 3! Techniker 8; Teekenaars, Opz: 17; Werkmeesters 17, totaal 53. Textielarbeiders: Hekelaors 18; Katoen drukkers 26; Kluwers e.a. 16; Luikers 21, Plaktsnijders e.a. 18; Schrobbelaars 2; Spin ners -52; Spoelers 5; Staaldraaddraaiers 5; Sterkers 2; Strijkers 12; Wevers 115; Wol bewerkers 36; Ongesch. Textielarb. 70 To taal 398. Transportarbeiders: chauffeurs 124, em- balleurs 4, exp. knechten 23, koetsiers 13, loopknechten 41, schippers 83, magazijn knechten 61, spoor- en trampers. 16, wa kers 8, transportarbeiders 52, losse arbei ders 414. Totaal 839. Typografen: boekbinders 32, boekdruk kers 16, fotografen 2, hulp-vakarbeiders 5, letterzetters 29, steendrukkers 1. To taal 85. Voedingsimiddelenarb.: bakkers 82, mo lenaars 1, ovenisten 5, slagers 57, suiker werkers 23, wijnkooperskn. 9, zoutzieders 2, zuivelbereiders 4, ongesch. fabr. arb. 30. Totaal 213. Vrouwen: apothekersass. 1, bakers 1, naaisters 19, mangelsters 1, linnenjuffrou wen 1, boekbindsters 1, breisters (mach.) 2, maasters 1, winkeljufrouwen 12, ser veersters 2, kantoorbedienden 24, ver pleegsters 6, onderwijzeressen 5, huisel. diensten 149, kooksters 1, fabr. arb. 26, teekenaressen 1. Totaal 253. Alg. totaal 4258. 15 Aug. 1935 3775. 16 Aug. 1934 3230. Ben. 54 ged. werkloozen en 160 werk verschaffing. Naar wij vernemen is ir. B. Nugteren te Haarlem, chef van exploitatie bij de N.Z. H.T.M. sedert het overlijden van ir. W. J. Modderman, tevens belast met de leiding van de exploitatie van de lijnen Leiden Hillegom, Katijk, Noordwijk, den Haag en Scheveningen, en is in de vacture-ir. Mod derman voorzien door de benoeming van een assistentchef van exploitatie, als hoe danig met ingang van 1 Sept. a.s. is be noemd ir. M. D. Constanse te Haarlem. Gistermiddag te kwart over vijf is de 5-jarige M. M. v. S. voor de ouderlijke woning in de la Reystraat van zijn auto ped gevallen. Het kind bekwam een lich te hersenschudding en werd door den E. H. D. naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. „De Princevlag" De afdeeling wandelsport van bovenge noemde vereeniging alhier, heeft inge schreven voor de te houden „Residentie- marsch 1936" uitgeschreven door de Haag- sche Chr. Wandelsportvereeniging, Op 28 Augustus a.s. hoopt de heer C. Gorree, portier aan het Gesticht Endegeest den dag te herdenken, waarop hij voor 25 jaar in dienst trad bij bovengenoemd Ge sticht. Het zal den jubilaris dien dag niet aan blijken van belangstelling ontbreken. Daartoe in staat gesteld door cle Alg. Winkeliersvereeniging Charlois te Rot terdam hebben heden 225 ouden van da gen uit Rotterdam een autotocht gemaakt, waarbij o.a. Leiden werd aangedaan. In restaurant Zomerzorg werd het middag maal gebruikt. In Leiden gevestigd. H. van Alphen, los werkman, Geere- gracht 3 W. Barnhoorn, dienstbode, Steenistraat 57a F. H. Bentz en fam., reiziger, de L. de Kanterstraat 25 J. Berger en fam., koopman, Oude Rijn 27 J. C. BlokhuisBoeve en fam., Kam. Onneslaan 7 I. Brokkaar, Koninginne- hof 9 C. Damen, dienstbode, Utr. Jaag pad 39 T. GenisDegano, Langebrug 6 Wed. H. S. van der MeerDragt, P. J. Blokstraat 47 H. Bervoetsvan den Hoorn, P. de la Courtstraat 34 W. J. van Kampen en fam., sjouwer, Duivenbo- destraat 12a P. F. Laube en fam., koop man, Lijsterstraat 14 M. Los, Molen straat 39 M. D. J. van der Meer, off. van gezondheid, Rijnsburgerweg 44 J. FM. Molkenboer, Departementsambt., Morschweg 6a M. M. Muilwijk, dienst bode, Levendaal 89 M. Pannekoek, huish., Vrouwenkerkchoorstr. 19 H. Pi- kaar, loopknecht, Pr. Hendrikstraat 20 P. Lagerwij—Pijnakker, B. Ballotstraat 56 R. B. Schenkel, Janvossensteeg 3 D. Sloterdijk, Aalmarkt 4 W. F. van der Spil en fam., electro-monteur, Noordein de 22 A. A. M. Staal, machinist gr. vrt., Lombokstr. 14 H. E. Teljeur, huish., Rijn en Schiekade 24 H. J. V. van de Voort en fam., ingenieur H. C. W., Zoe- terw. weg 1. f Uit Leiden vertrokken. E. Backer, Wassenaar, Santhorstlaan 52. H. G. Benes, Rotterdam, Bergsingel 216b. W. M. Bins, Weesperkarspel, Stam- merdijk B22. P. A. H. de Boer, Berken- woude, N.-H. Pastorie. W. F. ten Brug- genkate, Den Haag, v. Bleijswijkstr. 62. G. de Bruin, Haarlemmermeer, Venneper- weg 516. J. Collet, Kornhorn, F45. J. M. LieDicks, Cheribon N.O.I. J. C. M. van Dieren, Den Haag, G. Doustraat 34. J. W. van Doesburg, Koudekerk, Hooge- waard B134. S. NachtigalFranz, Mont- bautier (Zwitserland). A. J. F. Hat tink, Haarlem, Weteringstr. 38. J. de Koning, Zoeterwoude, H. Rijndijk F65. C. Kroon, Oegstgeest, Endegeesterstr.w. 5. C. M. J. C. Lagerwerff, Den Haag, van Stolkweg 28. C. F. A. Lagrand, Naaldwijk, Op- stalweg 12a. A. Landwer Johan, Sas- senheim, J. van Beierenlaan 15. C. van Mannekes, Oegstgeest, Duivenvoordestraat 7. J. van der Mee, Haarlem, Kloosterstr. 40rd. C. A. te Nijenhuis—Ouwersloot, Brunssum, Grefkenstr. 8. A. C. Reeser, Rotterdam, Mathenesserl 477. W. H. Reiners, Nurniberg, Rieterstr. 51II. C. M. C. J. BakxRitman, Soengei Gerong N. O. I. J. H. KraltRuigendijk, Kat wijk, Valkenburgerweg 19a. H. M. van Schaik, Den Haag, Riouwstraat 71. F. M. Schwalbach, Zoeterwoude, H. Rijndijk F128b. R. Sieperda, Harlingen, Voorstr. 51. A. E. Stheeman, Den Haag, Flat Park Marlot 7. M. van Stralen, Lutzen^ Dortmund, Vlasputte 42. F. van der Meij Süsz, Den Haag, Spotrlaan 106. Wed. J. van Muidenvan der Tuin, Oegstgeest, H. Morschweg 55. N. Turksma, Rotter dam, Kruisstr. 4b. A. van Zanten, Zoe terwoude, H. Rijndijk Fl28b. A. G. van der Zwaan, Sassenheim, J. van Beierenl. 25 LAATSTE BERICHTEN PROF. DR. A. A. NIJLAND t In den ouderdom van 67 jaar is heden overleden prof. dr. A. A. Nijland, hoog leeraar aan de rijksuniversiteit te Utrecht en directeur van de sterrenwacht aldaar. BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. Twee slachtoffers. Gistermiddag te ongeveer vijf uur was de 17-jarige L. de Jonge op de Schorren bij de rivier de Eendracht te Tholen aan het zwemmen, toen de knaap plotseling in de diepte verdween. Hij werd eenigen tijd later op het droge gebracht en hoewel twee doktoren ruim een uur met behulp van een zuurstofapparaat getracht hebben de levensgeestèn weder op te wekken, mocht dit niet gelukken. Te Klazinaveen is gisteravond de 34- jarige" kapper P. van Veen bij het zwem men in de Oosterwijk, verdronken. Van Veen had zich, in gezelschap van zijn ecjitgenoote en een schoonzuster, die met haar dochtertje bij de familie van Veen logeerde, naar het water begeven. Terwijl de dames op den kant bleven, zwommen van Veen en zijn nichtje om het hardst naar de overzijde. Vlak bij den anderen kant van het kanaal gekomen verdween Van V. plotseling in de diepte om niet meer boven te komen. Pas later werd zijn lijk opge haald. Vermoedelijk heeft de man kramp gekre gen. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd. Luxor: Afgekeurd. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Zeven gewonden. Uit Zwolle wordt gemeld: Hedenmor gen is aan den voet van den afrit van de nieuwe Berkumerbrug een auto uit Gro ningen, die op weg was naar Amsterdam, toen de bestuurder bij het passeeren van een melkwagen voor een tegenligger wil de uitwijken, in volle vaart tegen een boom opgevlogen. Door de botsing werd de auto totaal vernield. Van de zeven in zittenden kreeg een der dames een ern stige hersenschuddingi een andere dame liep bloedende verwondingen aan het hoofd op, terwijl haar bovendien eenige tanden uit den mond werden geslagen. De vyf heer en zijn er over het algemeen beter afgekomen. Na ter plaatse verbon den te zijn is het gezelschap naar Zwolle vervoerd. JONGEVROUW DOOR TRAM OVERREDEN. Op den Utrechtschenweg nabij het zie kenhuis de Lichtenberg te Amersfoort, is hedenmiddag mevrouw TimmerKalf uit Rotterdam, die in het rusthuis de Burcht logeerde, door onoplettendheid bij het oversteken van de tramrails door een tram uit de richting Zeist overreden. In hope- loozen toestand is zij naar het ziekenhuis de Lichtenberg overgebracht. RADERBOOT VASTGELOOPEN. Gistermorgen is de raderboot „Stad Harderwijk" van de Holland-Veluwe lijn, eenige uren na haar vertrek uit Amster dam, tengevolge van een dikke mistbank, in de buurt van Putte aan den grond ge- loopen. Gistermiddag zijn door de „Stad Staverden" van dezelfde lijn pogingen ge daan om de „Stad Harderwijk" vlot te sleepen, evenwel zonder resultaat. Hedenmorgen is van Amsterdam een sleepboot vertrokken, welke thans zal be proeven het schip weer in diep water te brengen. De dienst is overgenomen door de boot „baron van Dedum" van de Hoomsche stoombootmaatschappij. KAPITALE BOERDERIJ AFGEBRAND. Gisteravond is te Blankeniham (Over- ijsel), door onbekende oorzaak, brand uit gebroken in de boerderij van P. Woudstra. De bewoners die zich reeds ter ruste had den begeven werden door het geknetter der vlammen gewekt en moesten in aller ijl in nachtgewaad naar buiten vluchten. De brandweer, die 'spoedig ter plaatse was slaagde er in door nathouden de be lendende perceelen en een hooimijt te be houden. De kapitale boerderij met schu ren en hooibergen werd een prooi der vlammen. De schade, die aanzienlijk is, wordt door verzekering .gedekt. BLIKSEM IN EEN ROGGEMIJT GESLAGEN. Tijdens een hevig onweer sloeg vanmor gen de bliksem te Almen (Gld.) nabij Zut- phen in een roggemijt, staande bij de boerderij van D. Haarman. De Zutphen- sche brandweer heeft den vuurhaard, die op den bodem werd aangetroffen, opge spoord en -het vuur gebluscht. De brand was ontstaan door blikseminslag, waarbij de groote, dikke eiken paal van de mijt van beneden tot boven was gespleten. De stukken hout waren overal verspreid. DE MUGGENPLAAG OP DEN AFSLUITDIJK. De muggenplaag op den Afsluitdijk en omgeving is wederom zeer in hevigheid toegenomen. Een motorboot, welke he denmorgen de Oranjesluizen te Schelling- woude passeerde, had blijkbaar bijzondere aantrekkingskracht voor de muggen opge leverd. De beesten werden met behulp van een schop van het vaartuig verwij derd. BRANDSTICHTER STAAT TERECHT. Een jaar en twee maanden geëischt. Een 23-jarige winkelbediende placht zijn dagen door te brengen aohter de toon bank van een sigarenzaak aan den Kam- perfoelieweg te Amsterdam. Het winkeltje was eigendom van zijn pleegouders, dit kon hem echter niet weerhouden zeer drastische plannen tot uitvoering te bren gen. Het bestaan van winkelbediende le verde hem blijkbaar te weinig emoties op en zoo besloot hij op 30 Juni om de zaak in brand te steken. Hij was dan van het vervelende baantje af en zijn pleegouders zouden de verzekeringspenningen in ont vangst kunnen nemen. Het mes zou aan twee kanten snijden In het kamertje achter de winkel sta pelde hij eenige muziekboeken op, met zijn voet hield hij een kan met petroleum schuin,... op dat critieke moment rin kelde de winkelbel. Van schrik schopte hij tegen den bus en naar alle kanten stroomde de petroleum. Na zijn cliënt aan een pakje sigaretten te hebben geholpen het laatste pakje, dat hij zou verkoopen zette hij de uit voering van zijn plannen voort. Een luci fer.. een knalde jeugdige winkelbe diende viel flauw van schrik. Hoog laai den de vlammen in het achterkamertje op. Bureau en brandweer waren spoedig ter plaatse. De jeugdige brandstichter was weer spoedig bijgekomen en het brandje kon tot de achterkamer worden beperkt. Brandweer en politie waren direct over tuigd, dat de brand door den bediende was gesticht. Hij werd gearresteerd en vandaag stond hij voor de vacantiekamer terecht. Dr. Bakker was in zijn rapport tot de BURGERLIJKE STAND •LEIDEN. Geboren: Johannes z. van J. J. Faas en M. C. Bonte. Geertruida Maria d. v. J. Verhoog en G. M. Houps. Maria Eli sabeth d. v. J. F. Ouwerkerk en M. E. Plasmeijer. Margaretha Cornelia d. v. D. J. Weeber en J. M. v. Os. Cornelis Willem z. v. C. W. Serlie en E. Kokkedee. Willem Cornelis z. v. C. W. Serlie en E. Kokkedee. Anton z. v. A. F. Goutier en.J. Neuteboom. Frans z. v. A. F. Gou tier en J.Neuteboom. Pieter Johannes z. v. S. v. d. Wetering en J. Molenaar. Johanna Maria d. v. P. Sjardin en J. M. Koene. Martha d. v. J. Smit en A. de Vogel. Gerarda Johanna d. v. M. A. J. Gros en G. A. J. Rodenburg. Gerardus z. v. G. v. Rijn en E. C. Starrenburg. Theodorus z. v. C. v. d. Starren en H. Poel- wijk. Daniël z. v. G. de Mooij en J. v. Klaveren. Willem z. v. W. Elsthout en E E. Will. Martine d. v. L. Chr. C. Vol kers en S. v. Heusden. Ondertrouw d: C. B. Heijn jm. 28 j. en S. M. J. J. Peeters jd. 21 j. Th. W. Heemskerk jm. 2 3j. en P. J. de Groot jd. 21 j. J. C. de Keyser jm. en M. P. Bots jd. Gehuwd: H. Brakel jm. en G. Véld jd. F. Th. L. Kuipers jm. en M. A. Maas jd. G. A. Massaro jm. en M. C. Wel ling jd. J. v. Zanten jm. en C. W. C. Staats jd. Overleden: L. C. v. EssenAkker boom vr. 75 j. B. J. M. Kortman wedr. 56 j. conclusie gekomen, dat verd. een psy chisch defect vertoonde. Ter zitting herhaalde de man zijn be kentenis: het leven van winkelbediende verveelde hem De officier van justitie requireerde een gevangenisstraf van veertien maanden. De rechtbank zal 1 September vonnis wijzen. TELEGRAMMEN TREINONTSPORING NABIJ ADINKERKE. BRUSSEL, 18 Aug. (A. N. P.). De trein van Antwerpen naar Adinkerke is bij het binenkomen var* laatstgenoemd station ontspoord. De locomotief sloeg om en vier wagons liepen uit de rails. De stoker werd gedood en een persoon gewond. Eenige personen liepen bovendien lichtere kwet suren op. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 17 Aug. Groentenveiling. Per 100 stuks: andijvie 5090 cent, kroten 1.001.20, komkommers f 1.002.10, bloemkool I 2.206.20, bloemkool II 1.502.20, roodekool 23, savoyekool 3.groenekool 0.501.70, meloenen 326. pieterselie 30 cent, prei 0.80 1.70, radijs 0.501.00, kropsalade 5080 cent, selderie 3070 cent, uien 0.50 1.10, wortelen 4.608.00, rabarber 2030 cent, perziken f 0.507.00, per 100 kilo: kroten 1.50—1.80, snijboonen 315, stokboonen 715, pronkboonen f 26, stamboonen 39, tuinboonen f 2, dop erwten 416, postelein S 25, spinazie 2—5, tomaten A 3.00—4.20, B 3—5, C 3.00—3.40, CC f 2.00—2.60, uien 1.20 3.30, wortelen 36, aardappelen 0.40 —2.90. 18 Aug. Vette Varkens. Totaal aan voer 285 stuks, waarvan 269 zwaar 3839 cent en 15 licht 34 cent per kg. levend ge wicht. Handel tamelijk vlug. 'S-HERTOGENBOSCH, 18 Aug. Boter. Aanvoer 17650 K.G. Hoogste prijs ƒ1.47, Laagste prijs ƒ1.38. Middelprijs ƒ1.45 per K.G. BODEGRAVEN, 18 Aug. Kaas. Aange voerd 347 partijen Goudsche kaas, alle met rijksmerk, totaal 15.615 stuks, wegende 140.535 kg. Prijs met Rijksmerk le soort 21.00—23.50 2e soort 19—20. Handel matig. ROTTERDAM, 18 Aug. Vee. Aanvoer: 131 paarden, 36 veulens, 995 magere run deren, 603 vette runderen, 127 vette kal veren, 242 graskalveren, 420 nuchtere kal veren, 370 schapen en lammeren, 5 varkens 4 biggen, 32 bokken en geiten. Prijzen per kg.: vette koeien 61, 55 en 4046 cent, vette ossen 55, 5ól en 4247 cent, stieren 55, 50 en 4345ó cent, vette kalveren 82 72 en 5055 cent, schapen 39, 35 en 27 cent graskalveren 46, 36 cent, nuchtere kalve ren 40, 35 en 28 cent, slachtpaarden 43, 38 en 36 cent. Prijzen per stuk: schapen 19 1511, lammeren f 13108, nuchtere slachtkalveren 1087, nuchtere fokkal- veren 151310, slachtpaarden 175 1595; werkpaarden 250-^-150110; hitten f 1209070, veulens f 1157550; kalfkoeien f 225185125; melkkoeien 235200145; varekoeien 150130 100; vaarzen 1359575; pinken f 110 8570; graskalveren f 453020; bokken of geiten 751.50. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Berlijn 59.23 Londen 7.40U16 New York 14 71 ;4 Parijs 9.69- Brussel 24.811/1 Zwitserland 48. Madrid Oslo37.19 Kopenhagen 33.04 Stockholm38.16 Milaan Praag 6.00 Weenen Boedapest

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3