'AMES RUBRIEK JWmirm Practische huiswerktafel. Feestelijke kleeding voor kinderen. ONS PATRON EN HOEKJE. HET BESTELLEN VAN PATRONEN. Patronen van in deze rubriek voorko mende genummerde modellen zijn op aan vraag te verkregen bij „Het Practisch Mo deblad", Postbus 36, Den Haag, Postreke ning 203203. De prijs der patronen bedraagt, indien niet anders staat aangegeven ƒ0.58. Betaling steeds vooruit, in postzegels, per giro of per postwissel v J i i' -a VU s V De meeste huisvrouwen zien niet gaarne, dat de geheele huiskamertafel in beslag wordt genomen door de kinderen, die hun huiswerk moeten maken. Het is dan zeer practisch indien men voor het venster een plank op klampen laat aanbrengen, welke met dezelfde gordijntjes, als die van de vensterramen worden afgesloten. Desge- wenscht kan men nog planken laten aan brengen, die voor berging van schoolboeken e.d. dienen, waarbij ieder kind een plank krijgt. In ieder gezin doet zich wel eens een of andere feestelijkheid voor, waarbij groote of kleine kinderen een extra jurk noodig hebben. De materialen behoeven heusch niet zoo kostbaar te zijn, want met kunst- zijdjes, voile, toile de soie bereikt men reeds bijzonder aardige effecten. Van groot belang is de keuze van kleur en motief. worden en alles wat naar opgepriktheid i zweemt worden vermeden. Het eerste meisjesjurkje is van gebloemd materiaal en heeft een opgeknipt rokje met bovenstuk, dat in het midden ingerimpeld is. Ruime volants aan den bovenarm en aan den rok. De volgende jurk is van pas- telkleurige" zijde of fijne wollen stof, heeft wen en vierkante halsuitsnijding met lint of smal bandfluweel gegarneerd. De kleine jongen, die met zijn zusje een deel van de bruidsstoet zal uitmaken, heeft een lange fluweelen broek en wit cache- mire blouse met smalle plissé's en ziet er niet minder aardig uit dan het zusje, dat een waschzijden jurkje aan heeft van heel Aardig zijn en blijven kleine bloemen mo tieven, moesjes, effen weefsels in pastel kleuren, garneeringen met strookjes, inge haalde ruimte, smockwerk e.d. Cachemire met handgeborduurde bloemenmotïeven staat bijzonder fijn. In ieder geval moet eenvoud in uitvoering voor oogen gehouden een geschulpte pas, die met een ruche is afgewerkt en drie kwart lange mouwen in raglan vorm. Breede ruime strook. Het groot ere meisje heeft een vlot jurk je met gemoesd voile of van organdie. Mid- denbaan is gesmookt, doch kan ook vele malen worden ingehaald. Ruime pofmou- zacht gekleurde waschzijde, ronde pas met strookjes voor en achterzijde met ingeperste plooien, toef bloemetjes met afhangende linten. Het bovenste plaatje geeft een jurkje met handborduur- en smockwerk en kleine pof mouwtjes. EENVOUDIGE HUIS- EN MORGENKLEEDING. Niet minder bij de eerste morgenbezig heden, als later op den dag is het een eer ste vereischte voor de vrouw, die zich zelf respecteert, dat zij correct gekleed is, zij het dan ook wat stof en uitvoering betreft, dat deze zeer eenvoudig mogen zijn. De modische lijn geeft in deze een goed voor beeld, want zelfs van de eenvoudige mo dellen gaat cachet uit. Bijzonder aardige weefsels staan ons ten dienste, zoowel effen als moesjes en bloe men in mooie kleuren. Cretonne handhaaft zich nu reeds jaren en wellicht is dit toe te schrijven aan het feit, dat de ontwerpen inderdaad mooi zijn evenals de kleuren. Wollen mousseline is eveneens prettig in het dragen, het is luchtig en koel en kreukelt niet. Alle wasch- en kleurechte weefsels kan men voor dit doel verwerken. De modellen kunnen sportief zijn, zooals de rechter japon met vier baansrok, die ^en doorgestikte ceintuur heeft met knoop- gaten ingewerkt om op de blouse geknoopt te worden. Kraag en manchetten zijn even eens van stiksels voorzien. De beide andere modellen zijn een weinig eleganter o.a. de linker japon, die een flinke otnderslag heeft en knoopsluiting aan het bovendeel, terwijl de rokdeelen met een enkele drukker bij eengehouden worden. Garneering in don kerder toon. De middelste japon heeft een volant langs de shawlkraag en is een wikkel mo del, dat met een ceintuur sluit. Deze is aan gezet aan beide voorpanden, doch een der banden wordt door een knoopsgat geleid en aan de rugzijde gestrikt. MEISJESJURKEN. VKK 1825 en VKK 1826 Een fantasie jurk je met zakjes van effen stof, die langs den buitenomtrek evenals het kraagje met kleine moesjes wordt ge festonneerd. Eenvoudig is om de omtrek met groote gekleurde festonsteken om te werken. Rechter achterbaan, uit een stuk en voor baan met binnenwaartsche plooi, die tot over de taille is opgestikt; split je midden voor en garneering van kleine knoopjes; blousemouw met rechte stofreep afge werkt. Het vlotte van dit jurkje is, dat het tot over het middel aansluit en daarna ruimer wordt. Een fantasiestofje leent zich voor deze jurk heel goed. Patronen van zes tot acht jaar a 0.38. Welke kleeding vereischen gezette figuren? Men heeft vrouwen, die steeds min of meer zuchtend hare slankere zusters na- oogen en de meening zijn toegedaan, dat deze eigenlijk pas goed gekleed kunnen gaan! Inderdaad een vergissing, meer gezette lezeressen, want laten wij u de troostrijke overtuiging mogen geven, dat gij en zelfs uwe nog dikkere sexegenooten er zeer goed uit kimt zien, mitsgij met overleg mo dellen en kleuren weet te kiezen. Het is dan ook onnoodig met kloppend hart om de paar dagen op den weegschaal te stappen en geheel en al in den put te zitten, indien er weer een half pond „bij" is. De normale maten in de confectie zijn weliswaar niet op al te grooten omvang berekend, doch goede patronen zijn een niet genoeg te waardeeren hulpkracht. De groote afbeeldingen geven aan, welke modellen aan de eischen beantwoorden, zoo is b.v. no. 1 een geheel, dat van wollen stof is gemaakt en een lang vest heeft met knoopgarneering, opgestikte plooien en aansluitende mouwen. De opgestikte mou wen, die naar den pols toe wijder zijn, heb ben voorpanden, die eenige ruimte hebben, terwijl het bovenstuk in een puntige lijn tot op de heupen reikt en middenvoor eenige ruimte te zien geeft. Rok met opge stikte binnenwaartsche plooi, die pijn. 30 c.M. van den zoom af uit springt. Als eeni ge garneering op dit effen model wordt niet te opvallend borduursel aan de mou wen aangebracht. De derde japon heeft een weinig opvallend motief en driekwart lange mantel, terwijl ook hier weer de af- kleedende kraag een laag aangebrachte corsage het figuur ten goede komen. Strookjes aan hals en rok en wijde pofmou wen van een grootbloemige japon werken even verkeerd als de kleine afbeelding, die een complet aangeeft met wijde volant mantel, die ten overvloede nog wijde pof mouwen heeft. Door het juiste te kiezen kan de gezette vrouw er eveneens zeer goed gekleed uit zien, mits soberheid van lijn, kleur en mo tief wordt betracht. JONGEDAMESJAPON VOOR HET NAJAAR. Succespatroon VKK 1918 Prijs 0.25 plus 0.05 voor adm.- en verzendkosten. Deze hoog aansluitende linnen japon heeft als garneering smalle opgestikte bies jes in afstekende kleur op kraag, mouwen en zakken. De kraag, die evenwijdig loopt aan het armsgat en vandaar in schuine lijn oploopt, is recht aan de rijgzijde, een soort matrozenkraag dus. Voorpand bestaat uit twee stukken en is opgestikt, terwijl pl.rn. 10 c.M. opengelaten wordt voor het split, dat met een paar knoopen en lusjes sluit; VKK 1914 glad stuk boven de taille, dat in den vorm van een keursje oploopt. Mouwen, naar de pols toe wijd en gedeeltelijk open, worden met rechte stofreep afgewerkt. Tweebaans- rok met opgestikte zakken. Heel aardig staat het, wanneer op deze japon een losgestrikte das wordt gedra gen. Patronen in de maten 1618 jaar. MANTELCOSTUME. Succespatroons VKK 1914. Prijs 0.25 plus 0.05 voor adm.- en verzendkosten. Hierbij een mantelt e rok weergegeven van geruite wollen zomer stof. Ook hier kanöf de mantel óf de rok effen zijn, want zooals wij reeds schreven zijn gecimbineer- de costumes zeer modern. De mouw is glad, terwijl de mantel slechts even getailleerd is en naadjes opzij aan de voorpanden heeft. Op de mantel is geen kraag, doch er worden aardige sjaal tjes onder gedragen. Sluiting met twee knoopen, terwijl 'n ceintuur van afstekend materiaal om het middel wordt gedragen, b.c. soepel.leer. Driebaansrok en wel één achter en twee voorbanen met sluiting aan de zijnaad. Patronen in de maten 404244 en 46. BON VOOR GOEDKOOPE PATRONEN. Op te zenden aan „Het Practisch Mode blad", Postbus 36, Den Haag, giro 203203. NAAM: STRAAT: PLAATS: Patroon NoMaat..., Hierbij ingesloten aan postzegels. Indien u tevens het laatste nummer van „Het Practisch Modeblad" wenscht te ont vangen, gelieve u 10 cent extra in te slui ten. (Postzegels liefst van 11/2, 3 of 6 cents>

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10