ïifi i t m m m m ¥M WM m j wê mm mm VRIJDAG 14 AUGUSTUS 1936 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 1? Het intern, schaaktournooi te Nottingham. Euwe wint van Winter. Tartakower verliest van Botwinnik, De uitslagen van de gisteren in de vier de ronde van het schaaktournooi te Not tingham gespeelde partijen luidden: Lasker-Aljechin remise. Tylor-Flohr afgebroken. Botwinnik wint van Tartakower. Thomas verliest van Bogoljubov Rechevsky-Fine afgebroken. Vidmar wint van Alexander. Euwe wint van Winter. Capablanca vrij. De stand is nu: Botwinnik 3 1/2 pnt.; Euwe 3 pnt.; Lasker, Vidmar en Bogolj-u- bov 2 pnt.; Fine 1 1/2 pnt. en twee afge broken partijen; Tylor 11/2 pnt. en een afgebroken partij; Flohr en Aljechin 1 pnt. en twee afgebroken partijen; Thomas 1 pnt. en een afgebroken partij; Winter en Tar takower 1 pnt.; Rechevsky 1/2 pnt. en twee afgebroken partijen; Alexander en Capa blanca 1/2 pnt. en een afgebroken partij. Er bestond voor de gisteren gespeelde vierde ronde van het internationale tour- nooi te Nottingham groote belangstelling, waarbij de toeschoouwers zich vooral had den gespitst op de op papier zoo belang rijke ontmoeting tusschen de twee oud wereldkampioenen dr. Lasker en dir. Al jechin. De heeren hebben het zich echter niet moeilijk gemaakt, er werden slechts 18 zetten gespeeld. Lasker, die met den ko- ninginne-pion opende, bleek in de Nimzo- witschverdediging, die Aljechin toepaste, zeer wel thuis te zijn. Aljechin kon dan ook niet verhinderen, dat Lasker uit de opening met voordeel te voorschijn kwam. Lasker vermeed alle complicaties en vergenoegde zich met klein stellings-voodeel. Toen op den 18en zet Aljechin remise aanbood, oor deelde de bejaarde meester het beter dit te aanvaarden, om zijn krachten voor de vol gende ronde te sparen. EuweWinter. Euwe trad na den vrijen dag met frisschen moed in het strijdperk en het heeft hem niet al te veel inspanning, gekost zijn winstserie uit te breiden. Zijn tegenstander, de Engelsche kampioen Winter, koos de Tsjechische verdediging van het dame-gambiet, en ging daarna niet in op de Meraner-variant, zoodat de stelling een gesloten karakter kreeg. Na een tien tal zetten had Euwe reeds eenig positioneel voordeel, dat hij door een opmarsch in het centrum nog belangrijk wist te vergrooten. Toen hij later voor de keus stond de partij een combinatiekarakter te geven, of zich tevreden te stellen met zijn positioneel overwicht, gaf hij aan het laatste de voor keur met het oog op den beschikbaren be denktijd. Achteraf bleek, dat de aanval spoediger tot tastbare resultaten geleid zou hebben. Zooals de partij nu verliep, kon Winter stand houden, al bleef Euwe ook iets in de meerdreheid. Echter maakte Winter het zijn tegenstander gemakkelijk door een fout te maken bij zijn 23sten zet, die Euwe de welkome gelegenheid bood voor een paard-offer op f7, dat vrijwel onmiddellijk •beslissend was. BotwinnikTartakower. De uitstekend op dreef zijnde Russische meester Botwin nik heeft weer een kunststukje geleverd, door den geroutineerden Tartakower in der tig zetten te verslaan. Ten deele lag dit wel aan de door dezen gekozen opening. Tegen de Réti-opening van Botwinnik verdedigde Tartakower zich met d7d6 en e7e5, een speelwijze, die vroeger veel voorkwam, maar met het oog op de veelal slechte resul taten in den ban is gedaan. De Rus bleek de theorie er van nog volkomen te kennen, zoodat Tartakower onvermijdelijk in een gedrukte stelling geraakte. Om het daarvan te bevrijden, speelde hij zijn g-pion naar gü, maar verzwakte daardoor zijn koningsstel ling, die na eenige voorbereiding, spoedig scherp door Botwinnik onder vuur werd ge nomen. Hierdoor geraakte de zwarte koning in een matnet. De Poolsche meester verde digde zich nog zoo goed mogelijk, maar aan den vasten greep van zijn tegenstander was geen ontkomen meer mogelijk. VidmarAlexander. Alexander koos tegen Vidmar ook al een opening, die den dame pion vooruit bracht, een West-Indische ver dediging, de b7b6, met een vroegtijdig c7 c5. Vidmar behandelde de opening vol gens een recept van Rubinstein, waarbij wit een sterk pionnen-centrum verkrijgt. Zwart beantwoordde de korte rochade met de lange. Daar hem het centrum te machtig werd, offerde Alexander met goede kansen de kwaliteit, doch Vidmar gaf er de voor keur aan, deze spoedig terug te geven, wel dra gevolgd door een remise-aanbod, dat Alexander in een zoo vroeg stadium, trou wens met goede stelling, niet wilde aan vaarden. Inderdaad had hij het betere spel kunnen verkrijgen, maar verzuimde de beste voortzetting. Wederom bood Vidmar remise aan en nu 'had de Engelsche speler stellig ■dit aanbod moeten aanvaarden. Na' zijn tweede weigering deed hij een zwakken zet en nu verkreeg Vidmar spoedig een for- schen aanval, gesteund door een vrij-pion op e6. Hij drong met zijn koningin in de zwarte stelling en Alexanders koning ge raakte in een matnet. ThomasBogoljoebof. In de partij Tho masBogoljoebof, een Méraner-variant van het dame-gambiet, liet de Engelschman de scherpste voortzetting, bestaande in het op rukken met den e-pion, achterwege. Zwart kreeg nu overwegend spel, zoodat Thomas een stuk offerde. Merkwaardigerwijze kon hij daarna door het herhaaldelijk aanvallen van de zwarte koningin zoowel tempo win nen, dat Bogoljoebof het stuk weer moest terug geven. Deze behield de betere stelling vooral daar de koningsvleugel van zijn tegenstander onder de bedreiging leelijk verzwakt was, waar de Duitsche meester dan ook een pion veroverde, spoedig ge volgd door een tweeden. Toen zijn torens ook nog in de witte stelling drongen, gaf Thomas op. TylorFlohr. Tylor zorgde voor eenige afwisseling in het wel wat eentonig wor dende openings-répertoire, door het oplei den van den koningspion. Flohr beant woordde dit met de Fransche verdediging met den variant lb 4. Tylor is een buitengewoon voorzichtig speler en het eenige, wat Flohr wist te be reiken was, dat hij zijn tegenspeler een dub- bel-pion on de c-lijn bezorgde. Zoo ontstond een toreneindspel met nog vrijwel alle pion nen op het bord. De vaardigheid, waarmede Flohr zulke eindspelen weet te behande len, is echter spreekwoordelijk en in de tweede zitting wist hij zyn minimaal voor deel te vergrooten. De partij werd om tien uur ten tweede male afgebroken. RechevskyFine. Een belangrijke partij was die tusschen de twee Amerikanen, Rechevsky en Fine, de jongste deelnemers aan het tournooi en ernstige pryscandida- ten. Het werd een aangenomen dame gam biet, waarin Rechevsky op den vijfden zet met zijn koning op a4 schaak gaf, een zet, die veel voorkwam in de match Aljechin Bogoljoebof. Het werd een strijd met wis selende kansen op den dame-vleugel, en zoo ingewikkeld, dat beide spelers in hoogen tijdnood kwamen. Beiden slaakten een zucht van verlichting, toen bleek, dat bij den 36sten zet geen der vlaggetjes van de klok was gevallen. Toen de kruitdamp was opgetrokken, bleek, dat Rechevsky in een koninginne-eindspel een pion voor was ge komen. Ook deze party werd weder afge broken. Onmiskenbaar heeft Rechevsky winstkansen. HET SCHAAKTOURNOOI TE NOORD WIJK. Aan dezen tweedaagschen wedstrijd, die hedenmiddag om 2 uur in Seinpost be gon, wordt door 24 spelers deelgenomen, n.l. 12 in de le, 8 in de 2e en 4 in de 3e klasse. De indeeling luidt als volgt: le klasse: I. Mr. A. G. de Blécourt (L.), T. ten Kate, W. H. v. d. Nat (L.) en Ir. J. Westra (L.); II. J. v. Deventer (Z.), Mr. K. Eriks (N.), H. B. Gal erna en I. Zitman (L.); III. J. Koet (L.), C. Koppe, A. Leenheer (N.) en H. Maas. 2e klasse: I. Th. Couwenberg (L.), J. Lips, J. Plug (N.) en B. Turk (N.); n. P. Bedijn (N.), L. Brouwer, J. v. Nes (N.) en G. Vink (N.). 3e klasse: C. Francken (L.), W. Pera (L.), W. Roskam (N.) en G. v. d. Wiel (N.) L. is Leiden, N. is Noordwijk, Z. is Zoe ter woude, de overige spelers verblijven tijdelijk te Noordwijk. SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. Thans heeft ook de schaakclub te Zwam- merdam zich aangesloten bij den Schaak bond voor Leiden en Omstreken en hoopt in de a.s. competitie met één tiental uit te komen. Er wordt gespeeld op Dinsdag avond. Secretaris is de heer M. J. Beun- der, Buitendorpstraat 155 g te Zwammer- dam. HET SCHAAKSPEL Alle correspondentie, deze rubriek be treffende, gelieve men te zenden aan den redacteur van deze rubriek, W. H. van der Nat, Witte Rozenstraat 40a, Leiden. DOOR LEZERS GESPEELDE PARTIJEN. Wederom ontving ik van eenige lezers mijner rubriek partijen ter beoordeeling en plaatsing. Overtuigd van het zeer leer zame van het nauwkeurig naspelen van door „schakers uit eigen kring" gespeelde partijen, voldoe ik dan hier gaarne aan. Er is echter één bezwaar n.l. de plaats ruimte. Het is dan ook niet mogelijk per keer meer dan een partij te plaatsen. Onderstaande partij werd gespeeld in de competitie '35'36 van de Schaakbond voor Leiden en Omstreken tusschen de „Twee Koningin I" en Taveno I. Wit: A. Geyer. Zwart: N. N. Indische opening. 1. d2d4 Pg8—f6 Zwart kiest een Indische verdediging. 2. c2c4* e7—e5 En van deze Indische verdediging nog een van de scherpste varianten, n.l. het Budapester gambiet. 3. d4xe5 Tegen het aannemen van het gambiet bestaat geen enkel bezwaar. 3Pf6g4 4. Pglf3 Beter is 4. e2e4, opgeven van den ge wonnen gambietpion, waarna wit een iets beter spel krijgt. 4Pb8c6 Heel goed is hiier 4Lf8c5, waarop wit wel gedwongen is e2e3 te spelen, met opsluiting zijner damelooper. 5. Lel—f4 Lf8c5 6. e2—e3 Nu is e2e3 gekomen, zonder de looper te hinderen. 6d7d6 Na dezen zet blijft zwart zijn gambiet pion definitief achter zonder daar eenig voordeel tegenover te kunnen stellen. 7. e5xd6 c7xd6 En nu nog een zeer zwakke pion op d6. Zwart heeft niet veel plezier van zijn zelf gekozen opening. 8. Lfle2 0—0 9. 0—0 Lc8—f5 10. a2—a3 Dreigend b2b4 en verovering van pion dfl. 10a7a5 1. Pbl—c3 Pg4e5 Er ontspint zich een ingewikkeld figu- renstrijd in het centrum. Het is heel moei lijk te beslissen of afruil beter zou zijn geweest. In ieder geval behoudt Wit zijn voordeel. 12. Pf3d4 Lf5—e6 Misschien was Lf5g6 sterker, maar zwart hoopt vermoedelijk op Pd4xe6 om dan zijn eenzame pion d6 een steun in f7xe6 te geven. 13. Pc3d5 Stand na 13. Pc3d5. K i i i i i KS Ww e 'mê B C D E F G H Het aantal combinaties is thans zeer groot. Zie echter de volgende afruil: 13Le6xd5; 14. c4xd5 Pc6xd4; 15. e3xd4 Pe5g6; 16. d4xc5 Pg6xf4 en zwart zou zich bevrijd hebben. 1 3Pe5—g6 14. Pd4b3 Lf4g3 verdiende voorkeur, omdat wit dan het looperpaar behoudt en de druk op d6 bewaard blijft. 1 4Pg6xf4 15. Pd5xf4 Pc6e5 Zwart grijpt ook nu de kans op herstel niet. Lb6 of La7 was de zet. Nu volgt een afruil die beslissend is. 16. Pb3xc5 d6xc5 17. Pf4xe6 f7xe6 Het eindspel nadert met voor zwart een pion minder en een zwakke op e6. 18. f2—f4 Pe5—g6 19. Ddlxd8 Ta8xd8 Terecht ruilt wit nu af. Hoe minder stukken hoe grooter het voordeel (rela tief) wordt. 20. Tal—dl b7b6 21. Tdld3 Td8xd3 22. Le2xd3 Tf8—d8 23. Tfl—dl Hier kon wit niet voortzetten met Ld3xg6 wegens het daarop volgend bin nendringen der zwarte toren. 23Kg8—f8 24. Ld3e2 Td8xdlf 25. Le2xdl Pg6—e7 Het nu volgend eindspel moet voor wit gewonnen zijn. Een paard kan edhter rare sprongen maken en oppassen is dus de boodschap. 26. g2g4 Wit begint met het aantal velden voor het paard zooveel mogelijk te verkleinen. 26h7—h6 27. h2h4 Pe7c8 28. Ldlc2 Pc8—d6 29. Lc2d3 Kf8e7 30. e3—e4 Pd6—e8 Hier lijkt me e6e5 beter. Na f4xe5 volgt Pd6f7 en 't paard komt op e5 prachtig te staan. Blijft dus f4-f5 waarop de witte pionnenketen niet zoo sterk is als oorspronkelijk (e3, f4, g4, h4). r 31. e4e5 Het verzuim van zwart wreekt zich. Nu is e5 in wits handen, het paard is vrijwel machteloos. 31Pe8c7 '32. Kgl—f2 Pc7—a6 33. Kf2—e3 Pa6—b8 34. f4—f5 Pb8d7 35. Ke3—f4 Pd7—f8 36. h4h5 Pf8h7 Zwart heeft eindelijk een plekje ge vonden voor zijn paard van waaruit het de witte stelling kan binnenkomen (g5) maar het noodlot maakt op dit zelfde oogenblik een einde aan dit zwervende paardeleven! 37. f5—f6f! g7xf6 38. Ld3xh7 f6xe5t 39. Kf4xe5 Hier is natuurlijk alle verdere tegen stand nutteloos. Het is veel beter om in dergelijke totaal hopelooze stellingen de partij op te geven. Immers hder heeft zwart geen enkele tegenkans, noch op winst, noch op remise. Er volgde nog: 39Ke7—f7; 40. Lh7—g6f Kf7— e7; 41. Lg6—e4 Ke7—d7; 42. Ke5—f6 Kd7d6; 43. g4g5 h6xg5; 44. Kf6xg5 Kd6—e7; 45. h5—h6 Ke7—f7; 46. h6—h7 Kf7g7; 47. h7h8Df (dit had zelfs niet gehoefd) Kg7xh8; 48. Kg5f6 en zwart gaf eindelijk op. Een interessante partij die feitelijk in de opening reeds beslist was. Zwart liet zijn kansen om 't evenwicht te herstellen voorbij gaan en aldus besliste de niet te rug gewonnen gambiet pion. PARTIJSTELLINGEN. Oplossingen der stellingen van de vo rige week: 1. Df3f4 en Pd4 gaat verloren. Speelt zwart 1Pd4e6 dan volgt 2. Df4 a4f Db6—c6 en 3. Ld3b5 waarop zwart zijn dame verliest. De andere stelling is uit de eerste par tij van de match EuweAljechin. Aljechin met wit besloot deze partij op fraaie wijze door: 29. Pf5h6f! Kg8h8; 30. Dc2xc5 en zwart gaf op. Op 30 Tf8—re8 volgt 31. Dc5—d5 g7xh6; 32. Ddö— f7 Lf6e7; 33. Td7xe7 en dan mat. Een bijzonder aardgi partijslot is het volgende uit een partij tusschen Salwe en een Onbekende, gespeeld in 1905. n PP IS Ég -fri, 0 I m fi^ s i ifit K3 S3 A BCDE FG H Wit: Kc2, Td6, pion g4. Zwart: Kal, Tb5, pionnen a2, g5 en h6. Wit geeft mat in hoogstens zeven zetten! In de volgende stand meende zwart een stuk te B C D E F G H Hij speelde: 1De7d6f; 2. g2 g3 Dd6xd3? maar er volgde een mat in drie zetten door wit. CORRESPONDENTIE. J. W. te Ledden en J. M. N. P. te Woer den. Zooals ik hierboven reeds meedeel de zullen uw partijen volgen. De plaats ruimte gebiedt u echter eenig geduld» VOETBAL PROPAGANBA-WEDSTRIJD LEIDSCH DISTRICTS ELFTAL—V. V. A. I. Zooals reeds te voren vermeld, speelt a. s. Zondag het Districtselftal te Roel of - arendsveen een wedstrijd tegen het ster ke V. V. A. I uit Amsterdam. Het doet ons genoegen, en ook onze spelers om bij D. O. S. een wedstrijd te spelen voor de propaganda in de Veen, en wij zijn er van overtuigd, dat er, zooals gewoonlijk een ongekend aantal bezoekers aanwezig zal zijn. Het Districtselftal zal zeker alles in het werk stellen om weer, (zooals wij in de laatste wedstrijden van hen gewoon zijn) een keurig samenspel te geven. Deze wedstrijd zal voor het dis trictselftal zeker zijn nut hebben voor vol gende wedstrijden opdat de belangstelling steeds grooter mogen worden! Daarom Zondag allen op naar het D. O. S.-terrein? H. HOOGERVORST, Secr. De Junioren-Competitie. Programma Zaterdag 15 Augustus: Afd. A. Extra-Comp.: Teylingen a SJC a, 2 uur, J. UI jee. Afd. C, 2e Comp. Teylingen bNVC c, 12.30 uur. J. Uljee. Programma Zondag 16 Augustus: Afd. A, Extra-Comp.: Teylingen aSt. Bernardus a. 1.15 uur., Joh. Meijer; SJC aDOS a, 12.30 uur, P. v. Gijlswijk. Afd. C, 2e Comp.: Teylingen b—Leiden b, 12 uur, J. v. Nouland. TH. HOOGERVORST, Competitieleider. H.H. SCHEIDSRECHTERS. De jaarvergadering voor heeren scheids rechters uit Leiden en Omgeving wordt gehouden op Dinsdag a.s., 18 Aug. in Café Rest. „Royal", Doezastraat, Leiden. Aan vang 8.30 uur. De commissie verwacht alle arbiters, aangaande de belangrijke agenda die U per convocaat heeft ontvangen. Ook nieuwe scheidsrechters voor het a.s. sei zoen kunnen deze vergadering bijwonen. JOH. MEIJER, Secr. „Teylingen": A.s. Zondag spelen Teylin gen ILisse I om 2.30 uur op Teylingen- terrein haar jaarlijkschen wedstrijd. In dezen zomer is Teylingen bij Lisse op de Jubileum-wedstrijden geweest, waar zij met 32 het onderspit moest delven, hoe wel Teylingen met enkele invallers was. Terwijl Lisse steeds onder training staat en Teylingen niet, zijn wij wel benieuwd hoe het- spel van beiden is. Het is een voorproef om een overzicht te krijgen voor de as. competitie, zoodat een elftal nog gewijzigd kan worden om met September goed voor den dag te ko men. Wij rekenen er op, dat alle donateurs en overige supporters present zullen zijn! Junioren! Zondag om 12 uur spelen Junioren B tegen Leiden B en om 1.15 uur Teylingen A tegen St. Bernardus A. Dit zijn de laatste wedstrijden voor de Extra Competitie. Zaterdag 15 Augustus spelen Teylingen AenS. J. C. A en Teylingen BN. V. C. C OJ).I.: Zondag 18 Aug. speelt op het ODI- terrein ODI II tegen Majella II, aanvang 1 uur. Hierna om 3 uur DOS II tegen Steeds Hooger I. De junioren hebben rust. D.O.S.: Allereerst vraagt de boottocht naar Weo.rp on2e aandacht, en voor de rei zigers wordt medegedeeld, dat het vertrek is bepaald op uiterlijk half 9 vanuit de Ha- SPORTDAG TE STOMPWIJK 23 Augustus. Het is nog niet zoo lang geleden ,dat wel denkende menschen meenden, het sport- verschijnsel niet au sérieux te mogen ne men. Sport-enthousiasten werden be schouwd als psychopaten, voor wie men de oprecht-gemeende hoop koesterde, dat zij wel spoedig weer tot het normale leven zouden terugkeeren. Sport werd 'n goede dertig jaar geleden beschouwd als 'n mode- ding, dat uit andere landen naar hier was overgewaaid en wel spoedig, bij gebrek aan 'n passenden voedingsbodem, zou verdwij nen. Dat deze menschen het grandioos mis hebben gehad, is voor ons achteraf wel erg gemakkelijk te constateeren. De sport is te lang van adem gebleken om 'n mode-verschijnsel te kunnen worden genoemd. Voor ons, Katholieken, wordt onze hou ding tot de sport bepaald door ons boven natuurlijk, Roomsoh-Katholieke levens ideaal; het ideaal van allen, die medewer ken aan de vorming der Katholieke rijpen de jeugd: ideaal van die jeugd zelf. Dat ideaal is en wordt nog gesteund door de Kerkelijke bemoeienissen met de sport, de oprichting van R.K. clubs en de bonden met geestelijke adviseurs in de leiding. Ve len zijn van toenaf begeesterd geworden. In onze plaats zijn 22 jonge, frissche ke rels begeesterd door de voetbalsport. Naast ziele-training, naast gebedsleven, naast congregatie-bezoek is ook noodig 'n lichaams-training. Na veel zorgen hebben we nu onze Ju- nioren-afdeeling. Junioren-leider, de weled. heer J. Kapitein, Dr. v. Noortstraat, Stompwijk. En nu iets tot de parochianen van Stomp wijk speciaal. We komen ook uw onmisbare medewerking vragen: let wel onmisbaar, d.w.z. uw belangstelling voor uw eigen jongens, voor het RX. Jeugdwerk in 't al gemeen. Geen excuses, geen uitvluchten: wat voor die jongens wordt gedaan, wordt ook voor u gedaan: daarom belangstelling voor dat jeugdwerk. U komt dus ook op ons sportveld Zon dag 23 Aug. a.s.: 'n keurig programma. Ontvangst van de Junioren W.S.V. uit Wormer (N.-H.) en de Junioren uit Leiden. I. 1X uur match W.S.V. bS.N.A. a. II. In de pauze van de Junioren atletiek wedstrijden van de Senioren: 100 M.-loop en daarna horden-loop. IH. Na de pauze match, Kampioenselftal LeidenW.S.V. a. IV. Uitreiking der medailles. We rekenen op u. A. BREGTEN, Kapelaan. ven. In Weesp wordt één wedstrijd gespeeld n.l. DOS IThe Victory I. Ieder dus op tijd present. Voor Zondag vraagt het programma onze bijzondere aandacht. Er wordt op het DOS- terrein een groot propaganda-wedstrijd ge speeld tusschen WA de Amsterdamsche 1ste klasser en het Leidsche Districts-Elf- tal, welke wedstrijd is tot stand kunnen ko men, door de lofwaardige medewerking van het Districtsbestuur. De opstelling is deze week reeds gepubliceerd. Wie dus Zondag wil kennis maken met het beste voetbal in onze sportbeweging, die kome naar het DOS-terrein. DOS 2 gaat naar ODI, om daar St. Hoo ger te ontmoeten, aanvang 3 uur. S. M. C.: Morgen, Zaterdag gaat het le elftal voor de nederlaagwedstrijden naar Van Nispen om daar het eerste elftal van dien naam te gaan bekampen. Vooruit jon gens aanpakken is het parool aanvang om 4 uur. Vertrek om 2.45 uur per fiets van de Baan. Zondag 16 Augustus gaat het 2e elftal voor dezelfde wedstrijden naar de Zilk om daar uit te komen tegen v. Nispen II. Dit is een onbekende tegenstander maar voor jullie geldt ook bovenstaande. Aan vang 3 uur, vertrek 1.45 uur per fiets van de Baan. De Junioren hebben vrijaf. V. V. L.: Morgen zal op het WL-terrein een zeer belangrijke veteranen wedstrijd' gespeeld worden n.l. gecostumeerd. er zullen twee neger elft allen elkaar bekam pen. Bij deze wedstTijd zal ook de St. Lou- rens Harmonie haar medewerking verlee- nen met vooraf een muzikale rondgang van af het Vernèdepark door het dorp. De op brengst van deze wedstrijd is ten bate voor het tribunefonds. De entrée is slechts 10 cent voor een ieder werkend of steunend lid moet betalen. Wij verwachten dan ook duizenden toeschouwers. Dan 16 Aug. speelt het 3de een medaille- wedstrijd tegen de dito's van K. R. V. C. een geheel onbekend tegenstander. Dus denkt er aan jongens, onderschat je tegen stander niet. Aanvang 12.30 uur. Om half 3 WL II—KRVC II. Deze zul len haar krachten meten om een pracht beker. VVL, al heb je een tijd rust gehad, toon dan toch, dat jullie het niet verleerd zijn. Het is tevens een pracht training voor de a.s. competitie. Foreholte: Als voorproef der serie-wed strijden, krijgen morgen Foreholte I en II wedstrijden tegen Teylingen II en Meer burg II. De eerste elftallers spelen om 3.30 uur, terwijl de reserven om 1 uur binnen de lijnen komen. Dus, voor onze suppor ters weer sportliefhebberij in eigen plaats. Wederom is de elf talcommissie-vergade ring één maand verdaagd tot ongeveer 20 September a.s. Het bestuur brengt ter kenis, dat nieuwe leden zich nog kunnen aanmelden vóór 2f Aug. aan het escretariaat Mgr. Broerestr? No. 1, Voorhout.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 15