RADIO-PROGRAMMA'S DINSDAG 11 AUGUSTUS 1936 DE LEIDSCHE C0URAN1 DERDE BLAD - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN GEVOLGEN VAN ONVOORZICHTIG SPELEN. Jongen verdronken. Het negenjarig zoontje van den visch- handelaar Douwe Gnodde te Urk, dat aan het spelen was op een schuit, welke wordt gebruikt bij de inpolderingswerken, is gis termiddag te water gevallen en verdron ken. Hoewel het knaapje spoedig op het droge was gébracht, mocht het niet gelukken de levensgeesten op te wekken. GEVOLGEN VAN ONVOORZICHTIG BADEN. Jongen verdronken. Omstreeks half vijf is gistermiddag in de Kruminigerihorst te Oostvoorne dus niet aan het officieele badstrand de 15-jarige W. Verthagen uit Rotterdam verdronken. Zijn zwager, die zelf een goed zwemmer is, dook hem eenige malen na, doch slaag de er niet in den drenkeling boven te bren gen. Dit is het vierde slachtoffer van dit sei zoen, dat ondanks de vele waarschuwin gen en borden wegens het gevaar ter plaat se is verdronken. NOODLOTTIG ONGEVAL. Meisje op ijzeren hek gevallen. Gistermiddag is het achtjarig dochtertje van den heer G. van der Voet te Lekker- kerk op een ijzeren hek gevallen, waarvan een der punten in het lichaam drong. Na verbonden te zijn is zij naar het Diacones- senihuis te Rotterdam vervoerd, waar zij aan de bekomen verwondingen is overle den. FABRIEKSBRAND TE SCHIEDAM. Gisteravond omstreeks half zeven ont dekte een surveilleerend agent van politie te Schiedam brandverschijnselen in eer opslagplaats van de kwasten en borstelfa- briek der firma J. Jacobs, staande aan de Westerkade 2b. De opslagplaats, die gele gen is in de benedenverdieping, was ge-*' vuld met verschillende grondstoffen, voor het vervaardigen van borstels en kwasten, t.w. teer, hars, olie en andere ingrediënten, die het vuur een welkome prooi boden. De agent waarschuwde onmiddellijk de fabrieksbrand weer van de naast de kwas- tenfabriek gelegen Breeuwwerkfabriek. Deze snelde toe en ving aanstonds het blus- sohingswerk met eenige stralen aan. De eveneens gealarmeerde Schiedamsche brandweer rukte met groot materiaal uit. Twee motorspuiten, een babyspuit en een ladderwagen haastten zich naar de bran dende fabriek. Door de sterke rookontwik keling was de vuurhaard zeer moeilijk te bereiken. Met twaalf stralen werden groo- te hoeveelheden water in het vuur gewor pen, zoodat men na een half 'uur den brand onder de knie had. In het fabrieksge bouw, waar een dertigtal personen werk vindt, was bij het uitbreken van den brand niemand aanwezig. Over de oorzaak van den brand tast men in het duister. De benedenverdieping, waar het vuur het eerst is gezien, brandde geheel uit, ter wijl de kantoorlokalen goeddeels een prooi der vlammen zijn geworden. Het naar bo ven doorslaande vuur heeft in de zoldering van de tweede verdieping een gat gebrand, zoodat de brand een oogenblik uitslaand is geweest. De schade, welke door hét blusch- water is aangericht, is naar schatting grooter dan de brandschade. Om half acht kon de brandweer inrukken. HEVIGE VECHTPARTIJ TE OSS. Twee families slaags. Gisteravond omstreeks tien uur heeft in de Arendsvlucht te Oss 'n ernstige vecht partij plaats gehad tusschen de familie S. en van G. Er was ruzie ontstaan door het uitleenen van een dekkleed, dat door de familie van van G. was ter leen gegeven. Toen mej. van G. zich gisteravond naar den heer S. begaf om het kleed terug te krijgen, werd niet onmiddellijk aan haar verzoek voldaan. Een korte woordenwis seling volgde, waarna mej. van G. naar huis terugkeerde. Niet lang daarna bracht de heer S. persoonlijk het kieed naar van G. terug. Hierbij kwam het weer tót woor den, nu tusschen den heer v. G. en den heer S. en dra waren zoo goed als de beide heele families aan het krakeelen.Het bleef niet bij woorden. Er ontstond een handgemeen, waarin zoowel tusschen het zwakke als het sterke geslacht rake klap pen werden uitgedeeld. De zoon van den heer S. merkte plotseling, dat hij door een scherp voorwerp in de borst was getroffen en hij vluchtte daarop zijn woning bin nen. Kort hierna trokken beide families zich terug in hun woningen. De 20-jarige S. had intusschen het bewustzijn verloren. Telefonisch werd de gemeentepolitie ge waarschuwd, die zeer spoedig ter plaatse was en een onderzoek naar het voorgeval lene instelde. De politie vond termen om over te gaan tot aanhouding van den 21- jarige van G. die naar het politiebureau werd overgebracht. Hier werd hem een verhoor afgenomen. Hij ontkent echter alle schuld. Het scherpe voorwerp had ook zijn sporen achtergelaten in de kleeren van de dochter van S., welke danig ge havend waren. Dr. Wassmann, die den jon gen S. geneeskundige hulp verleende, con stateerde twee steekwonden in de borst en een in den arm. Om half elf was bij den gestokene het bewustzijn nog niet terug gekeerd. HET RIJK VOOR 2500 BENADEELD. Loodscommissaris te Maassluis gearresteerd. Terzake van frauduleuze handelingen, als gevolg waarvan voor zoover men tot dusver heeft kunnen vaststellen het Rijk voor een bedrag van f 2500.is be nadeeld is de commissaris van het loods wezen te Maassluis, de heer C. S., gearres teerd. Hij is ter beschikking van de justitie te Rotterdam gesteld. Deze arrestatie heeft in Maassluis groote verwondering gewekt. De heer S. stond be kend als een volkomen betrouwbaar amb tenaar en nu Zondag in den loop van den dag zijn arrestatie bekend werd, geloofde men aanvankelijk in Maassluis weinig daar van. bericht de „Telegraaf". Evenwel bleek het maar al te juist te zijn en de loodscommissaris werd in arrest ge steld op het politiebureau te Maassluis. Bij een dezer dagen gehouden controle van de boeken is gebleken, dat er in de ad ministratie een en ander niet klopte. Het ging om een betrekkelijk klein bedrag, dat evenwel niet kon worden aangezuiverd. De politie werd in de zaak gemoeid en de loodscommissaris bekend al spoedig, dat hij gedurende vrijwel zijn geheele ambts periode in Maassluis vier avijf jaren zich geregeld aan kleine verduisteringen heeft schuldig gemaakt. In den loop der jaren is het bedrag opgeioopen tot in totaal 2600. Hieruit blijkt dus wel, dat de ver duisteringen op zich zelf in geen geval groote bedragen hebben omvat. De gelden, die verduisterd zijn, waren bedragen, die de loodsen bij den loodscommissaris afdroe gen en die hij in zijn functie onder zich had. Hij heeft het geld ten eigen bate aan gewend. Morgen za'l de loodscommissaris voor den Officier van Justitie te Rotterdam worden geleid. LICHT IN EEN OUDE ZAAK? Men gelooft een negen jaar geleden met 24 mille gevluchten ambtenaar te hebben gepakt. Het is geen gemakkelijke puzzle, welke de politie te Rotterdam thans heeft op te lossen. Men hoopt een negen jaar geleden met 24 mille gevluchten hoofdcommies te hebben gevat, maar het zonderlinge geval doet zich voor, dat zijn superieuren hem niet herkennen, meldt de „Telegraaf". Eerst zal 's mans baard en haartooi er aan moeten gelooven en als hij dan nog niet wordt her kend, dan gaat hij cleanshaven weer de straat op. Einde December 1927 heeft de thans 64- jarige hoofdcommies, die belast was met de administratie van den Gemeentelijken Ge neeskundigen Dienst, C. J. K. de salarissen van de doctoren en verloskundigen van dezen dienst verduisterd, te zamen voor een bedrag van 24.000. De ambtenaar is inder tijd gevlucht en tot nu toe hadden de na sporingen geen resultaat. Eind vorige week echter heeft een veld1- wachter in Zwolle een man aangehouden, dien hij erkende als den nog steeds gesig naleerd staanden administrateur, ondanks het feit, dat de man nu een grooten zwar ten baard en een weelderigen haardos had, De hoofdcommies had in 1927 de loonen van het lagere personeel keurig verzorgd in de loonzakjes klaargezet, maar het salaris van de hoogere ambtenaren ontbrak. De ad ministrateur was eveneens verdwenen, zoo- dat het duidelijk werd, dat hij zich aan ver duistering had schuldig gemaakt. Men vermoedde, dat hij de wijk had ge nomen naar het buitenland, maar de na sporingen faalden alle. De thans gearresteerde man is naar Rot terdam op transport gesteld en is in het huis van bewaring opgesloten. Men heeft den man, die zich Konke noemt, eén naam die veel pp den naam van den voortvluchtige lijkt, geconfronteerd met dén ouddirècteur van den geneeskundigen dienst, dr. H. C. V, Herwerden, dr. H. W. Hoesen en leden van het administratieve personeel, waar mede de administrateur eenige jaren ge leden heeft samengewerkt. De man droeg toen nog zyn baard én zijn weelderige haren én niemand heeft in hém den oudadministrateur herkend. Men twijfelt nu of men den goeden man heeft aangehouden, al is het opmerkelijk, dat hij wel is waar een afwijkenden naam zegt te dragen, maar een geboortedatum op geeft, die overeenstemt met dien van den sinds jaren gezochte. Wanneer men hem inderdaad heeft aan gehouden, dan is de gezochte al dien tijd in Nederland geweest, zelfs zou hij eenige jaren in Veen huizen hebben vertoefd. De confrontatie, die tot nu toe geen resul taat hééft opgeleverd, zal worden herhaald. Men heeft namelijk besloten dien aangehou dene den baard af te scheren en zijn haar te knippen. Men zal dan zien, of zij, die vroeger met hem gewerkt hebben, den hoofdcommies herkennen. EEN SMOKKELZAAKJE. In den nacht van Zondag op Maandag zag een agent van politie te Rotterdam een auto de Drievriendenstraat indraaien, die een eindje verder stopte waarna de perso nen, die in den wagen plaats hadden geno men, iets gingen uitladen. De agent ging poolshoogte nemen en bemerkte, dat er eau de cologne en boekjes sigarettenpapier uit den wagen gehaald werden. Niet minder dan 62 flesschen eau de cologne en 2700 boekjes sigarettenpapier kwamen uit de auto te voorschijn, waarvoor, zooals later bleek, geen accijns betaald was. Tegen den 32-jarigen opperman T. B. S. in wiens wo ning men de gesmokkelde zaken droeg, is proces-verbaal opgemaakt, terwijl de in specteur van de invoerrechten en accijnzen van een en ander op de hoogte is gesteld. „Vad.". HET ONGEVAL VAN DE BATAVIER IV. Deklading was gaan schuiven. Naar de directie van „De Batavierlijn" meedeelt, is het ongeval van de Batavier SPORT Het internationaal schaak- tournooi te Nottingham. Euwe wint zijn eerste partij. Gisteren is te Nottingham een aanvang gemaakt met het internationale schaak- tournooi. De uitslagen van de eerste ronde luiden: Euwe wint van Rechevsky. Tartakower remise met Capablanca. Alexander verliest van Botwinnik. Winter remise met sir Thomas. Fine wint van Lasker. AljechinFlohr en BogoljubowTylor afgebroken. Het anders zoo rustige Nottingham kent zich zelf niet terug. Is het andere dagen een rustige universiteitsstad, nu ziet de e gemeente zich tot metropool verhe ven, waarop de aandacht van de geheele wereld is gevestigd. Het vreemdelingen verkeer is er aanmerkelijk gestegen. In de hoofdstraten van Nottingham heerscht een Babylonische spraakverwarring. Uit na genoeg alle landen der wereld kwamen vertegenwoordigers om het groote schaak gevecht mee te maken. Niet alleen dat hier reeds een klein leger van de meest bekende journalisten aanwezig is, zooals Kmoch, Opocensky, Landau e. a. Journa listen uit Amerika, Rusland en uit de ver ste uithoeken van Europa, doch thans nog stroomen ieder moment reisgezelschappen aan, wel een bewijs dus, hoe groot overal de belangstelling voor dit evenement is, waar zooveel grootheden op schaakge bied elkaar bekampen. Het eerste tastbare gevolg voor Nottingham is, dat alle hotels en, boardingshouses 'geheel vol zijn, er is nog ternauwernood onderdak te vinden. Voor de spelers zelf beteekent dit ech ter geen nadeel. Het comité heeft voor beeldig voor hen gezorgd, waarbij ook uit stekend gedacht is aan de belangen van de schaakmeesters, welke naar hier zijn ge komen als vertegenwoordigers van de pers. Dr. Euwe is zeer naar zijn zin ge huisvest in het Victoria-hotel waar hij een prachtig uitzicht heeft op het groote Sta tionsplein. Overigens zijn alle maatrege len getroffen, om de partijen in een waar dige omgeving te doen verspelen. Het prachtige nieuwe universiteits-gebouw is werkelijk een uitgezochte gelegenheid den meesters als kampplaats te dienen. In een schitterend aangrenzend park kunnen zij in de rustpauze van de vrije lucht genie ten. Alleen professor Vidmar merkte op, dat hij bij het begin zijner vacantie de poorten van het universiteitsgebouw te Zagreb achter zich dicht hoorde vallen en dat hij nu dadelijk weer in de geleerdheid terug moet keeren. Alle meesters zijn in de beste conditie en zien er opgewekt en monter uit. Nadat Maandagmiddag de officieele ontvangst had plaats gevonden, begon pre cies om twee uur de eerste ronde. Mét groote spanning zag men de prestaties van den nieuwen wereldkampioen tegemoet. EuweRechevsky. Het trof, dat hij reeds dadelijk met een van de sterkste deelnemers moest spelen, n.l. tegén Rechevsky, „het eeuwige won derkind" zooals dr. Tartakower hem noemt. De Amerikaan had zwart en koos tegen de d4-opening van Euwe een nieuwe va riant van de dame-Indische opening, met het loopenschaak op b4. Euwe bezette de d-lijn waar Rechevsky een achterstallige pion had. Om zich 'eenigszins van den druk los te werken, liet Rechevsky een dubbel- pion op e5 toé. Hiérdoor verkreeg Euwe een pionnenmeerderheid op den dame- vleugel, doch kon ifi het middenspel slechts langzaam voorwaarts komen. Pas kort voor het afbreken kwam Euwe licht in het voordeél door een pion op den koningsvleugel tegen een pion op den dame-vleugel te ruilen. Na de hervatting werden de torens ge ruild. Euwe offerde zijn d-pion Op, won met zijn vrijen a-pion op te kunnen ruk ken. Toen zijn pion dame dreigde te wor- desn, gaf Rechevsky op. Een prachtprês- tatie van onzen landgenoot. AlexanderBotwinnik. De Russische kampioen verdedigde zich met den draken-variant van de Sociliaan- sche partij. Ook Alexander fianchettéerde zyn looper. Toen Botwinnik d5 zette miste Alexander den theoretische aanbevolen zet en kwam in het nadeel. Zwart bracht zijn paard naar d4, vanwaar Uit het een druk op de witte stelling uitoefende. Het eenige wat wit had, was de ópen dlijn, welke hij echter spoedig aan zijn tegen stander moest afstaan. Door een kleine combinatie won Botwinnik een pion en ruilde verder alle officieren af. Er ont stond toen een eindspel met alleen pionnen, hetwelk niet te houden was. TartakowerCapablanca. De kortste partij was dié tusschen Tar takower én Capablanca. De Colle-opening waarin wit een dame-looper naar g5 ont wikkelde, was de opening van deze partij. Aanvankelijk had de partij een gesloten karakter totdat wit met e4 het spel open maakte en trachtte te concludeeren. Toen na verder afwikkeling vóór geen der par- WOENSDAG 12 AUG. 1936. Hilversum I 1875 M. VARA-Uitzending 10.00 en 11.00 v.m. V. P. R. O. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voordracht en „De Notenkrakers," 12.00—1.45 E. Walis en zijp orkest, en gramofoonplaten. 2.00 Orgelspel. 2.30 Voor de vrouw. 3.00 Voor de kinderen. 4.30 Giamofoonplaten. 5.00 „Orvitropie". 6.00 Dansmuziek. 6.30 R. V. U. Causerie „Zomergenot". 7.00 Sportuitzending. 7.20 Kamermuziek. 7.40 „Een kijkje op Schiphol". 8.00 Berichten, nieuwsberichten A.N.P. en VARA-Varia. 8.15 VARA-Orkest. en gram.pl. 9.15 Radio-tooneel. 10.00 Nieuwsberichten A. N. P. 10.05 Gramofoonplaten. 10.20 „De Flierefluiters", en zang. 11.0012.00 Dansmuziek (Gr. platen). Hilversum n 301 M. N. C. R. V.-Uitzending. 8.00 Schriftlezing. 8.15—9.30 Gramofoonplaten. 10.30 Morgendienst. 11.00 Concert door de jeugdkoren der C. O. V. „Hosanna". 12.15 Gramofoonplaten. 12.30 Orgelspel. 1.30 Gramofoonplaten. I.45 Rotterdamsch x Pianokwartet en gra mofoonplaten. 3.00 Uitz. v. h. Griff. Frysk Selskip. 3.303.45 Gramofoonplatein. 4.00 Zang. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Chr. Muziekvereen. „Harpe Da vids". 6.30 Afgestaan. 7.00 Berichten. 7.15 Vervolg concert. 7.45 Reportage. 8.00 Nieuwsber. A. N. P. 8.15 Stafmuziek 5e R. I., en sprekers. 9.25 Gramofoonplaten. 10.00 Nieuwsberichten A. N. P. 10.05 Vervolg concert. 10.2011.30 Gramofoonplaten, hierna Schriftlezing. Droitwich, 1500 M. II.05 Gramofoonplaten. 11.25 Uit Salzburg: Weensch Philh. Or kest en solisten. 1.05 Orgelconcert. I,35 Gramofoonplaten. 2.20 BBC-Variété-orkest. 3.05 Piano-recital. 3.35 Het Sted. Mil. Orkest. 4.20 Vesper. 5.10 Gramofoonplaten. 5.35 Dansmuziek. 6.50 Operette-uitzending. 7.50 Het New Georgian Trio. 8.20 Voordracht. 8.35 Populair voncert. 9.00 Radiotooneel. 10.20 BBC-Symphonie-orkest ,m. m. v. solist. 10.55 Her Arthur Dulay Kwintet. II.3512.20 Dansmuziek. Radio-Paris, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten. 11.20 Kamerorkest. 2.50 Orkestconcert. 5.05 Gramofoonplaten. 5.50 Kamerorkest. 8.20 Concert. 9.05 Radiotooneel. 11.0512.35 Dansmuziek en populair concert. Keulen, 456 M. 6.20 Blaasconcert. 8.20 Boerenkapel en accordeonduo. 9.20 Populair concert en Olympisch nieuws. 12.20 Omroep-Amusements-orkest. 2.20 Gevar. concert en Olympisch nieuws 6.20 Symphonieconcert. 7.201.15 Zie Deutschlandsender. Brussel, 322 e n 484 M. 322 meter: 12.20 Dansmuziek. 1.302.20 J. Schnyder's orkest. 5.20 Gramofoonplaten. 6.20 Pianocrecital. 6.50 Zang. 7.05 Gramofoonplaten. 8.35 Reportage. 9.05 Gramofoonplaten. 9.20 Symphonieconcert, hierna tot 11.20 gramofoonplaten. 434 meter: 12.20 J. Schneyder's orkest. I.302.20 Gramofoonplaten. 5.25 Dansmuziek. 6.35 Trioconcert. 7.20 Gramofoonplaten. 8.20 J. Schnyder's orkest. 9.05 Radio-tooneel. 9.05 Vervolg concert. 10.30—11.20 Gramofoonplaten. Deutschlandsender, 1571 M. 8.20 Sportnieuws. 8.50 Berichten. 9.05 Omroepkoor en -orkest. 10.20 Berichten. II.05 Scheepsweerbericht. 11.05 Omroepdansorkest en sextet. 1.101.15 Sluiting Gem. Radio Distributiebedrijf te Leiden. 3e Programma. 8.00 Keulen. 12.20 Brussel VI. 14.20 Keulen. 18.20 Brussel VI. 18.50 Brussel Fr. 19.20 Keulen. 20.20 Parijs R. 20.50 Keulen. 22.20 London R. 23.05 Berlijn. 4e Programma. 8.00 Brussel VI. 9.20 Diversen. 10.35 Droitwich. 15.35 London R. 17.35 Droitwich. 18.20 Diversen. 18.50 Parijs R. 19.50 Droitwich. 20.20 London R. 22.20 Droitwich. (Wijzigingen voorbehouden). IV op de Theems te wijten aan schuiven van de deklading, toen de Batavier IV voor anker lag om goed tij af te wachten. Het schip maakte daarop slagzij, en eerst toen de deklading overboord gezet was, kwam het schip weer in normalen stand. Van een lek in het schip in tusschen geen sprake geweest. tijen een voordeel te bespeuren viel, bood Capablanca remise aan, hetwelk door Tar takower werd aangenomen. FineLasker. Een zeer interessant verloop had de par tij FineLasker. De partij tusschen den jongsten en den oudsten deelnemer. Het werd een aangenomen dame-gambiet door Dr. Lasker aanvankelijk uitstekend be handeld. Doch verder bracht hij het paard naar h5 en via f4 om aan het gevecht mee te laten doen. Dit laatste idee was echter zeer ongelukkig. Fine pareerde deze drei ging gemakkelijk en drong met zijn dame en zijn paard op den dame-vleugel in. Dr. Lasker moest dame-ruil wegens pionnen- ruil vermijden waardoor hij telkens tempi verloor. Tenslotte verloor hij een stuk voor een pion. Toen hij inzag', dat dit geen vol doende compensatie bood, gaf hij op. Winter—Sir Thomas. Het was een orthodox dame-gambiet met den Lasker variant. 'Beide partijen speel den vlot en gingen spoedig tot het eind spel over. Na correcte spelbehandeling werd na korten tijd tot remise besloten. AljechinFlohr. Aljechin en Flohr speelden een fraaie partij. Flohr verdedigde zich tegen de e4 opening met den modernen variant ab4. Aljechin vermeed alle varianten welke in de match voorkwamen en koos de riskante speelwijze met ld2. Flohr nam het aange boden pionoffer aan, versmaadde echter een tweede pion, welke Aljechin offerde, te nemen. Aljechin verkreeg eenigen voorsprong in de ontwikkeling en ro- cheerde lang. Flohr moest zich weer goed verdedigen en kon langen tijd niet tot de rochade komen. Om dit echter toch te kunnen doorzetten, gaf hij den gewonnen pion terug. De tijdnood begon nu een woordje mee te spreken. Flohr moest ech ter, nog 19 zetten in drie minuten doen en verloor toen den pion. Bij het afbreken was hij een pion achter, maar had nog goede remisekansen. Na de hervatting vorderde het spel slechts langzaam, de kansen zijn nog steeds aan den kant van Aljechin, die een pion meer heeft. BogoljubovTylor. Bogoljubov had het tegen zijn Engel- schen tegenstander niet gemakkelijk. De Engelschman ging spoedig tot den aanval over. Bogoljubov echter heeft zich goed verdedigd. Op een gegeven moment zag het er voor hem weinig rooskleurig uit. Hij wist echter op tijd -nog alles te parree- ren en in een gelijk eindspel bleef nog een looper op gelijke kleur over. Tylor speelde dit eindspel echter niet op zijn stérkst, zoodat Bogoljubov nog geringe winstkansen heeft. ATHLETIEK OSENDARP NAAR LEIDEN. T. Osendarp heeft definitief toezegging gedaan om bij de ,,Holland"-wedstrijden Zondag a.s. aanwezig te zijn. Met de andere deelnemers wordt nog onderhandeld. ZWEMMEN ONDERLINGE WEDSTRIJDEN VAN „DE ZIJL". Morgenavond om 7 uur worden in de zweminrichting „De Zijl" de jaarlijksche onderlinge wedstrijden gehouden, waar voor ditmaal, in verband met het feit, dat het wedstrijdzwemmen steedis meer ge animeerd wordt, een ongekend groot aan tal inschrijvingen zijn binnengekomen. Het programma bevat een 23-tal num mers, samengevat als volgt: 25 M. school-, rug- en vrije slag voor jongens en meisjes van 1214 jaar. 50 en 100 M. vrije hlag heeren. 50 M. school- en rugslag heeren. 50 M. schoolslag veteranen. Onderwaterzwemmen voor dames en heeren. 50 M. school-, rug- en vrije slag dames. 50 M. school-, rug- en vrije slag jongens en meisjes Van 1416 jaar. Balvèrwerpen voor dames. Gemengde estafette. Na afloop dezer wedstrijden speelt De Zijl I haar teeden nederlaagwedstrijd te gen HCZ I (Den Haag), terwijl eD Zyl IV een vriendschappelijken wedstrijd zal spe len tegen SZV I (Sassenheim).

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 9