DINSDAG 11 AUGUSTUS 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BUD - PAG. 8 De prestaties der Ned athleten. Onderhoud met den voorzitter der K. N. A, U. „Wij zullen de athletiek, die mooie volkssport, de plaats geven, waar op ze recht heeft". BERLIJN, 10 Aug. Dinsdag aanvaardt onze athletiekploeg de terugreis naar Ne derland, waar onze athleten, die zulke mooie resultaten hebben bereikt ongetwij feld een enthousiaste ontvangst te wachten staat. Wij hebben den voorzitter der K.N.A.U. en chef d'equipe, den heer A. J. G. Streng th olt eens gevraagd naar zijn indrukken over dit Olympisch Athletiektournooi en over de Nederlandsche athleten in het bij zonder. „Het zijn acht groote dagen voor de ath letiek geweest", aldus de heer Strengholt. „Organisatie, deelneming en prestaties wa ren uniek. Ik vrees, dat wij het niet meer zullen beleven, dat hetgeen in Berlijn op het gebied der athletiek is gepresteerd, overtroffen zal worden. Voor de landen, die in de toekomst de spelen zullen orga- niseeren, heeft dit ongetwijfeld een min der prettigen kant. „En thans over onze athleten", vervolgde de K.N.A.U.-voorzitter. „Zonder overdrij ving kan worden geconstateerd, dat elk optimisme is overtroffen. Nederland be haalde 15 punten, wat nog nooit te voren is bereikt. En dat in zoo'n enorm sterk be zet tournooi als dit. Ieder spreekt op het oogenblik over Osendarp en dat is begrijpelijk. Hij heeft een prestatie geleverd als nog nooit een ander Nederlandsch athleet tevoren. Op beide sprintnummers toonde hij zich de snelste blanke athleet ter wereld. Bij alle waardeering voor Osendarp mag niet worden vergeten, dat er meer zijn, die een zeer uitzonderlijke prestatie verrichtten. Van Beveren is b.v. in het donker ge plaatst, doordat het volle licht op Osen darp schijnt. Maar wat deze jonge man, die nog maar zeer kort geleden voor het eerst op de internationale velden is verschenen, heeft gepresteerd, dwingt de grootste be wondering af .Hfj was bij de 12 snelsten op de 100 meter en bij de zes besten op de 200 meter. Ook Chris Berger heeft getoond nog steeds tot de eerste internationale klasse te behooren, door zich bij de 24 beste 100 meter loopers te plaatsen. Onze estafetteploeg het ongelukje bui ten beschouwing gelaten was op twee na de snelste. Wat de tienkamper Brasser heeft vol bracht, is eigenlijk phenomenaal. Deze 21- jarige Amsterdammer, die nog een lange athletiekloopbaan voor zich heeft en ho pelijk nog eenige malen aan de olympische spelen zal kunnen deelnemen, heeft onder de meest moeilijke omstandigheden een meer dan geweldige prestatie gelevérd. Hij moest de 110 meter horden loopen zonder concurrentie. Hij sprong polshoog met een gewonde hand en hij liep, terwijl hij kreu pel was, de 1500 meter. Hij behaalde een totaal van meer dan 7000 punten en elke insider weet wat dat beteekent. Klasema bezette de negende plaats bij den hink-stap-sprong, Toscani was tiende bij de 50 K.M. Zelfs menschen, die betrekkelijk gefaald hebben, zooals van de Pol, bereikten nog veel. Onze speerwerper behoorde tot de 18 besten ter wereld. Ten aanzien van de meisjes is reden tot een bescheiden tevredenheid. Mej. ter Braa- ke kwalificeerde zich als de vijfde horden loopster. Mej. Niesink werd zevende bij he#t discuswerpen. Mej. Koen achtste bij het hoogspringen. Mej. Koopmans en mej. de Koek bezetten de negende plaats, resp. bij het hoogspringen en bij het speerwer pen. terwijl onze estafetteploeg vijfde werd. Deze resultaten zijn, wanneer men reke ning houdt met het totaal aantal deelne mers van elk land, gemiddeld genomen zelfs de beste. „Maar", aldus de heer Streng holt, „wanneer we het hebben over Osendarp en de anderen, dan moe ten wij hen niet vergeten, aan wie dit alles te danken is. Het is de jarenlange volharding geweest van de coaches Korver en Blankers, dat we het zoover hebben gebracht. Dat kan niet genoeg worden gewaar deerd. Vooral mag niet worden vergeten de vele opofferende arbeid van den voorzitter der T.C. van de K.N.A.U., den heer Burgers, voor wien ik het diepste respect heb. Dit succes verdiende hij ten volle voor de vele offers, die hij voor de athletiek heeft moeten brengen. Nederland bezit geen athletiek- cultuur, zooals b.v. Duitschland, waar op een morgen, dat alleen een voorwedstrijd kogelsliügeren op het programma staat, 100.000 menschen in het stadion komen. Hier zal nog veel moeten worden opgebouwd. „Het is", zoo besloot de voor zitter der K.N.A.U., „onze taak, om na het bijzondere succes, dat we thans hebben bereikt, krachtig te werken aan den verderen opbouw der athletiek in ons land. We willen de athletiek, die mooie volkssport, de plaats geven, waarop zij in ons land recht heeft". Er behoeft niet aan de worden getwijfeld, dat de K.N.A.U. onder de energieke leiding van haar voortvarenden voorzitter, alles zal doen om na de prachtige resultaten van Berlijn met kracht te werken aan de ver dere populariseering der athletiek, „de r Jer aller sporten". CONGRES VAN DE I.A.A.F. INTERPELLATIE DER K.N.A.U. BERLIJN, 10 Aug. Op het congres van de internationale athletiek federatie (I.A. A.F.) heeft de voorzitter van de Kon. Ned. Athletiek Unie, de heer A. J. G. Streng holt een interpellatie gehouden inzake de vergoeding voor loonderving, welke verbo den is deelnemers aan de olympische spelen te verstrekken. Aan de hand van de inter pellatie werd een motie ingediend, waarin vastgesteld wordt, dat de huidige bepalin gen het het Int. 01. Comité oorzaak zijn, dat uitstekende amateurs van deelneming aan de Olympische spelen zijn buitenge sloten. Op grond daarvan wordt aan de I.A.A.F. verzocht de noodige stappen bij het I.O.C. te doen teneinde wijziging in de amateurs-bepalingen aan te brengen. Deze motie werd in dien zin door het congres aanvaard, dat aan alle aangesloten bonden de geheele kwestie zal worden rondgezonden en na onderzoek hun bevin dingen zullen mededeelen. Aan de hand van dit onderzoek zal dan worden besloten de kwestie bij het I.O.C. ter sprake te bren gen, hetgeen dan dient te geschieden op het eerstvolgende congres. Mocht het I.O.C. het eventueeel voorstel van de I.A.A.F. aannemen, dan zal de zekerheid zijn ver kregen, dat aan de spelen der twaalfde Olympiade ook deel mag worden genomen door amateurs, die binnen de reglementaire bepalingen, door het I.O.C. vast te stellen, vergoeding ontvangen voor loonderving, naar vanzelf spreekt onder strenge controle en tot een bepaald maximum. De heer Strengholt heeft er in zijn be toog nog op gewezen, dat de IA..A.F. onge twijfeld het aangewezen lichaam dient te zijn om voor zuivere en eerlijke interpreta tie der amateurs-bepalingen op de bres te staan. Immers de athletiek is de kernsport der spelen. NIEUWE WERELDRECORDS ERKEND. BERLIJN, 10 Augustus. Heden is het Olympisch Congres van de Internationale Athletiek Federatie (I.A.A.F.) aangevan gen. Besloten werd de volgende 5 nieuwe wereldrecords, tijdens de Olympische spe len gevestigd, te erkennen: 110 meter hordenloop: Forest Towns (Ver. Staten) 14.1 sec., gevestigd op 6 Augustus. 1500 meter hardloopen: Lovelock (Nw. Zeeland) 3 min. 47.8 sec., gevestigd op 6 Augustus. Hinkstapsprong: Tajima (Japan) 16 me ter, gevestigd op 6 Augustus. 4 x 100 mete restafette heeren: Vereenig- de Staten (Owens, Metcalfe, draper en Wy- koff) 39,8 sec., gevestigd op 9 Augustus. Tienkamp: Glenn Morris (Ver. Staten) 7900 punten, gevestigd op 7 en 8 Augustus. Verwacht wordt, dat het Congres Dins dag ook het wereldrecord van de Duitsche dames estafetteploeg over 4 x 100 meter zal erkennen. Het voetbaltournooi. Italië in de finale. Oostenrijk op de plaats van Peru, dat weigert over te spelen. BERLIJN, 10 Augustus. De overwin naars van het Duitsche elftal, de Noren, zijn vanmiddag in het groote stadion ten strijde getrokken tegen het elftal van Ita lië, speciaal voor de olympische spelen samengesteld uit studenten, maar dan stu denten, die wel eens meer gevoetbald heb ben en daarenboven uitstekend getraind voor den dag kwamen. In de eerste helft van den strijd hebben wij ons verbaasd afgevraagd, hoe het ter wereld mogelijk is, dat dit Noorsche elf tal er in geslaagd is, de gedoodverfde olympische kampioen Duitschland, een ne derlaag toe te brengen. Inderdaad het spel der Noren was gebaseerd op combinatie, op snel spelen van den bal, maar deze fac toren verdrongen zoozeer de fantasie, in het spel, dat een ploeg, die wel eens iets aan de omstandigheden van het oogenblik overlaat, zonder twijfel geen moeite moet hebben deze Noren te slaan. Het was vanmiddag tevens geen tempe ratuur voor behoorlijk voetbalspel. Mis schien zelfs zouden wij kunnen zeggen, dat de Italianen in dit opzicht bevoordeeld waren, want zij zijn gewend in de warme Zuidelijke zon te voetballen, terwijl de No ren vanzelfsprekend meer aan koel weer zijn aangepast. Vandaar dan ook, dat aanvankelijk de Italianen verre den boventoon voerden. Het scheelde niet veel of de blonde Noor derlingen werden totaal verdrukt door een keurig spelende Italiaansche ploeg, welke doelbewust open spel speelde. Af gewisseld met korte combinaties, die de Noorsche achterhoede reeds dadelijk voor moeilijke problemen stelde. Deze achter hoede maakte aanvankelijk geen bijster sterken indruk. De middenlinie moest vaak te hulp komen tegen het aartsvlugge spel der Zuiderlingen, die constant voor het Noorsche doel zweefden. In het eerste kwar tier al forceerden de Italiaansche blauw- hemden vier corners, die weliswaar niets opleverden, maar die toch getuigden van een sterk overwicht. De groote, kapitale fout van de Noren was, dat zij het overwicht der Italianen niet trachtten te be strijden met open spel, maar dat zij volhardden in een ontzaglijk korte combinatie, die tegen de felle Italianen eenvoudig geen succes kon hebben. Telkens weer was er een Ita- liaansch been, dat den bal naar vo ren stuwde en steeds weer zaten de blauwhemden in het Noorsche doelgebied. Wij verwonderden ons dan ook niet, dat DE NEDERLANDSCHE KANOVAARDERS TERUG VAN DE OLYMPISCHE SPELEN. Hartelijke ontvangst in het vaderland. Met den avondtrein uit Berlijn arriveer den gisteravond op het Centraalstation te Amsterdam de Nederlandsche kanovaarders, die aan de Olympische spelen te Berlijn hadden deelgenomen, met hun begeleider, den heer M. Ruytenschildt. Reeds langen tijd voordat de trein arri veerde hadden zich familieleden, kennissen en clubgenooten op het perron geposteerd en toen de trein binnenrolde steeg een luid gejuich op en hoorde men de verschillende club-yells over het perron schallen. Daar de ontvangst geen officieel karakter droeg, in verband met het feit, dat de voorzitter van den Nederlandschen Kanobond, ir. Loeff, als chef d'euipe van de zeilers nog te Kiel vertoeft, beperkte zich de ontvangst hier tot een handendrukken van ouders en familieleden en nadat een groepsfoto ge maakt was scheidden de Amsterdammers zich van de Zaandammers, die direct door gingen om in Zaandam officieel gehuldigd te worden. Den Amsterdammers, speciaal de gebroeders Wijdekop wachtte buiten op het stationsplein een aardige attentie. Hier had zich het Waterlandsch fanfarecorps op gebeld en nadat het Wilhelmus gespeeld was namen de gebroeders Wijdekop in een auto plaats en in optocht ging het toen naar hun woning aan de overzijde van het Y met het muziekcorps aan den kop. De andere Amsterdammers gingen ieder op eigen ge legenheid huns weegs. Hedenochtend om half acht had nog een korte huldiging plaats op het terrein van de Draka-fabrieken. H. P. Starreveld was niet meegekomen en komt later uit Berlijn op eigen gelegenheid terug. In een kort gesprek dat wijnog met eenige der gelukkige prijswinnaars mochten hebben, vernamen wij nog, dat zij allen zeer enthousiast over het verblijf te Berlijn wa ren en dat zij niet gedacht hadden, dat zij tot zulke goede prestaties als door hen ge leverd zijn, in staat zouden zijn, daar zij de jongsten van alle deelnemers waren en hun tegenstanders over veel meer routine beschikten dan onze landgenooten. De ontvangst te Zaandam. De leden van de kanovereeniging „de Geuzen", die na aankomst te Amsterdam direct doorgereisd waren naar Zaandam, zijn aldaar op zeer hartelijke wijze ontvan gen. Ondanks het late avonduur waren zeer velen naar het station gekomen om hen te bejubelen. In hotel „Het Wapen van Amsterdam" werd den heeren Jan Kraayer, Nico Tates, Jacobus van Tongeren en Joh. Vrolijk een eenvoudige doch hartelijke ontvangst be reid. Zij werden daar allereerst toegespro ken door den secretaris van den Ned. Kano Bond, den heer Wink, die op het groote suc ces van onze landgenooten wees en hen hartelijk daarmede feliciteerde. Ook wer den zij nog toegesproken door den secretaris van de Zaanlandsche zeilvereeniging, den heer Hallie, door het bestuur van de kano vereeniging „de Geuzen" en door bestuurs leden van de zustervereenigingen, de Zaan- damsche Kanoclub en de Stormvogels. Velen der sprekers lieten hun woorden ver gezeld gaan van bloemstukken. Na deze spontane doch eenvoudige hulde bleef men nog geruimen tijd genoeglijk bij een. Italië tenslotte in een periode van groot overwicht scoorde, toen de linksbuiten in eens een voorzet van den rechtsuiterst benutte. Zoo bleef het tot aan de rust, al gingen de Noren wat meer relief in hun spel brengen door lange passes op de vleugels te spelen. Na de rust kwam deze verandering in spelmethode nog meer uit. De Italianen konden niet meer naar hartelust door de Noorsche verdediging zigzaggen. De No ren werden zich bewust tegen hun tegen standers opgewassen te zijn. En verander den het spelbeeld volkomen. Wel trachtten de Italianen door middel van een aantal unfaire trucs de teugels in handen te hou den. Maar de Noorsche stormloop was niet meer te sluiten. De middenlinie waagde zich tegelijkertijd meer naar voren en de binnenspelers behoefden niet meer de ver teruggetrokken W-formatie in te nemen. Daarna was het de Zuidelijke verdedi ging, die met ernstige moeilijkheden te kampen kreeg, maar de schoten van de roode stormlinie waren verre van zuiver en in laatste instantie redde de Italiaan sche keeper zeer veel door moedig op treden. Zelfs deze samenwerkende krachten kon den niet verhinderen, dat Noorwegen zijn overwicht in een doelpunt wist uit te drukken, toen de Noorsche linksbinnen een voorzet van rechts onberispelijk en hard inzette. Een volkomen open strijd volgde, maar nog sterker werden de Noren, geinspireerd door den gelijkmaker. Wij hebben het aantal kansen van Noor wegen onmogelijk kunnen tellen, maar wel weten wij, dat de grootste handicap van dit spel de korte combinatie bleef. Daarom alleen kon steeds een Italiaansch been redding brengen. En hoe het publiek de Noren ook aanmoedigde, het wilde niet lukken door eigen fouten in de gekozen spelmethode, want zoodra de gelijkmaker gescoord was, vervielen de Noorsche favo rieten weer in hun oude spel. Met een zeer sprekend overwicht der Noren, afgewisseld door gevaarlij ke aanvallen van Italië, kwam het einde van den strijd zonder dat een der elftallen overwinnaar was gewor den. In de verlenging van twee maal 15 mi nuten waren het aanvankelijk de Noren, die den toon aangaven, maar zoodra zij verslapten was het 't geweldige enthousias- Het Bokstournooi DE EERSTE NEDERLANDER IN DE KWART-FINALE BERLIJN, 10 Aug. Maandagmiddag te 3 uur is in de groote Deutschlandhalle het Olympische bokstournooi begonnen met wedstrijden in de verschillende ge wichtsklassen, waarin ook Nederland ver tegenwoordigd is, n.l. met een bokser in elk der acht klassen. Er spelen zich zoo nu en dan grootere en kleinere drama's in de ringen af. Zoo b.v. in de Vlieggewichtklasse bij de ontmoeting tusschen den Pool Sobkowiak en den klei nen Australiër Cooper, die de eenige is, die door zijn tegenstander tegen de plan ken wordt geslagen en uitgeteld. Ook in de Weltergewicht-klasse de match tusschen den Franschman Tritz en den Urugyaan Costanzo had een dramatisch verloop. Constanzo raakte zijn tegenstan der eenige malen onder den gordel. Zicht baar niet met opzet, doch terecht diende de scheidsrechter, hem niettemin tweemaal een waarschuwing toe, doch toen hij in de twee ronde ten derde male gewaarschuwd moest worden, schorste de scheidsrechter den verderen strijd en verklaarde den Franschman overwinnaar met diskwalifi catie van Constanzo. De Zuid-Amerikaan wierp zich huilend in de touwen en viel vervolgens den Franschman om den hals, ten bewijze, dat hij deze niet met opzet te laag had gesla gen. Toen Tritz overwinnaar werd ver klaard, was de Uruguaan de eerst die, nog snikkend, hem gelukwenschte. Verdere opwinding werd nog veroorzaakt toen na afloop van de ontmoeting tus schen den Italiaan Pittori en den elegant boksende Hongaar Mandi, die zichtbaar in de meerderheid was gebleven, de Engel- sche scheidsrechter den Italiaan tot over winnaar uitriep, wat groote beroering on der de aanwezige Hongaren en ook bij het overige publiek veroorzaakte, totdat bleek, dat de Engelschman zich vergist had en tengevolge van de wederzijdsche rood-wit- groene nationale kleuren gedurende den geheelen wedstrijd niet had geweten wie de Hongaar en wie de Italiaan was. Fock wint zijn eerste partij Onze landgenoot W. Fock was de eenige Nederlander, die in de middagwedstrijden uitkwam en wel in de halfzwaargewicht klasse tegen den Chinees Wang Yun Lan. Scheidsrechter was de Duitscher Rusch. In de eerste ronde ging Fock direct tot den aanval over en plaatste eenige harde stooten op het lichaam van den Chinees, die wanneer hij de kans zag probeerde in de clinch te komen, waarbij hij Fick eeni ge harde stooten op de kin wist toe te brengen, omdat onze landgenoot het hoofd onvoldoende dekte. Tegelijkertijd weet Fock echter het lichaam van zijn tegen stander met eenige harde korte linksche en rechtsche stooten te bewerken. Zonder eenig zichtbaar voordeel voor een van beide partijen eindigt deze eerste ronde. In de tweede ronde probeert de Chinees zijn geluk opnieuw in een lijf aan lijf ge vecht. hoewel hij de ervaring opdoet, dat Fock hem daarbij zeer veel korte stooten op het lichaam en eenige harde stooten op de maag weet toe te brengen. Eenmaal is hij daarbij zoo onvoorzichtig wederom de kin ongedekt te laten, doch de Chinees slaat naast. Op het einde van deze ronde is onze landgenoot beslist in de meerder heid en bij het begin van de derde ronde blijkt, dat Wang aan het einde van zijn krachten is gekomen. Fock zorgt er nu voor zijn tegenstander op een afstand te houden en dient hem eenige lange harde linksche slagen toe, die den Chinees eeni ge malen doen wankelen en eenmaal in de touwen drijft. Met een serie harde rechtsche en linksche stooten is deze ronde geheel voor onzen landgenoot, die dan ook op punten overwinnaar wordt verklaard. Hierdoor heeft Fock zich geplaatst in de kwart-finale, waarin hij zal moeten uitkomen tegen den Deen Holm, die van middag den Oostenrijker Schweifer even eens op punten versloeg. Lambillion, de Moor en van Bemmel uitgeschakeld BERLIJN. 10 Aug. Hedenavond zijn in de Duitschlandhalle de wedstrijden van me van de Italianen, dat hen weer deed aanvallen. Steeds bleven de Noren, hoe ge vaarlijk ook, met korte passes spelen en het gevolg was, dat vrij spoedig bij een scrimmage voor het Noorsche doel Italië ten tweede male scoorde. Aangevuurd door het geheele stadion en geinspireerd als bij het eerste doelpunt door dat tweede tegenpunt togen de Noren herhaaldelijk ten aanval. Van ver moeidheid viel weinig te bespeuren. De tweede speelhelft verstreek langza merhand met wederzijdsche aanvallen, ter wijl de Italianen iets meer verdedigden. Er werd niet meer gescoord, zoodat Ita lië niet alleen de overwinnaars van Duitschland heeft verslagen, maar daar door tevens de finale van het Olympisch voetbaltournooi heeft bereikt. DE INCIDENTEN TIJDENS DEN WEDSTRIJD PERU—OOSTENRIJK PERU WEIGERT OPNIEUW TEGEN OOSTENRIJK UIT TE KOMEN BERLIJN, 10 Augustus. Zoo als men weet moest de wedstrijd PeruOostenrijk in verband met de incidenten, welke zich daarbij hebben voorgedaan, vanmiddag worden overgespeeld. Peru heeft echter geweigerd opnieuw tegen Oostenrijk in het veld te treden, zoodat dat land thans reglemen tair heeft verloren. Oostenrijk komt hierdoor nu meteen in de de eerste serie van het olympisch boks tournooi voortgezet. In de reusachtige zaal met zijn diepe gaanderijen waren nagenoeg alle plaatsen bezet. In de beide ringen werden vanavond 17 partijen gebokst in vijf verschillende ge wichtsklassen, waarvan slechts een in de klasse van de zwaargewichten en wel tus schen onzen landgenoot van Bemmel en den Engelschman Stuart. In de vlieggewicht klasse ontmoette onze landgenoot Lambillion den Italiaan Matta. In de eerste ronde stormde de Italiaan op den kleinen Hollander af, die hierdoor aanvankelijk overdonderd werd, doch zich spoedig herstelde en tegen het einde van de ronde zelfs eenige rake stooten wist te plaatsen. In de tweede ronde veranderde Lambil lion van tactiek en ging zelf tot den aanval over, waarbij hij wederom den Italiaan eenige rake slagen wist toe te dienen, ter wijl Matta echter met eenige upper cuts zijn puntental opvoerde. In de derde ronde had het den schijn of onze landgenoot de zaak volkomen be- heerschte, want herhaaldelijk dreef hij den Italiaan terug en aangemoedigd door het publiek, dat schik had in den kleinen dapperen Hollander, ging hij steeds op nieuw tot de aanval over, daarbij echter zijn dekking verwaarloozende, zoodat hij eenige malen door rake slagen van den Italiaan getroffen werd, die in het alge meen beter plaatste, hoewel Lambillion zonder een spier te vertrekken de slagen incasseerde. Zijn overwicht in deze ronde bleek niet voldoende hem de overwinning te bezorgen en met een klein puntenver- schil werd de Italiaan winnaar. Onze vertegenwoordiger in de bantaAgewichtklasse, de Moor, ontmoette den Uruguaees Petrone. In de eerste ronde werd van beide zijden slechts verkend en kwam het eigenlijk niet tot een werke lijk gevecht. Pas in de volgende beide ronden kwam het tot een felle slagenwisseling, waarbij onze landgenoot, die ongeveer een hoofd kleiner was dan zijn tegen stander steeds weer het initiatief nam tot den aanval. Het werd een fraaie open strijd, waarbij weder zijds niet al te best geplaatst werd en waarbij het initiatief steeds weer van de Moor uitging, zoodat hij verreweg de favoriet bij het publiek werd en hij met een luid applaus werd beloond, toen hij tot overwinnaar werd uitgeroepen. Tot ieders groote verbazing werd deze uitspraak echter even later her roepen en Petrone overwinnaar verklaard. Ook hier was 't slechts een kleine punten-achterstand, waarmede onze landgenoot ver loor. Een der laatste wedstrijden in den an deren ring was de ontmoeting tusschen onzen zwaargewicht van Bemmel en den Engelschman Stuart. Van Bemmel had te gen den veel zwaarderen Engelschman niet veel in te brengen. Hij heeft dapper de drie ronden uitgevochten, hoewel in de tweede ronde de gong voor hem een be vrijding moet zijn geweest, toen hij vrij wel groggy den strijd wilde voortzetten, De Engelschman bokste verre van fraai en technisch zeker slechter dan van Bemmel, doch beschikte met zijn grooter lichaam gewicht en veel forscher gestalte over veel meer kracht. In de clinch wist hij met harde rechtsche kopstooten en link sche hoeken van Bemmel herhaaldelijk op gezich en kin te raken, daarbij gebruik makende van van Bemmel's fout om het gelaat te weinig te dekken, waartegenover staat, dat in de clinch van Bemmel even eens kans zag verscheidene harde stooten op de maag van zijn tegenstander te plaat sen. Zooals te voorzien was werd de En gelschman overwinnaar op punten. Hiermede zijn onze drie landgenooten van verdere deelneming uitgeschakeld en heeft slechts Fock het tot de kwartfinale gebracht, terwijl nog vier Nederlandsche boksers in de eerste serie moeten uitko men. Morgenmiddag ontmoet onze lichtge wicht Rasenberg den Egyptenaar Kosta Hakim, terwijl onze wel tergewicht Dek kers zal uitkomen tegen den Belg de Ridder. halve finale, waarin het morgen tegen Polen zal spelen. Het standpunt van de F.I.F.A. De beroepsinstantie van de F.I.F.A. heeft zich vanochtend met het geval bezig ge houden. In een officieele verklaring wordt gezegd, dat uit het ingestelde onderzoek is gebleken, dat de wedstrijd is gespeeld in omstandigheden, welke een normaal spel- beloop hebben verhinderd. Het is onmo gelijk geweest toeschouwers te beletten zich in het spel te mengen en te voorko men, dat een van deze toeschouwers, na dat hij op het veld gesprongen was, een speler een trap kon geven. In verband met het feit, dat de ploegen door een en ander in een toestand kwamen te verkee- ren, welke hun strijdkracht nadeelig be- invloedde en welke in tegenstelling staat met een goeden sportieven geest en voorts met de omstandigheid, dat de beroeps instantie niet in staat was vast te stellen, wie voor het gebeurde verantwoordelijk zijn, heeft deze een sportieve beslissing moeten nemen, n.l. den wedstrijd zonder toeschouwers Maandagmiddag te laten overspelen, waarbij uitsluitend tot het speelveld toegang zouden hebben de beide oioegen en de verzorgers, de officials, de 'eden van de technische commissie en van bet organisatie-comité, de bestuursleden van de F.I.F.A. en die van den Duitsche^ voetbalbond, de voorzitters van beide c ganisaties en persvertegenwoordigers.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 8