DINSDAG 11 AUGUSTUS 1936 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 12 GEWICHT EN GEHALTE VAN DE SUIKERBIETEN OP 27 JULI 1936. De directie van den landbouw deelt het volgende mede: Het onderstaand bericht betreffende ge wicht en gehalte van de suikerbieten bevat de resultaten van de eerste monsterneming op 27 Juli 1936. Ter vergelijking zijn daarbij opgenomen de uitkomsten van monsterne mingen op overeenkomstige data van vorige jaren. Deze gegevens zijn verstrekt door het In stituut voor Suikerbietenteelt te Bergen op Zoom. Het onderzoek van de monsters werd zon der vergoeding verricht aan de fabrieken, welke door genoemd instituut daartoe wer den aangezocht. Voor een berekening van de productie kunnen de onderstaande cijfers niet worden gebezigd. Aantal gebied, waarop de gew. suiker- mon- cijfers betrekking per gehalte sters hebben biet gr. proc. 82 Groningen en Friesland 282 11,22 24 Noordholland 390 11,28 62 Zuidholland zuidel. deel 345 12,82 72 Zeeuwsche eilanden 315 12,36 58 Zeeuwsch-Vlaanderen 288 12,02 68 Noordbrabant 333 12,52 13 Gelderland 286 13,68 369 Nederland 320 12,41 Nederland. 29 Juli 1935 gewicht 280 gram gehalte 13,80 pet. 23 Juli 1934 gewicht 318 gram gehalte 13,89 pet. 24 Juli 1933 gewicht 323 gram gehalte 12,05 pet. „Stcrt." DR. ARIëNS HERDACHT. Honderden bezochten zijn graf te Maarsen. Dank zij het initiatief van het dr. Ariëns- comité zijn Zondag honderden naar Maar sen getrokken om daar het afsterven van dr. Ariëns te herdenken. Van heel het land waren de Ariëns- vrienden gekomen. Te half elf werd in de parochiekerk van Maarsen een H. Mis op gedragen door den nationalen secretaris van de Voortplanting des Geloofs, mgr. Th. Bekkers, die geassisteerd werd door mgr. A. v. d. Venne, directeur van Rolduc, en pater Sulpidius Bruna uit Den Bosch, directeur van Sobriëtas. Na het Evangelie hield rec tor W. v. d. Hengel een herdenkingsrede. De gewijde redenaar schetste dr. Ariëns als den grooten socialen werker met zoo schit terende priesterlijke deugden. Hector v. d. Hengel spoorde zijn gehoor aan veel voor Ariëns te bidden, niet tot maar vóór hem. Want al heeft Ariëns' ziel voor haar zaligheid ons gebed wellicht niet meer noodig, wij kunnen niet beter doen dan voor Ariëns te bidden,omdat hij met zijn bekende gulheid de verdiensten van dat gebed zal schenken aan hen, die deze het hardst noodig hebben: de werkloozen. Na de H. Mis betraden allen op eigen gelegenheid het kleine kerkhof om te gaan bidden op het graf voor den beminden doode. „Msb." KATH. KWEEKSCHOOL TE HAARLEM BLIJFT. Om tot verlaging te komen van de uit gaven voor het onderwijs is bij K.B. van 18 Juni bepaald, dat zes rijkskweekscholen opgeheven zullen worden en dat twaalf ge subsidieerde kweekscholen voortaan de rijksbijdrage zullen missen. Onder de twaalf kweekscholen, die voortaan het subsidie zouden moeten mis sen was in het genoemde K.B. ook opge nomen de R.K. Kweekschool aan de Burge meester Luitjenstraat te Haarlem. Bij K.B. van 1 Augustus is nu bepaald, dat deze school het subsidie wel zal behou den, maar dat het komt te vervallen voor de R.K. kweekschool voor onderwijzeres sen te Echt. LAND- EN TUINBOUW GRAANOOGST IN DE VER. STATEN. Totale tarwe-oogst grooter, andere oogsten echter kleiner dan vorig jaar. Het oogstbureau van het Departement van Landbouw te Washington deelt de vol gende ramingen mede van den stand der graanoogsten op 1 Juli. Zomertarwe 32.8 (v. mnd. 45,7, v.j. 49.4). Durthon tarwe 20.9 (v. mnd. 34.7, v.j. 50.9). Andere zomertarwe 34.5 (v. mnd. 47, v.j. 47.7). Mais 46.3 (v. mnd. 72.8, v.j. 75.7). Haver 55.0 (v. mnd. 60.3; v.j. 71.8). Haver 55.0 (v. mnd. 60.6, v.j. 78.3). Gerst 48.4 (v. mnd. 60.3; v.j. 71.8). Lijnzaad 31.6 (v. mnd. 55.8, v.j. 71.8). (Voor de wintertarwe wordt geen stand medegedeeld). De productie van wintertarwe wordt ge raamd op 519 (v. mnd. 512, v.j. 433) mill, bushels; Durum 9, (v. mnd. 10, vorig j. 27) mill, bushels; andere zomertrawe 105 (v. mnd. 117, v.j. 143) mill, bushels; alle tarwe 638 (v. mnd. 638, v.j. 603) mill, bushels). Mais 1439 (v. mnd. 2245, v.j. 2203) mill, bushels, haver 772 (v. mnd. 805, v.j. 1195 mill, bushels), gerst 145 (v. mnd. 165, v.j. 292) mill, bushels; rogge 27.1 (v. mnd. 26.4, v.j. 57.9) mill, bushels. Lijnzaad 6.3 (v. mnd. 9.5, v.j. 14.9) mill, bushels. UIT DE OMGEVING HOOGMADE LEEST DE ADVERTENTIES IN U W DAGBLAD Jubileum Theo Bosman Naar wij vernemen herdenkt de heer Theo Bosman alhier op 15 Augustus a.s. den dag, waarop hij voor 25 jaren benoemd werd tot hoofd der school. Vanaf December 1901 is de heer Bosman bij het onderwijs, waarvan sedert 1911 achtereenvolgens hoofd der R.K. School te Oud-Beyerland en vanaf 1924 hoofd der R.K. School alhier. De heer Bosman is voorzitter der R.K. Kiesvereeniging afd. Hoogmade, en kas sier der plaatselijke boerenleenbank. De heer Bosman heeft vooral veel van zich doen hooren als gediplomeerd spraak leeraar en componist van kinder- en volksliederen. Van zijn hand verschenen 3 Missen in gregoriaansche trant (in imitatie-gregori- aansche stijl), een serie artikelen over „zwakzinnige kinderen" in het katholieke schoolblad, later in boekvorm verschenen in de bekende opvoedkundige brochuren- reeks. Deze artikelen hebben den eersten stoot gegeven aan de oprichting van R.K. Scholen voor achterlijke kinderen. In dezelfde opvoedkundige reeks ver schenen o.m. „Spr aakontwikkeling en spraakverzorging", „de ontwikkeling van den muzikalen zin", terwijl thans gereed is een studie over de muzikaal-achterlijken, beter bekend onder den naam van „de brommers". Verder verschenen: eenvoudige spr eek cursus: beter ademen, scherper articulee- ren", „practische zangcursus", „handlei ding voor het zangonderwijs op de lagere school: zangkunst en zanglust" Op de reizangen bij Anton v. Delft's Sauls' verwerping en bij 3 geestelijke too- neelstukken van pastoor Kwakman, heeft de heer Bosman de muziek gecomponeerd. Verschillende malen heeft de heer B. prae-adviezen uitgebracht op het Arnhem- sche volkszangcongres. In het gemeente-archief van Woubrugge berusten de meeste werken van de hand van den jubilaris. Op 17 Augustus d.a.v. hopen de heer Bosman cn zijn echtgenoote het 25-jarig huwelijksfeest te vieren. Beide feesten, zullen, op uitdrukkelijk verlangen van den heer en mevrouw Bos man, in intiem-huiselijken kring worden herdacht. HILLEGOM. Mej. C. M. J. de Graauw. f Geheel onverwachts overleed mej. De Graauw. Meer dan een kwart eeuw was zij een der beste onderwijzeressen der Ma- ria-Meisjesschool alhier. Ook was zij meer dere jaren als opvolgster van mevr. Lit- jensVan den Donk presidente van den R.-K. Vrouwenbond. Sinds kort had zij met pensioen de school verlaten. Zij ruste in vrede. Groot jubilé in Maria-Oord. Donder- wag 6 dezer was het 25 jaar geleden, dat Moeder-Overste van Maria-Oord haar Ge loften aflegde. Wegens retraite der eerw. Zusters wordt de viering uitgesteld tot Za terdag. Ondanks de hooge functie als leid ster in het klooster vervult de eerw. Fees- telinge op school de nederigste taak door haar moederlijke zorgen te wijden aan de kleinste kinderen der eerste klasse. In de kapel der eerw. Zusters zal Zaterdag een Plechtige H. Mis worden opgedragen, ter wijl van half 12 tot 1 uur gelegenheid be staat de zilveren Jubilaresde te komen com plimenteeren. K. J. C.-avond. In het Patronaatsge bouw der St. Josephparochie had Zondag avond een bijzondere plechtigheid plaats, n.l. het inkleeden van een nieuwe Ban (Don Boscoban) der Kruisvaarders, afd. K.J.C. Behalve de nieuwe Banleden waren aanwezig de Directeur kapelaan Merks, de zeereerw. heer pastoor Van Leeuwen, de leiders der K.J.C. van Bennebroek, een der hoofdleiders van Haarlem en enkele der genoodigden. Tevens werd afscheid genomen van Baljuw B. van der List, die voor Priesterstudie naar Essen vertrekt. Na het inkleeden door den directeur richtte Pastoor eenige vriendelijke woorden van dank tot den scheidenden Baljuw, hem dankend voor zijn arbeid en zijn goed voor. beeld, hem Gods rijksten zegen toewen- schende bij zijn studie voor het H. Pries terschap. De Baljuw dankte den pastoor voor diens hartelijke woorden, den direc teur voor de ondervonden steun en de jongelui voor him goeden wil. Hij vroeg voor hem een blijvend gebed en zeide hun het zijne toe. Hierna bleef men nog eeni- i gen tijd gezellig tezamen. Wjj maken van deze gelegenheid gaar ne gebruik, om het Roomsche Jeugdwerk der jongens nog eens warm aan te beve len. Het is enorm, wat er in de huidige tijdsomstandigheden door de Geestelijk heid gedaan wordt, om de jongens op het goede pad te houden. Daarom doet het zoo goed, als bij dergelijke officieele ge legenheden van meeleven der ouders en anderen wordt getuigd. Ook financieel is hulp aan dit mooie werk zoo goed besteed. LEIDSCHENDAM. Afscheid kapelaan Dunselman. Zooals uit de officieele benoemingen in het Bisdom Haarlem blijkt, is de weleerw. heer J. M. Dunselman, gedurende plm. 5 jaren kape laan hier ter plaatse, benoemd tot kapelaan te Vüssingen. Donderdag a.s. om 8.30 uur zal in het Pa tronaat van zijn Eerw. afscheid genomen worden en zal hem een huldiging bereid worden door De Hanze, L.T.B., Politiebond „St. Michael", K.J.M.V., St. Josep'hsgezel- len, K.J.CA.V.V., enz., waarbij echter al leen de diverse besturen der vereeniging kunnen uitgenoodigd worden. Diefstal belastingmerken. Bij de poli tie te Leidschendam werd aangifte gedaan door N. uit Voorburg, dat van zijn rijwiel en van dat van zijn zoontje, welke rijwielen zij hadden geplaatst in de bewaarplaats bij P. Olsthoorn te Leidschendam, gedurende een tochtje op het water, de nieuwe belasting- merken waren afgebroken. Personalia. Voor het examen En- gelsch L. O. is geslaagd de heer W. M. Boekeraad. LIS SE. Kapelaansbenoeming. In de plaats van kapelaan M. H. Kuipers, die benoemd is tot kapelaan te Haarlem, is benoemd tot kapelaan aan de St. Agatha alhier de weleerw. heer J. H. M. van Ingen, die ka pelaan was te Santpoort. Kapelaan van Ingen werd geboren in 1908 en priester gewijd in 1933. NOOTDORP. Kapelaansbenoeming. In de plaats van Kapelaan B. J. Drost is benoemd tot kapelaan alhier ,de weleerw. heer H. H. Groeneveld, neomyst. NOORDWIJKERHOUT. Kapelaansbenoeming. In de plaats van kapelaan J. Klijn, die benoemd is tot ka pelaan te Heemstede, is benoemd tot ka pelaan aan de St. Jozef alhier de weleerw. heer H. A. W. van Egmond, neomyst. Tot kapelaan aan het Mariagesticht alhier is benoemd de weleerw. heer W. J. J. M. van Niekerk, neomyst. NOORDWIJK. Kapelaansbenoeming. In de plaats van kapelaan G. Heemskerk, die benoemd is tot kapelaan in Den Haag, is benoemd tot kapelaan alhier de weleerw. heer A. M. Abeln, die kapelaan was te Zwaag. Kapelaan Abeln werd geboren in 1907 en priester gewijd in 1933. OEGSTGEEST. Afscheid kap. Roest. Zooals gisteren bekend werd is de weleerw. heer kap. Roest benoemd tot kapelaan te Rotterdam. Z.E. zal a.s. Vrijdag naar zijn nieuwe standplaats vertrekken. De meening van velen is, dat dit vertrek zoo maar niet zonder meer kan plaats heb ben. Daarom worden de dagelijksche be sturen van vereenigingen, waarvan kap. Roest geest. adv. of directeur is, bij deze uitgenoodigd tot een bijeenkomst, heden avond na het Lof in St, Willibrord. Verwacht wordt, dat twee of meer be stuursleden van alle andere vereenigingen eveneens aanwezig zullen zijn, omdat het moeilijk was allen persoonlijk te bereiken. SASSENHEIM. Zwemwedstrijd. Het bestuur van de Sassenheimsche Zwemvereeniging heeft besloten dit jaar weer de 1500 M. te zwem- mn, doch nu ook voor zwemmers uit het district Den Haag. Hiervoor zal een wis selbeker beschikbaar worden gesteld, wel ke driemaal achter elkaar of vijfmaal in het geheel door denzelfden zwemmer moet gewonnen worden. Tevens worden voor de eersten, tweeden en derden prijs mooie medailles uitgereikt. Deze wedstrijd is bepaald op Zaterdag 15 Augustus. Aan vang 5 uur. Het inschrijfgeld bedraagt 25 cent. De start en finish is zooals altijd vanaf de Oosthaven. Inschrijvingen bij den heer B. D. Kaptein of bij den badmeester. Tevens ligt het in de bedoeling op Zater dag 22 Aug. een zwemfeest te organiseeren in het gemeentelijk zwembad. WARMOND. Kapelaansbenoeming. In de plaats van kapelaan van Drunen, die benoemd is tot kapelaan te Boskoop, is benoemd tot ka pelaan alhier de weleerw. heer J. A. M. ten Hengel, neomyst. WASSENAAR. Personalia. Voor het examen hoofd- acte is geslaagd de heer J. A. L. Sirre. „Draagt Elkanders Lasten". In het Wapen van Wassenaar hield de vereeni ging voor ziekenhuis verpleging „Draagt Elkanders Lasten" Maandagavond haar algemeene vergadering. De voorzitter herdacht, na de vergade ring te hebben geopend, met eenige gevoel volle woorden wijlen den heer H. H. van der Plas, in leven secretaris der vereeni ging. Vervolgens deelde hij mede, dat de vereeniging onlangs haar 12 1/2-jarig be staan heeft herdacht. Hij feliciteerde de leden met deze vereeniging, die in zeer goeden doen verkeert. Verder stelde hij voor den leeftijdsgrens voor toetreding tot de vereeniging te bepalen op 65 jaar, het geen werd goedgevonden. Aan de orde was vervolgens het verslag van den kassier. Deze deelde mede, dat het ledental weer aanmerkelijk was vooruit gegaan en thans 1740 bedroeg. De reke ning sloot met een bedrag aan inkomsten van 11307 en aan uitgaven van 11229.15 en derhalve met een batig slot van 77.85. Onder deze uitgaven is begrepen voor- verpleging 6567.56, voor vervoer 1005,21, tramkosten van leden 171.44, loon personeel 150.03, Röntgenologie 1598.75, toevoeging aan de reserve 800. De reserve bedraagt met inbegrip van de gekweekte rente 14763. Verpleegd werden 120 personen met 2511 verpleegdagen. Vervoerd werden 296 personen. Dit verslag lokte geen bespreking uit. ,Door een der commisarissèn werd me degedeeld, dat het college van commissa rissen op gestelde tijden de boeken en be scheiden van den Kassier had gecontro leerd. Er waren geen fouten ontdekt. In tegendeel had men geconstateerd, dat al les uitstekend in orde was bevonden, zoo dat werd voorgesteld den kassier onder dankzegging voor het gehouden beheer te déchargeeren. Hiertoe werd besloten. De heeren J. J. van der Holst en C. van Tol werden daarop als bestuurslid herko zen terwijl in de vacature van den Plas werd gekozen de heer A. H. M. van der Plas. Als commissaris werd herkozen de heer P. de Jong. Na eenige discussie werd aangenomen het voorstel van het bestuur, om in de contributie geen wijziging te brengen, het bedrag per verpleegdag te verhoogen tot ƒ3.en het aantal verpleegdagen te hou den op 60 voor elk ter verpleging in een zikenhuis opgenomen gezinslid per jaar, voor het maken van foto's of Röntgenolo- gische behandeling maximum 5 per ziek tejaar uit te keeren en voorts af te schaf fen alle vergoedingen voor vervoer naar een ziekenhuis, uitgezonderd het vervoer naar een ziekenhuis, bij opname of ver pleging. Na ampele discussie werd in beginsel besloten tot oprichting van een operatie fonds. Te zijner tijd zal een speciale ver gadering worden belegd voor vaststelling van het reglement voor dit fonds. Hierna sluiting. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RUN. Landdag B.V.L. Naar wij vernemen heeft de Plaatselijke Propaganda Commissie voor den Landdag van den Bijzonderen Vrij willigen Landstorm het initiatief geno men voor het aanbieden van een Concert aan de Gewestelijke Landstormcommissie. Dit concert, wat op den avond van den Landdag van 79 gegeven zal worden op het IJsclubterrein, zal, naar gelang van de beschikbare plaatsruimte vrij toegankelijk zijn. Het is een aardige gedachte, dat op deze wijze de burgerij haar dank betuigt aan de organisators van den Landdag. Zuur. Bij de gisteren gehouden Rijwiel- belastingcontrole werden niet minder dan een 40-tal overtredingen geconstateerd. Aanrijding. Door den eigenaar eener luxe boot motorboot werd aangifte gedaan bij de politie, dat hij op het Aarkanaal in aanvaring was gekomen met een onver lichte motorboot. Het luxe vaartuig werd belangrijk beschadigd. De schade wordt waarschijnlijk onderling geregeld. BOSKOOP. Kapelaansbenoeming. In de plaats van kapelaan Stroek, die benoemd is tot kape laan te Delft, is benoemd tot kapelaan al hier de weleerw. heer H. C. A. P. van Drunen, die kapelaan was te Warmond. Kapelaan van Drunen werd geboren in 1908 en priester gewijd in 1933. Harmonie „St. Caecilia". Zaterdag 15 Augustus zal de R. K. Harmonie „St. Cae cilia" deelnemen aan het te Ankeveen te houden 'muziekconcours. Geboren: Jacobus Johannes, z. v. D. J. Jongenburger en J. Ellerbroek. Betsy Willy, d. v. P. H. Kooy en C. J. v. d. Willik. Ondertrouwd: G. Keuter en M. v. d. Ben. BODEGRAVEN. Personalia. Voor het examen hoofd- acte is geslaagd de heer J. Stam. NOORDEN. Kapelaansbenoeming. In de plaats van kapelaan W. B. Hermans is benoemd tot kapelaan alhier de weleerw. heer C. Stet neomyst. ZOETERWOUDE Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Donderdag a.s., des na middags te 7.30 uur ten gemeentehuize. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Re clame belastingen. 3. Voorstel van B. en W met betrekking tot wanbetalers waterlei ding. 4. Prae-advies en voorstel met be trekking tot het verzoek van de Zuid-Holl. Ver. „Het Groene Kruis", om subsidie. 5. Als voren met betrekking tot de uitvoe ring van de werkzaamheden aan de Geer brug. 6. Rondvraag. ZOETERWOUDE (H. R.) Wilhelmina-feesten. Woensdag 26 Aug. organiseert de Wilhelminavereeniging Zoe- terwoude en Omstreken de jaarlijksch te houden feesten op het welbekende terrein op den hoek van den Weipoortschen weg. De voormiddag zal geheel in beslag ge nomen worden voor de kinderfeesten, ter wijl in de namiddag begonnen zal worden RECHTZAKEN DE DOODSLAG OP HET TRAMBALCON TE ROTTERDAM. Het Haagsche Gerechtshof heeft heden in hooger beroep bevestigd het vonnis van de Rotterdamsche Rechtbank, waarbij de 27-jarige schippersknecht C. A. van L. wegens doodslag is veroordeeld tot een ge vangenisstraf van 12 jaar. Van L. had 4 December 1935, 'den dag waarop zijn ontslag was ingegaan, den schipper van de „Galicië", den 31-jarigen J. Ritmeester, bij wien hij in betrekking was geweest, op het tusschenbalcon van lijn 3 in Rotterdam met een mes in het hart gestoken, ten gevolge waarvan de schipper na korten tijr is overleden. De Officier van Justitie had tegen hem 15 jaar geëischt, terwijl de advocaat-gene raal verzwaring der straf tot 14 jaar had gevraagd. MOORDAANSLAG OP ELTAX- CHAUFFEUR TE ALPHEN AAN DEN RIJN. Vonnis: 5 jaar gevangenisstraf. De rechtbank te 's-Gravenhage deed he den uitspraak in de zaak van den moord aanslag op den 37-jarigen chauffeur der Eltax W. P. G. v. L. te L e i d e n. De aan slag had plaats onder Alphen Lan den Rijn in den nacht van 25 en 26 Mei, toen de chauffeur twee Duitschers, die hij van Leiden naar Alphen vervoerde, bij de scheepswerf der firma Kempers uit den wagen liet, waarop bij een oneenigheid over de betaling van den rit, één der passagiers den chauffeur met een hamer op het hoofd sloeg. De beide verdachten, de 22-jarige mon teur E. B. uit Celle (bij Hannover), die reeds eenige jaren te Noord wijk woonde, en de 27-jarige metselaar W. S., eveneens uit Celle, werden onder Nieuwkoop door de politie aldaar gearresteerd. De Rechtbank heeft beiden veroordeeld tot 5 jaar gevangenisstraf (eisch 6'jaar) op grond van poging tot diefstal van een auto, voorafgegaan door geweldpleging, in vereeniging. DE GEVAARLIJKE WEG BIJ HILLEGOM. De Kantonrechter te Haarlem heeft bij schriftelijk vonnis den Amsterdamschen automobilist vrijgesproken, die terecht had gestaan als verdacht van mede-schuldig te zijn aan de ernstige aanrijding, welke op 31 Januari van dit jaar in de bocht van den rijksstraatweg ten Zuiden van Hille- gom plaats had en waarbij zeven perso nen meerendeels zwaar werden gewond. Verscheiden getuigen en ook een des kundige verklaarden dat de toestand van den weg eigenlijk als de hoofdschuldige moet worden beschouwd. Ook de A. N. W. B. en de K. N. A. C. hadden reeds bij herhaling op dit euvel gewezen. De kantonrecter mr. Bijl de Vroe heeft bij zijn vrijsprekend vonnis slechts over wogen, dat de schuld van verdachte niet wettelijk bewezen is. Wij vernemen, dat de ambtenaar van het O. M., mr. Kleere- kooper, appèl zal aanteekenen, zoodat deze rijksweg binnen afzienbaren tijd nog maals critisch zal worden bekeken. „Tijd." KANTONGERECHT TE LEIDEN. Voor den plaatsvervangend kantonrech ter, Mr. Cosman, werden veroordeeld: J. V. te Leiden wegens het rijden per auto met een snelheid van 60 K.M. binnen de bebouwde kom der gemeente Leiden. Eisch 7 subs. 3 "dagen. Uitspraak 3 subs. 1 dag. A. H. te Leiden wegens het zich voort laten sleepen door een auto, terwijl hij op een rijwiel gezeten was. Eisch 3 subs, 2 dagen. Uitspraak 2 subs. R. R. te L e i di e n wegens het rijden met een auto waarvan de stuurspeling te groot was. Eisch 5 subs. 3 dagen. Uitspraak 3 subs. 1 dag. J. S. te Warmond was daar ter plaat se dwars over den weg gaan liggen, zoodat het verkeer ernstig werd belemmerd. Toen de politie ter plaatse kwam bleek het dat de verdachte dronken was. Tot zijn verdediging voerde verdachte aan, dat hij 's morgens van huis was ge gaan zonder te eten. Er was geen brood in huis. Een kennis, aan wien hij zijn nood klaagde, had medelijden gekregen en hem om zijn honger te stillen eenpaar bor rels gegeven, met bovengenoemd gevolgd. Daar verdachte reeds meer voor dronken schap veroordeeld is was de eisch één week hechtenis. Uitspraak over 8 dagen. met de traditioneele ringrijderij voor pa ren met paard en tilbury. Verder zullen er tal van volksspelen worden gehouden w.o. ringsteken per rijwiel voor dames en heeren, hardloopen met hindernissen, zak- loopen, kinderwagen-race en stoelendans. Voor de aanwezigheid van tal van attrac ties wordt gezorgd, terwijl het feest zal worden besloten met een schitterend vuur werk.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 12