MAANDAG 10 AUGUSTUS 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 EERSTE PLECHTIGE H. MIS Van Pater G. Brandenburg O.Praem. De dag, naar wel'ke de bloedverwanten en vrienden van pater G. Brandenburg zoo vele jaren reikhalzend hadden uitgezien, was gisteren aangebroken: de dag, waarop hun zoon en vriend, in het witte kleed der Norbertijnen, zijm eerste plechtige H. Mis zou komen opdragen in Leiden. Uit de toren der Neo-Mon Père-kerk stak de vaderlandsche driekleur als een publieke manifestatie van de feestvreugde; blijde jubelden en beierden de klokken en riepen allen op ter bijwoning van het eerstelingen offer; het inwendige der dekanale kerk prijkte in een tooi van tropisch palmgroei en schitterende verlichting. De tempel had zich geheel met geloovi- gen gevuld, toen de jongewijde priester, voorafgegaan door bruidjes, tussehen een haag van verkenners, welpen en kruisvaar ders naar het altaar ging, terwijl het koor het „Ave Maria" van Jacob Arcadelt, voor vier-stemmig gemengd koor, aanhief. Vóór het H. Offer aanving werd het Veni Creator gezongen. Bij het opdragen van zijn eerste plech tige H. Mis werd de neomist geassisteerd door den weleerw. pater N. Westgeest S.S.S. als presbyter assistens, door den weleerw. pater J. Werniri O.Praem., Kapelaan te Vlij men, als diaken, door den weleerw. heer kapelaan W. Hessing als subdiaken; als ceremoniemeester fungeerde de eerw. heer P. van Zijp uit Rotterdam. Op het priesterkoor hadden plaats geno men de hoogeerw. heer Deken, de zeereerw. heer J. Vijverberg, pastoor te Rotterdam, de zeereerw. zeergel. heer Th. van den Broek O.Praem, leeraar te Heeswijk en de weleerw. heer L. Gudde, kapelaan te Am sterdam. Door het koor van mannen en jongens werd onder leiding van kapelaan Dorbeck uitgevoerd de Mis ter eere van de H. The- resia, voor vierstemmig gemengd koor van Licinio Refice. Tijdens het uitreiken van de H. Communie zong het koor het „Jesu dul- cis memoria" van Witt. De feestpreek werd gehouden door den Deken. De predikant had tot tekst gekozen: „Toon mij Uw heerlijkheid. En Hij ant woordde: toonen zal Ik u alle goeds. (Ex. XXXIII). Nadat God zich met de Joden verzoend had, toen dezen tot inkeer waren gekomen van hun afgoderij aan het Gouden Kalf, vroeg Mozes een teeken van den Heer, ten*' ■bewijze van deze verzoening. Op Mozes' vraag: „Toon mij Uw heerlijkheid" ant woordde God met de belofte, dat Hij hem a-lle goeds toonen zou. Zoo is het ook gegaan met den neomist die heden zijn eerste plechtige H. Mis komt opdragen. Evenals Mozes geboren uit brave, degelijke Katholieke ouders, groeide hij op in den huiselijken kring, toen hij de roep stem hoorde, van God, zooals Hij weleer Samuel opriep tot het heiligdom. Met enthousiasme heeft de neomist aan dien oproep beantwoord en den Heer gebeden hem Zijn heerlijkheid te toonen. En God heeft hem alle goeds getoond. Vandaag mag hij juichen met Maria in 't Magnificat, dat de Almachtige groote dingen aan hem heeft gedaan. Want hij is nu pries ter, een andere Christus, gezonden zooals de Vader Christus zond met tot op dracht om, in navolging van Christus, wel doende rond te gaan. De priesters, zij allen zijn, als Christus, weldoende door de wereld gegaan: zij heb ben het heidensche Athene en Rome opge heven uit de poel van afgoderij; zij hebben de zeden der barbaren verzacht; zij trok ken naar de Nieuwe Wereld om het kruis te prediken; zij boden hulp bij pestziekten ■en epidemieën; zij smeekten om erbarming en verdedigden de zwakken, wanneer oor logen het land teisterden; bij alle rampen en ellende ging het volk in zijn uiterste nood kloppen aan de deur der pastorie, om dat zij daar wisten een vaderlijke vriend. Men behoeft echter niet terug te treden in het verleden; ook in onzen tijd gaat de priester weldoende rond, als den rentmees ter Gods, om de weldaden van Gods hand aan de mensehen uit te deelen. Reeds op de drempel van het leven wordt de mensch door den priester opgewacht voor het H. Doopsel; kind wordend met de kinderen ■en klein met de kleinen ontvlamt hij het jonge hart tot deugd en heiligheid: aan de voet des altaars zegent hij het huwelijk van bruid en bruidegom. Maar vooral treedt de priester op als de barmhartige Samaritaan, wanneer hij olie en wijn giet in de wreede wonden door de zonde gesla gen. De priester reikt de schuldeloozen en boetvaardigen aan de Tafel des Heeren het Lichaam van Christus tot voedsel. Hij steunt de stervenden en wapent hen voor den be- slissenden strijd. Zelfs als de laatste snik gegeven is, begeleidt nog de priester den mensch naar zijn laatste rustplaats. Als de priester voor het volk een weldoe ner is, dan past het ook voor het volk, dat het bidt voor zijn priesters om Gods zegen en genade over hun werk en hun persoon. Zooals wij voor dezen priester bidden, terwijl wij juichen met de ouders en de familieleden, zoo zal ook de jonggewijde priester voor ons bidden, opdat wij allen eens mogen aanzitten aan h«t bruiloftsmaal van het Lam en voor ons allen in vervul ling mag gaan, dat de Heer ook tot ons spreekt: „Toonen zal ik u alle goeds". Na de H. Mis werd de feestcantate van Haagh gezongen. Des middags had in het zaaltje aan de Maria-Gijzensteeg een druk-bezochte recep tie plaats. Op deze receptie werd namens den R. K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel „St. Raphel" (van welken bond de vader van den neomist lid is) door den secretaris van de afd. Leiden een serie boeken ten ge schenke aangeboden. Ook door den vice-voorzitter van het Hoofdbestuur, den heer Hellemont uit Til burg, werd een hartelijk woord van geluk- wenseh gesproken. Pater Brandenburg heeft KAGCHELLAND WINT DE GOUDEN MEDAILLE. EERSTE IN DE JOLLENKLASSE. KIEL, 10 Augustus. In de olympia-jollen- klaase der olympische zeilwedstrijden heeft de Nederlandsche deelnemer Kag- cheiland de gouden medaille gewonnen door ook heden als eerste te eindigen. De zilveren medaille is voor Duitschland, de bronzen voor Engeland. BRONZEN MEDAILLE VOOR BOB MAAS In de star-klasse der olympische zeil wedstrijden heeft Duitschland de gouden medaille veroverd. De zilveren medaille is voor Zweden, terwijl de Nederland sche zeiler Bob Maas beslag, legt op de bronzen medaille. HET SCHOONSPRINGEN. HAASMAN SLECHT BIJ DE VERPLICHTE SPRONGEN. In het zwemstadion is men varurnorgen begonnen met het schoonspringen voor hee ren. De 24 deelnemers sprongen in twee groepen van twaalf. De stand van de eerste groep is: 1. Degener (Ver. Staten) 74.86 punten. 2. Sjiwahara (Japan) 69.84 p. 3. Greens (Ver. Staten) 68.64 p. 4. Weiss (Duitschland) 66.71 p. 5. Esser (Duitschland) 62.31 p. 6. Heinkele (Frankrijk) 60.26 p. 7. Ziherl (Zuid-Slavië) 57.56 p. 8. Masters (Austra lië) 56.72 p. 9. Niemelainen (Rinland) 55.98 p. 10. Newadsa (Tsjecho-Slowakije) 50.22 p. 11. Hodger (Engeland) 48.46 p. 12. Haasman (Nederland) 38.06 p. In het algemeen klassement komt Haas man op de 20ste plaats. DE OLYMPISCHE WEGWEDSTRIJD. De Franschen Charpentier en Lapebie op de eerste plaatsen. Slechts twee Nederlanders berei ken de finish. Vethaak vlak voor den eindstreep gevallen. BERLIJN, 10 Aug. Om 8 uur vanmor gen klonk op de Avus-baan het startschot voor den 100 K.M. wegwedstrijd der wiel renners. De start bevond zich op ruim 4 K.M. afstand van het begin der bekende auto-baan. De route liep daarna in zui delijke richting waar de renners keerden om vervolgens opnieuw over de Avus- baan te rijden. Het traject werd door insiders zeer ge makkelijk geacht. De eenige stijging van belang was toch niet van dien kard, dat dit den renners noemenswaardige moei lijkheden zou bieden. Alleen het overgaan van d"e Avus-baan naar de straat en het ten slotte weer rijden op het op een wie lerbaan gelijkende wegdek van de auto baan. zou voor sommige renners misschien minder aangenaam zijn. Insiders ver wachtten, dat dit hoogst gemakkelijke traject tot gevolg zou hebben, dat de mees te renners tot bij de finish zouden bijeen blijven. De uitslag van den wedstrijd stel de hen i.n het gelijk. De regeling maakte een niet bijzonder goeden indruk. Weliswaar was de weg uit stekend afgezet, maar <-e organisatie op de Avus-b&an was min of meer rommeiig. De mededeelingen voor de pers waren zeer ontoereikend. Het trok daarbij de aandacht, het was opvallend, dat meer in het bijzon der mededeclingen werden gedaan ever de Duitsche rerners. Men vergat blijkbaar, dat despeaker aankondigingen diende te doen voor de internationale pers. De honderd renners van Brazilië, Oos tenrijk,, Noorwegen, Vereenigde Staten, Nieuw-Zeeland, Lichtenstein, Joego-Sla- vië, Turkije, Luxemburg, Chili, Frankrijk, Peru, Finland, Hongarije, Denemarken* En geland, Italië, Zweden, Canada, Polen, Aucstralië, Duitschland. Zwitserland, Zuid- Af rika, België, Letland, Tsjecho-Slowakije en Nederland vertrokken in vier groepen. In elke groep bevond zich een renner van de diverse landen-teams. Toen de renners de eerste maal de perstribune passeerden, bevond onze landgenoot Schulte zich op de tweede plaats. Van Hove volgde enkele plaatsen verder. Vethaak zat ongeveer in de helft van het peleton, terwijl van Ga geldonk meer achteraan lag. Daarop werd beide heeren voor him goede wenschen dank gezegd. Des avonds heeft Pater G. Brandenburg het Lof gecelebreerd, daarbij geassisteerd door den zeereerw. pater Th. van den Broek en door den weleerw.' heer kapelaan L. Gudde. Het „Te Deum", dat ten besluite van de zen schoonen dag gezongen werd, was een 5-stemmige compositie voor gemengd koor door Philip Loots. langs de Avus-baan teruggereden. Aan den zuidelijken uitgang hadden zich vele honderden opgesteld, die de renner luide toejuichten. De Nederlanders lagen daar aan de spits met de ploegen van Duitsch land en Italië. Een drietal renners, twee Brazilianen en een Peruaan hadden daar reeds een be- denkelijken achterstand. In de buurt van de heuvels bij den Kai ser Wilhelmstoren, ging de Franschman Charpentier voorop. Hier was het veid reeds ver uiteen getrokken.' Een Zwitser, een Letlander en een Peruaan hadden er reeds een achterstand van 800 Meter. Vethaak neemt de leiding. De Nederlanders hadden de opdracht ont vangen om zooveel -mogelijk bij elkaar te blijven, teneinde elkander krachtig te kun nen steunen. Op den weg van het Reichs- sportfeld naar het O'ympisch d®rp. in de buurt van het vliegveld Staaken zag Vet haak echter de kans schoon een uitloop poging te onderneipen.. Met ongeveer 50 Meter voorsprong ging hij tot aan hat Olympisch dorp vooraan, maar daar werd hij door het peleton weer ingehaald. Op dat moment was ongeveer de helft van net traject afgelegd. Te 9.59 uur passeerde de kop Wilhelms- stadt, waar de renners 76 K.M. hadden af gelegd. De Luxemburger Franz Neuens, had daar de leiding, op 20 sec. werd hij ge volgd door den Italiaan Bavutti. Het hoofdpeleton, thans bestaande uit onge veer 30 renners, gaf er de voorkeur aan op dezen afstand bijeen ti blijven, want het kwam slechts 15 sec. achter den Italiaan, die even later kans zag den Luxembur ger van den kop te verdringen. Dicht bij den aanvang van de Avus-baan was de situatie zoo, dat 7 renners voorop lagen op zeer korten afstand gevolgd door het hoofd peleton. Toen de zuidelijke ingang van de Avus- baan was bereikt, lag het geheele peleton dat thans uit niet minder dan 45 renners bestond, bijeen, zoodat de laatste 200 me ter een zeer spannende beslissingsrace zouden opleveren. Onze vier landgenooten lagen-midden in het peleton in een weinig gunstige positie. De Zwitser Niervergelt,. de Fin Porko en de Duitsche kampioen op den weg Schel ler, kwamen het eerst op de Avus-baan. In razenden vaart snelde het peleton op de finish aan. Het was een geweldig ge drang aan den kop. Eerst 20 meter voor de eindstreep kwamen de Franschen, die reeds voor het begin van de autorenbaan een zeer gunstige positie hadden ingeno men, kans uit het peleton te komen. .Char pentier ging daarop als eerste over de eind streep, gevolgd door zijn landgenoot La-* pebie. De Zwitser Nievergelt bezette de derde plaats. Het was onmogelijk -te constateeren hoe de andere renners aankwamen. Van Ga geldonk ging als eerste Nederlander door de finish, terwijl van Hove direct daarop volgde. Vethaak kwaan door het gedrang vlak voor de finish te vallen, waardoor hij de eindstreep niet bereikte. Dit gelukte Schulte evenmin, daar hij op korten af stand van de finish eveneens was geval len. DE 4 MAAL 200 METER ESTAFETTE HEEREN. BERLIJN, 10 Augustus. De resulta ten der series 4 maal 200 Meter vrije slag estafette heeren luiden als volgt: le serie: 1. Frankrijk 9 min. 21.7 sec., 2. Canada 9 m. 40 sec., 3. Brazilië 9 m. 42.5 sec., 4. Philippijnen 9 m. 45.8 sec., 5. Ber muda 10 m. 50.5 sec., 6. Griekenland 10 m. 51 sec. Niet gestart: Chili. 2e serie: 1. Ver. Staten 9 min. 10.4 sec., 2. Hongarije m. 20.8 sec., 3. Engeland 9 min. 30.8 sec., 4. Denemarken 9. m. 39.6 sec., 5. Oostenrijk 10 m. 58.4 sec., 6. Luxem burg, 7. Polen (gedistanceerd). 3e serie: 1. Japan (Yusa, Sugiura, Tagu- chi en Aarai) 8 minunten 56.1 sec. (nieuw Olympisch record) het oude stond met 8 min. 58.4 sec. eveneens op naam van Ja pan). 2. Duitschland 9 min. 21.4 sec., 3. Zwe den 9 min. 35.3 sec. OSENDARP KOMT DINSDAGAVOND OP SCHIPHOL. In afwijking met het reeds gepubliceer de, zullen Osendarp en van Beveren met twee trainers, Dinsdagavond 11 Augustus om 8.10 per K.L.M. uit Berlijn op Schiphol aankomen. Het gezelschap zal ontvangen worden door de K.L.M. en het bestuur van de K.N. A.U., terwijl ook de familieleden aanwezig zullen zijn. Osendarp zal per K.L.M.-bus van Schip hol naar restaurant Overbosch te den Haag rijden, alwaar hij door het bestuur van de „Trekvogels" zal worden ontvangen. De rit naar zijn woning zal in open landauers ge schieden. Van Beveren en de trainers zullen per K.L.M.-bus van Schiphol naar het Centraal Station gebracht worden, waar ze aanwezig zullen zijn bij de ontvangst der deelnemers, welke per trein om. 10.16 uit Berlijn aan komen. DE FILM VAN DE 4 MAAL 100 METER ESTAFETTE. Wij meldden gisteren, dat de film van de finish der 4 maal 100 meter estafette is zoek geraakt. Deze meening heerschte n.l. na afloop in het Hollandsche kamp, daar juist de eindstrijd niet kon worden getoond. Van Duitsche zijde wordt echter beweerd, dat van zoek raken geen sprake is. Wij heb ben in dit verbind getracht nadere gege vens over deze zaak te krijgen. Dit bleek echter zeer moeilijk te zijn. De geheele race is gefilmd en tot en met de laatste wissel van Berger en Osendarp is de film duidelijk. Terwijl wij vernamen, dat het laatste gedeelte der film, waarop de finish staat, en waarop waar te nemen zou moeten zijn, dat er een incident tussehen Osendarp en zijn Duitschen tegenstander zou hebben plaats gehad, niet meer aanwe zig zou zijn, wordt van Duitsche zijde ver klaard, dat dit niet het geval is, en dat op de film niet valt uit te maken of er inder daad een incident heeft plaats gehad. NEDERLAND—URUGUAY 1—1. De Hollandsche waterpoloploeg in de volgende ronde. BERLIJN, 10 Aug. Nederland behoefde tegen Uruguay slechts gelijk te spelen, om zich voor de volgende ronde van het olym pisch waterpolo-tournooi te plaatsen. On der leiding van den Engelschen scheids rechter Inglish stelden de zeide zeventallen zich op: Weinig geluk hadden onze landgenooten, toen binnen 5 minuten drie maal een schot tegen de lat terugketste. Een kogel van van Aelst hield de keeper van Uruguay uit stekend. De tegenspeler van van Oostrom Soede, H. Garcia werd wegens een fout het water uitgezonden. Vanzelfsprekend wer den onze landgenooten toen sterker. Verscheidene schoten gingen over de lat. Ook enkele corners werden genomen, maar eërst een minuut voor rust gelukte het Maier eindelijk de numerieke meerderheid in een doelpunt om te zetten. In de tweede helft wogen de partijen goed tegen elkaar op. De Uruguaysche mid- voor Batignani maakte met een schitterend schot gelijk. De Zuid-Amerikanen pasten minder faire trucjes toe en aangezien de heer Inglish verre van goed leidde, kreeg de ontmoeting een onsportief karakter. Van beide partijen werd een speler het water uitgezonden. Voornamelijk door ruw spel, wellicht niet opzettelijk, maar door warm Zuid-Amerlkaansch bloed ingegeven, wis ten de Uruguayers verdere doelpunten "te beletten, zoodat het einde met een gelijk spel 11 kwam. Geen enkele ontmoeting heeft ons land dus in deze groep verloren, voorwaar een zeer verdienstelijke prestatie. Met spanning jachten wij op het optreden in de volgende róridéf af. V V T BELGIE WINT VAN DE VER. STATEN. De waterpolowedstrijd BelgiëVereenig de Staten is in een~4—2 overwinning voor de Belgen geëindigd. Bij de rust leidde Bel gië met 30. Er werd weer hard en weinig fair ge speeld. De Belgische doelpunten werden gescoord door Michiels (tweemaal), Issele en CaMelyns. Voor de Vereenigde Staten doelpuntten O'Connor en Daubenspeck. RIE MASTENBROEK OLYMPISCH KAMPIOENE. ZIJ VESTIGT TEVENS NIEUW OLYMPISCH RECORD. BERLIJN, 10 Aug. Het is bij drie uur, als de 7 finalisten zich startklaar maken voor de 100 M. vrije slag dames. Het is wel opmerkelijk, dat de drie zwemsters, die als de sterkste beschouwd kunnen worden, naast elkaar in het water liggen. Er werd om stilte geroepen, daar na vertrokken allen gelijk. De start verliep prachtig en Campbell en Arendt lagen gelijk voor. Gisela Arendt keert als eerste en daarna ontspon zich een felle strijd op de 2e 50 meter. Onze Hollandsche meisjes stonden voor den uiterst zwaren taak den achterstand op Campbell en Arendt in te halen. Op de laatste 25 meter viel de beslissing Tóen kwam Rie Mastenbroek onweerstaan baar naar voren, terwijl Willy den Ouden iets achter bleef. Op de laatste 5 meter viel de beslissing. Met onweerstaanbaar elan kwam de Rot- terdamsche zwemster naar voren, won zienderoogen op Campbell en met miniem verschil tikte Rie Mastenbroek onder uit bundig gejuich van het geheele stadion, waar zich tientallen Hollanders bevonden, als eerste aan. Campbell was tweede, terwijl het van onze plaats zeer moeilijk te zien was of Willy den Ouden dan wel Gisela Arendt als derde arriveerde. Het bleek, dat Rie Mastenbroek de 100 M. had afgelegd in den tijd van 1 min. 5,9 sec. hetgeen een nieuw Olympisch record be- iteekende. (Gisteren had zij dat verbeterd met een tijd van 1 min. 6.4 sec.), tweede was Campbell in den tijd van 1 min. 6,4 sec., 3. Gisela Arendt in den t\jd van 1 min. 6,6 sec. Dan kondigde de speaker aan nr. 1 van het nummer 100 M. vrije slag dames. Olym pisch kampioene 1936 Rie Mastenbroek (Holland) en een daverend gejuich klonk over de tribunes. Willy den Ouden werd vierde in den tijd vin 1 min. 7,6 sec. Vijfde was Tine Wagner imet een tijd van 1 min. 8,1 sec., 6de mc- Kean in den tijd van 1 min. 8,4 sec., 7. Rawls met een tijd van 1 min. 8,7 sec. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Willem Daniël Antonius, z. van J. J. J. Devilee en M. J. de Gunst. Ondertrouwd: P. A. Brussel jm. 28 j. en M. Segaar jd. 28 j. W. Bekooij jm. 25 j. en J. Stouten jd. 22 j. A. Regeer jm. 25 j. en M. v. 't Zand jd. 21 j. J. Dub- belaar jm. 24 j. en M. J. Langézaal jd. 23 j. B. v. Meijgaarden jm. 26 j. en C. M. Zirkzee jd. 24 j. W. P. Broers jm. 25 j. en A. G. Nijssen jd. 23 j. Overleden: G. de Groot-v. Peursen wede. 83 j. J. G. Canderse-Jong wede. 76 j. LAATSTE BERICHTEN DE NEDERLANDSCHE BELANGEN IN SPANJE Dagelijksche radio-verbinding met onze landgenooten via de Phohi Naar wij vernemen heeft de directie van den Phihi-kortegolfomroep het plan opge vat, om tijden? de onlusten in Spanje de zorg voor geregeld contact met de Ne- derlnaders aldaar op zich te nemen. Aan gezien het normale po6t-, telegraaf- en te lefoonverkeer geheel onzeker is, ligt het in de bedoeling om via de Phohizenders, welke momenteel een pechtstreeksche com municatiemogelijkheid met Spanje openen, een dagelijksche mededeelingsdienst in het leven te roepen, waardoor onze, landge nooten op de hoogte gehouden worden van de te hunnen behoeve door de Nederland sche regeering genomen maatregelen, als mede over de door hen te volgen gedrags lijn. Het plan houdt tevens in, dat door de Phiho dagelijks eenige bemoedigende woorden zullen gesproken worden tot hen, die onder de tegenwoordige moeilijke om standigheden Nederlandsche belangen in Spanje waarnemen. DR. COLIJN TERUG De minister-president, dr. H. Colijn, is van zijn vacantie teruggekeerd en heeft heden zijn ambtsbezigheden op het depar tement hervat. ERNSTIGE ONGELUKKEN In den loop van Zondag hebben in de nabijheid van Heerlen twee ernstige onge- lukken plaats gehad. Zondagmorgen is een auto, bestuurd door den heer G. uit Sittard op den Heeren weg in botsing gekomen met een autobus. Hierbij werd de bus in de flank aangereden en zwaar beschadigd. Ook de auto werd ernstig beschadigd. De heer van G. liep een schedelfractuur op. In be- wusteloozen toestand is hij naar het St. Jo- êephziekenhuis te Heerlen vervoerd. Zijn toestand is naar. omstandigheden redelijk te noemen. Zondagavond stak zekere S. uit Limmel onder Kunrade, gemeente Voerendaal, plot seling met zijn fiets den rijweg over. Een achterop komende auto greep hem. S. werd met een ernstige hersenschudding opgeno men en naar het St. Josephziekenhuis over gebracht. Zijn toestand is zeer ernstig. TELEGRAMMEN SPOORWEGONGELUK NABIJ FREIHOELS Twee dooden en twee gewonden NEURENBERG, 10 Aug. (A.N.P.) Na bij Freihoels heeft gisteren een treinbot sing plaats gehad, als gevolg waarvan twee dooden zijn te betreuren, terwijl twee personen zwaar gewond werden. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 11 Aug. Vee. Ter vee markt aangevoerd: 463 vette koeien, waar van de prijzen waren: 5762, 4855 en 4247 cent per kg. slachtgewicht; 85 melk en kalf koeien; 87 vette kalveren 2e kwal. 4450 cent en 3e kwal. 3342 cent per kg. levend gewicht, 81 nuchtere kailveren 6 9, 98 schapen 1720 per stuk, 469 var kens: vleeschvarken, wegende van 90110 kg. 4647 cent, zware 4546 ceijt en vette 4344 cent per kg. slachtgewicht. ROTTERDAM, 11 Aug. Vee. Totaal aan voer 2098 stuks, 487 vette runderen, 303 vette kalveren, 12 nuchtere kalveren, 655 schapen en lammeren, 640 varkens. Prij per kg.: vette koeien 61, 55 en 4046 cent, vette ossen 55, 51 en 4247 cent, vette kalveren 85, 75 en 5257 cent, varkens (levend gedwictht) 38, 37 en 36 cent, scha pen 39, -35 en 37 cent, lammeren 38, 33 en 27 cent, prijzen per stuk: schapen f 1915 11, lammeren 13108. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Berlijn 59.24 Londen 7.40" New York 1.47l/4 Parijs 9.697 s Brussel 24.82 Zwitserland 48.01 Madrid Oslo37.18Yj Kopenhagen 33 033/4 Stockholm38.16l/4 Milaan Praag 6.09 Weenen Boedapest

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3