STADS NIEUWS ZATERDAG 8 AUGUSTUS 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BUD - PAG. 3 droeg tot nu toe 37.99 meter. Maar de derde prestatie van Brasser was boven verwachting. In uitstekenden stijl wierp onze tienkamper. Hij bereikte een afstand van 39.45 meter. Na het discuswerpen was de stand: 1. Morris (V. S.) 5849 punten; 2. Clark (V. S.) 5705 punten; 3. Parker 5502 pnt.; 4. Guhl 5333 pnt.; 5. Brasser 5317 pnt.; 6. Dahlgren (Zweden) 5044 punten. DE GEWIJZIGDE STEUNREGELING. Het R.-K. Werkliedenverbond in spoed vergadering bijeen. Het R.-K. Werkliedenverbond kwam gisteren te Utrecht in zeer drukbezochte spoedvergadering bijeen. Blijkens vele by het verbondsbestuur ontvangen brie ven en ingekomen mededeelingen, is in den lande groote onrust ontstaan door de voorgenomen wijziging in de steunregeling. Het verbondsbestuur heeft te dezer zake eenvoorloopig standpunt ingenomen, wat tot uiting kwam in het inmiddels gepu bliceerde, aan den Minister van Sociale Zaken gezonden, telegram. Deze vergadering was belegd om het ver bondsbestuur nader te oriënteeren door hen, die dagelijks met de werkloozen ver- keeren, om zooveel mogelijk in het be lang der wekloozen te kunnen doen. Nog kort geleden 18 Juli werd in een con ferentie met de Ministers van Binnenland- sche Zaken, Sociale Zaken en Financiën, namens het Verbond ernstig gewezen op den onhoudbaren toestand op het over- groote gedeelte van het platteland, als ge volg van: de onzalige rouleering in de werkverschaffing, het te weinig aanpak- kne en laten uitvoeren van geschikte werkobjecten in Friesland, Groningen, West-Brabant en in het Zuiden, in het al gemeen de absoluut te lage steunnormen op het platteland. Ernstig werd er op gewezen, dat men in de huidige omstandigheden den a.s. winter met beklemming tegemoet ziet. Krachtig ling tegen redelijke loonen en daar, waar de gemeente-financiën tekort schieten, op ruimer schaal met rijksgeld te subsidiee ren; voorts in gemeenten en gewesten, waar het om technische of andere rede-" nen niet mogelijk is, de menschen op rui mer schaal te werk te stellen; de thans be staande te lage steunnormen te verhoo- gen. De actie van de zijde van het R.-K. Werk liedenverbond was van den beginne af in gesteld op de beschikbaarstelling van meer middelen voor de werkloozen, omdat de toestand ten plattelande onhoudbaar was en de nood in de groote gezinnen onduld baar. De regeering toonde zich bereid de laagste tarieven te verhoogen, de werkver schaffing ten plattelande te willen verrui men, met intrekking of verzachting van het rouleersysteem, de groote gezinnen te gemoet te willen komen in den steun, ver strekkingen in natura te willen uitbreiden. Daar tegenover wenschte de regeering zeer uitdrukkelijk, dat de huurtoeslag zou worden afgeschaft. Was ernstig behoud van beiden bepleit, de regeering wilde de verbetering in den toestand van de meest gedupeerden! alleen toqpafssen ten koste van het verdwijnen van den huurtoeslag. Het standpunt van het Verbond was, dat aan het bestaande niet getornd mocht wor den, doch indien de regeering voor eigen verantwoording den huurtoeslag wenschte af te schaffen dan zoo werd van Ver- bondszijde betoogd was zeer beslist noodzakelijk dat: ten eerste Amsterdam afzonderlijk diende te worden bezien, ten tweede dringende maatregelen werden getroffen om tot een compenseerende huurverlaging te komen, ten derde den gemeentebesturen verboden wordt huur gelden van het steunbedrag in te hou den, ten vierde de afschaffing van den huurtoeslag te doen geschieden in drie a vier langdurige etappes om den overgang zoo dragelijk mogelijk te maken. De publicatie inmiddels van regeerings- zijde, aan de dagbladpers verstrekt, heeft bevestigd, dat zij haar voornemen tot uit voering wenscht te brengen. Het R.-K. Werkliedenverbond betreurt ten zeerste deze houding der regeering en de Verbondsvergadering verklaarde zich volkomen accoord met het reeds ge publiceerde telegram van het Verbonds bestuur aan den Minister van Sociale Za ken. Het Verbond zal alle ten dienste staande middelen aanwenden om de regeering te overtuigen van het standpunt: van de hui dige steunbedragen, welke toch reeds in vele gevallen ver beneden het redelijke en dragelijke zijn, geen cent mag worden afgenomen; dat de in uitzicht gestelde cor recties in het belang der grotoe gezin nen en de zwaar gedupeerde plattelanders dienen te worden toegepast, naast het be houd van den huurtoeslag. Het bestuur van het R.-K. Werklieden verbond heeft zich Donderdag met een vertoog gericht tot de Katholieke Tweede Kamer-fractie om haar aandacht voor de geschapen situatie te vragen. HERWONNEN LEVENSKRACHT". L.S. Zooals wij reeds eerder hebben medege deeld, zal, in tegenstelling met andere jaren, onze jaarlijksche Bloemendag, ditmaal niet op Zondag, doch op Zaterdag 15 Augustus a.s., Feestdag van O.L.V. Hemelvaart, wor den gehouden. Ons comité heeft op grond van verschil lende overwegingen gemeend hiertoe te moeten besluiten en is van oordeel, dat aan het houden van den bloemendag op Zater dag 15 Aug. a.s. meerdere voordeel en ver bonden zijn. Wij zijn er ons van bewust, dat er ook een nadeel aan verbonden is, n.l. dat verschil lende van onze trouwe helpsters dien dag door werkzaamheden niet in de gelegen heid zullen zijn hunne hoogst gewaardeer de medewerking te verleenen. Dit betreuren wij ten zeerste, maar.... anderzijds zijn wij er ook van overtuigd, dat er nog zeer velen zijn, dames zoowel als heeren, die dien dag niet alleen gelegenheid hebben, maar ook gaarne bereid zullen zijn eenige uurtjes beschikbaar te stellen voor den verkoop van onze bekende bloempjes en speldjes. Wij doen daarom ook langs dezen weg een dringend beroep op allen, die mogen medewerken aan den verkoop onzer bloem pjes. Wilt ge weten, wie dat zijn? Alle mannelijke personen, die den leeftijd van 14 jaar en alle vrouwelijke personen, die den leeftijd van 16 jaar hebben bereikt. Stelt ge er ook prijs op te weten, op wie onze hoop is gevestigd? Vooreerst op de leden (mannelijke zoowel als vrouwelijke) van onze geheele Room- sche Jeugdbeweging, als de Graal, de St. Jozefsgez. Ver., Verkenners, Jonge Wach ters, Kruisvaarders, leden van diverse sportvereenigingen, mits den bovengenoem- den leeftijd bereikt hebbende. Maar we doen ook een niet minder drin gend beroep op andere dames en heeren, (leden van Hanze, Vrouwenbond, Volks bond, Jonge-Middenstand, charitatieve ver- eenigingen) die dien dag in de gelegenheid zijn ons te helpen. Is het U niet mogelijk den geheelen dag behulpzaam te zijn, medewerksters(ers), die zich een halve dag of zelfs maar enkele uren beschikbaar kunnen stellen, zijn ons niet minder aangenaam. Het heeft ons vaak getroffen, dat bij bloe mendagen of collecten voor verschillende neutrale instellingen, dikwijls dames ook van eenigszins rijperen leeftijd, ook ge huwden, hunne medewerking spontaan ver leenen. Zou dit onder ons, Katholieken, voor het heerlijke werk van de tuberculosebestrij ding door „Herwonnen Levenskracht" niet eveneens mogelijk zijn? Wij vertrouwen daarom, dat ook ditmaal onze oproep niet alleen niet tevergeefs zijn zal, doch integendeel een groote schare van enthousiaste medewerksters (ers) van ver schillende leeftijd en uit alle rangen van onze katholieke Leidsche bevolking zich be schikbaar zullen stellen en Donderdag 13 Augustus a.s. des avonds te half negen bloemjes en busjes zullen komen halen in het gebouw van den Ned. R. K. Volksbond, Steenschuur 15. Ook op Vrijdag 14 Augus tus is hiertoe gelegenheid des avonds van 8 tot 9 uur aan het zelfde adres. H. Lombert, voorzitter. Leiden, 8 Augustus 1936. DE NIEUWE KATHOLIEKE SPORT- BE WEGING. Om aan rechtmatige nieuwsgierigheid te voldoen, moge ik mededeelen, dat van de drie duizend gulden, die voor de saneering der Katholieke Sportbeweging noodig zijn, er reeds achttien honderd gulden ongeveer aanwezig is. Gaarne betuig ik aan de milde gevers mijn hartelijke dank, maar zie me toch ook tevens verplicht om nog een krachtig be roep te doen om ons ook aan de restee- rende twaalfhonderd gulden te helpen. Groote en kleine bijdragen zijn hartelijk welkom bij Rector L. Beune, Zoeterw.singel 33, Giro 69230. Uitbreiding terrein Leidsche IJsclub. Er bestaan plannen, om het terrein van de Leidsche IJsclub naast „Zomerzorg" uit te breiden. Er zouden n.l. meerdere terrei nen van de Nederlandsche Spoorwegen, ge legen naast het huidige IJsclubterrein, door de Leidsche IJsclub worden gehuurd. Verbetering Stationsplein. Eenige verbetering van de entree van onze stad op het Stationsplein zou geen weelde zijn! Met voldoening nemen wij daarom kennis van een bericht in de „Vooruit", dat er tusschen de gemeente en de spoorwegen onderhandelingen loopen ever een algeheele vernieuwing der bestra ting van het Stationsplein. Tegen de spoorboomen. Gisteravond te half elf is de motorrijder C. A. J. de K. uit Oegstgeest tegen de ge sloten boomen van den overweg aan den Morschweg opgereden. De boom werd ern stig beschadigd en buiten gebruik gesteld. Ook het motorrijwiel liep schade op. De K. had zelf geen letsel en zijn duo-passa gier J. J. G. U. kwam er met een lichte verwonding af. Heete thee over het lichaam. Gistermiddag is in de ouderlijke woning in de Kortenaerstraat het 4-jarige jongetje C. L. tegen zijn 15-jarige zusje opggeloopen, dat een pot met pasgezette thee in de hand hield. De theepot viel en de inhoud stortte zich gedeeltelijk over het jongetje uit. Het kreeg brandwonden aan gelaat, borst en handen en is, na door den E.H.D. te zijn verbonden, ter verdere behandeling naar het Academisch Ziekenhuis gebracht. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 2712. K. Kleen, Kat wijk a. Zee, Zuidstraat 35, slagerij en ree- derij. Overl. E.: K. Kleen, d.d. 15 Mei 1936. Wijz. handelsn. in: N. Kleen. N. E.: N. Kleen, Katwijk a. Zee. 6328 „Nieuw Brittenburg", Katwijk a. Zee, Wassenaar kade 33 a/b, pension, lunch room, banketbakkerij. Wijz. uitgeoef. bedr.: de lunchroom en banketbakkerij is opge heven d.d. 1 Juni 1936. 4632. Gebrs. Dirkse, Leiden, Hooigracht 44, meubelmakers, -handel, stoffeerderij, compl. meubileering. Overl. M. E.: A. J. Dirkse, d.d. 30 Juli 1936. 2020. De Leidsche Begrafenis Onderne ming J. Dirkse en Zoon, Leiden, Hooi gracht 44. Overl. E.: A. J. Dirkse, d.d. 30 Juli 1936. Plantsoen-concert. Dinsdag 11 Augustus wordt het 9de con cert gegeven van den Bond van Leidsche Harmonie- en Fanfare-Vereenigingen. Dit concert zal worden verzorgd door het Leidsch Harmonie Gezelschap „De Post", onder leiding van den heer M. Bolderdyk. Het concert vangt aan 8 uur precies in het Plantsoen (Musis Sacrum). Men wordt beleefd verzocht gedurende de uitvoering niet te loopen. Eventueel niet doorgaan wordt bekend gemaakt middels de kaarten aan het Postkantoor, Politiebureau, Pjlitie- Posthuis Steenstraat en de Burgwachters- posthuizen. Programma: 1. Colonel Bogey, marsch, Kenneth J. Alford. 2. Lustspiel Ouverture, Keler Bela. 3. Angelus uit Les Scènes Pit- toresques, Massenet. 4. Une nuit a Grana da, fantaisie, C. Kreutzer. Pauze. 5. Barbier de Seville, ouverture, Rossini. 6. Rosen aus dem Süden, wals, Joh. Strauss. 7. Guillau- me Teil, fantaisie, Rossini. 8. Groot Rotter dam, marsch, Willy Schootemeyer. Geveilde perceelen. Ten overstaan van den waarn. notaris E. A. J. Reijntjes te Leiden. Winkel- en woon huis en erf Morschstraat 47 in bod 3850, kooper de heer H. Boehnier qq te Leiden voor 3850. Winkel- en woonhuis met afz. bovenwo ning en erf. St. Jorissteeg 13-13a is niet gegund. Centraal Israëlietisch Wees- en Doorgangs huis te Leiden. In de een dezer deugen onder voorzitter schap van dr. J. Teixeira de Matitos uit 's Gravenhage in het gesticht gehouden al gemeen e ledenvergadering van het Cen traal Israëlietisch Wees- en Doorgangshuis te Leiden bracht de penningmeesteresse mevr. R. CosmanMendes da Costa het financieel verslag over 1935 uit. De in komsten hebben bedragen ƒ26.541, de uit gaven ƒ27.188, zoodat het nadeelig exploi tatiesaldo bedroeg 647. Het zuiver ver mogen der vereeniging bedroeg op 1 Ja nuari 1935 67.880 en op 31 December 1935 80.233. Tot deze vermeerdering heeft bij gedragen een bedrag van 12.000, een le gaat, waarvan de vruchtgebruikster in het verslagjaar is overleden en een legaat van 1000, dat aan het kapitaal is toegevoegd. Hoewel deze cijfers alleszins gunstig zijn, aldus het verslag, zoo is de finan- cieele toekomst toch zorgelijk. Er is jaar lijks een tekort van ongeveer ƒ5000, dat overbrugd moet worden door extra-inkom sten. De secretaris, de heer L. Levisson uit Den Haag bracht vervolgens het jaarver slag over 1935 uit. Het aantal verpleeg den bedroeg op 1 Januari 1935 46, waarvan 25 jongens en 21 meisjes; aan het eind van het jaar waren er 49 verpleegden, waarvan 29 jongens en 20 meisjes. Er wer den twee kinderen verpleegd uit Duitsch- land afkomstig. Dank zij de bemoeiingen van de z.g. Na zorgcommissie konden negen verpleegden, die het gesticht hadden verlaten in ver schillende bterekkingen worden geplaatst. In het afgeloopen jara werd een ver eeniging van oud-verpleegden opgericht. Met andere instellingen had de vereeni ging geregeld contact. Beide verslagen werden onder dankzeg ging aan penningmeesteresse en secretaris goedgekeurd; zij werden gehuldigd voor het zeer vele, dat zij in het belang der vereeniging en van het gesticht hebben verricht. De aftredende regenten, de heeren B. v. Mentz uit Den Haag en Is. Leman uit Lei- dn werden herkozen. Bij de rondvraag dankte de heer E. Loeb namens de leden het bestuur voor zijn bemoeiingen. Dinsdag 11 Augustus zal de heer N. Vol- kert, amanuensis aan het Rijksmuseum voor Volkenkunde, den 65-jarigen leeftijd bereiken en den dienst aan genoemde in stelling met pensioen verlaten. ZIE VERDER STADSNIEUWS PAG. 12. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. e- Geboren: Frans z. v. K. H. P. Boeff en J. Erades. Apolonia d. v. P. Vermeer en H. H. Hockx. Jacoba Catharina d. v. W. Looman en E. J. Flanderhijn. Jo hanna Catharina d. v. J. Sinteur en S. M. Ouwerkerk. Johanna Wilhelmina d. v. C. v. o. Steeg en A. v. d. Meer. Ber- nardus Johannes Josephus z. v. J. J. A. v. d. Meij en M. F. v. d. Steen. Jacob z. v. A. v. Rijswijk en E. Vreeken. Gerar- dus z. v. G. v. Lammeren en M. Bakkre. Arie z. D. A. v. Gaaien en N. H. Koene. Cornelis z. v. M. Koster en L. J. Stolp. Maria Elisabet d. v. W. H. v. Leersum en M. v. 't Wout. Martha d. v. M. Wo- jak en M. Fietz. Neleke Alida d. v. H. W. v. d. Horn en M. Hoogeveen. Ondertrouwd: J. Ebbing jm. 56 j. en M. Th. Luijben jd. 44 j. B. Bos jm. 26 j. en G. Roos jd. 28 j. Overleden: C. M. SingerlingOpten- drees wed. 69 j. E. J. C. v. d. Hoorn dr. 12 j. BIOSCOPEN. Lido: Goedgekeurd. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. LAATSTE BERICHTEN EEN COURANTENVERKOOPER DOOR TREIN OVERREDEN Aan de gevolgen overleden Gisteravond had te Geldermalsen op het stations-emplacement bij het vertrek van den sneltrein van 8 uur 22 naar Nijmegen een ernstig ongeval plaats. De 23-jarige courantenverkooper de L., die nog geld van een der reizigers moest ontvangen, liep met den zich in beweging zettenden trein mee. Blijkbaar heeft hij niet den op het perron staanden stopvlag gezien. Hij struikelde er tenminste over en geraakte tusschen perron en trein beklemd. Het treinpersoneel bemerkte het ongeval niet en de trein reed door. Zwaar gewond werd de ongelukkige opgenomen en naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij korten tijd na aankomst is overleden. MARKTBERICHTEN MEISJE DOOR AUTO OVERREDEN EN ERNSTIG GEWOND. Gisteravond omstreeks half negen vond op den Almeloschen weg te Raalte een ernstig ongeval plaats. Uit de richting Nij verdal naderde een vierwielige vrachtauto, die op onverklaarbare wijze plotseling be gon te slingeren. Na een eindweegs over den rechter wegberm te zijn voort-gereden, bots te de wagen tegen een boom, waarna hij tot stilstand kwam. Langs den berm speel den eenige kinderen. Van dezen is het 13- jarige dochtertje van den heer Diekman door een auto gegrepen en overreden. Ernstig gewond is het kind opgenomen en op advies van de te hulp geroepen genees- heeren naar het R. K. ziekenhuis te Raalte vervoerd. Van den auto werd de cabine ge heel in elkaar gedrukt. De- inzittenden ble ven ongedeerd. De rijks- en gemeentepolitie stellen naar de oorzaak: van het ongeval thans een onderzoek in. De auto is in be slag genomen. INBRAAK TE KOOG AAN DEN ZAAN. Een bedrag van 4500 gulden ontvreemd. In den afgeloopen nacht heeft te Koog aan den Zaan een inbraak plaats gehad in het kantoor van de oliefabriek der firma T. Duyvis Jzn. De nachtelijke bezoekers zijn erin geslaagd de brandkast open te bre ken, waaruit zij een bedrag van 4500 gul den hebben meegenomen. Hoewel er den .geheelen nacht in de fabriek is gewerkt, het is een continubedrijf heeft niemand iets van de inbraak bemerkt. De daders hadden een dekkleed voor de ramen ge hangen teneinde zoo weinig mogelijk kans te loopen dat zij in hun „arbeid" konden worden gestoord. Een pet en eenige inbre kerswerktuigen zijn in het kantoor gevon den, hetgeen wellicht op een overhaaste vlucht wijst. Hedenmorgen om half tien is tojj de komst van het kantoorpersoneel de inbraak ontdekt. De politie te Koog a/d Zaan versterkt met -recherche uit Zaandam, stelt een onder hoek in. Losse nummers van DE LEIDSCHE COURANT zijn verkrijgbaar bij: Sigarenmagazijn „IN SUL INDE" Heerenstraat 2 Sigarenmagazijn J. G. v. ZWIETEN v. cL Waalsstraat 1 Sigarenmagazijn SOMERWEL Hoogewoerd 24 ZAND VLIET's Boekhandel Haarlemmerstraat 117 a KIOSK, Prinsessekade Bureau DE LEIDSCHE COURANT Papengracht 32. LEIDEN, 7 Aug. Bloemenveiling. Per 100 stuks: Andijvie 0.501.00, kroten 1.001.40, komkommers f 1.001.40, Bloemkool I 5.2015.50, bloemkool II 1.507.70, wittekool 6.-, roodekool 26, savoyekool f 68, groenekool 0.802.20, meloenen 3.pieterselie 3050 cent, prei f 1.70, radijs f 0.501.10 kropsalade f 0.501.40, selderie 3070 cent, uien f 0.601.50, wortelen 3.20 8.90, rabarber 2050 cent, perziken f 19 Per 100 kg.: kroten 1.802.00, snijboo- nen 319, stokboonen 1119, pronk- boonen f 57, stamboonen f 411e, tuin- boonen f 36, doperwten f 615, poste lein 25, spinazie f 27, tomaten A. 3.20—5.20, B 3.40—6.60. C f 3.00—4.20, CC 2.003.60, uien 3.003.90, worte len 27, aardappelen 1.502.30. 8 Aug. Boter. Aanvoer 1560 kg. prima fabrieksboter 1.48, prima boerenboter. 1.351.40 per kg. Handel matig. Turfmarkt van 3 tot en met 8 Aug. Lange turf aanvoer 150.000 stuks, prijzen 67 per 1000 stuks. KATWIJK a. d. RIJN, 7 Aug. Groenten- veiling. Per kist van 25 kg.: Eerstelingen 37.545 cent, drielingen 4045 cent, Eigenheimers 4575 cent, Drielingen 40— 60 cent, bos peen f 5.308.20, bloemkool I 13.8016.90, peen per kist 7595 cent. UTRECHT, 7 Aug. Kaas. Aanvoer 95 wagens met 31.200 kg. Rijksmerk le kwal. 2021.50, idem 2e kwal. 1719, zwaar dere tot 22.50, alles per 50 kg. Handel vlug. BOSKOOP, 7 Aug. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Op helia 68 cent, Kraus 1927 cent, Hadley 1529 cent, Claudius Pernet 1026 cent, Columbia 713 cent, Butterfly 712 cent, Mac Keiler 611 cent, Wilh. Kordes 512 cent. Mme Jules Bouché 612 cent, Rosa- landia 712 cent, Florex 1526 cent, Phoebe 1830 cent, Steward 2015 cent, Wendland 2036 cent, Edith Helen 1531 cent, Aug. Notck 610 cent, Else Poulsen 2240 cent, Gloria Mundi 1521 cent, Rosa Mundi 3251 cent, Paul Grampel 10 18 cent, Briarcliff 814 cent, Str. van Nes 820 cent, Juliana 1230 cent, Ellen Poulsen 1520 cent, Pechtold 1526 cent, Chrysanten grootbloemig 5090 cent, idem tros 13 cent. Gladiolen 37 cent, Witte Lelies 3040 cent, Roode Lelies 3080 cent, Gerbera 18 cent, Clematis Durandi 2038 cent, Clematis Prins Hendrik 1.00 1.20, Clematis l'Azurstem 70 cent, Cle matis The President 4061 cent, Statice 1530 cent, Tritoma 11 cent, Acerblad 13 cent. ZEVENHOVEN, 7 Aug. Veiling. Aan voer 2345 stuks eieren. Kipeieren 2.90 3.60, eenedeneieren f 2.20, per 100 stuks; konijnen 25 ct. p. stuk; bananen 20 ct. p. VINKEVEEN, 7 Aug. Groentenveiling. Prijzen: tuinboonen 78 cent, spercieboo- nen 1216 cent, snijboonen 313 cent, pronkboonen 46 cent, spekboonen 78 cent en stamspercieboonen 812 cent per kg.; Tomaten A en B 34 cent en C 23 cent per pond, groene en gele komkom mers 12 cent, en bloemkool 216 cent per stuk; kropsla 520 cent per 10 krop, rabarber 13 cent per bos, spinazie 39 cent en postelein 25 cent per kg.; peen 28 cent per bos, roodekool 35 cent en groenekool 23 cent per stuk, andijvie 5 25 cent per 10 stronk, meloenen 12 cent per stuk. NOORDWUKERHOUT, 7 Aug. Veiling „De Eendracht". Stokboonen 1.051.45, Enk. z. dr. 1.001.40. Enk. m. dr. 1.05 1.15, snijboonen 0.951.45, dubb. boonen 70—85 cent, tuinboonen 3595 cent, alles per 10 kg. ALPHEN a. d. RIJN, 7 Aug. Groenten- veiling. Per 100 kg.: Spinazie 8.008.30, Heerenboonen 6.0011.50. snijboonen 4.0012.60, per 100 bos: selderie f 0.30 —1.00, peen 4.00—9.70, kroten 1.50—2.00 uien 0.901.30, andijvie f 0.501.80, per 100 stuks: kropsla I 0.50L20, komkom mers 1.002.20, bloemkool I f 717, idem II f 1.506.00, savoyekool f 4.00 6.20, roodekool 3.003.80, meloenen 8 —35. Eierenveiling. Aanvoer 4000 stuks. Prijzen: kippeneieren f 3.303.80, eenden eieren 2.302.50 per 100 stuks. ROELOFARENDSVEEN. 7 Aug Groen tenveiling. Meloenen 326 cent, bloemkool 614 cent per stuk, sla f 0.502.20 per 100 krop, snijboonen 0.301.35, stek door gedraaid. Princesseboonen 0.651.05, dub bele stamboonen 7075 cent, witte pronk boonen 24 cent per 10 kg., fijn f 2.90, fijn basterd 70 cent, basterd 5472 cent, grof 2627 cent, bommen 13 en doorgedraaid, stippel 2528 cent per 25 kg. TER AAR, 7 Aug. Centrale Veiling. Spinazie 27 cent, andijvie 818 cent, snij boonen 0.301.40, princesseboonen f 1.00 1.50, dubb. stamboonen 0.601.05, witte pronkers 2050 cent, spekboonen 7085 cent, postelein f 2.005.10, roodekool 7, savoyekool f 6.00, uien f 1.30, peterselie 50 cent, rabarber f 1.10, peen 38 cent, sla 0.601.60, bloemkool 1.511 cent, kom- kommmers f 1.001.30, tomaten 1.40 3.40, spitskool f 3.60, Augurken: fijn 3.10 3.80, fijnbasterd 0.701.00, basterd 70 75 cent, grof 2527 cent, stippel 29 cent. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Berlijn 59.22 Londen 7.39!/2 New York 1.47t/4 Parijs 9.701 Brussel 24.803., Zwitserland 48.02 Madrid Oslo37.161 Kopenhagen 33 033/., Stockholm38.133 4 Milaan - Praag 6.09 Weenen Boedapest

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3