ZATERDAG 8 AUGUSTUS 1936 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 16 GEMENGDE BERICHTEN HET AUTO-ONGELUK NABIJ EDE Inzake het auto-ongeluk nabij Ede, dat gistermorgen heeft plaats gehad en waar bij twee personen om het leven zijn geko men, vernemen wij nog nader, dat de familie Wildeboer, die in Amersfoort lo geerde, op weg was naar Roermond waar famillie zou worden bezocht. De om het leven gekomen mevrouw T. L. WildeboerFrietmai was 51 jaar oud en haar dochter mejuffrouw J. W. Wilde boer, 17 jaer. De heer D. van der Kraan, die de auto bestuurd, is niet, zooals in het eerste be richt vermeld stond, achttien jaar oud, doch twee en dertig jaar. De heer L. Wil deboer, controleur bij de coöperatie „De Vooruitgang" te Rotterdam, is 43 jaar. Zooals gemeld werden de beide heeren ernstig gewond. WIELRIJDER DOOR AUTO OVER REDEN Slachtoffer in het ziekenhuis overleden Gistermiddag heeft in de gemeente Wouw een tragisch ongeluk plaats ge had. De 73-jarige G. de Regt was per rij wiel naar Roosendaal geweest en keerde te ongeveer half vier naar Wouw terug. Toen nabij het postkantoor een auto af komstig uit Rotterdam den wielrijder ach terop reed, werd deze nerveus en kwam vlak voor de vrachtauto te vallen. De autobestuurder kon niett ij dig meer stop pen met het gevolg, dat de R. werd over reden. In hopeloozen toestand werd het slacht offer naar het zie,kenhuis te Roosendaal overgebracht, alwaar hij kort na aankomst is overleden. SLACHTOFFER VAN AANRIJDING OVERLEDEN De bejaarde vrouw, die Zaterdagmiddag plotseling zonder op het verkeer te letten het Staten Bolwerk te Haarlem overstak en toen door een vrachtauto uit Broek in Waterland werd overreden, is aan de be komen verwondingen in de Mariastichting te Haarlem overleden. TUSSCHEN KIPWAGENS GEVALLEN Voerman brak beide beenen De 19-jarige arbeider F. v. H., uit Lin- ne, die aan de steenfabriek van de firma Evers te Roermond gistermiddag bezig was met het vervoeren van leem met door een paard getrokken kipwagens, gleed uit en kwam daardoor tusschen een dier wa gens terecht. Hij werd ruim 20 meter mee gesleurd en werd door een vrouw uit de buurt, die op zijn hulpgeroep kwam toe- loopen, onder den wagen uitgehaald. Met twee gebroqen bovenbeenen en ernptige inwendige kneuzingen werd v. H. per zie kenauto naar het St. Laurentius-ziekenhuis overgebracht. CANO OMGESLAGEN OP DE MAAS De twee inzittenden gered Donderdagavond is op de Nieuwe Maas tesr hoogte van Wilton-Feijenoord te Rot terdam, een cano omgeslagen, bemand door den 37-jarigen matroos J. A. Wij- nands uit Vlissingens en den 18-jarigen G. Roloker, wonende aan den Schiedamsche- weg. De boot sloeg om, doordat men in aanraking kwam met een roeiboot, die bengelde aan het sloepschip „Elisabeth", hetwelk werd getrokken door de sleep boot „Jacoba", Wij nands wist zich terstond te redden, door in de roeiboot te kruipen, de 18-ja rige Roloker werd door den kapitein van de „Jacoba" door handreiking uit het water gehaald. Toen men het ongeval zag gebeuren, werd onmiddellijk gestopt en bijgedraaid, met het gevolg echter, dat de „Elisabeth" en de „Jacoba" tegen elkaar botsten, waar door beide schepen aan bakboordzijde werden beschadigd. HET BERG-ONGELUK BIJ DINANT Bericht vermoedelijk zeer overdreven Naar aanleiding van het bericht, volgens hetwelk twee jeugdige Nederlanders van de rotsen van Bouvignes, nabij Dinant, zouden zijn gestort en daarbij betrekkelijk ernstige verwondingen zouden hebben op- geloopen, heeft de „Msbd." getracht, na dere inlichtingen en vooral de namen der verongelukten te verkrijgen. Het desbetreffend bericht was allereerst in een te Namen verschijnend blad gepu bliceerd, vanwaar het naar de hoofdstad was gekomen. In dit bericht werd o.m. medegedeeld, dat de verongelukten in het hospitaal te Di nant ter verpleging waren opgenomen. Bij telefonische navraag in dit hospitaal heeft men aan de „Msbd." echter medege deeld, dat geen Nederlanders daar de laat ste dagen ter verplegng zijn opgenomen. De gendarmerie, de politie, noch de re dactie van het plaatselijk blad konden de „Msbd." bovendien iets naders mededee- len. Het blad heeft zich toen telefonisch in verbinding gesteld met den burgemeester van Bouvignes, doch deze bleek niet op de hoogte te zijn van een ernstig ongeluk, dat dezer dagen op het grondgebied van zijn gemeente zich zou hebben voorge daan. De „Msbd." heeft den indruk, dat een plaatselijk correspondent aan zijn blad te Namen een bericht heeft gezonden, dat op zijn minst genomen zeer overdreven was. UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Bouwen. Bij ondenhandsche aanbe steding door 't Bouwbureau Arti te Ben- nebroek is aan de fa. Langeveld alhier opgedragen het bouwen van een woon huis met bloembollenschuur en kantoor aan de Haarlemmerstraat alhier voor re kening van den heer A. H. Staats. KATWIJK. IN EEN MUI GERAAKT. Tienjarige jongen verdronken. Gistermiddag is te Katwijk de 10-jarige A. de M„ zoon van een Rotterdamsche fami lie, die met vacantde aan zee vertoefde, bij het baden in zee in een mui geraakt, door den stroom meegesleurd en verdronken. De reddingsbrigade heeft geruim en tijd de zee afgezocht, maar is er niet in geslaagd het lijk van het slachtoffer te vinden. Vereeniging „De Katwijksche Oudheids- Kamer." Men schrijft ons: „Heden werd op last van een advocaat-procureur door den deurwaarder uit Leiden proces-verbaal opgemaakt tegen het voortgezette weder rechtelijk optreden van het ontstane ne- venbestuur. De bij de oprichting der vereeniging op 11 Juni j.l. officieel gekozen bestuursleden, die door het zich opdringende nevenbe- stuur van hun plaats geschoven zijn, ge ven dus blijk het van de door hen zoo uit muntend opgezette Katwijksche Oudheids kamer met alle hun ten dienste staande middelen te zullen vededigen." KATWIJK AAN DEN RIJN. Oranjevereeniging. In een bestuurs vergadering van de Oranjever. is de sa menstelling van het programma van het op Dinsdag 1 September te houden Ko- ninginnefeest besproken. Het bestuur had gaarne meer uitbrei ding aan het feest willen geven maar achtte het gewenscht, mede in verband met de tijdsomstandigheden dit te doen in 1938 om dan met een meer uitgebreid programma het 25-jarig bestaan van de vereeniging op waardige wijze te vieren. Het in groote trekken opgemaakt voor- loopig programma ziet er voor 1 Septem ber a.s. uit als volgt: Des voormiddags kinderspelen en trac- tatie der kinderen op het terrein van de Oranjevereeniging. Het middagfeest zal bestaan uit enkele volksspelen w.o. ringrijden te paard en optocht met versierde rijwielen. Des avonds lampionoptocht. Het volledige pro gramma zal nader bekend worden ge maakt. KATWIJK AAN ZEE. Badgasten. Het getal badgasten, of ficieel ingeschreven bij de politie, nadert thans de 10.000. Verwacht wordt dat min stens hetzelfde getal van 1935, ongeveer 13000, bereikt zal worden. LISSE. De inkwartiering. De in deze ge meente plaats gehad hebbende inkwartie ring van 6 op 7 Aug. j.l. is naar wij heb ben vernomen uitstekend verloopen. Zooals reeds was aangekondigd had in den avond van 6 Augustus het copcert plaats van de Koninklijke Militaire Kapel onder leiding van Kapitein-directeur Wal- ther Boer. Dit concert, hetwelk gegeven werd op het Hobaho-parkeerterrein aan de School straat, werd bijgewoond door de officie ren en genoodigden, o.m. den Edelachtb. heer Burgemeester Baron van Wijnbergen, den edelachtb. heer G. J. M. Eenhuis, oud burgemeester der gemeente Lisse, den weled. heer J. C. de Haan, gemeente-se cretaris, den weled. heer J. Zaneveld, ge meente-ontvanger enz. Van de zijde van TWEE DEKSCHUITEN MET KOLEN GESTOLEN In den nacht van Woensdag op Donder dag zijn uit de Boer en wetering bij de Ge rard Doustraat te Amsterdam twee kolen- schuiten verdwenen. De politie bij wie de eigenaar van de schuiten aangifte van deze verdwijning had gedaan, vond ze na eenig zoeken terug in de gemeente Akersloot. Het bleek, dat een man, die later in Zaan dam door de politie is gearresteerd en die in betrekking was bij den eigenaar der kolenschuiten, aan een sleepbootbedrijf opdracht had gegeven de schuiten weg te halen en naar Alkmaar te sleepen. De fir ma had die opdracht aanvaard, natuurlijk geen oogenblik denkende, dat noch de schuiten, noch de kolen aan den opdracht gever toebehoorden. Deze laatste had ook al kans gezien de kolen, die hem niet toe behoorden, te verkoopen aan een derde. Deze heeft zijn bestelling echter niet ge kregen. De dader van dezen eigenaardi- gen diefstal, die in Santpoort woonachtig was, is thans ingesloten op het politie bureau. EEN HONDERDJARIGE TE ARNHE3I Een honderdjarige te Arnhem Arnhem heeft thans ook zijn honderd jarige; 't is de wed. R. RomboutsHer mans, wonende in de Sophiastraat aldaar. En de buurtbewoners hebben den verjaar dag willen meevieren, waartoe zij de straat feestelijk opsierden. Van alle zijden kwamen blijken van belangstelling binnen en de receptie, die het oude moedertje in den middag hield, was al heel druk be zocht. Vermeldenswaard is, dat mej. Rombouts op haar honderdsten verjaar dag voor het eerst van haar leven in een auto heeft gezeten. het publiek was de belangstelling enorm groot en men schatte het aantal luiste raars op ongeveer 2 a 3000. Precies acht uur begton met met het programma, hetgeen bestond uit marsch- en andere militaire muziek. De ten ge- hoore gebrachte nummers werden op bui tengewoon schitterende wijze gespeeld en het corps had dan ook telkens een wel gemeend applaus van de talrijk aanwe zige muziekliefhebbers in ontvangst te Tusschen het programma werd het corps nog toegesproken door den edelacht- baren heer Burgemeester, die de Konink lijke Militaire Kapel feliciteerde met het 60-jarig bestaan en dank bracht voor de mooie geste van het corps om in deze ge meente, ter gelegenheid van de inkwar tiering een concert te geven, hetgeen spr. buitengewoon op prijs stelde. Het concert werd besloten met het Wil helmus, hetgeen indruk maakte op de luisteraars, omdat alle aanwezige militai ren dit in de houding en salueerend aan hoorden, terwijl alle omstanders onder doodsche stilte en blootshoofds meeluis terden. Het is voor de gemeente Lisse een zeer mooie avond geweest. LEIMUIDEN. Autotocht ouden van dagen. Einde lijk dan was de dag weer aangebroken, waarnaar de vele ouden van dagen reik halzend hadden uitgezien, 't Weer zag er niet erg schitterend uit, doch enthousiast en onder de belangstelling van tallooze Leimuidenaren werd na den middag van af de garage van fr. Maarse en Kroon den tocht aanvaard. Een file van 17 luxe auto's zette zich in beweging en tufte over den Ringdijk, Lisserweg door Sassenheim over den nieuwen weg achter Oegstgeest om langs den Deijl naar Wassenaar, een af stand van 35 K.M. Aan de uitspanning „Meijendel" werd gestopt. Er werd hier een versterking enz. genomen en of de feestgangers genoten? Men hoefde maar naar de vergenoegde gezichten te zien en naar de opgewekte gesprekken te luiste ren en men had 't antwoord op de vraag. Na hier een tijd gezellig te hebben door gebracht werd weer ingestapt en onder een vroolijk gejoel werd,de tocht verder voortgezet over den Haagweg onder 't viaduct door naar den Benoordenhout- schen weg langs 't Rosarium (hier bevindt zich 't standbeeld van wijlen Koningin Emma) naar Scheveningen. De ouden van dagen keken zich bijna de oogen uit. In Scheveningen ging 't langs de boule vard van Noord tot Zuid, de oude Sche- veningsche weg, 't Vredespaleis, Plein 1813, de Kneuterdijk, de Gevangenpoort, Buiten- en Binnenhof, de Ridderzaal, de Ministeries, 't Mauritshuis, 't Plein, Malie veld met hertenkamp, de Bezuidenhout- scheweg, de Laan van Nieuw Oost-Indië, door Voorburg en Voorschoten naar de Oude Vink, waar gestopt werd. Men had nu weer een afstand van 45 K.M. achter den rug. In de Oude Vink werd de inwen dige mensch wat versterkt en eenigen tijd in een opgewekte stemming doorgebracht. De tijd vloog te snel heen en eer men 't vermoedde, moest weer worden ingestapt om de'n terugtocht te aanvaarden, 't Ging nu door Leiden, 't lage land, Roelofarends- veen. Oudewetering naar Leimuiden, waar men c.a. kwart voor acht bij de Rol- brugarriveerde. Hier had de Leimuiden- sche Muziekvereeniging „Sympbonie" met een schaar van belangstellenden zich opgesteld en onder de vroolijke tonen der muziek trok de stoet nu tot de garage van Maarse en Kroon, waar zulk een men- schenmenigte stond opeengepakt, dat men wel over de hoofden kon loopen. Nadat alle ouden van dagen waren uitgestapt en zich op 't plein voor dè garage hadden ge schaard nam de Edelachtb. heer Burge meester Bakhuizen 't woord, 't Is wel, al dus spreker, bijna een gewoonte gewor den, dat de autobezitters hun auto's gratis voor dit doel afstaan. Hij dankte dan ook allen voor hun bereidvaardigheid en hoop te, dat degenen die hun auto beloofd had den en ter elfder ure terugtrokken, mocht 't onverhoopt nog eens voorkomen, hier van tijdig kennis zullen geven. Verder dankte spreker de leden van 't Comité, de beide voetbalvereenigingen O.D..I en D.W.B., die tot 't welslagen van dezen tocht zooveel hadden bijgedragen, verder de muziekver. },Symphonie" en de dames, die tot steun van 't comité de tocht had den meegemaakt. In 't bijzonder wendde zijnedelachtb. zich nog tot den heer Hollan der, die in de bruidsdagen van zijn 50- jarige eohtvereeniging was en den heer Buskermolen, die precies jarig was. Dat de ouden van dagen genoten hadden toon den ze door dankbaar de handen te druk ken van 't comité bij 't afscheid tot 't vol gend jaar. Na 't spelen van 't Wilhelmus begaven de ouden van dagen zich welge moed huiswaarts. Dat was voor hen weer een onvergetelijke dag. De muziekver. begaf zich naar café Sneeboer, waar de leden werden getrac- teerd en waar men een poosje gezellig sa menbleef. En zoo behoorde deze dag weer tot 't verleden. NOORDWIJKERHOUT. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Maandagavond te zeven uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Voor stel van burgemeester en wethouders tot overname van enkele strooken grond, toe- behoorende aan den heer E. Hoogervorst, bestemd voor straataanleg 3. Voorstel van burgemeester en wethouders tot vaststel ling van eene verordening ter voorko ming. wering of beteugeling van besmet telijke ziekten in scholen en kinderbe waarplaatsen. 4. Wijziging der begrooting, dienst 1936. 5. Voorstel van burgemeester en wethouders om aan de woningbouw- vereenigirtg een voorschot te verstrekken voor den bouw van 22 woningen. 6. Voor stel van burgemeester en wethouders tot het opnieuw vaststellen van eene veror dening regelende de heffing van haven en kadegeld. 7. Voorstel van burgemees ter en wethouders tot aanvulling van het raadsbesluit van 12 Juni 1936, No. 17, tot wijziging der verordening op den keu ringsdienst voor vee en vleesch. ZILK. Hersteld. De 72-jarige mej. Jannetje Sprokkeleburg alhier, die eenige weken ge leden zoodanig kwam te vallen, dat zij met een heupbeenfractuur in het ziekenhuis moest worden opgenomen,, is weder in zoo verre hersteld, dat zij de Mariastichting heeft verlaten. Toch zal zij zich in de toe komst wel van een kruk moeten bedienen, daar de gevolgen van deze noodlottige val wel nimmer geheel zullen verdwijnen. OEGSTGEEST. Eerste Plechtige H. Mis. Maandag as. hoopt de eerw. heer Jac. H. L. Nou wens de H. Priesterwijding te ont vangen uit handen van Z.H. Exc. Mgr. G. Lemmens in de kapel van het Missiehuis te Stein. De eerw. heer Nou wens is yan de Con gregatie van 't H. Hart en maakte zijn stu dies in het Missiehuis te Velsen, waarna een noviciaat van twee jaar te Berg en Dal werd volbracht, gevolgd door zijn philosophische en theologische studies, respectievelijk te Arnhem en Stein. Zondag 16 Augustus zal de neomist zijn Eerste Plechtige H. Mis opdragen in de pa rochiekerk, waaronder de zeereerw. pater J. Pennoc'h uit het Missiehuis te Velsen de predikatie zal houden. Personalia. Voor het examen Fransch I.o. is geslaagd de heer L. Eggink. Zwemver. „Poelmeer". Door het be stuur der Zwemvereeniging „Poelmeer" te Oegstgeest is het diploma voor geoefend zwemmer(ster) uitgereikt aan: mevr. A. J. M. Kemperman, mej. Ans Verhaak, Geertje Ciggaar, Johanna Post, Greet Bosman, H. E. C. M. Kinnemaede, Bep van Eigen, Alida de Ruiter, Nelly van Grol, Marga Zand- voort, Beb van Eigen, H. E. M. Kinne maede; en de heeren: Joop Smit, H. A. Woudenberg, K. W. Nieuwszwaag, J. Wes terman, J. van Nes, A. Kraaysveld, L. van der Reep, P. P. C. Minderman, A. Hoekstra, W. de Nie, F. Ouwenhand en W. M. Op- pelaar. Gevestigd: J. Bennink van Leiden W. C. F. Oomsen van Voorburg M. C. Ris en gez. van den Haag M. J. Hes- kens Vein Leiden J .S. S. Oort van Am sterdam A. C. Poeliejoe van Leiden A. M. Bervoets van Leiden J. Nou wens van Slenaken J. J. Impeta van Rotter dam. E. Bouma Nieuwenhuis en gez. van Leiden M. W. F. Beenerink en gez. van Delft J. S. C. Olivier en gez. van Den Helder J. K. Kranen van Haarlem A. M. Meijer van Leiden A. E. Naar geb. Halfhide en gez., van Nijmegen H. W. M. Joosten van Bergen N.-H. A. A. Moo- den burgh van Delft G. de Stoppelaar •van Delfzijl A. J. de Neef en gez. van Zeist J. Copper van Amsterdam W. A. Vink van Brielle J. Kaak van Leiden Ja Lagaaij en gez. van Den Helder. Vertrokken: R. H. Roosen naar Lei den C. G. Meijer naar Delft J. W. J. Macadompis naar Leiden F. H. van Rijn en vr. naar Tsjecho-Slowakije J. H. van der Horst en vr. naar Rotterdam J. C. van Drunen en vr. naar Leiden A. L. van den Brand naar Rijnsburg H. M. Batteljee naar Leiden W. F. Graven- daal en vr. naar Leiden W. G. Michon naar Rijswijk Z.-H. H. J. van Straalen naar Veenendaal D. Vissers naar Zand- voort. OUD-ADE. Wilhelmina-feest. De voorbereidingen voor het te vieren feest op 26 Aug. a.s. zijn reeds weer in vollen gang. In deze week zal begonnen worden met 't ophalen der gelden. Evenals vorige jaren zal het bestuur hiervoor rondgaan en het hoopt dat alle ingezetenen dan hun mede werking weer zullen toonen. SASSENHEIM. Personalia. Voor het examen hoofdakte is geslaagd de heer W. van der Molen. STOMPWIJK. Geacht Publiek! Hebt u de aanplatw[y- jetten gelezen van „Herw. Levenskracht"? Onze speldjesdag wordt morgen gehouden. Morigen is de dag, dat u door onze collec- trices wordt aangehouden om een kleine bijdrage voor onze arme lijdende zieken, die verlagen, ja vurig verlangen him ge zondheid weder terug te krijgen. En dat kan, als u Zondag een speldje koopt. Mis schien weet u het, dat er honderden vaders en moeders en kinderen liggen te wachten om opgenomen te worden. En daarom is het juist, dat er zoo een groote oollecte noodig is. Denkt u eens, dames en heeren, u bent gezond, maar u zijt ook ouders van 8 of 10 of nog meer kinderen. En u moet opgenomen worden als het nog vroeg ge noeg is en u komt over een half of heel jaar weer gezond in uw huis terug. Dan bent u gelukkig. Als er dan een speldjes dag is, dan zegt u: Denk er om, „Herw. Levenskracht" staat vandaag, koopt een speldje. Maar als u er gelukkig nog niets van hebt ondervonden, zeg dan: ik koop een speldje uit medegevoel. Dus daarom, zeer vereerd publiek. Nu vragen niet wij, maar de zieken om opgenomen te worden en hun gezondheid terug te krijgen. Dus koopa allen een speldje. Steunt met uw bijdrage. Het is maar een dubbeltje. VOORSCHOTEN. .Jubileum. Gisteren herdacht Mej. L. de Groot den dag, dat zij dertig jaar aan het kinderhuis „Nieuw-Voordorp", een stichting der vereeniging Kinderzorg te 's-Gravenhage, verbonden was. 's Morgens werd zy d'oor alle inwonenden hartelijk gehuldigd; vele geschenken en een over vloed van bloemen getuigden van de groote waardeering, die haar arbeid ondervindt. Ook vele oud-verpleegden toonden haar nog niet te hebben vergeten, 's Avonds werd het feest in intiemen kring voortgezet en werd het woord gevoerd door den directeur, den heer I. Viveen, en door den voorzitter van het bestuur, den heer J. R. Snoek Hen- kemans. De secretaresse, Freule J. C. E. de Graef, overhandigde haar een geschenk in couvert. Verschillende voordrachten ver hoogden de feestvreugde. Het was reeds laat, toen de jubilaresse met eenige gevoe lige woorden dankte voor den onvergete- lijken dag, die men haar had bereid. Brand. Gisteravond brak er brand uit in een woonwagen, die benut werd als schuur, staande aan den Molendaan en toe- behoorende aan den heer de R. De brand weer bluschte het vuur met twee slangen op de spuit. De eigenaar van den schuur was zelf niet aanwezig, daar hij met zijn woon schuit elders vertoefde. De schuur is geheel vernietigd en de oorzaak van den brand is onbekend1. WARMOND. „St. Mathias". Hedenavond half negen zal de muziekvereeniging „St. Mathias" een uitvoering geven op de gemeentelijke muziektent terwijl ook de afdeeling zang een gedeelte van het programma zal ver zorgen. Met een beetje goed weer zal het zeker niet aan belangstelling ontbreken. Harddraverij. Het lag in de bedoeling van de Harddraverij commissie de drave rijen dit jaar te doen plaats vinden op een afgesloten terrein; hiervoor was ge kozen het voetbalveld van S.M.C. Des kundigen zijn echter tot de slotsom ge komen, dat dit terrein geen voldoende ruimte biedt, zoodat als steeds ook dit jaar de harddraverij wederom zal plaats vin den vanaf de Korenmolenburg. Het vol gende jaar zal echter uitgezien worden naar een ander terrein aangezien het ver keer op den Heerenweg dikwijls stagna tie in de afwerking van het programma veroorzaakt. Huizenbouw. Door den heer A. C. de Vroomen zal worden overgegaan tot ver bouw van zijn woonhuis en den bouw van twee geheel nieuwe woningen aan den Heerenweg alhier. TOONTJE VAN TEUTEN, DE MILLIONAIR. 157. Maar het liep gelukkig wel goed af. Het vlotje bleef drijven met Toontje en de boer er bovenop en langzaam dreven ze de haven uit, tot groot vermaak van de ntenschen die aan de havenkant naar deze vertooning stonden te kij ken. 158. Het vlotje werd door den wind steeds verder gedre ven en beiden waren al bang dat ze naar zee zouden drijven. Gelukkig was dit niet het geval en ze kwamen heelhuids aan de andere zijde van de haven terecht waar ze tegen ien wal konden opklauteren.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 16