STADS NIEUWS VRIJDAG 7 AUGUSTUS 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 IETS WARMER. DE BILT SEINT: Zwakke tot matige wind uit Noordelijke richtingen, meest half bewolkt, waar schijnlijk weinig of geen regen, iets war mer overdag. Hoogste barometerst.: 771.0 te Valentia. Laagste barometerst.: 750.3 te Ingoe. De depressie over Scandinavië vulde weer verder op, tengevolge waarvan de hoogedruk zich verder naar het Noord- Oosten uitbreidde. De secundaire depres sie, welke gisteren over de Iersche Zee lag, vulde op en trok Oostwaarts. Zij be vond zich hedenmorgen voor onze kust. Een nieuw lagedruk-gebied verscheen bij IJsland, hoogstwaarschijnlijk zal dit in Noord-Oostelijke richting trekken. Over het algemeen zijn de weersomstandighe den weer sterk verbeterd. Over het groot ste gedeelte van Duitschland, over Oosten rijk, Zwitserland en het Zuidelijk deel van Frankrijk, is het rustig weer met gering bewolking. De secundaire veroorzaakte nog betrokken of zwaar bewolkte lucht over ons land, België, Noord-Frankrijk, West-Duitschland en Oost-Engeland. Zwa re regens vielen nog over Scandinavië, terwijl verder Schotland en de Faroer nog regen van beteekenis hadden. De tempera tuur steeg over bijna het geheele gebied, slechts over Noord-Scandinavië en op de Britsche Eilanden daalde zij. Ten onzent is een omloopen van den wind naar het Noorden, met afnemende bewolking en lichte temperatuurstijging overdag te ver wachten. De vooruitzichten voor den Zon dag zijn gunstig. LUCHTTEMPERATUUR. 19.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Vrijdagnamiddag 9.10 uur tot Zaterdagmorgen 5.03 uur. HOOGWATERSTAND. Te Katwijk aan Zee op Zaterdag 8 Aug.: voorm. 6.49 uur en nam. 7.13 uur. WATERTE3IPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl", 18 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 19 gr. C. De tweefiets. „Neerlandia" komt met een goede ver betering van het woord: „tandem". Aan het einde der 19de eeuw, toen het rijwiel de wereld begon te veroveren, en vooral ingang vond in onze lage landen, ontstond hier het woord „fiets", dat thans niet meer te verdringen is en een echt Ne- derlandsch woord kan worden genoemd, waarin men de „snelheid" hoort, waarvan het ongetwijfeld de uitdrukking wil zijn (auto en vliegtuig waren nog geen mede dingers*). Toen ook ontstond het tweepersoons rijwiel („I cannot afford a carriage, but you'T look sweet in the seat of a bicycle built for two"), dat echter allengs zeldza mer werd. doch in den laatsten tijd blijk baar weer in de mode komt, maar hier nog steeds met het vreemde woord „tandem" werd genoemd. Ook mijn dochter wenschte natuurlijk mee te doen aan de nieuwe mode en ver raste ons onlangs door op zoo'n voertuig de reis te maken van Utrecht naar Den Haag. En nu was het tevens een verrassing voor mij te vernemen, dat ze onderweg op verschillende plaatsen den uitroep had ver nomen: kijk jongens, een „tweefiets". Laat ons nu dit korte teekenende echt Ne- derlandsche woord eens vasthouden. De „tandem" was bijna vergeten. Laat ons nu dien naam ook vergeten en het tweeper soons-rijwiel onder den nieuwen naam „tweefiets" weer welkom heeten. Dus in de aanstaande vacantie uitstapjes op de „tweefiets". Nader verneem ik, dat het woord „fiets" ontstaan is uit een vooral in het Oosten des lands indertijd gebruikte af schuwelijke verbastering van het Fransche „velocipede", luidende „fielesepee". Niette min is het thans ingeburgerd als gebruike lijke benaming voor het rijwiel (letterlijke vertaling van het Duitsche „Fharrad?") in onze spreektaal. LEEST DE ADVERTENTIES IN UW DAGBLAD. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. MONTEURS VAN EEN DAK GEVALLEN. Een van hen zwaar gewond. Bij het installeeren eener radio-anten ne op het dak van een boerderij zijn gis teren een tweetal arbeiders van „Radio Hertog" door het afbrokkelen van een stuk muur van ongeveer 7 meter naar beneden gestort. Een hunner C. N. bleef ernstig gewond liggen. Hij is onmiddellijk per ziekenauto naar het Acada Ziekenhuis te Leiden gebracht, waar bleek, dat hij behal ve een gebroken pols, ernstig inwendige kneuzigen had bekomen. De monteur J. R., die tegelijk naar beneden viel, kwam er met eenige schaafwonden af en kon, na in het ziekenhuis te zijn verbonden naar huis gaan. LANDSTORMDAG „ZUID-HOLLAND WEST". Het programma voor dezen landdag, be vattende niet minder dan 96 pagina's, be vat tal van mededeelingen, vermeldt de verschillende commissiën, platte grond van onze gemeente, terreinschets, uitslagen wisselbekerwedstrijd Z. H.: West en is verlucht met een serie keurige foto's van H. M. de Koningin; H. K. H. Prinses Julia na; Dr. H. Colijn; Mr. J. A. de Wilde, en voorzitter en andere leidende en vooraan staande figuren van de B. V. L. Omtrent het programma zelve kunnen we mededeelen dat dit is samengesteld als volgt: Vrijdagavond 21 Aug., aanvang precies 8 uur; 7.308.00 uur Des luidsprekers zingen verzorgd door het technisch bu reau G. T. B. te Den Haag; 8 uur Openings woord van den heer W. J. Spreij, voorz. v. d. pl. landstormcommissie te Alphen aan den Rijn; 8.05 uur Muziek, te geven door de R. K. Muziekverg. Leo XIII, di- recteud de heer S. Theelen; 8.20 uur Toe spraak van den heer P. A. Colijn, burge meester van Alphen aan den Rijn, lid van de gew. Landstormcomm. Z.-H. West, eere- voorz. v. d. pl. landstormcomm. te Alphen a. d. Rijn; 8.30 uur Zang van de Chr. Ge mengde Zangverg. „Hosanna", directeur de heer Kouwenhoven. 8.40 uur Declama tie van den heer J. L. Feijten, voordrachts kunstenaar te Utrecht; 8.50 uur zang chr. gemengde zangverg. „Hosanna", 9 uur groote taptoe te geven door tamboers van het regiment Grenadiers; hoornblazers van het regiment Jagers; trompetters van het 2e half regiment Huzaren, in samenwer king met de R. K. Muziekverg. „Leo XIII". 9.30 uur Declamatie van den heer J. L. Feijten; 9.40 uur Gelegenheid voor korte toespraken; 9.50 uur Muziek door de R. K. Muziekverg. „Leo XIII". 10 uur Zoek lichten v. h. verlichtingsbataljon van het korps genietroepen te Utrecht beginnen hun werk. Zij zoeken luchtdoelen. Deze luchtdoelen zullen ook komen. Drie sport- vliegtuigen zullen boven Alphen aan den Rijn kruisen; ze zullen aan de breede zoeklichtbundels trachten te ontkomen. En over de geheele Rijnstreek zullen de zoeklichtbundels kond doen van den ko menden Landdag van den B. V. L. Zater- damiddag 22 Augustus aanvang 2 uur, ter rein open 1 uur; 1.001.30 De luidsprekers doen vroolijke marschen liooren. Verzorgd door het technisch Bureau G. T. B. Den Haag; 1.30 uur ontvangt autoriteiten door het gemeentebestuur van Alphen aan den Rijn in het Paviljoen van het IJsbaanter- rein; 1.55 uur De autoriteiten begeven zich naar het terrein; 2 uur De Landdagvlag wordt geheschen; 2 uur Marsch te geven door het muziekkorps „Door Gunst Ver kregen", uit Nieuwe Wetering, dir. de Heer Corn, de Haan. 2.05 uur welkomst woord van den heer L. G. Rooyaards, voorz. v. d. gew. landst. comm. Z. H. W., 2.10 uur Carousselrijden, in uniformen uit de Napoleontischen tijd, uit te voeren door onderofficieren van het 6e reg. Veld-artil- lerie, onder leiding van opperwachtmees ter C. van Opstal; 2.30 uur Défilé v. d. B. V. L. onder leiding van Res. Majoor der Jagers J. P. Boots. Het V. L. S. K. Z. H. West wordt voorafgegaan door de tam boers van het regiment Grenadiers en de hoornblazers v. h. reg. Jagers. Défileer- muziek; Toespraken door Z. Exc. L. F. Duymaer van Twist; 3.30 muzieknummers; 3.40 toespraak Pater Borromaeus de Gree- ve O. F. M. uit Woerden; 4 uur Behen digheidswedstrijden door het V. L. S. K. motordienst; 4.30 uur Muzieknummer; 4.40 uur Springconcours door Onderoff. van het 6e regiment veldartillerie; 5.15 uur De balloncommandant Jan de Vogelaer maakt zijn luchtballon de „Mouche" II. De tech nische leiding berust bij de Ned. Ballon- sport verg. afd. Haagsche Ballonclub. 5.15 uur. De voorzitter der vergadering de heer J. Boesman zal een en ander vertellen, sluiting en uitreiking van prijzen. Damsport. De jubileumwedstrijden van den Ned. Dambond (groep Alphen - sohe Damclub) zijn deze week vervogd met de volgende resultaten. Afgebr. partij J. VerseputG. Zijlstra 20; 5e ronde: J. GodthelpK. v. Leeuwen afgebr.; E. C. v. OortJac. v. Oeveren afgebr.; J. Verse putJ. v. d. Horst 02: G. ZijlstraP. Verkade 20; 6e ronde: K. v. Leeuwen P. Verkade 1—1; J. v. d. Horst—G. Zijl stra 20; Jac. v. OeverenJ. Verseput 02; J. GodthelpE. C. v. Oort 20. De stand na de 6e ronde is als vo1pU_ gesp. gew. rem. verl. pnt. J. v. d. Horst 6 5 1 11—1 J. Godthelp 5 3 2 8—2 K. v. Leeuwen 5 2 2 1 6—4 E. V. v. Oort 5 3 2 6—4 J. Verseput 6 3 1 2 7—5 Jac. v. Oeveren 5 1 1 3 3—7 G. Zijlstra 5 1 4 2—8 P. Verkade 6 1 5 11—11 Kinderkoor „Oefening baart Kunst" Op het gisteren gehouden Nat. Zang- en Muziekconcours te Bunschoten, uitge schreven door de Chr. Zangvereeniging „Sursum Corda" aldaar behaalde het vo rig jaar opgerichte kinderkoor der R.-K. gem. Zangvereeniging „Oefening baart Kunst" alhier een tweede prijs in afdee- ling B met 267 punten. Ingekomen: Emma Szedmaky, echt- genoote van Leender van Roosendaal, van Papendrecht. Gijsbertha C. Simmerman, van Leidena Eliza van der Hucht, van Nijmegen. Ma art je de Jong, van Nieu wer-Amstel. Philippus Qualm, van Kou dekerk. Vertrokken: Melchert Manné, naar Lisse. Maria J. W. de Heij, naar Koude kerk. Neltje K. M. Kooij, naar Bode graven. Cornelis J. Samsom, naar Am sterdam, Teunis Baars en gezin, naar Haarlem. Geboren: Cornelis Jan z. van Jacob Koelewijn en Wympje Kampert. Pie- ter Jan z. van Teunds Zekveld en Neeltje de Haan. Janna, d. van Arie van Ge- meren en Cornelia van Donk. Anna Boudewina Margaretha, d. van Petrus Jo hannes Captein en Johanna Alida van der Tol. Jacobus z. van Cornelis Willem van den Wijngaard en Neeltje van Vliet. Martinus Adianus z: van Nicolaas An dreas Hoogeveen en Wilhelm in a Maria Verlaan. Cornelis z: van Willem Koop man en Martijntje van Brussel. Janne tje d. van Gerardus Mattheus Kersbergen en Johanna Broker. Gehuwd: Adrianus Wilhelmus Gerar dus van Leeuwen 26 j. en Maria Adriana van der Louw, 26 j. Leendert Ingen van Zwienen 24 j. en Gijsbertha de Pa ter 21 j. BODEGRAVEN. Roode Kruis De buscollecte van Dins dag j.l. ten bate van het Roode Kruis bracht ƒ71.43 op. Goede vangst. De heer W. v. d. Schaft alhier, ving deze week in de gracht nabij de Wierickerschans een edelkarper van. 15 pond.met de hengel. Volkszangcursus. Naar ons werd mede gedeeld is het niet de bedoeling van het bestuur van de „Graal" hier ter stede op te richten een nieuwe zangclub, doch slechts te geven een zangcursus voor volks zang. Aanvang dezer is bepaald op Sept. a.s. Men kan zich hiervoor opgeven bij de plaatselijke leidsters. Geboren: Maria Johanna Wilhelmina, d. v. R. H. M. Broekhuizen en M. J. Ver woerd. Adrianus, z. v. A. Hensen en J. van Egdom. Aaltje, d. v. A. H. van Oos- terom en A. van Oosterom. Getrouwd: W. van de Poll en G. M. van Benten. C. Hoogendoorn en M. H. Richter. C. Tromp en J. Schellingerhout. Gevestigd: B. Tuis, van Nieuwkoop; C. van Mourik, van Zwemmerdam; N. K. M. Kooij, van Alphen aan den Rijn. Vertrokken:! Visschedijk geb. Bosch, naar Amersfoort; C. J. M. Twaalfho ven, naar Jutphaas; H. Burger, naar Gouda; G..de Groot naar Leidschendam. BOSKOOP. „Herwonnen Levenskracht". Zondag 9 Aug. zal alhier aan de kerk een bloempjes- dag worden gehouden ten bate der Tuiber- culose-bestrijding. Gezien de groote nood der vele lijders, die op uitzending wachten, hoopt het plaatselijk comité, dat een ieder voor dit mooie doel een bloempje (of meer dere) zal koopen, waardoor bereikt wordt, dat een vader, moeder of kind wederom aan het gezin kan worden teruggegeven. Helpt daarom allen, door het koopen van een bloempje. Dinsdag 14 Aug. zal ten bate van ditzelf de doel in de gemeente een bloempjesdag worden gehouden. ZWAMMERDAM. De inbraak bij den burgemeester. De burgemeester van Zwammerdam, de heer P. Hoogeniboom, is thans uit het buiten land in zijn woonplaats teruggekeerd, zoo dat nu definitief kon worden vastgesteld, wat door de inbrekers, die zich in den nacht van Vrijdag op Zaterdag j.l. toe gang tot zijn woning hebben verschaft, is gestolen. Het blijkt, dat inderdaad al het tafel zilver is gestolen, alsmede een aantal gouden en zilveren voorwerpen, waarbij een gouden horloge met dito ketting. Ook een spaarpot van de kinderen hebben de dieven zioh toegeëigend, doch in de haast hebben zij nog een groot aantal sieraden, die in een toilettafel geborgen waren, over het hoofd gezien. Er is reeds eerder bij den heer Hoogen- boom ingebroken en bij die gelegenheid werd eveneens al het tafelzilver gestolen. Van de dieven ontbreekt tot dusver elk spoor. Personalia. Voor het politie-diploma van den Chr. Politiebond is geslaagd de heer A. B. Domburg. KOOPT BIJ HEN, DIE IN UW 3AGBLA0 ADVERTEEREN BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Agnes Johanna Maria, d. v. Chr. A. Dieben en A.'M. E. Beekman. Ca- rel, z. v. S. v. Oosten en J. Blansjaar. Eli- sabeth Johanna, d. v. L. J. A. Maissan en A. C. Brouwer. Ondertrouwd: J. Prins jm 31 j. en C. M. Poppen jd 24 j. R. K. COMMISSIE VOOR JEUGDIGE WERKLOOZEN. Een herinnering. Belanghebbenden worden er aan herin nerd, dat hedenavond en morgenavond ge legenheid bestaat om zich op te geven voor de werkkampen te Baarn (voor 2 weken) of te Egmond (voor 6 weken); men melde zich in het gebouw der St. Joseph's Gez. Ver., Rapenburg 52, tussohen 8.30 en 9.30. LEIDSCHE PROCESSIE NAAR ST. JEROEN. Met ongeveer tweehonderd deelnemers is gisteren de Leidsche processie naar St. Jeroen gehouden. De bedevaartgangers reisden per tram naar Noord wijk, waar in de wijdsche parochiekerk om half 10 een plechtige H. Mis werd opgedragen door den hoogeerw. heer deken A. H. M. J. Homulle, met assistentie van de wel- eerw. heeren L. Gudde en W. J. Hessing als diaken en subdiaken. Onder de H. Mis werd de preek gehouden door kapelaan Gudde. Des middags werd naar het Martelveld getrokken, waar de pelgrims werden toe gesproken door kapelaan H. Schrama. In de kerk teruggekeerd werd 'n relikwieën- processie gehouden, waarna relikwiever- eering. Te kwart voor vijf werd de Sacraments processie gehouden in den tuin van de pastorie, waarmede de bedevaart werd besloten. De Gregoriaansche gezangen tijdens Mis en Lof werden uitgevoerd door een ge deelte der Schola van de Leidsche deke nale kerk, onder leiding van kapelaan B. Dorbeck. Behalve de reeds genoemde geestelij ken, maakten ook de zeereerw. heeren pastoor Klaverweyden van het Kruishee renklooster in Zoeterwoude, pater de Greeve, Montfortaan, pater ten Brink O.F.M. van het klooster aan den Haagweg en de weleerw. heer Verboog, neomyst, de bedevaart mede. DE SLAGERS KOMEN BIJEEN. Gisteravond werd een spoedvergadering gehouden door de beide Slagers Patroons- Vereenigingen, om de zeer slechte toestan den in het slagersbedrijf te bespreken. Nadat de voorzitter de zeer druk bezoch te vergadering met een toespraak had ge opend, waarin hij uiteenzette, dat de tijd gekomen was om de vleeschprijzen te verhoogen, omdat de nood daartoe dringt, door de steeds oploopende veeprijzen, zoo wel die van de runderen als van de var kens, gaf hij alle leden gelegenheid zich over deze aangelegenheid uit te spreken. Uit de toen volgende bespreking bleek eerst recht hoe hoog noodig het is, dat de vleeschprijzen worden verhoogd. Besloten werd, dat de uit de samenwer kende vereenigingen gevormde commissie onder de oogen zal zien, wat er voor de leden te doen is, om verschillende mistoe standen in het bedrijf uit den weg te rui men. De vergadering verklaarde zich voor een verhooging der vleeschprijzen en besloot de hulp der couranten in te roepen om het Leidsche publiek in te lichten over d^ vele lasten,welke door de Regeerings- maatregelen op het bedrijf zijn gelegd. Na de rondvraag, waarbij nog verschil lende. interne aangelegenheden aan de or de kwamen, sloot de voorzitter de verga dering met dank aan alle aanwezigen voor de aangename toon bij de discussies ge hoord, de hoop uitsprekende, dat alle col lega's voor de gezondmaking van het be drijf zullen ijveren. BEEN GEBROKEN. Gistermorgen te half tien is op den Sta tionsweg de 60-jarige G. J. R., logement houder, wonende op de Longe Mare in bot sing gekomen met een wielrijdster. De man viel en brak het rechteronderbeen. Hy is door den E. H. D. naar het Academisch Ziekenhuis gebracht. ONVOORZICHTIGE JONGEN. Gistermorgen is in de Mauritsstraat de 8-jarige K. v. K., wonende in de Alexander- straat zonder uit te kijken voor een gepar keerde auto langs de straat overgestoken, waarbij hij in botsing kwam met een wiel rijder. Hij bleef versuft liggen, maar kwam spoedig weer bij. De E. H. D. constateer de een lichte hersenschudding en eenige lichte verwondingen en bracht den knaap naar het Academisch Ziekenhuis. DOOR EEN BROEIKASRAAM GEVALLEN. Gistermiddag te 4.30 uur is in de P. J. Bolkstraat de 4-jarige H. B. bij de ouder - yijke woning door een raam van een broei kas gevallen. Het kind kreeg snij wonden aan de rechteronderarm en is door den E. H. D. naar het Academisch Ziekenhuis ge bracht. AGENDA LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 3 tot en met Zondag 9 Aug. a.s. waargeno men door de apotheken: M. Boekwijt, Vischmarkt 4, telef. 552 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, telef. 274. St. Joseph's Gez. Vereeniging. Zondag a.s. wordt door de Onftwikkelings- dub „Petrus Canosius" een excursie gehou den (per fiets) naar de Bisschoppelijke Nij verheidsschool te Voorhout. Het vertrek is bepaald op 2 uur, vanaf het Gezellenhuis. Alle Gezellen kunnen er aan deelnemen. „St. Raphaël'.. Het bestuur herinnert de leden aan de Eerste Plechtige H. Mis van den weleearw. pater L. G. Brandenburg O.Praem., zoon van een der leden van „St. Raphaël", op Zondag 9 Aug. 10 uur in de Parochiekerk van St. Joseph en O. L. Vr. Hemelvaart. Verzoeke zooveel mogelijk aanwezig te zijn. Receptie Zondag van 13.30 tot 14.30 uur in de Maria-Gijzensteeg. Het op naam-stempelen van Rijwiel- belastingmerken. Sedert een week is op het hoofdpost kantoor alsmede de bijkantoren en agent schappen een ware „run" om zich een rij- wielbelastingplaotje aan te schaffen. Uit den aard der zaak levert natuurlijk het hoofdpostkantoor het grootste aantal de zer rijwielmerken af. In de Cito rijwiel bewaarplaats aan den Stationsweg 39 heeft de vereeniging voor onvolwaardi- gen (A. V. O.) een ponsmachine geplaatst waar zij, die ecnigermate tegen diefstal en verlies van hun plaatje gevrijwaard wenschen te blijven, tegen betaling van één dubbeltje hun naam en adres in het rijwielplaatje kunnen laten ponsen. Naar wij vernemen zijn er tot heden toe ongeveer duizend van deze rijwiel- merken van naam en adres voorzien. Voorloopig is de gelegenheid tot het doen indrukken van naam en adres in deze plaatjes tot en met Zaterdag a.s. open gesteld. Aan de stempelgelegenheid zijn even eens rijwielplaatjes verkrijgbaar. Het Raadslid, de heer Snel, heeft de volgende vragen bij B. en W. ingediend: 1. Hebben B. en W. kennis gekregen van de plannen der regeering, welke beoogen het intrekken van de huurtoeslag, en zijn deze reeds officieel ter kennis van het Ge meentebestuur gebracht? 2. Indien vraag 1 bevestigend wordt beantwoord, willen B. en W. dan een onderzoek doen instel len naar de gevolgen, welke deze maat regel voor de werkloozen zal hebben? 3. Wordt de meening van steller dezer vra gen, dat de positie der werkloozen geen enkele verslechtering meer gedoogt, ook gedeeld door B. en W.? Zijn B. en W. met steller dezer van meening, dat het onmogelijk is van de geldende steunbe dragen, de huren boven 3.50 ten volle te voldoen? 5. Zijn er bij B. en W. plan nen in voorbereiding tot verlaging der hu ren der gemeentewoningen, bewoond door werkloozen, indien de intrekking der huur toeslag door gaat? 6. ïs er door B. en W. bij de regeering blijk van gegeven dat in trekking der huurtoeslag voor de werk loozen niet te dragen is? 7. Willen B. en W. van hetgeen zij in deze hebben gedaan, of binnenkort voornemens zijn te doen, aan den gemeenteraad mededeeling doen. De eerstvolgende vergadering van den gemeenteraad zal plaats hebben op Maan dag 17 Augustus 1936 a.s. in de beneden zaal van het gebouw „Tot Nut van 't Al gemeen", Steenschuur 21. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g: 2567. N.V. Fabriek van Suikerwerken v.h. Gebroeders Pel, Leiden, Morschweg 50—58. N. Comm.: Wed. M. H. E. PelVan der Lelie, Wassenaar. Nieuwe inschrijving: 6796. Automobielhandel en Garagebedrijf P. Loos, Alphen aan den Rijn, van Boetzelaer- straat 2. E.: P. Loos, Alphen aan den Rijn. Voor het examen hoofdacte is te Am sterdam geslaagd de Eerw. Zuster Hen- rica van de Congregatie der Eerw. Zus ters Franciscanessen van Bennebroek (mej. J. C. M. Colla). Voor het examen ter verkrijging van het politiediploma van den Bond van Christelijke politie-ambtenaren zijn ge slaagd, met aanteekening, de heeren A. J. J. Linderhof en A. M. Oude Alink; het gewone diploma behaalden de heeren H. Boorsma, W. de Groot en H. J. Broeksema. Het Comité Steun Katz heeft thans 340.6814 ontvangen. Het comité verzoek! thans, geen gelden meer te sto'-'^n.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2