VRIJDAG 7 AUGUSTUS 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 11 Tusschen de bedrijven door werden en kele afgebroken partijen uitgespeeld. Ir. kele afgebroken partijen uitgespeeld. Ir. Westra maakte nog remise met den be kenden Amsterdammer Morrison, terwijl hij zijn partij tegen den Goudschen speler v. Tongerloo, die schier onverslaanbaar leek, tot de zesde ronde, verloor. Verder won v. Tongerloo zijn partij uit de derde ronde van Morrison. Laatstge noemde versloeg Deckers en maakte, zoo- als wij zeiden, remise met Ir. Westra. Van Tongerloo heeft thans de leiding met 5 uit 6, terwijl Ir. Westra met 3 uit 6 op de vierde plaats staat. OEGSTGEEST. Zilveren Klooster-jubileum. Op Zater dag 15 Aug. a.s. zal het 25 jaar geleden zijn dat de Eerw. Zuster Rustica van „Duin zicht" te Roosendaal werd geprofest. De Eerw. Zuster is voor velen in de pa rochie geen onbekende, want bijna al die jaren heeft ze in Huize „Duinzicht" haar arbeid verricht. Het zal haar dien. dag zeer zeker dan ook niet aan belangstelling ont breken. Propagandaclub. In „St. Willibrord" heild de propagandaclub haar jaarverga dering. Onder voorzitterschap van den heer G. Hoogervorst, die bij de opening zijn leedwezen uitsprak over de geringe op komst. Over 't algemeen kan men dit toe schrijven aan den zomertijd, wijl de lust om te vergaderen dan ontbreekt. De voor zitter deed vervolgens eenige mededeelin- gen over een bespreking met het dage lij ksch bestuur van de R.K. Staatspartij, over een te houden propaganda-avond tot verkrijgen van nieuwe leden voor Staatspartij alsook voor de propagandaclub, wat, gezien de actie van andere richtingen, dringend noodig is. Nog te veel Katholie ken houden zich afzijdig. Bedoelde avond zal vermoedelijk einde September of tegen October worden gehouden met als spreker de heer Kasteel. Nadere besprekingen zul len met het dagelij ksch bestuur van de Staatspartij nog wel moeten worden ge houden. De periodiek aftredende bestuursleden, de heeren Jac. de Groot en L. Stijgers, wer den herbenoemd. In een vacature werd voorzien door de benoeming van den heer Joh. v. d. Post. De penningmeester, de heer G. van Dijk, rapporteerde den financieelen toestand der vereeniging en er bleek een batig saldo aan wezig. Nadat boeken en bescheiden door een commissie waren nagezien en in orde bevonden, werd de penningmeester gedé- chargeerd. De voorzitter herinnerde voorts de leden eraan, dat voor a.s. winter wederom veel werk te wachten staat. Spreker hoopte, dat allen wederom bereid zullen zijn de ver schillende wijken te bewerken en te trach ten nieuwe leden voor Staatspartij en pro pagandaclub te winnen. Door een paar leden werden voorts nog vragen gesteld in verband met de te voe ren propaganda, die tot genoegen door den voorzitter werden beantwoord. Onder dankzegging voor de belangstelling en aangename besprekingen sloot de voorzit ter de bijeenkomst. Het a a Koninginnefeest. Naar we vernemen heeft het bestuur der Oranje- Vereeniging wijziging moeten brengen in zijn plannen betreffende de herdenking van de verjaardag van H. M. onze Ko ningin. De reeds traditioneel geworden avond optocht zal ditmaal niet doorgaan. Aan de tot alle plaatselijke vereenigingen ge richte oproep tot deelname heeft slechts een drietal vereenigingen gehoor gege ven, zoodat het bestuur zich verplicht, heeft gezien van het houden dezer licht- stoet af te zien. Echter zijn bereids maatregelen geno men om toch de avond te vullen op een wijze die zeker de algeheele instemming der burgerij zal vinden. Alhoewel de plannen om aan het mid dagprogramma uitbreiding te geven, eenigszins belemmerd werden door het feit dat op het A.S.C.-terrein geen hippi sche demonstraties kunnen worden gege ven, toch is het bestuur erin geslaagd zich voor dien dag de medewerking te verze keren van het alom bekende en tot ver over onze grenzen beroemde St. Lauren- tius- en St. Gangulphus-gilde uit Huissen bij Arnhem. Niet minder dan 35 leden van dit gilde zullen in hun kleurrijke uniformen het folkloristisch zoo bekende vendelzwaaien demonstreer en. We hopen in een volgend nummer uitvoerig terug te komen op deze uiterst belangwekkende demonstratie. Ter vervanging van de avondoptocht heeft het bestuur een avond-programma samengesteld, waarin de Huissensche ven- delzwaaiers bij verlichting van bengaalsch vuur een sprookjesachtige vertooning zul len geven. Een der bekende Oranjefilms wordt vertoond, terwijl besprekingen wor den gevoerd om tot slot een taptoe te doen uitvoeren. Omtrent de samenstelling der volksspe len kunnen nog geen volledige gegevens worden gepubliceerd. Wel zal dit jaar een vliegerwedstrijd worden gehouden, zoodat de jongens hun vacantie goed benutten kunnen. Der traditie getrouw zal het ringrijden met karretjes ook dit jaar gehouden wor den, kortom het bestuur der O. V. geeft zich alle moeite een zoo interessant mo gelijk programma voor 31 Augustus sa men te stellen. RIJNSBURG. Tuinbouw. Bloemkool is thans het hoofdproduct van aanvoer, aangevuld met wat eerstelingen en een flink kwantum eigenheimers. De groenteprijzen zijn zeer naar genoegen van de tuinders. Voor bloemkool wordt in de eerste soort van 10.30 tot 14.70 betaalt, tweede soort kan gemakkelijk van 6.40 tot 9.30 ha len. Peen is ook goed gevraagd. Wasch- peen brengt van 3.80 tot 5.10 per 100 K.G. op. bospeen van 4.50 tot 7.10 per 100 bos. Kroten gaan voor 0.90 tot 1.30 per 100 bos. TER AAR. St. Joseph-Gezellen. In een spe ciaal belegde bijeenkomst heeft de Senior van de St. Joseph-Gezellenvereeniging, de heer A. W. v. d. Hoorn, afscheid geno men van z'n gezellen. Hierbij waren te genwoordig de Z. E. H. Pastoor, de W. E. Kapelaan, Raad van Bestuur en alle Ge- zellenleden. Na opening door den waarn. Senior, J. Zwirs, en verwelkoming is het allereerst de Praeses, die met gemengde gevoelens afscheid neemt van den Senior. Vooral werd door Z. E. het vele werk geprezen wat door den Senior altijd op verdienste lijke wijze is verricht, zonder zich op den voorgrond te plaatsen. Door de ijver, tact en goed voorbeeld hebt gij de vereeniging op een hoog peil gebracht. Dat Gods ze gen rijkelijk moge nederdalen over het aanstonds te stichten gezin, is pastoors hartelijke wensch. Voor den Vice-Praeses was Het een zware avond om nu iemand te zien heengaan waarmee steeds op een prettige wijze is samengewerkt en die een groote steun is geweest voor het parochie leven. De taak van Senior is geenszins een gemakkelijke en benijdenswaardige, maar wel een opofferende. Doch bij al de weemoedige stemming is er nog een vreugde-punt: nu hebben wij nog een kort moment een bruidegom in ons mid den! De kapelaan dankt hem spontaan voor z'n steun en doet de toezegging na mens alle leden, om in deze dagen veel voor hem te bidden. Als de heer P. van Dam, uit naam vam den Raad van Bestuur, een dankwoord heeft gericht aan den scheidenden Senior voor diens grooteche taak, brengt de waar nemend Senior een laatste hulde als tolk van de leden. Op een zeer uitvoerige en duidelijke wijze werd het ontzaggelijk vele werk belicht wat tijdens dit Senio- raat is tot stand gebracht. Vanaf de op richting dus zeven jaren lang heeft onze Senior laten zien hoe de vier devie zen moesten beleefd worden, zooals het een echt gezel betaamt. In waarheid was hier een Senior, de schakel tusschen priestervader en gezel. Den wensch uit sprekende weldra in z'n huwelijk de be kroning van „gezel-zijn" te zien, over handigde spr. hem uit dankbaarheid nog twee mooie teekeningen van Toorop, zulks als uitdrukking van de waardeering en hoogachting, die dt gezellen mee zich dra gen voor hun eerste Senior. Nu sprak de Senior eenige dankwoor den, de verklaring eraan toevoegende steeds met liefde het werk voor de ver eeniging gedaan te hebben, wat dank zij de gulle medewerking der leden vlot en gemakkelijk ging. Hij spoorde hen aan dezelfde volgzaamheid te toonen bij den volgenden Senior, en met even grooten steun. Aan het einde gekomen van deze bui tengewone bijeenkomst worden de leden krachtig aangespoord allen deel te nemen aan de stoet, waarmee een oud-gezel, de weleerw. pater Akerboom, als priester voor het eerst zijn intrede doet in onze parochie. WARMOND. Reclame-actie „Kindergenot". Een be kend zakenman heeft eens gezegd, dat een goed opgezette reclame steeds met succes bekroond wordt. Het comité „Kindergenot" zal dit gezegde zeer zeker onderschrijven, want de reclame-actie, die door dit comité is gevoerd ter bevordering van de belan gen van den middenstand is inderdaad een groot succes geworden. Mocht het comité den kinderen in het voorjaar reeds een prachtig geslaagde feestmiddag bezorgen, thans stond een uit stapje op het. programma naar Amsterdam met een bezoek aan de Artis. Ruim 240 kinderen namen aan dit uit stapje deel en om hieraan te kunnen deel nemen moest voor ieder kind een bedrag van ƒ120.aan zegels geplakt zijn. Voor de enkele zakenmenschen, die nog steeds geen heil zien in deze actie ter rustige overpeinzing. Des morgens werd onder tromgeroffel naar het station gemarcheerd, waar een extratrein gereed stond om de kinderen naar de plaats hunner bestemming te bren gen. Zij waren vergezeld van de leden van het comité „Kindergenot", terwijl een 12- tal dames zich geheel belangloos beschik baar hadden gesteld om de kleinen tijdens het uitstapje te verzorgen. Wat het uit stapje zelf betreft, dit is voor de kinderen een onvergetelijk tochtje geworden, waar op zeer veel is genoten. Te ongeveer acht uur kwam de extra trein weer in War mond aan. Bij het station hadden zich de beide muziekcorpsen opgesteld en werd onder de opwekkende toonen van de mu ziek allereerst een rondgang gemaakt door het dorp. Mede waren aan het station aan wezig de ouders der kinderen, die zich eveneens bij den stoet aansloten, zoodat het geheel geleek op een glorieuse intocht. Toen allen op het plein nabij hotel „De Stad Rome waren aangekomen, nam de voorzitter van het comité, de heer S. G. v. Stijn, het woord om de kinderen en de aan wezige ouders als volgt toe te spreken: „Zoo is de dag dan voorbijgegaan, waar op gij allen reeds maandenlang gewacht hebt. Voor de ouders was de vraag: hoe zul len de kinderen dezen dag zich amuseeren, doch voor de leden van het comité diende nog een andere vraag gesteld te worden, een vraag van veel grootere beteekenis, namelijk: zullen de middenstanders het in hun zaken kunnen zien, dat het streven van het comité succes heeft? Spreker meende deze vraag bevestigend te mogen beant woorden, doch deed een beroep op allen om het comité in zijn streven te blijven steu nen, want, aldus spreker, er is in deze nog meer te bereiken. Spreker eindigde zijn rede met een woord van dank aan allen, zonder uitzondering, die hadden medege werkt om dezen dag zoo schitterend te doen slagen. Speciaal bracht spreker een woord van dank aan den Burgemeester en Wet houder Zwetsloot, die bereid gevonden wa ren de kinderen bij hun thuiskomst een hartelijk welkom toe te roepen, een atten tie, door het comité op hoogen prijs ge steld. Hierna nam de Burgemeester het woord om te wijzen op het groote nut van dit comité en de sympathieke wijze waar op het comité zijn doel nastreeft. Nadat nog door de kinderen gezamenlijk het bekende „Zegellied" was gezongen, werd nog een SPORT WIELRENNEN ZES AVONDEN-WIELERWEDSTRIJDEN TE ALPHEN AAN DEN RIJN Ondanks het minder gunstige weer zijn gisteravond de wedstrijden op het A.V.V.- terrein voortgezet. Om 7 uur werd begonnen met een wed strijd voor de leden van de Haagsche Wie lerclub „Voorwaarts". In verband met den toestand der baan werd de afstand gere duceerd tot 20 ronden. De uitslag was: 1. Tap, 2. Oerlemans. Onmiddellijk daarna werd de koppel wedstrijd gehouden. Door de gladheid van het terrein was de jury genoozaakt dé wedstrijd 'te bekorten tot pl.m. 40 minu ten. Verschillende valpartij tj es deden zich voor, zoodat er slechts één klassement werd verreden. De uitslag was: 1. Grim- meB^ts 5 p. 2. RiethovenVerburg 3 p. 3. HofstedeTeggelen 2 p., 4. v. Leeuwen Schuier 1 p. De totale stand van drie avonden: 1. VerbudgRiethoven 16 p. 2. Dhaenen Duquesnoy 2 p. op 1 ronde. 3. Ramp- Hollander. 4. Hofstedev. Teggelen bei den 6 p. op 2 ronden. 5. GrimmeBats 5 p. op 4 ronden. 6. v. LeeuwenSchuier 1 p. op 4 ronden. Wegens niet opkomen van de renners Strijk en Verbaan werd een nieuwe ploeg gevormd tusschen v. Leeuwen en Schuier. Hedenavond om 7 uur worden de wed strijden voortgezet. ROMAIN MAES TOT 1 OCTOBER, DANNEELS TOT 75 SEPTEMBER A.S. GESCHORST. Wegens opgeven in de ronde van Frankrijk. Het uitvoerend comité van den Belgi schen Wielerbond heeft na een langdurige zitting besloten de renners Romain Maes en Danneels, die in de 30ste ronde van Frankrijk voor België uitkwamen, resp. tot 1 October en 15 September a.s. te schorsen. Dit besluit is genomen in ver band met het feit, dat Romain Maes, win naar van de vorige ronde /van Frankrijk, en Danneels zonder geldige reden heb ben opgegeven. WERELDKAMPIOENSCHAPPEN WIELRENNEN. De Belgische ploeg. Het uitvoerend comité van den Belgi schen Wielerbond heeft besloten de vol gende renners naar de wereldkampioen schappen wielrennen, welke op 29 .en 30 Augustus en 1 en 3 September te Zurich en 6 September te Bern zullen worden ge houden, af te vaardigen: Sprint: Arlet en Scherens. Stayers: Ronss§ en Geens. Amateurs-baanrenners: Cools, Pirotte, Hendrickx en Collard. Professional-wegrenners: Jan Aerts, Bondeul, Vissers, Sylver Maes, Marcel Kint, Dignef en Gustaaf Deloor. Aamateur-wegrenners: Putzeys, Garre- beek, Vandermotte, Deslootere, Paar, Adams, Massart en Lowagie. Hieruit zul len ter plaatse de vier definitieve ren ners worden aangewezen. ZWEMMEN CARTONNET GEWOND BIJ EEN AUTO-ONGELUK. De bekende Fransche zwemmer Jacques Cartonnet werd bij een auto-ongeluk nabij Nice ernstig gewond. De Fransche zwem mer was met een directeur van een Fran sche filmmaatschappij en zijn echtganoote een auto-tocht gaan maken. Op een berg weg nabij Grasse, die ter plaatse zoo nauw is, dat twee voertuigen elkaar niet kunnen passeeren, gebeurde het ongeval. Carton net, die er vrij ernstig aan toe was, moest naar een ziekenhuis worden vervoerd. Zijn medepassagiers werden slechts licht ge wond. rondedans .gemaakt om de muziektent, waarmede deze zoo schitterend geslaagde dag weer ten einde was. Zijn we wel in gelicht, dan staat in de komende winter maanden voor de kinderen weer een mooie feestdag op het programma en wij twij felen dan oo kniet ,of de komende maanden zuil enstaan in het teeken van zegeltjes plakken. SCHAKEN TWEEDAAGSCHE WEDSTRIJD TE NOORDWIJK. Op Vrijdag 14 en Zaterdag 15 Augustus zal te Noordwijk een tweedaagsche schaak wedstrijd worden gehouden, waaraan iedereen kan deelnemen. Er wordt ge speeld op Vrijdag 14 Aug. des middags van 2—6 (le ronde) en van 711 (2e ronde) en op Zaterdag 15 Aug. des middags van 26 (3e ronde). De afgebroken partijen zullen daarna worden beslist, of des avonds wor den uitgespeeld. De wedstrijd wordt gespeeld in het Café Restaurant „Seinpost" te Noordwijk aan Zee, het inleggeld bedraagt 0.75. Men kan zich met bijvoeging van het inleggeld op geven aan de Directie van „Seinpost", aan den heer A. Leenheer, Voorstraat 89 te Noord wij k-Binnen, voorzitter der Nuts- schaakelub „Daniël Noteboom", aldaar als mede bij den heer G. Bosscha, H. Rijndijk 264 alhier, die op verzoek zich bereid ver klaard heeft den wedstrijd te leiden. De Leidsche spelers W. H. v. d. Nat, mr. A. G. de Blécourt, I. Zitman, J. Koet en Th. Couwenberg gavén zich reeds op. Er wordt in 3 klassen gespeeld. DE WEDSTRIJDEN VAN DEN KON. NED. SCHAAKBOND TE UTRECHT. De vijfde en zesde ronde. Mevr. Roodzant verliest van Mevr. Scheltens! Donderdagmorgen speelde men te Utrecht de vijfde ronde van de wedstrij den van den Kon. Ned. Schaakbond. In de damesgroep verliep alles volgens de ver wachtingen, doch in de Heerengroep I ver wekte de nederlaag van v. Doesburgh te gen v. Scheltinga eenige opwinding, ter wijl Prins slechts ternauwernood remise behaalde tegen Koomen. In de tweede groep vergrootte v. Mindeno zijn score door Stumpers te verslaan. De volledige uitslag van de vijfde ronde luidt: Damesgroep: v. PraagHeemskerk 01, v. Aalst Scheltens 01, Roodzant—Mazirel 1—0, Majode Sain 01. Groep I: Belinfante Mulder 0—1, Koomen—Prins 1/2—1/2. v. Doesburgh—v. Scheltinga 0—1, Knop pers—v. Steenis 1/2—1/2. Groep II: Bos schaFrik 10, PolakBoersma 01, v.' MindenoStumpers 10, Boekdrukker den Hartog afgebr. Des middags werden afgebroken par tijen uitgespeeld. Prins boekte zijn eerste nul door zijn op verlies staande partij te gen Scheltnga na enkele zetten op te ge ven. Laatstgenoemde kwam hierdoor mede aan den kop. In groep II gebeurde iets dergelijks; Mindeno verloor van Hartoog. De, overige uitslagen der afgebr. partijen waren: Damesgroep: v. Aalst—Roodzant 01, v. AalstMajo 10. Groep I: Mulder Knoppers 1/21/2. Groep II: Stumpers Boersma 10. De 's avonds gespeelde zesde ronde bracht sensatie; de Ned. kame- pioene Mevr. Roodzant verloor nl. door tijd nood van Mevr. Scheltens en Prins pres teerde het, met de vermoedelijk nog nooit gespeelde opening 1. Ph3 b6 2. Pa3! in 22 zetten v. Doesburgh te verslaan! De verdere uitslagen waren: Damesgroep: de Sain Heemskerk afgebr., MazirelMajo 01, v. Praagv. Aalst afgebr, Groep I: v. Stee nis—Mulder afgebr., v. Scheltinga—Knop pers 1/21/2, BelinfanteKoomen 01. Groep II: HartoogFrik 01, Stumpers Boekdrukker afgebr., Boersmav. Minde no 01, BosschaPolak 10. De leiding hebben resp. Mevr. Roodzant met 4.5 uit 6, Prins en Scheltinga 4.5 uit 6 en Mindeno 5 uit 6. Onze oud-stadgenoot W. H. Bosscha Bosscha junior wel te verstaan houdt zich in het zeer sterke milieu uitstekend en wist 's morgens zijn partij uit de vijfde ronde tegen den bekenden vertegenwoor diger van den Noordelijken Schaakbond Frik uit Bedum, te winnen. Des avonds bleek hij wederom keurig op dreef te zijn en den Amsterdammer Polak te verslaan. Bosscha staat er thans met 4 uit 6 na v. Mindeno het beste voor! Morgen spelen zij samen! In de derde groep is onze stadgenoot Ir. Westra er thans wat beter ingekomen. Hij slaagde er in de vijfde ronde in, den Haag- schen speler v. Berkel te verslaan. De volledige uitslag van de vijfde ronde in deze groep luidde: H. J. WestraB. v. Berkel 10 E. M. MorrisonH. G. Deckers afgebr. J. G. NijssenH. Levie 10 C. J. v. RoijenC. F. v. Tongeloo 01 Des avonds vond de zesde ronde plaats. De heer Westra behield zijn goede vorm en wist wederom een winstpunt te boeken, tegen Decke.rs (Nijmegen). De volledige uitslag van deze ronde luidde: B. v. BerkelC. F. v. Tongerloo 10 H. G. DeckersIr. J. Westra 01 H. LevieE. M. Morrison 01 C. J. v. RoyenJ. G. Nijssen 01 VAN TEUTEN VOETBAL BELGIE—NEDERLAND 4 APRIL TE ANTWERPEN? De voetbal-landenwedstrijd Nederland België en BelgiëNederland waren oor spronkelijk op resp. 4 April en 2 Mei 1937 vastgesteld. Naar wij vernemen heeft ech ter de Koninklijke Belgische Voetbalbond tot den K. N. V. B. het verzoek gericht, den uit- en thuis-wedstrijd te evrwisse- len, zoodat BelgiëNederland op 4 April a.s. in Antwerpen zou worden gespeeld en NederlandBelgië op 2 Mei. Een beslis sing hieromtrent zal echter eerst op' de as. bondsvergadering van den K. N. V. B. welke op 30 Augustus a.s. te Schevenin- gen zal worden gehouden, genomen wor den. QUICK BOYS—TER LEEDE. Morgenmiddag om 6 uur spelen Quick Boys uit Katwijk en Ter Leede uit Sas- senheim op het Sportmanterrein de beslis singwedstrijd om de le of 2e prijs. S portmanAbstinentia. Zondag krijgt Sportman bezoek van de Oosterbeeksche Voetbalvereieniging „Ab stinentia". Dit elftal speelt le kl. Arnh. Voetbalbond. Vanaf 11.30 uur spelen de ju niores le en 2e elftal. Deze vereeniging bestaat uit geheelonthouders. WILT U IETS WETEN? Vraag inzake maandelijksche aflos sing van een schuld. Antwoord: Uw schuldeischer behoeft geen genoegen te nemen met gedeeltelijke betalingen. Hij kan zeer zeker uw faillis sement aanvragen. Of de rechtbank deze aanvragen zal inwilligen, zal geheel af hangen van de aanvaardbaarheid van uw voorstellen. De kosten van het faillisse- ment worden verhaald uit de opbrengst van de verkochte goederen. V r a a g J. M. te L. inzake de tekst van het K. B. van 30 Maart 1935 Staatsblad 162 en art. 38 der Nijverheidsonderwijs- wet. Antwoord: Aan het afdrukken van art. 38 alleen hebt u niets. De tekst van het genoemde K. B. is te uitgebreid om weer te geven. U kunt beide teksten aan ons bureau ter inzage krijgen. Vraag: Welke is de voordeeligste weg en hoeveel K.M. van Ter Aar naar Enk huizen? Antwoord: Ter Aar, Nieuwveen, Uit hoorn, Amstelveen, Ilpendam, Purmerend, Oorhuizen, Hoorn, Enkhuizen, 79 K.M. Vraag: Wat is de kortste weg van Leiden naar den Bosch. Moet ik ook nog een fietskaart hebben in Brabant. Hoeveel ponten moet ik over en waar, en hoeveel K.M. per fiets? Antwoord: Leiden, Utrecht, Kuilen burg, Zaltbommel, Den Bosch, 100 K.M. Een wegenkaart voor Brabant kunt u aan iedere secretarie aldaar krijgen. Vraag: Welke is de kortste weg en hoeveel K.M. van Stompwijk naar Leer dam en van Renooy (vlak bij Leerdam) naar Loevenstein. Waar moet ik dan over varen. Antwoord: Stompwijk, Zegwaart, Gouda, Bergambacht (pont), Goudriaan, Leerdam. Leerdam 75 K.M. Gorinchem (pont) Loevestein 13 K.M. Vraag: Welke is de kortste weg per rijwiel van Hazerswoude naar Antwerpen, Brussel, Luxemburg, Genf? Hoeveel K.M.? Antwoord: Hazerswoude, - Zoeter - meer, Rotterdam, Dordrecht, Moerdijk, Opdenbosch, Roosendaal, Esschen, Maria ter Heide, Antwerpen. Voor buitenlandsche reizen wende u zich tot een reisbureau. Van Hazerswoude naar Antwerpen is 121 K.M. DE MILLIONAIR. 155. Ze gooiden met planken en met afvoerbuizen, maar alles was mis en daar de weg tamelijk schuin was ontstond er vanzelf een rollend vlotje. 156. Toontje van Teuten en de boer kwamen op het vlotje terecht en rolden daarmee naar beneden, recht op de haven aan. „Dat loopt nooit goed af", zei Toontje benauwd. „Daar ben ik ook bang voor", stotterde de boer.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 11