Het Olympisch hockeytournooi. De Nederl. zwemsters, polo spelers en roeiers in Berlijn. WOENSDAG 5 AUGUSTUS 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 MODERNE VIJFKAMP. DE STAND NA DRIE ONDERDEELEN. Na drie onderdeelen van den modernen vijf kamp (de 5000 meter terreinrit, het degenschermen en het pistoolschieten) luidt de stand als volgt: 1. Handrick (Duitschland) plaatsings cijfer 4.101/2 punt; 2. Thofelt (Zweden) 6.20 punten; 3. Leonard (Ver. Staten) 1.26 punten; 4. Abba (Italië) 10.26 1/2 punt; 5. Weber (Ver. Staten) 2.26 1/2 punt; 6. Escuyer de le Court (België) 20.27 1/2 punt; 7. Orban (Hongarije) 21.37 1/2 punt; 8. Starbird (Ver. Staten) 23.40 punten; 9. Kettunen (Finland) 12.42 punten, 10. Bartha (Hongarije) 3.46 1/2 punt; 11 Lemp (Duitschland) 11.43 punten; 12. Mollet (België) 32.47 punten; 13. Van Geen (Ne derland) 14.471/2 punt; 14. Chretien (Frankrijk) 8.55 punten; 15. Wysz (Zwit serland) 25.56 1/2 punt; 16. Boisman (Zwe den) 9.57 1/2 punt; 17. Van der Horst (Ne derland) 14.57 1/2 punt;. 18. Grundbacher (Zwitserland) 7.58 punten; 19. Rodriguez Casillas (Mexico) 35.581/2 punt; 20. Scheere (België) 31.60 1/2 punt; 21. Cecca- relli (Italië) 27.67 1/2 punt; 22. Ongera (Italië) 27.67 1/2 punt; 23 Ealtatzis (Grie kenland) ,22.69 punten; 24. Bouazzat (Frankrijk) 29.69 1/2 punt: 25. Gyllenstier- na (Zweden) 39.71 1/2 punt; 26. Mac Dou- gall (Engeland) 28 72 punten; 27 An- guiano de la Fuente (Mexico) 26.73 i/2 p.; 28. Bramfeld (Duitschland) 19.75 punten. 29. Von Balas (Hongarije) 17.75 1/2 punt; 30. Baumann (Zwitserland) 37.81 punten; 31. Hietala (Finland) 34.81 1/2 punt; 32. Kivlperae (Finland) 16.82 punten; 33. Le- gard (Engeland) 24.82 1/2 punt; 34. Jack (Engeland) 13.83 punten. 35. Serre (Ne- derlan) 30.85 1/2 punten; 36. Leban (Oos tenrijk) 18.94 punten: 37. Catramby Fil- ho (Brazilië) 38.95 1/2 punt; 38. Lava.nga (Frankrijk) 36.98 1/2 punt; 39. Rocha (Brazilië) 40.108 1/2 punt; 41. Guth (Oos tenrijk) 41.109 1/2 punt. DISCUSWERPEN DAMES. DE HOLLANDSCHE DAMES NIET GEPLAATST. In het nummer discuswerpen dames kwa men ook twee Hollandsche dames uit, A. Niessink en J. Koopmans. Mej. Niessink wierp niet slecht en bleef in de eerste serie met een worp van 34.03 meter boven de prestaties van verschillende harer tegen standers. Mej. Koopmans was iets minder. Zij wierp toch 30.03 meter. Beide Holland sche deelneemsters bleven aanmerkelijk beneden het Nederlandsch record, dat met 38.19 meter op naam staat van mej. Pels. Reeds in de eerste serie moest het oude Olympische record van mej. Copeland (V. S.) met 40.56 meter er aan gelooven. Mej. Wajsowna (Polen) bracht dit record met een prachtigen worp op 44.69 meter. Lang zou dit record evenmin blijven be staan, want de Duitsche wereldrecordhoud ster Gisela Mauermayer slaagde er in het zoo juist door haar collega gevestigde re cord weer te verbeteren tot 47.63 meter. In de tweede serie verbeterden de da mes Niessink en Koopmans haar presta ties aanmerkelijk, resp. met worpen van 35.21 meter en 33.50 meter. In de derde se rie verbeterde mej. Wajsowna haar vori- gen worp tot 46.22 meter. Mej. Niessink en mej. Koopmans kwamen nu niet ver der. Tenslotte plaatsten zich in de beslis sing waarvoor wederom driemaal gewor pen werd, de dames Mauermayer (Duitsch land) Wajsowna (Polen), Mollenhauer (Duitschland), Nakamura (Japan), Mi- neshima (Japan) en Lundstroem (Zwe den). De Zweedsche athlete Lundstroem wierp als beste prestatie in de series 35.82 meter en onze landgenoote mej. Niessink bleef daar slechts met een zeer gering verschil onder, zoodat men haar feitelijk als zeven de geklasseerd kan beschouwen. Het spreekt vanzelf, dat de wereldre cordhoudster Gisela Mauermayer onbe dreigd de sterkste was. Zij zegevierde in den nieuwen record-afstand van 47.63 m. tweede werd mej. Wajsowna (Polen) met 46.22 meter, derde mej. Mollenhauer (Duitschland) met 39.80. GISELA MAUERMAYER OLYMPISCH KAMPIOENE. De uitslag van de finale van het discus werpen voor dames luidt als volgt: 1. en Olympisch kampioene: Gisela Mauermayer (Duitschland) met 47.63 me ter (nieuw Olympisch record); 2. Wajsow na (Polen) met 46.22 meter; 3. Mollen hauer (Duitschland) 39.80 meter; 4. Naka mura (Japan) met 37.87 meter; 5. Mine- chinma (Japan) met 37.35 meter; 6. Lund stroem (Zweden) 35.82 meter. DE FLORET-WEDSTRIJDEN VOOR DAMES. GOEDE PARTIJEN VAN MEJ. VAN DER KLAAUW. ECHTER NIET IN DE HALVE FINALE GEPLAATST. Hoewel onze landgenoote mej. C. M. van der Klaauw gistermiddag tijdens de kwart finales van de floret-wedstrijden voor dames zeer goed geschermd heeft, is het haar niet mogen gelukken tot de halve finale door te dringen. Zij heeft echter on gelukkig geloot, Tot haar groep gehoorden de dames Schacherer Elek (Hongarije), Hass (Duitschland) en Karen Lachmann (Denemarken), welke drie schermsters tot de allersterksten behooren. Daar er drie van de zes deelneemsters in de halve finales konden komen, stond mej. van der Klaauw wel haast voor een onmo gelijke taak. Toch gaf zij buitengewoon goed partij. Tegen frl. Schacherer Elek wist zij twee, tegen frl. Hass drie treffers te maken. De beide andere partijen tegen Agathe Turgis NEDERLAND-BELGIë 2-2. FRANKRIJK WINT VAN ZWITSERLAND MET l-O. BERLIJN, 4 Aug. Nederland heeft het op den eersten dag van het olympisch hockeytournooi tegen België niet verder dan een gelijk spel 22 kunnen brengen, een uitslag waarmede de Belgen dubbel en dwars tevreden waren, getuige ook hun uitbundig gejubel na het eindsignaal. Over het geheel genomen is Nederland meer in den aanval geweest, vooral in de tweede helft, toen de oranjehemden vrij wel voortdurend domineerden en het Bel gische doel herhaaldelijk in gevaar ver keerde. Maar pech met schieten en schit terend verdedigen van het befaamde ach tertrio van den Merghel, Adelot en Wel lens waren de oorzaken, dat verdere doel punten uitbleven. Vlak voor tijd wist Bel gië den gelijkmaker te scoren en in de res- teerende minuten hield menige landge noot zijn hart vast, zou Nederland mis schien nog gaan verliezen en dan volko men onverdiend? Gelukkig is het zoo ver niet gekomen. De wedstrijden tegen België blijven al tijd lastig, hetzij in Nederland, in België of elders gespeeld. Dat hebben onze jon gens ook vanmiddag weer ondervonden. Laat men er voor zorgen, dat het Donder dag a.s. een ferme overwinning op Zwitser land wordt, dan is men practisch zeker van een plaats in de halve eindstrijden. Frankrijk won met 10 van Zwitserland in een match, welke niet op een bijzonder hoog peil stond. Met rust was de stand nog altijd blank. Eerst enkele minuten voor het einde scoorde de rechtsbuiten Sartorius voor Frankrijk het winnende punt. Door de uitslagen van heden is de stand in groep C. geworden: gew. gel. verl. doelp.pnt. Frankrijk 1 10 2 België 1 2—2 1 Nederland 1 22 1 Zwitserland 1 01 NederlandBelgië. Het gezellige hockey-stadion wat klein is het eigenlijk als men zoo uit het olym pisch stadion komt was met eenige dui zenden toeschouwers gevuld, toen precies 6 uur met de ontmoeting NederlandBel gië werd aangevangen. De opstelling der beide elftallen was: Nederland: Doel: J. de Looper Jr. (Hilversum). Achter: de Waal (Amsterdam en Wes terkamp (H.D.M.). Midden: H. de Looper Sr. (Hilversum), van der Haar (H.H.Y.C.) en van Lierop (Hilversum). Voor: Gunning (Bloemendaal), Schnitger (P.W.), van den Berg (Amsterdam), de Roos (Bloemendaal) en Sparenberg (Hil versum). België: Doel: van den Merghel. Achter: Adelot en Wellens. Midden: Leplat, Rensburg en Putz. Voor: van der Branden, Delaval, Portiel- je, Delheid en van der Putte. De leiding berustte bij de heeren Rein- berg (Duitschland) en Furgeot (Frankrijk). Aanvankelijk waren de oranjehemden meer in den aanval en Ernst van den Berg j es. trachtte eenige malen door te breken. Doch tot gevaarlijke situaties voor het Bel gische doel kwam het voorshands niet. Na ongeveer 10 minuten namen de Belgen den aanval over. Energiek zetten zij enkele at taques op en toen op eenigszins eigenaar dige wijze midvoor Portielje den bal in vrije positie was het niet buitenspel? voor de stick kreeg, scoorde deze met een hoog onhoudbaar schot (01). Verwoed vielen de oranjehemden toen aan. Zij kregen een strafcorner toegewezen, die door Sparenberg genomen, door Schnit ger ingezet werd. Een der Belgen deed den bal van richting veranderen, zoodat keeper van den Merghel tevergeefs poogde het witte ding uit zijn doel te houden (11). Er waren toen 13 minuten gespeeld. De strijd droeg een zeer afwisselend karakter en al werd deze ontmoeting op een voor beide partijen vreemd terrein gespeeld, al bestond het groote contingent der toeschou wers uit Duitschers, toch heerschte er die sfeer van spanning en onzekerheid, welke de laatste ontmoetingen tusschen Holland en België kenmerkte. Op alle tribunes waren Hollanders en Belgen gezeten en het „Hup Holland", „Allez Belgique" was niet van de lucht. De aanvallen onzer landgenooten waren beter van opzet, doch de Belgen speelden zöo enthousiast en met zooveel energie, dat hun aanvallen minstens zoo gevaarlijk wa ren. Na ruim 20 minuten spelen had een schot van Schnitger succes. Hoewel menigeen twijfelde of de bal over de doellijn was geweest, wees de scheidsrechter op besliste wijze naar het midden (21). Aan beide zijden werden nog energieke pogingen ondernomen om de score te ver anderen. doch dit mocht niet gelukken, zoodat de rust met een 21 voorsprong voor Nederland inging. De tweede helft. Na slechts vijf minuten rust werd het spel hervat. Westerkamp geraakte even geblesseerd bij een aanval der Belgen, doch kon onmid dellijk weer meespelen, gelukkig maar. want invallers worden niet toegestaan. Holland, was direct -sterk in den~aanval. Enkele corners werden genomen, doch het Belgische doel ontsnapte op het nippertje aan een doorboring. Zoo was Ernst van den Berg in een soloren op een gegeven moment door de geheele Belgische verde diging gekomen, doch naar links zwen kend kwam hij in een dermate ongunstige positie, dat zijn schot gedeeltelijk mislukte en keeper van den Merghel gemakkelijk kon stoppen, Er werd in snel tempo ge speeld, maar Nederland bleef beslist ster ker. Een prachtig schot van de Roos stop te van den Merghel op keurige wijze. Het overwicht van de Nederlanders was zoo groot, dat de Belgen slechts bij uitzonde ring voor het Nederlandsche doel kwamen en doelman de Looper kreeg dan ook geen moeilijk werk te doen. Op het Belgische doel daarentegen wer den talrijke corners genomen en het mocht een wonder heeten, dat het niet doorboord werd. Een prachtig staaltje van technisch kun nen gaf van den Berg ten beste, toen hij in volle rush een bal van van Lierop kreeg, die intusschen midvoor was gaan spelen, doch diens schot ging rakelings naast. Gelijk. Vijf minuten voor het einde slaagde mid voor Portielje er in uit een doelworsteling gelijk te maken. Op volkomen onverwach te wijze. In de resteerende minuten ontkwamen beide deelen nog enkele malen op het nip pertje aan een doorboring. Zoo kwam het einde met een gelijk spel (2—2). AFGHANISTAN—DENEMARKEN 6—6. In groep B van het "hockey-tournooi s gis teren de wedstrijd AfghanistanDenemar ken gespeeld, die met den merkwaardigen uitslag 66 eindigde. Reeds spoedig komen de Denen met 31 voor, waarna Afghanistan den stand op 33 weet te brengen. Opnieuw nam De nemarken de leiding doch met rust was de stand 54 ten gunste van Afghanistan. Na de hervatting haalde Denemarken op, het maakte gelijk en kwam een doel punt voor, doch een tiental minuten voor het einde scoorden de Afghanen opnieuw, zoodat het einde met gelijk spel (66) kwam. VROOLIJKE INTOCHT LANGS DE VIA TRIUMPHALIS. „ARE YOU THE DUTCH SWIMMERS?" VROEGEN DE AMERIKAANSCHEN. (Frankrijk) en Denise Kramer (Zwitser land) won zij, zij het dan ook dat zij in iedere partij drie treffers moest incasseer en. En nog was de kans om in de volgende ronde geplaatst te worden niet verloren. Tegen alle verwachting in verloor de Hon- gaarsche kampioene van de Zwitsersche Denise Kramer, die door onze landgenoote verslagen werd zoodat zij een gelijk aan tal punten had als mej. van der Klaauw. Beiden moesten voor de derde plaats een barrage-partij trekken, welke mej. van der Klaauw verloor, zoodat zij voor de volgen de ronde uitgeschakeld was. In de andere groep was er steeds een schermster, die, geheel volgens de verwach tingen, haar tegenstandsters regelmatig ver sloeg. Het was in de eerste plaats Helen Mayer, die wel een zeer mooie prestatie leverde door in totaal slechts 2 treffers te ontvan gen. Ellen Reis (Oostenrijk) verloor eveneens geen enkele partij en hetzelfde deed haar landgenoote Elisabeth Grasser, die echter meer moerte met haar tegenstanders had en meer treffers moest incasseeren. Hedwig Hass werd in haar groep eerste zonder een partij te verliezen. Mej. van der Klaauw won in deze groep twee partijen, behaalde hiermede vier pun ten en ontving 23 treffers. De resultaten der kwartfinale. De resultaten van de kwartfinale van de personeele floretwedstrijden voor dames waren als volgt: Poule 1: Schacherer Elek (Hongarije) 0 verl. par tijen. Helene Mayer (Duitschland) 1 verl. partij. Olsen (Denemarken) 2 verl. partijen. Grosser (Oostenrijk) 3 verl. partijen. Poule 2: Preiss (Oostenrijk) 0 verl. partijen. Hass (Duitschland) 1 verl. partij. Adams (België) 2 verl. partijen. Vargha (Hongarije) 3 verl. partijen. ITALIË WINT DE EQUIPEWEDSTRIJD OP FLORET. De resultaten van de laatste ronde van de equipewedstrijden op floret luiden: FrankrijkOostenrijk 115, Italië Duitschland 60, ItaliëOostenrijk 133, FrankrijkDuitschland 124. Italië— Frankrijk 9—4, Duitschland—Oostenrijk 9—5. Eindstand: 1. en Olympisch kampioen Italië. 2. Frankrijk. 3. Duitschland. 4. Oostenrijk. HET POLOTOURNOOI. Gisteren is het polo-tournooi te paard voortgezet met de ontmoeting Duitschland- Hongarije, welke in 'n gelijk spel 88 is ge ëindigd. De Hongaren waren technisch in de meerderheid, doch de Duitschers wis ten door hard werken en grooteren strijd lust een gelijk spel te bewerkstelligen. Dit maakte een verlenging noodzakelijk, doch aangezien er geen doelpunt meer werd ge maakt, zal de match Donderdag worden overgespeeld tot een beslissing zal zijn ge kregen. BERLIJN, 4 Augustus. Met den ge- bruikelyken trein van 16.26 uur is Dins dagmiddag aan het station Friedrichstrasse weer een groote groep Nederlandsche deel nemers aan de Olympische Spelen te Ber lijn aangekomen. Deze groep bestond ge heel uit beoefenaars van de verschillende watersporten, want verwacht werden de zwemsters, de nog ontbrekende zwem mers, de polospelers en de roeiers. Onder de wachtenden op het perron, die de Nederlanders welkom wilden heeten, bevond zich de echtgenoote van onzen ge zant te Berlijn, gravin van Limburg Sti- rum, die vergezeld was door den gezant schapssecretaris mr. E. Star Busmann en speciaal naar het station was gekomen om persoonlijk kennis te maken met de meis jes, die niet Vrijdag j.l. ter Nederland sche legatie gehouden receptie hadden kun nen deelnemen. Dit hartelijke gebaar van mevr. van Limburg Stirum werd zoowél door deelnemers als officials op hoogen prijs gesteld. Voorts waren aanwezig namens het N. O. C. onze Olympische attaché te Berlijn, de heer van Randag en natuurlijk Ma Braun, met de reeds sedert verleden week hier trainende Rie Mastenbroek, Piet Stam en Haasmann. Verder zagen we den heer Kellenbach van den Ned. Zwembond en dr. Meurer, de oudste coach van onze, roeiers, die reeds eerder per auto in Berlijn was aangekomen en nu op de overige leden van zijn ploeg wacntte. Onder luid gejuich reed de trein het sta tion binr.en. Onze jongens en meisjes, reeds op eenigen afstand kenbaar aan de blauwe jasjes, hingen wuivend en roepend uit de coupéraampjes en opnieuw was het een drukte van belang toen allen uitstap ten, door elkaar riepen en handen druk ten. De zwemsters hadden gereisd onder lei ding van mevr. van Wuykhuizen en mevr. de Dood, terwijl met de zwemmers Mooi, Scheffer en Metman en met de polospe lers waren meegekomen de chef d'equipe Jan de Vries en de verzorger Frans Kui per. De roeiers waren vergezeld door de bei de coaches de heeren dr. Marres en Jon- gejan. Mevr. van Limburg Stirum maakte ken nis met de verschillende officials en liet ook verschillende deelnemers aan zich voorstellen, waaronder in de eerste plaats verschillende zwemsters en daarbij natuur lijk Willy den Ouden. De beide juist gearriveerde verzorgsters van onze zwemmeisjes hadden natuurlijk honderd uit te vragen aan hun reeds hier verblijvende collega, mevr. Braun en de meisjes bestormden Rie Mastenbroek mét vragen, terwijl Piet Stem en Haasmann de overige jongens inlichtten over de heerlijkheden van het Olypimsche dorp. Voor het station verdeelden de pas ge- arriveerden zich in twee groepen. De roeiers vertrokken per autobus naar Koe- penick, waar zij in een groot, modern schoolgebouw zijn ondergebracht en op be trekkelijk korten afstand van de roeibaan te Gruenau zitten, terwijl zwemstera en zwemmers gezamenlijk plaats namen in een der groote rijks weer bussen, die de meisjes zou afzetten bij het Frauenheim en daarna de zwemmers en popospelers naar het Olympische dorp zou brengen. De belangstelling van het publiek voor het station concentreerde zich voorname lijk op de meisjes, want haar faam gaat „die Hollaendische schwimmerinnen" reeds vooraf. Uit het publiek wezen velen el kaar Willy den Ouden aan of lieten zich haar aanwijzing, en voordat zij in de auto bus stapte had Willy dan ook reeds ver scheidene malen haar handiteekening moe ten zetten. In de autobus ging het vrooly'k toe en nog terwijl voor -het station gewacht werd op de bagage klonk het eene lied na het andere en „Wij zijn niet bang" werd afge wisseld door de „yeil" van onze Hollan ders: „H-o-l-l-a-n-d Holland spreekt een woordje mee Je Maintiendrai, Je Maintiendrai, Je Maintiendrai". Staande op de banken met de hoofden boven het geopende dak uit en een half dozijn polospelers en zwemmers boven op de kap ging het langs de Friedrichstrasse Unter den Linden en onder de Branden burger Tor door langs de breede „Via Triumphalis", zooals de in eikaars verleng de liggende groote verkeersstraten ge noemd worden, die rechtstreeks uit de binnenstad naar het Olympisch Stadion leiden. Overal herkende men de Holland sche zwemsters, overal werd gewuifd en gegroet en het werd een vroolijke in tocht in de stad, waar vandaan zeker onze zwemsters toch wel een of meer gou den medailles hopen mee terug te bren gen. Voor het hek van het Frauenheim stap ten allen uit, maar alleen de meisjes moch ten het hek passeeren, waar alle mannen streng buiten gehouden worden. Onmiddellijk liep men tegen eenige Amerikaansche zwemsters op, die belang stellend en bijna eerbiedig vroegen „Are you the Dutch swimmers?" De jongens verdrongen zich ten afscheid aan den bui tenkant voor het hek en hieven een wee moedig geloei aan, dat een luid gelach bij alle omstanders uitlotke en in het bijzon der bij de Hollandsche meisjes, die zeiden: „Kijk eens, net apen achter de tralies". Zonder hierdoor beleedigd te zijn stap ten de jongens weer in de bus, die hen naar het Olympisch dorp bracht, terwijl de meisjes in het Fraiuenheim verdwe nen. Morgen begint voor allen de laatste ern stige voorbereiding voor de eigenlijke wedstrijden. Tegen 10 uur wordt verzame len geblazen in het zwemstadion en zul len alle zwemsters en zwemmers onder leiding der gezamenlijke trainers hun beste beentje voorzetten om ons land een goed figuur te laten maken. In het Frauenheim. Zoomin als een vrouw in het Olympische dorp kan doordringen, wordt een man tot het Frauenheim toegelaten. Terwijl in het Olympische dorp echter geen uitzondering op den regel mogelijk is, wordt in het Frauenheim bij "uitzondering en met zeer speciale vergunning nog wel eens een man toegelaten, die zich dan natuurlijk weten de welk voorrecht hem ten deel is geval len, toch nog altijd half een indringer voelt en zich beschroomd laat rondleiden door de vriendelijke dames, die met de leiding van het huishouden zijn belast in het groote, nieuwe gebouw achter de sportvelden, dat bestemd is om na de spe len een school voor sportleeraren met in ternaat te worden. In den rechtervleugel zitten alle Duit sche deelneemsters bijeen, in den linker vleugel is de groote eetzaal, waar elk land zijn eigen tafel heeft. De Nederlandsche tafel, die in een der hoeken staat, biedt echter, nu alle zwemsters eveneens gear riveerd zijn, geen plaats meer voor allen tegelijk, zoodat onze, meisjes nu voortaan in twee ploegen de maaltijden moeten ge bruiken In de ruime hal is een informatiebu reau ingericht en hierbij bevindt zich een ontvangzaal, waar de meisjes bezoek, even tueel ook van manlijke relaties, mogen ontvangen. Breede trappen leiden naar de lange gangen, waar naast elkaar de frissche, ruil me kamers zijn gelegen, die plaats bieden aan twee personen. In elke gang is slechts een wasch- en douchelokaal, die echter 36 waschbakken en 12 douches bevatten. De Nederlandsche meisjes, zwemsters, athleten en ook onze schermster, zitten al len bjj elkaar in het achterste gedeelte van de eerste etage. HET VOETBALTOURNOOI JAPAN SLAAT ZWEDEN MET 3—2. BERLIJN, 4 Augustus. In het kader van het Olympische voet/baltournooi is vanmiddag op het Hertha-terrein de ont moeting ZwedenJapan gespeeld. Voor de rust speelden de Zweden tegen den sterken wind in, maar niettemin ge lukte het hun, hun tegenstanders terug te dringen. De Japanners verdedigden zich echter goed Zij konden niet verhinderen, dat na 24 minuten de Zweedsche rechts binnen Person zijn land de leiding gaf. Daarna werden de aanvallen van Japan veelvuldiger, maar Zweden had geluk, toen zijn verdediging een zeker schijnend doelpunt van de Japanschen linksbinnen Takesji Kamo nog kon voorkomen. Acht minuten voor de rust doelpuntte Persson opnieuw uit een voorzet van den linksbui ten Hallman. De rust kwam met de stand 20 voor Zweden. Een groote verrassing was het, dat de Japanners na de rust de overwinning uit het vuur sleepten. Met den steun van den wind kwamen zij steeds meer opzetten. Reeds vier minuten na de rust doelpuntte de linksbuiten Sjogo Kamo en niet al te langen tijd daarna scoorde de rechtsbin nen de gelijkmaker. De Zweden bleven ge durende de rest van den speeltijd overtui gend in de minderheid. Zij bestormden keer op keer het Japansche doel, doch verder dan eenige hoekschoppen brachten zij het niet. Vijf minu/ten voor het einde, scoorde de Japansche rechtsbuiten Mat- soenaga het dende doelpunt. De Japansche linksbinnen werd gewond en moest op een baar van het veld gedragen worden. Er werd niet meer gedoelpunt, zoodait Ja pan den wedstrijd won met 32. Het zal thans op 7 Augustus tegen Ita lië uitkomen. DUITSCHLAND OVERSPEELT LUXEMBURG. In het Poststadion werd de wedstrijd DuitschlandLuxemburg gespeeld. Hier waren tienduizend toeschouwers aanwezig. In de eerste minuten was Luxemburg wat in de meerderheid, doch het duurde niet lang of Urban wist de score voor Duitschland te openen. Eerst na een half uur werd deze voorsprong vergroot. De Luxemburgsche keeper kon een schot van Homann slechts gedeeltelijk verwerken, zoodat Simetsreiter het leer kon inkoppen. De rust kwam met 20 voor Duitsch land. Toen de Duitschers na de hervatting den wind mee hadden, steeg de score snel. Reeds na drie minuten doelpuntte Simets reiter en in de zesde minuut bracht Gauckel de stand op 40. Na 9 minuten werd het 50 door toedoen van Urban. Intusschen miste de Luxemburgsche voor hoede eenige kansen. Na een half uur spelen scoorde Simetsreiter opnieuw en in het resteerende kwartier maakte Duitsch land nog twee doelpunten door Urban en Gauckel, zoodat het een 90-overwinning behaalde.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 8