Osendarp en van Beveren in de halve eindstrijden 200 M. EtoSTÏÏ plaatste zich ta,de hMv. WOENSDAG 5 AUGUSTUS 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 OWENS VESTIGT NIEUWE OLYMPISCHE RECORDS OP 200 M. EN TEVENS EEN NIEUW WERELD RECORD BIJ HET VERSPRINGEN MET 8.06 M. NIEUW EUROPEESCH RECORD VAN DEN DUITSCHER LONG BIJ HET VERSPRINGEN. HELEN STEPHENS LOOPT DE 100 M. IN DEN NIEUWEN OLYMPISCHEN RECORD-TIJD VAN 11,9 SEC. BERLIJN, 4 Aug. De inschrijvingen van de sterkste atMe- ten voor de Olympische Spelen die m menteel gehouden worden waarhorgen P alle nummers grooten strijd en een direct gevolg daarvan is, dat recordverbeterin gen eenvoudig niet van de lucht run. Vnj- tel op alle nummers is de techniek soever vooruitgegaan, dat men inderdaad presta ties beleeft, die aan het ongeloofelyke grEn Te vraag, die ons in dit verband na tuurlijk het megst interesseert, u hoe de Hollandsche deelnemers zich houden in di meer dan sterke internationale milieu. Wil zijn nog allen vol vreugde over de prachtige 'prestatie van onzen na- tionalen sprinter Osendarp, die Maan dag voor ons land een Oljmp-cta medaille wist te wannen. Gisteren kwam deze kampioen weer in t stnjd- nerk en wel op een nummer, waarvan men ze»t dat het hem het beste hgt. de 200 m. spr,nt. Osendarp had hei alles behalve gemakkelijk tegen Amerikaanschen tegenstander maar ids hewiist hoewel bij zijn tud liewijsi nieuwe S^pisr— vlX.HoU- Oer geenszins tot de onmogelijkheden finale, evenals onze landgenoot van Beveren, die zijn serie op keurigewj- se won. Wederom dus geen slecht re sultaat voor de Hollanders. Minder Teltagd was het optreden van^de Hollandsche dames m h discuswerpen. De dames Nlessmk en Koopman konden inderdaad niet te S'JSï.'CïfSl"-2 TnTTierWgeval heeft Osendarp weer "Te °fameeunzePrbi,Henlandsche d^ne- Jesse Owens wordt het enfant chen van^het publiek, omdat zijn kunnen werkelijk ongeloofelijk is. Op.dei 900 m. vestigde hij een nieuw Olympbwh record met 21.1 sec en b.j het ver springen bracht hi]i het Olympisch wereldrecord op 8.06 m. Het was eveneens een Ammkaa'i- sche. Helen Stephens, die °n*etwi*J haar meesterschap toonde op de 100 m dames en en passant nieuw Olvmpisch record aan de respec tabele Amerikaansche lijst Rest ons nog te vermelden, dat de Duitsehe Glsela Mauermayer bij het discuswerpen weliswaar haar record niet benaderde, maar het toch tot een nieuw Olympisch record wist te brengen. Osendarp en Van Beveren in de halve eindstrijden. Van Beveren en Osendarp zijn beiden in geslaagd de halve eindstrijden te be reiken en dit geschiedde op een wijze, die het vertrouwen wettigde, dat zij zich ook een plaatsje voor de finale zullen weten teD7kwartóndstrijden werden in vier se ries geloopen, telkenmale gingen drie naar de halve eindstrijden over. Uit de eerste kwartfinale kwamen O (Canada). Haenni (Zwitserland) enPac kard (V.S.). die resp. tijden van 21.2 sec., 91 en 21.3 sec. noteerden. In de tweede kwartfinale startten resp. in deze volgorde: Theunissen £uld"A'H" ka) Hofmeester (Argentinië), Fangoudis (Griekenland). Van Beveren (Neerland), Faniguchi (Japan en Humber (Canada). Van Beveren startte uihrtekend, liep in den bocht op de drie voor hem liggende deelnemers aanzienlijk in en bij het ingaan van de laatste 100 meter lag hij gelijk met de anderen. Het werd een fraaie race op het laatste gedeelte, waarbij Van Beveren 60 meter voor de finish een aanzienlijken voorsprong wist te verkrijgen en met een tijd van 21.7 sec. als eerste door de finish ging. Tweede was Theunissen (Zuid-Afn- ka) met 21.9 sec. en derde Humber (Ca nada). Deze drie kwamen in de halve eindstrijden. In den derden kwarteindstrijd liep Owens mee en zonder eenige moeite werd hij eerste met 21.1 sec Meters waren de an deren achter. Met hem gingen naar den halven eindstrijd Macphee (Canada) en Grim- beek (Zuid-Afrika). Robinson contra Osendarp. In de laatste serie was de startvolgorde: Strandvall (Finland), Gyenes (Hongarije), Osendarp, (Nederland), P,obinson (V. S.) en Neckermann (Duitschland). De En- gelschman Pennington verscheen niet aan den start. Osendarp startte snel, liep onmiddellijk op Robinson en Neckermann in. Bij het uitkomen van den bocht lagen Robinson en hy vrijwel gelijk. Een schitterende strijd ontwikkelde zich tusschen hen beiden op laatste 20 meter. Robinson kwam iets voor te liggen en wij kregen den indruk, dat nu Osendarp zich zeker van een plaats in den halven eindstrijd wist hij niet een laatste krachtsinspanning inzette om den Amerikaan nog voorbij te kamen. Zoo kwam de Hagenaar als tweede door de fi nish met een tijd van 21,3 sec., terwijl Ro binson 21.2 sec. noteerde. Derde was Nec kermann (Duitschland) met 21.6 sec. ,De groote krachten op dit nummer zijn Osendarp, Robinson, Owens, Orr, Haenni en Packard, deze zes loopers zullen waar schijnlijk wel in den eindstrijd komen. Osendarp zou dan wederom kans hebben op een derde plaats, ja wellicht op een zilveren medaille? Heden zullen eerst de halve eindstrijden worden geloopen en In den laten namid dag de finale. De resultaten. De kwartfinales van het nummer 200 meter hardloopen heeren hebben het vol gende resultaat gehad: Eerst kwart-finale: 1. Orr, (Canada) 21.2 sec.; 2. Haenni (Zwitserland) 21.3 sec.; 3. Packard (Ver. Staten) 21.3 sec., niet geplaatst: 4. Sir (Hongarije), 5. Schein (Duitschland), 6. Beswick (Argentinië). Tweede kwartfinale: 1. -Van Beveren (Nederland) 21.7 sec.; 2. Theunissen (Zuid-Afrika) 21.9 sec.; 3. Humber (Canada) 22.1 sec; niet geplaatst 4. Tanitoetsji (Japan), 5. Frangoudis (Griekenland), 6. Hofmeister (Argentinië). Derde kwartfinale: 1. Owens (Ver. Staten) 21.1 sec.; 2. Mac phee (Canada) 21.8 sec.; 3. Grimbeek (Zuid Afrika) 21.9 sec. Niet geplaatst: 4. Rinner (Oostenrijk) en van Tanmisto (Finland). Steinmetz (Duitschland) gediskwalifi ceerd. Vierde kwartfinale: 1. Robinson (Ver. Staten) 21.2 sec.; 2. Osendarp (Nederland) 21.3 sec., en 3. Neckermann (Duitschland) 21.6 sec.; niet geplaatst: 4. Gyenes (Hongarije), 5. Strandvall (Finland), Pennington is niet aan den start verschenen. DE HALVE EINDSTRIJDEN 200 METER. Hoe de beide groepen zijn ingedeeld. De halve eindstrijden 200 meter hardloo pen, welke hedenmiddag om 3 uur zullen worden gehouden, zijn als volgt samenge steld: Eerste halve eindstrijd: Van Beveren (Ne derland), Grimbeek (Zuid-Afrika), Necker mann (Duitschland), Orr (Canada), Packard (V.S.), Robinson (V.S.). Tweede halve eindstrijd: Haenni (Zwit serland), Humber (Canada), McPhee (Ca nada), Osendarp (Nederland), Owens (V.S.), Theunissen (Zuid-Afrika). 100 M. HARDLOOPEN DAMES HELEN STEPHENS OLYMPISCH KAMPIOENE. Door een toespraak van den beroemden Zweedschen ontdekikngsreiziger Sven He- din. die het woord richtte tot de in het stadion verzamelde „Jugend der Welt", werd de afwerking van het programma eenigszins vertraagd. Na de stormachtig toegejuichte rede van Sven Hedin werd begonnen met den eindstrijd 100 meter dames, waarvoor de deelneemsters als volgt startten: 1. Dol- linger (Duitschland), 2. Rogers (Vereen. Staten), 3. Albuss (Duitschland), 4. Ste phens (Ver. Staten), 5. Krauss (Duitsch land), 6. Walasiewicz (Polen). De start van vrijwel alle deelneemsters was weinig snel. De wereldrecordhoudster Stephens had even tijd noodig om naar vo ren te komen, maar toen liep ze snel uit. Ze won onbedreigd. De winnares van de 100 meter dames in Los Angeles, die daar een nieuw Olympisch record vestigde met 11.9 sec. liep eveneens uitstekend. De Duitsehe dames Dollinger en Krauss, die men een goede kans had gegeven op de tweede plaats, bleven ver achiter de Pool- sche. Na vlnnigen strijd met haar landge- noote werd Dollinger werd mej. Krauss derde. Ook nu hadden de loopsters den wind in den rug. Helen Stephens die den vorigen dag een nieuw record met 11.4 sec. had ge vestigd, bleef ook thans beneden haar ouden recordtijd. Ze noteerde 11.5 sec., mej. Walasiewicz (Polesn) leverde eveneens een uitnemende prestatie door de baan in 11.7 sec. af te leggen, ook no. 3, mej. Krauss, bleef met 11.9 sec. beneden de 12 sec. De resultaten van dezen 100 meter loop zijn wel bijzonder fraai. Vierde werd mej. Dollinger, vijfde mej. Rogers en 6e mej. AJbuss. Helen Stephens is verreweg de beste korte afstandsloop ster der wereld. Zij woont te Fulton in den staat Missouri. Haar vader heeft een grooten farm Behalve door haar snelheid valt zij ook door haar lengte op, zij is nl. 1.80 meter groot. Zij tenslotte nog vermeld, dat de Pool- sche athlete Walasiewicz door een tijd te maken van 11.7 sec. een nieuw Europeesch record vestigde. Het oude stond eveneens op haar naam met 11.8 sec., gevestigd in 1933. De uitslag. De uitslag van de finale 100 meter da mes luidt: 1. Helen Stephens (Ver. Staten) 11.5 sec., 2. Walasiewicz (Polen) 11.7 sec., 3. Krauss (Duitschland) 11.9 sec., 4. Dollinger (Duitschland), 5. Rogers (Ver. Staten), 6. Albus (Duitschland). DE 400 M. HORDENLOOP. Dg middagwedstrijden van gisteren be gonnen met de eerste demi-finale 400 meter horden. De groote favoriet voor dit inte ressante locpnummer, de Amerikaan Har din, startte op de buitenbaan. Met groot gemak won hij deze serie in 53,2 sec. White (Philippijnen) volgde op de tweede plaats. De derde plaats scheen door den Amerikaan Shofield te worden bezet, maar op het laat ste 'moment kwam de Griek Mandikas in feilen eindspurt naar voren. Ongeveer tege lijkertijd met Shofield ging hij over de eind streep, waarbij de Griek neerviel. Door twee juryleden ondersteund werd hij naar den kant gebracht. De jury van aankomst had geen verschil kunnen constateeren, zoodat de foto moest beslissen. Deze wees uit, dat Mandikas derde was. De eenig overgeble ven Duitscher Kuerten werd niet geplaatst. De tweede demi-finale werd een gemak kelijke overwinning voor den Amerikaan Patterson in 52,8 sec. Om de andere plaat sen werd hard gestreden, waarbij Bosmans (België) aanvankelijk een belangrijke rol speelde. De Belg bleek in den eindstrijd echter niet sterk genoeg, waardoor hy zich niet kon plaatsen, hy eindigde als vierde. Tweede werd Loaning (Canada) en derde Padilka (Brazilië). HARDIN (V.S.) OLYMPISCH KAMPIOEN In de finale kwamen dus aan den start Hardin (V.S.), White (Philippijnen), Man dikas (Griekenland), Patterson (V.S.), Loaning (Canada) en Fadilha (Brazilië). Doodstil was het aan den start en starter Miller wachtte langer dan gewoonlijk met het schot. Maar toen waren de loopers dan ook prachtig weg. De geweldige Amerikaan Hardin nam vrij spoedig een voorsprong, in zooverre dat te constateeren was, maar bij het uitgaan van de bocht op het rechte einde waren Loar- ring (Canada) en White (Philip pijnen) hem vrijwel opzij. Een mo ment dachten wij zelfs, dat de Amerikaan in den aanvang te veel geven had, maar het een laatste krachtsinspanning slaagde Hardin er toch in als eerste de eindstreep te passeeren. Loarring leverde op het laatste stuk nog een hevigen strijd met White, welke op de laat ste meters ten gunste van Loarring werd beslist. Hardin's tijd was 52,4, aanmerkelijk boven zijn eigen wereldrecord van 50,6 sec. Ver meldenswaard is ook, dat Hardin dit num mer eveneens bij de spelen in Los Angeles won. De tijd van Loarring was 52,7 sec. Derde werd de Philippijn White in den tijd van 52,8 sec. De uitslag. De volledige uitslag van de finale van het nummer 400 meter horden werd: 1. en Olympisch kampioen: Hardin (Ver. Staten) 52,4 sec.; 2. Loarring (Canada) 52,7 sec.; 3. White (Philippijnen) 52,8 sec.: 4. Patter son (Ver. Staten) 53 sec.; 5. Magalhaes (Brazilië) 54 sec.; 6. Mantikas (Grieken land) 54,2 sec. 800 M. HARDLOOPEN. DE FINALE. In de finale 800 meter werd giste ren een prachtige strijd geleverd. Het was een zeer fel geloopen race, ZEILEN BOB MAAS ZEILT MAST OVER BOORD KAGCHELLAND VIERDE IN DE JOLLENKLASSE. „De Ruyter" van mr. Carp op de tiende plaats. KIEL 4 Augustus. Heden was het hon denweer. Harde zuidwestenwind en regen. Des morgens liepen er al geruchten over uitstel of zelfs afstel van de wedstrijden, Eindelijk kwam het bericht: „een uur uit stel", dat later tot anderhalf uur gerekt werd. Ongeveer 12 uur werd eindelijk ge start voor de 8 meter, zesmeter en star klasse op de buiten-Foerde, voor de olym- piajollen in de haven. In de groote booten had Nederland pech. De „de Ruyter" in de zesmeterklasse kreeg voor de afvaart een scheur in het groot zeil, die al varend steeds grooter werd. Het was Carp daar door onmogelijk goed aan den wind te lig gen, zyn zeil stond slecht en na aanvanke lijk een goede plaats te hebben ingenomen zakte hij steeds terug om tenslotte als tien de van de 12 jachten te eindigen, met slechts Frankrijk en Polen achter zich. Hij startte als een der eersten, maar na het eerst kruisrak lag hij nummer 5 achter Duitschland, Zweden, Noorwegen en Ar gentinië. In het volgende rak met ruimen wind. kon „De Ruyter" weer een plaats winnen, in het daaropvolgende kruisrak kon de Nederlandsche boot zelfs als derde eindigen. Helaas scheurde toen het zeil meer en meer, het stond er als een zak bij en natuurlijk zakte het jacht toen steeds meer af. De Duitsehe boot had intusschen mooi de leiding genomen, met de Zweedsche boot als tweede, die echter al spoedig zijn stiffaker verspeelde waardoor nummer 3. Noorwegen, inliep, hetwelk op zijn beurt door Finland en Engeland bedreigd werd. In het tweede kruisrak liep Zweden Duitschland voorbij en hoewel de Zweed sche boot even voor de eindstreep nog maals door de Duitscher gepasseerd werd ging deze laatste met den Noor mee, in- plaats van deze van den Zweed af te hou den, zoodat het eindresultaat werd Zweden Duitschland, Engeland, Finland, Noorwe gen, Argentinië, Vereenigde Staten, Zwit serland, Italië, Nederland, Frankrijk, Polen. Een protest van Zweden tegen Noorwegen is nog niet uitgemaakt. Ook Bob Maas heeft pech. In de starklasse had Bob Maas, die goed gestart was, het ongeluk even daarna zijn mast te breken, waardoor hij natuurlijk uitgeschakeld was. Duitschland en Zweden liepen nu spoedig ver uit en werden met grooten voorsprong respectievelijk eerste en tweede van de twaalf booten tellende vloot. De Vereenigde Staten werden derde. Bij de Olympiajollen ging het gelukkig beter. 25 jollen waren aanwezig waarbij alleen Spanje ontbrak. Kagchelland startte als zesde of zevende. Na het eerste kruis rak had zich aan het hoofd een groep ge- vromd, bestaande uit de Duitsehe, Neder landsche, Engelsche, Chileensche en Fin- sche zeilers. Later werd Chili derde. In het laatste kruisrak gelukte het de Engelsch- man Scott de leiders, die wel wat al te veel op elkaar letten, te passeeeren, en als eer ste over de eindstreep tegaan. Toen kreeg de Chileen een gelukkig vlaagje, dat hem weer op de derde plaats bracht. Zoo werd de uitslag Engeland, Duitschland, Chili, Nederland, enz., een resultaat waar mee wy Kagchelland zeker mogen geluk- wenschen, want zijn weer was het niet. Het bleef hard waaien en herhaaldelijk veegden buien over het water, die behal ve wind ook veel regen brachten. Zweden werd by de Olympiajollen zesde en had een bijzonder goed algemeen resul taat: eerste in de achtmeter-klasse en in de zesmeter-klasse, tweede bij de starklasse, zesde bij de jollen. De resultaten luiden: Olympiajollen. 1. Engeland (Scott) 1 uur 30 min. 3 sec., 25 punten. 2. Duitschland (Krogmann) 1 uur 31 min., 24 punten. 3. Chili (Wichmann Harbeck) 1 uur, 32 min. 17 sec., 23 punten. 4. Nederland (Kag chelland) 1 uur 32 min 23 sec. 22 pn. 5. Denemarken (Crhisic-nsen) 1 uur 34 m. 16 sec., 21 pn. 6. Zweden (Eriksson) 1 uur 34 min. 31 sec., 2G pn. 7. Frankrijk (L> bron) 1 uur 35 min. 4 sec., 19 pn. 3. Oos tenrijk (Angerer (1 uur 36 min. 13 sec. 18 punten. 9. Finland (Nymann) 1 uur 36 m. 28 sec., 17 punten. 10 Portugal (Mendoza) 1 uur 37 min. 38 sec., 16 punten. 11. Cana da (Dickson) 1 uur 37 min. 51 sec., 15 pun ten. 12 Hongarije (von Heinrich) 1 uur 38 min. 10 sec., 1 punten. 13. Zwitserland (Pieper) 1 uur 38 min. 12 sec., 13 punten. 14. Italië (Fago) 1 uur 38 min. 59 sec., 12 punten. 15. Uruguay (Santerio) 1 uur 39 min. 40 sec., 11 punten. 16. Noorwegen (Thorwaldsen) 1 uur 39 min. 58 sec., 10 punten. 17. Ver. Staten (Jewett) 1 uur 40 min. 13 sec., 9 punten. 18. Polen (Jenz) 1 uur 43 min. 5 sec., 8 punten. 19. Zuid Sla- vie (Baumann) 1 uur 43 min. 44 sec., 7 punten. 20. Turkije dr. Turgut) 1 uur 43 min. 52 sec., 6 punten. 21 Brazilië (Heuer) 1 uur 44 min. 5 sec., 5 punten. 22. Tsjecho Slowakije (Pavlousek) 1 uur 44 min. 43 sec., 4 punten. 23. Japan (Fujimura) 1 uur 49 min. 7- sec., 3 punten. 24. België (van den Abeele) gekapseisd, Estland (Holst) opgegeven. welke eerst in de laatste 20 meter werd beslist. De Canadeesche neger Dr. Ph. Edward, die in 1932 in Los Angeles de derde plaats had bezet, scheen vast besloten ditmaal te ze gevieren. Direct nam hij den kop en in prachtige stijl bleef hij de eerste ronde voor. Daarna ging zijn kleur genoot, de Amerikaan Wood- rulf hem voorbij. Edwards wist ech ter opnieuw aan den kop te komen. Tot de laatste ronde behield hij zijn voorsprong, maar toen spurtte Woodruff hem voorbij. De Ameri kaansche neger bleek te sterk voor zijn tegenstanders en met 3 a 4 meter voorsprong werd hij eerste. Edwards kon op het laatst het tempo niet meer bijhouden. De Italiaan Lanci ging hem voorbij. Beide loopers raakten elkaar aan, waarbij de Italiaan 'heftig protesteerde. Op het laatst werd Edwards nog door den Pool Kucharski bedreigd, maar de zwarte doctor wist voor te blijven. De uitslag is: 1. Woodruff (Ver. Staten) 1 min. 52,9 sec.; 2. Lanci (Italië) 1 min. 53,3 sec.; 3. Erwards (Canada) 1 min. 53,6 sec.; 4. Kucharski (Polen) 1 min. 53,8 sec.; 5. Hornbostel (V.S.) 1 min. 54,6 sec.; 6. Wil liamson (Canada) 1 min. 55,8 sec. De Engelschen, die steeds op dit num mer den toon hadden aangegeven, waren door mcGabe in den eindstrijd vertegen woordigd, die op een der laatste plaatsen eindigde. Het wereldrecord staat met 1 min. 49,7 sec. Op naam van T. Hampson (Engeland), die dit record in 1932 te Los Angeles vestig de. Hampson, die onderwijzer is, kon aan deze spelen niet deelnemen, daar hij te wei nig gelegenheid had om te trainen. DE 5000 M. HARDLOOPEN. Aan het slot van dezen derden wed strijddag werden nog drie awie verloopen in het nummer 5000 meter. De bekende Italiaan Cerati liep in soepelen stijl een race. race. Zijn tijd van 15 min. 1 sec. is goed te noemen. Siefert (Denemarke.n) werd tweede. Lash (V.S.), derde, Salmi- nen (Finland) vierde, Reeve (Engeland) vijfde.' De tweede serie was onbetwist voor den Fin Hoeckert, die op zijn gemak in 15 min. 10.2 sec. won voor Close (Engeland), Noji (Polen), Hellstroem (Zweden) en Hansen (Noorwegen). De Finnen toonen zich op de lange afstandnummers toch wel inder daad de sterksten te zijn. Vooral de econo mische krachtsverdeeling is een studie waard. Zij deden niet eens hun best om nummer een aan te komen, omdat zij toch wisten in de finale te worden geplaatst, al; zij er maar voor zorgden onder de eerste vijf binnen te komen. De derde serie was voor den Zweed Jonsson in den fraaien tijd van 14 min. 54.0 sec., als tweede arriveerde op eenigen af stand de Japanner Murakoso, terwijl de Engelschman Ward, de Fin Lethinen en de Amerikaan Zamperini eveneens ge plaatst werden. Over het algemeen was er in deze races van strijd niet veel te bespeuren, hetgeen zonder meer te begrijpen is, omdat zoo als wij boven reeds zeiden uit iedere serie de vyf best-geplaatsten naar de finale overgaan, die op 7 Augustus gehou den wordt. VERSPRINGEN JESSE OWENS VERBETERT VIERMAAL HET OLYMPISCH RECORD. Een hoogst interessant nummer was het verspringen, waarop weer de fameuze Ame rikaansche athleet Jesse Owens uitkwam. Reeds dadelijk in een zijner eerste sprongen verbeterde Owens het Olympisch record, dat met 7.73 M. reeds sinds de spelen te Amsterdam op naam stond van E. B. Hamm (V.S.). De Amerikaan bracht het record op 7.87 M. De strijd tusschen de Amerikaan en de Duitscher Long was grootsch, want Long werd door het publiek tot prachtige prestaties opgevoerd. Zoo verbeterde hij met een sprong van 7.84 M. het Europeesch record ver springen. Na feilen strijd tus schen alle deelnemers gingen tenslotte in de finale over Owens (V.S.), Long (Duitsch land), Tajima (Japan), Maffei (Italië), Clark (V.S.) en Leichum (Duitschland). Het was duidelijk, dat de strijd vooral ging tusschen Owens en Long, waarbij wij er niet aan twij felden of de Amerikaan, die immers reeds eens 8.13 M. gesprongen heeft, den Olympischen prijs zou behalen. Maar de Duitscher Long sprong eveneens schitterend en evenaarde zelfs den afstand van het zoo juist door Owens gevestigde nieuwe Olympische record, 7.87 M. en ver beterde daarmede wederom het Europeesch record. De volgende sprong van Owens bracht wederom een recordverbetering tot 7.94 M. De laatste sprong van Long mis lukte en Owens bracht het tenslotte nog verder door 8.06 M. te sprin gen en daarmede een nieuw Olym pisch en wereldrecord te vestigen. Derde werd de Japanner Tajima met een sprong van 7.74 M. De uitslag. 1. en Olympisch kampioen: Owens (Ver. Staten) 8.06 meter (nieuw Olympisch re cord); 2. Long (Duitschland) 7.87 meter (nieuw Duitsch record); 3. Tajima (Japan) 7.74 meter; 4. Maffie (Italië) en 5. Leichum (Duitschland) beiden 7.73 meter; 6. Clark (Ver. Staten) 7.67 meter. De prestatie van Owens van 8.06 meter is een nieuw Olympisch record. Het wereld record staat op zijn naam met 8.13 meter en is eenige dagen geleden door de I.A.A.F. erkend. De mededeeling van de jury dien aangaande berustte derhalve op een ver gissing.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7