WOENSDAG 5 AUGUSTUS 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 SPORT VOETBAL DIOC. HAARL. VOETBALBOND. DISTRICT LEIDEN EN OMSTREKEN. Uitslagen Jun.-competitie. Afd. C. 2de comp.: Teylingen b—WLb 13; Teylingen bVVLc 61. Uitslagen Districtswedstrijden 2 Augustus. LV.C.B.-elftal LeidenHaarlem 32 D.H.V.B.-elftalLeidenHaarlem 52 Junioren-elftal LeidenHaarlem 31 Programma Zondag 9 Augustus. Afd. A. extra oomp.: Teylingen aDOSa 2.15 uur, J. A. Zuidhoek; NVCbMeerburg a 12.30 uur. J. Jansson. Afd. C. 2e comp.: Teylingen b—Meerburg b 12.30 uur, J. A. Zuidhoek. H. Hoogervorst, Comp.-leider. Hedenavond: Afd. A. extra comp.: Tey lingen aNVCb, 8 uur, H. v. Veelen. ROTTERDAM—AMSTERDAM. Op Zaterdag 8 Augustus a.s. zal des avonds aanvangende te 7 uur op het terrein van „Feyenoord" een voetbalwedstrijd Rot terdamAmsterdam gespeeld worden. WATERPOLO De Zijl m—KJJVI.V. I Gisteravond speelde in de zweminrichting „de Zijl" de Zijl IH tegen K.J.M.V. I een vriendschappelijken wedstrijd om een door de K.J.M.V. beschikbaar gesteld medaille. Rust 00, eind 40. ZEILEN UITDAGING VAN Mr. SOPWITH VOOR DEN AMERICA-CUP. De bekende Engelsche zeiler mr. Sopwith van de Royal Yacht Club te Cowes heeft aan de New York Yacht Club een uitda ging gezonden tot het verzeilen van den America-cup. Mr. Sopwith die met de „Endavour 2" zal uitkomen, heeft voorge steld de eerste race op 24 Juli 1937 te zeilen De mast van de „Endavour 2" is gisteren tijdens het zeilen nabij Cowes overboord geslagen. De boot werd naar de haven ge sleept, waar het yacht een nieuwen stalen mast zal krijgen. SCHAKEN DE JAARLUKSCHE WEDSTRIJDEN VAN DEN KON. NED. SCHAAKBOND. De tweede en derde ronde. Te Utrecht werden Dinsdagmorgen de jaarlij ksche wedstrijden van den Kon. Ned. Schaakbond voortgezet met de tweede ron de, die in de twee Meester groepen ©enige belangrijke ontmoetingen bracht. De beide cracks van Doesburgh en Ir. v. Steenis her- stleden zich. op overtuigende wijze van hun nederlagen in de eerste ronde. In de dames- groep won de Nederlandsche kampioene Mevr. Roodzant (R'dam) van Mej. Heems kerk (A'dam). De volledige uitslagen der tweede ronde in de damesgroep en de beide hoofdgroepen luidden: Damesgroep: Mevr. C. RoodzantMej. F. Heemskerk 10, Mej. „Majo" (Wassenaar) Mevr. A. J. v. Aalst (Waardenburg) afg., Mevr. A. de Sain (A'dam)Mevr. A. v. Praag (Bussum) 10, MazirelScheltens 0—1. Groep I: G. R. D. v. Doesburgh (Bussum) E. Mulder (A'dam) 10, A. Th. Knoppers (A'dam)W. Koomen (A'dam) 1/21/2, Ir. H. J. v. Steenis (Lochem)Mr. W. G. Belinfante (den Haag) afg., T. D. Schel- tinga (A'dam)L. Prins (Zandvoort) afg. Groep II: S. v. Mindeno (A'dam)J. Frik (Bedum) 10, N. M. Boekdrukker Hilver sum W. A. J. Polak (Adam) 1/2—1/2, A. den Hartoog (Utr.)W. H. Bosscha (Baarn) 1/21/2, L. Stumpers (Eindhoven)G. Boersma (R'dam) afg. De uitslagen van de 's avonds gespeelde derde ronde waren: Damesgroep: HeemskerkScheltens 10, v. PraagMazirel 10, v. Aalst—de Sain 01, RoodzantMajó 1/21/2. Een aardig succes voor Majo! Groep I: MulderPrins 01, Belinfante Scheltinga 01, Koomenv. Steenis 01, DoesburghKnoppers 1/21/2. Prins heeft de leiding. Groep II: FrikBoersma afg., Bosscha Stumpers afg., PolakHartoog 10, Min- denioBoekdrukker 10. Mindeno heeft de leiding. Des middags werden alle spelers door het gemeentebestuur ontvangen en door den Burgemeester Dr. ter Pelkwijk toegespro ken. In de tweede ronde bracht de oud-Leide- naar W. H. Bosscha het er dus iets beter af dan in de eerste ronde. Zijn partij van de derde ronde werd afgebroken. Hieronder volgen nog de uitslagen van de Dinsdagochtend en Dinsdagavond ge speelde tweede en derde ronde van groep III, waarin de Leidenaar Ir. J. Westra mede- speelt. Tweede ronde: E. MorrisonC. F. v. Ton- gerlo afg., Ir. J. WestraJ. G. Nijssen 01, B. v. BerkelC. J. v. Royen 10, H. G. DeckersH. Levie 10. Derde ronde: C. F. v. TongerloH. Levie 10, L. J. v. RoyenH. G. Deckers 10, J. G. NijssenB. v. Berkel afg., E. Mor risonIr. J. Westra afg. Het internationaal sport- studentenlager te Berlijn REDEVOERINGEN EN OEFENINGEN Na de algemeene indruk, die ik vorige maal over het Internationaal Sportstuden- tenlager gegeven heb, wil ik nu wat meer ingaan op de lezingen en demonstraties. Op de eerste plaats de lezingen, waar van ik op de eerste plaats wil noemen de lezing van dr. Carl Diem, die over de „Grundsatze der Körpererziehung" sprak. Hierin zeide dr. Diem o.a. dat lichamelijke opvoeding lichaamsvorming ten doel heeft, terwijl het eerste doel der lichame lijke opvoeding is de orgaankracht, dan pas volgt de spierkracht en de bewegings kunst. Formeele oefeningen moeten be perkt worden ten gunste van de natuur- 1 ij ijk e bewegingen. De lichamelijke op voeding moet verder met vreugde beoefend worden, moet tot gemeenschapsopvoeding leiden, zij moet verder door een geest van idealisme gedragen worden en met de volksgebruiken verbonden zijn. Ook rijksminister Tschamimer und Osten hield een lezing en wel over de organisa tie van de Duitsche lichaamsoefeningen. Hierin legde hij nader uit, dat de opvoe ding van de jeugd geen militaire vorming moet zijn, maar „Menschenbildung". Mili taire vorming hoorde volgens spreker al leen thuis bij de volwassen mannen. Demonstraties zijn gewoonlijk alleen dan interessant wanneer daarin rekening wordt gehouden met de wetten der bewe- gigskunst, dwz. wanneer men niet een een zijdige demonstratie geeft. Daarbij be hoort natuurlijk altyd een correcte uitvoe ring Britsch-Indische demonstraties. Van een demonstratie met een alzijdige lichaamsbeweging, was b.v. bij de Britsch- Indiërs sprake. Voor „potatie" is een groo- te vaardigheid noodig, waarbij nog een groote lenigheid van hand- en armmuscu- latuur noodzakelijk is. Het handgereed schap, dat hierbij gebruikt wordt, bestaat uit 2 met massa gevulde bollen, die door middel van een staaf of een koord ver bonden zijn. Het tweede nummer der Br. Indiërs be stond uit een Pahlkampf. Een paal van 2 1/2 M. was in den grond bevestigd. Om nu de weerstand van de paal bij het vast houden en klimmen te verminderen, werd' de paal met olie ingesmeerd; ook het lichaam werd met olie ingesmeerd. En dan klom de Indiër in de paal als een aap, kwam onderste boven in de top van de paal terecht, maakte daar handstand of ging op één been boven op de paal staan, maakte de „vlag" aan de paal (zooals men dat in vakkringen uitdrukt). De Britsch Indiërs gebruiken deze oefeningen, omdat ze zooveel spierkracht vereischen, als voor bereiding voor het worstelen en wel als voorbereiding voor het vrije worstelen, 't WIELRENNEN PELLENAARS WINT DE RONDE VAN SCHAERBEEK VOOR SYLVER MAES. Grootsche huldiging der Tour de France renners. Gisteren is den Belgische winnaar van de rond van Frankrijk Sylver Maes, en zijn teamgenooten een grootsche huldiging bereid, die door een geweldige menigte werd bijgewoond. De Renners werden op het stadhuis in Brussel ontvangen, waar zij, en Maes in het bijzonder, door burge meester Max werden gehuldigd, waarna zij door een geestdriftige menigte naar het gebouw van den Belgischen wielerbond reden, waar zij opnieuw op de gebruikelij ke manier werden gefêteerd. Tevens wer den de renners, die in de ronde van Spanje en in de rond van Zwitserland de Belgische kleuren zoo prachtig hadden ver tegenwoordigd geluk gewenscht waarna men gezamenlijk naar Schaerbeek toog. om er aan de ronde van Schaerbeek deel te nemen. Het was echter een Nederlander, die deze ronde won, n.l. Kees Pellenaars. Be halve door Pellenaars was ons land verte genwoordigd door onzen Tour de France renner Middelkamp en door Valentijn. Het werd een zeer fraaie wedstrijd, waarin Middelkamp door pech moest op geven, terwijl Valentijn in een groep van ruim 50 renners over de eindstreep ging. Pellenaars wist ten slotte in een langen eindsprint, waarin niemand hem kon hou den, als eerste het 125 KM. lange traject te beëindigen in den tijd van 2 uur 40 min. 31 sec. Op de tweede plaats kwamen in denzelfden tijd van 2 uur 40 min. 57 sec. achtereenvolgens binnen de Belgen Syl ver Maes, Alfons Deloor, Somers en Vis- schers. Vervolgens kwam een peleton van 53 renners aangevoerd door de Belgen Huts en Karei Kaers binnen, waaronder zich ook Valentijn bevond. INTERNATIONALE WIELER- CRITERIUM. Naar wij vernemen zal de volledige Ne- derlandsche ploeg, die met zulk een groot succes aan de ronde van Frankrijk deel genomen heeft, voor het eerst in Neder land op 15 Augustus te Bergen op Zoom starten in het daar te verrijden interna tionaal wieler-criterium waaraan 70 van de meest bekende renners uit alle landen van Europa zullen deelnemen. Vooraf zullen de vier kranige renners z.g. vatch as catch can. Dit is het worstelen waarbij ook grepen aan de beenen aange legd mogen worden. Het toppunt van kracht en behendigheid werd verricht door een van hen, die dezelfde oefeningen ver richtte in een paal met licht voetstuk, bo ven op drie fleschjes geplaatst. Hadden we niet met onze eigen oogen de paal op de drie fleschjes zien plaatsen, dan had den wij aan een unfaire handelwijze ge dacht. Verder vertoonden zij nog het spel „katka fair", een Indisch feestspel met stokken en schilden of wat natuurlijker veel gevaarlijker is met sabels en schil den, waarbij het de bedoeling was niet het lichaam, maar de schilden te treffen. Van geheel ander karakter was de de monstratie der Chineezen, die op een Abenfeest in het kamp het zwaarddansen vertoonden. Met hun scherpe wapens zwaaiden zij zoo, dat ieder oogenblik het einde van eenige menschenlevens ver wacht werd. Op het juiste moment was echter altyd weer hoofd of romp verdwe nen. Soms had de eene tegenstander twee wapens en de ander één; het was hierbij vermakelijk om te zien, hoe de man met 2 wapens toch nog ontwapend werd en hoe hij door handig met zijn lichaam te ma noeuvreeren de wapens toch weer te pak ken kreeg Ook traden in zoo'n zwaarddans het mannelijk en het vrouwelijk geslacht tegen elkaar op, waarbij natuurlijk de overwinning door het vrouwelijk geslacht werd weggedragen. Het optreden van de Duitsche hooge- schoolstudenten stond geheel in het tee- ken van de weerbaarheid, wat eigenlijk wel te verwachten was. Zaterdag, 8 Augustus, zulen de Hollan ders optreden; zoowel de leiders dra: ploe gen als de studenten der verschillende lan den, hebben hiervan een hooge verwach ting. Behalve het technische in eigen kamp, zien we niet alleen de wedstrijden op het Reichssportfeld, maar wij hebben ook toe gang tot de training der Olympiadedeel- nemers, die in het zwemstadion en op de terreinen en in de zweminrichtingen van de Hochschule für Leibesübungen gehou den worden. Alles is dus de moeite waard. In het kamp wordt verder ook voor ont spanning gezorgd, volksliederen worden gezongen, de verschillende landen vertoo- nen hun volksdansen, een militaire kapel en de internationale sportstudentenbond (van ieder land een paar musici!!!) zor gen voor muzikale opluistering. Daarbij worden geen buitenstaanders tot het kamp toegelaten. Ons kamp is namelijk van een wacht voorzien; er kunnen dus geen on- gewenschte personen binnenkomen. Een plechtig moment is altijd het aflossen van de wacht. In Berlijn worden we overal nog aan gegaapt. En steeds wordt er gevraagd: Von welcher Nation Sind Sie? En als dan het antwoord: „Von Holland" is gegeven, heb je zoo een menigte menschen om je heen, die je vragen, hoe 't je in Duitschland be valt, of de versiering mooi is, hoe de or ganisatie is, enz. enz. Alles by elkaar maken we het buiten gewoon goed en voelen we ons in het La ger volkomen op ons gemak. A. J. J. DUINDAM. ten stadhuize te Bergen op Zoom offi cieel door het gemeentebestuur worden ontvangen, terwijl voor den aanvang van het criterium, dat het belangrijkste wie lersportevenement uit het Zuiden wordt, de ploeg gehuldigd zal worden door het Comité. Daarbij zal ook het hoofdbestuur van de Ned erlandsche Wielren Unie ver tegenwoordigd zijn. Avond Zesdaagsche te Alphen a d. Rijn. De gr asbaan-wieier wedstrijden op het A. V. V.-terrein zijn gisteravond wegens de regen gestaakt; alleen de clubrace door 13 leden van „Nieuw Swift" te Leiden werd gehouden. De uitslag luidt als volgt: 1. J. v. d. Leest, 2. Riethoven, welke beiden in de finale worden geplaatst. PAARDENSPORT INTERNATIONAAL CONCOURS HIPPIQUE TE DUBLIN. Ritmeester Heuff op „Jimmy" vierde. Gisteren is onder groote belangstelling en goede weersomstandigheden het internatio nale concours hippique dat tot 8 Augustus a.s. te Dublin zal worden gehouden, aange vangen met een springconcours. Dertig ruiters verschenen aan den start w.o. ook onze landgenoot ritmeester A. D. Heuff met „Jimmy". Op het parcours wa ren 10 hindernissen met een minimum hoogte van 1.60 meter opgesteld. Slechts zes ruiters wisten het parcours foutloos te ry- den, Vijf Engelschen en onze landgenoot en daar er geen tijd werd opgenomen en alleen het aantal fouten besliste, moest wor den overgesprongen. Maar eerst werden de hindernissen verhoogd met het resultaat dat de Engelsche kapitein Kleebe en kapitein Parian één fout maakte, terwyl ditmeester Heuff met „Jimmy" twee fouten noteerde, hetgeen een fraaie prestatie mag heeren. De twee andere Engelsche ruiters maakten meerdere fouten. POSTDUIVEN „De Vriendenclub" (Leiden). Wedvlucht met jonge duiven vanaf Vil voorden (België). Afstand 137 K.M. In con cours 197 duiven welke om 9.05 uur met lichtbewolkte lucht in vrijheid gesteld kon den worden, daar de lucht voor dien tyd gesloten was. In totaal waren er 52 wagons met 70.000 Hollandsche duiven te lossen, welke ailen in circa 3 minuten verdwenen waren. De uitslag luidt als volgt: Chr. v. d. Pluym 1, 16, 30 en 37. A. P. v. d. Voort 2, 5, 6, 26 en 32. P. v. d. Berg 3, 12, 24, 27 en 26, de beste uitslag. L. v. d. Nieuwendijk 4 en 46. L. Gijsman 7 en 25. A. Singeling 8 en 18. F. Hofman 9, 17 en 35. Joh. Neuteboom Jr. 10, 15, 20 en 34. J. Jansen 11, 36 en 47. L. N. v. Leeuwen 13 en 42. Joh. Vogelenzang 14, 29 en 33. A. H. Korenhof 19. G. A. L. v. d. Reijden 21, 22, 44 en 45. F. Delsasso 23, 48 en 49. J. Philippo 31 en 38. W. Ie Mair 39, 40, 41 en 43. De le duif werd geconstateerd om 10 uur 44 min. 5 sec. en maakte 1389.70 meter per minuut. De laatste puntenwinnaar om 10 uur 51 min. 28 sec. en maakte 1288.56 meter per minuut. As. Vrijdag inkorven voor Neufvillen 180 K.M. en daarop volgende vlucht Mons stedelijk. „Gevleugelde Vrienden" (Wassenaar). Zondag hield de P.V. „De Gevleugelde Vrienden" alhier, een wedvlucht met jon ge duiven vanuit Vilvoorde (België), af stand pl.m. 136 K.M. Met Zuid-Westen wind en bewolkte lucht werden daar de duiven in vrijheid gesteld te 9 uur 5 min. De eerste duif bereikte het hok te 10 uur 41 min. 16 sec. en had het traject gevlo gen met een berekende snelheid van 1418 Meter per minuut. De laatste prijswin nende vogel werd geconstateerd te 10 uur 46 min. 42 sec en had dus gevlogen met een gemiddelde van 1339.5 Meter per mi nuut. De uitslag was: 1, 12, 13, en 23 J. F. van der Lely, 2, 3, 7 en 33 A. l'Amy, 4, 5 en 16 K. Scheffer, 6, 17, 30 en 32 F. Flo- russe, 8 en 22 R. van Troost, 9, 14, 15, 18, 21 en 25 K. I. Waasdorp, 19, 11, 24, 31, 34, 35, 36 en 38 J. H. Groeneveld, 19, 26 en 27 J. H. M. Brouwer, 20, J. P. Brederode, 28 W. C. van Eek, 29 Th. Parlevliet, 39. U. T. de Vries, 40 L. H. de Kleine. NIEUWE UITGAVEN RIJKSRADIOSTATION KOOTWIJK. Het Rijks radio-zendstation te Kootwijjc is een interessant gebouw en een interes sant bedrijf. Talrijke bezoekers trekken naar de Veluwe met zijn wijde uitzichten over de hei en de dennen en bewonderen een der mooiste scheppingen van het menschelijk vernuft, dat staat temiden van een heerlijke natuur. En als men thuis komt, wil men opge togen vertellen van het geziene, maar dan blijkt dat er zoo wenig te vertellen is, dat men dengene, die er niet geweest is geen indruk kan geven van de ingewikkeldhe den der techniek en dan blijkt, dat men zelf ook behoefte gevoelt om zich nog eens rustig te oriënteeren omtrent het vreemde, het wonderbare in dit gebouw van onge ziene en ongehoorde natuurkrachten. Men heeft dan behoefte aan een boekje, dat men ter herinnering aan zijn bezoek aan Kootwyk mee naar huis kan nemen. Om hierin te voorzien is thans een be knopt en populair geschreven boekje sa mengesteld, waarvan wij een exemplaar hebben ontvangen. Ten behoeve in het bijzonder van meer gevorderden op radiogebied is ook een stukje zendertechniek opgenomen. Het geheel in eigen beheer uitgevoerde boekje kan de bezoeker tegen den prijs van 0.10 bij den rondgang bekomen. De waarde van het bezoek aan het sta tion en het begrip van zijn werkzaamheid zal door de uitgave van dit, zoowel naar vorm als inhoud, zeer eenvoudig gehouden boekje voor velen ongetwijfeld worden verhoogd. Personen te Leiden gevestigd: P. Beitsma, banketbakker, Langebrug 47a H. Blok, scheepstimmerman, Groenho- venstraat 11 D. ten Boom, beheerder Unitas Soc., Rapenburg 6 F. J. de Bruijn, oliehandelaar, Oude Singel 62 T. van Duijn, dienstbode, Warmonderweg 51 J. van Geffen en Fam., serg. maj. mf. H. de Vriesstraat 76 C. F. Genemans en Fam., winkelchef, H. de Vriesstraat 66 E. J. Gorter, 1.1. verpleegster, Meezenstr. 2 W. A. de Haas, winkeljuffrouw, L. Zandstraat 4 L. J. L. M. Haerden en Fam., serg. inf., H. de Vriesstraat 64 A. A. van Hattum, slagre, Haarlemmerstraat 274a C. G. van Houten, onderwijzeres, Kruisstraat 50 W. H. v. d. Jagt, horlo gemaker, Rijn- en Schiekade 116 J. Ka nis en Fam., sigarenmaker, Kanaalstraat 49 Th. C. P. Lamboo, Haarlemmerstraat 274a A. C. de Lang, rijkstelefoniste, Bilderdijkstraat 2 A. van Loon, loop jongen, Julianastraat 13 A. Lijs, tim merman, 3 Octoberstraat 7a M. J. E. Meershoek, dagmeisje Heerenstraat 33a J. W. J. Mocodompis, Oude Singel 18 H. M. J. ter Haarv. Noort, Merelstraat ld C. L. van Olm, secretaresse, Morschsin- gel 2 A. M. van Oosterhout en Fam., H. Rijndijk 140a G. Huijskes—v. Ooijen, van 's Hoffstraat 38a D. J. C. Peters, buffetchef, Rapenburg 6 J. van Rigte- ren, Brouckhovenhof 1 R. H. Roosen, tuinbouwk., Roodenburgerstraat 5 G. J. M. Rutten, serveerster, Nachtegaallaan 4 M. M. WansinkSchwerdt, Hoefstraat 4 a W. Vink, huisknecht, Volmolengracht 2a A. M. A. H. v. d. Werf, verpleegster, Oegstgeesterlaan 32 J. J. Wiethoff, dienstbode, Plantage 22. Personen uit Leiden vertrokken: H. Chr. M. v. d. Akker, Heemstede, Ei kenlaan 31 L. W. Alders en Fam., Tasik- malaja, N. O.-I. Z. Arnoldus, Oegstgeest J. Bennink, Oegstgeest, Emmalaan 52 J. C. H. v. d. Berg en Fam., Goes, Sta tionsweg 12 J. Bink, Batavia F. J. J. Blokhuizen en Fam., Voorschoten, Veur- scheweg 60 J. G. Boerman, Apeldoorn, Dorpsstraat 63 M. G. H. Lipsv. Brus sel, Hillegom, Beeklaan 6a L. Buis en Fam., Schiedam, Vondellaan 23 R. J. L. van Bijnen, Haarlem, Barrevoetstraat 14rood W. S. da Costa, Amsterdam, Joh. Vermeerpl. 9 J. van Deventer, Amster dam, Zomerdijkstraat 4 1 M. Deijn en Fam., Wassenaar, Backershagenlaan 28 G. A. Elema, Winschoten, Langestraat 3a J. G. Th. Elfrink, Zwolle, Tuinstr. 1 M. D. M. A. Elshof, Rijswijk Z.H., Haagweg 139 A. A. Esveldt, Noordwijkerhout, Dorpsstraat 8 S. M. Fijen, Schiedam, Burg. Knappertlaan 146 M. v. Pelt Gertenaar, Den Haag, le de Riemerstraat 36 P. Groenewegen, Kampen, Oudestr. 72 M. B. Hansen, Wassenaar, v. Z. van Nijeveltstraat 208 M. J. Heskens, Oegst geest, Oranjelaan 7 C. M. Heijmans en Fam., Schiedam, Burg. Knappertlaan 146 K. Hollinger, Preding Oostenr., no. 92 A. P. Huizenga, Arnhem, St. Nocilai- laan 16 J. Kaak, Oegstgeest, Leidsche- straatweg 5 H. B. J. M. Kuenen en Fam., Voorburg, v. Egmondstraat 12 H. Kircher, Haarlemmermeer, Lisserdijk 8 W. Kolkman, Soerabaia P. G. J. Kor- teweg, Rotterdam, Burg. Hoffmanplein 29 K. ter Laan, Bedum, Zuidwolde 154 Chr. Tijssen—Lubbers, Wassenaar, Halke- straat 14 A. W. Matthieu, Buitenland J. J. Merkx, Heeze, Strabrecht 21 A. L. Meijs en Fam., Amsterdanf, Toministraat 22 I A. M. E. Minke, Dedemsvaart -— F. H. van Nierop, Amsterdam, Breit- nerstraat 1 C. Nieuwveen, Venlo, Mgr. Mutsaersrusthuis Ean Seng Njio, N. O. Indië, H. J. du Pon, Den Haag, Java- straat 48 P. G. le Poole, Katwijk, Leid- schen Buitenschool J. H. Pijnnaken, Voorschoten, Leidschestraatweg 3 H. G. S. van Raalte, Oegstgeest, Terweeweg 134 E. H. O. Schafer, Breslau, Posenerstr. 95 G. S. Simmerman, Alphen aan den Rijn, Aarkade 16 A. M. J. Rotti-Snoep Koepang J. J. Salomé, Ede, Herst. oord „Hora" J. C. P. Tazelaar, St. Maartens dijk, Hazestraat 295 W. C. Volker, te Utrecht, Runstraat 39 J. H. M. Winters, Oegstgeest, Fred. Hendriklaan 5 H. Wissink en Fam., Enschede, Daalweg 63 W. E. M. v. d. Zalm, Wassenaar, Wasse naarstraat 7. 151. Nog dienzelfden middag vond Toontje een zelfden konijnenhol als waar dien dag de egel was uitgekomen. „Wat zou daar inzitten," vroeg hij nieuwsgierig aan een boer die juist voorbijliep". 1152. „Dat is een konijnenhol", antwoordde de boer. Toontje van Teuten wilde gauw kijken of er een konijn in zat toen eensklaps een rioolbuis door de opening kwam steken. Het gat was namelijk door eenige mannen gegraven om er een j rioolbuis doorheen te steken.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10