DE SERIES 200 M. HARDLOOPEN DINSDAG 4 AUGUSTUS 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Owens vestigt een nieuw Olympisch record Osendarp en van Beveren winnen hun Series BERLIJN, 4 Augustus. Ook de 200 M. hardloopen, waar van hedenmorgen de series werden geloopen hebben wederom Holland- sche successen opgeleverd. Osen darp en van Beveren wisten bei den hun series te winnen resp. in den tijd van 21,7 en 21,4 sec. Dat deze strijd eveneens zeer zwaar zal worden bewijzen wel de tijden. Hat was weer Owens, die in de 3e serie met een tijd van 21,1 sec. een nieuw Olympisch record vestig de. Maar ook de Amerikaan Packard maakte een prachtigen tijd n.l. 21,2. Uit de acht series hebben zioh dus ge plaatst 24 athleten n.l. 3 Amerikanen, 3 Ca- nadeezen, 3 Duitschers, 2 Nederlanders, 2 Hongaren, 2 Argentijnen, 2 Finnen, 2 Zuid- Afrikanen. 1 Oostenrijker, 1 Zwitser, 1 Griek, 1 Japanner en 1 Engelschman. Toen vanmorgen om half elf de athletiek- wedstrijden werden voortgezet, was het sta dion weer dicht bezet. Begonnen werd met de series 200 meter, waarin onze landge- nooten van Beveren en Osendarp startten. Van Beveren, die in de eerste serie van zes loopers startte, lootte de vierde baan, zoodat hij bij den start twee tegenstanders voor zich zag. De volgorde der loopers in deze serie was: Almeida (Brazilië), Tani- guchi (Japan), Sakellariou (Griekenland), van Beveren (Nederland), Salcedo (Phi- lippijnen) en Beswick (Argentinië). Onze landgenoot spurtte fel weg en reeds op 50 meter kon worden vastgesteld, dat hij sterker was dan zijn tegenstanders. Zonder inspanning kwam van Beveren aan den kop. Geen der andere loopers kon hem ook maar eenigszins bedreigen. Met grooten voor sprong ging van Beveren als eerste door de finish in aen tijd van 21,4 sec., d.i. slechts 0,2 sec. boven het Olympisch record. Tweede was Beswick in 22,1 sec. en derde Tani- guchi in 22,2 sec. Osendarp kwam in de tweede serie uit. De volgorde der loopers was: Schein (Duitschlard), Yazawa (Japan), Osendarp (Nederland), Dondelinger (Frankrijk), Frick (Lichtenstein) en Pennington (Duitschlacd). Deze serie was voor Osendarp een walk over. Met het grootste gemak nam hij de leiding. Reeds op 80 meter vooi de finish bemerkte de Hollander, dat hij zonder eeni- ge inspanning zou winnen. Hij hield zich zelfs min of meer in. Met drie meter voor sprong werd Osendarp eerste. De uitslag was: 1. Osendarp 21,7 sec.; 2. Schein 22 sec.; 3. Pennington 22,1 sec. In de volgende serie slaagde Owens, wiens loopen den indruk wekte alsof hij zich nog lang niet geheel gaf, er in het Olympisch record, dat in 1932 door Tolan te Los Ange los werd gevestgd met 21,2 sec., te verbete ren en te brengen op 21,1 sec. Uit elke serie in totaal waren het er 8 plaatsten 3 loopers fich in de kwart finale. De uitstejtende Zweedsche looper Strand- berg was niet aan den start verschenen. In de demi-finale 100 meter is de Zweed gis teren geblesseerd geraakt, waardoor hij zich ook op dé 100 meter niet voor de volle 100 percent kon geven. Het is vrij zeker, dat Strandberg ook niet zal starten in de Zweedsche 4 maal 100 meter estafetteploeg. Van de bekende sprinters, die werden uit geschakeld noemen wij Sweeney (Enge land) en Dannaher (Zuid-Afrika). De En gelschman Holmes is niet gestart. De uitslagen dezer series luiden: le serie: 1. Van Bever en (Ned er- land) 21,4 sec.; 2. Beswick (Argentinië) 22,1 sec.; 3 Tanigoetsji (Japan) 22,2 sec.; Niet geplaatst: 4. Salcedo (Philippijnen); 5 Sakedariou (Groiekenland)6. Almeida (Brazilië). Niet gestort: Kovacic Zuid- Sla vië). 2e serie: 1 Osendarp (Nederland) 21.7 sec.; 2. Schein (Duitschland) 22 sec.; 3. Pennington (Engeland) 22,1 sec. Niet ge plaatst: 4. Yazawa (Japan); 5. Dondelinger (Frankrijk); 6. Rick LiechtensteinNiet gestart: Baüer (Zuid-Slavië). 3e serie: 1. Owens (Ver. Staten) 21,1 sec. (Nieuw Olympisch record); 2. Orr (Cana da) 21,6 sec.: 3. Neckermann (Duitschland) 21.8 sec. Niet geplaatst: 4. Sweeney (Enge land); 5. Guzmann (Philippijnen); 6. Chris- tensen (Denemarken). 4e serie: 1. Humber (Canada) 22,1 sec.; 2. Gyenes (Hongerije) 22,1 sec.; 3. Riener (Oostenrijk) 22,4 sec.. Niet geplaatst: 4. Bronner (Frankrijk); 5. Tsjen (China). Niet gestart: Dremil (Zuid-Slavië). 5e serie: 1. Haenni (Zwitserland) 21,9 sec.; 2. Frangouois (Griekenland) 22,1 sec.; 3. Sir (Hongarije) 22,2 sec. Niet geplaatst: 4. Dannaher (Zuid-Afrika); 5. Poh (China). Niet gestart Strandberg (Zweden), wegens spierverrekking en Quittan (Oostenrijk). 6e serie: 1. Theunissen (Zuid-Afrika) 21,7 sec.; 2. macPhee (Canada) 21,8 sec.; 3. Strandvall (Finland) 22,6 sec. Niet ge plaatst: Fahoum (Egypte)i 5. Lioe (China); 6. Fondevilla (Argentinië). 7e serie: 1. Packard (Ver. Staten) 21,2 sec.; 2. Grimbeek (Zuid-Afrika) 21,8 sec.; 3. Steinmetz (Duitschland) 21,9 sec. Niet geplaatst: 4. Whiteside (Br. Indië). Niet ge start: Holmes (Engeland), Gutierrez (Co lumbia) en Caldana (Italië). 8e serie: 1. Robinson (Ver. Staten, 21,6 sec.; 2. Tammisto (Finland) 22,2 sec.; 3. Hofmeister (Argentinië) 22,3 sec. Niet ge plaatst: 4 Minai (Hongarije); 5 De Vrint (België); 6. König (Oostenrijk). Niet ge start: Sanchez (Columbia). VERSPRINGEN KLASEMA PLAATST ZICH NIET. Vanmorgen heeft de eerste ronde van het verspringen plaats gehad.' Slechts zij, die minimaal 7.15 meter sprongen, zijn in de halve finale geplaatst. Er werd gesprongen in twee groepen. Van de 43 deelnemers plaatsten zich de volgen de zestien: Owens, Clark en Brooks (Ver. Staten), Baeumle, Long en Leichum (Duitschland), Maffei en Caldana (Italië), Togami en Tajima (Japan), Paul (Frankrijk), Vosolso- bi (Tsj.-Slowakije), Richardson (Canada), Stenqvist (Zweden), Berg (Noorwegen) en Oastellar de Oliveira (Brazilië). Onze landgenoot K1 a s e m a plaatste zich dus niet. Niet gestart zijn: Metcalfe (Australië), pickinsoin (Australië), Ajrana CSpanje), Del Vecchio (Columbia), Maeder (Zwitser land), Andersen (Denemarken) en Longar (Zuid-Slavië). DE MODERNE VIJFKAMP. HET DERDE ONDERDEEL SCHIETEN. Vandaag is het de derde dag van de wedstrijden voor den modernen vijf kamp, waaraan wordt deelgenomen door onze landgenooten de luitenants van Geen, van der horst en Serre. Om half negen vanmorgen werd be gonnen met het z.g. duelschieten op een verdwijnende figuur op 25 meter afstand. Deze figuur blijft 3 seconden zichtbaar en de oefening bestaat uit vier series van elk vijf schoten. De schiet-wedstrijden werden niet ge houden op de banen bij Wannsee, maar op de militaire oefenterreinen van de ka zerne in Ruhleben. Er heerschte vanmor gen een geheel andere sfeer rond en bij de vijfkampers. Gisteren bij het degenscher- men hoorde men geklik der wapens en het geschuifel van voeten, vandaag is het doodstil op de schietbaan. De houten tribune is vou belangstellen den, maar er wordt slechts fluisterend ge sproken, terwijl de zandgrond en het dichte bosch geluiden van buiten verhin deren door te dringen. Alleen hoort men om de 3 seconden de schepe knallen der pistolen. Wij hebben reeds gemeld, dat de Hollan ders gisteren behoorlijk gewerkt hebben bij het schermen, zij het dat het eindresultaat van luitenant van Geen wat tegengeval len is. De resultaten der Nederlanders waren: lt. van Geen 201/2, lt. van der Horst 24 1/2, lt. Serre 34 1/2. De aansporingen van chef d'equipe, ma joor van Scberpenhuizen, om bij het schie ten hun uiterste best te doen, heeft inder daad succes gehad. lt. van Geen behaalde in de eerste se rie 47 punten, in de tweede 48, in de 3e 47 en in de 4e 45 punten, met een totaal van 187 punten. Lt van der Horst bereikt hetzelfde resultaat met 45, 46, 49 en 47. Er was neg een vijükamper die 17 schoot en in zoo'n geval wordt de plaats gegeven volgens het puntenaantal der laatste serie enz. Lt. van Geen eindigde in dit onderdeel dan ook beneden lt. van der Horst. Luitenant Serre had last van zenu wen, schoot eenmaal in den grond en daar na was de draaibare figuur verdwenen. Hij bereikte met 35, 44, 44 en 46 een to taal van 169. De beste prestatie leverde de Amerikaan Leonard, die liefst 20 tienen schoot en rlaarmede het hoogste aantal punten be haalde. Trouwens in het algemeen scho ten de Ameiikaren u tmuntend en zij ble ken vrijwel zonder zenuwen, terwijl lt. v. Geen b.v. volgens zijn eigen woorden stond te bibberen. DE SCHERM WEDSTRIJDEN VOOR DAMES. MEJ. C. M. VAN DER KLAAUW IN HAAR GROEP GEPLAATST. Het was vanmorgen na de massale en overweldigende drukte bij de wedstrijden in het groote Olympische stadion een ver- poozing in de turnzaal, op eenige minuten gaans van het stadion, het verloop der flo retwedstrijden voor dames gade te slaan. Er waren ongeveer een tweehonderd toe schouwers in deze uit twee gedeelten be staande zaal en onder de aanwezigen za gen wij onze heeren-schermers en ook me vrouw Braun en Rie Mastenbroek, die ook belangstelling voor andere sporten hebben. Er werd geschermd in zes groepen van zeven schermsters, waarbij de vier best geplaatsten aan de volgende ronde iullen deelnemen, in totaal dus 24. Onze landgenoote mej. C. M. van der K1 a a u w uit Scheveningen, werd in haar groep vierde, zoodat zij dus nog juist in de volgende ronde komt. Allereerst kwam zij uit tegen het pittige, doch weinig geroutineerde Amerikaansche schermstertje de Tuscan. Even was mej. van den Klaauw beduusd door de veelheid van beweging en het vervaarlijk elan, waarmee zij bestookt werd en voor zij het wist, had zij een treffer te pakken. Daarna herstelde zij'zich, wist rustig haar kansen te nemen en won tenslotte met twee ont vangen treffers. Dat zij geen enkele treffer wist te maken tegen de Hongaarsche kampioene Schache- rer Elek was te verwachten en zij liet zich hierdoor allerminst terneerslaan. Haar derde partij ging tegen de Tsjecho- Slowaaksche schermster Raisova, die op weinig elegante wijze haar floret hanteer de, doch af en toe in haar uitvallen gevaar lijk bleek te zijn. Rustig pareerde onze landgenoote de op haar gerichte aanvallen en benutte haar kansen op doeltrefefnde wijze. Zij won met twee ontvangen tref fers. Tegen de Oostenrijksche Elisabeth Gras- ser verloor zij en wist slechts een treffer te plaatsen. Haar laatste partij tegen de Francaise Andree Boisson won zij gemak kelijk. Mej. van der Klaauw behaalde in totaal 3 overwinningen, wat haar zes punten gaf, ontving 15 treffers in totaal, hetgeen na frl. Schacherer het minste in haar groep was. Zij werd vierde geplaatst en komt daarmede in de volgende ronde. EQUIPE-WEDSTRIJDEN OP FLORET Vanmorgen zijn in de halve finales de quipe-wedstrijden op floret voortgezet. De resultaten luiden als volgt: Poule 1: HongarijeOostenrijk 88, Hongarije 53 ontvangen en 63 gegeven tref fers. Hongarije wint dus. ItaliëVereenigde Staten 13—3. Poule 2 :Duitschland—België 10—6; FrankrijkArgentinië 124. VOETBAL DE OLYMPISCHE GEEST WEER EENS ZOEK. Italiaansche incidenten tijdens de voetbal match Italië—Vereenigde Staten. „De zin der Olympische spelen ligt niet in het overwinnen, maar in het deelnemen, niet te veroveren, maar ridderlijk te strij den is het wezenlijke in het leven". Deze uitspraak van den stichter der moderne Olympische spelen, Baron de Coubertin, die tijdens de openingsplechtigheid met groote letters op het scoringbord prijkte, heeft blijkbaar op sommige deelnemers haar uit werking gemist en helaas moest reeds op den tweeden dag blijken, dat bepaalde ploe gen meer door nationale eerbied dan door den Olymp^schen geest bezield zijn. De eerste incidenten, die het gevolg van deze geestesgesteldheid zijn, hebben zich Maandagmiddag voorgedaan tijdens de voet balmatch tusschen Italië en de Vereenigde Staten. Het Italiaansche voetbal neemt in Europa een voorname plaats in en terecht meenen ook de Italianen zelf, dat zij tot de landen behooren, die in het voetbaltournooi een redelijke kans maken. Daarentegen is het algemeen bekend, dat het Amerikaan sche voetoal, dat in het sportleven van de Vereenigde Staten een veel minder voor name plaats inneemt dan in Europa en Zuid-Amerika, op niet ai te hoog peil staat, zoodat de Italianen op een gemakkelijke overwinning rekenden. Dat dit hen niet is meegevallen ziet men o.a. uit het resultaat, dat de Italianen zich slechts met een 10 overwinning tevreden moesten stellen. De teleurstelling over den niet verwach ten krachtigen tegenstand der yankees kwam tot uiting in steeds ruwer spel en steeds minder sportief optreden der Italia nen, die herhaaldelijk door den Duitschen scheidsrechter Weingartner gewaarschuwd moesten worden. Het moet voor kroonprins Umberto, die met 7000 landgenooten de match bijwoonde, niet aangenaam zijn geweest toen plotseling de Ameritcaan Fiedler, bij het spelen van den bal door een half dozijn Italianen be sprongen werd, die hem bijna letterlijk te lijf gingen. Daarbij-trachtte Piccini hem op zoodanige wijze met de vuist te bewerken, dat de scheidsrechter hem met de hand naar de zijlijnen verwees. Een gejoel ging op en eenige Italiaansche spelers liepen op den scheidsrechter toe en duwden zijn hand om laag, terwijl anderen hem op een afstand met de vuist dreigden. Een ontoelaatbare zwakheid was het van scheidsrechter Wein gartner, dat hij blijkbaar voor de bedrei gingen zwichtte en Piccini liet door spelen. ZEILEN BOB MAAS VERLIEST ZIJN MAST. KIEL, 4 Augustus. Reeds op den eersten dag der Olympi sche zeilwedstrijden heeft de NederLand- sche deelnemer Bob Maajs, die met de „Ben 2" in de starklasse uitkomt, veel pech gehad. De mast van zijn. vaartuig is gebroken, zoodat Maas moest opgeven. Roeiboot op de Lek omgeslagen Hoofdonderwijzer en twee kinderen verdronken. Hedenmorgen omstreeks tien uur heeft op de Lek nabij het fort ,,'t Spoel" een ernstig ongeluk plaats gehad waarbij drie perso nen om het leven zijn gekomen. De heer J. Ulehake, hoofd van de open bare lagere school te Everdingen, wais he denochtend met zeven kinderen, eenigen van hemzelf en eenige logé'tjes in een ijzeren roeiboot op de Lek gaan varen. Toen zij, stroomopwaarts varende, bui ten een krib kwamen, werd het vaar tuigje overvaren door een passeerende motorboot. De roeiboot sloeg om en alle inzittenden kwamen in de rivier terecht. Zoodra op de motorboot het ongeval werd bemerkt, werd gestopt en werd een roei boot uitgezet om te trachten de drenke lingen te redden. Het gelukte vier kinderen uit het wa ter te halen. Zij werden binnen gebracht in de woning van den landbouwer O. Vroege, die aan den Lekdijk gelegen is. Daar waren intusschen de politie uit Cu- lemiborg en dr. W. O. Brouwer aangeko men. Het gelukte met een zuurstofappa raat de levensgeesten van de vier kinde ren, die allen bewusteloos waren, weer op te wekken. De motorboot, waarmede de politie en de dokter uit Culemborg naar de plaats van het ongeval waren gekomen, had on derweg de omgeslagen roeiboot op sleep touw genomen. Toen men de boot weer omkeerde, kwam men tot de ontdekking, dat zich in het vaartuigje nog een der kinderen be vond. Een negenjarig meisje had zich, toen de roeiboot werd overvaren, aan een zitbank vastgeklampt en na een uur be vond het kind zioh nog steeds in de om geslagen boot. Het had al dien tijd ang stig in het omgeslagen vaartuigje gezeten en was dank zij de achtergebleven zuur stof in het leven gebleven. Het kind was ongedeerd. De heer J. Ulehake, ongeveer 50 jaar oud, en twee kinderen zijn verdronken. De heer Ulehake is een goed zwemmer, doch hij was gekleed in een leer en jas en het schijnt dat hij daardoor niet in staat was zich boven water te houden. De lijken van den heer U. en de kinde ren zijn later opgehaald. De man laat een vrouw en nog vijf kinderen achter. Nader wordt ons uit Culemborg gemeld: Het blijkt, dat van de drie slacht offers alleen het lijk van den heer Ulehake is geborgen. Dit werd spoedig na het ongeval door den schipper van de motorboot ■opgehaald. Men heeft nog ge tracht de levensgeesten op te wekken, doch dit is niet gelukt. De beide andere slachtoffers zijn de zeventienjarige dochter van den heer U., Geertruida Pau la, en een 23-jarigen neef, de heer M. van Schaik uit Nijme gen. De lijken van beide laatste slachtoffers zijn nog niet gevon den. De twaalfjarige zoon van den heer U., Paulus Hendrik, wist zioh direot na het ongeval zelf te redden door naar den wal te zwemmen. Twee jongens en een meis je, resp. 17, 14 en 9 jaar, allen kinderen van den heer U., werden door den schip per van de motorboot gered. De politie stelt een onderzoek in naar de oorzaak van het ongeval. De motor boot, welke met de roeiboot in botsing kwam, is een rijnaak van ongeveer 600 ton. Het schijnt dat de heer U. met de roeiboot getracht heeft te zeilen. Hier voor gebruikte hij een oud stuk zeil, ter wijl een der roeispanen van de boot als roer moest dienst doen. Bij het passeeren van de krib is het vaartuigje in den ster ken stroom geraakt. De rijnaak voer di rect achter het vaartuigje en tengevolge hiervan was een botsing onvermijdelijk. De schipper van de rijnaak heeft, zooals gemeld, onmiddellijk een boot gestreken en hieraan is het te danken, dat nog drie kinderen gered zijn. Het lijk van den heer U. is naar Cu lemborg overgebracht. De geredden zijn later naar Everdingen vervoerd. VOOR STADSNIEUWS VERWIJZEN WIJ NAAR PAG. 10. LAATSTE BERICHTEN DOOR AFSLUITBOOMEN AAN DE GRENS GEREDEN. Motorrijder gedood. Hedenmorgen te omstreeks acht uur reed de Amsterdammer J. van Gerstel met zijn motorrijwiel met groote snelheid door den afsluitboom aan de grens te Glanerbrug om daarna nog tegen den af sluitboom aan de Duitsche zijde te botsen. Met ernstige verwondingen werd de man met een ziekenauto uit Gixmau naar het R. K. Ziekenhuis te Enschede vervoerd. Hier is hij eenige uren na aankomst over leden. Wat de oorzaak van het ongeval is geweest is niet bekend. Het motorrij wiel werd zwaar beschadigd. BIOSCOPEN. Trianon: Goedgekeurd. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Toelaatbaar voor volwassenen. Lido:.. Toelaatbaar voor volwassenen. JONGEMAN TE APPINGEDAM OP OP ONBEWAAKTE OVERWEG GEDOOD. Hedenmiddag is de 17-jarige Harm Kui per, wanende te Appingedam, op den onbe- waakten overweg overreden door den trein die te 12.36 uur uit Delfzijl was vertrokken. Vermoed wordt, dat het slachtoffer door het ruischen van de boomen het naderen van den trein niet heeft gehoord. De dood trad onmiddellijk in. INBRAAK IN HULPPOSTKANTOOR. Toen hedenochtend de hulpbesteller Eenink om zes uur als eerste op het hulp postkantoor te Warnsveld kwam bemerkte hij, dat het raam van de bestellerskamer opengeschoven stond, terwijl in de kamer de grootste wanorde heerschte. De laadjes van de bestellers bleken opengebroken te zijn, de kwitanties, postzegels en brief kaarten overal over den grond verspreid. De deur van de op het kantoor staande brandkast bleek tevens geopend. De brievenbesteller wekte onmiddellijk den brievengaarder, wiens slaapvertrek aan de andere zijde van het hulppostkantoor gelegen is. Deze stelde direct den gemeen teveldwachter van een en ander in ken nis. Bij het ingesteld onderzoek bleek de oude brandkast op handige wijze geopend te zijn. De kast was niet geforceerd. Een bedrag van 250.de opbrengst tot dus ver van de rijwielbelasting, wordt uit de kast vermist. Een bedrag van 100, dat er vlak naast lag, hebben de dieven of de dief onaangeroerd gelaten evenals een hoeveelheid nieuwe rijwielplaatjes. Vingerafdrukken zijn niet gevonden. On middellijk heeft men met de hulp van den politiehond van den rijksveldwachter uit Brummen een onderzoek ingesteld. Een spoor leidde tot een in de nabijheid gele gen oud schoolgebouw. Onder een afdak bleef de hond staan, zoodat het vermoeden bestaat, dat de inbreker met de fiets is gekomen, welke hij tijdens zijn operaties in het hulppostkantoor blijkbaar onder het afdak heeft geplaatst. Met deze aan wijzing en een goed geslaagden voetafdruk tracht de politie thans den dader op te" sporen. TELEGRAMMEN ITALIAANSCHE PRIESTERS DOOR SFAANSCI1E COMMUNISTEN GEDOOD. GIBRALTAR, 4 Augustus. (A. N. P.). Naar vernomen wordt hebben Spaansche communisten in het op 90 K.M. van Gi braltar gelegen dorp Ronda twee Italiaan sche priesters gedood en 47 fascisten op het plaatselijk lcerli hof gefusilleerd. Twee andere Italiaansche priesters, die zich ver momd hadden, Jonden zich in veiligheid stellen. AARDSCHOKKEN IN ANATOLIë. ANKARA, 4 Aug. (A.N.P.) Geheel Anatolië is opgeschrikt door een tweetal hevige aardschokken. Omtrent de aange richte schade is nog niets bekend. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 4 Aug. Vee. Totale aan voer 2966 stuks; 217 paarden, 61 veulens, 31 magere runderen, 673 vette runderen, 138 vette kalveren, 313 graskalveren, 399 nuchtere kalveren, 191 schapen en lam meren, 9 varkens, 34 bokken of geiten. Prijzen per kg.: vette koeien 61, 55 en 40 46 cent, vette ossen 55, 51 en 4249 cent, stieren 52, 48 en 4244 cent, vette kalve ren 85, 75 en 5055 cent, schapen 38, 34 en 26 cent, lammeren* 37, 32 en 26 cent, graskalveren 46, 36 cent, nuchtere kalve ren 42, 38 en 32 cent, slachtpaarden 43, 37 en 35 cent. Prijzen per stuk: schapen ƒ181410, lammeren 1297, nuchtere slachtkalveren 11—97, nuchtere fok- kalveren 16—1411, slachtpaarden ƒ175 130110, werkpaarden 250150—110, hitten f 110—80—60, veulens 110—70—40 stieren f 265—200—110, kalf koeien f 220— 180120, melkkoeien f 230195135. varekoeien 145125100, vaarzen 135 9575, pinken 1058565, graskal veren 453020, bokken of geiten f 7 —5—1.50. 'S HERTOGENBOSCH, 4 Aug. Boter. Aanvoer 21575 kg. Hoogste prijs 1.45, laag ste prijs f 1.32 middelprijs r. boter 1.38, s, boter 1.42 per kg. ZOETERWOUDE (H.R.)., 3 Aug Veiling: „Ik leer nog". Aanvoer 2500 stuks. Prijzen: kippeneieren 3.303.60, eendeneieren 3.50 per 100 stuks, kaas 17—22 cent per pond, kippen 2550 cent, hanen 3060 cent. duiven 1117 cent, konijnen 0.25 —1.15. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Berlijn 59.24 Londen 7.38-Vs New York 1.47^/16 Parijs 9.7Oh'2 Brussel 24.811/2 Zwitserland 48.04 Madrid Oslo37.121/o Kopenhagen 32.971/2 Stockholm38.10 Milaan Praag 6.10 Weenen Boedapest Prolongatie 11/2%

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3