MAANDAG 3 AUGUSTUS 193o DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 Rington hem voorbij ging. In de laatste meters kwam Theunissen geweldig opzet ten. Borst aan borst gingen de Nederlander en de Zuid-Afrikaan door de finish. De jury had echter duidelijk geconstateerd, dat van Beveren voor was. De uitslag van deze kwart-finale was: 1. Metcalfe 10.5. 2. Pennington 10.6. 3. v. Beveren 10.7. Berger valt uit. In de laatste kwart-finale kwam Ber ger uit. Er werd als volgt ge,start: 1. Maphee, 2 Susuki, 3. Berger, 4. Borchmeyer, 5. Swee ney, 6. Dannaher. Terwijl de loopers zich gereed maakten voor den start verscheen rijkskanselier Hitler, die met handgeklap werd begroet. De eerste start mislukte, doordat Ber ger na het commando „fertig" wegging, zonder dat het schot had geklonken. De handicap van dezen valschen start was zeer groot. Berger moest <.ir. niet te worden gediskwalificeerd de volgende maal de grootste voorzichtigheid in acht nemen. Dit had vermoedelijk tot gevolg, dat Ber- ger's tweede start zeer slecht was. Hij raak te zoo ver achter, dat hij 20 Meter voor de finish den strijd eigenlijk reeds opgaf. De achterstand was toen niet meer in te ha len. Hij eindigde als vijfde. De film beslist. De uitslag van de laatste kwart-finale was: 1. Borchmeyer 10.5. 2. Sweeney (En geland) en 3. Macphee (Canada). De beslissing over de derde plaats kon de jury van aankomst niet nemen, daar naar het scheen Macphee en de Japanner Susuki tegelijk door de finish waren ge gaan. De film, welke van elke finish wordt opgenomen, moest toen beslissen. Deze wees uit. dat de Canadees met mi niem verschil had gewonnen. De uitslag. De resultaten van de kwart-finales van het nummer honderd meter heeren lui den: le kwart-finale: 1. Strandberg (Zweden), 10.5 sec., 2. Osendarp (Nederland) 10.6 sec., 4. Wykoff (Ver. Staten) 10.6 sec. Verder Gyenes (Hongarije), Holms (En geland), en Homberger (Duitschland). 2e kwart-finale: 1. Jesse Owens (Ver. Staten) 10.2. sec. (Nieuw wereldrecord), 2. Haenni (Zwitserland) 10.6 sec., 3. Sir (Hon garije) 10.7 sec. Verde Grimbeek (Zuid- Afrika), Lindgren (Zweden en Yoshihoda (Japan). 3e kwart-finale: 1. Metcalfe (Ver. Sta ten) 10.5 sec., 2. Pennington (Engeland) 10.6 sec., 3. van Beveren (Neder land) 10.7 sec. Verder Theunissen (Z.-Afrika)( Sasaki (Japan) en Humber (Canada). 4e kwart-finale: 1. Borchmeyer (Duitsch land) 10.5 sec., 2. Sweeney (Engeland) 10.6 sec., 3. Macphee (Canada) en Soe- zoeki (Japan) gingen zonder waarneem baar verschil over de eindstreep. Aan de hand van de filmopname "zal worden be slist, wie van beiden als derde in de demi finale komt. Verder Berger (Nederland), en Dannaher (Z.-Afrika). HET HOOGSPRINGEN. Brasser geplaatst. Carlier vaUt af. Terwijl de series 100 meter werden ge- loopen, was op de westzijde van het ter rein met het hoogspringen een aanvang gemaakt. Er werd in twee groepen ge sprongen. Elke deelnemer kreeg driemaal gelegenheid om over de voorgeschreven min. hoogte van 1.85 meter te springen. In totaal gelukte dit aan 21 athleten. Een zelfde aantal viel af. Tot degenen, die zich niet wisten te plaatsen, behoorde ook onze landgenoot Carlier. Daarentegen wist onze recordhouder Brasser, die op 17 Mei j.l. 1.94 meter heeft gesprongen, het tot den eindstrijd te bren gen. Stars en stripe® bij het hoog springen. Brasser onder 1.90 M. Zooals reeds gezegd, waren het de stars'en stripes, die bij het hoogspringen de prijzen wonnen, 21 deelnemers klasseer den zich aanvankelijk voor de beslissing, daar zij 1.85 Meter hadden gesprongen, waaronder onze landgenoot Brasser, naar men weet. Het was jammer, dat Brasser de 1.90 M. niet haalde. Slechts 11 athleten kwamen zich voor de hoogte 1.94 Meter melden. En van 1.94 Meter ging het op 1.97 Meter en hier kwamen slechts vijf athleten overheen. Het was den Amerikaan Johnsson, die het eerst de twee Metergrens haalde en daar mede een nieuw olympisch record vestigde. Het oude stond op naam van Osborn (V.S.) met een sprong van 1.98 Meter, gevestigd in 1934 te Parijs. Eindelijk is dit wel heel oude olympische record dus gevallen. Alleen Al Britton en Thurber, beide Amerikanen haalden de 2 Meter, alsmede de Fin Kotkas, met Johnsson tezamen. De laatste deed nog eens zijn uiterste best en met een magnifieke sprong gleed de Amerikanen over de lat en bracht dus het Olympisch record op 2.03 Meter. Alle anderen slaagden daarin niet, zoodat Johnsson olympisch kampioen werd. Door overspringen werd de volgorde Al Brit- ton, Thurber en Kotkas op resp. de 2e, 3e en 4e plaats bepaald. Het was de laatste ceremonie protocolaire van deze dag. Al leen stars en stripes gingen omhoog en het Amerikaansche volkslied weerklonk. 800 METER. Het aantal deelnemers voor de 800 Me ter.is in deze Olympische spelen zoo groot, dat de loopers in 6 kwartfinales moesten worden ingedeeld. In totaal startten een kleine 50 athleten. Er werd vaak vinnig gestreden, hoewel de tijden niet zoo bij zonder waren. De beste tijd werd in de eerste serie gemaakt door den Canadee- schen neger Edward, die een tijd van 1 min. 53,7 sec. noteerde. Het wereld- en olympisch record staat op naam van den Engelschman Hampson met 1 min. 49.08 sec. In de kwart finale klassificeerden zich: drie Amerikanen: Hornbostel, Williamson en Woodruff, drie Hongaren Temesvari, Szabo en Vadas, drie Engelschen Mogabe, Handley en Powell, twee Canadeezen Ed wards en Conway, twee Oostenrijkers Huebscher en Eischberger, twee Franschen Petit en Soulier, twee Duitschers Mertens en Desecker, de Belg Verhaert, de Nieuw Zeelander Boot, de Noor Johannesen, de Australiër Backhouse, de Italiaan Lanzi, de Argentijn Anderson en de Pool Kucharski. DE 10.000 METER. Supprematie der Finnen. Sinds 1912 toen de 10.000 M. in Stock holm voor het eerst op de olympische spe len werd geloopen, hebben de Finnen op dit nummer der. toon aangegeven. Nog nooit werd echter het zoo'n fraaie zege als ditmaal: alle drie medailles werden door de Finnen veroverd, die op een schitterend wijze in deze zware race hebben geloopen. Nurmi, eens de groote man op dit num mer, die voor de laatste training van zijn landslieden mee naar Berlijn was geko men, heeft zijn werk wel met uitzonderlijk succes bekroond gezien. Opnieuw werd be wezen, dat geen land ter wereld nog in staat is de hegemonie der Finnen op de lange afstandnummers te breken. Slechts één van de overige 35 athleten, die op de 10.000 M. startten heeft de Fin nen werkelijk party gegeven. Dat was de Japanner Murakoso, die van een zeld zaam uithoudingsvermogen blijk heeft ge geven. De kleine Japanner nam van den kop af de leiding. Eerst op 6000 M. gingen de drie Finnen Murakoso voorbij, die daar na nog eenmaal den kop nam, maar weer spoedig de leiding moest afstaan. Toen de laatste twee ronden ingingen verhoogden de Finnen, die elkaar aan den kop telkens afwisselden, het tempo. Nog één ronde bleef de Japanner onmiddellijk achter zijn tegenstanders. De laatste ronde, welke in een nog wat hooger tempo werd geloopen, was hem echter te machtig. Op weergalooze wijze sportten de Finnen naar de finish. Salminen. die als favoriet voor dit num mer was gestart, kwam in de laatste 200 meter geweldig naar voren. Askola volgde goed, maar Iso Hollo viel iets terug. In de laatste meters werd nog een felle kamp gevoerd om de eerste plaats, doch Salmi nen liet zioh niet meer passeeren. De winnaar legde de 10 K.M. af in 30 30 min. 15,4 sec. Het Olympisch record winnaar van Los Angeles, met 30 min. 11.4 staat op naam van den Pool Kusocinski, sec. Nurmi is wereldrecordhouder met 30 min. 6,2 sec. Askola werd tweede in 30 min. 15,6 sec. en Iso Hollo derde in 30 min. 20,2 sec. Vierde werd de Japannar Murakoso. Burns (Engeland) bezette de 5e plaats, ter wijl Zabala (Argentinië) als 6e eindigde. Van den momenteel in Duitschland wo nenden Argentijn, die in Los Angeles den marathonloop won en ook ditmaal in de marathonloop zal starten, had men meer verwacht. Geen oogenblik heeft hij het de Finnen lastig gemaakt. Tenslotte nog enkele tijden van gedeel ten van de 10.000 M. .loop: na 1500. M. 4 min. 46,2 sec.; na 3000 M. 8 min. 53 sec.; na 4000 M. 11 min. 56,4 sec.; na 5000 M. 18 min. 00,9 sec.; na 6000 M. 18 min. 00,6 sec.; na 7000 M. 21 min. 12,3 sec.; na 8000 M. 24 min. 14,5 sec.; na 9000 M. 27 min. 29 sec. HET SPEERWERPEN VOOR DAMES. De gouden en zilveren medaille voor Duitschland. De finale van het speerwerpen voor da mes had het volgende resultaat: 1. en olypisch kampioene Tilly Fleischer (Duitschland 45.18 meter (nieuw olympisch record). 2. Luise Kureger (Duitschland) 43.29 meter. 3. Marjap Kwasniewska (Polen) 41.80 meter. HET KOGELSTOOTEN. Het kogelstooten, dat eerst in twee per ken tegelijk werd gehouden, bracht twee groepen van 19 athleten in den strijd. Uit groep 1 gingen naar de finale over Zaitz (V.S.), Stoeck (Duitschland), Francis (V. S.) en Baerlund (Finland, die men de eerst- genoemden om den olympischen titel moesten kampen. De Amerikanen vielen zeer tegen en vooral van dne machtigen Torrance had den wij meer verwacht. De strijd ging dan ook tusschen de twee Duitschers en den Fin. Met een prachtige stoot van 16.20 M. ver beterde Hans Woellke (Duitschland) het olympisch record, dat met 16.05 M. op naam stond van Sexton (V.S.), die hiermede in Los Angeles zegevierde. Het wereldrecord van 17.40 M. op naam van Torrance (V.S.) v/erd dus op geen stukken benaderd. Hans Woellke (Duitschland) bleef eer ste, tweede Barlund (Finland) met 16.12 M., 3e Stoeck (Duitschland) met 15.66 M. MODERNE VIJFKAMP. Uitstekende prestaties der Hol landers in het eerste onderdeel. Niet alleen in het groote stadion zijn gis termorgen de eerste Ned. Olympische deel nemers in 't strijdperk getreden, want de drie Ned. vijfkampers, Lt. J. P. F. van der Horst, LI. Jhr. A. van Geen en Lt. J. Serre, namen deel aan het eerste onder deel van den modernen vijfkamp: de ter- reinrit over 5000 meter met 20 hindernis sin, welke gehouden werd op het militair oefenterrein bij Doeberitz, even voorbij 't olympisch dorp. Er waren 46 deelnemers ingeschreven, die allen aan den start verschenen. De afstand moest worden afgelegd binnen 11 minuten 6.66 sec. en hindernissen waren niet hooger dan 1.10 meter. Zooals bekend ontvangen de deelnemers 100 punten, waarvan dan gedurende den rit eventueele strafpunten worden afge trokken, zoodat 100 punten het maximaal bereikbare aantal is. De drie Nederlandsche vijfkampers had den als volgt geloot: Lt. van Geen no. 3, Lt. Serre, no. 20 en Lt. van der Horst no. 35. De terreinrit. Lt. van Geen starte als derde en zijn verrichting was uitmuntend, want met 0 fouten en een tijd van 9 min. 34.8 bleef hij niet alleen ver beneden dien van zijn voorgangers, maar ook de eerstvolgende ruiters konden niet aan zijn prestatie tip pen. Lt. Serre als nummer 20 startend, reed eveneens een foutloos parcours en zijn tijd van 10 min. 14.6 is eveneens zeer goed. Lt. van der Horst tenslotte deed den rit even eens zonder fouten in een tijd van 11 min. 05.3 sec. Het spreekt vanzelf, dat majoor van Scherpenhuizen volkomen tevreden was over de prestaties van de Hollandsche vijfkampex-s, temeer omdat zij hierin de prikkel zullen vinden om zich in de vol gende nummers geheel te geven. De beste prestaties gistermorgen werden geleverd door den Italiaan Silvano en door den Duitschen Oberleutnant Handrick die een foutloos parcours maakte in den tijd van 9 min. 9.6 sec. .en door den Belg Lt. Mol- let, die precies dezelfde prestaties verrich te. De resultaten van de 5.000 terreinrit met hindernissen, het eerste onderdeel van de morderne vijfkamp, luidden voor de eerste twaalf als volgt: 1. Abba (Italië) 9 min. 2.5 sec.; 2. Han drick (Duitschland) en 3 Mollet (Belgie), beiden 9 min. 9.6 sec. 4. Von Arban (Hon garije) 9 min. 10.3 sec.; 5. de la Court (België) 9 min. 13 sec.: 6. Rodriguez (Me xico) 9 min. 16 sec.; 7. Baumann (Zwitser land) 9 min. 24.4 sec.; 8. Thofelt (Zweden) en 9. Starburd (Vereenigde Staten), bei den 9 min. 27.9 sec.; 10. Gyllenstierma (Zweden) 9 min. 31.7 sec.: li Kettunen (Finland) 9 min. 34 sec.; 12. Luit. Jhr. A. van Geen (Nederland) 9 min. 34.8 sec. Luit J. P. F. van der Horst (Nederl.) w'erd twinstigste in 10 m. 5.3 sec. en Luit. J. Serre (Nederl.) twee en twintigste in 10 min. 14.6 sec. DE ZWEMTRAINING ONDER LEIDING VAN MEVR. BRAUN. Het reeds in Berlijn aanwezige deel van onze zwemploeg heeft van den Zondag geen rustdag gemaakt. Nadat zij in het hoofdstadion getuigen waren geweest van de overwinningen van onze athleten op de 100 Meter vonden wij kort na 12 uur mevr. Braun in het zwemstadion alweer druk be zig met haar discipelen: Haasmann, Rie Mastenbroek en Piet stam. Haasmann had reeds geoefend toen Rie het water inging om een baantje van 400 Meter te trekken. Zij voelt zich puik in conditie en mevr. Braun, die Rie op de 400 Meter schijnbaar aan zichzelf overlaat, laat haar oógen wij den over de andere banen, waar de Ame rikaansche en Canadeesche zwemsters aan het trainen zijn. „Neen', zegt ze critisch, „voor wat ik tot nog toe hier heb gezien hoeven we niet bang te zijn. Je staat soms verbaasd er over, dat sommige meisjes door hun land zijn uitgezonden als je ziet hoe ze zwem men. Bij de mannen is het in het algemeen veel beter". Dat ze Rie Mastenbroek inmiddels niet uit het oog heeft verloren blijkt wel, als ze haar plotseling toeroept: „Denk om je linkerarm Rie, nee, ik zie het beslist, je moet je linkerarm harder doorhalen". Dan gaat ook Piet Stam het water in. De temperatuur valt hem niet mee, want zelfs Rie en de Canadeezen vinden het water koud, dat vanmorgen pas ververscht is en waaraan nog niet voldoende voorver warmd water is toegevoegd om het op temperatuur te brengen. „Kijk die jongen eens zijn best doen", zegt mevr. Braun, „nu eens alleen met de beenen, jullie allebei". En tegen ons voegt zij er aan toe: „Zijn beenen zijn nog niet heelemaal zooals ik ze hebben wil. Hoe vindt je dat, die twee zyn nou precies even oud en worden allebei op 26 Februari achttien jaar". Onze menschen hebben wel de belang stelling der toeschouwers en vooral ook van de trainers, die allen met Ma Braun een praatje komen maken. Een ervan, een Duitsche bekende uit Dusseldorf, heeft ge zien hoe de Japanners de voeten losmaken alvorens het water in te gaan en onmid dellijk moet Stam uit het water komen om het ook te probeeren. Inderdaad heeft deze massage effect en veel losser en soepeler gaan zijn beenen door het water. Rie Mas tenbroek krijgt opdracht om de anderen, die op de nevenbanen zitten, waar zij kan in te halen en zij doet dat op de rug met schoolslag en vrijen slag. Dan volgt nog even een spurt over 50 Meter en een herhaling daarvan op ver zoek van den Olympia-filmdienst, die graag eenige close-ups van Fraulein Mastenbroek wil maken. Als zij aan dit verzoek heeft voldaan, maakt de operateur zijn camera op de kleine rolwagen al weer gereed, want het Hollandsche trainingsuurtje ;s voorbij en reeds komen de Franschen in het water en ook Jean Taris moet eraan gelooven en zwemt een baantje onder het oog van de camera. In het kamp der Neder landsche athleten. OPTIMISTISCHE STEMMING HET VERGETEN STARTNUMMER VAN MEJ. DE KOCK. BERLIJN, 2 Aug. Onder onze Nederland- schesche athleten in het Olympische dorp heersohte vanavond een zeer opgewekte stemming. Men was buitengewoon verheugd over de bereikte resultaten. Nog nooit is het aan onze avnieten gelukt de demi-finales 100 meter te bereiken. Vandaag hebben we het met twee van onze drie deelnemers op dit belangrijke loopnummer zoover gebracht. Men ontveinst zich niet, dat het voor Osen darp en van Beveren uiterst moeilijk zal zijn om het tot de finale te brengen. De tegenstand is buitengewoon zwaar. Alles hangt thans af van de loting. Hoewel men van oordeel is, dat men de feiten niet mag vooruitloopen en dat het zeer gevaarlijk is een al te optimistischen toon te laten hoo- ren, heeft men goede hoop, dat een onzer het tto den eindstrijd zal brengen. Van zelfsprekend is aller hoop op Osendarp ge vestigd. Hetgeen onze kampioen vanmid dag op dit nummer heeft gepresteerd, geeft reden tot goede verwachtingen. De wijze, waarop hij na een abnormaal slechten start op zijn concurrenten inliep, bewees, dat hij tot de allersterkste sprinters behoort. Het is daarbij een bijzonder feit, dat Osendarp vandaag niet den minsten hinder heeft ondervonden van zijn knieblessure. Over die blessure spreekt men in het geheel niet meer. „Het beste is", aldus vertelde ons een der Nederlandsche officials, „om Osendarp daaraan niet meer te herinneren". Men vindt het jammer, dat Berger van middag minder goed geloopen heeft, maar het is gelukkig, dat onze wereldrecordhou der zich van de nederlaag weinig aantrekt. Hij kan straks al zijn krachten aan de es tafette wijden. Berger's achterstand moet, zoo is ook de meening onzer officials, vrij wel geheel worden toegeschreven aan zijn eerste valsche start, waardoor de situatie voor hem bij uitstek moeilijk werd. Alle athleten waren uiterst tevreden over de baan, welke in een meer dan schitterende conditie verkeert. „Wat is uw meening over onze dames", vroegen wij den leider van onze dames- ploeg, den heer Jutte. „Vanzelfsprekend zijn we heel »vat minder optimistisch dan de heeren", luidde het antwoord. „We kunnen ten aanzien van onze dames slechts zeer bescheiden verwachtingen koesteren. MEJ. VAN DER KLAAUW LIJDT AAN KEELONTSTEKING. Opmerkelijk is het, dat verscheidene athleten gedurende hun verblijf in het olympische dorp of het Frauenheim lichte keelontsteking hebben gekregen. Zoo ver namen wij, dat ook mej. C. van der Klaauw een lichte angina had opgeloopen en totaal heesch was. Mevrouw Braun en mej. Pfauw verzor gen haar voortreffelijk, al werkt de me dische verzorging vrij langzaam. Eerst op herhaald verzoek is er eindelijk een ge neesheer verschenen. Men heeft alle hoop, dat de Rotterdam- sche sohermster Dinsdag a.s., als zij voor de floretwedstrijden moet aantreden, weer geheel fit is. HET VOETBAL-TOURNOOI. Het troosttournooi vervallen. De technische commissie voor het Olym pisch voetbaltournooi heeft met goedvin den van alle betrokken landen besloten het aanvankelijk vastgestelde troosttournooi voor de verliezers te laten vervallen. Waar schijnlijk zal een aantal buitenlandsche ploegen in verscheidene Duitsche steden wedstrijden spelen tegen diverse Duitsche districts-elftallen. ALLE SPAANSCHE INSCHRIJVINGEN GEANNULEERD. Het Spaansche Olympische Comité heeft thans alle inschrijvingen voor de Olym pische Spelen ingetrokken met het oog op den verwarden politieken toestand in Spanje. DE SPELEN VAN 1940. Japan begint reeds aan de voorbereidingen. Graaf Soejima, de Japansche gedelegeer de in het I. O. C., is tof lid van het Ja pansche Hoogerhuis gekozen. Het Japansche Olympische Comité heeft thans reeds een aanvang gemaakt met de voorbereidingen voor de Olympische Spe len in 1940. Een bedrag van 15 millioen yen is beschikbaar gesteld, waarvan vijf millioen door de regeering. Een som van ongeveer tien millioen zal worden besteed voor de uitbreiding en de voltooiing van het Meiji-stadion. Voor de dekking van de reiskosten der buitenlandsche deelnemers is 1 millioen yen uitgetrokken. De beslissing van het I. O. C., om de Olympische spelen in 1940 te Tokio te doen houden, is daar met groote geestdrift ont vangen. De sirenes van schepen en fabrie ken loeiden, terwijl op de pleinen vuur werk werd afgestoken. Heden zullen groote feesten worden gehouden. Overal wapper den de Olympische en de nationale vlag gen. De bladen publiceeren bouwplannen voor het nieuwe stadion en nieuwe hotels. HET SCHERMTOURNOOI. De eerste resultaten van de demi-finale. De eerste ontmoetingen van de halve fi nale der equipe-wedstrijden op floret duur den tot na middernacht. In de eerste poule had Italië weinig te vreezen van Hongarije. De eerste verras- Het speerwerpen van Mej. de Koek. Mej. de Koek heeft een behoorlijke pres tatie verricht, maar men had misschien nog wel iets meer van haar kunnen verwachten. Het begin was voor haar minder fortuin lijk, doordat er moeilijkheden bestonden over haar deelname. Het bleek n.l. dat men haar nummer in het Olympisch dorp had laten liggen. De wedstrijdleider was van oordeel, dat men zonder startnummer niet mocht deel nemen. Het Olympisch dorp, dat ongeveer een half uur rijdens van'het rijkssportveld is gelegen, was te ver om het nummer nog te halen. De spaeker maakte al bekend, dat mej. de Koek niet was verschenen. Gelukkig zag de wedstrijdleider in, dat het niet uitkomen van onze speer werpster door dit misverstand toch wel zeer onge- wenscht was Hij gaf toen zijn toestemming op voorwaarde, dat het nummer des Maan dagsmorgens zou worden ingeleverd. Zij is 9de geworden met een worp van 36.93 meter, in dit gezelschap dus toch nog een heel behoorlijke prestatie. De training der wielrenners. Het spreekt vanzelf, dat de Hollandsche wielrenners vandaag een gedeelte van den dag in het groote stadion hebben doorge bracht, om tegenwoordig te zijn bij de athletiek-wedstrijden, waaraan Hollanders deelnemen, maar even natuurlijk is het, dat onze wielrenners ook weer stug getramd hebben op de baan van de Berlijnsche sport club. De trainers zijn buitengewoon tevreden over de prestaties van hun pupillen, Neer- land's hope, van Vliet, is wel in uitstekende conditie. Hij heeft vandaag een aantal sprints gereden en prachtige tijden ge maakt. Het vijftal, waaruit de ploeg voor de achtervolging zal worden samengesteld, is eveneens in goeden vorm. Saarloos, een der wegrenners, heeft een botsing geha'd, die geen ongelukkige gevolgen meebracht, want ook deze Hollandsche equipe maakt het best. Bernard Leene, onze tandemman, is vanmorgen met de nachttrein uit Holland in Berlijn aangekomen en ook hij vertoonde zich na deze vermoeiende reis dadelijk op de baan, Weliswaar niet op zijn tandem met zijn Maat Ooms, maar op een racefiets, om zich wat los te trappen. Morgen begint de training van ons tan- dempaar ernst te worden. De tandem-reser ves reden vandaag ook en maakten zeer be hoorlijke tijden. Alles bijeen dus goed nieuws uit het Hol landsche wielerkamp. sing vormde de nederlaag van de Vereenig de Staten tegen Oostenrijk. In de tweede poule waren de Belgen in de meerderheid tegen Argentinië. De ontmoe ting FrankrijkDuitschland had een zeer spannend verloop. De resultaten luiden: Poule 1: ItaliëHongarije 133; Oosten rijkVereenigde Staten 124. Tweede Poule: BelgiëArgentinië 115; FrankrijkDuitschland 97. De wedstrijden worden Dinsdag voort gezet. HET GEWICHTHEFFEN. De resultaten van het gewichtheffen (Olympisch driekamp: tweehandig druk ken, trekken en stooten) luiden als volgt: Vedergewicht: 1. en Olympisch kampioen Terlazzo (Ver. Staten) 312,5 K.G. (druk ken 92,5 K.G., trekken 97,7 K.G., 6tooten 122,5 K.G); 2. Soliman (Egypte) 305 K.G. (85, 95 en 125 K.G.); 3. Ibrahim H. M. Shams (Egypte) 300 K.G. (80, 95 en 125 K.G.). Licht gewicht: 1. en Olympisch kam pioen Mohammed Ahmed Mesbah (Egyp te) 342.5 kg. (drukken 92.5 kg., trekken 105 kg., stooten 145 kg.), 2. Robert Fein (Oostenrijk) 342.5 kg. (resp. 105, 100 en 137.5 kg.), 3. Karl Jansen (Duitschland) 327.5 kg. (resp. 95, 100 en 132.5 kg.), 4. Schwitalle (Duitschland) 322.5 kg. (resp. 95, 100, en 127.5 kg.), 5. Terpak (Ver. Sta ten) 322.5 kg. resp. 97.5, 100 en 125 kg.); 6. Ibx-ahim Masoud el Sayed (Egypte) 322.5 kg. (resp. 90, 100 en 132.5 kg.). Mohammed Ahmed Mesbah (Egypte), no 1 en Olympisch kampioen heeft op het onderdeel: stooten, (met 145 kg.) een nieuw wereldrecord gevestigd. Het oude wereld record stond met 141.5 kg. op naam van zijn landgenoot Attia. HET OLYMPISCH VOETBALTORNOOI. Gisteravond zijn de scheidsrechters aan gewezen voor de twee eerste wedstrijden van het Olympisch voetbaltornooi, dat he den begint. De wedstrijd Italië-Ver. Staten zal wor den geleid door scheidsrechter Weingert- ner (Duitschl.), die zal worden terzijde ge staan door de grensrechters Hamus (Lu- xembui'g) en Eklow (Zweden). De ont moeting NoorwegenTurkije zal onder leiding staan van den Italiaan Scarpi. Grensrechters bij dezen wedstrijd zijn Fink (Duitschland) en Hafiz (Egypte). Bij het Olympisch voetbaltornooi zuilen de internationale spelregels van kracht zijn. Er zal tweemaal 45 minuten worden gespeeld met slechts vijf minuten rust. In dien een verlenging noodzakelijk is. zaJ deze tweemaal vijftien minuten duren i\a een pauze van vijf minuten, raet dien ver stande, dat de tweede verleftgnngsperioQe vervalt, indien een doeipxcftt wordt ge maakt. Mocht er na de verlenging verandering in den stand zijn gekomeat dan stelt de technische eorruniaete eer nieuwe ontmoeting vast. Voor het to-nocv beschikt men over negentien schei ters.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 6