STADS NIEUWS MAANDAG 3 AUGUSTUS 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER WEINIG VERANDERING DE BILT SEINT: Meest matige Noord-Westelijke tot Wes telijke wind. half tot zwaar bewolkt of betrokken. Nog kans op regenbuien. Wei nig verandering in temperatuur. Hoogste barometerst.: 765.6 te Biarritz. Laagste barometerst.: 745.1 te Skudesnaes. De kern van de depressie is thans met barometerstanden onder 745 m.m. tus- schen Schotland en Zuid-Noorwegen gele gen. Over Scandinavië blijven de baro meters dalen, zoodat het lagedrukgebied zich wel Oostwaarts zal bewegen. Over IJsland, de Britsche Eilanden en Frankrijk stijgt de luchtdruk. Rond de depressiekern waait het flink, over de Britsche Eilanden uit Noord-West tot West, over onze om geving en het Zuidelijk gedeelte van de Noordzee uit West. Het weer blijft betrok ken of zwaar bewolkt en regenachtig over geheel West-Europa. Tal van stations had den in de afgeloopen 24 uur weer zware regen Breslau had 25, Dantzig 19, Thors- havn 16 m.m.. Sinds gisteren is de tempe ratuur over IJsland en het Zuiden van de Britsche Eilanden gedaald; over ons land, Zuid-Scandinavië en Noord-Frankrijk veranderde zij weinig, terwijl het in Zuid- Frankrijk. Noord-Scandinavië eri Duitsch- land iets warmer werd. In den heerschen- den weerstoestand ten onzent is nog niet veel verandering te wachten. LUCHTTEMPERATUUR. 16.7 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. Van Maandagnamiddag 9.27 uur tot Dinsdagmorgen 4.55 uur. HOOGWATERSTAND. Te Katwijk aan Zee: op Dinsdag 4 Aug. voorm. 4.09 en nam. 4.28 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl", 18 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 19 gr. C. BINNENLAND KERKNIEUWS H.H. Wijdingen Missionarissen van het H. Hart te Stein (L.) Op 10 Augustus a.s. zal Z. H. Exc. Mgr. dr. G. Lemmens, bisschop van Roermond in de kapel van de missionarissen van het H. Hart te Stein (L.) de H. Priesterwijding toedienen aan de E.E.F.F.: Ant. Jansen, G. Tangelder, P. Akerboom, A. v. d. Linde, Patr. Fleming, Mich. Mur phy, A. Smulders, Rich. Scriven, J. Wiertz, Ch. v. d. Ouwelant, Mart. Geers, Jac. v. Maren, Alb. Janssen, D. Michels, Ant. Vriens, Jac. Nouwens, R. Hettinga, Ant. Belderok, W. O'Conail, N. Onstenk, Adr. Bonhoff, R. v. Glansbeek, allen missiona rissen van het H. Hart en aan de E. F. Jo seph Goris, van de Orde der Cisterciënsers te Sticna in Joego-Slavië. Tevens het Diaconaat aan de E.E. F.F. A. Sérot, J. Barbedette, E. Chaillot, H. Thé- baud, F. Cartran, van de Fransche Provin cie der E.E. P.P. Redemptoristen, en de E.E. F.F. G. Mathot en J. van den Berg van de Nederlandsche Provincie der E.E. P.P. Redemptoristen. Tevens de kruinschering en de kleinere wijdingen aan de E.E. F.F. P. Hermans, A. v. Helvoirt, A. Corsten, W. Gerarts, P. Reichwein, J. v. Roon, C. Martin, L. Vora- chen, P. Jansen, J. Noteboom, C. Baesjou, P. v. Bilsen, J. Laaper, Fr. Jacobs, J. Pi- card, J. de Beer, J. Ligtvoet, W. Switzar, C. v. Gils allen Missionarissen van het H. Hart. SPORT VOETBAL U.V.S.—HJB.S. A.s. Woensdagavond speelt U.V.S. haar jaarlijksche wedstrijd tegen H.B.S. uit den Haag. Gespeeld wordt op het terrein aan den Kanaalweg, terwijl de wedstrijd om 7 uur aanvangt. H.B.S. komt met het volgende elftal: Mul Taverne Arntzenius v. d. Bergen Graafland d'Fonseca Ophors: d. Vegt Eakhuys v. Vliet Leckie Dus een voUedig eerste elftal op de links buiten na. U.V.S. verschijnt in de volgende opstel ling: Kramp Burgyy Graafmans Hansen Vermeulen v. Duyl v. cl. Reijden v. Goor de la Bije Platteel Onvlee B. L. Wallaart is door uitstedigheid niet beschikbaar De leiding berust bij den heer L. van Vliet. HERDENKING VAN H. M. DE KONINGIN-MOEDER. Kranslegging op het graf in Delft. Ter herdenking van den geboortedag van wijlen H.M. de Koningin-Moeder is Zater dag door de Vereeniging „Oranjedag te Delft een krans gelegd op het graf in de Nieuwe Kerk aldaar. De kranslegging werd verricht door den vice-voorzitter der vereeniging, dr. J. Thomee. HANDELSOVEREENKOMST MET DEN IERSCHEN VRIJSTAAT. Ierland krijgt contingenten o.a. voor invoer van wollen en linnen stoffen. Het departement van buitenlandsche za ken maakt bekend, dat op 31 Juli ji. te Dublin bij notawisseling een overeenkomst tusschen Nederland en den Ierschen Vrij staat tot stand is gekomen tot regeling van de wederzijdsche handelsbetrekkingen ge durende de periode 1 Augustus 1936 tot en met 31 Juli 1937. Deze regeling is tot stand gekomen als resultaat van besprekingen, welke eenigen tijd geleden te Dublin door den directeur van de handelsaccoorden zijn gevoerd met de Iersche regeering. Nederland verleent bij genoemde rege ling aan den Ierschen Vrijstaat contingen ten voor den invoer in Nederland van paarden, ongesmolten dierlijk vet, wollen stoffen, linnen en half linnen stoffen, lin nen zakdoeken en tricotages. Dispariteit in de handelsbalans. De aanleiding tot het toekennen van deze contingenten hangt nauw samen met het verloop van de Nederlandsch-Iersche han delsbalans. De Iersche vrijstaat voert in Nederland namelijk slechts in voor een waarde van ca. ƒ45.000.terwijl Nederland in Ierland invoert voor een waarde van ruim 4 mil- lioen, met inbegrip van de Nederlandsche overzeesche gebiedsdeelen zelfs van onge veer 8 Yi millioen. Daar komt bij, dat de Iersche Vrijstaat, hoewel dus een zeer belangrijk afzetgebied van bovendien specifiek Nederlandsche producten, practisch nog in het geheel niet de beschikking had over invoercontingen ten. Thans zijn bovengenoemde contingenten toegekend, waaraan de voorwaarde is toe gevoegd, dat de contingenten worden ver leend zoolang niet door de handelingen van de Iersche regeering wijziging wordt gebracht in de behandeling, welke Neder landsche goederen op het oogenblik in den Vrijstaat ondervinden. Door de groote dispariteit in de handels balans was rekening te houden met het gevaar, dat de Iersche regeering op den duur in de voor het Koninkrijk gunstige si tuatie wijziging zou brengen. Er was dus aanleiding om te voorkomen, dat de Neder landsche markt voor Ierland elk practisch belang zou blijven missen, hetgeen ertoe zou kunnen leiden, dat de Iersche regeê- ring bij eventueele toekomstige tarief- en contingenteeringsmaatregelen geen reke ning zou kunnen houden met de Neder landsche invoerbelangen. Daar komt nog hij, dat er een belang was, de bestaande welwillende stemming in Ierland tegenover het Nederlandsche bedrijfsleven, waar het betreft de pogingen om deel te nemen in de voortschrijdende Iersche industrialisa tie, te handhaven. RAADSELEN TE SMILDE. Onjuistheid bij wethoudersverkiezing? De raadsleden R. van der Werf (v.d.), A. Vredeveld en A. Luiting (s.d.a.p.), H. ten Cate, F. Ossel en D. Bosscher (c.h.) hebben aan den burgemeester een verzoek gericht om een spoedeischende raadsver gadering te beleggen naar aanleiding van de wethoudersverkiezing gehouden op Dinsdag 28 Juli j.l. Voor de verkiezing was een bespreking gevoerd, waardoor de verwachting was ontstaan, dat tot wethouder gekozen zou worden ofwel een v.d. of wel een c.h., doch geen a.r. Na twee vrije stemmingen kwa men in hei-stemming een v.d. en een a.r. Verwacht werd dus, dat nu de v.d. geko zen zou worden, daar 11 stemmen werden uitgebracht, doch de uitslag was dat de stemmen staakten, op iederen candidaat vijf stemmen en een blanco. Hierna had een loting plaats, welke ten gunste uitviel van den a.r. den heer K. Eleveld. Het stembureau was gevormd door de heeren M. Mesken en A. Vrede veld. Eerstgenoemde las de namen af. Na de vergadering hebben de zes heeren, die de bespreking vooraf hadden gevoerd, den uitslag besproken en werd verwondering geuit over den uitslag, zelfs werden tegen over elkaar verwijten toegevoegd. Eenpa rig werd echter verzekerd, dat ieder zijn stem op den v.d. dn heer Bijlsma had uit gebracht. Deze had dus geen stemmen doch zes stemmen op zich vereenigd, en zou dus verkozen zijn. Alle zes heeren zijn er dan ook van overtuigd, dat het stembu reau een vergissing gemaakt moet hebben en dat de heer Eleveld op onjuiste wijze is gekozen. Zij hebben hun verzoek aan den burgemeester vergezeld doen gaan van een schriftelijke verklaring, dat zij hun stem bij de gehouden wethoudersverkiezimg uit gebracht hebben op den heer K. Bijlsma. In de aangevraagde raadsvergadering zal een voorstel worden ingediend om de Kroon te verzoeken de benoeming van den heer K. Eleveld nietig te verklaren, wijzigingen in de Steunverleening. In het SOCIALE STUDIEWEEK ROLDUC. Gisterenmiddag half 5 is in de vermaar de onderwijsinrichting Rolduc, gemeente Kerkrade, de 12e Limburgsche Studieweek geopend, die Dinsdagnamiddag zal worden gesloten. Het aantal deelnemers, leeken en geestelijken, hoogleeraren en arbeiders, be draagt over de 500; een record-aantal. Als algemeen onderwerp wordt in zeven lessen behandeld het wel actuesle onder werp: de moderne werkloosheid. Als lesgevers treden op: dr. A. Jul. Corne- lissen en prof. dr. J. B. Kors, van de uni versiteit te Nijmegen, prof. dr. M. J. H. Cob- benhagen, van de handeLshoogeschool te Tilburg, dr. F. van Gestel, Dominicaan te Leuven, dr. L. G. Kortenhorst, lid van de Tweede Kamer der S'taten-Generaal, 's-Gra- venhage, de heer P. J. S. Serrarens, lid van de Eerste Kamer der S. G. te Bilthoven, prof. dr. J. Schmutzer, hoogleeraar te Utrecht en Vector J. F. A. Bots te Amster dam. Bij de opening Zondagmiddag in de aula van Rolduc waren o.a. aanwezig de minis ters prof. dr. ir. Gelissen en mr. dr. Deckers, de oud-ministers mr. Steenberghe en ir. Bongaerts, het Eerste Kamerlid Andriessen, de Tweede Kamerleden Hermans, Kuyper, ir. Driessen, v. d. Weijden, Loerakker, mgr. Eras uit Rome, mgr. Van Schaik, gees telijk adviseur van het R. K. Werklieden verbond, de commissaris der Koningin mr. dr. var Sonsbeeck. Door mgr. dr. Poels, leider der studie week, werd een uitvoerige inleiding ge houden, waarin hij den directeur van Rol duc dank bracht voor de verleende gast vrijheid en de geestelijke en wereldlijke autoriteiten begroette. Spr. herdacht het overlijden van jhr. mr. Ch. Ruys de Beerenbrouck, een trouw be zoeker der sociale studieweken, een groot Nederlander, een eenvoudig, principieel Katholiek. Jhr. Ruys was de levende incarnatie van het devies van wijlen dr. Nolens. In Ruys hebben we ontzaglijk veel verloren. RADIO-REDE VAN KRISHNAMURTI. Welke niet doorging. Zaterdagmiddag zou Krishnamurti die, in verband met het sterkamp te Ommen in ons land vertoeft, voor den radiozender te Hilversum een korte toespraak houden over een hpmanitair onderwerp. Toen het moment van de toespraak aan gebroken was, verscheen de omroeper voor de microfoon en deelde mede, dat de radio-controlecommissie bezwaar had ge maakt tegen enkele passages in de rede. Den heer Krishnamurti was in overweging gegeven, om deze passages uit zijn rede te schrappen. Deze had zich hiertegen echter verzet en weigerde tenslotte de aangekon digde rede te houden. EEN SCHIP VOOR DE KONINKLIJKE SHELL. Opdracht aan de Nederlandsche Scheep- bouw-Maatschappij. Naar wij vernemen heeft de Koninklijke Shell groep aan de Nederlandsche Scheep- bouw-Maatschappij opdracht gegeven voor den bouw van een dubbelschroef tankschip van 4000 ton, geheel van het zelfde type als er door de N. S. M. dit jaar een, en verleden jaar twee zijn afgeleverd. Het schip waarvan de machines geleverd zul len worden door werkspoor, is bestemd voor de vaart tusschen Curasao en Mara- kaibo. Ongetwijfeld zal deze nieuwe opdracht van de Koninklijke Shell, aan welk lichaam verscheidene werken in ons land reeds zooveel te danken hebben, uit een oog van verdere werkgelegenheid ook buiten de kringen van de onmiddellijk betrokke nen, met vrugde worden begroet. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: A. J. Kantebeen, bouwer te Leiden, Leeuwerikstraat 14, cur.: Mr. W. Hugenholtz, te Leiden. HET LEEKEN-APOSTOLAAT IN DE PAROCHIE O. L. VROUW HEMEL VAART EN ST. JOSEPH. De viering van hét eerste lustrum. Het eerste lustrum van het Leeken- apostolaat in de parochie O. L. Vrouw He melvaart en St. Joseph is gisteren op fees telijke wijze herdacht. Des morgens om 10 uur werd tot intentie van het Leeken-apostolaat de Hoogmis op gedragen door Kap. J. Lansbergen, waarbij onder leiding van Kap. B. Dorbeck de ge zangen werden uitgevoerd. De hoogeerw. Deken A. H. M. J. HomuUe hield een treffende feestpredikatie, waarin Zijnhoogeerw. het werk van het leeken- apostolaat stelde tegenover de vele uitwas sen van dezen tijd en waarin hij er den nadruk op legde, dat wij aan God niet al leen moeten vragen, maar dat wij Hem ook voor de talrijke weldaden moeten danken. Na de Hoogmis had de maandelijksche processie plaats, waarna na afloop de le den van het Leeken-apostolaat in de Pas torie zich aan een ontbijt vereenigden. Des avonds werd de viering van het eer ste lustrum in de zaal aan de Maria Gij zen- steeg voortgezet en besloten met een avond voor leden en genoodigden. Onder de aan wezigen was de geestelijkheid van de pa rochie van O. L. Vrouw Hemelvaart en St. Joseph, Kap. Gudde, den oud-directeur van het genootschap, deputaties van verschil lende parochiale vereenigingen, congrega ties en leiders van de jeugdafdeelingen. Om half negen opende de heer Goddijn de vergadering met den christelijken groet en heette alle aanwezigen een hartelijk welkom, in het bijzonder den Hoogeer waarden Deken, directeur van het genoot schap en den gewezen directeur, Kap. Gudde. Hij sprak den wensch uit, dat deze vergadering meerdere bekendheid mocht geven aan het werk van het leeken-aposto laat in de parochie. De avond werd opgeluisterd door een duibbel-mannenkwartet onder leiding van den heer Goddijn Jr., dat verschillende nummers op goede wijze uitvoerde. Nadat eenige nummers ten gehoore waren ge bracht verleende de voorzitter het woord aan den secretaris, den heer N. de Water, die een zeer verdienstelijk verslag van het werk der vereeniging vanaf de oprichting tot op heden voorlas, waaraan wij de vol gende bijzonderheden ontleenen. Het ge nootschap het Leeken-apostolaat is ge groeid uit de afdeeling van de mannencon- gregatie en opgericht 10 Juli 1931. Toen maals was het Kap. Gudde, die het werk leidde en de kiem legde voor het werk, dat nu uitgegroeid is tot een hechte steun voor de geestelijkheid en de zielzorg in de paro chie. Het doel, vastgelegd in de notulen van de oprichtingsvergadering, was in den be ginne beperkt tot het verspreiden van lec tuur, het verzorgen van een boekenstal en leeken-apostolaat, na een goedverzorgde voorbereiding. In den loop der jaren breid de echter het terrein van activiteit zich steeds meer uit en diverse acties werden onder de parochianen van de Josephkerk verricht: o.a. het bezoeken van nieuwe pa rochianen, het verspreiden van vlugschrif ten onder lauwe katholieken, het versprei den van apologetische bladen, het oprich ten van een informatiebureau en een eenigszins uitgebreide bibliotheek op gods dienstig- en apologetisch gebied. Uit dit zeer verzorgd verslag bleek overduidelijk hoeveel werk er ongemerkt en onopvallend door de enthousiaste leden is verricht tot heil van de parochianen. De verschillende parochieele acties kunnen we niet allen noemen, maar het is als een openbaring hoeveel werk er door leeken tot hulp van de parochie-geestelijkheid verricht kan worden op het gebied van de zielzorg. Echter kan al dit werk niet geschieden zonder de onontbeerlijke steun van alle parochianen, ook op financieel gebied. Want uit het overzicht van den penningmeester bleek, dat de meeste dezer acties niet ren- dabl zijn en niet bevorderlijk voor de goe de en vlotte afwikkeling van de financieele problemen. Toch wist hij an de vele tekor ten, die iedere actie met zich bracht, dank zij de collecte van gistermorgen, die 75.67 y2 opbracht, tot een batig saldo te geraken. De Hoogeerw. Deken bracht in de loop van den avond hartelijk dank en hulde aan de jubileerende vereeniging, die van zoo groot nut is voor het geestelijk leven in de parochie. Hij zegde dank voor de groote steun, die het leekenapostolaat steeds voor de geestelijkheid is. In gezinnen, waartoe een geestelijke geen toegang meer kan ver krijgen, kunnen heeren van het leeken- apostolaat nog heerlijke resultaten berei ken. Hij dankte den gewezen directeur Kap. Gudde voor zijn opbouwend werk en de groote bloei die het leeken-apostolaat reeds onder zijn leiding genoot. Hij bracht dank aan den oud-leider van het genoot schap, die door werkzaamheden buiten de parochie- geraakte en sprak den wensch uit, dat God zijn werk moge vergelden in zijn zoon, als zegen over zijn toekom stige priesterlijke arbeid. Spr. sprak zijn diepe erkentelijkheid uit over het werk der leeken-apostelen en zeide, dat de zegen die hierop rust onnoemelijk groot is, want al wordt slechts één ziel gered, dit reeds ver werft een onsterfelijke kroon in den he mel. De oud-directeur Kap. Gudde had reeds door zijn tegenwoordigheid een blijk van hartelijk medeleven gegeven, en wenschte de vereeniging dan ook een nog grootere bloei toe. Ook de roemrijk regeerende Paus heeft geschreven, dat de redding der we reld in het werk van het leeken-apostolaat gelegen is. Hij spoorde de leden aan steeds de volle 100 pet. van hun werkkracht voor dit doel te geven. Na nog enkele zangnummers sloot de heer Goddijn de vergadering, die van zoo groote propagandistische waarde geweest is voor het genootschap met den christelijken groet, waarna door allen het Roomsche Blijdschap gezongen werd. AGENDA LEIDEN. Donderdag R. K. Reclaseeringver. Zitting v. 89 uur in het gebouw der St. Vincentiusvereeniging Hoogland- sche Kerkgracht 32. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 3 tot en met Zondag 9 Aug. a.s. waargeno men door de apotheken: M. Boekwijt, Vischmarkt 4, telef. 552 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, telef. 274. Leiden werd helaas direct uitgeschakeld door de "verliezen van Heemstede. De uitsla gen luiden als volgt: K.J.M.V. HeemstedeK.J.M.V. Leiden 42; K.J.M.V. WassenaarK.J.M.V. Leid- schèndam 34; K.J.M. HeemstedeK.J.M. Leidschendam 42. Door het slechte weer werd de verliezers ronde afgelast. De beker alsook daarbij be- hoorende medaille werd 's avonds aan de Heemstedenaren met eenige toepasselijke speeches in „Zomerzorg" uitgereikt, waarna nog een gezellig samenzijn volgde. De twee de prijs, een medaille, was voor Leidschen dam. R.-K. S. V. „ST. AUGUSTINUS". Inlichtingen omtrent studie, huisvesting, vereeniging en andere aangelegenheden worden verstrekt door het Inlichtingssecre- tariaat der R.-K. S. V. „S. Augustinus", Ra penburg 24. De Inlichtingscommissie is als volgt sa mengesteld: Praeses: Rector R. Reynen, Hooigracht 15. Secretaris: F. H. van Ercke- lens. Zij, die kamers wenschen te verhuren aan H.H. R.-K. Studenten, kunnen zich daar voor opgeven bij de Inlichtingencommissie die daartoe zitting zal houden op Donder dag 6 Augustus des morgens van 19—12 uur. K.J.M.V. „ST. PETER KANIS". Dinsdagavond te acht uur zal in de zwem inrichting ,,de Zijl" een polo wedstrijd plaats vinden tusschen Watergeuzende Zijl III. Door de K.J.M.V. is hiervoor een medaille beschikbaar gesteld. Om den wedstrijd een feestelijk karakter te geven, rekent het bestuur op aller komst. Moedigt onze „Watergeuzen" aan en doet hen naast hun fair spel door uw en thousiasme overwinnen. Het K.J.M.V. Voetbaltournoqi vond gis teren op het Sportpark aan den Haagweg plaats. Ondanks de vele en langdurige regenbuien werd er in een opgewekte stemming gespeeld. R.-K. COMMISSIE VOOR JEUGDIGE WERKLOOZEN. De werkkampen. Zoowel voor Baarn als Egmond zijn in de afgeloopen week opgaven binnengekomen. Maar wij verwachten er meer, want nog tientallen kunnen er bij. Daarom herhalen we nog eens: De werkkampen Baarn du ren 2 weken en zijn alleen toegan kelijk voor leden van de St. Jos. Gez. Ver., van den R.-K. Volksbond en van de katholieke vakorganisaties. Het voor naamste werkobject is er het Sanatorium te Bilthoven. De werkkampen in Egmond d|uren. 6 weken en zijn ook toegankelijk voorniet-leden der bovengenoem de organisaties. Daar is het voornaamste werk de terrein-bewerking rondom de Abdij der Benedictijnen. Dit kamp kan 90 deelnemers hebben en staat geheel on der leiding van de Broeders van Dongen. Aan beide kampen is bovendien een kleine toelage per week verbonden, wat boven de gratis kos en inwoning zeer te waardeeren is. Bovenal echter vergete men niet de moreele verheffing van onze jon gere werkloozen, welke altoos tot dank baarheid stemt. Schriftelijk kan men zich dagelijks melden aan het Gezellenhuis, Rapenburg 52. Men werpe dan een brief in de bus met naam en adres en de vermelding aan welk kamp men wil deelnemen. Mondeling kan men zich melden in voornoemd gebouw a.s. Vrijdag en Zater dag, 's avonds tusschen 8.30 en 9.30 uur. Dan worden ook gaarne alle inlichtingen verstrekt. Voor de -sub-commissie v. d. werkkampen. STEPH. MENKEN, Secretaris. BIJTIJDS GERED. Zaterdagmiddag is de 5-jarige H. F. wo nende Oude Singel nabij de ouderlijke wo ning spelenderwijs te water geraakt. Een passeerende wielrijder, Jacob Wassenaar, Duingeeststraat 18, Oegstgeest, sprong ge kleed te water en smaakte het genoegen het kind behouden op de wal te brengen. De E. H. D. kon geen letsel constateeren en bracht het kind thuis. VAN EEN WAGEN GEVALLEN. Zaterdagmiddag werd op de Plantage nabij de Utrechtsche brug een paard ge spannen voor een groentenwagen bestuurd door L. v. d. M uit Oegstgeest, scichtig en sloeg achteruit, waardoor de wagen werd beschadigd. De vader van den bestuurder E. J. v. d. M., eveneens uit Oegstgeest, sprong van den bok en kwam daarbij te vallen. Hij brak de linkerpols en kreeg een snij wond in de rechterduim De E. H. D. bracht hem naar het Acad. Ziekenhuis. ONGELUK BIJ HET SPELEN. Hedenmorgen is in de Javastraat het 10- jarig meisje J. F. door eên prop papier die een jongen met een stukje gummi wegschoot in het oog getroffen. Het oog was nogal ernstig bezeerd, zoodat de E. H. D. het meisje heeft meegenomen naar het Academisch Ziekenhuis ter observatie.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2