UIT DE OMGEVING VRIJDAG 31 JULI 1930 UE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 1! GEMEENTERAAD VAN WARMOND Onder vooorzitterschap van den héér A. J. L. Ketelaar, kwam de Raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen. Als punt 1 der agenda stond vermeld: instantie van het benoemde Raadslid dën heer C. van Schie, doch aangezien deze ken nis had gegeven niet aanwezig te kunnen zijn, kon deze plechtigheid geen doorgang vinden en werd direct overgegaan tot af werking van dë ingekomen stukken. AÜëtéètst deed de voorzitter triededéë- ling, dat van Ged. Staten bericht vVas b'ifi- nengekomen', dat de diverse in de vofige vergadering vastgestelde verordeningen en genomen besluiten waren goedgekeüfd. Al deze stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Vervolgens deelde de voor zitter mede, da» in verband met het be kende capitulanten-zlelsel de Raad de be trekkingen moest aanwijzen dié voor ca- pitulanten in deze gemeente in aanmer king kwamen als de Raad meent, dat dit stelsel voor de gemeente niet gewenscht is, kari ontheffing van de verplichting tot vaststelling van een dergelijke verorde ning wordën gevraagd. In huh prdë-adviës noemden B. en W. voor deze gemeente verschillende bezwaren tegen dit stelsel, weshalve zij den Raad adviseerden be doelde ontheffing te vragen, waarmed dè Raad zich volkomen accoord verklaarde. Van de afd. Warmond van de S. D. A. P. was een verzoek binnen gekomen om in deze gemeente van gemeentewege over te gaan tot exploitatie van een volksbad huis, terwijl tevens verzocht werd óp ver schillende plaatsen van het dorp urinoirs te plaatsen. Ook hieromtrent was door B. en W. èën Uitvoerig praeadvies uitgebracht met als slotconclusie op het ingekomen verzoek af wijzend te beschikken omdat de exploita tie van een volksbadhuis in deze gemeen te financieel niet mogelijk is, terwijl wat betreft het plaatsen van urinoirs de nood zakelijkheid niet werd ingezien, om dat op verschillende plaatsen reeds urinoirs aanwezig zijn. De heer Weyers kon zich met het laatste gedeelte van het praeadvies niet vereenigen en was wel de gelijk overtuigd van de noodzakelijkheid van het hebben van meerdere urinoirs waarop hij trouwens in een vorige verga dering reeds heeft gewezen. De voorzitter bestreed de zienswijze van den heer Weyers en zou in het dorp geen enkele plaats kunnen aanwijzen, waar plaatsing dringend noodig en ook mogelijk is. Na nog eenige bepreking werd het af wijzend praeadvies van B. en W. aangeno men. In de vacature van lid der Waterleiding commissie ontstaan door het overlijden van den heer G. Onderwater werd met algemeene stemmen benoemd de heer W. den Dunne. Het kampeeren. Aan de orde kwam hieria een verzoek van de heéren J. A. dè Haas, C. v. Schiè e.a. oni oVer te gaan tot verlaging Van de verschuldigde legesgeldèn voor vergunning tot kampeeren. Ook hieromtrent meenden B. en W. afwijzend te moeten adviseeren. Bij de wijziging der verordening, aldus dit praeadvies, merkte destijds de voorzitter op, in verband met een geopperd bezwaar van het mede-lid den heer C. van Schie tegen de strengheid dezer verordening, welke in omliggende gemeente meer soe pel zou worden toegepast, dat, zoo aan het verzoek van den heer van Schie zou worden voldaan, de gdheele verorening op losse ^schroeven zou komen te staan. Bij die bespreking zei de voorzitter als hoofd der politie toe, met bijzondere omstandig heden, als toen door den heer v. Schie werden aangevoerd, rekening te zullen houden, wat dan ook gedaan wordt. Wij meenen goed te doen hierbij over le leg gen een rondschrijven van ons College van Maart 1933, waaruit u mag blijken, dat in dèn loop van het jaar daaraan voorafgaan de, B. en W. meermalen klachten bereik ten, over gedrag, kleeding enz. van per sonen die binnen deze gemeente kam peerden, op welke klachten in de verga dering van den Raad van 7 November 1932 de aandacht gevestigd weid. In genoemd rondschrijven dèelden B. en W. mede, dat ze besloten hadden om niet alleen meer genoegen te nemen met een schriftelijke toestemming van den eigenaar of gebrui ker van het terrein waarop gekampeerd wordt, maar eischten zij tevens een ver klaring, dat de kampeerende persoon bij den vergunninggever bekend was. Bij in gesteld onderzoek bleek, dat elke aan vraag om te kampeeren werd doorgegeven, zonder dat hij, die vergunning tot kam peeren gaf, een nader onderzoek had in gesteld omtrent den kampeerder. Als ge volg van de thans geldende regeling kun nen B. en W. verklaren, dat het kampee ren momenteel naar behooren geschiedt en derhalve verlaging van het tarief onnoo- dig en ongewenscht is. Tevens adviseerden zij op een ingekomen verzoek van de Zeil en Motorsportvereeniging „Leiden" om gratis kampeervergunning voor hiun le den uit te reiken afwijzend te beschik ken, omdat volgens de bestaande legesvèr^ ordening geen gratis vergunningen kun nen Worden afgegeven. De Raad bleek zich volkomen met de zienswijze van B. en W. te kunnen vereenigen, want met algè- mééne stemmen werd afwijzend óp het verzoék beschikt. In verband met het ingekomen ver zoék van Gedeputeerde Staten om hét oördeél van den Raad té mógen vernemen ovèr de door dit College ontworpen nieuwè salarisregeling voor Burgemèester, Wethou ders, Secretaris en Ontvanger, adviseer den B. en W. pogingen in het werk te stel len om deze gemèente in een hogere klasse geplaatst te krijgen, wijl sinds enkele ja ren het zielenaantal boven de 3000 is ge- stegèn. Aldus werd besloten. Aangezien een besluit tot intrekking van de verorde ning tot vervanging .van belasting op brengsten, voorkomende in de wet op dè personeele belasting, doör andere belas ting bedragen slechts dan voor Kpninklij- ke goedkeuring kan worden voorgedragen wanneer dit besluit voor 16 October 1935 is genomen en dit besluit eerst genomen is in de vergadering van 26 Mei 1936, stel len B. en W. vöor het gënomen besluit in te trékken en eén hieüwe verordening te rheiken, zoodat deze Verordening rechts geldigheid krijgt mét ihgang van het b'é- ldétihgjaar 1Ö37. Aldus besloteri. Bóutvvet-guniiingen. Veel stof tot discussie leverde het verzoek van de heeren C. Brandse, H. G. Koppers en H. Heykoóp of in afwijking van de afwij zende beschikking van B. èn W. voor een gevraagde bouwvergunning dezè vergun ningen alsnog toe te kennert. Zoowel de heer Weyèrs als de heer dèn Dunne wilden de gevraagde vergun ningen alsnó'g verleenen en braken een lans voor de verzöekèrs. Hët mocht ech ter niét baten wént met 4 tegen 2 stèrri- ihén wefd het vöörstel van B. ëri W. om geen vergunning te verleenen ëange- homeri. Alléén de heer H. Heykoop zag zijn verzoek met succes bekroohd, want aan hem werd alsnog vergunning verleend. Tij dens dè discUssiès wees de heer Weyers er op, dat zoo weinig vergaderingen van den R3ad worden gehoudën. Dë vóbrz. zegdë toe met het verlangen van den heer Beyers rekening te zUllen houden. Nadat nog diverse verordeningen waren vastgesteld werd op verzoek van mej. A. van Noort aan haar als gemeentewerk vrouw eervol ontslag verleend waarbij B. eh W. voófstelden haar salaris Uit te këe- ten tot 1 Janüéri a.s. De heer Breedijk zöu haar ievëris nog èèh gratificatie willëri toekennen, doth de vorzltter zeide, dat het nög aan haar Uit te këerèn salaris als zOO- danig moet woTden beschouwd. Het voöf- 6tel van B. en W. werd vervolgens met algemeene stemmen aangenomen, terwijl dit college tevens werd gemachtigd in de bestaande vacature te voorzien. B. en W. stelden voor aan den tijdelij- ken veldwachter E. C. Hulsebosch een ver goeding toe te kennen van 18.— per week met een kleedgeld van 50.waar bij de heer Weyers een voorstel indiende om de vergoeding te bepalen op 20. pët wreek .welk voorstel niet algëmeënë stemitïert wérd aangehóTnen. Het verzoek van hét R.-K. Sehöolbëstuur en het bestuur van de schóól mèt den Bij bel om uitkeering van 80 pet. der gesfchat- te waarde van schoolgebouwen en terrei nen werd op verzoek van B. en W. aange houden omdat dit collége met dé desbe treffende besturen nog in onderhandeling is. De heer B. G. Stekers werd tot 1 Januari 1937 herbenoemd als havenmèèster. Rondvraag. Bij de gebruikelijkë rondvraag ver zócht de heer den Dunne nog èëtts bijzon dere aandacht të willen schenkert aan het parkëëren in de Dorpsstraat, wat de voor zitter toezegde, terwijl dr. Walenkamp gaarne zag, dat de banken nabij muziek tent verplaatst werden om deze een meer geschikte plaats te geven. Ook hieraan zeide dë vodrzitter zijn aandacht te zul len schenken. Tevens wees dr. Walen kamp op Het gëvaar dat de geplante gou den regens opleveren in verband met vergiftige eigenschappen dezer boomen. De voorzitter zeide toe maatregelen te zullen nemen teneinde onheilen in deze te voor kómen. Hierna werd de vergadering geslo.- ten en wetd ovèrgëgadn in geheime zit ting. GEMEENTERAAD VAN ZOETERWOUDE Gisterenavond vergaderde de gemeente raad onder voorzitterschap van den heer J. de Graaf, wethouder, loco-bürgemees- ter. Alle leden waren aanwezig. Te onge veer kwart over zeven opende de voor zitter dë vergadering eh deelde mede, dat de burgemeester wègehs ziekte verhinderd Was deze vergadering bij te wonen. Spr. sprak den wensch uit dat de burgemeester weer spoedig hersteld moge zijn en zijn ambtsbezigheden met opgewektheid weer kan aanvaarden .Daarna las de secretaris de notulen der vorige vergadering, die onver anderd werden vastgesteld. Interpellatie afgewezen. Vervolgens deed de voorzitter mededee- ling van eert ingekomen schrijven van dén heer Starrenburg om een interpellatie te niögen houden öVer gemeentebelangen. Nadat de heer Starrenburg had toegelicht, dat het de bedoeling van spreker was om te interpelléeren over de overname van den weg door de provincie, omdat spr. een tip uit den Haag had gehad en de hee ren Wessel en Meijdam het voorstel had den gesteund, werd bij stemming met 8 tegen 3 stemmen besloten (alleen de voor stellers voor) de interpellatie niet toe te staan. De heer Starrenburg deelde daarop mede bij de rondvraag hierop terug te zul len komen. Vervolgens las de voorzitter een drie tal adressen Voor, te wéten van S. H. Bus- scher inzake verlaging van electriéiteitsta- rieven; G. K. inzake hondenbelasting en Zuid-Holl. Ver. Het Groene Kruis inzake subsidie, welke adressen werden gezon den naar B. en W. om praeadives. Mededeeling werd gedaan van de uit spraken van Ged. Staten inzake de door de bijzondere schoolbesturen ingestelde be roepen tegen het besluit van den Raad, waarbij de vergoeding over 1933, in ver band met de üriejaarlijksche afrekening, werd vastgesteld. De gemeente werd ge deeltelijk in het gelijk gesteld. B. en W. stelden voor geen beroep aan te teekenen, waartoe besloten werd. Verder werden eeiiige ingekomen stuk ken voor kennisgeving aangenomén, w.o. een beschikking van den Centralen Raad van beroep te Utrecht, waarbij het raads besluit van 9 Nov. 1935 inzake het uitoefe nen van nevenbetrekkingen door den ge meente-opzichter, in hooger beroep werd gehandhaafd. De voorzitter voegde hier aan toe, dat de gemeente-opzichter sinds 1 Juli j.l. de bedoelde nevenbetrekkingen niet meer uitoefent. Eën verzoek van W. de J., Westeinde al hier, om vergoëding voor het gebruik ma ken van een brug door derden om te kun nen keeren iri het Westeiride, werd afge wezen. Beslotèn werd de goedgekeurde boüw- vèrordening té wijzigen conform hét advies van Ged. Statèn, terwijl met algémeene stemmen werd besloten de legesverorde ning te wijzigèn in verband met de nieuwe bevoikingsvoorsehriften. Eveneens werd aldus besloten tot wijziging der verordening op de brandweer, waardoor ook aan het vast personeel der motorspuit een vergoe ding bij oefening wordt toegekend en tot wijziging der begroeting van het waterlei dingbedrijf. Aangeboden wérd de gemeenterekening over 1935 sluiténdé in den gewonen dienst in ontvangsten met 144.549.04; in uitgaven met 132.966.34 en een batig saldo van 115.582.70 en in den kapitaaldienst in ont vangsten mét 18.496.53, in uitgaven met ƒ13.471.33 én een batig saldo van ƒ3025.20. Tot leden der commissie van onderzoek wérden benoemd de hèeren van der Krogt, i Tijssen en Meijdam. De salarissen van burgemeester, secretaris, enz. In behandeling kwam toen het bekende besluit van Ged. Statèn om ingaande 1 Oc tober a.s. 2 y2 pet. salariskorting toe te pas sen op de jaarwedden van burgëmeester, ëhz. De heer Meijdam zeide, dat, als het maar 2J4 pet. kan lijden, er net zoo goed geen korting toegepast behoeft te Worden. De heer Berg kon accoord gaan met het voorstel van B. en W. om te besluiten con form het advies van G. S., doch wilde een uitzondering maken voor de wethouders- jaarwedden, welk voorstel slechts gesteund werd door den heer Wessel en niet in stemming kon komen. De heer Wessel sprak zich uit tegen verdere salariskorting en meende er in te zien, dat men op deze wijze de kleine man ook straks geducht zou kortén. De heer Starrenburg noemde de voorgestelde verlaging maar een grijp- stuiver en zeide, dat de Raad zich moest verzetten tegen G. S., welk college maar van aanpassen spreekt, doch zelf niet aan past. De heer Paardekooper verklaarde met verwondering en tevens met genoegen ken nis genomen te hebben van de verandering van standpunt van den heer Wessel. Spr. protesteerde in dit verband nog tegen een uitlating van den heer Wessel bij de be handeling dezer materie bij de behandeling der begrooting, terwijl bij voortgezette dis cussie tusschen dezen spr. en den heer Wes sel de heer Paardekooper nog mededeelde, dat de R.K. raadsfractie en de R.K. bevol king zich aan de gebruikte uitdrukking van den heer W. geërgerd hebben. De heer Meij dam noemde de houding van den heer W. in verband met den kindertoeslag niet christelijk. De voorzitter sloot de discus sies en bracht het voorstel van B. en W. in stemming, hetwelk werd aangenomen met 8 tegen 3 stemmen (de heeren Starren burg, Wessel en Meijdam). Na eenige bespreking werd vervolgens besloten door te gaan met het te werkstel- len van een 8-tal werkloozen bij het on derhoud dér gemeentewegen, teneinde al dus het steunbedrag te kunnen opvoeren. Met eveneens algeméene stemmëh werd vervolgens besloten aan de bijzondere schoolbesturen uit te betalen de gevraag de afkoopsommen, als bedoeld in art. 205, ter der L.O.-Wet, ten bedrage van 24.663 en tot dat doel een geldleening aan te gaan, af te lossen in 30 jaren. Vastgesteld werd het le suppletoire ko hier hondenbelasting tot een totaal bedrag van 37.—. De radio-distributie. In behandeling kwam toen een vèrzoek van S. om teruggave van de gestorte Waar borgsom in verband met de aan hem ver leende concessie vóór radio-distribütie. B. en W. hadden in het praeadvies er op ge wezen, dat deze som moet dienen om daar uit eventueele onkosten te betalen, die de gemeente kan hebben in verband met be schadigingen die worden aangebracht, enz. Een voorstel deed het college niet, doch de heer Meijdam meende de conclusie te mogen trekken, dat het college tegen te ruggave is. Een daartoe strekkende vraag van den heer van Leeuwen werd door den voorzitter, voor wat hem betreft* bevesti gend beantwoord. De heer de Groot vroeg nadere inlichtingèn welke onkosten de ge mèente kan hebben, welke hem door den voorzitter werden verstrekt, waarna de heer de Groot voorstelde om 150.te rug te geven, aangezien een bedrag van 100.voldoende wordt geacht. Dè heeren Starrenburg en Meijdam zijn voor hand having van hét gèhèele bedrag. De heer van Leeuwen is de meening toegedaan, dat bij uitbreiding van het aantal aangeslotenen hét trsiéo vöor de gemeenté rhindèr Wórdt; ook Wethouder Onderwater is die meening toegedaan. Dè héér Paardekooper zeide, dat zijri aanvankelijk standpunt was om den aanvrager tegemoët te komen. Na de ge houden discussies is hij tot een ander in zicht gekomen en is tegen teruggave van de geheelè of gedeëltelijke waarborgsom. De heeren van Leeuwen en Tijssen steunen dan het voorstel-de Gróót, hetwelk in stem ming komt en wordt verworpen met 6 té gen 5 stemmen. Voor de heer van Lëeuweri, Berg, ïijssen, de Groot ert Onderwater. Anderfriaal koftrt dart ift behandelihg hèt voorstel Van B. èh W., fflèt betrekking tot een verzoek vah den heèr van Mil óm htiUr- verlagihg. Het college stelde voör de huür, ingaande 1 Janüafi j.l., te bepalen op 300.—. De heer Paardekooper kan met dit voorstel accoord gaan, gelet pp het feit, dat de jaarwedde van den heer van Mil met 200.is verlaagd. Dë heer Meijdam achtte de huur ook iri dezen tijd ad 350 niet te hoog en is tegen de voorgëstelde verlaging. De heer Starrën- burg was eveneens tegen op grond vAxi de huurwaarde; de Hooge Rijndijk is een ge wilde piék om te wonen. De héér de Groot wees er op, dat er zóóvele woningën aan den Hööge Rijridijk leeg staan en was de rfieening toegedaan, dat bij publieke ver huur de woning niet meer hiiur zal doen dan 3Ö0. De heer Wessel Wees er op, dat ook de onderwijzerswoning in huür is ver laagd. De heer Onderwater mérkte op, dat het voor de gemeente van belang is, dat de opzichter ter plaatse woö'nt, in Verband met de opslagplaats en de garage. De heer van der Krogt sprak zich Uit voor huurvërla- ging, evenals dé heer van Leeuwen, dié het met wethouder Onderwatér eens was, dat het aanbeveling verdient ,dat dë opzichter ter plaatse Woont. De heer Tijssen weës riog óp het grootè aanbod van huizen tegen woordig, Waarna de voorzitter Hët voor stel van B. en W. in stemming bracht; het welk werd aangenomen met 9 tegen 2 stemmen (de heeren Meijdam en Starren burg). In behandeling kwamen toen diverse ré clames honden-, straat- en schoolgeldbelas- tihg. De voorzitter schorste de openbare vergadering, welke na een geheime 2itting van ongeveer een half uur werd voortge zet. De reclames werden toen afgewezén en toegestaan conform de gedane voor stellen van B. en W. Met algemeehë stëmrhén wérd Vervolgens een bepaling in de heffingsvërordening straatbelasting opgenomen, dat voortaan de nieuwe eigenaar aansprakelijk is voor de betaling van straatbelasting van het vo rige en loopende belastingjaar. Een Voorstel van B. en W. om aan de Sted. Fabrieken een bedrag van 123.50 te betalen voor beschadiging van een electri- citeitskabel bij het leggen der gasleiding kelderde met alleen de stemmen der wet houders vöor, omdat volgens den Raad niet aangetoond is, dat die beschadiging vanwe ge de gemeente is aangebracht. Aan de orde was toen de behandeling van een voorstel van B. en W. om een nieuwe schoölgeldverordening, met betref fende invorderingsverordening vast té stel len. De heer Paardekooper was voor aan houding, omdat de tijd van ter inzage leg ging te kort is geweest. B. en W. konden hiermede accoord gaan. De heer Starren burg niet, weshalve bij stemming besloten werd met 10 tegen 1 stem (de heer Star renburg) het punt van de agenda af te voeren. Géén zandstrooier. Daarna kwarti in bespreking de aankoop van een zandstrooier, Waartoe in een vorige vergadering reeds besloten was. B. en W. meenden aan 'n zandstrooier van Jordaans uit Schiedam ad 210 de voorkeur te moe ten geven, doch wezen er op, dat de rijks straatweg en de weg ZoetermeerLeiden daarmede niet bediend kan worden. De voorzitter voegde hieraan toe, dat voor de binnenwegen een zandstrooier niet noodig is. De heer Starrenburg is het daar niet mee eens en bepleit den aankoop. De héér van der Krogt was de meening toegedaan, dat de twee menschen die dien zandstrooier moeten bedienen net zoo vlug het zand kunnen strooien met een wagen. De iièer Tyssen wees op moeilijkheden bij kluitvor ming. De heer Wessel was er destijds voor; omdat ook de Vroüwenweg kon bediend worden, nu is de kwestie anders. De heer Berg verklaarde zich eveneens tegen aankoop van een zandstrooier, doch wees er op, dat niet te veel vertrouwd moet worden dat particulieren zand zullen strooien al staat het in de politieverorde ning, dat men daartoe verplicht is. Hij gaf daarom in overweging van gemeentewege 2ulks te doen met behulp van den vracht auto. De heer Paardekooper was destijds voor aankoop, doch nu de Vroüwenweg ér af is en bovendien nog klachten worden vernomen over de functioneering is hij tel gen den aankoop. Hij onderstreepte het ver zoek van den heer Berg. De voorzitter stelde daarop namens B. en W. voor het vroegere genomeri besluit tot aankoop in te trekken, waartoe met 10 tegen 1 stem (de heer Starrenburg) werd besloten. Een betonnen brug in de Geer. In behandeling kwam toen een voorstel van B. en W. om aan de firma Wernink te Leiden op te dragen het maken van een be- tonbrug in de Geer. De kosten zullen be dragen, met bijkomende werken 7500 waarih 2500 aaii werkverschaffing. De heèr Paardekooper vond het plan te groot van opzet; het betreft sléchts de toegang tot een polder. De heer de Groot vond een klapbrug goedkooper, hetgeen de voorzitter ontkende. Laatstgenoemde wees er voorts op, dat het onderhoud van een vaste brug voórdeeliger is. De heer Meijdam vond de opzet niet te groot; bovendièn lokte hem aan de kwestie van werkverschaffing. Dè voorzitter wees er nog op, dat ongeveer RATMiK AAN DEN RIJN. Dóór zijn eigen tóagen overreden. De knecht van den melkhandelaar L. v. P.. de 22-jarige R. S., geraakte op onver klaarbare wijze, na het opstappen op de melkwagen, onder deze wageft. Het paard reed döor én de wagërt ging ovèr S., met hët gervöig, dat S. vrij èfnstig gewónd \verd én ha VöóHo'ópige medische behandeling, naar eeh Ziekenhuis te Lèidèn werd ge bracht. Daar bieëk, dat behalve erristigë hoofdwonden, S. ook een sleutelbeen had gébrokèn. Na behandeling in het Zieken huis kon S. ten slotte toch weer huiswaarts vervoerd worden. Tuinbouw. Vandaag 31 Juli, is in deh tuinbouw een belangrijke periode achter den rug, n.l. de période der vroege aard appelen. En mórgen, 1 Aug., zal men weer z.g. vrij zijn, d.w.z. dan bestaat er geen minimumprijs meer, delft behoeft er geen heffing afgedragen te dórden, dan leeft de ëardóppelenharidelaar wëér als vrije Nedëflahder (gelijk zoo weinig anderen). De heffing Is van de late aardappelen van het te veld staande gewas betaald, mén is düs in allés „vrij". Toch verschilt men wel van meening ovèr de vrëag of hèt dan in het algemeen zoo veel beter zal zijn. De tijd zal 't leerèn. Beste kwaliteit laat zich, ook nu. gemakkelijk genoeg verkoopen. Doch de rest? Van de vroege aardappelen is nog volop voorraad in de kuilen, pok al is een groot gedeelte door „ziekte" aangetast. Oogenschijnlijk bracht Wat verkocht wérd de laatste dagen, den minimumprijs óp, plus heffing. Dat is j 2.50 per iOÖ K.G. vo.o rgroote en 1.50 voor b'ohken eh drielingen. Met dë groen te ging het aanmerkelijk beter. De hoofd producten, bloemkool en bospeen, en was- peen, ging voor zeer bevredigende prij zen. Bloemkool in lsté soort voor 15. tot 18.50 per 100, tweede soort van 5.60 tot 8.90. Hierover kan men dus tevreden zijn. Ook de uitkomst van het peengewas is gedurende het seizo'en en ook nu nog, tot aller genoegen geweest. De prijs van bospeen varieerde de laatste week van 5.30 tot 8.50 per 100 bos; waspeen bracht van 0.70 tot 1.05 per kist Van 20 K.G. op. Den létatsten tijd wérd ook flink gekocht voor conserven tegen 4.— tót 5.per 100 K.G. De grootste vraag hiervoor is nu weer over. Ook de andere groenten als sla 0.80 tot l.iO per 100, rabarber voor 1.40 tot 3.ging vlug weg. Bekend is dat de omzet aan de veiling in vergelijking met 1935 aanmerkelijk hooger is. Ook het kwantum, vooral van aardappelen, is aan zienlijk hooger dan de laatste jaren. Spot ters zeggen dat 'm dat zit in de teeltrege- ling! De aanvoer van bloemkool neemt geregeld toe. De gewassen staan rëdelijk goed, de kwaliteit is zeer goed. De late gewassen' geven als regei voor de tuinders hier den doorslag. Doch, wat blhheh is, kan men tellen. LlSSE. Bouwvergunning. Burg. en Weth. dezer gemeente hebben aan den heer M. van der Linden, alhier, vergunning ver leend tot het bouwen van een garage op het perceel Grachtweg 53. Geboren: Theo z. van P. van Rijssel en A. T. Kroon Wilhelmus Jacobus z. van G. van der Zon en H. P. Heemskerk Joris Olaf z. van B. van Gelder en G. A. Huijgen Theodorus Gijsbertus z. van Th. J. Duivenvoorden en G. Diemei. Ondertrouwd: Antonie Marinus Roelse 40 j. en Trijntje Rouwkema 37 j. Ovérleden: Cornelia Johanna Da- men 25 j. Gevestigd: E. M. Kaptein van Bloe- mendaal A. B. van der Meer van Hil- legom A. Bernard van Nieuwer-Amstel H. Luijk en gezin van Sassenheim B. J. Schmitz van Voorburg E. M. en M. Kurvink van Sassenheim. Vertrokken: C. J. Rotteveel naar Heemstede P. M. Weijers naar Hille- gom C. NUlkes geb. Witteman naar Noordwijkerhout W. J. J. Imming naar Alkmaar W. Zihtél naar Hazerswoude Wed. G. Roest naar 's-Gravenhage. de helft der werkverschafifngskosten zul len terug ontvangen worden. De heer Paar dekooper was van meening *dat de aanne mers uit deze gemeente ook in staat zijn een dergelijke brug te maken, daarvoor is geen ingenieur noodig. Spr. stelde voor de beslissing aan te houden en den opzichter een begroeting te vragen voor een houten brUg, zooals ei* thans ligt. De heër Onder water, Wethouder, zeide, dat, wan néér met eën hoogere uitgave ih eens Voor komen kan worden, dat men in de toekomst van vele onderhoudskosten af is het geen motief mag zijn om daarom niet tot uit voering van het aangeboden plan over te gaan. Wat een ophaalbrug betreft zullen de aanschaffingskosten bovendien niet veel minder zijn. Na nog eenige discussie ter za ke wordt ten slotte het voorstel van B. en W. in stemming gebracht en aangenomen met 6 tegen 5 stemmen. Tegen de heeren van Leeuwen, Tijssen, Berg, Paardekooper en de Groot. Het was inmiddels half twaalf geworden, weshalve de voorzitter dén Raad vroeg om de rondvraag niet te houden. De heer Star renburg achtte het urgent om nog over de overname van den weg te spreken, want er moet wat gebeuren in verband met de tip, die hij uit den Haag heeft gehad. Hij wenschte stemming over de afvoering der rondvraag, waartoe werd besloten. Met 10 tegen 1 stem (de heer Starrenburg) wérd de afvoering toén èen fèit én sloot de von- zitter de vergadering.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 11