STADS NIEUWS DONDERDAG 30 JULI 1936 DE LEIDSCHE COURANT eeksTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER WARMER. DE BILT SEINT: Zwakke tot matige Noord-Westelijke tot Zuid-Westelijke wind. Gedeeltelijk be wolkt, weinig of geen regen, iets warmer overdag. Hoogste barometers!: 772.2 te Valentia. Laagste barometers!: 749.7 te Akureyri. Het hoogedrukgebied breidde zich ver der Oostwaarts uit, thans worden over Ierland reeds standen boven 770 m.m. aangetroffen. Over het Zuid-Oosten van de Britsche Eilanden, Frankrijk, ons land en Duitschland blijft de barometer nog stijgen. Aan zijn Noordzijde heeft het hoogedrukgebied echter belangrijk aan beteekenis ingeboet. Sinds gistermorgen zijn over IJsland de barometers ongeveer 13 m.m. gedaald. Er vertoont zich in het Noorden een nieuwe depressie, welke zich hoogstwaarschijnlijk Noord-Oost of Oost waarts zal bewegen. De andere lagedruk gebieden hebben zich eveneens Noord of Noord-Oostwaarts bewogen, zoodat thans het geheele gebied binnen en nabij den Poolcirkel door een uitgebreid minimum wordt beslagen. De depressies brachten nog zwaren neerslag, Vestmanoer (IJs land) had 14, Haparanda (Noord-Zweden) 21, Ona (aan de Noorsche kust) 12 m.m. verder meldde Brussel 12 en Maastricht 11 m.m. Over de Britsche Eilanden, Frank rijk, ons land en Duitschland is het rustig weer: krachtige wind wordt slechts aan de Noorsche kust aangetroffen. De bewolking bliift over het grootste gedeelte van het gebied nog zwaar. De temperaturen zijn nog steeds beneden normaal, al is het sinds gisteren over ons land iets warmer gewor den. Ten onzent mag krimpende wind worden verwacht met een geringe stijging van temperatuur overdag. LUCHTTEMPERATUUR. 17.3 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a Van Donderdagnamiddag -9.23 uur tot Vrijdagmorgen 4.50 uur. HOOGWATERSTAND. Te Katwijk aan Zee op Vrijdag 31 Juli, voorm. 0.55 en nam. 1.45 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl", 18 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 20 gr. C. DE FRANSCHE REGEERING EN DE SPAANSCHE GEBEURTENISSEN. De „Excelsior" omschrijft als volgt het standpunt van de Fransche regeering ten aanzien van de gebeurtenissen in Spanje: „Geen enkele afstand, verkoop of levering van wapenen of munitie is en zal door de regeering onder oogen worden gezien. De regeering is vast besloten, zich te onthou den van interventie in de binnenlandsche zaken van Spanje. De regeering heeft ech ter geen enkel middel zich in rechte en feite te verzetten tegen aankoopen van sanitair materiaal, levensmiddelen, grond stoffen, brandstoffen van zuiver commer- cieelen aard, welke aankoopen uitgevoerd worden door particuliere firma's onder voorwaarden, die beperkt en vastgelegd zijn door de Fransch-Spaansche handels verdragen. Dit standpunt, dat van een vol komen correctheid en loyaliteit is, sluit iedere eenzijdige embargo-maatregel van de Fransche regeering uit, aangezien dit een inmenging zou vormen in de binnen landsche politiek van Spanje". REGEERING BESCHIKT OVER VLIEGTUIGEN. Kapitein Bayo, de commandant van de luchtbasis der marine te Barcelona, heeft de journalisten uitgenoodigd, een bezoek te komen brengen aan de luchthaven waar hij hun 25 watervliegtuigen toonde, die uitmuntend uitgerust waren en overvloe dig waren voorzien van munitie. Met name beschikten de toestellen over bommen van 100 kg. PLAATSELIJKE SOVJETS IN CATALONIë. Reizigers, die te Perpignan uit Barce lona zijn aangekomen, deelen mede, dat de Catalaansche regeering, hoewel zij de na tionalistische beweging in haar gebied al thans voorloopig heeft onderdrukt, feite lijk toch niets meer te vertellen heeft. Een centraal gezag bestaat er niet meer. De plaatselijke bewindvoerders, com munisten zoowel als anarchisten, oefenen een onbeperkte macht uit. Kenmerkend is, dat in bijna geheel Catalonie de gemeente huizen zijn verlaten. De plaatselijke auto riteiten zetelen in een of ander lokaal op de wijze van de sovjets en decreteeren de ongelooflijkste maatregelen. Het bolsjewisme viert er hoogtij. Vis- schers rijden in auto's door de straten en verdeelen hun vangst onder de bevolking tegen afgifte van bons. De boeren werken over het algemeen door, doch zü worden gedwongen hun rund- en pluimvee en hun tarwe eveneens tegen bons af te leveren, die het stempel dragen van een of andere communistische anarchistische of syndicalistische organi satie. Dit bonrienstelsel heeft in enkele dagen een grooten omvang aangenomen. In Barcelona zelf heerscht nog steeds een vrij groote opwinding. Nationalistische scherpschutters, die zich op de daken nes telen, laten de roode militie geen oogon- Mik met rust. Anderzijds zetten de rooden hun vernie lingswerk systematisch voort. Uit de hui zen van rechtsgezinde personen worden a"e meubels, en documenten de straat opgesleept en in het openbaar verbrand. Van de kerken is alleen de kathedraal r og overeind gebleven. De levensmiddelen beginnen langzamer hand schaarsch te worden. Tabaksartike len zijn sinds Zondag in de stad niet meer te krijgen. EEN COMMUNIQUE DER REGEERING. De minister van binnenlandsche zaken heeft gisteravond het volgende communi que verspreid: „De opmarsch onzer troe pen in Guadarrama duurt voort. De toe stand is op het oogenblik uitmuntend en de regeeringstroepen zullen binnenkort opmarcheeren naar de Castillaansche pro vincies, die nog in handen der opstande lingen zijn. De dag is gëkenmerkt door de uitsluitende activiteit van de artillerie en de luchtmacht. De verkregen resultaten zijn opmerkelijk". PORTUGEESCHE ONGERUSTHEID. De Portugeesche minister van buiten- landsche zaken is onverwacht te Londen aangekomen. De Londensche correspon dent van de „Echo de Paris", schrijft naar aanleiding van dit bezoek: „Portugeesche kringen te Londen hebben ons niet ver heeld, dat de burgeroorlog in Spanje een zoodanigen toestand in het leven roept, dat Portugal zich er op moet voorbereiden met alle middelen een communistisch offen sief de weerstaan. De minister van buiten- landsche zaken van Portugal komt derhal ve de Engelsche regeering uiteenzetten, dat het belang van zijn land tegengesteld is aan het succes van de roode juna en komt overleg met haar plegen over de midde len om Portugal te verdedigen." ENGELSCHE PERSSTEMMEN OVER DEN TOESTAND. De Engelsche bladen wijden thans meer aandacht aan de gebeurtenissen in Spanje. De Daily Express vraagt zich af, of de burgeroorlog niet den rest van Europa in een oorlog zal meesleepen, maar weigert te gelooven, dat zekere andere Europee- sche landen materieelen steun aan de strij denden verstrekken. De News Chronicle schrijft: „De revolutie is een conflict, dat zeer wel Europa in twee fracties zou kun nen verdeelen, welke onmogelijk met elkander zouden kunnen worden ver zoend." Het blad eindigt met den wensch, dat de Conferentie van Vijf „die toch ten doel zou hebbsn West-Europa te pacifi- ceeren, al het mogelijke zal doen, opdat een wapenstilstand worde geteekend in Spanje, voordat de bitterheid en ellende van zijn volk de atmosfeer van Europa vergiftigt, waarin een beschaafd mensch toch al zoo moeilijk kan ademhalen". De Manchester Guardian schrijft: „een over winning van de regeeringsgetrouwen is te wenschen, omdat deze de eenheid van Spanje zou behouden en ook omdat de linksche Spaansche regeering pro-Engelsch en pro-Fransch is. Het blad voegt er ech ter aan toe: Een uitbreiding van het com munisme en anarcho-syndicalisme naar Portugal zou het geheele werk van Sala- zar vernielen en reacties wekken tot in de Portugeesche koloniën. Het is begrijpelijk, dat Portugal met de rebellen sympathi seert, maar het zou betreurenswaardig zijn, wanneer deze sympathie den vorm aan nam van materieele hulp. AYAMONTE IN HANDEN DER REBELLEN. De grensstad Ayamonte is zonder weer stand in handen der opstandelingen geval len. De regeeringstroepen hadden de stad verlaten. De Spaansche afgevaardigde Jesus de Miguel, lid van het Volksfront, is bij Ba- dejoz de' Portugeesche grens gepasseerd. Hij heeft zich naar Lissabon begeven. De telefoonverbindingen met het buiten land, die over Madrid loopen, zijn sinds gis teravond verbroken. Het bureau te Madrid deelde mede, dat de lijnen beschadigd zijn. GENERAAL FRANCO NAAR MAROKKO TERUGGEKEERD. LISSABON, 30 Juli. (A N. P.). De leider van den militairen opstand gene raal Franco is gisteren na een bespreking met generaal Queipo de Ilano naar Te- toean teruggevlogen. Het radiostation Te- toean deelt mede, dat vier vliegtuigen van de regeering Granada hebben gebombar deerd. Een bom is op het ziekenhuis ge vallen, waardoor vele zieken werden ge wond. Jachtvliegtuigen van de regeering zijn er in geslaagd tegenstanders omlaag te schieten, een boven Granada en de bei de anderen boven Molinillos. Verder deelt de zender Tetoean mede, dat de opstan delingen op 7 K.M. van San Sebastian te Renteria staan. Het Portugeesche blad „Diario di Lisboa" verneemt uit Elvas aan de Portugeesch- Spaansche grens, dat Badajos nog in han den var. de regeeringstroepen is. VLIEGVELD YPENBURG. Opening 29 Augustus. Het vliegveld Ypenburg, het is reeds eeni- ge malen gemeld, nadert met rassche schreden zijn voltooiing. Zaterdag 29 Augus tus a.s. om 2 uur zal de officieele opening plaats hebben, welke tevens aanleiding zal zijn feestelijkheden te organiseeren op 29, 30 en 31 Augustus. Het volledige program voor deze in de vliegersportwereld ver beide gebeurtenis is nog niet samengesteld. Onder meer zal een demonstratie van 22 van de nieuwste soorten vliegtuigen plaats heb ben. Voor een goeden gang van zaken bij de opening worden uitgebreide voorberei dingen getroffen, mede in verband met de verwachte groote belangstelling. Er zal een voorverkoop worden georgani seerd in alle plaatsen van eenige beteeke- is in Zuid-Holland en in alle groote plaat sen in ons land. Op het vliegveld zullen 25 loketten een vlotte distributie van de toe gangskaarten waarborgen. De terrassen van het restaurant en de tribunes zullen aan 3500 personen plaats bieden. De rondom het terrein loopende dijk, welke in vakken zal worden verdeeld, zal als natuurlijke tri bune worden gebruikt en 30.000 bezoekers kunnen herbergen. Het restaurantgebouw verrijst gelijk een paddenstoel uit den grond. Het betonnen geraamte is geheel ontkist. Ongeveer 100 werklieden zijn bezig om muren te met- LUCHTVAART selen, ramen te stellen, enz. Van het restaurant uit heeft men een prachtig uit zicht over het geheele vliegveld. Wat enkele technische bijzonderheden be treft, kan worden medegedeeld, dat de drai nage thans gereed is en voortreffelijk werkt. De inrijweg en het parkeerterrein met een oppervlakte van 11.000 vierkante meter, wordt betegeld en zal 15 Augustus gereed zijn. Er is plaats voor 500 auto's. De veld- verlichting wordt op 25 Augustus aange sloten. Om de 100 meter rond het terrein komt een omrandingslicht, waarop gemonteerd een rood-wit lichtgevend terreinlicht. Ver der wordt hieraan gemonteerd een water dicht dubbel-stopcontact, waarop telefoon en radio-aansluiting verbinding geeft met het hoofdgebouw, zoodat de zweef-oefenin- gen der instructeurs telefonisch kunnen worden gewaarschuwd en bij feestelijkhe den het publiek, waar het zich ook rond het terrein ophoudt, zoowel het vliegdemonstra- tie-verslag, per luidspreker uitgezonden, kan verstaan, als de radio-muziek kan aan- hooren. Dit geschiedt van uit het hoofdge bouw. Voor de nachtlandingen worden 5 groote Philips-landingslichten opgesteld, met een zeer groote kaarssterkte waarachter een speciaal geslepen spiegel, waardoor de lichtsterkte nog meermalen vermenigvul digd wordt. In het restaurantgebouw zullen de Rijks waterstaat voor rado-onderzoekingsdienst, de K.L.M. voor passage,- de A.N.W.B. voor het bureau voor luchtteurisme, en de douane, kamers krijgen. Gelijk bekend krijgt de Nationale Luchtvaartschool op Ypenburg haar hoofdzetel. DE KATHOLIEKE SPORTVEREENIGINGEN IN LEIDEN. Rector Beune licht de ouders voor over do nieuwe organisatie. In de aula van de Kath. H.B.S. had gis terenavond Rector Beune een soort .hearing" belegd, waarop de ouders van Katholieke sporters voorgelicht werden over de op handen zijnde ordening en sa neering in de Leidsche Sportbe weging, waarna gelegenheid was om wenschen en bezwaren kenbaar te maken. Uit de niet groote belangstelling kan men de conclusie trekken, dat alle ouders het roerend eens zijn met de voorgestelde her- eeniging en nieuwdoop. Rector Beune heeft de .ouders voorge licht, op de eerste plaats over den prin- cipieelen grondslag van de sportbeweging vervolgens over de „brandende Leidsche kwestie". Als op één terror, aldus spr., priester en ouders moeten samenwerken, dan is het wel op het terrein der jeugdbeweging. Spr. wees op de ontzettend gewichtige beteekenis van de roeping der ouders: in strument te zijn om Gods Scheppingswerk voort te zetten, het doen openbloeien van een nieuw jong menschenleven. Schoon is het leven, dat de mensch leven mag in de natuurlijke orde. Veel schooner is het men schel ijk leven als het wordt bespeeld door God. Het is een grondwaarheid van de Ka tholieke levensbeschouwing, dat wij op aarde leven een leven van bovennatuurlij ke schoonheid; door het Doopsel krijgt het kind deel aan het Goddelijk leven zelf; door bet Doopsel wordt het menschenkind kind van God. Deze wetenschap: mijn kinderen zijn ook kinderen van God, zal het den ouders dui delijk maken, dat zij de opvoeding van hun kinderen drievoudig te verzorgen hebben: de ontwikkeling van het lichaam, de ont wikkeling van het natuurlijke zieleleven van verstand en wil én de ontwikkeling van het bovennatuurlijk, goddelijk leven. Het kind heeft recht op een goede op voeding op de eerste plaats van zijn ouders, maar de ouders hebben bij de opvoeding velerlei hulp noodig. zoowel voor de licha melijke ontwikkeling (bakkers etc.!) als voor de ontplooiing van het natuurlijk gees tesleven (school) en niet minder voor de groei en versterking van het bovennatuur lijk geesteleven (de Kerk). Deze beginselen ging spr. toepassen op de jeugdbeweging. Voor ieder onzer is het leven veel meer omvattend, veel breeder geworden dan ooit te voren. De geweldigste levensproblemen zijn reeds onderwerp van gesprek onder de jeugd. Dit kan men betreuren; het is ech ter zoo. Dit feit brengt noodzakelijk mede. dat de ouders van boven den schoolleeftijd gekomen kinderen meer dan ooit hulp bij de opvoeding noodig hebben. Dit is de diep ste reden van de moderne jeugdbeweging. De Katholieke Jeugdbeweging is ge bouwd op een godsdienstigen grondslag (Congregaties, Derde Orde etc.). Van de jeugdbeweging is de sportbeoefening een belangrijk onderdeel. In Leiden is geweest een goede ,niet zonr der succes werkende jeugdbeweging. Dat was in den tijd, eenige jaren geleden, toen men meende te kunnen volstaan met de ge varen van de jeugd verwijderd te houden. De Kerkelijke overheid echter, overwegend de groote problemen, waarvoor de moderne jeugd wordt gesteld, achtte het noodzake lijk, dat de jeugd in de patronaten, sport verenigingen etc. niet alleen behoed werd voor gevaren, maar tevens een echte, wer kelijke vorming ontving. Getracht moet worden de jeugd te maken tot sterke per soonlijkheden, tot beginsel-vaste Katho lieken. Dat werd de opdracht der Katholieke Jeugdbeweging, zoowel van de „algemeen vormende werken", gelijk de Graal, de K.J. C„ St. Jos.-Gezellen, K.J.M. enz., als van de „hulpwerken", die, zooals de sport, een onderdeel van die opvoeding te verzorgen hebben. Het beginsel was en is goed. Spr. wil niet ontkennen, dat bij de toepassing ervan fou ten zijn gemaakt, aan weerszijden. Wan neer men inziet, wat in het bovenstaande is betoogd, begrijpt men, dat de Kerk in de sportbeweging, welke immers een onder deel is van de geheele jeugdbeweging, lei ding heeft te geven. Sportbeoefening is goed, doch de ontwikkeling van het lichaam mag nooit geschieden ten koste van het goddelijk leven der ziel. Spr. zette daarna het plan uiteen om te konjen tot eenheid en samenwerking onder de Leidsche Katholieken bij de sportbe oefening. Wat bestaat houdt op te bestaan, om onmiddellijk op te gaan in een nieuwe beweging. Rector Beune besloot zijn met aandacht gevolgde inleiding met een beroep op alle goedwillenden, om te komen tot één ster ke Katholieke Sportbeweging in Leiden. Hierna werd gelegenheid gegeven wen schen en bezwaren te uiten, die door Rec tor Beune werden besproken. Aan vele wenschen en bezwaren is reeds tegemoet gekomen. Rector Beune besloot den avond met nogmaals allen op het hart te druk ken eensgezind samen te werken tot heil van de Katholieke jeugd. VOETBALSPORT VOOR KATHOLIEKEN Aan de leden van de drie voetbalvereni gingen is een convocatie toegezonden voor de constitueerende vergadering van de nieuwe voetbalvereniging. Abusievelijk staat op vele van deze convocaties ver meld, dat bedoelde vergadering gehouden wordt op Maandag 3 Augustus; dit moet zijn Woensdag 5 August u's. De Junioren worden op dien avond in de aula van de H.B.S. Mariënpoelstraat te acht uur verwacht; voor hen zal de bijeenkomst vóór negen uur beëindigd zijn De Seniorenbijeenkomst wordt te ne gen uur geopend. Zoo kan voor hen de training eerst doorgang vinden op 't sport terrein; deze wordt te kwart voor negen beëindigd. - Ook voetballiefhebbers, die nog geen lid zijn van van der verenigingen, zijn dien avond welkom. L. BEUNE, Pr. AGENDA LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 27 Juli tot en met Zondag 2 Aug. a.s. waargenomen door de apotheken: P. du Croix, Rapenburg 9, telef. 807 en E. B. de Metz, Kamerl. Onnesl. 28, telef. 3553 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegst- drijf belasten als crisisheffingen, accijnzen, sociale verzekeringen, ziekteverzekering, ongevallenverzekering, slac'hthuiskosten, omzetbelasting, enz. enz. Spreker bracht met verschillende voor beelden naar voren, dat het slagersbedrijf niet meer loonend is, erger nog, dat er geen bestaan meer in te vinden is, nóch voor da slagers zelf, noch voor hun personeel. Verschillende gevestigde slagerspatroons moesten reeds bij M. H. aankloppen om niet geheel ten gronde te gaan. Daarom zullen in de komende weken, na rijp over leg de vleeschprijzen moeten worden her zien. De reden hiervoor is reeds voorge noemd, n.l. de steeds stijgende veeprijzen en de bezwarende extra crisisheffingen. De vele aanwezigen waren het met spre ker eens, en besloten werd al het mogelijke te doen om verlaging te verkrijgen van de zware lasten, welke het slagersbedrijf ten ondergang brengen. Nederl. R. K. Bond van Transportarbeiders „St. Bonifacius". Woensdag hield „S! Bonifacius" haar ge wone ledenvergadering. Na opening door den voorzitter, den heer v. Leeuwen, is het woord aan den 2en secretaris voor het doen voorlezen der notulen, welke zonder op- of aanmerkingen worden goedgekeurd. Door het uittreden van den voorzitter vindt een bestuursverkiezing plaats met als candidaten de heeren Plasmeijer en v. d. Mark. Plasmeijer wordt gekozen. Volgt verkiezing voorzitter; met bijna al- gemeene stemmen wordt de heer A. Steen bergen als voorzitter gekozen. De nieuwe voorzitter brengt een woord van dank aan de leden voor het vertrouwen in hem gesteld en geeft de verzekering zijn beste krachten aan de organisatie te geven. Ook Plasmeijer brengt dank voor het ver trouwen in hem gesteld. De 2de voorzitter brengt hulde en dank aan den scheidenden voorzitter en biedt hem als bewijs van dank een stoffelijk huldeblijk aan in den vorm van een keurige rookfauteuil. De oud-voor zitter brengt dank aan het bestuur voor de prettige samenwerking en aan de leden voor de steun hem in moeilijke tijden ver leend en vraagt het vertrouwen voor de nieuwen voorzitter tot grootere bloei van de organisatie. De geestelijk adviseur, Pater J. A. v. d. Snoek, verkrijgt dan het woord en brengt op de eerste plaats den scheidenden voor zitter dank voor den prettigen samenwer king. Spr. stelde den heer v. Leeuwen als voorbeeld aan allen om altijd waar dit noo dig is op zijn post te zijn en als een echt christelijk man in allen eenvoud een goed voorbeeld te geven. Dan richt spr. zich tot den nieuw geko zen voorzitter, den heer Steenbergen en feliciteert hem met zijn-benoeming tot voor zitter. Die taak is zwaar en de omstandig heden zijn met gunstig, maar met energiek doorzetten en harden arbeid is er nog veel te bereiken. Spr. zegt zijn steun toe indien noodig en is altijd bereid de helpende hand te bieden. Zoowel de heer v. Leeuwen als de heer Steenbergen brengen den Eerw. Adviseur dank voor de hartelijke woorden tot hen ge richt. Vervolgens wordt er een feestcommissie sie benoemd voor het 20-jarig bestaan. Na nog eenige besprekingen van onder geschikt belang, sluit de voorzitter deze zeer geanimeerde vergadering met gebed. Tot slot vermelden wij de functies der bestuursleden: A. Steenbergen, voorzitter; H. Th. Juffermans, secretaris; Th. v. d Voort, penningmeester; P. Hoogéboom, 2de voorzitter; A. Plasmeijer, 2d.e secretaris; Th. v. d. Kleij, 2de penningmeester; A. v. Dorp, commissaris. K.J.M.V. „PETER KANIS" Voetbaltournooi op Zondag 2 Aug. Het sportpark aan den Haagweg zal Zondag de kampplaats van de K.J.M.V.-ers zijn, Det K.J.M.V.-tournooi vangt aan om 2 uur. De volgende wedstrijden zullen wor den gespeeld: A: HeemstedeLeiden; B: LeidschendamWassenaar; C: Verliezen A Verliezen B; D: Winnen AWinnen B. 8 uur: beker-uitreiking in „Zomerzorg". DE NOODTOESTAND IN HET SLAGERSBEDRIJF. Dinsdagavond hield de R.K. Slagerspa- troonsvereeniging voor Leiden en Omstre ken „St. Pelagius" een goed bezochte bij zondere vergadering. Op deze vergadering werd door een der aanwezigen de noodtoe stand in het slagersbedrijf besproken. Zoo als bekend, aldus spr., wordt den Midden stand, speciaal het slagersbedrijf, op onge rechtvaardige wijze zware lasten opgelegd. Reeds enkele jaren wordt dit bedrijf door crisisheffingen op zeer onrechtvaardige wijze benadeeld ten voordeele van de Ba- conbedrijven. Baconbedrijven zijn expor teurs op het buitenland, welker uitvoer door de genoemde crisisheffingen, welke op het slachtvee zijn gelegd, gesteund wor den. Daar naast hebben wij slagers niet op tijd door de steeds stijgende veeprijzen de vleeschprijzen verhoogd, althans niet vol doende, en zoodoende geen rekening gehou den met de groote onkosten, welke ons be- Voor het Mulo-examen diploma B. zijn geslaagd J. van der Harst, P. van Manen, H. H. Gerritsen en G. van der Wiel; voor het diploma A zijn geslaagd: C. Josemans, A. Klein. W. van Koppen. A. van Loon, H. Schol te, J. Schrijvers, H. Staats en H. Wijtenburg. Geslaagd voor het examen Boekhouden, Hahdelsrekenen enz., afgenomen door de Federatie van Handels- en Kantoorbedien- denvereenigingen, de heer N. Verboog, leerling van den heer J. A. Christiaanse. Bij beschikking van het Dep. v. Defen sie d.d. 21 Juli 1936, zijn met ingang van 30 Juli 1936 benoemd tot Kornet bij het 6e Regiment-Veldartillerie alhier de dpi. wachtmeesters titulair: C. A. Heshusius, G. E. Otto, P. Kramer, C. H. van Eenden burg, W. Werker en de reserve wachtmees ter R. J. J. Tellegen. Op den hoek PrinsessekadeHaarlem merstraat is een wielrijdster, mej. S., wo nende alhier, in botsing gekomen met een auto van garage W. De fiets werd ver nield; de berijdster bleef ongedeerd. Voor het examen Duitsch 1. o. is ge slaagd de heer P. de Maaker.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2