donderdag 30 juli 1936 d£< leidsche courant OEKDE blad - pag. 10 UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Voor het examen hoofd akte is geslaagd de heer G. Vsser. BODEGRAVEN. Graal wacht. Dinsdagavond werd er 'n algemeene ledenvergadering gehouden. De Zeereerw. heer Pastoor Lühn hield na de opening 'n korte toespraak tot de leden. De Pastoor maakte de leden bekend met de nieuwe bepalingen, die door den Bis schop aangaande de Graal gemaakt zijn. Door deze bepalingen berust de leiding voortaan bij de Pastoors. De Pastoor zal dus de richtlijnen aangeven volgens den wensch van Paus en Bisschoppen, 't Ver dere werk berust bij - de leidsters, die in geregeld contact staan met den Pastoor. Practisch blijft dus alles juist zooals 't was, alleen de leiding is veranderd. Er zullen geestelijke avonden door den Pastoor gegeven worden, die verplichtend gesteld worden voor de leden. Deze avon den zijn toch voor de leden noodzakelijk, want daar zal hun bijgebracht worden, wat voor hun zieleheil noodig is. De Pastoor be oogt met die avonden slechts één doel, n.l. die: „de meisjes braaf te maken en hen te vormen tot ware apostelen". Vervolgens wekte de Pastoor de leden op, allereerst de liefde onder elkander te onderhouden. Ieder moet iets minder prettigs kunnen verdragen en 'n offertje weten te brengen. Na bespreking van enkele practische punten gaf de Pastoor de leiding over aan de hoofdleidster, mej. Verver en verliet de vergadering. Mej. Verver wekte de leden nog eens op toch in alles stipt de leiding van den Pastoor te volgen: „Geef jullie volle medewerking", besloot spreekster, „de Pastoor en leidsters maken de plannen, aan jullie de taak, die te verwezenlijken". Enkele clubavonden werden nog bespro ken, vacantieplannen gemaakt en besloten 'n nieuwe zangclub op te richten. Op 3 September a.s., den sterfdag van Zij ne Hoogw. Exc. Mgr. Aengenent, zal er 'n H. Mis voor de zielerust van Mgr. worden opgedragen, onder welke H. Mis leden en kruiskinderen zullen communiceeren. Op de gebruikelijke wijze werd deze prettige vergadering gesloten. Personalia. Onze plaatsgenoot, de heer B. Rietveld, slaagde te den Haag voor deel 1 van het Belastingconsulent-examen. Hij werd opgeleid door het Instituut voor Han delswetenschappen te Leiden. Ouden van dagen op reis. Ruim een 150-tal onzer bejaarde dorpsgenooten heb ben Woensdagmiddag een heerlijk uitstap je gemaakt over de Hollandsohe binnenwa teren en meren. Het was een drukte van belang, toen een dergelijk groot aantal zich moest inschepen op een der groote booten van van der Schuit. En bij velen ging het voetje voor voetje voor het eerst op zoo'n groote schuit. Er ging dan ook' een harte lijk hoera op uit de honderden, die zich langs den Rijnkant hadden opgesteld om de feestelingen uitgeleide te doen. Aan boord zat de stemming er al spoedig in, vooral daar een lustig strijkje voor een op gewekte muziek zorg droeg. Het ging den Rijn af tot 's Molenaars om koers te zetten naar de Brasemermeer. Langzaam werd gevaren om de reizigers veel van het mooie Hollandsche landschap te doen genieten. Dank zij de commissie, werd er overvloe dig gezorgd voor de noodige afwisselipg aan boord. Een kopje thee, een heerlijk koekje, broodjes met ham, kaas, een lek kere sigaar, enkele verrassingen van inge zetenen, het was in alle opzichten prima, prima. Van de Brasemermeer ging het naar de Westeinder plas met zijn vergezicht op Aalsmeer en omgeving. Dan werd de steven gewend en ging het naar de Zijl om bij Spanjaardsbrug weer in den Ouden Rijn terug te keeren en zoo huis toe te varen. En al moest voor de regen van tijd tot tijd beschutting gezocht worden, achter het beschermende zeildoek ,de stemming was en bleef voortreffelijk. Zeer zeker zijn al len 's avonds buitengewoon tevreden weer gekeerd in de stille hoop een volgend jaar weer een even fijn reisje te mogen mee maken. BOSKOOP. Personalia. Voor het examen Duitsch l.o. is geslaagd de heer W. Mathot. ZWAMMERDAM. Personalia. Voor het examen handels kennis l.o. is geslaagd P. Sluiter. WILT U IETS WETEN? Vraag: Komt een landbouwer, die 50.000 rijk is, voor landbouwsteun in aanmerking? Antwoord: Ja, niet de personen worden gesteund, doch de bedrijven. Vraag: a. Kunt u mij ook zeggen, hoe lang of ik in Alphen aan den Rijn moet wonen om daar steun te kunnen trekken? b. Of kan ik in mijn eigen plaats steun krijgen, zoolang ik te Alphen nog niet trekkende ben? Antwoord: a. twee jaar, b. neen. GEMEENTERAAD VAN NOORDWIJK Iedere automobilist kan a dadelijk vertellen, hoeveel kilomeier per uur zijn wagen haalt, maar slechts weinigen weten, hoeveel meter ze wel noodig hebben om met die vaart te stoppen I Reeds bij het binnenkomen in de raad zaal werden wij er aan herinnerd, dat er dezen avond iets bijzonders gebeuren ging. Een der agendapunten meldde n.l. het af scheid van den gemeente-secretaris. Het was dus voor de laatste maal, dat de heer A. G. Delen, ter linkerzijde van den voor zitter zijn plaats in deze zaal innam. A.s. Zaterdagmiddag zal hij zelf den voorzitters- zetel innemen in het verre Oosten der lands, n.l. als burgemeester der gemeente Eiber gen. Te zijner eere was de raadszaal feeste lijk versierd. Enkele palmen prijkten er in de hoeken en op de tafels van B. en W. en de raadsleden prijkten fraaie bouquetten rose rozen. Ook de publieke tribune ver toonde een ander aspect dan gewoonlijk. Nagenoeg alle hoofdambtenaren der ge meente en verdere ambtenaren ter secre tarie hadden van hun belangstelling voor hun oud-collega en chef door hun aanwe zigheid willen blijk geven. Voorts merkten wij nog vele andere belangstellenden inge zetenen der gemeente op. Te ongeveer 8 uur opende burgemeester van de Mortel de openbare vergadering met gebed. Nadat de voorzitter enkele mededee- lingen gedaan had, zulks in antwoord op in vorige vergaderingen door de leden gestel de vragen, werd een ingekomen schrijven van het hoofdbestuur der Z.H. Vereeniging „Het Groene Kruis" inzake toekenning van een bijdrage van 1/2 cent per inwoner ten behoeve van den provincialen ontsmet- tingsdienst, in handen gesteld van B. en W. om advies. Op het verzoek van den Provincialen bond van Geitenfokvereenigingen in Zuid-Hol land, om een verordening in het leven te roepen, waarbij het in deze gemeente ver boden wordt bokken ter dekking beschik baar te stellen, die niet zijn ingeschreven in een stamboek, werd z.h.st. afwijzend be schikt. Besloten werd een crediet beschikbaar te stellen van 530.voor het aanbrengen van eenige noodige verbeteringen en her stellingen aan de voormalige woning van het hoofd der openbare school aan den St. Jeroensweg. Parkeerverboden. In de vergadering van 26 Mei j.i. had de Raad zijn bevoegdheid tot het uitvaardigen van verschillende verboden, op het verkeer betrekking hebbende zooals parkeer- en stationneerverbodenovergedragen op het college van B. en W. Laatstgenoemd college had thans, ter uitvoering daarvan, aan den Raad een crediet gevraagd van ongeveer 740.voor het aanschaffen van verkeers borden. De bedoeling was, dat gedurende het nog loopende seizoen alleen de aller noodzakelijkste verkeersborden zouden worden aangebracht, waarvoor een crediet noodig was van 100.terwijl het overige crediet hetzij ineens, hetzij in 2 jaren op de gemeentebegrooting zou worden uitgetrok ken. Tegen dit voorstel ontstond nog al eenige oppositie. Het speet den heer Voge laar, dat de Raad die bevoegdheid tot het in het leven roepen van dergelijke verbo den overgedragen had op B. en W. Spr. heeft niet geweten, dat zulks zulke ver strekkende gevolgen zou hebben. De voorzitter zegt, dat een verbod om b.v. te stationneeren niet zoo streng moet worden opgevat, zoo dat iemand niet eens mee even zijn auto neer mag zetten om in een winkel een boodschap te doen. De be doeling is echter om excessen te voorkomen, zoodat b.v. zal worden tegengegaan dat een auto een halven dag wordt gestationneerd. Ook de heer Schelvis vindt bedoelde be voegdheid van B. en W. nogal drastisch en acht het wenschelijker om het vorige raads besluit inzake de overdracht van dergelijke bevoegdheden aan B. en W. in te trekken. De heeren Liefferink en van der Wiel vin den een crediet van f 740.voor het aan schaffen van verkeersborden veel te hoog. Besloten wordt alleen het bovengenoemde bedrag van 100.te voteeren en voor- loopig met het aanschaffen van verkeers borden niet verder te gaan. Nieuwe werkverschaffings objecten. Hierna besluit de Raad in het a.s. na jaar in werkverschaffing te doen uitvoeren het snoeien van boomen, hagen enz., zich bevindende langs de openbare wegen en in de plantsoenen. De kosten hiervan wor den geraamd op 750.waarin ongeveer 650.arbeidsloon en zitten. Dit werk kan in 7 weken door 6 arbeiders worden ver richt Voorts wordt besloten in werkverschaf fing te doen uitvoeren het uitbaggeren van de Woensdagsche en Maandagsche Watering. De kosten hiervan bedragen 5200. waarvan 4000.arbeidsloonen. Hieraan kunnen 4 arbeiders met 4 schuiten geduren de 200 dagen, al naar gelang er voldoende loswallen beschikbaar zijn, worden tewerk gesteld. Tegen dit voorstel rees aanvanke lijk nogal verzet. De heer Liefferink vond de kosten van uitbaggering te hoog. Vol gens spr.'s eigen berekening kan hierop 1800.worden bezuinigd. Voorts uitten verschillende sprekers hun ontstemming over het feit, dat deze zaak niet eerst in de commissie voor openbare werken is ge weest. De voorzitter zegt, dat het hier een spoed geval betrof en de zaak daarom niet vooraf in deze commissie is geweest. Spr. heeft alle respect voor deze commissie, maar er kun nen zich gevallen voordoen, waarin zij eer remmend dan stimuleerend zou kunnen werken. Dit trekt de heer Vogelijk zich erg aan, meenende, dat de voorzitter deze com missie beschouwde als een instituut, dat voor dergelijke gevallen steeds remmend remmend werkt. De voorzitter ontkent zulks gezegd te heb ben. De heer de Vreede juicht het voorstel ten zeerste toe, omdat hij er destijds zelf mee naar voren is gekomen, maar vindt de post „sociale lasten" buitengewoon hoog. Spr. heeft in verband hiermede al eens meer op deze post gewezen. Spr. vraagt dan ook wat hiermede bedoeld wordt. De post maakt maar liefst 10% uit van de arbeidsloonen. De voorzitter zegt, dat hieronder begre pen worden de sociale verzekeringen, het plakken van zegels en dergelijken. De heer de Vreede is hiermede niet be vredigd, vooral niet ten aanzien van de woorden „en dergelijken",. Spr. eischt in de toekomst een volledige specificatie van deze post. Beide werkverschaffingsobjecten wer den, zooals reeds werd opgemerkt, tenslotte z.h.st. goedgekeurd. Hierna wordt z.hst. besloten tot enkele begrootingswijzigingen en dan zijn aan het Afscheid van den Gemeente- Secretaris. Van den heer A. G. Delen waren in ver band met diens benoeming tot burgemees ter der gemeente Eibergen verzoeken inge komen om ontslag als secretaris en als ambtenaar van den burgerlijken stand dezer gemeente. Z.b. en h.st. besluit de Raad den heer Delen met ingang van 1 September a.s. uit beide betrekkingen eervol ontslag te verleenen. Hierna verheft de voorzitter zich van zijn zetel en zegt het navolgende: „Gij zult begrijpen, Mijne Heeren, dat ik bij dit punt van de agenda woorden zal spreken van afscheid tot den scheidenden Secretaris, die wars van elk eerbetoon er toch wel in zal moeten berusten, als ik als voorzitter dezer vergadering en als hoofd van het gemeentebestuur het woord tot hem richt. In de raadsvergadering van 25 November 1921 werd de heer Delen, toentertijd ge meente-secretaris van Alkemade, benoemd tot secretaris der gemeente Noord wijk en als zoodanig in de raadsvergadering van 17 Februari 1922 geïnstalleerd. Ruim 14 jaar heeft hij dus in de kringen van het gemeentebestuur geleefd. In den kring van Uwen Raad op de eerste plaats. Want zooals Oppeheim het uitdrukt: „Gelijk in de provincie de griffier de eerste Minister is van de Staten, zoo is in de ge meente de secretaris de eerste ambtenaar van den raad". Artikel 108 van de gemeentewet zegt: „De secretaris is den Raad, Burgemees ter en Wethouders, den Burgemeester en de Commissiën van den Raad in alles, wat het hun opgedragen bestuur aangaat, be hulpzaam". Ik kan niet anders zeggen, dat gij, en nu spreek ik slechts over mijn zeven-jarige ervaring, steeds dit geweest zijt. Gij waart de werkelijke raadsman, steeds de leden van den Raad behulpzaam, waarneer zij Uwe gewaardeerde hulp inriepen. Hoeveel hebt gij, waarde Secretaris, ook in de kringen van het gemeentebestuur, niet geleefd. In mijn ambtsperiode, die on geveer de helft van Uw in Noordwij k door- gebrachten tijd bedraagt, heb ik steeds van Uw rijke ervaring, scherp verstand en juist inzicht mogen profiteeren, hetgeen door mij op zulken hoogen prijs is gesteld, altijd, maar in het bijzonder de eerste jaren toen ik hier als vreemdeling aan het hoofd der gemeente werd geplaatst. In het stellen van stukken, in het ontwer pen van brieven, in de prae-adviezen aan den Raad. bewonderen wij steeds opnieuw Uw kennis en scherpzinnigheid en Uw ta lent als vaardig en fijn stylist. Hetzelfde zullen thans met mij zeggen de tegenwoordige wethouders en hunne zes oud-collega's, die hun zijn voorgegaan. Gij zijt niet alleen voor ons allen een be kwaam adviseur geweest, maar voor velen ook een vriend. Intusschen, over dit meer persoonlijke kan ik in het openbaar moeilijk uitweiden. Wel wil ik even aanstippen, dat vriend schappelijke betrekkingen tusschen hen, die aan het hoofd eener gemeente zijn geplaatst, ongetwijfeld aan de behartiging van de ge meentezaken ten goede komen. Gij zijt echter nog meer geweest, mijn heer Delen, en dat is leider van de secre tarie. Namens de ambtenaren wil ik hier niet spreken, dat zal wel door anderen ter andere plaatse worden v-rricht, maar ik kan wel van dezen stoel verzekeren, dat gij door uwe ambtenaren zeer gewaar deerd werd. In B. en W. waart gij hun goede pleitbezorger, buiten B. en W. hun veilige gids. En een wonderbaarlijk ta lent legde gij aan den dag, wanneer in een vacature moest worden voorzien. Met een nauwgezetheid en exploratievermogen, die menige ontdekkingsreiziger u zou benij den, met een speurdersinsinct, een eerste prijs winnaar jachthond waardig, kwaamt gij steeds met den besten naar voren, die ook steeds zonder lang dralen de candi- daat van B. en W. werd. En daarna kwa men zij in een gpede school en het mag voor u een voldoening zijn, dat wij een tweetal voortreffelijke hoofdambtenaren van de Noordwijksche secretarie, door u gevormd, met gerustheid voor dat ambt durven aanbevelen. Er is wel eens gezegd: het is gemakke lijker de tevredenheid van zijn superieu ren te verwerven, dan van zijn onderge schikten. Gij hebt het klaar gespeeld bei den te verwerven. En dan de laatste band, geachte secre taris, is de band die ons tezamen bindt, onze geliefde .gemeente Noordijk, die gij gaat verlaten. Het is zoo moeilijk een ieder tevreden te stellen; zoo vaak zijn er conflicten tus schen algemeene en particuliere belangen. Gy hebt altyd het belang van de gemeente voor oogen gehad, en zijt als dienaar van dat belang in uw werk opgegaan met een groote toewijding. Waarde Secretaris, voor dat alles onzen grooten dank, dank van den Raad, van B. en W., van den Burgemeester, hoofden van dienst, alle ambtenaren en van de ge meenschap. Gij zijt nu geroepen naar een andere plaats. Is het te verwonderen, dat uwe vele kwaliteiten de aandach'. vragen van hen, die als hoogste dragers van ons gezag naar mannen zoeken, die de functie van burge meester in deze moeilijke tijden naar be- hooren zullen vervullen? Ik ben er van overtuigd, dat gij in het verre Oosten des lands uw ambt uitste kend zult vervullen en ik kan de gemeente Eibergen slechts gelukwenschen mijnheer Delen als hoofd der gemeente te kunnen verwelkomen. Ik eindig met den wensch uit te spre ken, dat God u nog vele jaren moge ge ven en dat het u en uw gezin goed moge gaan in de nieuwe omgeving. Dat is ons aller en mijn vurigste wensch!" De Raad betuigt hiermede zijn instem ming door een warm applaus. Hierna spreekt de heer Liefferink als het oudste zitting hebende lid als volgt: „Geachte heer Delen. Het zij mij ver gund namens den Raad bij uw afscheid als secretaris der gemeente Noordwijk U in de eerste plaats te feliciteeren met uw benoeming tot burgemeester. Tijdens mijn achtjarige wethoudersschap en meerdere jaren raadslidmaatschap, hebben wij u lee- ren kennen als een zelfstandig man, die zich niet laat beinvloeden. Dit is voor uw nieuwe functie zeer zeker van groote waarde en zal steeds op hoogen prijs ge steld worden. Doordat gij uw taak alhier opvatte in het belang der gemeente, zon der daarbij te letten op allerlei belange tjes van personen enz., hebt gij het dik wijls voor uw zelf niet gemakkelijk ge maakt. Weest er echter van overtuigd, ge achte heer Delen, dat men u hoogelijk waardeert en dankbaar is voor uw kun dige en eerlijke adviezen. Vooral zij die meer van nabij met uw gewerkt hebben, zullen dikwijls aangenaam rugdenken aan de pretige manier en heldere uiteenzetting van zaken, zooals dit door u werd gedaan. De geheele Raad wenscht u in uw nieu wen werkkring en uw gezin in hun nieu we omgeving een gelukkigen tijd toe en hij hoopt dat uw nieuwe gemeente de voordeelen mag genieten van uw kennis van zaken en dat gij onder uw wijs be leid de gemeente mag zien groeien. Delen! voorts mijn persoonlijke dank voor de loyale en openhartige wijze van samenwer king, zooals deze al die jaren tusschen ons is geweest. Een nieuw uitbreidingsplan wensch ik je niet toe! (Gelach). Ik geef je echter in overweging, indoen noodig, door den Raad van Eibergen te laten vaststel len ons artikel 23bis van de bouwveror dening. Dat is een standbeeld op zichzelf. De goede vruchten hiervan, hoe moeilijk de toepassing ook dikwijls is, kunnen we dagelijks aanschouwen. Gij gaat heen! Doch ondanks ge veel goeds meeneemt, blijft dat artikel hier! (Gejuich). Mijnheer Delen, het ga u en uw gezin wel." (Al gemeene instemming). De heer van der Wiel wil nog een per soonlijk woord tot den scheidenden secre taris richten. Spr. werpt nog even een blik terug op de geschiedenis van de be noeming van den heer Delen tot gemeente secretaris van Noordwijk. De heer Delen werd toen door het lot benoemd en hoewel spr. geen voorstander is van loterij als kansspel, is het houden van een loting soms noodzakelijk en ditmaal is het lot dan ook gunstig uitgevallen. Spreker schetst in korte bewoordingen het vele wat de heer Delen alhier heeft verricht voor de gemeente en vestigt voor al nog eens de aandacht op zijn voortref- felijken speurzin. De heer Lieferink heeft gezegd, aldus spr., „Gij gaat weg, maar art. 23bis blijft." Spr. zou hieraan toe willen voegen, dat het hem veel aange namer zou zijn als artikel 23bis met den heer Delen naar Eibergen vertrok. (Dave rend gejuich!) Spr. hoopt ten slotte, dat God den nieuwen burgemeester kracht moge schenken en veel werklust om zijn taak naar behooren te vervullen. De heer Delen zegt hierna het volgende: „Mijnheer de Voorzitter, Mijne heeren! Menigmaal heb ik in uw midden het woord mogen voeren, maar het is mij nog nooit zoo moeilijk gevallen als heden avond. Als ik vorm en gestalte zou mo gen geven aan mijn gedachten, die my re gelmatig de laatste dagen bestormen, kan ik dezen niet beter uitdrukken dan in het Grieksche spreekwoord „panta rei", „alles stroomt", alles leeft, alles beweegt". We zien dat in de natuur, in de schepping. Bergen ontstaan door natuurrampen en worden gesloopt door watersnood. Boo men bloeien en bladeren vallen af. Men- schen en dieren worden geboren en ver gaan. Dit spreekwoord is van toepassing op ons geheele leven. Maar op het oogen- b'ik is het op mij wel buitengewoon van toepassing. Mijn huis gaat weg, mijn be trekking gaat van mij heen, draden die gesponnen zijn tusschen menschen en vele dingen, worden afgeknipt. U moogt echter niet denken, dat ik dat zoo tragisch zie. Ik heb het zelf gewild en mij terugtrekken, ook al zou zulks momen teel nog mogelijk zijn, zou ik ook thans niet willen. Want hoewel ik een mooie betrekking achterlaat in een gemeente met veel natuurschoon, krijg ik een mooi ambt terug met ook veel natuurschoon. Terugkomend op de vorige sprekers, wil ik eerst een woord over de gemeente in het algemeen zeggen. Er is een bekend spreekwoord waaraan ik zoo vaak heb gedacht n.l. dit: „De professor weet niets, de dokter weet iets, de verpleegster weet alles". Zoo wordt ook dikwijls over een gemeentebestuur gepraat. B. en W. die met de ambtenaren alles voorbereiden, weten niets. De Raad weet iets en de heeren in de sch eersalon en in de tram weten alles! (Gelach). Zulks is vooral aan den tegenwoordigen tijd eigen. Het is daarom zoo moeilijk om direct maar wat te zeg gen. Zulks beseft men eerst als men ja renlang zelf aan het bestuur meegewerkt heeft." Spr. dankt vervolgens de heeren Lieffe rink en van der Wiel voor hun sterk per soonlijk woord tot hem gesproken. Spr. is zich ervan bewust, dat hij -in zijn werk vele fouten gemaakt heeft, maar geen menschenwerk is zonder fouten. In het bijzonder dankt spr. den voorzitter voor zijn afscheidsrede en roemt hem om zijn diverse kwaliteiten, in het bijzonder zijn buitengewoon gevoel voor humor, een wa pen, dat de voorzitter met buitengewoon talent hanteert. .Een eigenschap, zeldzaam in het kille Holland en dat opweegt tegen heel veel wetenschap. Tegen zijn humor is niets en niemand bestand. Spr. heeft dik wijls wel eens gezegd tegen zijn ambtena ren als er iets bijzonders in den Raad moest gebeuren: Wat zal het er vanmid dag weer rooken en spannen! En als amb tenaren meelevend met het bestuur der gemeente, zat men daar wel eens over in. Maar niemand zat er minder over in den de voorzitter zelf! Spr. dankt ten slotte B. en W. en den geheelen Raad voor de aan gename verstandhouding, welke hij in al die jaren heeft mogen ondervinden. De Raad van Noordwijk bezit zeldzaam voor treffelijke eigenschappen, aldus spr. Als men wel eens de notulen leest, lijken het wel leeuwen en tijgers die in den Raad zitten. Maar de omgang met elkaar, ook zonder een openbare vergadering, is al tijd buitengewoon prettig en gemoedelijk. Spr. hoopt, dat de Raad van Eibergen, die van ongeveer dezelfde samenstelling is als van Noordwijk, ook zoo moge zijn. (Langdurig applaus). Benoeming nieuwe gemeente secretaris. In ons nummer van gisteren meldden wij reeds de uitslag van deze benoeming en plaatste wij een foto met vermelding van eenige bijzonderheden van den nieu wen functionaris, den heer B. Ike. De stem ming verliep zeer vlot. Op No. 1 van de aanbeveling van B. en W., den heer L. J. Droogh, (R.-K.) werden 7 stemmen uit gebracht en op No. 2, den heer B. Ike (C.-H.) 8 stemmen. De voorz. vraagt den" heer Ike, die zich in het gebouw bevond, en daartoe in de raadzaal werd geroepen, of hij zijn be noeming aanneemt. De heer Ike antwoordt bevestigend, waarna de voorzitter vol staat met een enkele felicitatie. Bij de in stallatie van den nieuwen gemeente-secre taris hoopt spr. hierop nog breedvoerig terug te komen. Na de rondvraag, die niets belangrijks opleverde, werd de openbare vergadering gesloten. LEEST DE ADVERTENTIES UW DAGBLAD. TOONTJE VAN TEUTEN, DE MILLI0NAIR. 141. „Geef mij die zak maar eens," zei Toontje bazig. „Ik wil wedden dat het konijn bij mij wel te voorschijn zal komen. „Hij ging voor het hol staan, maar rolde van schrik bijna om, want een stekelige egel kwam met een vaart op hem toegerend en liep hem bijna onderstboven. 142. Toontje van Teuten maakte een luchtsprong en kwam boven op een bijenkorf terecht die daar in het zonnetje stond. De bijen vlogen woedend zoemend rond om zich te wreken op dengene die hun rust was komen verstoren en Toontje nam gillend de vlucht.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10