UIT DE OMGEVING WILT U IETS WETEN? DINSDAG 28 JULI 1936 DE LEIDSCHE COURANT OERDE BLAD - PAG. 10 ALKEMADE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Donderdagavond om 7.30 uur (zomertijd). Onderwerpen ter behan deling: lo. Ingekomen stukken. 2o. Aan bieding gemeente-rekening dienst 1936. 3o. Wijziging verordening op de heffing van leges ter secretarie en van rechten we gens verrichtingen van de ambtenaren van den Burgerlijken Stand. 4o. Vaststelling verordening op de heffing van een ver goeding voor het verstrekken van inlich tingen of opgaven uit het bevolkingsre gister der gemeente. 5o. Wijziging gemeen te-begrooting, dienstjaar 1935 en 1936. 6o. Reclames schoolgeld. 7o. Reclame straat belasting. Geboren: Gerardus Maria d. van J. Zoetendaal en P. Wolvers. Gerardus Jo hannes Maria z. van J. N. Turk en G. A. Hölscher. Johanna Petranella d. van N. P. Heemskerk en M. H. van der Poel. Getrouwd: C. Coorend met H. J. van Ruiten. HILLEGOM. Aan de gevolgen overleden. De 66-ja- rige heer S., die Zaterdagmiddag op het trottoir door een taxi is aangereden, is aan zijn wonden bezweken. Zwemvereeniging. De Zaterdagavond gehouden onderlinge wedstrijden der HZV waren niet overmatig druk bezocht, doch de belangstellenden zullen zich niet be klaagd hebben, daar op verschillende' zwemnummers door deelnemers en deel neemsters veel rivaliteit werd getoond, zoo dat over het algemeen zeer goede zwem- sport gedemonstreerd werd met spannende momenten. De jury werkte onder leiding van den voorz. van HVGB, den heer J. Rot Czn. als voorz.-kamprechter, terwijl de heer E. Wiedijk als starter fungeerde. Door de dames mevr. Brauckmann en mej. Rie Lommerse en de heeren A. en F. Out werd ter afwisseling een demonstratie schoon- springen gegeven. Tal van zeer fraaie sprongen werden vertoond, terwijl de ko mische noot niet ontbrak in den vorm van een schitterend uitgedoscht trio, dat echter trots hoogen hoed niet bang was, van de 3 M. hooge plank te verdwijnen in het nat. Ook de gecostumeerde waterpolo-wedstrijd was rijk aan komische momenten: de hee ren wonnen met 31. De heer Brauck mann, die een kort woord van welkom sprak, reikte ook de prijzen uit, bestaande uit beker, sportfiguux, medailles etc. De uitslagen der wedstrijden waren als volgt: 50 M. schoolslag voor meisjes-adspiranten 1. H. v. d. Berg, 2. W. de Vreugd, 3. A. Weerlee. 50 M. schoolslag jongens-adspiran- ten: 1. C. Scharff, 2. C. de Graaf, 3. Sjr. de Haas. 50 M. rugslag voor dames: 1. C. van Hummel, 2. H. Wielinga, 3. Sj. de Haas. 50 M. rugslag voor heeren: 1. Fr. Out, 2. J. Cardol, 3. P. Velthuy§. 50 M. vrije slag voor meisjes-adspiranten: 1. W. de Vreugd, 2. R. Guldemond, 3. F. Tilleman. 50 M. vrije slag voor jongens-adspiranten: 1. C. Scharff, 2. C. de Graaf, 3. W. v. d. Berg. 50 M.' schoolslag voor dames: 1. C. van Hummel, 2. H. Wielinga, 3. C. Guldemond. 50 M. schoolslag voor heeren: 1. P. Velt- huijs, 2. J. J. Cardol, 3. Fr. Out. 50 M. rug slag voor meisj es-adspir an ten: 1. W. de Vreugd, 2. H. v. d. Berg, 3. A. Woerlee. 50 M. rugslag voor jongens-adspiranten: 1. Joh. Mohlmonn, 2. C. de Graaf, 3. J. Kwast. 59 M. crije slag voor dames: 1. C. van Hum mel, 2. R. Lommerse, 3. A. Wielingen 50 M. vrije slag voor heeren: 1. P. Velthuijs, 2. KI. Alberts, 3. J. J. Cardol. 4 x 50 M. esta fette vrije slag dames: winnares de ploeg, bestaande uit de dames: R. Guldemond, W. de Vreugd, A. Weerlee en R. Lommerse in 3 min. 2 een vijfde seconde. 3 x 50 M. esta fette vrije slag heeren: winnaar de ploeg, bestaande uit de heeren J. de Haas, C. Scharff en J. S. Sissing. Aanbesteding. Gisteravond had in Ho tel Flora door architect H. Kijne Wz. na mens de Vereeniging voor de verkrijging van onroerend Goed door Landarbeiders de publieke aanbesteding plaats van: Het bou wen van 2 woningen. Ingeleverd 17 biljet ten. Begrooting der Gemeente ƒ4350. Uit slag: J. Breevoort Haarlem 660, Veenman- Vink 6175, P. A. M. Sprengers, Haarlem 6150, J. C. van Oers Co., Haarlem 5960, Grarmeman-Lelieveld, Stompwijk 5950, J. Portegies, Haarlem 5875, E. Schuit 5874, Th. v. d. Hoorn 5865, Gebrs. Bakker, Nieuw Vennep 5725, A. J. Seij- sener ƒ5691, Versteegt Gortzak ƒ5510, B. Imthorn Zn. ƒ5400, De Vries Cou- zijn 5199, C. J. Janssen 4977, B. J. Meeuwissen, Lisse ƒ4780, H. C. en B. C. Strijk, Rijpwetering ƒ4700, C. Veelenturf 4489. Waar geen plaats vermeld is wonen de inschrijvers te Hillegom; gunning aan gehouden. LISSE. Geslaagd. Voor het R.K. Mulo-diploma slaagden dezer dagen M. v. d. Aartweg, Fr. Lamboo, M. Rooij akkers, K. Hoes, J. v. d. Hoorn, M. v. Kesteren, N. Lefeber, J. Meyer, Ph. Schrama, J. Steinbusch, H. Vreeburg en J. v. Zeist, allen leerlingen van de R.K. U.L.O. School, hoofd de heer F. K. Dankelman, alhier. De heer J. A. W. Floor, slaagde voor het examen Handelskennis L. O. NORDWIJK. Afscheid Burgemeester A. G. Delen. Zondagmorgen hebben de St. Joseph-Ge- .zellen officieel afscheid genomen van den heer A. G. Delen, die reeds jaren zitting had in den Raad van Bestuur der St. Jo se ph-Gezell en. Bij deze gelegenheid waren ook vertegenwoordigd het bestuur van den Ned. R.K. Volksbond afd. Noordwijk en het Fanfarecorps „Excelsior". Bij zijn in trede in de groote zaal van het Juvenaat, welke geheel bezet was, werd de heer De len ontvangen met een „Lang zal hij leven", terwijl aan mevr. Delen bloemen werden aangeboden. Onder het spelen van een pit tige marsch door het muziekcorps nam Burgemeester Delen voor de laatste keer aan de bestuurstafel plaats. Nadat de vice- Praeses deze bijeenkomst geopend had met den Kolpingsgroet, bracht Z.eerw. in her innering, dat in het dertien-jarig bestaan der Gezellen-Vereen, vele mooie familie feesten zijn gevierd, doch dat dit feest wel een der zeldzaamste is, nu één onzer, want, zoo sprak Z.eerw., den heer Delen mogen wij wel noemen als één der onzen, een zoo hooge onderscheiding heeft verkregen, door zijn benoeming tot Burgemeester te Eiber- gen, waarmede de vice-Praeses namens al len Gezellen hem van harte gelukwensch- te. Dank bracht Z.eerw. aan den heer De len voor het vele, wat hij voor de Gezellen heeft gedaan in den Raad van Bestuur, doch vooral als leider der ontwikkelingscursus sen, waardoor zoovelen een goede vorming voor hun latere leven van hem ontvangen hebben, terwijl ook dank werd gebracht aan mevr. Delen voor de steun, gegeven om haar echtgenoot uit het gezinsleven af te staan voor het belang der Gezellen. Hoewel wij groot gaan en verheugd zijn met uw benoeming, aldus spr., zien wij u met leed wezen vertrekken, hetwelk echter niet wegneemt, dat wij u allen onder Gods zegen de rijkste arbeid in uw nieuwe werk kring toewenschen, waarna Z.eerw. hem namens de Gezellen, den R.K. Volksbond en het Fanfarecorps een fraai schilderstuk van de Noordwijksche bollenvelden, gezien vanuit de duinen van het Staatsboschbe- beer, aanbood. Nog voerden het woord de voorz. van den Volksbond, de heer P. Smit, die namens de arbeiders-organisatie dank bracht aan den heer Delen voor zijn groote bereidwilligheid om steeds met woord en daad de arbeiders bij te staan, welke in u verliezen een grooten vraag baak. Spr. hoopte, dat het den heer De len in Eibergen in zijn nieuwe werkkring voorspoedig moge gaan. De heer J. W. Roo- denrijs sprak den nieuwen Burgemeester en diens echtgenoote nog in dichtvorm toe. Burgemeester Delen, die geen gedachte had gehad van deze spontane bijeenkomst, dankte met welgekozen woorden voor de goede wenschen tot hem gericht en voor het schoone cadeau hem hierbij overhan digd, doch was zoo vrij een nog beter ca deau aan allen te vragen n.L om met hem de zegen van boven te vragen voor het welslagen van zijn nieuw ambt. Nadat de Fanfare haar welluidende tonen nog eens had laten hooren en het Vlagge- lied der Gezellen was gezongen, sloot de vice-Praeses deze bijeenkomst. OUDE-WETERING. Personalia. Voor het examen hoofd - acte is geslaagd de heer J. J. van der Put ten. Jubileum. Den eersten Augustus e.k. zal het 10 jaar geleden zijn, dat de N.V. Nederl. Krachtvoederfabriek „Muskator" werd opgericht. Dit feit zal op de fabriek feestelijk worden herdacht. De directeur met het geheele personeel zal begin Augus tus een bezoek aan de Stamfabrieken te Dusseldorf brengen. OEGSTGEEST. Aanrijding. Op den Rhijngeester- straatweg, hoek Wilhelminapark, had een aanrijding plaats tusschen een vierwielig motorrijtuig (vrachtauto) bestuurd door G. H. wonende alhier en een wielrijder genaamd T. A. B. wonende te Noordwijk. De wielrijder brak door deze aanrijding zyn sleutelbeen en is na door dr. Vare kamp voorloopig verbonden te zijn, met ,een luxe auto van Nieuwkoop naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden overge bracht en vandaar naar zijn woning ver voerd. De oorzaak Van dit ongeval is ge legen in het feit, dat mej. G. d. H. wonen de te Rijnsburg, links door de bocht kwam rijden, waardoor de wielrijder genood zaakt was plotseling uit te wijken. Het rijwiel werd door deze aanrijding zwaar beschadigd. De politie maakte van deze aanrijding procesverbaal op. Oplichter. Een onbekend gebleven persoon die met galanterieën ventte in deze gemeente, verkocht aan een mevrouw alhier. Mevrouw betaalde met een gulden, maar aangezien deze persoon geen gulden kon wisselen zou hij even de gulden gaan wisselen. Tot nu toe is deze persoon niet terug gekomen, zoodat verduistering van genoemde gulden wordt vermoed. Men zij voor dergelijke personen gewaarschuwd. De politie zal trachten deze persoon op te sporen. Gevestigd: P. Brussee en gezin van 's-Hertogenbosch N. v. d. Ent van Kou dekerk B. F. Grün van Leiden F. H. Henderson en gezin van Leiden P. W. Kentie van Ter Aar M. F. Viëtor van Leiden C. Vianen van Leiden H. W. A. van Riessen en gezin van Leiden. Vertrokken: G. W. Kantebeen naar Leiden S. G. Landman naar Warmond E. A. Boeseman naar den Haag K. A. van den Bos naar Leiden H. M. A. ter Haar geb. van Noort naar Leiden C. Roosen en gezin naar Bandoeng G. A. van der Tol naar Warmond F. C. Rauwenhoff naar Dordrecht E. van Hoorn naar Zaandijk J. M. Bijleveld naar Warmond C. B. de Stoppelaar naar Leiden. Verhuizingen: H. S. Zwarenstein naar Emmalaan 47 G. van Dam en ge zin naar Geversstraat 32 J. Doedens naar Wilhelminapark 8 E. M. Vermeu len naar de KempenaerStraat 78 J. W. H. Rotteveel naar de Kempenaerstraat 78 D. van Dijk en gezin naar Borneo- straat 17. Geboren: Petrus Adrianus Mairie d. van L. Th. Menken en A. H. M. v. d. Drift Roeloffina Maria Cornelia d. van P. Glasbergen en M. Dreef. Ondertrouwd: Hendrik M. Battel- jea 29 j. en J. M. Huurman 24 j., te Lei den. Overleden: C. van den Hoek 58 j. A. de Zeeuw 61 j., overl. te Leiden. SASSENHEEVI. Personalia. Tot de 1ste klasse Middel bare Technische School te Haarlem afd. werktuigkundige en vliegtuigbouwkunde, is toegelaten H. J. Dreef, alhier. Voor het examen Engelsche Handels correspondentie, afgenomen door de ver eeniging van leeraren, zijn geslaagd onze plaatsgenooten de heeren L. L. v. d. Kwaak en Fr. Vercouteren. Zomerpostzegels. De opbrengst van de verkoop van zomerpostzegels door het co mité te Sasenheim heeft bedragen 216.20; de zuivere winst voor sociale en cultureele doeleinden is 77.96. VOORSCHOTEN. Collecte. De speldjes verkoop voor de bleekneusjes, gehouden op Zaterdag 25 Juli j.l. heeft opgebracht de som van 90.34 1/2. Burgerwacht. Onder leiding van den commandant der Wassenaarsche B. W. werd op de schietbanen te Katwijk de se lectie-oefening gehouden van den Kring „Duinland". Aan deze oefening namen 5 Burgerwachten uit den Kring deel n.l. de B. W. uit Wassenaar, Oegstgeest, Rijns burg, Valkenburg en Voorschoten, en kwa men 84 schutters uit. Voor de prijzen waren medailles be schikbaar gesteld door de burgemeesters van Rijnsburg, Valkenburg en den heer Post van Oegstgeesgt, den commandant en ondercommandant van Wassenaar en door de deelnemende B. W. was een bedrag in geld gechonken voor aankoop van medail les. v Na den wedstrijd vereenigden de deelne mers zich in de cantine en werd door den commandant van Wassenaar het woord ge voerd. In een korte toespraak wees hij de burgerwachten op e vrijwilig op zich ge nomen verplichting het Wettig gezag te steunen. Een goede burgerwacht moet goed gedisciplineerd tot steun van de politie kunnen optreden. Daarom is voortdurende oefening en niet alleen in het schieten noodig. Voor de eerste 2 vijftallen in iedere klasse was een medaille beschikbaar. De uitslag was: t Klasse A: Voorschoten 240 p., Oegstgeest 238 p., Wassenaar 231 p., Rijnsburg 221 p. Valkenburg 206 p. Klase B: Rijnsburg 271 p. Voorschoten 252 p., Wassenaar 204 p., Oegstgeest 183 p., Klasse C: Rijnsburg 241 p., Oegstgeest 224 p., Wassenaar 212 p., Voorschoten 207 punten. De rozenprijs een zilveren beker be schikbaar gesteld door de Kon. Begeer uit Voorschoten werd gewonnen door J. van Iterson te Rijnsburg met 4 rozen. Persoonlijke medailles worden nog ge wonnen in klasse A: N. van Milligen 52 p., J. Noort 51 punten. K. van Ees 50 p., en A. van der Mey 50 p. Klase B: J. van Iterson 58 p., A. Glas bergen 54 p., C. C. van der Gugten 54 p. Klasse C: Dusallée Muller 57 p., J. Ro denburg 55 p., N. de Boer 54 p. Twaalf der deelnemende corpsen zullen uitkomen op de Gewestelijke schietwed strijd op Waalsdorp welke op de Zaterda gen 12 en 19 September zullen worden ge houden. Het geheel had een prettig en kameraad schappelijk verloop en werd met goed weer begunstigd. WARMOND. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Donderdag 30 Juli des avonds zeven uur. Agenda: 1. Installatie van het benoemde raadslid de heer C. van Schie. 2. Ingeko men stukken. 3. Benoeming lid der water leidingscommissie, vacature de heer G. Onderwater. 4. Verzoek tot verlaging der legesgelden voor kampeervergunningen. 5. Regeling jaarwedden van den Burge meester, Wethouders, Secretaris en Ont vanger. 6. Herstel van het wettelijk tarief voorkomende in de wet op de Personeele Belasting van 1896. 7. Beroep krachtens de bouwverordening der heeren C. Brand- se, H. G. Koppers en H. Heykoop. 8. Vast stelling verordening tot heffing van be lasting op tooneelvertooningen en andere vermakelijkheden. 9. Vaststelling veror dening op het beheer van het waterlei dingbedrijf. 10. Vaststelling verordening In de oude K. R. O. Studio aan de Emmastraat te Hilversum vond Maandag de aanbesteding plaats voor de nieuwe Studio. Tijdens het voorlezen van de binnengekomen inschrijvingen zittend, derde van rechts, pastoor I. H. Pei'quin O. P., voorzitter van de K. R. O. tot heffing van haven-, kade- of opslag- geld. 11. Wijziging der verordening op de keuring van vee en vleesch. 12. Eervol ontslag a.an mej. A. van Noort als ge meente-werkvrouw. 13. Overname grond langs den Heerenweg voor verbreeding daarvan. 14. Vaststelling vergoeding voor de bijzondere scholen voor het jaar 1933, zoomede vaststelling der drie j aarlijksche vergoeding over de jaren 1931 tot en met 1933. 15. Vergoeding tijdelijken veldwach ter E. C. Hulsebosch. 16. Verzoek van het R. K. Schoolbestuur om uitkeering van 80 pet. der destijds geschatte waarde van schoolgebouwen en terreinen. 17. Aanbie ding gemeente-rekening over 1935 zoo mede die van het waterleidingbedrijf. 18. Benoeming Havenmeester tot 1 Januari 1937. 19. Comptabiliteit. 20. Wat verder ter tafel zal worden gebracht en rond vraag. Oranje-Commissie. Onder voorzitter schap van den heer H. L. van Delft had een algemeene vergadering plaats van de Oranje-Commissie. De voorzitter deeld me de, dat hij deze vergadering bijeen had ge roepen, omdat de feestelijkheden op de door de Commissie bepaalde data van 1, 2 en 3 September geen doorgang konden vinden. Op 2 September vindt n.l. te Zaan dam de groote kampioensdraverij plaats, terwijl op 3 September een harddraverij te Heemskerk wordt gehouden. Het is der halve zeker, dat, indien de harddraverij alhier toch op 3 September zou worden ge houden, op een fiasco gerekend moet wor den. Het bestuur heeft direct de noodige stappen gedaan om dit te voorkomen en in overleg met den heer Vaandrager is nu de harddraverij vastgesteld op 27 Augus tus. Derhalve stelt het bestuur voor de feestelijkheden dit jaar te bepalen op 25, 26 en 27 Augustus. Zooals steeds zal ook nu weer den eersten dag gewijd zijn aan de kinderoptocht, tractatie op de scholen en kinderspelen, terwijl op 26 Augustus de volksfeesten zullen plaats vinden om op 27 Augustus de feestelijkheden te besluiten met een groote nationale harddraverij op korte baan, waarbij wellicht de nieuwe wijze van starten in praktijk gebracht zal worden. De beide muziekvereenigingen hebben voor deze dagen hunne medewer king reeds toegezegd, terwijl ook de tra- ditioneele attracties en vermakelijkheden dit jaar niet zullen ontbreken. De voorzit ter deed nog een beroep op de ingezetenen om de inteekenlijsten zoowel voor de kin- der- en volksspelen als voor de harddra verij goed te teekenen. Hierna sluiting. ZOETERMEER. Personalia. In deze gemeente is ge slaagd voor diploma kinderverzorgster Amalia Lexmond, opgeleid door de Eerw. Zusters van J.M.J., R.K. Huishoudschool, Den Haag. Reizen naar België. In aansluiting op verschillende vragen over reizen naar België wijzen wij er nog op, dat Nederlanders voor een reis naar België kunnen volstaan met een z.g. toeris ten pas, tegen betaling van 0.30 verkrijg baar bij de Belgische diplomatieke en con sulaire autoriteiten. In den Haag is een der gelijke pas verkrijgbaar aan het Belgische Gezantschap Nassauplein 38. Benoodigd zijn: een foto en een bewijs van Neder landerschap. Vraag: Gaarne zou Ik van U willen weten of men voor het Belgische dorp Baarle-Hertog in Noord-Brabant een be wijs van Nederlanderschap noodig heeft en een trip-tick voor auto. Antwoord: Neen! Vraag: Heeft men, om één dag ln Duitschland te vertoeven, een pas noodig. Ja of neen? Antwoord: Er worden voor het grens verkeer nog dagpassen uitgegeven. Zooals wij U reeds antwoordden. Deze dagpas moet echter vergezeld gaan van een verklaring van den burgemeester, dat men in de grens streek woont. Practisch komt het er dus op neer, dat U een pas noodig hebt. Vraag: a. Welk is de kortste weg per fiets van Leiden over Waalwijk naar Eind hoven; b. Moet men in Noord-Brabant in het bezit zijn van een wegkaart. Antwoord: a. Leiden, Gouda, Berg ambacht (pont), Ottoland, Hardinxveen, Gorinchem (pont), Woudrichem, Heusden, Waalwijk, den Bosch, Eindhoven. Afstand 125 K.M. b. Ja, vcor de provinciale wegen. Deze kaart kunt U bekomen op ieder gemeente huis in Brabant. V r a a.g: Weet U misschien een middel om den groei in de opperhuid te bevorderen. Het is vooral voor op de handen. Antwoord: Hierop kan alleen een arts U antwoorden. Vraag: a. Hoeveel ronden worden er gespeeld in het tournooi te Zandvoort? b. Hoeveel ronden moeten er nog ge speeld worden? (na de beantwoording van deze vraag). c. Tot welk datum duurt dit schaaktour- nooi, wat zijn de speeluren. d. Wat is de kortste weg van Leiden naar Zandvoort? Hoeveel K.M.? Antwoord: a. 11. b. 4. c. Tot Zondag as. d. Leiden, Sassenheim, Lisse, Bennebroek, Heemstede, Zandvoort. 35 K.M. lederen Dinsdag- en Donderdagmiddag van 34 uur gelegenheid tot het verkrijgen van mondelinge juridische inlichtingen aan ons bureau. Een eigenaardig telefoongesprek. Hallo! spreek ik met sigarenmaga zijn „De Stoere Rooker?" Ik zit in de telefooncel opgesloten. TOONTJE VAN TEUTEN, DE MILLIONAIR. 137. Door al die avonturen had Toontje geweldige honger gekregen en hij wandelde naar een eethuis. Gewone men- schen nemen natuurlijk maar een portie, doch Toontje de millionair wilde iets anders en hij bestelde een driedubbele portie. 138. Dat kon hij natuurlijk krijgen als hij maar betaalde. Terwijl Toontje zoo in de groote stapels zat te schransen, kwamen de kinderen uit de buurt kijken en ze begonnen Toontje allemaal uit te lachen toen ze zagen dat hij zoo gulzig was.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10