MAANDAG 27 JULI 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 sterker geacht mocht worden dan Haar lem, waren onze stadgenooten nu goed op dreef; er werd behoorlijk vrij gezwommen, tactischer gespeeld en meerdere gevaar lijke schoten werden gelost. Toegegeven: de Amsterdammers hadden pech, doordat eenige fraaie schoten door de lat gekeerd werden, doch L. Z. C. was geenszins de mindere en gaf aan de andere zijde doel man Parerl handen vol werk. Tegen het einde der eerste helft scheen geleidelijk het tempo van Het LJ iets hooger te wor den, maar juist toen zwom Tegelaar keu rig vrij om met een hard sóhot aan L.Z.C. de leiding te geven (10) en dat is een reden te meer geweest om na de rust de uiterste krachten in te spannen. Heel zwaar heeft L. Z. C. toen verdedigd, waar bij keeper IJdens tal van kogels uitstekend stopte, maar de Leidsche ploeg bepaalde zich niet daartoe, doch deed ook goede te gen-attaques, zoodat L. Z. C. de derde en Het IJ de vierde plaats in dit tournooi be zette. De finale. Dat H. P. C. in de finale der winnaars aan Haarlem een gemakkelijke prooi heb ben zou was te voorzien. Er was klasse- verschil en alle spanning ontbrak derhal ve. Rust kwam met 40, waarna H. P. C. met 70 triomfeerde en dus opnieuw be slag legde op den wisselbeker, die het vol gend jaar haar eigendom worden kan. ZWEMMEN De Intern, wedstrijden te Haarlem. Nida Senff 1 seconde boven het wereldrecord. In Stoop's open bad te Overveen orga niseerden de zwemvereeniging Haarlem en haar damesafdeeling „Zigna" Zaterdag avond nationale wedstrijden, waarvoor veel belangstelling bestond. Nida Senff verrichtte op de 100 meter rugslag een fraaie prestatie door een tijd te noteeren van 1 min. 16 4/5 sec., waar mede zij in dit open 50-meter bad slechts 1 sec. boven het wereldrecord van Rie Mas tenbroek bleef. Scheffer won de 100 meter rugslag voor Metman en kon een tijd noteeren van 1 min. 12 2/5 sec. P. Stam bleef met 5 min. 4 1/5 sec. en kele seconden boven zijn 400 meter record. Het schoonspringen was voor Haasmann, die magnifieke sprongen met zeer matige prestaties afwisselde. Vooral bij de ver plichte sprongen viel hij tegen. Hij mist nog steeds de zekerheid, waarmede hij on der alle omstandigheden goede prestaties kan verrichten. Het slot van den avond werd gevormd door een waterpolo wedstrijd tusschen Haarlem en UZC. De uitslagen luiden: 200 meter vrije slag heer en: 1. Mole naar (IJ) 2 min. 22 sec.; 2. D. v. d. Kuil (SZC) 2 min. 31 sec.; 3. Kollerie (DWR) 2 min. 39 2/5 sec. 100 meter vrije slag dames: 1. D. Hus- ken (ADZ) 1.16 2/5; 2. C. Pryde (ODZ) 1.18; 3. T. Burggraaff (Inter Nos) 1.18 2/5. 1.00 meter rugslag heeren: 1. J. Scheffer (DJK) 1.12 2/5; 2. J. C. Metman (IJ) 1.13 2/5; 3. P. v. d. Hoek (Zian) 1.151/5. 100 meter rugslag dames: 1. N. Senff (ADZ) 1.16 4/5; 2. J. van Feggelen (LJ) 1.19 2/5; 3. C. Kint (ODZ) 1.19 3/5. 200 meter schoolslag heeren: 1. J. Smits- huyzen (AZ) 2.59 2/5; 2. L. Korpershoek (UZC) 2.59 4/5; 3. S. Bout (HGZ) 3.3 2/5. 200 meter schoolslag dames: 1. J. Waal- berg (ADZ) 3.9 3/5; 2. J. Stroomberg (IJ) 3.11 3/5; 3. C. Eykenbraek (ODZ) 3.15 3/5. 3 x 50 meter wisselslag estafette dames: 1. ODZ 1 min. 46 4/5 sec.; 2. ADZ 1 min. 51 3/5 sec.; 3. ODZ n 1 min. 53 sec. 400 meter vrije slag heeren: 1. P. Stam (Neptunus Bandoeng) 5 min. 41/5 sec.; 2. S. Molenaar (ij) 5 min. 15 1/5 sec.; 3. a'. Sipkema (HPC) 5 min. 16 2/5 sec. Schoonspringen: 1. J. Haasman (Triton. Batavia) 121.16 pnt.; 2. Denneboom (AZ 1870) 115.71 pnt.; 3. L. v. d. Ven (KAZC Antwerpen) 108.03 pnt. POELMEER BIJ DE KRINGKAMPIOEN SCHAPPEN TE VOORBURG. Gisteren werden te Voorburg de wed strijden gehouden om de Haagsche Kring kampioenschappen. Hierbij bereikte Poel meer het volgende resultaat: Mej. J. M. Wouters werd derde in het no. 50 meter vrije slag voor dames. Tijd 34.4 sec. Bij de heeren werd J. IJdens kampioen der juniores 100 meter vrije slag in den goeden tijd van 1 min. 6.6 sec. C. J. Wou ters werd met 1 min. 9 sec. niet geplaatst. De 5 x 50 meter vrije slag estafetten- ploeg werd derde in 2 min. 35.4 sec. De 3 x 50 meter wisselslag estafette ploeg werd niet geplaatst. Tijd 1 min. 50.4 sec. TWEE NIEUWE HONGAARSCHE RECORDS VAN GRÓF. Tijdens zwemwedstrijden te Raas, waar aan ook werd deelgenomen door de Hon- gaarsche Olympische zwemploeg, wist de uitstekende Hongaarsche middel-afstand- zwenner Gróf, twee nieuwe Hongaarsche records te vestigen. Hij zwom de 800 me ter vrije slag in den uitstekenden tijd van 10 min. 16.4 sec. terwijl Lengyel tweede werd in 10 min. 31 sec. beiden bleven dus onder het Hongaarsche records dat op 10 min. 41 sec. staat. ^Op de 500 meter vrije slag verbeterde Gróf het nationale record door dezen af stand in 6 min. 1 sec. af te leggen. ROEIEN De wedstrijden van de Koninklijke. DE LAATSTE OP DEN AMSTEL Njord wint de Oude Vieren de Oude Acht. Zaterdagmiddag zijn op den Amstel te Amsterdam de wedstrijden van de „Ko ninklijke" voortgezet met de races in de ge stuurde nummers. Ook dit gedeelte van het programma was slechts mager bezet. Het was mooi, zonnig weer en er stond een lichte wind, dwars over de baan. De belangstelling was niet overmatig groot, doch het was toch nog vrij druk langs de beide Amstelboorden en op de bruggen. Na het stijlroeien en het jeugdroeien ver schenen om half vier de Jonge A-vieren aan de start met aan de eerste boei Nereus en aan de tweede Laga. Het werd een belangwekkende race, waarin de ploegen om beurten de leiding hadden. Voorbjj het clubgebouw der Amsterdam- sche studenten loopt Laga uit tot ruim een lengte, om de leiding niet meer af te staan. Het verschil bij de finish is ruim 3/4 lengte, de tijd van Laga 7 min. 29,6 sec. Beide ploegen maakten slechts een mati gen indruk, doch die van Laga zat iets so lider in elkaar. De winnende ploeg bestond uit H. ter Kuile (boeg), G. L. M. varf Es, G. A. Vorster, H. W. Bunschoten (slag) en C. A. Begemann (stuurman). Vervolgens werd in de Oude vier gestart door Njord aan de eerste boei en Nereus. Deze race werd gemakkelijk door de Lei- denaren gewonnen, aangezien de Nereus- ploeg in der haast samèngesteld wegens het niet meer beschikbaar van de roeiers, die naar Berlijn gaan, niet veel te beteekenen had. Njord neemt dadelijk de leiding. De voor sprong neemt geleidelijk toe tot. ongeveer drie lengten. Nereus volgt in een zeer lang zaam baantempo van 26. Ten slotte loopen de Nereiden in de eindspurt wat in. Njord wint in den tijd van 7 min. 36,8 sec. met een voorsprong van 2 1/2 lengte. De winnende ploeg was als volgt samen gesteld: C. M. F. Houwert (boeg), A. J. Zonneville, W. K. Gunst, W. Th. C. van Doorn (slag) en H. Müler (stuurman). Tot besluit werd de Jonge acht B. verroeid, waarvoor aan den strat kwamen (van af boei 1) de Amstel, Nereus en Tri ton. Het blijkt al gauw na het vertrek, dat de lichtblauwen met de zege zullen gaan strij ken. Amstel neemt eerst met een kwart lengte de leiding, die al aangegroeid is tot een volle lengte wanneer de ploegen onder de Berlagebrug verdwijnen. Hierop volgen dan Nereus en Triton met een onderling verschil van een kwart lengte. Zoo gaat het tot bij het Amstelkanaal, waar licht komt tusschen de Amstel en Nereus. Een vinnige strijd ontbrandt er nu tusschen Nereus en Triton om de tweede plaats. Bij het club gebouw Poseidon loopen de Utrechtenaren Nereus voorbij, doch de Amstel gaat onbe dreigd aan het hoofd. In de kom loopt Tri ton nog iels in. Dé uitslag wordt: 1. de Amstel, tijd 6 min. 39 sec.; 2. Triton op anderhalve lengte; 3. Nereus op L3/4 lengte. De winnende ploeg bestond uit M. Scharff (boeg), B. J. Boerma, A. de Bruyn, J. Mool- huyzen, A. v. d. Kogel, B. Degenkamp, Jim de Ridder, II Hei (slag) en G. Huying (stuurman). Aan de finish kreeg de Amstel-stuurman een krans omgehangen van den senaat van het Amsterdamsche studenten-corps, die der traditie getrouw, de race had gevolgd in de koets met de bepluimde paarden. De laatste dag. Zondagmiddag zijn op den Amstel de wedstrijden van de „Koninklijke" voortge zet. Het weer was wederom zeer goed, al leen was er iets meer wind dan den vorigen dag, die de roeiers schuin achter hadden. Het eerste nummer ging in de Oude twee tusschen aan boei 1 Triton, aan boei 2 Wil lem 3 en aan boei 3 Nereus. Nadat Triton in den start een kleine voor sprong had verkregen, liep Willem 3 naar voren om met een halve lengte de leiding te nemen. Nereus volgde op een kwart lengte achter Triton. De Utrechtenaren on dernamen even voorbij de Berlagebrug een fikschen aanval, waarbij zij erin slaagden den kop te veroveren. Nereus kon het tem po niet bijhouden en zakte eenige lengten af. Triton, dat een keurige ploeg vormde, vergroote den voorsprong tot bijna een lengte, maar Willem 3 hield goed vol. Een spurt van de Amsterdammers werd onmid- delijk beantwoord, waardoor Triton nog iets meer voor kwam te liggen. Zoo ging het op de finish af. In den eindspurt liep Triton tot ruim twee lengten uit. De uitslag werd: 1. Triton, tijd 8 min. 28 sec.; 2. Willem 3, op 2 3/4 lengte; 3. Nereus, op vele lengten. De winnende ploeg bestond uit: J. I. van der Leeuw (boeg), C. Brans (slag), J. S. S. Cohen (stuurman). Het nummer Overnaadsche vier voor jongens van 17 en 18 jaar tusschen de commissie van het jeugdroeien en Famos werd door de laatste ploeg gewonnen met een lengte voorsprong. In de Overnaadsche twee werd een onderlinge wedstrijd geroeid tus schen twee ploegen van de Amstel, welke gewonnen werd door Amstel 2 in 9 min. 12 sec. met ruim een lengte. Stijlroeien dames werd gewonnen door de Hunze; 2. de Hoop, 3. de Vliet. Hierna was de beurt aan de Oude acht tusschen de Amstel aan boei 1, Galgen water (Njord) aan boei 2 en Triton aan boei 3. De ploegen van de Amstel en Triton had den dezelfde samenstelling als in de jonge acht B van Zaterdag, met dien verstande dat bij de Amstel Fortuin weer de plaats van Moolhuizen had ingenomen. In den start ging het vrijwel gelijk op. Toen in baantempo werd overgegaan raakte Triton iets achterop, terwijl de Amstel naar de eerste plaats opschoof, een kwart lengte voor de Leidenaren. Voorbij de Berlagebrug leidden de lichtblauwen met een halve lengte voor Galgenwater, waarop Triton met bijna een lengte volgde. De Leidsche ploeg hield taai vol en veroverde langzaam terrein op de Amsterdammers. Voorbij het bootenhuis van Nereus werd het verschil zienderoogen kleiner, totdat vlak voor'de ceintuurbaanbrug het pleit beslecht was. Galgenwater had den kop beet en bleef aan het hoofd, de Amstel zakte tot een leng te af, terwijl de Utrechtenaren den achter stand tot 11/4 inliepen. De uitslag was: 1. Galgewater, tijd 6 min. 38.4 sec.; 2. De Amstel, op 1 lengte; 3. Triton op 11/4 lengte. De winnende ploeg bestond uit: C. J. F. Houwer (boeg), W. Th. C. van Doorn, G. A. Catalani, A. J. Zonneville, W. K. Gunst, D. J. Koeleman, A. A. Dekker, H. J. du Pon (slag) en H. Muller (stuurman). Het programma werd besloten met de Jonge acht A tusschen Nereus, aan boei 1, de Hoop, aan boei 2 en Laga, aan boei 3. Nereus nam na een gelijk opgaanden start de leiding met ongeveer een halve lengte voor Laga, de Hoop zakte dadelijk naar de laatste plaats fa. Bij de Berlagebrug lag de Hoop-ploeg reeds anderhalve lengte ach ter. Er ontstond toen een zware strijd tus schen de twee studentenploegen. Laga ging voortdurend tot den aanval over en slaag de erin tot op een taflengte in te loopen. De Nereusploeg die voor het meerendeel uit zeer jonge roeiers bestond, kreeg het nu hard te verduren, doch zij wisten het of fensief te beantwoorden en weer een halve lengte voorsprong te verkrijgen. Maar een nieuwe poging der Delftenaren heeft ein delijk succes. Het verschil werd kleiner en kleiner en even voor de Centuurbaanbrug wordt de Nereusploeg, die niet over vol doende kracht beschikte, gepasseerd. Laga liep tenslotte tot bijna een lengte uit, doch Nereus kwam op het laatste stuk nog aar dig opzetten, zoodat het verschil bij de finish maar een kwart lengte bedroeg. De Hoop was vele lengten achter. De uitslag was: 1. Laga, tijd 6 min. 38 sec.; 2. Nereus, op 1/4 lengte; 3. De Hoop, ver achter. De Lagaploeg bestond uit H. ter Kuile (boeg), G. L. M. van Es, G. A. Vorster, H. W. Bunschoten, A. Nieuwenhuis, H. Herklotz, B. van Wijk, A. W. Sieuwertsz van Reesema (slag) en C. L. Begemann (stuur man). Hiermede behooren de Amstelwedstrijden van „de Koninklijke" naar alle waarschijn lijkheid tot het verleden, aangezien het vol gende jaar, naar verwacht mag worden, de nieuwe baan in het Boschplan gereed zal zijn. Met het verdwijnen van het jaarlijksche roeifestijn op den Amstel gaat een oude en belangrijke traditie verloren, die echter ongetwijfeld op de nieuwe omgeving zal overgaan. De prijsuitreiking geschiedde in het Am- tel-hotel. WATERPOLO NEDERLAAGWEDSTRIJD POELMEER. Hedenavond speelt Poelmeer I tegen D. W. R. I (2e kl. K. N. Z. B.) in de zwem inrichting Poelmeer een wedstrijd van de nederlaagserie. ZEILEN ROTTERDAMSCHE ZEILVEREENIGING. Tweedaagsche wedstrijden. De internationale wedstrijden van de Rotterdamsche Zeilvereeniging zijn Zater dagmiddag ingezet. Het weer heeft op de zen eersten dag gedreigd spelbreker te worden, want het toch al niet straffe wind je, dat in hoofdzaak in het Zuid-Westen zat, flauwde steeds af en nu en dan zijn de zeilers op een regenbui vergast, die niet mis was. Borgerhoff Mulder won weer in de Olympiajollen-klasse. Het is een tijd geleden, dat er een Re- genbogenveld van niet minder dan zeven stuks op'de Plassen is verschenen. De Goederen heeft zijn „Maas" grandioos ter overwinning gevoerd, Klingen en Bergs- ma (van De Leede en uit Sneek) bezetten de andere plaatsen. De R. Z. V. won den groepswedstrijd van Aegir. De voornaamste uitslagen luiden: Regenboogklasse: 1. Maas st. H. de Goe deren (R.Z.V.); 2. Vennemeer, st. I. J. C. Klingen (De Leede); 3. Eelko, st. W. Bergsma (Sneek). Sharpies A: 1. Wilgenhoek, st. ir. J. M. Louwerse (Loosdrecht); 2. Dinges, st. W. Nauta (De Kaag); 3. Bries, st. C. Th. Gül- cher (Loosdrecht); 4. Crabbelcatte, st. C. van Muyden (R.Z.V.); 5. Strik Strak, st. G. van Luyn (Aegir). Twaalfvoetsjollen A: 1. D'Artagnan, st. W. v. d. Valk Jr. (R.Z.V.): 2. Tulla, st. G. van Lynen Nooman (Z.Z.V.); 3. Isis, st. J. W. v. d. Berg Jr. (R.Z.V.); 4. Ans, st. G. Landeman (Z.Z.V.); 5. Cheerio st. C. Quis- pel Szn. (R.Z.V.). Twaalfvoetsjollen B: 1. Snowball H, st. R. Jansen (R.Z.V.); 2. Reveller, st. mej. F. A. C. Leenen (De Kaag); 3. Weetiekep, st. Kees van Dijk (K.D.R. en Z.V.). Vrijbuiters: 1. Jet II, st. H. Wester (Braassemermeer)2. Kaper, st. C. A. Haumersen (R.Z.V.). Olympiajollen: 1. Daphnia, st. P. H. R. Borgerhoff Mulder (De Kaag); 2. Goesting st. W. Ritman (De Kaag); 3. Astra, st. J. H. H. J. de Jong (Aegir). De voornaamste uitslagen van Zondag luiden: Regenboogklasse: Ochtendwedstrijd: 1. Eelko, st. W. Bergsma (Sneek); 2. Phecda, st. G. Deichmann (R.Z.V.); 3. Annie 2. st. mej. A. van Nieuwenhuizen (Braassemer meer). Twaalfvoetsjollen A: Ochtendwedstrijd: I. Ans, st. G. Landsman (Z.Z.V.); 2. d'Ar- tagnan, st. W. v. d. Valk Jr (R.Z.V.); 3 Dr. Knok, st. R. Kagchelland (R.Z.V.); 4. Wig, st. A. K. H. Minderhoud (Z.Z.V.); 5. Snowball 2, st. D. J. van Brummelen Jr. (R.Z.V.). Middagwedstrijd: 1. Weetiekep, st. mej. Q. van Dijk (K.D.R. en Z.V.); 2. Cheerci, st. C. Quispel Szn. (R.Z.V.); 3. d'Artag- nan; 4. Isis, st. J. W. v. d. Berg Jr. (R.Z.V.) 5. Dr. Knok. Twaalfvoetsjollen B: Middagwedstrijd: 1. Reveller 2, st. mej. F. A. C. Leenen (De Kaag); 2. Weetiekep; 3. Waterbaby, st. C. Key Jr (De Kaag)4. Sunny Side up st. J. Th. Leenen (De Kaag). Vrijbuiters: Ochtend wedstrijd: 1. Kaper, st. C. Haumersen (R.Z.V.). Middagwedstrijd: 1. Jet 2, st. H. Wester (Braassemermeer) Pampusklasse: Ochtendwedstrjjd: 1. Windveer, st. L. van Essen (De Kaag): 2. Norremeer, st. ir. J. C. P. Hofkes (De Kaag). Olympiajollen, ochtendwedstrijd: 1. Daphnia, st. P. Borgerhoff Mulder (De Kaag); 2. Goesting, st. W. Ritman (De Kaag); 3. My hobby, st. J. Dijkers (R. W. R.). Middag wedstrijd: 1. Daphnia; 2. Bor reltje. st. H. Coops (Loosdrecht); 3. Astra, st. J. H. H. J. de Jong (Aegir). AUTOMOBILISME OM DEN GROOTEN PRIJS VAN DUITSCHLAND. Het resultaat van de Zondag op den Nurburgring gehouden races om den groo- ten prijs van Duitschland was als volgt: 1. Bernd Rosemeyer (Auto Union) tijd 3 uur 48 minuten 39 sec., gemiddelde uur- snelheid 131.6 km. nieuw baanrecord; 2. Hans Stuck (Auto Union) 3 uur 52 min. 36.2 sec, gemiddelde uursnelheid 129.5 km. eveneens nog binnen het oude baanre cord; 3. Bricio (Alfa Romeo) 3 uur 57 min. 5 sec., gemiddelde uursnelheid 127 km.; 4. Hasse (Auto Union) 3 uur 59 min. 13.1 sec.; 5. Caracciola (Mercedez Benz), 6. von Delius (Auto Union), 7. Von Brau- chistisch (Mercedes Benz). WINTERSPORT VIVIANN HULTEN PROFESSIONAL. De beroemde Zweedsche Kampioene in het kunstrijden op de schaats, Viviann Huiten, is tot het professionalisme over gegaan. Zij zal voor het eerst in New-York rijden in een sportpaleis, dat thans ge bouwd wordt en later zal zij een tournee door de Vereenigde Staten maken, waarbij zij op 42 banen zal optreden. De finan- cieele voorwaarden zijn niet bekend, doch mej. Huiten is in de Vereenigde Staten minstens even populair als haar groote voorgangster, Sonja Henie, en die heeft voor haar eerste optreden 30.000 dollars geincasseerd. LAWNTENNIS Om den Daviscup. ENGELAND LEIDT TEGEN AUSTRALIË MET 2—0. Zaterdag is op het central-court van Wimbledon de beslissende strijd op den Davisbeker aangevangen met de enkel spelen tusschen Engeland, den houder, en Australië in den challegeround. Hoewel het weer verre van ideaal voor tennis was regenachtig en winderig waren de Wimbledon-tribunes toch uitverkocht en het publiek heeft van twee prachtige partijen kunnen genieten, waarbij vooral die tusschen Perry en Quist opviel door het ongemeen harde karakter, dat deze partij kenmerkte. Reeds de eerste partij leverde een ver rassing op. Austin sloeg Jack Crawford met 4—6 6—3 6—1 6—1 en deze cijfers gaven precies de vertiouding weer. In de eerste set liep de Australiër hard van sta pel en voordat Austin het kon verhinde ren, had hij reeds een flinken voorsprong. De Engelschman zag het gevaar echter te laat in en met 46 verloor hij dezen set. Maar toen herstelde Austin zich. Craw ford, die na zijn schitterende partijen in de finale van de Europeesche zone tegen Duitschland weer in zijn ouden topvorm scheen te znn, stelde danig teleur. Het leek alsof <3e Australiër zeer vermoeid was, terwijl zijn spel, van het winderige en regenachtige weer meer te lijden had dan dat van den Engelschman. Austin betrok vooral zijn gevreesde backhand in het spel en deze leverde hem menige game op. „Bunny" speelde echter niet alleen met zijn backhand. Schitterende lobs en doodelijke dorpshots verrasten Crawford herhaalde lijk en hoe langer hoe meer raakte de Australische speler uit zijn gewone spel. Het verwonderde publiek zag, hoe hij haast machinaal de ballen out of in het net sloeg en dat Austin op deze manier moest winnen, was duidelijk. De Engelsch man kwam er steeds beter in en stelde te genover het lustelooze spelletje van zijn tegenstander een prachtig constante partij tennis met een uitgebreid slagenrepertr^e. dat hij met een een buitengewone nauwge zetheid afwerkte. Zijn slagen waren hard en zuiver en Crawford, die het in den tweeden set nog tot 64 had weten te brengen, scoorde in den derden en vierden set slechts een game. De tweede partij tusschen de eerste spelers van Engeland en Australië had een geheel ander verloop en deze partij, gaf de spanning, die het pu bliek in de eerste had gemist. Perry won wel met 61 46 75 6—2, doch het ver loop dezer partij wordt door de cijfers niet juist uitgedrukt. Perry moest alles op alles zetten om van Quist te winnen en "ndien deze geen enkelblessure had gehad, zou een omgekeerd resultaat niet tot de on mogelijkheden hebben behoord. Evenals Crawford begon Perry met een aantal harde onhoudbare ballen, die Quisr volkomen verrasten en hoe de Australiër ook zijn best deed, hij kreeg geen voet van den grond. Meesterlijk was het spel van den Wim- bledon-kampioen. Zijn service was kei hard en zijn drives langs de lijnen onhoud baar. Doodelijk waren zijn smashes en Quist verloor dezen set dan ook met 61. In den tweeden set echter nam Perry het kalmer op met het gevolg, dat Quist zich volkomen kan herstellen en nu op zijn beurt een zoo brilliant spel vertoonde, dat Perry slechts met de grootste moeite ge lijken tred kon houden en terdege moest oppassen om dezen set niet met dezelfde cijfers te verliezen, als hij den eersten ge wonnen had. Techniscsh en tactisch was Quist in dezen set absoluut de meerdere en in grootschen vorm won hij met 64 Ook in den volgenden set was het een harde strijd. Perry kwam nu geweldig op zetten en met al zijn lichamelijke kracht vuurde hij zijn slagen op Quist af. Met enorme wilskracht en energie verdedigde deze zich tegen deze kanonkogels, doch Perry's uithoudingsvermogen gaf den door slag. Perry joeg zijn tegenstander van den eenen hoek naar den anderen en deze raakte hierdoor zoo vermoeid, dat hij ten slotte moest capituleeren. Na een uiterst vinnigen tijd won de Engelschman met 75 en toen was Quist's tegenstand ge broken. Met uiterst lastige schoten maakte Perry het zijn tegenstander moeilijk en mede door zijn nog niet volkomen gene zen enkel-blessure verloor Quist den laat- sten set met 26. Beide spelers hadden zich in deze partij nog al eens aan footfault bezondigd, doch desondanks was deze par tij van een super-klasse, waarin beide spelers het uiterste moesten geven. Jam mer was het dat de partij enkele malen door den regen moest worden onderbro ken. Na dezen eersten dag leidt Engeland dus met 20 en de houders van den Da- vis-beker behoeven dus nog slechts het dubbelspelen of een der enkelspelen te winnen, om voor de derde achtereenvol gende maal in het bezit van het felbegeer de kleinood te geraken. CRICKET TWEEDE KLASSE. H. B. S. 2Ajax. Gewonnen door H.B.S. 2 met innings en 22 runs. Ajax 105, waarvan Jansen 33. Bowlingcijfers: J. van Doorn 4 v. 10, Hoe pen 2 v. 30, Broekhuyzen 3 v. 24, Staal 0 v. 9, Bosboom 1 v. 15. 2e innings: 97, waar van Boesema 41. Bowlingcijfers: van Doorn 4 vr. 24, Hoepen 0 v. 11, Broekhuy zen 6 v. 19, Bakker 0 v. 3, Bosboom 0 v. 12. Staal 0 v. 2. H.B.S. 2: 224, voor 9 gesloten, waarvan Bosboom 89, Bakker 71. Bowling Ajax: Steijn 1 vr. 57, Versteeg 5 vr. 85, van der Smet 2 v. 63, van Breen 0 v. 4. BELGIE—FRANKRIJK 1—1. Gisteren werd in Oostende een zwem- landenwedstrijd gehouden tusschen Bel gië en Frankrijk, bestaande uit een water- polowedstrijd en een 4 x 200 meter esta fette vrije slag. De waterpolowedstrijd, die door onzen landgenoot Jan de Vries, voorzitter van den K. N. Z. B. op uitstekende wijze werd geleid, werd door de Belgen gewonnen met 41. Reeds met de rust hadden de Belgen een 20 voorsprong behaald. Het estafette nummer echter was voor de Fransche ploeg, die in den tijd van 10 min. 2.4 sec. als eerste aantikte. De wedstrijd eindigde dus in een verdee ling der punten. PIET STAM VERBETERT NED. RECORD. OP DE 100 METER. Kan echter niet worden erkend. Bij de gistermiddag gehouden wedstrij den om het zwemkampioenschap van de Kring Den Haag van de K. N. Z. B. heeft de Nederlandsche Olympische afgevaardig de P. Stam de 100 meter vrije slag afge legd in den tijd van 1 minuut precies, het geen een nieuw Nederlandsch record zou beteekenen. Dit record kan echter niet erkend worden, aangezien tevoren geen aanvrage yoor recordvei;betering was in gediend.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7