FAILLISSEMENTEN UIT DE OMGEVING MAANDAG 27 JULI 1936 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 POLITIEAGENT SCHIET OP JONGEMAN In rumoerige bui politie bedreigd. Zondagochtend omstreeks vijf uur werd in de Hemsterhuisstraat te 's Gravenhage, de rust verstoord door een drietal rumoe rige personen. Een passeerend agent van politie maande het drietal tot kalmte aan en gelasttte hen, zich te verwijderen. Zij stoorden zich echter niet aan dit bevel en gingen voort met herriemaken en zij uit ten bedreigingen tegen den agent en wier pen hem zelfs een flesch naar het hoofd. Hierop maakte de agent van zijn sabel ge bruik, waarop het drietal de vlucht nam. Twee van hen verdwenen in de woning van een hunner, den 29-jarigen D. B. in de Hemsterhuisstraat. Even later kwam deze weer naar buiten, waarop de agent een waarschuwingsschot in de lucht loste. Na eenigen tijd verschenen een drietal agenten ter assistentie. Zij gingen de wo ning van B. binnen teneinde dezen te ar resteeren in verband met de door hem ge uite bedreigingen en het werpen met de flesch. Toen de agenten zich in de gang van de woning bevonden, hoorden zij roe pen: „geef me een mes". Daarop werd de deur van de achterkamer geopend en sprong B. de gang in en op een der agenten af. Een van de andere agenten, ziende dat zijn collega in gevaar verkeerde, schoot daar op met zijn pistool op de beenen van B. en trof hem in de rechterblaasstreek. B. werd door den G. G. D. overgebracht naar het ziekenhuis aan den Zuidwal. Zijn toe stand is gunstig. EEN HANDIGE OPLICHTER. Kruideniers het slachtoffer. Aan het bureau Pieter Aertszstraat te Amsterdam, bevindt zich een 30-jarige man in arrest, die in verschillende deelen van de stad kruideniers heeft opgelicht. De man deed in diverse winkelzaken be stellingen, waarvoor hij een bepaald adres opgaf. Verscheen.de bediende dan aan dit adres, dan stond de man hem daar op te wachten, pakte de bestellingen aan en zond de bediende terug om nog iets te ha- i len dat hij „had vergeten op té geven". Zoodra de bediende weg was om zich van j deze nieuwe opdracht te kwijten maakte i de oplichter zich met de waren uit de voe- 'j ten. Nu hij tegen de lamp is geloopen blijkt dat ook de politie van de bureaux Overtoom en Admiraal de Ruyterwegnog een appeltje met hem te schillen hebben. VLAARDINGSCHE JONGEN TE PRAAG BEROOFD. Men schrijft aan het „V-ad.": Een ondernemend jongmensch, de 19- jarige W. B. uit Vlaardingen vertrok 11 Mei voor een voetreis door Europa, met de be doeling ook een bezoek te brengen aan Zlin in Tsjecho-Slowakije om de Bata-fabrie- ken te bezichtigen. Op zijn doorreis werd hij echter circa 14 dagen geleden te Praag onder mooie voorspiegelingen door een Ita liaan beroofd van alles wat hij bezat,, zijn de Kr. 620 en een fototoestel. Met 35 cent als eenig bezit, besloot hij toch door te rei zen en kwam tenslotte in Zlin aan. Maandag j.L ontving de familie in Vlaar dingen een telegram van den Nederland- schen Consul te Berlijn, dat hun zoon daar was aangekomen en verzocht de consul hem 40 Mark toe te zenden, aangezien hij in fi- nancieele moeilijkheden verkeerde. De fa milie antwoordde echter, dat zij eerst een brief wilde ontvangen, daar zij het verblijf in Berlijn onbegrijpelijk vond. Daarna ontving de familie een in het Fransch ge schreven brief, ingesloten in een envelop pe van den consul, welke brief den indruk moest geven, dat hij door B. was geschre- vep. In dien brief werd medegedeeld, dat hij zonder pas en geld te Berlijn gearriveerd was, doch dat hij met een auto door zou komen naar de grens. De familie werd ver zocht 5 gulden naar poste restante Maas tricht te zenden. Hij zou die afhalen, door reizen naar Vlaardingen en dan zijn erva ringen wel mondeling meedeelen. Ook deze in het Fransch geschreven brief wekte na tuurlijk argwaan. Inmiddels werd bericht ontvangen dat B. zich nog te Zlin bevindt en volgende week doorrreist naar Weenen en Boedapest. Het ligt voor de hand, dat de dief uit Praag zich onder den naam B. aangemeld heeft bij den consul te Berlijn om door diens bemiddeling de ouders nog eens voor 40 Mark op te lichten, wat hem echter niet is gelukt. TREIN OP EEN TROEP KOEIEN INGEREDEN. Zaterdagavond om half twaalf zijn twee treinen, komend uit de richting Heeren veen en uit Leeuwarden en die elkaar on der de gemeenten Grouw moesten passee- ren, op een troep koeien ingereden, eigen dom van den heer Schuurman te Grouw. Van de beesten, die blijkbaar uit de weide waren losgebroken, werden er zeven ge dood, terwijl verscheidene andere gewond werden. Beide treinen ondervonden geruimen tijd vertraging. Door de politie wordt een onderzoek naar de oorzaak van het losloopen van de koeien ingesteld. 1 i Uitgesproken: A. N. Straathof, Leimuiden, Heeren- weg. Cur.: mej. mr. A. A. N. Thomsen, Bo degraven. P. J. Vink, landbouwer, Korteraar, gem. Ter Aar. Cur.: mr. H. P. van Heyst, Alphen aan den Rijn. HILLEGOM. VOETGANGER DOOR AUTO ZWAAR GEWOND. Bij oversteken van den weg. Zaterdagmiddag is de 64-jarige Sijtsma te Hillegom door een auto aangereden. Na bij het politiebureau wilde hij den weg oversteken en liet eerst een auto passee- ren. Hij zag niet, dat nog een tweede auto naderde, werd gegrepen en tegen den grond geworpen. De man bleef bewusteloos met een bloedende hoofdwonde liggen. De hulpverleenende geneesheer constateerde schedelbasisfractuur. In zeer ernstigen toe stand is de man naar een ziekenhuis in Haarlem vervoerd. De politie heeft voorloopig beslag op de auto gelegd. Bouwen. Het bouwen van 4 burger woonhuizen aan de Meerstraat voor reke ning van den heer Zandbergen, is opgedra gen aan de firma Doudey Co. te Lisse. HOOGMADE. Van den zolder gevallen. Gistermiddag om 2 uur is het 10-jarig. dochtertje van C. v. d. Klauw van den zolder gevallen en op de steenen vloer terecht gekomen. Met een zwaar gekwneusde arm is zij opgenomen, die is nog betrekkelijk goed af geloopen. Dokter Loth heeft de arm verbonden. LISSE. Jubileum St. Vincentiusvereeniging. Gisteren was het 25 jaar geleden dat de plaatselijke Vincentiusvereeniging alhier werd opgericht. In dien afgelegde kwari eeuw is zeer zeker heel wat goeds ver richt in den vorm van steun e.d. In huize „Pius" had gisteren ter herdenking van dit jubileum een receptie voor genoodig- den, waaronder het parochiaal Kerk- en Armbestuur, plaats. De jaarlijksche lief- dadigheidspredicatie werd in de St. Aga- thakerk gisteren onder alle H. Missen ge houden door den zeereerw. heer H. de Greeve. De hierna gehouden schaalcollec- te bracht de mooie som van 502.op! De Burgemeester. De Burgemeester dezer gemeente, de Edelachtb. heer dr. S. F. A. C. M. Baron van Wijnbergen, zal van 27 Juli tot en met 5 Augustus 1936 met ver lof buiten de gemeente zijn. Personalia. Voor het examen Duitsche Handelscorrespondentie slaagde onze plaatsgenoot M. Vermeer. Vo_r het examen boekhouden „Mercurius" slaagde de heer G. Buurman Jr. alhier. De heer J. A. W. Floor, slaagde voor de akte handteekenen L. O. Holland's Bloembollenhuis. Van be voegde zijde vernemen wij, dat de heer L. J. Homan per 1 Augustus a.s. zal aftreden als directeur van de N.V. Hollands Bloem bollenhuis. De heer Homan viert 29 Juli a.s. zijn 70sten verjaardag en meent, dat thans het tijdstip is aangebroken om het directeurschap van de N.V. neer te leggen en plaats te maken voor een jongeren kracht. Dit jaar was het 50 jaar geleden, dat de scheidende directeur zijn eerste groene vei ling leidde, terwijl het 15 jaar geleden is, dat hij mede-oprichter werd van de N.V. Holland's Bloembollenhuis. De heer Homan is bij de oprichting van het vakblad „De Hobaho" redacteur ge weest en nog steeds gevoelt hij veel inte resse voor dit vakblad. De band tusschen het Holland's Bloem bollenhuis en de heer Homan wordt even wel niet geheel verbroken, omdat de heer Homan hieraan verbonden blijft als Com missaris. Als opvolger van den heer Homan werd benoemd de heer Th. Zwetsloot, schoon zoon van den scheidenden directeur, die thans de functie van onder-directeur der N.V. bekleedt. OEGSTGEEST. Naar de Olympiade. Tot de dertig jeugdige athleten, die door de Sportbon den zijn aangewezen, ter bijwoning van de Olympische Spelen te Berlijn behooren E. Witmans en J. L, de Troye, beiden uit deze gemeente. LEIDSCHENDAM. Diefstal. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag werd bij S., wonende Wilsveen- sche weg, door verbreking van het hok een 7-tal kippen ontvreemd. Van de da ders geen spoor. De politie heeft de zaak in onderzoek. VEUR. Inbraak !n pastorie Geref. Kerk. In den nacht van Zaterdag op Zondag is ingebroken in de pastorie van de gerefor meerde Kerk aan den Damlaan alhier. Na een ruit, welke vooraf met zeep was inge smeerd, te hebben verwijderd, zijn de da ders binnengekomen en hebben alle kas ten doorzocht zonder iets te kunnen vin den. Ook heeft men geprobeerd de brand kast te forceeren, wat evenwel niet geluk te. Onder leiding van den burgemeester heeft de rijkspolitie een uitgebreid onder zoek ingesteld. Men vermoed dat men te doen heeft met dezelfde persoon, die ook in Voorburg in een tweetal scholen heeft ingebroken. Gemeenterekening. B. en W. van Veur leggen den Raad over de gemeente- rekening, dienst 1935, voor wat den ge wonen dienst betreft met een inkomst van 100.763.79 en uitgaven 98.323.08, aldus een batig slot van 2440.71. Salarissen. Bij de nieuwe salarisre geling van Burgemeester en Wethouders, Secretaris en Ontvanger is de gemeente Veur ingedeeld in de 6e klasse. De daarbij vastgestelde salarissen zijn voor burge meester van 2850.3400.secretaris van 2575.003125.en ontvanger van 1250.001500.terwijl Ged. Staten voor de wethouders een honorarium toe kennen in de 6e klasse van 215.B. en W. stellen den Raad voor het salaris van den Burgemeester te brengen van ƒ3500 op 3400 en dat van den secretaris van 2960 op 2810. Verder stellen zij voor het honorarium van de wethouders te be palen op 255. Geboren: Wilhelmus Adrianus Hen- dricus z. van W. A. J. Bol en B. van Lies hout. Gehuwd: Gerardus Adrianus Meester en Cornelia Johanna van Benten. STOMP WIJK. Verhuur woning. B. en W. van Stompwijk deelen den Raad mede, dat bij raadsbesluit de woning Dr. van Noort- straat 70 met ingang van 1 November 1933 voor den tijd van 3 jaar werd verhuurd aan den heer L. van Eijk, Poststationhou der te Stompwijk voor f 305.per jaar. De heer L. van Eijk heeft verzocht deze woning, die gebruikt wordt voor poststa tion, met ingang van 1 November a.s. op nieuw te mogen huren voor den tijd van 3 jaren onder dezelfde voorwaarden. B. en W. zijn van meening, dat er alle aan leiding is dit verzoek in te willigen en stellen voor te besluiten volgens ontwerp besluit. Geboren: Adriana Maria Margaretha d. van M. A. Warmerdam en M. J. Waayer. Ondertrouwd: G. J. Warmolts en M. Sta. Gehuwd: N. A. Vink en J. Hilger- som. NIEUW VEEN. Het waterfestijn van „Nicolaas Boys". Dat was een vroegertje Zondagmorgen! Om vijf uur op, wel te verstaan zomertijd, terwijl Nieuw veen goeddeels nog in de ban van oude tijd leeft! Ons dorpje heeft nog nooit zoo veel vroege klanten geteld. Het kerkgebouw was vóór zessen al ge vuld met een kleine driehonderd Pauline- reizigers het restant zou in Uithoorn aan boord komen en zeker nog een hon derd anderen, die de afvaart naar Volen- dam wilden meemaken. Bijna alle deelne mers (sters) gingen te communie; een uit stekend begin dus. Na de kerk thuis gauw een slok en een hap en toen naar Kattenbrug, waar de gepavoiseerde „Pauline", met de groen zwarte vlag. in de hoogste mast, haar gas ten wachtte. Het inschepen der passagiers gaf een gezellig beweeg. Natuurlijk waren er een stuk of wat laatkomers, doch kapi tein Wilhelm bracht ons nog juist op het nippertje door de Uithoornsche spoorbrug, wat een vol uur wachten voorkwam. Geen grooter ramp hing trouwens de deelnemers boven het hoofd en wij zouden niet gaar ne de verwijten geincasseerd hebben, die over het ijzeren gevaarte waren neergeko men. Sommigen verdachten wij sterk van plannen tot opblazen wellicht in navol ging der huidige Spaansche furie maar gelukkig liep de brug tijdig op wieletjes. Tegen tienen passeerde de „tweedekker" 't Kalfje en toen hadden we de enkele lich te buitjes voor de heele dag ook gehad. Ja, het weer kon niet beter gewenscht wor den; 't was echt, zooals het op het water wezen moet. De uren verstreken ongemerkt onder genoeglijk kouten, pittige accordeon-mu- ziek van het duo Springintveld en IJs, in afwisseling met uitnemend piano-spel van één uit het tiental Bodegravers, voorts lustige dans en zang, waardoor de verre tocht naar het vermaarde dorpje aan het IJsselmeer geen verveling gaf. Om kwart over twee .lag de „Pauline" aan de steiger en trokken de driehonderd uit Nieuwveen, Langeraar, Zevenhoven, Leimuiden, Aarlanderveen, De Kwakel, Uithoorn, Mijdrecht, ja zelfs uit Oegst- geest en Bodegraven, het pittoreske plaats je binnen. Voetballers van den bloede gingen van zelf naar „Volendam" kijken, maar het gros dwaalde wat rond, kocht souvenirs, en moest in Volendammer-dracht op de „kiek". Lang kon het oponthoud echter niet du ren, waarom de stoomer een paar uurtjes later wederom koers zette naar de Oran jesluizen. De stemming was zoo mogelijk nog beter. Een blauwe lucht en een koele bries hield het gezelschap fit, en terug op de mooie Amstel werd het waterfestijn in dezelfde sfeer voortgezet. De voorzitter van „Nic. Boys" kon aan het einde van de pret een opgeruimd slot woord spreken, waarbij het gemis van een luidsprekers-installatie in zijn stem ver klankt bleek, want op het vóór-, achter en bovendek moesten de passagiers toe gesproken worden. Namens het glunde rend bestuur noemde spreker de voorbije dag dubbel geslaagd: de financiën gesa neerd en een boottocht, die bij bestuur, le den en de 250 andere deelnemers slechts prettige indrukken achterlaat. Extra be klemtoonde spr. zijn dank aan die aanwe zigen, welke reeds in de eerste veertien dagen van de drie actie-weken een kaart kochten, immers zij zijn het, die propagan disten voor de zaak waren. Ten slotte noodigde de heer Haakman allen uit a.s. Zondag wederom van de par tij te wezen, als Nic. Boys haar sportdag heeft op het veld, nl. DOS IILeiden I, beide eerste klas D. H. V. B. en Nic. Boys IKolping Boys I, met bekérs er boven. Ruim kwart over elven was het, toen de „Pauline" bij Kattenburg meerde onder muziek en zang van het clublied op de „molenwijs", en zij haar kostbare lading aan Nieuwveen en verre omgeving terug gaf. VOORSCHOTEN. „De Vacantieschool". De vacantie is op de meeste scholen aangevangen en in menig gezin zal moe der de last ondervinden van alle kinderen thuis te hebben en laat het inkomen niet toe de kinderen bijzondere vacantiegenoe- gens te doen genieten. Voor dit werk in teresseerde zich de heer P. J. H. Pieron en indien mogelijk wilde hij probeeren de jeugd aangename vacantiedagen te bezor gen en de meisjes en jongens bezig te houden. Hij riep enkele heeren bij elkaar en vrij spoedig was „de Vacantieschool" gesticht. Enkele scholieren van de beide Christelijke scholen gingen wekelijks met een offerbusje door de gemeente en hier door werd een aardig bedrag bij elkaar gekregen. Het comité, bestaande uit de heeren: P. J. H. Pieron, O. R. I. Viveen, G. C. Verrips, S. S. Leppink en C. Schut, heeft voor het eerste jaar de keus doen vallen op 5 dagen met de schooljeugd naar Katwijk aan Zee. Voor een luttel bedrag kunnen de kinderen per boot vervoerd worden en laten wij hopen dat zij begun stigd door mooi weer, volop zullen genie ten. Dank zij de groote medewerking van de firma Harlandt uit Leiden, die een groote salonboot beschikbaar stelde ge heel afgezet met kippengaas, zoodat over boord vallen is uitgesloten, vertrokken hedenmorgen circa 200 kinderen met be geleiders en begeleidsters, die belangloos zich een vijftal dagen beschikbaar stel den, voorzien van boterhammen opgeto gen vanaf de Voorstraat naar de Vliet om per boot naar Katwijk te gaan. Personalia. Voor het examen hoofd- acte is geslaagd de heer H. B. van der Lee. WASSENAAR. CONSECRATIE VAN DE KAPEL DER ST. JACOBUSSTICHTING. Door den Bisschop van Haarlem. Nog was er een nagalm van de dank bare vreugdevolle gevoelens over de uit breiding der St. Jacobusstichting met een neurologische en neuro-chirurgische kliniek „Sint Ursula", omdat de stichting daardoor werd gestempeld tot een centrum van we tenschap, of alweer was er jubel en blij heid, maar nu van verhevener beteekenis wijl op dezen dag, den feestdag van St. Ja cobus, de kapel werd ingewijd. De Rector der Stichting, den Zeereerw. heer A. M. NiekeL had zich beijverd om aan deze Kapel-consecratie, allen luister bij te zetten. Te half acht Zaterdagochtend arriveerde Haarlem's Kerkvorst, Z. H. Exc. Mgr. J. P. Huibers, aan de St. Ursula-kliniek. Na een korte begroeting vingen terstond de Con secratie-plechtigheden aan, waarbij Z. H. Exc. werd geassisteerd als Diaken door den Zeereerw- heer Pastoor C. N. J. Meij- sing (Parochie „De Goede Herder" te Was senaar) en als Sub-Diaken door den Eerw. heer v. Adrichem, theologant van het Se minarie Warmond. Diaken ad intus was de Zeereerw. heer Rector A. M. Niekel. Als ceremoniarius fungeerde de secretaris van den Bisschop, de Zeereerw. heer H. W. Ag- terof. De overige assistenties werden waar genomen door thologanten van het Semi narie Warmond, terwijl de gezangen wer den uitgevoerd door de Schola Cantorum van het Groot-Seminarie, onder leiding van den neomist, den Weleerw. heer Sanders. Deze Schola voerde later ook de Misgezan gen uit. Als bijzonderheden van deze plech tigheid zij vermeldt, dat de reliquieën van St. Jacobus en St. Ursula werden gedragen door vier priesters, bekleed met roode ka zuifels, nJ. door Pastoor Hansen uit Scher- merhorn en de kapelaans Boomgaard, de Wijs en Vreeswijk. De wierook welke werd gebezigd was echte Oostersche wierook, overgoten met rozenolie. Na de wijdingsplechtigheden droeg de Bisschop een Pontifioale H. Mis op, geas sisteerd door den Hoogeerw. heer Deken v. d. Tuijn uit 's Gravenhage als Presbyter- assistens, door de Zeereerw. heeren Pas toor C. D. M. Wiemers (Parochie St. Jo seph te Wassenaar) en Rector Slijkerman (Pension St. Willibrordus te Wassenaar) als troondiakens, den Zeereerw. heer Pas toor C. N. J. Meijsing als Diaken en den Weleerw. heer v. Adrichem als Sub-Diaken. De overige assistenties geschiedden door theologanten van het Seminarie Warmond. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op, de Hoogeerw. heer Deken Sondaal uit Haarlem, prof. dr. Friedhoff O.P. van het Viaticum te Rome, Pater Moeskops O.F.M., de Zeereerw. heer Vreeswijk, de Kapelaans Boomgaard en de Wijs, deze laatst en allen uit den Haag, Kapelaan de Jong (Parochie de Goede Herder, Wassenaar) en de kape laans Blankers en Tijssen (Parochie St. Willibrordus, Wassenaar). Na de H. Mis sprak Mgr. nog een enkel woord van gelukwensch met de consecra tie van de kapel. Ofschoon God overal tegenwoordig is en ons kan hooren, heeft Hij van ouds aan be paalde plaatsen bepaalden zegen geschon ken. Hij, de groote God, heeft om onzient- wille Zich willen klein maken en wonen in- ons huis, opdat wij Hem daar zouden kunnen vinden. Daar zal Hij ons verhooren en Zijn genaden en zegeningen over ons uitstorten. Zijn Hoogw. Excellentie herin nerde daarna aan de verschillende plech tigheden der kerkwijding om dan erop te wijzen dat, alles wat de Kerk doet, een verzinnebeelding is van wat zij op ons wil toepassen. De kerk is slechts het beeld van den geestelijken tempel waarvan wij de steenen zijn en daarom moesten wij eigen lijk gezalfd zijn en doortrokken worden van de genade van Christus. De wierook van onze gebeden, gedach ten, begeerten, woorden en werken moet opstijgen tot God en dan zal God Zijn ge naden in ons doen neerdalen en blijvend doen werken in ons. In dit huis, 'dat zoo veel goed brengt onder de menschen en waar wetenschap zich paart aan liefde en barmhartigheid, is zoo heel veel aan den zegen van God gelegen. Tenslotte vermogen verstand en wet en- •schap niets, als God dat verstand niet geeft en ons verlicht. Aan God danken we alles. Hem moeten we voortdurend danken en bidden om nieuwe gaven. Zij, die hier ver plegen en voor de naasten zich offeren, doen dat uit de kracht van hun hart en Jezus Christus maakt hen sterk. Hier vin den zij die altijd liefde moeten bewijzen, de kracht. Wie hier komt, in goeden geest zal zeker verhooring vinden in alles wat hij vraagt. Hier is de groote Geneesheer; wat kunnen we beter hebben. Hier woont Hij met ons onder één dak. Ziet, wij heb ben Hem een huis gebouwd en Hij zal in Zijn huis binnenleiden die Zijn eigen gees telijken tempel trouw cultiveert. Dat geve de goede God, mede op voorspraak van St. Jacobus, op dezen feestdag. Het feest van Kerkwijding werd overge bracht op Maandag na den eersten Zon dag in de maand Juli Omstreeks half drie verliet de Bisschop het gesticht. Tegen een boom opgetornd. Tengevol ge van het springen van den achterband, op den Rijksstraatweg, nabij Zuidwijck, reeds een auto bestuurd door F. uit Leiden, tegen een boom. De naast den bestuurder zittende L. uit Leiden, bekwam verwon dingen aan kin en neus, die door dr X zijn verbonden. De zwaar beschadigde auto moest worden weggesleept. Diefstal. Als verdacht van diefstal van een rijwiel vanaf een peroeel aan den Wit- tenburgerweg, ten nadeele van mevr. E. uit den Haag, is aangehouden een zekere C., zonder vaste woon- of verblijfplaats. ZILK. Schadepost. De groentenhandelaar L. uit Hillegom begaf zich met een opgeladen vrachtauto met groenten op den Zilker- duinweg. Bij het passeeren van een hem tegemoet komende luxe auto nabij boerde rij van Haaster had de bestuurder het on geluk naast den weg te raken, met gevolg, dat de auto kantelde en met lading en al in een greppel terecht kwam. Met behulp van een passeerende vrachtauto werd de auto op den weg geholpen. Voor den heer L. is zulks een groote schadepost, daar een groote partij onbruikbaar geworden was. TOONTJE VAN TEUTEN, DE MILLIONAIR. 135. „Wacht eens hondje", zei Toontje, „jou zal ik eens helpen en stilletjes bemachtigde hij het uiteinde van de sliert worstjes en gaf dit aan het straathondje. De hond die heel ergen honger had, begon natuurlijk gulzig te eten. 136. Het hondje dat zooveel lekker eten niet gewend was, werd bijna doi van vreugde en het draaide als bezeten in het rond, waarbij Toontje geheel in de vette worstjes werd gewikkeld. Hij kon zich zelfs niet meer bevrijdon en een meneer die kwam toeloopen moest hem helpen.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10