ZATERDAG 25 JULI 1936 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 HET SCHAAKSPEL Alle correspondentie, deze rubriek be treffende, gelieve men te zenden aan den redacteur dezer rubriek, W. H. van der Nat, Witte Rozenstraat 40a, Leiden. HET MEESTERTOURNOOI TE ZANDVOORT. De eerste ronde! Wanneer U dit leest, zijn er reeds vijf a zes ronden gespeeld en is er ongetwijfeld teekening gekomen in den wedstrijd. Bij het begin van de eerste ronde kunnen we slechts op de namen afgaan en naar gelang de meer of mindere beroemd heid geven we den spelers meer of minder kansen. Maar waar zooals hier, zoovele „Grooten" zijn, allen tot bijzondere presta ties in staat, valt er wel heel weinig te voor spellen. Dat de wereldkampioen deelneemt, sluit nog geenszins in, dat deze ook het tournooi zal winnen. Als wereldkampioen is hij ongetwijfeld ook de sterkste speler, maar het verschil in speelsterkte met mees ters als Bogoljubow, Tartakower, Fine, Keres bijv. is niet groot genoeg om hen geen kansen te geven tegen den kampioen. In een match zou hij hen, ieder afzonder lijk, verslaan, in een tournooi hangt er zoo veel af van de resultaten zijner tegenstan ders onderling. Dr. Euwe is van plan dezen wedstrijd te winnen; of het hem gelukken zal? .Wij hopen het van ganscher harte, maar kunnen geen zekerheid geven. Bij het begin der eerste ronde is het wedstrijd- rooster nog blanco. Straks zullen de half jes, nullen en eenen worden ingevuld, die niet meer ongedaan kunnen worden ge maakt; nu heeft ieder nog een schoone lei. Zaterdag j.l. precies om 3 uur zetten de meesters zich aan de borden, deden hun eersten zet, zes klokken kwamen in bewe ging, de strijd was begonnen. Nu ze zaten, konden we, van achter de afscheiding, die een ruimte tusschen spelers en toeschou wers open houdt, de partijen volgen. Zeer begrijpelijk was de toeloop bij het bord, waaraan Euwe tegen Tartakower speelde, 'het grootste. Over de eerste zetten dacht Euwe lang, zelfs zeer lang na; voor die eerste zes zetten gebruikte hij bijna drie kwartier bedenktijd. Naar het mij voor kwam was dit niet alleen om over zijn zet ten na te denken, doch had hij ook gerui- men tijd noodig om zich te concentreeren. Het zachte praten en het geschuifel van voeten der omstanders hinderde hem merk baar. Met aandrang moest de wedstrijd leiding om nog meer stilte verzoeken. Het gevolg van dit lange bedenken was dat de wereldkampioen in zeer grooten tijdnood geraakte. Door een fraaie combinatie had hij Dr. Tartakower de kwaliteit afgenomen, maar.hij had nog maar enkele minuten voor 7 of 8 zetten! Zou het vlaggetje val len, vóór Euwe deze zetten had gedaan? Dit zou onherroepelijk verlies voor hem beteekenen. In een verslag over den wed strijd om het kampioenschap van Leiden schreef een verslaggever in dit blad over de partij Van VeenDemmendal, waarin eerstgenoemde de partij had opgeëischt we gens tijdsoverschrijding.en noemde dit on sportief. Met nadruk verklaar ik echter dat er geen sprake is van onsportiviteit, wan neer men een partij als gewonnen op- eischt bij tijdsoverschrijding. Integendeel men is er krachtens de wedstrijdbepa lingen toe verplicht! Dicht opeengepakt stonden wij allen dan ook voor Euwe's bord, loerden naar de klok, waarop de wijzer angstig dicht de XII was genaderd; sommigen werd de spanning te machtig en zij wandelden, zenuwachtiger nog dan de spelers zelf, de zaal wat rond, om toch weer direct terug te keeren, te kijken hoeveel zetten er nog aan de ver plichte serie ontbraken! Nog drie, nog twee, er was bijna geen licht meer te zien tusschen het wijzerpuntje en de XH. Men rekte zich op de teenen, keek elkaar angstig aan, toch glimlachend om eigen spanning te verbergen. Zou onze Euwe, onze schakertrots zijn eerste partij verliezen, niet door spel, want hij stond veel beter, maar door die enerveerend doortikkende klok? Nog één zet! Dan ineens doet Euwe bliksem snel den laatsten zet, nog is de tijd niet om; „■hij heeft het gehaald" vertellen we el kaar opgelucht. Euwe zelf wandelt nu even van zijn bord weg. Ook hem heeft het wel aangepakt, maar dat is gauw over. Het spannendste moment van de eerste ronde is voorbij. Later, in de avondzitting, is deze partij remise geworden. Intusschen zijn ook de andere borden het aanschouwen wel waard. Daar speelt de zeer jonge Estlander Paul Kéres tegen Prof. Becker. Langzaam en zeker, zonder emo- tioneele oogenblikken komt Kéres beter te staan, wint een pion, later nog een, het pleit is beslecht, Kéres wint. Aan de andere zijde de andere jonge meester Fine, kampioen van Amerika, die rustig, als las hij een interresant boek ach ter 't bord zit en zijn tegenstander, den eens zoo grooten Maroczy, geen kans geeft. Nog voor de pauze moet de oude meester de meerderheid van de jeugd erkennen. Twee van de oudere garde, Grünfeld en Spielmann spelen een diepzinnig spel, doen eikaars voordeeltjes weer te niet, besluiten tenslotte zeer vredelievend tot remise. De geweldige Bogoljubow, geweldig wat speelstekte zoowel als omvang betreft, heeft geen gevaren te doorstaan van Prins. Hij wint pionnen, is er eindelijk zelfs drie voor. Na iederen zet verheft hij zich van zijn stoel, wandelt breed en langzaam langs de andere borden, komt pas terug, wanneer Prins reeds gezet heeft en vaak eveneens weggeloopen is, zoodat soms het bord ver laten ligt, en alleen de klok tikt, de leege stoelen wachten. Goedmoedig komt de Rus terug, neemt plaats, denkt, doet zijn zet, staat op, wandelt. Pas wanneer om 7 uur de partij moet worden afgebroken en Prins, tegen aller verwachting de voor hem vol komen hopelooze partij niet opgeeft, is het of Bogoljubow wat verstoord is hierover. Tenminste, dikke rimpels op 't voorhoofd, als een onweerswolk buigt hij zich over de stukken om een zet te vinden, die snel moet beslissen. Zoo verdiept is hij thans in de stelling, dat hij verwonderd vraagt wat hij moet doen bij dit afbreken, alsof hij nog nooit een wedstrijd had meegemaakt! Spannend was ook het duel tusschen den nieuwen kampioen van Nederland, Landau en van Doesburgh. De onverstoorbare, laco nieke van Doesburgh speelde in het begin a tempo. Toen Landau drie kwartier be denktijd had gebruikt wees de klok van zijn tegenstander nauwelijks twee minuten aan. Dit zeer snelle zetten maakt Landau zicht baar nerveus. Hij komt gedrukt te staan, er dreigt hem stuk verlies. Hij geraakt in tijdnood, maar.begint een scherpe aan val; een onnauwkeurige zet van den te rus tige van Doesburgh en onmiddellijk volgt het doodende antwoord van Landau, die nu rustig wacht en af en toe eens kijkt naar zijn partner. Deze zoekt, pijnigt zich de her sens naar een uitweg, minuten verstrijken, een kwartier, twintig minuten, en onver stoorbaar blijft Landau wachten. Er is geen uitweg. Dan legt v. Doesburgh zijn koning om; verslagen is de zenuwlooze. koel bere kenende door den uiterst nerveuze vinding rijke! Voor de zooveelste maal is het bewijs geleverd, dat men er met koele wetenschap alleen in 't schaken niet komt. Het slot van deze partij was als volgt: INTERNATIONAAL SCHAAKTORNOOl TE ZANDVOORT De stand na de 5e ronde is: A BCDE FG H Zwart (v. Doesburgh) had het duel op den damevleugel, voortgekomen uit een aangenomen dame-gambiet, gewonnen en j een sterke vrijpion (b4) overgehouden. Wit I (Laudau) ging tot een scherpen tegenaan- val op den koningsvleugel over, plaatste zijn toren van c7 terug op c4, dreigende deze naar f4 te brengen. In dit eene oogen- blik van te groote zelfverzekerdheid meen de zwart genoeg te hebben aan Kf8g8. Dan, snel, als antwoord op dezen foutzet (Le7f6 was 't eenige al zou dit pion b4 hebben verloren!) volgde Tc4f4. En lan gen tijd duurde het eer zwart de zoo ineens hopelooze strijd opgaf. Op Df7g6 volgde nog Tf4g4; dan als een reflex deed zwart nog Dg6c2 en Laudau maakte een eind aan alles door Tg4xg7f en mat in een of twee zetten. In de partij Fine tegen Maroczy kwam het na wits 23sten zet )f2f3) tot den vol genden stand. Maroczy i i t H H ""p up m -li ABCDEFGH Fine. Maroczy speelde nu 23. Pd6c4 in de meening dat het eindspel voor zwart wel remise te houden zou zijn. De jonge Amerikaan had verder gezien en wikkelde eenvoudig af: 24. Le2xc4, Ld5xc4; 25. Pe5x c4, b5xc4; 26. Tdl—cl, Ta8—b8; 27. Tfl—f2, Tb8b4; 28. a2—a3, Tb4—a4; 29. Tel—c3, Tf8d8; 30. Tf2—c2, Td8-^15 (op Td8—d3 volgt Kgl—f2); 31. f3—f4, e6—e5; 32. Tc3xc4, Ta4xc4; 33. Tc2xc4, e5xf4; 34. e3xf4, h6x95; 35. h4xg5, Td8—d2; 36. Tc4xc5, Td2x b2; 37. Tc5—c8f, Kg8—h7; 38. Tc8—f8, Tb2b7; 39. Kglf2 en zwart geeft op. Zonder dat zwart hier iets aan kan doen zal de witte koning naar c6 marcheeren en dan verovert wit pion f7 of a7. Tot zoover onze indrukken van de eerste ronde van het Zandvoortsche tournooi. Oplossingen der Partijstellingen. A 8: 1Thlf; 2. Phl:—Lh2f; 3. Kh2:Th8t; 4. Kg3—Pf5f; 5. Kg4—Tf4 mat. B 8: 1. Te3De8:; 2. Df6:—De7; 3. Dg7:f Dg7:; 4. f6 en wint. Probleem v. Woelderen: Dd7h7. Probleem van S. Loyd. Deelnemers: Euwe Grünfeld Fine Landau to CC Prins PC to X3 O Maroczy p 1 "SL. CC Tartakower Becker Punten Keres 4 t k 0 Va 0 1 1 2Va 1 1 V2 Va Va 3 V, Grünfeld V2 0 m Va Va fa 2 Fine 1 1 Va 1 Landau l 4 0 1 0 Va 0 l'/a Bogoljubov 4 1 V2 V2 1 Va 3Va Prins 4 4 4 4 4 4 0 0 V2 0 Va 1 Van Doesburgh 0 Va 1 Vs 0 2 Maroczy ,444. 0 1 Va V2 Va 2 Va Spielmann .44, Va V2 V2 0 1 21/, Tartakower 4 4 Va Va 0 1 Va m 21/, Becker .4,4.. 0 Va Va V2 1 »l. Wit: Kb5, Df3, Tf4f Tg3. Zwart: Khl, Dg2, Tg5, pionnen: f5, h3, h2. Wit geeft mat in twee zetten. FINE NEEMT DE LEIDING Prins verliest van Spielmann Gistermiddag zijn de afgebroken partijen voortgezet. De Amerikaan Fine won van Keres en heeft nu de leiding met een half punt voorsprong op Euwe en Bogoljubov. Prins verloor van Spielmann. Fine benutte tegen Keres zijn kansen op voortreffelijke wijze. Terwijl hij met zijn vrijen a-pion oprukte, deed Keres dat met zijn vrijen h-pion, echter met dit ver schil, dat de Amerikaan door telkens mat te dreigen, tempi won. Toen de pion tot dame dreigde te promoveeren gaf Keres op PrinsS pielmann. In de partij PrinsSpielmann kwam weinig schot. In een dame-eindspel waar in Prins een pion meer had, maar Spiel mann reeds een pion op de tweede lijn had, bracht Spielmann zijn koning naar den dame-vleugel, welke de juiste taktiek was. Prins zag dit ook wel in en gaf na 67 zet ten op. Vandaag speelt onze wereldkampioen dr. Euwe tegen onzen Nederlandschen kampioen Landau. De afgebroken stand van de partij Ke resFine luidde: Keres (wit) Kgl, Tel, Le5, pion h4, Fine (zwart): Kf7, Tf3, Lh3, pionnen g3 en a6. De afgegeven zet van Fine was a6a5. 56. Kgl—hl, a5a4; 57 Le5—d4, a4—a3; 58. Tel—c2, Tf3b3; 59. h4—h5, Tb3—blf; 60. Ld4gl, Tblb2; 61. Tc2—c7t, Kf7— e6, 62. Lgld4, Tb2—bf; 63. Ld4—gl, a3a2. Wit geeft op. De remise FineEuwe. Hieronder laten wij nog een fraaie par tij, gespeeld in de vijfde ronde, geanaly seerd volgen. Wit: Fine; Zwart: dr. M. Euwe. 1. d2d4, d7—d5; 2. c2—c4; c7—c6; 3. Pbl—c3, Als sterker geldt Pglf3. 3d5xc4; 4. a2—a4, Deze zet hoort niet in het systeem. De Amerikaan schijnt niet voldoende op de hoogte te zijn van deze variant en wordt verrast door eenige krachtige tegenzetten. 4e7e5. Dit is de weerlegging; wit komt in het nadeel. 5. d4xe5, Dd8xdlf; 6. Kelxdl, Indien het paard terugneemt, kan zwart zijn gambietpion behouden en met zijn pionnenmeerderheid oprukken. 6Pb8c6. Zwart maakt een goed gebruik van de zwakte op b4. 7. e2e3, Lc8—e6; 8. Pgl—f3, 0—0—Of 9. Lel—d2, Pg8—h6. Gewoonlijk zijn dergelijke paardzetten aan de rand niet aanbevelenswaardig, maar hier staan zij bij uitzondering zeer gun stig. 10. Kdl—el, Pc6—b4; 11. Tal—cl, Pb4— d3t; 12. Lflxd3, Td8xd3. Zwart heeft behalve zijn voordeel van de twee loopers ook nog het vrijere spel. Het is opvallend hoe de wereldkampioen wit overspeeld heeft. 13. h2h3, Lf8e7; 14. Pf3—d4, Th8— d8; 15. Pd4xe6, f7xe6. Zwart staat het voordeel van zijn twee loopers af om hiervoor op de d-lijn te drukken. 16. Tel—c2, Ph6—f7; 17. f2—f4,g7—g5; 18. Kei—e2, g5xf4; 19. e3xf4, Td3—g3; 20. Pc3e4, Tg3xg2f; 21. Ke2—f3, Td8—g8. De strijd heeft zich nu op de g-lijn ver plaatst. 22. Tc2xc4, Pf7—h6; 23. Tc4—cl, Ph6— f5; 24. Ld2c3, Le7—c5; 25 Pe4—g5, Tg2 f2f; 26. Kf3e4; Pf5—g3f; 27. Ke4—d3, Pg3xhl. Nu zwart de kwaliteit verovert, is de winst slechts een kwestie van tijd. 28. Tclxhl, Tf2xf4; 29. Pg5xe6, Tg8— g3f; 30. Kd3—c2, Tf4—f2f? In grooten tijdnood overziet Euwe, dat na de volgende Koningszet Lc3el dreigt. In plaats van de tekstzet won Tf4c4 een voudig. Het is jammer, dat Euwe in deze zoo goed opgezette partij door een blunder zijn winst uit handen geeft. 31. Kc2bl, Lc5e7; 32. Lc3—el, Tg3— g2; 33. Lelxf2, Tgxf2; 34. Pe6—d6, c6— c5; 35. Pb5c3, Kc&—d7; 37. Pc3—d5, Dit was de afgegeven zet. Euwe heeft nog steeds de betere kansen. 37Le7d8; 38. Thl—cl, Tf2—f3; 39. Tclxc5, Tf3xh340. e5—e6f; Kd7—d6. Natuurlijk niet Kxe6, wegens Pf4f, Kd6, Td5f en wit wint een stuk. 41. Tc5c8. Kd6xd5; 42. Tc8xd8f, Kd6x e6; 43. Td8—b8, Th3—d3; 44. Tb8xb7, Td 3—d7; 45. Tb7—b8, Ke6—f5; 46. Kbl—c2, waterpolo De Zijl m—Zian VI (2—3) Gisteravond speelden in de zweminrich ting „De Zijl" De Zijl Hl tegen Zian VI voor de competitie van den Kring den Haag. De. ruststand was 20; eindstand 2—3. Nederlaagwedstrijden De Zijl I A.Z.C. I (Alphen) De traditie getrouw organiseert de Zwem- en Polovereeniging De Zijl ook dit seizoen wederom nederlaagwedstrijden, waarvoor diverse mooie prijzen o.a. een be ker beschikbaar worden gesteld. Voor deel name aan deze wedstrijden zijn uitgenoo- digd de navolgende bekende vereenigingen: Maas I (Rotterdam), G.Z.C. I (Gouda), D.W.R. I en H.V.G.B. I (beide Haarlem); H.C.Z. I (Den Haag) en A.Z.C. I (Alphen), die zonder uitzondering reeds hebben toe gezegd zoo mogelijk eveneens met haar tweede zevental aan deze wedstrijden te zullen deelnemen. Maandagavond 8 uur speelt de Zijl I al hier haar eersten nederlaagwedstrijd tegen A.Z.C. I (Alphen). Beide partijen zullen volledig verschijnen. Vooraf wordt gespeeld de wedstrijd De zijl n—a.z.c. n. zwemmen De politiewedstrijden De politiewedstrijden, welke zullen plaats vinden in de zweminrichting De Zijl, zul len worden gehouden op Vrijdag 7 Aug. motorsport LEIDSCHE MOTOR TOERINGCLUB. De L. M. T. G. houdt op Zondag 2 Aug. as. en knobelrit waaraan fraaie prijzen zijn verbonden. De stért heeft plaats vanaf het Club lokaal der L. M. T. C., Mandenmakerssteeg 7 te Leiden, des morgens om 11 ur. Alle motorvoertuigen kunnen er aan deelnemen en worden ingedeeld in 2 klas sen: A-klasse: Motorvoertuigen op 2 wielen. B-klasse: Alle soorten motorvoertuigen op meer dan 2 wielen. De rijtijd is vastgesteld van 11 uur v.mè tot 2 uur n.m. en de onderlinge afstanden kunnen zeer gemakkelijk in dezen tijd af- getoerd worden; de te nemen route is vrij naar keuze. De afstanden loopen van Leiden en/of van Sassenheim, Katwijk aan Zee, den Deyl Alphen aan den Rijn en Stompwijk. De adressen hiervoor zijn als volgt: Leiden: Clublokaal der L. M. T. C., Café Hoppenbrouwer. Sassenheim: Café Crama, aan den Straat weg. Katwijk aan Zee: Caré De Zwaan, Bou levard, hoek Voorstraat. Den Deyl: Café Willem Bakker, aan de Straatweg. Stompwijk: Café Het Blessepaard, a. d. driesprong. Alphen aan den Rijn: Salonwagen van Piet v. d. Werf, a. d. Straatweg. De zes vlakken van de knobelsteenen vermelden de plaatsen. De zich na de worp aan de bovenzijde bevindende plaats geeft de plaats aan waarheen de deelnemer zich moet begeven, dit wordt door den contro leur aangeteekend. In totaal knobelt elke deelnemer 6 keer, eenmaal aan den start en nog vijf maal op de verschillende plaat sen, waarheen hij zich moet begeven. Om 2 uur worden de controleposten opgehe ven. De eindcontrole (clublokaal) is ge opend tot 2.30 uur, bij melding na 2.30 uur volgt disqualificatie. wandelsport DE VTERDAAGSCHE DE LAATSTE DAG Hartelijke ontvangst te Nijmegen De Vierdaagsche is weer ten einde. Cuyk was gisteren het middelpunt van den vier den dag. De pontonniers uit Dordrecht had den een brug geslagen om de tippelaars te laten passeeren. Bij de terugkomst in Nijmegen werden ze met gejuich en bloemen ontvangen. Het aantal uitgevallenen, dat met het einde in het zicht den laatsten dag niet meer kan uitrukken, is tien. De uittocht ging gisteren naar Grave. Bij het klooster „Alverna" in Wychen slaan de 30 kilometerloopers af naar Heumen om van daar op den grooten weg MookNij megen te belanden. De vijf en vijftig en vijf en veertig kilome ters marcheeren over de brug bij Grave en trokken in verschillende richtingen Bra bant in om tenslotte allen weer te belan den in het middelpunt van den vierden dag: Cuyk. In Cuyk was door de pontonniers uit Dordrecht een brug over de Maas geslagen, die van 101 de vierdagen loopers liet pas seeren. Heel Cuyk en omstreken waren uitge- loopen om de deelnemers op den laatsten thuismarsch te aanschouwen. De overwinningsroes begon al bij het binnenrukken van Cuyk waar vele autori teiten weer tezamen kwamen om den blij den intocht wederom te zien. Hieronder bevonden zich o.a. vice-admi- raal b.d. J. de Graeff, oud chef van den marinestaf, Schout bij nacht T. K. Kruys, commandant der Marine, Schout bij nacht J. T. Fürstner, chef van den marinestaf, de majoor van den generalen staf G. L. M. v. Weel, mr. S. baron van Heemstra, com missaris der Koningin in Gelderland, J. A. H. Steinweg, burgemeester van Nijmegen en vele anderen. Van Cuyk ging het over den grooten weg aar Nijmegen. In Nijmegen stond een groote menigte te wachten en de binnen- trekkenden werden met bloemen ontvan gen. Op het Molenveld had daarna de uitrei king der belooningen plaats. OLYMP. SPELEN DE OLYMPISCHE FAKKELESTAFETTE. Het Olympische vuur passeert den Olympus. Het Olympisch vuur ging gisteravond uit Kozeni via Veria naar Saloniki. Het pas seerde daarbij den heiligen berg der go den, den Olympus en vervolgde zijn tocht over den 1900 meter hoogen Wermionpas. Urenver in dén omtrek is daar huis noch hof te bekennen en de loopers moesten door zwarte bosschen en langs gapende af gronden. Bovendien woedde er een ont zettend noodweer. De bliksem verlichtte het woeste landschap in helblauwe stra len en de donder werd door de bergwan den duizendvoudig weerkaatst. De regen gutste langs de wegen en de kalme berg stroompjes veranderden in evenzoovele woeste bruisende stroomen. Toch gingen de loopers huns weegs en gistermiddag pre cies twaalf uur bereikte de Olympische fakkellooper de grens van Saloniki. De burgemeester had verzocht de winkels te sluiten terwijl in de hoofdstraat een triomphboog was opgericht. Athleten uit Soliniki vormden een eere-begeleiding naar het plein voor het Hagia Sophia waar een altaar was opgericht. Met het Olym pisch vuur ontstak burgemeester Manos het vuur op het altaar, waarna onder het spelen van plechtige muziek de Olympi sche en de Grieksche vlag werden gehe- schen. Na verschillende redevoeringen volgde toen een feestelijke optocht van jonge meisjes in antieke Grieksche en Ma cedonische gewaden, waarna de volgende looper zijn fakkel aan het altaarvuur ont stak, de boodschap van baron de Couber- tin en den olijftak overnam en zijn tocht met het Olympisch vuur vervolgde. ELEANOR HOLM BETUIGT HAAR SPIJT De Amerikaansche zwemster Eleanor Holm, die wegen wangedrag tijdens den overtocht van Amerika naar Europa als lid van de Amerikaansche zwemploeg was geschorst, is door deze uitspraak zóódanig ontsteld, dat zij berouwvol heeft beloofd zioh in den vervolge niet meer op een der gelijke wijze te gedragen. Hierop heeft de geheele Amerikaansche zwemploeg een verzoek tot de leiding van de Amerikaan sche Olympische ploeg gericht om Eleanor Holm-Jarrett toch in Berlijn te laten zwemmen. DE AANKOMST DER AMERIKANEN. Met vijftien groote autobussen trokken de Amerikanen na de ontvangst ten stad- huize te Berlijn over de Via Triumphalis naar het Olympische Dorp. Na een kort welkomstwoord van den Commandant van het Olympische Dorp, Freiherr van Sund zu Gilsa werd onder de tonen van het Amerikaansche volkslied de „Stars and Stripes" gehesohen. Hierna werd de ploeg naar het „Saksische Kwar tier" geleid, waar de Amerikanen, die de sterkste vertegenwoordiging hebben, niet minder dan 14 woningen betrokken. -J— oi?S 'frotfflffë y. JX v.omen doof ^sre/^en

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 14