Oplossing Herkenningswedstrijd VRIJDAG 24 JULI 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 1. S- P. Wielinga, Nieuwe Rijn 28. Dansacademie. 2. Marinus Brinks. Steenstraat 59. Reisartikelen. 3. G. P. Bergers. Doezastraat 23. Slagerij. 4. Stofzuigerhuis, Haarlemmerstraat 231, Stofzuigers. 5. Jo van Eijken. Mare 118, Heerenmode. 6. J. W. Dirkse Dzn.. Haarl.straat 75. Choc, en Fruithandel. 7. Fa. E. Vocking. Zeemanlaan 51, Sanitaire installaties. 8. Evert Castelein, Langebrug 6a, Dansschool. 9. Joh. de Geest, Steenstraat 18. Slagerij. 10. Het Nieuwe Modehuis, Haarl.straat 122, Dameshoeden. 11. J. Kukler en Zonen, v. d. Werffstraat 34. Schoonmaakbedrijf. 12. L. van Dam. Haarlemmerstraat 190, Zuivelhandel. 13. Fa. Meijkamp, Vrouwensteeg 7, Sportartikelen. 14. Fa. K. T. Caron. Haagweg 15. Brandstoffenhandel. 15. S. A. van Leeuwen, Heerenstraat 5, Verhuizingen. 16. Willy Kanbier, Haarlstraat 52, Meubelen, enz. 17. L. van Vliet, Haarlemmerstraat 263, Fotogr. atelier. 18. Jan Westen, Breestraat 147, Heerenmodes. 19. Zandvliet's Boekhandel. Haarl.straat 117, Boekhandel. 20. W. F. van Wijk. Hoogewoerd 87. Dansschool. 21. J. P. van Berge Henegouwen, Aalmarkt 12. Electro technisch bureau. 22. C. J. de Jongh. Haarlemmerstraat 199, Speelgoederen, huish. artikelen. 23. W. Tijssen, Hooge Rijndijk 104, Rijwielhandel. 24. Jan van Hartevelt, Haarl.straat 210, Heerenmodes. 25. Gebr. Dullaart. Narmstraat 3. Glas in lood, slijperij. 26. M. Brinks, Turfmarkt 11, Juwelier. 27. P. Corba, Mare 96, Banketbakkerij. 28. Mag. „de Gunst", Haarl.straat 79, Kleedingmagazijn. 29. G. J. van Kamp, Korevaarstraat 1, Verkade's artikelen. 30. Fa. S. Vies, Haarl.straat 163, Heerenkleedingmagazijn. 31. „Lectura", van 't Hoffstraat 26, Leesbibliotheek. 32. J. du Pon Jr., Breestraat 89, Juwelier. 33. G. C. Hacke. Hoogewoerd 21. Damesmode-artikelen. 34. J. van der Stok, Breestraat 155, Luxe artikelen enz. 35. L. van Geelen, Haarl.straat 55. Gramophoons. 36. O. Baijer. Steenstraat 21, Pedicure-inrichting. 37. Fa. Meijers, Haarl.straat 96102, Bedden, Manufacturen. 38. Fa. BriejerBleijs, Noordeinde 24, Drogisterij. 39. Ned. Chauffeursschool, Langebrug 99, Auto-verhuur enz. 40. Lichtfabrieken, Hooigracht, Toonkamer. 41. Maison Nelly, Breestraat 171a, Dameskapper. 42. P. de Wekker, Heerenstraat 146, Administratiebureau. 43. Joop Pollmann, Hoogstraat 4, Glas. porcelein, aardewerk. 44. A. de Wit, Oude Vest 111, Rijwielhandel. 45. Frans Straatsburg. Haarlemmerstraat 42. Garage. 46. Fa. Warnecke, Stationsweg 4. Kousen en Sokkenhuis. 47. J. Welling v.h. Martens, N. Rijn 58, Manufacturen. 48. D. Schilp, Haarl.straat 182, Lederwaren. 49. J. Petersen, Janvossensteeg 10—12, Rijwielhandel. 50. Fa. Warnecke, Stationsweg 6b, Heerenmodemagazijn. 51. M. A. M. van Noort, Doezastraat 1921,. Banketbakkerij. 52. P. P. J. van Remundt. Zijlsingel 2. Wasscherij „Nooit Gedacht". 53. Joh. H. Nijhuis Jzn., Mare 52, Massage. 54. Fa. J. P. A. v. Cleef. Haarlstraat 202, Gas en Electr. installaties. 55. N. A. van Wijk, Haarl.straat 161, Lederhandel Sportartikelen. 56. Max Garage, Pelikaanstraat 1315, Luxe Autoverhuur. 57. ..De Adelaar", Aalmarkt 18, Schoenreperatie-inrichting. 58. W. J. Outshoorn, Oude Singel 216, Fijnhouthandel. 59. „Lotisico", Oude Singel 142, Lotenkantoor. 60. J. Vrijenhoek, Haarl.straat 119, Drogisterij. 61. Het Blauwe Huis, Haarl.straat 203, Gemaakte goederen. 62. Simons, Haarl.straat 111, Bedden, dekens en tapijten. 63. ..De Kleine Winst", Haarl.straat 51, Bedden en tapijten. 64. Fa. Smit, Mare 67, Bedden en tapijten. 65. Fa. Wannèe, Botermarkt 17, Heerenmodes. 66. D. M. van Ewijk. Breestraat 173, Woninginrichting. Meubelen. 67. D. Ladan, Molensteeg 27 (Cobetstraat), Markiezenfabriek. 68. Magazijn 't Hoekje, Breestraat 120, Kampeerartikelen, ijzerwaren. 69. P. J. Maartense, Hoogstraat 6, Juwelier. 70. H. M. Pierrot, Maarsmanssteeg 14, Luxe artikelen. i 71. Albert B. Timmerman, Breestraat 90, Heerenmodes. 72. S. A. van Leeuwen, Zoeterw. weg 68. Verhuizingen-transporten. 73. Coöp. „Eendracht", Korevaarstraat 13, Broodbakkerij. 74. P. Verstraaten, Rijn en Schiekade 121b, Aannemer. 75. M. de Vries. Haarl.straat 149, Heerenconfectie. 76. D. Pander, Breestraat 4, Fotograaf. 77. Cycle Import. Haarl.straat 245, Ijzerwaren. 78. B. de Koning, Haarl.str. h. Donkersteeg, Manufacturen enz. 79. A. v. d. Pol, Zeemanlaan 39, Ijzerwaren. 80. Eltax, Hooge Rijndijk, Stadsdienst. 81. Fa. Westdorp en Co.. Morschstraat 41, Naaimachines. 82. Het Klaverblad, Hoogewoerd 15, Koffie en Theehandel. 83. A. G. Epskamp, Noordeinde 23, Banketbakkerij. 84. Riek Zeventer, Turfmarkt h. Haarl.straat. Dames Kapsalon. 85. W. Roodenburg, Korevaarstraat, Comestibles. 86. Eltax, Standplaats Zuiderkwartier, Taxibedrijf. 87. A. Klaassens, Breestraat 114b, Heerenmode-artikelen. 88. L. Auto Boxen Garage, v. Oldenbarneveldstr. 37, Autoverhuur. 89. Willem F. Kanbier, Haarl.straat 165—158, Meubelen. 90. Jac. Pet. Janvossensteeg 30, Slagerij. 91. C. F. Meerpoel, Breestraat 171, Naaimachinehandel. 92. Jan v. d. Bijl, Breestraat 33, Banketbakkerij. 93. S. A. Broerse, Haarlemmerstraat 68. Drogisterij. 94. Wifrana, Breestraat 107, Sportartikelen. 95. Hasselman en Pander, Breestraat 146, Meubelen en Karpetten. 96. Joh. Geijtenbeek, Breestraat 79. Fotohandel. 97. C. Th. Breebaart, Mare 92, Stoffen, ondergoederen. 98. E. R. Beulink, Mare 4044, Banketbakkerij. 99. Coöp. „Eendracht", Prinsenstraat 55, Kruidenierswaren. 100. Firma Wendt, Doezastraat 18, Brandstoffen. 101. Quicker than Quick, Haarl.straat 215, Ververij. 102. Het Leidsche Kaashuis, de Kempenaerstr. 71, Oegstgeest. Geld. waren. 103 „De Harmonie", Breestraat 16, Cafè-restaurant. 104. Fa. L. Dekker, Steenstraat 57, Tabak en sigaren. 105. Gebr. Harland, Maresingel 11, Passagiersdienst LeidenAmsterdam. 106. M. Blitz, Haarl.straat 163a, Ijzerwaren. 107. G. F. Vogelsang. Haarl.straat 70. Behangselpapieren. 108. Van Dijk, Noordeinde 4347. Glas en aardewerk. 109. P. J. v. d. Zanden, Breestraat 77, Schoen en laarzenmagazijn. 110. G. Wolfslag, Langebrug 54, Vulpenkliniek. 111. „De Vooruitgang", Haarl.straat 192, Schoen en laarzenmagazijn. 112. Fa. Vroom en Dreesmann, Maarsmanssteeg. Manufacturen enz. 113. Fa. Peltenburg van 1793, Breestraat 109, Pianohandel. 114. Joh. de Geest. Steenstraat 18. Slagerij. 115. H. Heestermans. Steenstraat 24, Sigaren en tabak. 116. F. Pieck, Haarlemmerstraat 228, Manufacturen. GEMEENTEPOLITIEK NAAR KATHOLIEK-STAATKUNDIGE BEGINSELEN Artikel 51 der Gemeentewet zegt: „De leden van den (gemeenteraad1) stemmen zonder last van of ruggespraak met hen, die benoemen". Met andere woorden, een raadslid heeft geen opdracht van wie dan ook te aan vaarden hij is, hij moet zijn, onafhanke lijk; hij handelt en stemt naar eigen over tuiging. Het zou wat, smaalt men. Het raadslid is toch partijman en als zoodanig heeft hij partijbelangen te behartigen en komt het algemeen belang slechts op de twee de plaats! Wat is daarvan? Men zal 't een raadslid toch wel niet kwalijk nemen indien hij een man van be ginsel is. Men bekent zich tot een bepaal de levens- en wereldbeschouwing te leven en komt volgens eerlijke overtuiging voor zijn beginselen uit. En of men nu lid is van een politieke partij of niet, ook in de po litiek komt de levens- en wereldbeschou wing, welke men als de ware heeft leeren kennen, tot uiting. Neutraliteit bestaat niet, kan niet bestaan; een man van karakter is niet neutraal. Men kan en moet b.v. van den voorzitter der raadsvergadering eischen dat hij de vergadering onpartijdig leidt, maar men mag niet van hem vragen, dat hij burgemeester geworden, zijn beginse len aan den kapstok hangt. Beteekent het genoemd artikel 51 der Gemeentewet, dat een raadslid niet tot een partij mag behooren, of dat er geen band mag bestaan tusschen het raadslid en zijn partij? Er moet een band bestaan tusschen kie zers en gekozenen, dat kan niet anders. „Het ware zegt Oppenheim in zijn com mentaar op de Gemeentewet, deel I, bladz. 255 ook onbegonnen werk dit te verbie den. Zelfs als door de kiezers van den candidaat algeheele adhaesie wordt ver langd aan de staatkundige geloofsbelijde nis, die zij aankleven, eischen zij niets on wettigs. De onafhankelijkheid van den vertegenwoordiger is een groote zaak. Maar vertegenwoordiging overeenkomstig de in zichten van het kiezersvolk is niet van minder belang. Op het punt van beginse len hebben de kiezers het recht de alge heele onderworpenheid van den gekozene te vragen. Maar het oordeel en de stem over de te behandelen aangelegenheden blijft aan hem, aan hem onverkort. Hij stemt naar eigen vrije overtuiging." Wat willen degenen, die geen echte staatkundige partijen willen (wij hebben het hier niet over belangengroepjes)? Zij zouden art. 51 der Gemeentewet aldus moeten lezen: „Het is den raadsleden verboden er staat kundige beginselen op na te houden of volgens vaste beginselen voor h"un mee ning uit te komen!" Dan krijgt men echter niet meer een raadsvergadering, maar een marionetten theater, zooals de Duitsche Rijksdag er een is. De onafhankelijkheid van het raadslid beteekent dus niet, dat hij kan doen en laten wat hij wil. Hij mag, hij behoort partijman te zijn, en daarmede stelt hij niet, zooals men smalend beweert het algemeen belang achter bij het partij belang, maar daarmede dient hij het alge meen belang, zooals het volgens zijn eer lijke overtuiging gediend behoort te wor den. Hq huldigt bepaalde beginselen, an deren hebben dezelfde levensbeginselen; wat ligt nu meer voor de hand, dan dat men gezamenlijk en georganiseerd1 strijdt voor toepassing dier beginselen, ook in het staatkundig leven; wat ligt m.a.w. meer voor de hand, dan dat men een par tij vormt? Het raadslid is gebonden aan de begin selen zijner partij en in dien zin moet hij partij-politiek voeren. Of houden degenen, die zich niet tot een partij bekennen, of die geen partij (behalve de hunne natuur lijk) willen er geen beginselen op na? Dan moeten ze thuis blijven. Teneinde de band met de partij te ver sterken, teneinde een degelijke, principi- eele politiek te doen voeren ten bate van het welzijn der gemeente, teneinde de des kundigheid onzer raadsleden op te voeren, heeft de R.K. Staatspartij reeds een aan tal jaren geleden instellingen in het leven geroepen of bevorderd, waarop wij hier nog eens de aandacht willen vestigen. 1. De raadsleden, die lid zijn van de R.K. Staatspartij, kunnen op het gebied van gemeenterecht en gemeentepolitiek vragen stellen aan het Centraal Advies bureau voor Gemeentepolitiek der R.K. Staatspartij, gevestigd in het Dr. Schaep- manhuis, Mauritskade 25, 's Gravenhage, welke vragen kosteloos worden beant woord; 2. Er bestaan verschillende gewestelijke vereenigingen van R.K. Raadsleden, welke vereenigingen tesamen vormen de lande lijke Federatie van vreenigingen van R.K. Gemeenteraadsleden in Nederland. Drin gend wordt aangeraden lid te worden van een gewestelijke vereeniging. 3. De Federatie heeft uit het maandblad „De Gemeenteraad'", waarin voortdurend verschillende kwesties van gemeenterecht en gemeentepolitiek worden besproken. De nieuwe jaargang begint in September a.s. Onze raadsleden, die reeds abonné zijn, willen het blad niet meer missen, omdat het hun bij de uitoefening van hun raads lidmaatschap zulke groote diensten be wijst. 4. Er bestaat een Leidraad voor R.K. Ge meenteraadsleden, leden der R.K. Staats partij (Het Gemeenteprogram). Hierin wordt in een achttiental hoofdstukken na genoeg elk onderwerp van gemeente-poli tiek genoemd. Voor nadere inlichtingen wende men zich tot ondergeteekende, Mr. C. CH. A. VAN HAREN. Secretaris der Federatie van R.K. Ge meenteraadsleden en leider van het Ad viesbureau der R.K. Staatspartij, Dr. Schaepmanhuis, Mauritskade 25, 's Gra venhage. BINNENLAND DE PLAATSELIJKE PROTECTIE Amsterdamsche commissie van advies bestrijding werkloosheid Werkloosheid te Amsterdam langzaam dalende In de gisteren gehouden vergadering van de commissie van advies inzake bestrijding van de werkloosheid, deelde de voorzitter, de wethouder S. R. de Miranda, mede, dat het in de bedoeling van het gemeentebe stuur ligt, de meer-werk-actie tegen het einde van deze maand te beëindigen. Van de tot en met den laatsten Juli 1936 verkregen resultaten zal nog een nader be richt worden gegeven. Uit de door den voorz. genoemde cijfers betreffende het aantal ingeschreven werk- loozen bleek, dat dit langzaam dalende is: einde Januari 60.319; einde Februari 59.909; einde Maart 59.833; einde April 58.848; einde Mei 57.478; einde Juni 56.950. Aan de orde kwam voorts een rapport van de contact-commissie over het rond schrijven van den minister van Binnenland- sche Zaken betreffende plaatselijke pro tectie. De commissie heeft in verband met ge noemde circulaire nagegaan, in hoeverre van plaatselijk protectionisme sprake kan zijn bij de aanbestedingen, door het college van B. en W. gehouden voor den dienst der Publieke Werken. De commissie meent, dat, wat deze aan bestedingen betreft, bij de gemeente Am sterdam geen sprake is van plaatselijk pro tectionisme, in welke vorm dan ook. De voorz. deelde mede, dat deze zaak in middels in een ander stadium is gekomen, aangezien de minister, blijkens hetgeen besproken is op een conferentie met het bestuur van de vereeniging van Neder- landsche gemeenten, slechts bezwaar blijkt te hebben tegen het uitsluiten van inschrij vingen van aannemers buiten Amsterdam. Tegen de bepaling, dat bij de uitvoering uitsluitend plaatselijke arbeidskrachten moeten worden tewerk gesteld, bestaat bij Zijne Excellentie geen bezwaar. Tengevolge hiervan is het niet noodza kelijk, dat in de te Amsterdam op dit punt gevolgde werkwijze verandering wordt ge bracht. Ook in Le i d e n zal niet veel of, naar wij meenen: niets veranderd moeten wor den na de verklaring, die de Minister nu van zijn circulaire inzake plaatselijke pro tectie heeft gegeven, Die circulaire heeft voor niets heel wat tongen in beweging gezet en heel wat inkt doen gebruiken omdat zij nu blijkt, zeer onduidelijk te zijn geweest. Iedereen laser in, dat bij het uitvoeren van werken van gemeentewege niet mocht worden voorge schreven, dat uitsluitend arbeiders uit de betrokken gemeente zelf aan het werk mochten worden gesteld. En dit ligt, naar in het bovenstaande wordt medegedeeld, niet de bedoeling van den Minister. DE TARIEVEN VAN DE LEVENS VERZEKERINGMAATSCHAPPIJEN. Een aantal groote maatschappijen past haar tarieven bij de gewijzigde omstandigheden aan. Ruim anderhalf jaar geleden hebben prac- tisch alle in Nederland werkende levensver zekeringmaatschappijen haar tarieven voor lijfrenten moeten verhoogen. De reden daarvan ligt voor de hand: de verminderde opbrengst van de beleggingen. Bij alle andere vormen van verzekering was de tegelijkertijd nog altijd voortgaande verlenging van den gemiddelden levensduur een tegenwicht, doch bij de lijfrenten doet •het gemiddeld langer leven van den ver zekerde eveneens den kostprijs stijgen. Er was dus voor het lijfrente-bedrijf alle reden tot snel handelen. Daar het geheel „omrekenen" van tarie ven een langdurigen voorbereidenden ar beid eischt, bracht dit snelle handelen mede, dat men vrijwel algemeen een voorloopige nood-oplossing aanvaardde: men verhoogde eenvoudig in de gedrukte tarieven den leef tijd met één jaar, dat wil zeggen: de lijf rente, welke men voorheen aan een 65- jarige gaf, gaf men nu eerst aan den 66- jarige. Het spreekt vanzelf, dat verschillende maatschappijen intusschen voorbereidende maatregelen troffen tot een algeheele „om rekening" van de tarieven op grondslagen, die zich geheel bij de eischen van dezen tijd aanpasten, d.w.z. die rekening hielden èn met de verminderde rentabiliteit van de be leggingen èn met de sterk verbeterde sterf- teverhoudingen in ons land. Naar wij vernemen, is thans een aantal groote maatschappijen met haar nieuwe tarieven gereed gekomen en zij zullen deze tarieven invoeren voor alle van 1 Augustus a.s. af nieuw te sluiten polissen. Wat de lijfrente-tarieven betreft, zullen deze in doorsnee zoowat op hetzelfde ni veau staan als deze na de anderhalf jaar ge leden toegepaste verhooging gebracht wer den, doch op een logischer basis, in dier voege,, dat voor de zeer jonge leeftijden het nieuwe tarief nog wat hooger wordt, voor de zeer oude leeftijden echter wat lager. Wat de kapitaal-verzekeringen betreft, zullen alle vormen, waarin het risico-ele ment domineert, iets goedkooper worden, die waarin het spaar-element den hoofdtoon voert, wat duurder. Groot zijn de verschil len inmiddels nergens. Het groote belang van deze technische tariefsherziening voor hen, die een levens verzekering zullen wenschen te sluiten, is inmiddels wèl, zoo deelde men ons van de zijde van het verzekeringsbedrijf mede, dat de typische risico-verzekering goedkooper wordt. De tijden brengen mede, dat, nu vlug sparen voor eigen behoefte voor velen steeds moeilijker wordt, naar dit soort ver zekeringen veel meer vraag is dan vroeger. Aldus kan men zeggen, dat de bakens tijdig verzet worden. „N.R.Crt." DE N.SJ8.-0 VERVAL TE ABCOUDE. Ir. Albarda stelt vragen. Het Tweede-Kamerlid Albarda heeft tot den minister van Justitie de volgende vra gen gericht: Is het den minister bekend, dat in de nacht van 17 op 18 Juli 1.1., in de nabijheid van Abcoude, eenige leden van de N.S.B. een groep weerlooze andersdenkenden heb ben overvallen, deze met gummiknuppels en ploertendooders hebben mishandeld, een der mishandelde tegenstanders in het wa ter hebben geworpen en de vrachtauto, waarvan deze zich hadden bediend, hebben beschadigd en in het water geduwd? Is het waar, dat die leden van de N.S.B. waren gekleed in de verboden uniform van de weer-afdeeling der N.S.B., welke wew- afdeeling volgens een verklaring van <fèo heer Mussert opgeheven zou zijn? Wil de minister bij het onderzoek, dat ontwijfeld naar de toedracht van deze zaak wordt ingesteld, ook doen nagaan, hoe het mogelijk is, dat een groep leden der N.S.B., die in auto's en op motorrijwielen aanruk te, in den nacht werd geformeerd en of hieruit moet worden afgeleid, dat de N.S. B. op een of meer plaatsen weercorps-af- d eel in gen gereed houdt, die in korten tijd kunnen uitrukken om geweld te plegen? Tot welke maatregelen geven de hierbo ven vermelde feiten den minister aanlei ding? TAXE-MELK. Nederlandsche zuivelcentrale, 26 Juli t/m 1 Augustus 1936: consumptiamelk regee- ringscontract, taxegedeelte 5 yK cent, even tueel verhoogd met premie of verminderd met afdracht voor de kwaliteit. Overmelk regeerings-minimumprijs 4.20 cent. Afdracht bij levering in consumptie van andere dan taxemelk 2 y3 cent. HEFFING OP BOTER. De heffing op bater en de vervoerver- gunning voor buitenlandsche boter is voor de week van 26 Juli tot en met 1 Augustus vastgesteld op vijf-en-zeventig cent per ki logram. IETS HOOGERE BOTERNOTEERING. De Leeuwarder commissie-noteering voor boter is voor de volgende acht dagen vast gesteld op 53 centen per kilo (vorige week 62 centen. Kopenhagen noteerde gisteren 2.25 Kr., dat is dus circa 7 4centen. BESTUUR ZUIVELCENTRALE VERGADERT. Woensdag is voor de derde maal ge durende zijn bestaan het uit 45 personen bestaande bestuur van de Ned. Zuivelcen trale bijeen geweest; de vorige vergadering werd een jaar en drie maanden geleden ge houden. Er is van alles en nog wat be sproken. Cijfers over het verloop der mar garine- en vetconsumptie in verband met de clandestiene bereiding door de huisvrou wen in het tweede kwartaal, konden nog niet worden verschaft door den heer Lou- wes. Zooals men weet wordt overwogen, om margarine, vetten en oliën van het zuivel los te haken. „Hbld." DE AARDBEIENCAMPAGNE. Meer aanvoer, maar minder opbrengst. Zooals reeds voorzien werd, heeft de aan voer tijdens de aardbeiencampagne in de streek Kennemerland dien van het vorige jaar verre overschreden, doch de omzet is daarentegen lager geweest. In vergelijking met de vorige campagne, is 480.767 K.G. meer aangevoerd. De om zet daalde echter van 455.139.64 tot /393.954.13, een teruggang van ƒ61.185.51. De aanvoer aan de Vereeniigde Veilingen heeft 1.810.848 K.G. bedragen, met een op brengst van ƒ261.372.14, wat neerkomt op een middenprijs van ƒ14.43 per 100 K.G. Verleden jaar waren deze cijfers: 1.569.889 K.G., 306.543.05 en een doorsneeprijs van 19.52 (in '34 19.04 en in '33 14.70). Aan de Beverwijksche Exportveiling was de aanvoer 906.193 K.G. (v.j. 766.385 K.G.), met een opbrengst van 132.581.99 148.596.59). Hier was de middenprijs 14.60 per 100 K.G. (v. j. 19.39). De totale resultaten van de jongste cam pagne zijn dus: aanvoer 2.717.041 K.G., op brengst ƒ393.954.13. DE DURE BAKOLIE. Nu de accijns op oliën en vetten is ver hoogd, is de prijs der bakolie zoo hoog ge worden, dat het vischgebruik er door ver mindert. De besturen van de LJmuider vischhan- delvereendging en van de Zeevisch-groot- handelvereeniging hebben daarom een adres gezonden aan den minister van land bouw en vissoherij, waarin op dit bezwaar wordt gewezen en den minister wordt ver zocht te willen medewerken tot verlaging van den accijns. BACON NAAR ENGELAND. Extra-invoer van 12.009 ewi. Na een informeerende bespreking met vertegenwoordigers der baconproducten, grossiers en detailverkoopers is een rege ling getroffen, volgens welke als tijdelijke maatregel een extra-hoeveelhedd bacon uit het buitenland in Engeland mag worden in gevoerd. Dit extra-kwantum bedraagt 12000 owt., waarvan de helft direct kan worden ingevoerd en de rest zal worden verdeeld over de volgende twee weken.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 6