STADS V NIEUWS VOOR ONZE ZIEKEN. VRIJDAG 24 JULI 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 KOELER. DE BILT SEINT: Matige, tijdelijk wellicht krachtige euid- Westelijke tot Westelijke wind, meest zwaar bewolkt, waarschijnlijk eenige re genbuien, iets koeler. Hoogste barometerst.: 765.3 te Danzig. Laagste barometerst.: 736.7 te Malinhead. De kern der depressie, welke gistermor gen ten Westen van Ierland was gelegen, heeft zich langzaam Noord-Oostwaarts ver plaatst en bevindt zich thans ten Westen van Schotland met barometerstanden van ongeveer 735 m.m. De depressie breidt haar invloed nog eenigszins Noord- en Noord-Oostwaarts uit; over Schotland, de Far oer en langs de Noorsche kust dalen de barometers. In den Zuidelijken sector van de depressie stijgt de luchtdruk flink, waarmede zich ook de hoogedrukking over het Zuiden van Frankrijk, de golf van Bis cay e en Spanje herstelt. Over Groot-Brit- tannië en Ierland blijft het weer nog slecht, de regenval was plaatselijk zwaar (Holyhead 23 m.m.) Krachtige wind uit Zuidelijke tot Westelijke richtingen waait over Zuid-Ierland, langs de Iersche Zee en in hte Kanaal. Ons weer blijft nog on der invloed van de depressie, waarschijn lijk zal deze weinig van plaats veranderen, doch het optreden van secundairen zal het weer een buiig karakter geven. Daar bij komt dat in de bovenlucht afkoeling te wachten is, zooals uit de Engelsche vlieg tuigwaarnemingen blijkt. Over Duitsch- land-MiddenEuropa en Oost-Frankrijk is het weer vrij goed. Sinds gisteren is daar de temperatuur 23 graden gestegen. Bo ven de Oostzee heeft zich zelfs een hooge- druk gebiedje (hoogste stand 765 m.m.) gevormd. De hoogedruk over Scandinavië, waar de temperaturen sinds gisteren ook vrij aanzienlijk gestegen zijn, is naar de Poolzee teruggetrokken. LUCHTTEMPERATUUR. 18.7 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS C. a. Van Vrijdagnamiddag 9.32 uur tot Zaterdagmorgen 4.40 uur. HOOGWATERSTAND. Te Katwijk aan Zee op Zaterdag 25 Juli, voorm. 7.34 en nam. 7.55 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl", 18 y2 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 19 gr. C. SPORT WIELRENNEN DE TOUR DE FRANCE. Duitschland en Joego-Slavië uit den strijd genomen. De leiders van den Tour de France heb ben wegens te grooten achterstand de drie resteerende Duitschers Handel, Heide en Weckerling, den eenigen Joego-slaaf Grac, den Zwitser Martin en den onafhankelij- ken toerist Bettini uit den strijd genomen, zoodat twee landen, nl. Duitschland en Joego Slavië uit het klassement zijn ver dwenen. LAWNTENNIS ZAL ALLISON NIET MEER SPELEN? De bekende Amerikaansche Davis Cup speler Willmer Allison, die ook op de ba nen te Noordwijk tijdens de laatste inter nationale kampioenschappen heeft ge speeld, is met de „Washington" in Amerika aangekomen. Hij verklaarde, dat het letsel aarj zijn rug, dat hij tijdens den wedstrijd Vereenigde Staten—Australië in de Ameri kaansche zone van het Davis-beker-tour- nooi had opgeloopen, hem waarschijnlijk ook zal verhinderen zijn titel in de Ame rikaansche kampioens-wedstrijden, welke in Augustus te Rorest Hills zullen worden verspeeld, te verdedigen. Hij acht het zelfs zeer waarschijnlijk, dat hij zijn tennisloopbaan dezen zomer nog zal beëindigen. OLYMPISCHE SPELEN ELEANOR HOLM—JARRETT UITGE SLOTEN VAN DE OLYMPISCHE ZWEMWEDSTRIJDEN. Wegens niet opvolgen van trainings voorschriften. Kort voor de aankomst te Hamburg van de „Manhattan", aan boord waarvan zich de Amerikaansche olympische ploeg be vindt, kwam het Amerikaansche olympi sche comité voor een slotzitting bijeen. Hier werd besloten de beroemde Ameri kaansche zwemster mevr. Eleanor Holm- Jarrett wegens het herhaalde malen ne- geeren van de trainingsvoorschriften als lid van de Olympische ploeg te schrappen en uit te sluiten van deelneming aa de ^ivmDische zwemwedstrijden. P. J. DINGJAN t Onze trouwe confrère en aller vriend is dan voorgoed heengegaan. Voor de familie in de allereerste plaats, maar ook voor de St. Vincentius-Vereeniging een zwaar ver lies. Het volgende jaar had confrère Dingjan zijn gouden feest als Vincentiaan gevierd, 't Heeft niet zoo mogen zijn. Denk U eens even in. Negen en veertig jaar achtereen lid van de Maria-conferentie (parochie O.L.V. Hemelvaart). En welk een lid! Op de wekelijksche vergaderingen en bij andere gelegenheden altijd present. Soms, als vice-president in kalme waar digheid en opgewektheid de vergadering leidend. Immer dezelfde. Wel 'n vermanend maar nooit 'n krenkend woord kwam hem over de lippen. Hij gaf zich als Vincentiaan geheel. Bij het geregeld huisbezoek aan de armen was hij z'n jongeren metgezel 'n stichtend voor beeld. Een gemoedelijk troostwoord, een geestelijke opwekking vergezelden de stof felijke gave. De deugden van eenvoud en nederigheid, waar een ieder dagelijks om bidt, waren ■hem van nature eigen. Vandaar, dat hij zoo gaarne bij de armen verkoos te zijn. Of de vruchten van zijn 49-jarigen ar beid velen zijn geweest, weet God alleen. Maar wel weten we, dat de pogingen om zielen te redden van anderen, bij den over ledene den drang versterkten naar zelfhei liging, die immer dichter voert tot God en tot de uiteindelijke belooning, die Hij voor zijn leekenapostelen heeft weggelgd. Confrère, rust in vrede! v. d. M. Heden, Vrijdagavond, ten 8.30 rozen- kransbidden in het Vincentiusgebouw, Hoog landsche Kerkgracht tot zielerust van het overleden medelid P. J. Dingjan. Uitvaart en begrafenis op Zaterdag 25 Juli. DE NIEUWBENOEMDE NOTARISSEN. Zooals gisteren gemeld, zijn tot notaris hier ter stede benoemd de heeren A. A. van Haaften en mr. J. C. v. Eek. De heer van Haaften, benoemd in de plaats van notaris Troost, werd in 1902 can- didaat-notaris en was sedert 23 Maart 1915 notaris te Strijen. Hij is o.m. lid van de Kamer van Toezicht te Rotterdam. Mr. J. C. van Eek is gedurende 16 jaar candidaat-notaris geweest ten kantore van wijlen notaris Dominicus te Rijswijk. Mr. v. Eek komt in de plaats van notaris van Hamel. DE PREMIE DER ZIEKTEWET. Eenige dagen geleden is bij Koninklijk Besluit no. 885 bepaald dat de premie der Ziektewet voor de Raden van Arbeid wordt verlaagd op resp. 1.8 pet., 1.7 pet. en 1.6 pet. Zeer te betreuren valt dat met enkele andere Raden van Arbeid, de Raad van Arbeid te Leiden gedwongen wordt de premie der Ziektewet te handhaven op 2 pet. Waar hiermede een groot belang ge moeid is voor duizenden werknemers zoo wel als werkgevers in 't rayon v. d. Raad van Arbeid te Leiden denken wij binnen kort op deze aangelegenheid uitvoeriger terug te komen. WINKELIER OPGELICHT. Brutaal heerschap lokte hem uit zijn zaak. Gisterochtend vervoegde zich by een win kelier hier tér stede een „heer", die mede deelde voor een familie, welke naar Indië zou gaan, eenige costuums te willen koopen. De vrouw van den winkelier verzocht den bezoeker even te willen wachten, aangezien haar man telefonisch was weggeroepen.... De bezoeker wachtte en toen de winke lier thuis kwam wilde zijn vrouw hem den nieuwen klant voorstellen. Dat was echter al niet meer noodig, want deze was reeds met medeneming van 'n zevental cos tuums (niet voor de Indische familie waarschijnlijk) vertrokken! Bovendien bleek, dat de telefonische boodschap wel van den oplichter zal zijn gekomen, want op het opgegeven adres wist men van niets. Het signalement van den oplichter luidt: omstreeks 35 jaar, glad gezicht, Israëlitisch type, vrij lang schraal gelaat, niet groot van postuur, gekleed met blauwen regenjas en hoed op. Hij was in het bezit van een groo ten zwarten of donkerblauwen koffer. Deze zware straf, die Amerika waar schijnlijk een olympische zege zal kosten, is niet op lichtvaardige gronden uitge sproken. De meervoudige wereld- en olympische kampioene werd reeds meer dere malen in de bar van de „Manhattan" aangetroffen, hoewel zulks ten strengste verboden was. De voorzitter van het Ame rikaansche olympische comité, Avery Brundage had haar toen een ernstige be risping toegediend. De zwemster had dan steeds geantwoord, dat champagne tot haar training behoorde en dat men het wel niet zou v/agen, haar te straffen, daar zij ongetwijfeld een gouden medaille voor Amerika zou veroveren. Toen zij echter op den laatsten dag van den overtocht in aan geschoten toestand werd aangetroffen, be sloot het olympisch comité, hoe noode dan ook, tot drastische maatregelen over te gaan. De zwemster moest dadelijk haar olym pische uniform terug geven en daarna werd haar medegedeeld, dat zij na aan komst te Hamburg onmiddellijk met de „Bremen" naar Amerika moet terugkee- ren. VEERTIGJARIG JUBILEUM L. v. HOVE. Een hartelijke huldiging. Vandaag vierde de heer L. v. Hove zijn 40-jarig jubileum als letterzetter in dienst van de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v.h. Batteljee en Terpstra alhier. De jubi laris, die met zijn familie per auto van zijn woning werd afgehaald, heeft heden morgen in de directiekamer een hartelijke huldiging ondergaan. Hij werd daarbij al lereerst toegesproken door den directeur, den heer Is. Leman, die er op wees dat dit jubileum van groote beteekenis is, zoowel voor den jubilaris, aan wien zoo langen tijd kracht en gezondheid is gegeven om zijn arbeid te verrichten, als voor de druk kerij, die er trotsch op is mannen als van Hove zoo lang in dienst te hebben. De ju bilaris heeft in de 40 jaar, dat hij hier werkzaam is. wat betreft de ontwikkeling van het bedrijf heel wat meegemaakt. Zeer veel is gewijzigd, gemoderniseerd en veranderd. De jubilaris is echter dezelfde gebleven. Trouw en eerlijk, kalm en rus tig heeft hij zijn werk verricht. Met opge wektheid deed hij zijn plicht en zijn goede vakmanschap was boven twijfel verheven. Ook buiten het bedrijf, in zijn gezin, had de heer van Hove alle reden om tevreden te zijn. Moge hij nog lang voor zijn vrouw en gezin en voor B. en T. gespaard blij ven. Spr. bood namens de directie een ge schenk onder oouvert aan, waaraan hij persoonlijk nog een blijk van waardeering toevoegde, terwijl hij tenslotte een drie werf hoera op den jubilaris instelde. Vervolgens sprak de heer W. F. L. Buschkens als gedelegeerd commissaris en als directeur van „Lotisico". Spr. wees er op dat het een drukkerij slechts goed kan gaan, als zij beschikt over zulke trou we en bekwame werkers als de heer van Hove. Zoowel namens commissarissen als namens Lotisico bood spr. een envelop met inhoud aan, waaraan hij persoonlijk nog eenzelfde geschenk toevoegde. De heer Jac. de Lavieter die met de fa. B. en T. in zakenrelatie staat, overhan digde den jubilaris met een woord van hartelijke gelukwensch, eveneens een ge schenk onder couvert. Namens het kan toorpersoneel bood mej. J. A. M. Huisman een fraaie bloemenmand aan, waarna de heer C. v. d. Ham Sr. de rij van sprekers sloot door namens het technisch personeel een mooie leunstoel aan te bieden. De jubilaris zegde tenslotte alle spre kers dank voor de vriendelijke, woorden en geschenken, waarna men onder het genot van een glaasje wijn en 'een sigaar nog een poosje genoeglijk bijeen bleef. Gouden jubileum. Heden is het 50 jaar geleden dat de heer A. J. van Hoeken, directeur der N.V. Gebrs. van Hoeken's Houthandel alhier, werkzaam werd gesteld in de zagerij, scha- verij en houthandel van zijn vader, wijlen den heer P. J. van Hoeken aan de Haven kade, alhier. Zilveren jubileum. Heden is het 25 jaar geleden, dat de heer J. Boekhout als rangeerder bij de Ned. Spoorwegen in dienst trad. De jubilaris werd hedenmorgen ten stationsbureele in de 3e klasse wachtka mer met echtgenoote en kinderen verwel komd door chefs, collega's en verder per soneel. De stationschef, de heer v. Druten, be gon met de aanbieding van een bouquet bloemen aan de eehtgenoote van den ju bilaris, waarna hij dezen in een lange speech toesprak. Spr. wees erop, dat de jubilaris met dankbaarheid en vreugde op den afgelegden weg mag terugzien. Mede namens het personeel feliciteerde spr. den jubilaris recht hartelijk en bood hem als herinnering twee fauteuils aan. De voorz. van de feestcommissie, de heer Vogelenzang, voegde aan de geliuk- wenschen van den chef nog eenige woor den toe, waarop allen den jubilaris per soonlijk konden gelukwenschen. Later dan hij aanvankelijk gewild had, kwam daarna nog de inspecteur der Ned. Spoorwegen uit Rotterdam, die den jubi laris de gelukwenschen der directie over bracht en hem de gebruikelijke gratifica tie overhandigde. R. K. Studenten-Vereeniging „Sanctus Augustinus". De inlichtingencommissie der R. K. S. V. „S. Augustinus" is voor het jaar 1936—'37 als volgt samengesteld: Rector R. Reijnen,- moderator der ver- eeniging, Hooigracht 15, Leiden; F. H. van Erckelens, secretaris, Heerengracht 83, Leiden; Secretariaat Rapenburg 24, Lei den. Inlichtingen aldaar te verkrijgen iedere Dinsdag en Donderdag van 1012 uur voormiddag. Den Haag: Mej. D. W. Henrichs, Roe lofsstraat 66. E. G. van Breukelen, Laan van Meerdervoort 825. Rotterdam: Mej. M. A. Knüppe, Schie- kade 192, R. T. M. v. d. Lugt, Statenlaan 25, Hillegersberg. Leiden: Mej. J. Th. Keesom, de Mey van Streefkerkstraat 31, P. B. A. Melief, Lelie straat 126. Voorburg: J. C. Mertens, Da Costa- plein 91. Schiedam: P. J. W. Beukers, Burg. Knappertlaan 76. Tilburg: A. v. d. Sande, Bisschop Zwij- senstraat 15. Roermond: H. G. Wassenberg, Willem II Singel 26. Maastricht: P. H. J. B. Ramaekers, Groote Gracht 90. Aankomende studenten kunnen aan deze adressen inlichtingen bekomen om trent studie, vereeniging, kamers, e.d. Nijverheidsonderwijs. Geslaagd voor de akte N Vn de dames: J. B. Dwars, J. H. Straub en G. H. C. v. Til, Amsterdam en M. de Boer, Amers foort. Geslaagd voor de akte N VHI de dames: G. E. A. v. Dijk, den Bosch; A. G. Hage- doorn, Amsterdam; E. Beth en J. M. van Gein, den Bosch; M. A. L. Pape en G. C. A. Couvée, Den Haag; A. Klingers, Amers foort; M. B. A. Huisman, Th. H. P. Rom- bauts en J. W. F. ten Hacken, Leiden. Aan de Huishoud- en Industrieschool aan het Rapenburg zijn geslaagd: diploma huishoudkundige de dames: C. Boot te Leiderdorp; M. Diephout te Bent huizen; N. de Groot te Oegstgeest; W. Hol te Leiden; P. Kroon te Leiderdorp; J. van Muiswinkel te Bodegraven; N. van Tende ren te Oegstgeest; L. T. M. van Urk te Noordwijk; I. J. van Vliet te Alphen aan den Rijn en G. H. A. Wiertsema te Alphen aan den Rijn. Afgewezen 3 leerlingen. diploma hulp in de huishouding: J. de Boer te Leiden; M. van Dijk te Voorschoten; G. van Gargelen te Voorschoten; M. van der Horst te Leiden; L. A. Hozee te Leiden; M. de Jong te Hillegom; G. Koning te Lei den; J. Kuperus te -Leiden; M. Karreman te Voorschoten; M. Pleijsier te Voorschoten en E. Volkers te Leiden. Afgewezen 3 leer lingen. diploma kinderverzorgster (theorie en praktijk): de dames E. Roest, A. Breder- veld; A. H. J. van Es allen te Leiden; A. C. Holtz te Oegstgeest; M. Oudshoorn te Warmond; A. Zaal te Bodegraven; A. Maar schalk te Zoeterwoude; G. G. van der Lin- gen te Leiden; E. Ostermann te Voorscho ten; dipl. Kinderverzorgster (fcheor. ged.) de dames G. van Beveren te Zoeterwoude; H. Bodson te Voorschoten; R. de Borst te Was senaar; C. C. J. Broeken te Leiden; A. van Dam te Hazerswoude; R. van Dien te Al phen a. d. Rijn; C. van der Ham te Leiden; J. M .Hoogeveen te Oegstgeest; N. W. A. de Jongh te Leiden; E. P. de Jongh te Lei den; H. M. Kingma te Leiden; A. Louwe te Leiden; J. M. van der Meulen te War mond; B. Ridderikhof te Leiden en F. Rem- melts te Leimuiden. Afgewezen 2 leerlin gen; dipl, costuumnaaister E. C. Aarboden te Voorschoten; G. P. Bavelaar; A. Bink, J. M. Cats, J. Ciere, A. M. Didden, J. M. Gul- demond allen te Leiden; L. Nieuwenhuis te Lisse; H. Prins en M. Veerman te Lei den en W. de Wit, Koudekerk. Afgewezen 1 leerling; diploma Coupeuse: D. J. ter Beek te War mond; C. Smit te Leiden; A. Plaizier te Oegstgeest en J. C. Zwanenburg te Katwijk. Voor het examen nuttige handwerken zijn te Rotterdam geslaagd de dames I. C. A. Muys van der Moer, J. van Riet, M. P. Snoep en M. C. Thoolen, allen alhier. Van de St. Barbara-Muloschool, Leven daal 54, behoorende bij het Gesticht: „De Voorzienigheid", Hoogewoerd, deden eind examen: B. Groenewegen, G. ter Haak, T. v. Hamersveld, T. de Kruys, I. Raaphorst, R. Verberg, G. Focken-Kremer uit Leiden; A. Albers, Rijswijk; M. v. Dooren, Roelof- arendsveen; R. de Groot, Oegstgeest; D. v. Mil en M. Schouten, Zoeterwoude. Allen zijn geslaagd. R. K. Bond van Houtbewerkers, Meubel makers enz. „St. Antonius van Padua". De leden van bovengenoemden bond wor den er nog eens aan herinnerd, dat er Zon dag 26 Juli in de kerk van den H. Lode- wijk aan de Steenschuur een H. Mis zal worden opgedragen tot intentie van de levende en overledene leden der afdeeling. Het bestuur spoort alle leden aan om deze H. Mis bij te wonen en allen ter H. Tafel te naderen. AGENDA LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 20 tot en met Zondag 26 Juli a.s. waargeno men door apotheek: C. B. Duyster, Nieu we Rijn 18 telef. 523 en C. van Zijp, Wil- helminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. De werkloosheid. Bij den Gemeentelijken Dienst voor So ciale Zaken stonden gisteren de navolgende personen als werkloos ingeschreven: Bouwvakarbeiders: baggerlieden 3, be hangers 22, betonvlechters 27 betonwerkers 58, fundeeringwerkers 1, glazer.wasschers 9, graniet werkers 10, grondwerkers 89, beiers 1, metselaars 164, opperlieden 106, schilders 73, sloopers 7, straatmakers 8, hulp-straat makers 10, stucadoors, witters 72, timmer lieden 276, uitvoerders 7, voegers 24, on- gesch. bouwarb. 8. Totaal 975. Fabrieksarbeiders: bleekers 18, lompen- sorteerders 18, vellenblooters 7, steenfabr. arb. 111, zeepfabr. arb. 5, ongesch. fabr. arb. 50. Totaal 209. Kantoorpersoneel: kantoorpersoneel 77, reizigers, colp. 46, winkelbedienden 31, in casseerders 11, musici 6, onderwijzers 9, overheidspersoneel 10, verplegers 2. Totaal 192. Hotel-Café-pers.: huispersoneel 13, kell- ners 33, koks 5. Totaal 51. Houtbewerkers: beddenmakers 2, houtbe werkers 68, kistenmakers 5, kuipers 8, lijs tenmakers 3, mandenmakers 1, meubelma kers 28, meubelstoffeerders 12, politoerders 2, ongesch. arbeiders 24. Totaal 153. Kleermakers: kleermakers 76, kappers 7, schoenmakers e.a. 17. Totaal 100. Land- en Tuinarbeiders: bloemisten 26, landarbeiders 20, tuinlieden 27, warmoe- ziers 9, ongesch. landarbeiders 3. Totaal 85. Metaalbewerkers: bankwerkers 95, blikbe- w^rkers 26, burgersmeden 44, electriciens 53, gasfitters 15, gereedschapmakers 3, In strumentmakers 6, isoleerders 6, kernma kers 1, kettingsmeden 28, klinkers 8, ko perslagers 3, lab. bedienden 2, lasschers 10, loodgieters 47, machinisten 25, metaalboor- ders 8, metaaldraaiers 17, metaalschavers 2, metaalslijpers 4, monteurs 26, pianostem mers 4, polijsters 1, ponsers 3, rijwielher stellers 12, scheepstimmerlieden 8, scheeps- schilders 2, stokers 15, tegenhouders 15, verw. monteurs 9, voorslaanders 10, voor- warmers 6, vulcaniseurs 1, vuurwerkers 10, wagenmakers 5, IJzermerkers 42, zandspui- ters 2, zandvormers 1, ongesch. arbeiders 38. Totaal 613. Sigarenmakers: sigaren makers 5, sig. sor teerders 2, strippers 2. Totaal 9. Technici, opzichters: apothekersass. 1, be drijfsleiders 7, ingenieurs 3, technikers- 7, teekenaars, opz. 14, werkmeesters 18. Totaal 50. Textielarbeiders: hekelaars 6, katoendruk kers 28, kluwers e.a. 6, luikers 10. plaatsnij ders e.a. 22, schrobbelaars 2, spinners 36, spoelers 3, staaldraaddraaiers 6, sterkers 2, strijkers 10, wevers 117, wolbewerkers 37, ongesch. textielarb. 56. Totaal 341. Transportarbeiders: chauffeurs 17, embal- leurs 5, exp. knechten 23, koetsiers 16, loop knechten 39, schippers 89, magazijnknech ten 59, spoor- en trampers. 17, wakers 6, transportarbeiders 68, losse arbeiders 419. Totaal 868. Typografen: boekbinders 33, boekdruk kers 18, fotografen 2, hulp-vakarbeiders 4, letterzetters 30, steendrukkers 2. Totaal 89. Voedingsmiddelenarbeiders: bakkers 84, molenaars 1, ovenisten 4, slagers 62, suiker werkers 26, wijnkooperskn. 8, zoutzieders 1, zuivelbereiders 4, ongesch. fabr. arb. 41. Totaal 231. Vrouwen: apothekersass. 1, naaisters 15, mangelsters 1, boekbindsters 1, breisters (mach.) 2, maasters 1, winkeljuffr. 14, ser veersters 3, linnen juffrouwen 1, kantoorbe dienden 24, teekenaressen 1, verpleegsters 7, onderwijzeressen 5, huisel. diensten 183, fabr. arrb. 29. Totaal 288. Alg. totaal 4254. 25 Juli 1935 3732. 26 Juli 1934 3099. Ben. 57 Ged. Werkl. en 175 werkverschaf fing. Wij weten, dat „De Leidsche Courant" in zeer vele gezinnen een gewaardeerde huisvriend is, dien men ongaarne zou missen. En toch kunnen omstandigheden zich voordoen, dat men dezen huisvriend, hoe ongaarne ook, moet missen. Wij bedoelen het geval, dat een der volwassen huisgenooten in een ziekenhuis wordt verpleegd en het bezwaarlijk is, hem eiken dag „De Leidsche Courant" van den vorigen dag te bezorgen. Om aan dit bezwaar tegemoet te komen zijn wij bereid, aan abonné's op „De Leidsche Courant" of aan volwassen familieleden, huisgenooten van abonné's, die in een ziekenhuis (niet sanato rium) worden verpleegd, iederen dag een exemplaar van ons blad te doen toekomen zoolang zij als patiënt zijn opgenomen. Om dit mogelijk te maken, dienen de abonné's, die van deze gelegenheid gebruik willen maken, ons schriftelijk op te geven: den naam van dén patiënt en van het ziekenhuis, nummer of naam van de zaal of kamer, alsmede den vermoedelijken duur van de verpleging. Aan deze bezorging zijn voor onze abonné's geen extra kosten verbonden. Wij wachten aan ons kantoor gaarne schriftelijke aanvragen in. DE DIRECTIE. N.V. De Leidsche Courant

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2