KIPPENVOER IEDER OOGENBLIK VAN DE DAG „De Farm" P.J.VAN KAMPENHOUT TROUWRINGEN M. BRINKS, Turfmarkt 11 J. DE LA BIJE, Leiden DONDERDAG 23 JULI 1936 DE LEIDSCHE COURANT rWEEDE BLAD - PAG. S GEMEENTERAAD VAN VOORSCHOTEN nanclppaan FVFRT RA^TFI FIN is teru99ekeerd van Studiereis naar Udllolul dal LvLIll UnülLLLIIl Londen en Engelse Danscongressen P.S. Medio Aug heropening van onze geheel verbouwde school Langebrug 6 A, Tel. 644 (uitsluitend R.K. Clubs) 4730 Voorzitter: M. F. Berkhout, Burgemeester Aanwezig alle leden. Ingekomen stukken: Een viertal missiven van Ged. Staten meldende goedkeuring van eenige geno men raadsbesluiten en een missive van Ged. Staten, meldende de beslissing om trent de overname van verschillende per- ceelen voor verbreeding van den Leidsche- rweg te hebben verdaagd. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. De notulen der vorige vergadering worden ge lezen en onveranderd vastgesteld. De rekeningen. Thans volgt aanbieding van de rekenin gen der gemeente en der Bedrijven over 1935. De balansen der verschillende bedrij ven zijn als volgt: Balans per 31 December 1935: Badhuis- bedrijf: Inkomsten ƒ12485.19, uitgaven: 12485.10. Verlies over 1935 1542.79. Waterleidingbedrijf: Aan inkomsten: 138.812 22 1/, uitgaven 138.812.22 1/2. Winst: 90 pet. voor de gemeente: f 6.671.69. 10 pet. voor het reservefonds: 741.63. Gasbedrijf: Inkomsten 209.166.02. uit gaven: ƒ209.166.02. Winst: 90 pet. voor de gemeente: 3.338.16. 10 pet. voor het re servefonds: ƒ370.91. Electriciteitsbedrijf: Inkomsten: 169.680.41 Uitgaven: ƒ169.680.41. Winst: 90 pet. voor de gemeente 21.369.68. 10 pet. voor het reservefonds ƒ2.374.41. Het batig slot van de gewone rekening bedraagt de som van 32862.76. De voorzitter stelt voor over te gaan tot de benoeming van de leden der commissie tot nazien van de rekening der gemeente en der bedrijven en deze rekening te zen den aan de commissie, die benoemd wordt. Tot leden der commissie tot nazien dier rekeningen worden benoemd de heeren W. A. A. J. Baron Schimmelpenninck van der Oye, D. Limburg en W. Duijnisveld. Punt 4 vermeldt wijziging gemeentere kening 1934. De voorzitter stelt voor aan het verlangen van Ged. Staten te voldoen ten deele en over eenige posten nog nader te schrijven. Aldus goedgevonden. De eindcijfers der gemeenterekening 1934 blijven echter onveranderd en vast gesteld op: Ontvangsten gewone dienst 306517.03. Uitgaven gewone dienst ƒ280471.81. Slot gewone dienst ƒ26045.22. Ontvangsten kapitaaldienst ƒ491880.16. Uitgaven kapitaaldienst ƒ470841.48. Slot van den kapitaaldienst ƒ21038.68. Ten einde mogelijk te maken, dat in bij zondere gevallen ook huwelijken door den burgemeester zullen kunnen worden vol trokken, stellen B. en W. den raad voor den heer M. F. Berkhout te benoemen tot ambtenaar van den Burgerlijken Stand en aldus de verordening regelende de verdee ling van de werkzaamheden tusschen de verschillende ambtenaren van den Burger lijken Stand te wijzigen. Aldus aangeno men zonder eenige discussie of hoofdelijke stemming. Door het R.-K. Armbestuur is verzocht om ontheffing van het betalen van een re tributie voor een vergunning voor een uit- pad naar de Wijngaardenlaan van de volks tuinen a 2.50 per jaar. Wegens de gewij zigde situatie komt het B. en W. billijk voor met ingang van 1 Januari 1936 de ont heffing te verleenen. Aldus aangenomen. Eén der vier eigenaren met wie nog geen overeenstemming werd bereikt, is thans bereid een gedeelte van een perceel kad. Sectie A. No. 2217 groot 43 M.2 aan de gemeente af te staan onder de gewone voorwaarden en tegelijkertijd 16 M.2 be stemd voor verbreeding van den rijweg kosteloos aan de provincie over te dra gen. B. en W. stellen den raad voor aldus te besluiten. De heer C. Mulholland vraagt waarom een gedeelte van dezen grond kosteloos moet worden overgedragen door de ge meente aan de provincie. Wethouder Mens zegt, dat dit voorstel een gevolg is van de overeenkomst met de provincie, die voor de verbreeding van den Leidscheweg een zeker bedrag beschikbaar stelt. De voorzit ter deelt den heer Mulholland mede, dat de begrooting dezer overname niet wordt overschreden, waarna dit praeadvies van B. en W. wordt aangenomen. De jaarwedden van burge meester enz. Ged. Staten deelen den raad mede het voornemen te hebben de jaarwedden van den Burgemeester, de Wethouders en den Ontvanger te verminderen met 2 1/2 pet. en wenschen vóór 1 Augustus a.s. antwoord. B. en W. adviseeren den raad te berichten, dat de raad zich met deze verlaging van jaarwedden kan vereenigen. De heer J. Braggaar kan zich met dit voorstel niet vereenigen, daar het zi. een afbraak politiek is van de regeering, het gaat niet over de hoegrootheid, maar er moet een einde aan komen. De heer Bakker sluit zich zich aan bij hetgeen de heer Braggaar heeft gespro ken en beide leden wenschen geacht te worden te hebben tegengestemd, waarna dit voorstel van B. en W. wordt aangeno men zonder hoofdelijke stemming. Vervolgens deelt de voorzitter den Raad mede, dat in de gehouden vergadering van B. en W. de werktijden voor de secretarie opnieuw zijn geregeld en nader vastge steld als volgt: Op werkdagen van 9 uur v.m. tot 1 uur n.m. en van 2 uur tot 5 uur n.m. en op Zaterdag van 9 uur v.m. tot 1 uur n.m. Teneinde de intensiteit van den arbeid der secretarie-ambtenaren, zooveel mogelijk te kunnen opvoeren, stellen B. en W. den Raad voor dat vanaf 1 Augustus a.s. de secretarie voor het publiek alleen geopend zal zijn van 9 uur v.m. tot 1 uur n.m. en niet gedurende de middaguren. Aldus aangenomen. Vervolgens komt aan de orde de wijzi ging verordening op de heffing en nnvor- dering van leges ter secretarie enz. B. en W stellen den raad voor dat aan art. 1 dier verordening wordt toegevoegd: vent vergunningen en vergunningen voor straat muziek. Voor ventverguningen met een geldigheidsduur van A één dag (moet wor den betaald) ƒ0.15, B. voor een maand 0.60. C. voor een jaar 5. Voor vergunningen voor straatmuziek ƒ0.50. Aldus goedgevonden. Naar aanleiding van een adres van ver schillende caféhouders in deze gemeente woonachtig, van 6 Januari j.L om verla ging van biljarten in de personeele belas ting, stellen B. en W. den raad voor aan dezen wensch tegemoet te komen. Voor heen waren alhier 15 biljarten in gebruik, thans echter 7 biljarten. De hooge belas tingen zijn hiervan de oorzaak. Immers nu moet per biljart in hoofdsom ƒ20 -f 185 gemeentelijke opcenten is 37 of in to taal ƒ57 per jaar worden betaald. Dit bedrag is te drukkend en daarom stellen B. en W. voor het bedrag van de hoofd som te brengen op 10, waardoor de hier boven totaalbelasting tot ƒ28.50 per bil jart zou dalen en de totale vermindering van de opbrengst zou bedragen 199.90. B. en W. achten het billijk tot deze ver laging over te gaan en wel met ingang van 1 Januari 1937. Met algeméene stemmen aangenomen. Vervolgens wordt aan de orde gesteld de vaststelling van de verordening op de hef fing van een vergoeding voor het ver strekken van inlichtingen of opgaven uit het '^bevolkingsregister, voor welke werk zaamheden voortaan een geringe vergoe ding zal worden gevraagd. Dit voorstel wordt door B. en W. aan den Raad gedaan op voorstel van hooger hand. Aldus besloten. De politie-verordening. Daarna komt aan de orde de wijziging van de politieverordening. B. en W. stel len den raad voor artikel 17 in de politie verordening aan de vullen met: A. Een aanplakbiljet, drukwerk, geschrift of eenig tot reclame dienend voorwerp op gebou wen, muren, schuttingen, palen of derge lijke aan te plakken, te bevestigen of te hebben. B. Een anders eigendom te be schrijven enz. Van een en ander kan door B. en W. ont heffing worden verleend. Tevens zijn er klachten ingekomen over losloopende honden, die schade en last veroorzaken, daarom wordt voorgesteld een nieuw art. 24a in de Algemeene Politie verordening in te voegen luidende als volgt: Het is den eigenaar of verzorger van een hond of hem die een hond onder zijn toezicht heeft, verboden, los op den weg te laten loopen of te hebben tusschen des namiddags 10 uur en des voormiddags 6 uur enz. De heer J. Braggaar kan zich vereenigen met art. 24a, doch spreker is niet gerust over artikel 17a wat betreft het verbie den van reclame. Spreker meent, dat de grond dieper zit en meent dat reclame-ma ken bij bepaalde gelegenheden zooals b.v. bij verkiezingen hierdoor onmogelijk wordt en meent, dat de gemeente bij die gelegen heden toch op sommige plaatsen reclame zal moeten toestaan. Ook acht spreker het verkeerd dat de burgemeester hierover alleen te beslissen krijgt. De heer D. Limburg werkt op, dat het gewone reclame-maken toch wel niet ver boden zal worden, maar meer bedoeld is uitwassen te bestrijden. Spreker zou wel borden willen toelaten met reclame in verkiezingsdagen. De heer Nieveen komt er ook tegen op, dat een dergelijke reclame verboden zou kunnen worden en verzoekt deze verorde ning in verkiezings tijd soepel toe te pas sen. De heer Braggaar meent dan ook dat het kalken op de straat moet worden verbo den. De voorzitter zegt dat de heeren er wer kelijk meer uithalen dan de bedoeling is van B. en W., want het college heeft deze verordening enkel bedoeld om uitwassen te kunnen bestrijden. Het kalken op de straat zal werkelijk verboden zijn. In verkie zingsdagen zal deze verordening wat het plaatsen betreft van borden in eigen tuin werkelijk soepel worden toegepast. De be slising van het toestaan van reclame be hoort niet enkel aan den burgemeester, zooals de heer Braggaar meent, maar aan het college van B. en W., zoodat men voor een eenzijdige beslissing gevrijwaard is. Nadat de heer A. Verboon nog enkele inij lichtingen heeft gevraagd, wordt deze wij ziging in de algemeene politieverordening met algemeene stemmen aangenomen. B. en W. meenen, dat het wenschelijk is dat stilstaande motorrijtuigen, rij- en voer tuigen op die plaatsen in de bebouwde kom van het dorp, waar gevaar voor ongeluk ken tot een minimum is beperkt, vrijge steld worden van de voorgeschreven ver lichting door toepassing van enkele arti kelen van het motor-rijwielreglement en stellen den raad voor vast te stellen, dat de verlichting des avonds niet noodig is voor die voertuigen, welke staan binnen 'n afstand van 15 meter van een brandende straatlantaarn of voor een verlichte etalage. De heer Viveen meent dat dit toch wel eens aanleiding kan geven tot moeilijkhe den, wanneer de lantaarns op bepaalde uren worden gedoofd. De voorzitter zegt, dat dan de automo bilist de verantwoordelijkheid draagt en acht het wel verantwoord om dezen maat regel toe te passen. Aldus aangenomen. Het komt het college van B. en W. wen schelijk voor om een bord te plaatsen bij den spoorwegovergang qp de Papelaan in zake het verleenen van voorrang bij den overgang. Het verkeer richting Veursche- Feestartikelen. Vlaggenslingers, 7 Meter 25 ct., Mutsen vanaf 2 ct., Schilden, Serpentines, Confettie, Bruids lint en Bruidszakjes. Steeds de nieuwste Voordrachten en Feestliederen. Fa. G. VAN BRUSSEL HAARLEMMERSTRAAT 267. EDELSMID JUWELIER - H0RL0GER HAARLEMMERSTRAAT 125-127 KLOKKEN HORLOGES - WEKKERS 99" Reparatie-inrichting voor alle voor komende uurwerken. 4720 weg gaat dan voor boven het verkeer van Wassenaar. De heer Mulholland acht deze maatregel zeer goed en zal hem veel ergernis bespa ren. Spreker begrijpt niet dat deze maat regel niet reeds vroeger is toegepast, waar na dit praeadvies van B. en W. wordt aan genomen met algemeene stemmen. Door den heer J. Lips, Wijngaardenlaan 17 is verzocht in aanmerking te mogen ko men voor een tegemoetkoming ex art. 13 der L. O.-wet 1920 voor zijn leerplichtigen zoon, die de ULO-school bezoekt te Lei den. De school is meer dan 5 K.M. van zijn woning verwijderd, weshalve B. en W. den raad adviseeren hem een rijwiel te geven van 27.50, wat voordeeliger is dan een tramabonnement. De heer Mulholland vraagt of het de bedoeling is deze fiets cadeau te geven als den leerplichtigen leef tijd van den leerling voorbij is, wat spre ker niet wenschelijk acht. De voorzitter zegt, dat het geen dienst- fiets is, want het onderhoud is voor reke ning van den betrokkene. Spr. meent, dat B. en W. een pluim toekomt voor het zoe ken naar de meest voordeeligen weg voor de gemeente. Wethouder J. A. Mens begrijpt de hou ding van den heer Mulholland niet, daar de gemeente wettelijk verplicht is voor de zen leerplichtigen leerling het vervoer te bekostigen en deze oplossing voor de ge meente een voordeel beteekent, waarna het voorstel van B. en W. met algemeene stem men wordt aangenomen. (Wordt vervolgd). Janvossensteeg 47 heeft vanaf heden weer voorradig die Zware piepkuikens a 32 cent Braadkuikens, extra fijn 59 Voorts braadkippen, poulardes en soepkippen. In ons warm huffet steeds voorhanden: Gebraden piepkuikens a 25 cent per portie Deze worden op bestelling gaarne gratis thuisbezorgd. 4Y18 Aanbevelend, A. M. PLASMEIJER, Pluimvee-Consulent. VOORSCHOTEN. Geboren: Petrus Theodorus, z. van P. J. L. v. Steyn en M. A. M. de Ruyt Hes ter, d. van G. Besuyen en N. Boxman Henny Cato, d. van H. v. Egmond en M. C. C. v. d. Wetering Petronella Theodo ra, d. van S. J. v. d. Knaap en W. Ooster ling Fanneke Suzanna Jacqueline, d. van I. F. Dronkers en M. v. d. Harst Ca- tharina, d. van P. J. Segaar en J. de Jong Willy, d. van J. F. N. van Os en M. Overkleeft. Getrouwd: J. L. v. Leeuwen 25 j. en H. W. Mechelse 23 j. J. Rotteveel 21 j. en W. Zwijnenburg 23 j. Overleden: Chr. A. Paap 93 j. Gevestigd: B. A. Kiezebrink van Voorburg H. Jansen van Voorburg P. Vlugt van Alkemade J. Kol van Rot terdam J. v. Egmond van Leiden P. E. Groenendijk van Wassenaar H. J. Westerbos van Berkel-Rodenrijs K. Abels van Leiden G. Boeyink van Eiber- gen. Vertrokken: Jac. Hakker, naar Lei den H. Mechelse, naar Hillegersberg- J. H. v. Loon, naar Leiden J. M. Brusse. naar Den Haag M. Muller, naar Duitsch- land H. P. Kuneken, naar Den Haag J. C. Martens, naar Den Haag K. G. L. Derkzen, naar Den Haag K. G. L.T Derkzen, naar Voorburg H. A. Koele- man, naar Wassenaar W. Janszen, naar Den Haag A. de Rijk, naar Leiden. s :a> cd U. O j> M cd CL a> ZEGELRINGEN e <x> cc L. FANTASIE RINGEN -o 3 O GRAVURE GRATIS CD s L. O a. e TELEFOON 2336 Mijn GEBROKEN VOER is een prachtkwaliteit dat U voor f 3.20 per 50 kilo franco elk dorp wordt toegezonden. Des- verkiezend wordt een baaltje doppen gegeven. 4327 PLUIM VEEVOEDERFABRIEK OEGSTGEEST. Personalia. Voor het diploma costu- mière slaagden op 9 Juni j.l. de dames: C. Tap, C. Lammeree, A. Stouthamer. Idem voor lingerie N. v. Hees, M. Hom- weg, B. Bosman, A. Eggelmeyer, Th. Gree- ven, M. Hatret, allen leerlingen van het Meisjes Internaat Huize Duinzicht. Ver der de externen T. v. Beek, C. Brugmans. Eveneens slaagden heden voor het exa men eeuvoudig koken de dames A. Eggel meyer, B. Bosman, M. Hatret, R. Hoorn weg. Meer uitgebreid koken B de dames A. Stouthamer, C. Lammeree, Tr. Greeven. TER-AAR. Opening zwembad. Ondanks het slech te weer van de laatste weken, waardoor de werkzaamheden in niet geringe mate be lemmerd werden, is Dinsdagavond het spe cifiek Roomsch-Katholiek zwembad „St. Petrus" geopend. Voor deze gelegenheid bestond een groo- te belangstelling zoowel te water als te land. Naast de commissie met haar G.A., de zeereerw. Pastoor Bil ars, waren aan wezig de weleerw. Kapelaan Groen, Kap. Nicolaas, van Nieuwveen, den weleerw. Pa ter Verlaan, Weth. v. d. Hoorn, de R.K. Raadsfractie, Kerk en Armbestuur en ver dere genoodigden. Door de R.K. Muziekver. „Arti" werd de commissie van het R.K. Ver.gebouw afgehaald en onder een pittig marschtempo naar het zwembad geleid, wat zich tamelijk vooraan op het kerkpad be vindt. De voorz. R. Stijnman was het een groot genoegen het eerste R.K. zwembad in ons Bisdom te openen. In het kort maakte spr. gewag van de moeilijkheden die zich voor deden bij de oprichting, dankte allen voor hun medewerking en sprak den wensch uit, dat dit zwembad onder Gods zegen moge groeien en bloeien. Hierna sprak de Pastoor z'n vreugde uit over de voltooiing van een echte Katholiek werk wat weerklank heeft gevonden in Amsterdam en Den Haag, want daar wor den nu ook pogingen gedaan om tot een dergelijke oprichting te komen. Sterk wordt benadrukt welke zedelijke gevaren het zwemmen met zioh brengt, vandaar het vereenigen in Katholiek verband. Tot slot wekt de Pastoor de Parochianen op, dat al len gebruik zullen maken alleen van dit bad. Het zwembad en de badhuisjes worden vervolgens ingezegend door den Geestelijk Adviseur. Als besluit van deze officieele opening geeft „Arti" nog een helder num mer en weldra worden de eerste duik- sprongen gedaan in het nieuwe bad. Wegens het vergevorderd uur werden de verschillende wedstrijden tot nader aan kondiging uitgesteld. Onze indruk over de inrichting van dit bad is alleszins gunstig. Beide afdeelingen beschikken over een groot aantal behoorlijke badhuisjes en het appartement van de dames is geheel af geschut. De grootte van ieder bad afzon derlijk is dertig bij dertig meter. Alleen: een passende plaats om de rijwielen te stallen is ons niet opgevallen. ZOETERMEER. Personalia. Onze plaatsgenoot, de heer M. Bos, P.J.zn., kweekeling met akte aan de Chr. school alhier, is met ingang van 1 September a.s. benoemd tot onderwij zer aan die school. Zwemfeest. Het te houden zwemfeest alhier, aanvankelijk bepaald op Zaterdag 25 Juli a.s., is uitgesteld tot Woensdag 29 Juli des n.m. 4 uur. Geboren: Hendrik Bernardus z. van A. Groenheijde en W. E. Jongerius. Ondertrouwd: Sa Wispelweij 22 j. en J. Roos 20 j. Voorzitter: Burgemeester Brug. Alle leden aanwezig. De Burgemeester opent de vergadering met gebed. De notulen worden vastgesteld. Hierna behandeling van de ingekomen stukken. De gemeente-rekening 1935 wordt vervolgens den Raad aangeboden. Hij sluit met een batig saldo gewone dienst 15.107.03, kapitaaldienst 202. De reke ning van het grondbedrijf sluit in baten en lasten op 6058 en voor kapitaalsontvang sten en uitgaven 119.565.56. Tot leden van de Commissie tot nazien der rekeningen worden benoemd de heeren De Haas, Klaver en Rijnsburger. B. en W. stéllen hierna voor een wijziging in het aflossingsplan van geldleeningen aan te brengen Na toelichting van den voor zitter wordt dit voorstel met algmeene stemmen aangenomen. Eveneens het voor stel van B. en W. tot het aangaan van een nieuwe geldleening -met den Eerste Ned. Verz. Mij op het Leven en Invaliditeit N.V. te 's-Gravenhage. Deze leening staat in ver band met de kapitaalsuitgaven, w.o. aan koop Leiderdorpsche brug, het terrein voor los- en laadplaats .en voor het grondbedrijf. Dan komt in behandeling het voorstel van Ged. Staten om de jaarwedden van Bur gemeester, wethouders, secretaris en ont vanger met 2 1/2% verlagen. De heer Klaver is niét ingenomen met dit voorstel. Hij vindt dat, wanneer Ged. Staten door blijven gaan de verlagingen voor te schrijven, dat de Raad weinig meer heeft te zeggen. Van eenzelfde meening is de heer Huijs- man. Deze vraagt verder inlichtingen om trent de salarissen in andere gemeenten. Uitvoerig beantwoordt de voorzitter en na gedachtenwisseling komt men overeen, een schrijven aan Ged. Staten te richten, dat de Raad zich niet met de voorgenomen verlaging kan vereenigen en waarin zal worden aangedrongen op plaatsing in een hoogere klasse. Hierna wordt een wijziging aangebracht in de begrooting. Naar aanleiding hiervan zegt de heer Huijsman, dat hij iets in de aan vullende begrooting voor het Burgerl. Arm bestuur mist; hij had o.a. vernomen dat het B. A. geld te kort had en b.v. geen geldelijke toeslag had kunnen geven voor het betalen van huishuur. De voorzitter zegt, dat er van het B. A. VAN LEIDERDORP geen verzoek om verhooging van subsidie was ingekomen. Over deze aangelegenheid volgde een dis puut tusschen den voorzitter en den heer Huijsman. De laatste stelt voor de subsidie voor het B. A. met f 50. te verhoogen. Daar dit voorstel niet voldoende wordt ge steund, wordt het voorstel van B. en W. zonder wijziging aangenomen. Hierna deelt de voorzitter mee dat een schrijven van de Voetbalver. „Ons Clubje" is ingekomen betreffende de huursom van het voetbalterrein. De heer Klaver uit den wensch, dat men deze club ter wille is. Over dit schrijven zal nader worden beslist. Aan de orde is de rondvraag. De heer Klaver informeert naar de werkverschaf- fingsloonen en vraagt of een werklooze die 3 of 4 dagen in de week bij de werkverschaf fing werkt, de overige dagen moet stem pelen, waarop de voorzitter bevestigend antwoordt. In verband met het nog be schikbare bedrag voor werkverschaffing was een andere werkverdeeling noodzake lijk. Daardoor is het niet mogelijk allen de volle week te doen werken en het zal daar om zijn, dat het zwembad in het begin van 1937 zal kunnen worden uitgevoerd. Hier mee in verband deelt de voorzitter verder mee, dat een intercommunale commissie voor werkverschaffing is gesticht omvat tende de gemeenten Alphen, Hazerswoude, Zoeterwoude, Koudekerk en Leiderdorp. Als Werkobject is door Leiderdorp genoemd een rijwielpad langs den Rijn, over het Jaag pad. De heer de Haas vraagt of de schip pers onder de steunregeling vallen, waarop de voorzitter ontkennend antwoordt. De heer Huijsman deelt mede, dat dit de laatste vergadering is, die hij meemaakt Wegens verandering van werkkring heeft hij zich elders moeten vestigen. Met leed wezen neemt hij van den Raad afscheid. De samenwerking was hem meegevallen. Hij wenscht den Raad van harte het beste toe. De voorzitter dankt den heer Huijsman namens den Raad voor hetgeen hij in sa menwerking met de andere leden in het be lang der gemeente heeft gedaan en wenscht hem het beste toe in zijn nieuwe woonplaats, waarop applaus volgt. Hierna gaat de Raad in geheime zitting. hooren wij het zelfde, die uitverkoopen is ook niets. Ze adverteeren maar met heele groote advertenties, en als je er om komt is het uitverkocht of nog net maar een die beschadigd is. Het is wel geen wonder want al die groote probeeren zooveel mogelijk menschen in de val te lokken, tot de menschen eens wijzer zullen worden, en niet meer mee helpen betalen aan die groote paleizen. Als U iets in het tapijt- of beddenvak noodig heeft, kom dan eens kijken IN DE 3 EENEN III HAARLEMMERSTRAAT III Die is zeker goedkooper. U krijgt waar voor Uw geld. 4724

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 8