STADS NIEUWS DONDERDAG 23 JULI 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 DE LEIDSCHE SPORTKWESTIE! Met drieduizend gulden zevenduizend afbetalen Dat klinkt geweldig! Met minder dan 50% van je schuld af komen. In één klap -zeven duizend gulden minder schuldenstrop. 't Is geweldig! Maar ook is het geweldig om nu, in dezen itijd, binnen zes weken drie duizend gulden bijeen te brengen. Ook dat is geweldig! maar onmogelijk is het niet! Ik heb al dui zend gulden, dat is er dus een van de drie. Naar aanleiding van m'n artikel van 1.1. Za terdag heb ik ook enkele goede giften mogen ontvangen. Helpt U mij ook?? Nog tweeduizend gul den, daar zijn vele goede gevers voor noo- dig. Kleine en groote gaven zullen de zoo noodzakelijke jeugdbeweging der katholie ken grootelij ks helpen. Dank aan die reeds schonken, vriendelijke aansporing tot die nog zullen geven. L. BEUNE pr. Giro 69230. VOLKSBOND-NIEUWS. Huldiging van den Voorzitter. De Bestuursraad van den R. K. Volks bond was gisteren in vergadering bijeen, terwijl het Dag. Bestuur de gewone dage- lijksche bestuursvergadering hield. Te ruim half negen werd de voorzitter verzocht zich even naar de groote zaal te begeven. Niet weinig verwonderd was hij, toen bij het openen der deur, hem de muziek het „Lang zal hij leven" toespeelde en hij de verschillende besturen der onder- en vak- afdeelingen daar bijeen vond. De 2de Voorz., de heer Heller, die van te voren den Bestuursraad reeds had ge opend met den Chr. groet, en het doel van de bijeenkomst had uiteengezet, heette den binnentredenden voorzitter van harte wel kom, waarna hij den heer J. H. Nijhuis na mens alle aanwezigen feliciteerde met het 12 Vi-jarig voorzitterschap der afdeeling Leiden van den Ned. R. K. Volksbond. De onder- en vakafdeelingen hebben ge meend dit echter nie alleen bij woorden te moeten laten waarom spreker het genoe gen had hem als blijk van waardeering voor het gepresteerde een archiefkast aan te bieden, daarbij den wensch uitsprekend daar nog lang een nuttig gebruik van te kunnen maken. De heer v. Dam zette daarna uiteen waarom deze avond was belegd. Critiek ondervinden bestuurderen veel en als er een gelegenheid is om eens van waardee ring te doen blijken dan was dit een uit stekende gelegenheid. Daarom mijn feli citatie. De heer la Rivière, hierna het woord verkrijgende, begon met te zeggen, dat de taak van een voorzitter van den Volksbond moeilijk is. Daartoe is noodig kracht en sterkte, maar bovenal kracht van boven. Spr. wensche hem die kracht nog veie jaren toe en hoopte dat de Volksbond van zijn streven en werken de vruchten zal mogen plukken. De heer Juffermans sprak namens de Transportarbeiders woorden van sympa thie, hem daarbij dankend voor de pretti ge sfeer en gemoedelijkheid, die hij in vergaderingen wist te scheppen. De heer B. Klein wilde ook niet achter blijven. Jaren lang heeft hij den jubilaris in zijn werken gekend. Hij releveerde een en ander uit den omgang met hem, daarbij wijzende op zyn arbeid voor de Prop. Club verricht, wat vaak met groote offers ge paard moest gaan. Niet alleen aan vriend Nijhuis hebben wij veel te danken voor het organisatieleven in Leiden, aldus spr., •maar ook aan zijn echtgenoote. Ook zij heeft veel moeten prijsgeven door hem te missen in het gezinsleven. Daarom wil spfreker haar betrekken in de hulde aan haar man en verzocht deze namens de ver gadering dezen dank aan haar over te brengen. Hij besloot met de opwekking aan allen om op dezen avond de belofte af te leggen met den voorzitter te willen voort- werken eensgezind en welbewust tot bloei van den R. K. Volksbond. De heer J. Gordijn sprak namens de Textielarbeiders eenige woorden van dank en hulde, daarbij den wensch uitsprekende, dat deze avond moge bijdragen om de on derlinge vriendschap en medewerking te versterken. Namens den Bouwvakbond sprak de heer Meiman eenige dankwoorden, welke, kort en krachtig, op den jubilaris zijn doel niet misten. De voorzitter, de heer J. H. Nijhuis, nam daarna het woord om allen zonder uitzon dering, dank te brengen. De woorden van la Rivière hebben hem het meest getrof fen. Inderdaad de dagen zijn zwaar ge weest. Vele wrange vruchten had spr. tij dens zijn voorzitterschap moeten plukken. Vele teleurstellingen heeft hij mede moe ten maken, meer dan hem lief waren. Des ondanks heeft spr. zijn volle krachten aan zijn ambt gegeven en getracht den Volks bond in goede banen te leiden. Fouten zijn er gemaakt, doch wie onzer maakt dit niet, maar alles wat door spr. is gedaan werd verricht in het belang van de Roomsche zaak, welke hij meende in alles te moeten dienen. Daarom doet het aangenaam aan heden van allen woorden van waardeering en bewijzen van sympathie te mogen ont vangen, allen daarvoor bracht spr. nog maals hartelijk dank, en hij besloot met de woorden: „Helpt mede onze mooie Room sche organisatie niet alleen te maken, maar ook te houden. Dit is uw aller plicht en daar moet ge allen zonder onderscheid aan meewerken!" Daarna sprak de heer J. Gordijn een woord van dank tot den voorzitter voor den prettigen avond, allen geboden. De voor zitter heeft zich een goede gastheer ge toond. De 2e Voorzitter sloot daarna, na dank voor de medewerking en opkomst op ie gebruikelijke wijze dezen goed geslaagden huldigingsavond. Vermeld dient nog te worden, dat de heer Jean van Zijp dezen avond met mu ziek opvroolijkte en tevens eenige liedjes ten gehoore bracht, waarvoor de vergade ring hem met een luid applaus beloonde. R.K. VROUWENBOND Leidsche Bedevaart naar St. Jeroen Donderdag 6 Aug. a.s. zal weer de jaar- lijksche bedevaart plaats vinden naar de reliquiën van St. Jeroen te Noordwijk. En ook, zooals andere jaren, kunnen de leden van dezen bond, op vertoon van lidmaat- schapkaart, een reductie bekomen van 0.25, dus wordt de prijs f 0.75. Het be stuur hoopt en vertrouwt, dat zeer vele leden aan deze processie zullen deelne men. Immers de kosten zijn gering, en vooral in deze benarde tijden is het zoo vanzelf-sprekend- dat we speciaal de voor spraak onzer Hollandsche Heiligen willen inroepen om uitkomst te verkrijgen. De kaarten a 0 75 (kinderkaarten beneden 15 jaar f 0.50) en programma's zyn uitslui tend verkrijgbaar bij mevr. wed. Huibers, Haarlemmerstraat (tegenover Hartebrug- kerk). NOTARIS-BENOEMINGEN. Bij K. B. zijn benoemd tot notaris bin nen het arrondissement 's Gravenhage, ter standplaats de gemeente Leiden, de heeren A. A. van Haaften, notaris te Strijen en J. C. van Eek, candidaat-notaris te Rijs wijk. Tweede Zomerconcert Pieterskerk. Maandag 27 Juli a.s. geeft de heer L. Mens, het tweede der Zomerconcerten in de Pieterskerk. Ditmaal een Bachprogram- ma, gewijd aan de nagedachtenis van Joh. Seb. Bach (28 Juli 1750). De heer Mens zal o.a. spelen: Vier Cho ral vorspiel e, Concerto II, A. moll (Nach Antonio Vivaldi) en Toccata et Fuga D. moll. De netto opbrengst is voor het Pieters kerk Orgelfonds. Nijverheidsonderwijs. Geslaagd voör de akte N VII de Dames: H. J. H. Wolters en C. Zwartkruis, Amers foort; W. F. Th. Cremer, J. G. Grebben en J. E. Kempees, Amsterdam; A. P. Perquin en A. H. C. M. Keulemans, Leiden. Geslaagd voor de akte N VIII de Dames: A. L. M. Bertels en C. C. v. d. Burg, Leiden; C. J. Geesink, Amersfoort; C. J. Lely, L. A. v. Oosterzee en A. H. J. Voorsteegh, den Haag. Voor het examen hoofdacte is te Den Haag geslaagd mej. N. Nagtigal, alhier. Te Rotterdam zijn geslaagd voor de akte Nuttige Handwerken de dames B Dijkmans en G. Eggink, leerlingen van Mej. A. Leget. VEREENIGING „OUD LEIDEN" De Vereeniging „Oud Leiden", die zooals bekend is, zich ten doel stelt de bevorde ring van de kennis van en de belangstel ling in de geschiedenis van Leiden en Om streken en het behoud der aldaar nog aan wezige bouwwerken en voorwerpen, be langrijk voor de locale en kunstgeschieae- ns, heeft teneinde het contact tusschen de Vereeniging en de plaatsen in de omgeving van Leiden te vergrooten, in velrschillende plaatsen een correspondent benoemd. Benoemd zijn de heer W. M. C. de Regt 1 te Alphen a. d. Rijn, de heer B. Offringa i te Hazerswoude (Dorp), Mevr. M. L. H. j Eerdbeek-Claassen te Katwijk, de heer E. j Rollema te Koudekerk, de heer J. Kloos te j Noordwijk, de heer J. Vooys te Rijnsburg en de heer O. C. van Hemessen te Wou- J brugge. Door het instellen van deze correspon- dentschappen hoept de Vereeniging „Oud J Leiden" die goede betrekkingen onder houdt met het Rijksmhuseum voor Monu mentenzorg, de Prov. Zuid-Hollandsche Archeologische Commissie, de Vereen. „De Hollandsche Molen" en den Bond Heem schut op intensieve wijze op te komen voor het behoud van belangrijke bouwwerken enz. in de omgeving van Leiden. Naar wij vernemen heeft de Vereeniging ten geschenke ontvangen van mevr. de wed. M. E. Timmermansv. d. Goed een veertigtal negatieven van omstreeks 1900 te Leiden gemaakte fotografiën. Hieronder zijn mooie foto's van den intocht van H.M. de Koningin te Leiden in 1905, van de in dat jaar gehouden Maskerade, alsmede fo to's die aantoonen, hoezeer de Breestraat Oude Singel, Paardensteeg, Kort Rapen burg en Haagweg in ruim 30 jaar zijn ver anderd. De vereeniging laat van verschillende foto's lantaarnplaatjes vervaardigen. Morgen zal het veertig jaar geleden zijn, dat de heer L. v. Hove in dienst trad bij de N.V. Boekhandel en Drukkerij vli. Batteljee en Terpstra, alhier. De Nederlandsche Amusements Club ver gaderde gisterenavond in Café Rest. „Royal". De 2e voorz., de heer A. J. van Zeyst, heette alle aanwezigen welkom en gaf een overzicht van hetgeen door de N.A. C. in de afgeloopen twee maanden is ge organiseerd. Na inschrijving van nieuwe leden was er gelegenheid zich op te ge ven voor een cursus paardrijden, bestaan de in 10 wekelijksche lessen, welke aan vangt 1 Oct. a.s. 12 Personen gaven zich voor dezen cursus op. Onder leiding van den heer H. P. Hering zal met ingang van 1 Aug. worden begon nen met de afdeeling muziek, waarvoor onder de leden groote interesse bestaat. TWEE ARBEIDERS VAN STEIGER GEVALLEN. Hedenmorgen te kwart voor acht heeft op het bouwwerk van V. en D. aan de Aalmarkt een onge\al plaats gehad, dat betrekkelijk nog goed is afgeloopen. De 47-jarige J. M. v. u. B. en de-34-jarige J. V., beiden alhier woonachtig, hadden een groot raamkozijn op een stegier geta keld. Toen dit boven was, kantelde een balk, waarop het kozijn rustte en dit viel naar beneden, de twee arbeiders meene mend. Gelukkig werden beide mannen niet door het kozijn geraakt en kwamen zij terecht op een hoop zand. Zij hadden geen uitwen dige verwondingen opgeloopen, doch zij klaagden over inwendige pijnen. Overge bracht naar het St. Elisabeth-Ziekenhuis werd aldaar geconstateerd, dat beiden een hersenschudding hadden opgeloopen. Zij maken het naar omstandigheden goed. Handwagen met twee broertjes te water. Gistermiddag te kwart voor twee was de 11-jarige L. li. met een handwagen op den Morschsingel aan het rijden. Op den wa gen zaten de 6-jarige L. R. en de 4-jarige J. R., broertjes van den wagenvoerder. Op 'n gegeven oogenblik kon de jeugdige be stuurder den wagen niet houden en het geheele geval ging te water. Iemand, die onbekend wenscht te blijven, heeft de kleuters op het droge gebracht. Gistermiddag van 4.10 tot 4.45 uur is het interlocaal en locaaltramverkeer der N. Z. H. T. M. alsmede het verkeer der H. T. M. gestremd geweest doordat op den Rijns- burgerweg ter hoogte van den Wassenaar- sche weg van een A. P. C.-auto een as ge broken was. Bij de politie is kennis gegeven, dat aan het Delftsche Jaagpad een kano onbeheerd gevonden is. WILT U IETS WETEN? Vraag inzake schoolgeld H.B.S. en te verkrijgen Rijks- en Gemeentebetrekkin gen. Antwoord: Uw schoolgeld zal ver moedelijk 20 a 30 bedragen. Informeer rechtstreeks aan de H.B.S. Wij kunnen u onmogelyk opgeven, welke betrekkingen daarmee te bereiken zijn. V r a a g D. G. te L. inzake waarde van obligaties. Antwoord: Wend u tot een bankin stelling. De eerstgenoemde (F.) is vermoe delijk waardeloos. Vraag: Hoeveel K.M. is de route NoordwijkHorn, over Utrecht's Herto genbosch? Antwoord: Pl.m. 200 K.M. LAATSTE BERICHTEN NOTARISSEN. Bij Kon. besluit is benoemd tot notaris binnen het arrondissement Amsterdam de heer mr. A. M. Benders, candidaat-nota ris te Bussum; is benoemd tot notaris binnen het arron dissement Amsterdam, ter standplaats Am sterdam de heer G. K. Nieuwenhuijs, can didaat-notaris te Amsterdam. is benoemd tot notaris binnen het arron dissement 's Gravenhage, ter standplaats de gemeente Rijswijk de heer J. H. J. Vink, candidaat-notaris te 's Gravenhage. BOTERNOTEERING. De commissie-noteering voor Nederland sche boter is voor de week van 27 Juli1 Augustus 0.63 per kg. ERNSTIG MOTORONGELUK. Twee gewonden. Ongeveer halverwege tusschen Enschede en Hengelo heeft gisteravond een ernstig motorongeluk plaats gehad. De motorrijder J. Kroeze uit Borne wilde een vrachtauto passeeren maar hy bemerkte te laat, dat de richtingaanwijzer uitstak ten teeken, dat de vrachtauto naar links wilde afslaan. K. trachtte daarop aan de rechterzijde langs den wagen te komen. Hierbij botste hij in volle vaart tegen een boom. De duorijdster, de 18-jarige mejuffrouw Olde Olthof uit Borne, werd zeer ernstig gewond. In be- wusteloozen toestand is zij naar het R. K. ziekenhuis te Enschede overgebracht, waar zij van de laatste H.H. Sacramenten werd voorzien. Het meisje heeft o.a. een schedel- basisfractuur bekomen. De motorrijder brak het rechterbeen. TWEE MEISJES MISHANDELD. Twee meisjes, die gisteravond op de Nieuwe Prinsengracht te Amsterdam liepen werden door een paar mannen herkend als colportrices van de N.S.B. Dit gaf den mannen aanleiding deze meis jes, die niet colporteerden, te beleedigen en tot handtastelijkheden over te gaan. Zij werden gestompt en geslagen. Later deden zij aangifte bij de politie, die gisteravond nog een van de vermoedelijke daders op spoorde. Hedenmorgen werden nog twee der vermoedelijke aanvallers in hechtenis genomen. DE MALVERSATIES BIJ HET CRISIS- COMITE EN MAATSCHAPPELIJK HULPBETOON TE VLISSINGEN. Hedenmorgen hebben B. en W. van Vlis- singen in een spoedvergadering, voor het bijwonen waarvan wethouder de Mey zijn elders in het land doorgebracht vacantie heeft onderbreken, de onregelmatigheden bij het plaatsefijk Crisiscomité en bij Maat schappelijk Hulpbetoon onder oogen gezien. Eenparig was het college van oordeel, dat geheel afzijdig van de wijze, waarop zij, die de fraude hebben gepleegd, zullen wor den straft, in het belang van de behoef tige ingezetenen een ordelijk functionnee- ren van de betrokken diensten verzekerd moet worden. Vooral de arrestatie en het hierdoor aan zijn arbeid onttrekken van den heer de W. zal bij Maatschappelijk Hulpbetoon tot ernstige stagnatie aanleiding kunnen geven. De W. is hedenmorgen officieel uit zijn functie geschorst. In overleg met de hoofd inspectie der steunvereeniging te den Haag is daarom besloten, dat een bekwaam amb tenaar van dien dienst naar Vlissingen zal worden gedirigeerd, om de functie van den •heer de W. waar te nemen. Naar wy ver nemen is voor dit doel de heer van der Struyck, controleur bij de hoofdinspectie voor de steun verleening, nog heden uit den Haag vertrokken, zoodat hij Vrijdagochtend zijn arbeid te Vlissingen zal kunnen aan vangen. De heer van der Struyk wordt ver gezeld door een tweeden ambtenaar, die voorloopig belast zal worden met de leiding der Vlissingsche arbeidsbeurs. Hoewel deze functionarissen in den be ginne ongetwijfeld ernstig gehandicapt zul len worden door het feit, dat zij de plaatse lijke toestanden niet kennen, heeft men ge meend goed te handelen door niet-ingezete- nen voor deze functie aan te wijzen, die zonder aanzien des persoons zullen doen wat noodzakelijk blijkt te zijn. Uit goede bron vernemen wij voorts, dat de rijkscontroleur, de heer Korver, voor het onderzoek in deze ingewikkelde kwes ties als deskundige aan de justitie is toe gewezen. TELEGRAMMEN COMMUNISTEN EXSCHEN UITWIJZING VAN GIL ROBLES. PARIJS, 23 Juli. (A. N. P.) De Fran- sche communisten eischen de uitwijzing van Gil Robles uit Biarritz, opdat hij niet vandaar uit de opstandige beweging der fascisten tegen het Spaansche volk kan leiden. DE BEZETTING VAN ABESSYNIE Maakt geleidelijk voortgang ROME, 23 Juni (A.N.P.) Uit Addis Abeba wordt aan de bladen gemeld, dat de militaire bezetting van Abessynië, on danks de overvloedige regens, in alle secto ren voortgaat. Een colonne onder gene raal Celoso heeft de Sidamo bezet, alsmede Meta Cafersa, in het Galla-district. Een an dere colonne heeft Grava in het district Harrar bezet. De troepen werden door de bevolking geestdriftig ontvangen. Geen bevestiging van strijd om Addis Abeba PARIJS, 23 Juli (AN.P.) De „ExceJ- sior" meldt uit Djibouti, dat geen bevesti ging te verkrijgen is van de jongste be richten over een nieuwen strijd om Addis Abeba. In Djibouti wordt echter sinds we ken verteld, dat de vroegere Abessijnsche gezant te Parijs, Tecle Hawariate, van den Negeus opdracht heeft gekregen, talrijke aanslagen te plegen in de provincie Har rar en langs de spoorlijn van Addis Abeba naar Djibouti. Het plan zou door Hawa riate zelf zijn uitgewerkt en ten doel heb ben de Italiaansche strijdmacht door een Guerilla te verzwakken. Ras Imroe be vindt zich met wat van de Abessijnsche troepen is overgebleven, in de streek van Gore. Dedjas Makonnen is door hem naar Londen gezonden, om de noodige midde len van den Negus te verkrijgen voor den strijd in het Westen. Zoodra hij via Egypte en den Soedan met het noodige geld is teruggekeerd, zooi de strijd ook in het Wes ten beginnen. PROTEST VAN GREISER BIJ POOLSCHEN COMMISSARIS Hij wenscht goede betrekkingen met Polen DANZIG, 23 Juli (A.N.P.) De presi dent van den senaat van Danzig, Greiser, heeft bij den commissaris-generaal van Polen, Papee, geprotesteerd tegen de be toogingen die onlangs in Polen hebben plaats gehad tegen Danzig. Greiser ver klaarde tevens dat de Vrije Stad goede be trekkingen met Polen wenscht te onder houden. Papee antwoordde, dat in verband met zekere verklaringen van de zijde van Danzig, een reactie van de Poolsche open bare meening, welke de kwestie van Dan zig nauwlettend gadeslaat, begrijpelijk was. De commissaris zeide nota te hebben ge nomen van Greiser's verzekering, in goede verstandhouding met Polen te willen le ven. Uit Warschau wordt gemeld, dat gisteren in verscheidene Poolsche steden, vergade ringen zijn belegd in verband met de jong ste gebeurtenissen, in Danzig. Te Lodz waren 60.000 menschen in ver gadering bijeen. SCHIP MET 54 OPVARENDEN SPOOR LOOS VERDWENEN SANTIAGO, 23 Juli (A.N.P.) Het groote Chileensche stoomschip „Don Car- loas" is sinds den zware-n storm van j.l. Maandag ten Noorden van Valparaiso spoorloos verdwenen. De nasporingen door torpedobooten zijn tot dusver zonder suc ces gebleven. Men vreest, dat het schip met de 54 opvarenden gezonken is. BIOSCOPEN. Luxor: Afgekeurd. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Mattheus Jacobus, z. van H. Mulder en H. Plu Jan, z. van W. L. v. d. Wel en J. M. Jansen Mattheus Hendri- kus, z. van H. P. de Haas en H. M. Haar lem Agnes Maria, d. van J. W. D. Leef- lang en A A. Krajewski Adriana Johan na, d. vain J. H. v .d. Meer en H. Marien- wald Adriana, d. van J. de Redelijkheid en J. M. Walkier Maria, d. van J. C. J. van Berkel en E. Tijssen Mazerina, d. van G. v. Berkel en A. Bezemer Gerrit Jan, z. van W. H. de Jong en T. Wesse- lius Klazina, d. van G. A. Klein veld en J. E. Koster Theodorus Hendricus, z. van P. H. J. Dickhoff en A. C. C:, Stikkelman. Gehuwd: J. Bavelaar gesch. m. en A. P. Chrispijn jd. H. G. Bentveld jm. en C. Haarland jd. F. Favier jm. en J. Blans- jaar jd. A. Jesse jm. en W. Dubbelaar gesch. G. de Jong jm. en M. v. Vegten jd. A. Kershof jm. en C. Prins jd. A. C. Kleijn jm. en A. v. Leeuwen jd. C. J. Lardé jm. en A. den Os jd. Ph. J. v. Leeuwen wedn. en W. H. Schümann jd. J. G. Mokkenstorm jm. en M. de Graaf jd. D. A. Sierag jm. en G. Kanbier jd. C. v. Sonsbeek jm. en A. H. Ranselaar jd. G. Velthuijzen jm. en M. v. d. Tuin jd. J. Wetselaar jm. en R. Hartevelt jd. J. W. v. Benten jm. en C. J. v. d. Vel den jd. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMV. MAATSCH. NEDERLAND. JOHAN DE WITT, vertr. 22 Juli van Batavia naar Amsterdam. JOHAN van OLDENBARNEVELT, (thuisr.) pass. 21 Juli Perim. POELAU TELLO (thuisr.) vertr. 20 Juli van Colombo. TARAKAN (2e jeugdreis) arr, 22 Juli te Skjolden. KON. NED. STOOMB. MAATSCHAPPIJ BAARN arr. 21 Juli van Amsterdam te Hamburg. CRIJNSSEN (thuisr.) vertr. 21 Juli van Barbada naar St. Michaels. EUTERPE arr. 22 Juli van Amsterdam te Bordeaux. HERCULES, van Algiers naar Amster dam 22 Juli 12.10 uur nam. 45 mijl Z. W. van Ouessant. KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ. BONTEKOE arr. 20 Juli te Batavia. NIEUW HOLLAND vertr. 20 Juli van Ba tav ia naar Adelaide. STOOMVAART MIJ OCEAAN. ALTENOR arr. 19 Juli te Osaka. MEMNON, Japan-Rotterdam vertr. 22 Juli van Singapore. VEREEN. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. (Hoiland-Afrika Lijn) RANDFONTEIN (thuisr.) 20 Juli 10.23 uur nam. 720 mijl Z.W. van Land's End. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 22 Juli. Groentenveiling. Per 100 stuks: Andijvie 0.501.00, kroten 1.001.70, komkommers 12, bloem kool I 2.8016.40, bloemkool II 1.50 7.80, roodekool f 6—8, savoyekool 7. groenekool f 1.703.10, meloenen 11 22, pieterselie 3040 cent, prei 1 201.40 radijs f 2.50, kropsalade f 0.501.70, sel derie 3060 cent, uien 0.301.40,, wor telen 2.706.50, rabarber 2080 cent, perziken 18, per 100 kg.: kroten 1.20 2.80, snijboonen f 415, stokboonen 11 18, pronkboonen 45, stamboonen f 7 11, tuinboonen 37, doperwten 3 20, postelein f 25, spinazie f 59, toma ten a 4.40—8.00, B. 6.00—8.40, C 3- 4.60, CC 2—4.20, uien f 2.40—2 80, wor telen 45, aardappelen f 2.003.20. DELFT, 22 Juli. Vette Varkens, prijs 1718 cent per pond. GOUDA, 23 Juli. Vee. Aangevoerd in to taal 1532 stuks, waarvan 50 slachtvarkens vette 1717 y2 cent en Londensche 1516 cent per pond, levend met 2 pet. korting; 628 magere varkens 1828, 765 oiggen 811, Geldersche biggen 1114, 4 run deren 120170, 80 nuchtere kalveren j 5 10, 5 bokken of geiten 14 per stuk. Handel redelijk. Kaas. Aanvoer 428 partijen. Prijzen le kwal. met rijksmerk 2122, 2e kwal. 1920, zware f 24, Handel matig. Boter. Aanvoer 359 ponden. Goeboter 7075 cent en weiboter 6570 cent Rer pond. Handel vlug. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Berlijn 59.21 Londen 7.3ft'"1/;. New York 1.47' )fi Parijs Brussel 24 s 11 Zwitserland 48.('9 Madrid - - - Oslo37.111/, Kopenhagen' 82 96V i Stockholm 38 08:i Milaan Praag 6.10 Weenen Boedapest Prolongatie 11/2%

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3