DONDERDAG 23 JULI 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 WIND. DE BILT SEINT: Krachtige tot matige Zuidelijke tot Wes telijke wind, betrokken tot zwaar bewolkt, waarschijnlijk regenbuien, aanvankelijk weinig verandering in temperatuur, later wellicht iets koeler. Hoogste barometerst.: 766.6 te Vardoe. Laagste barometerst.: 743.0 te Blacksod. Sinds gisteren heeft zich de depressie in het Westen aanmerkelijk uitgebreid. Zij ligt thans met standen beneden 740 mm. ten Westen van Ierland en strekt over de ge- heele Britsche Eilanden haar invloed uit. Overal dalen in Groot Brittannië en Ier land de barometers. De wind nam vooral over de Iersche Zee en in het Kanaal toe, ook ten onzent is weer een aanwakkeren van den wind te wachten. Het Oostwaarts naderen van de depressie zal ook de alge- meehe weerstoestand weer verslechteren; regen bij betrokken of bewolkte lucht is waarschijnlijk. Het Zuidelijk hoogedruk ge bied heeft zich naar het Oosten verplaats.t Over Zuid- en Oost-Frankrijk en voorts over Duitschland is het goed weer, de tem peratuur was in dit gebied eenigszins ge daald. Sinds gisteren heeft over Scandina vië de lage druk sterk aan belangrijkheid ingeboet, slechts ligt ten Noorden van Lam pand het centrum van een hoogedrukge- bied. LUCHTTEMPERATUUR 19.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Donderdagnamiddag 9.34 uur tot Vrijdagmorgen 4.39 uur. HOOGWATERSTAND. Te Katwijk aan Zee op Vrijdag 24 Juli voorm. 6.56 en nam. 7.15 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl", 18 K gr. C. Zweminrichting „Poelmeer", 20 gr. C. Stormwaarschuwingsdienst. Geseind van De Bilt hedenmorgen te 12.20 uur aan de posten van .IJmuiden tot Delfzijl: „Weest op uw hoede". BRUTALE OVERVAL TE WINTERSWIJK Inwoner in zijn slaapkamer door indringer overvallen Gisteravond laat is een nog niet bekende man de woning van den heer K. te Win terswijk binnengedrongen. Hij stelde zien op in de slaapkamer van den bewoner en ging dezen, toen hij zich ter ruste wilde begeven, met een hard voorwerp te lijf. K. liep verschillende bloedende verwondin gen op en moest in het ziekenhuis te Win terswijk worden opgenomen. Gemeentepolitie en marechaussée wer den onmiddellijk van het voorgevallene rp de hoogte gebracht en stelden met ge bruik van een politiehond terstond een uitgebreid onderzoek in. Nog denzelfden nacht werden zes mannen, die zich in een woning te Winterswijk ophielden gearres teerd. Het onderzoek is nog niet geëin digd. De toestand van den heer K. was hedenmorgen redelijk. Nader vernemen wij het volgende: Toen de heer M. S. K., wonende op den hoek van de Wilhelminastraat en de Gasthuis straat met zijn huishoudster omstreeks middernacht van een verjaardagpartij thuis kwamen, bemerkten zij, dat het electrisch licht zijn dienst weigerde. De heer K. be gaf zich toen in het donker naar boven en kreeg daar plotseling een klap op het hoofd. Er ontstond een worsteling met den onbe kenden indringer. De huishoudster sloeg een ruit stuk en begon „moord" te roepen. Op het hulpgeroep schoten de buren toe en ook de dadelijk gewaarschuwde politie en marechaussee waren dra ter plaatse. De indringer was inmiddels door een achter deur verdwenen. Met gebruikmaking van een politiehond wist men echter zijn spoor te volgen. Dit leidde naar het huis, bewoond door zekeren P., dat meteen door de politie mannen werd omsingeld. In de donkere huiskamer troffen zij zes personen aan. Van h*n wees de politiehond zekeren F., Neder lander van afkomst, wonende te Bocholtz als den indringer in de woning van den heer K. aan. Het zestal werd in arrest ge steld. K. heeft bij de worsteling verschillende verwondingen opgeloopen, welke opname in hst ziekenhuis wenschelijk maakten. Zijn toestand was van morgen redelijk wel. Aangezien alle arrestanten tot eenzelfde partij behoor en en in de woning van den heer K. niets wordt vermist, heeft men den sterken indruk dat deze overval op den heer K., die Israëliet is, een politieken achter grond heeft. BINNENLAND CONGRES SIGARENWINKELIERS IN UTRECHT. De Nederlandsche Bond van Sigarenwin- keliersvereenigingen houdt op 22 en 23 Juli zijn jaarvergadering te Utrecht in hotel Noord-Brabant. Den eersten dag werden de huishoudelijke zaken behandeld, terwijl den tweeden dag de meer algemeene zaken aan de orde komen. Na een welkomstwoord door den voorzitter der afd. Utrecht volg de een openingsrede door den bondsvoorzit ter, den heer L. P. Jongejans uit den Haag. Hierin werd geconstateerd, dat de toe standen in het vak vaak te wenschen over laten, dat de omzetten in de verschillende zaken dalende zijn en de verdiensten steeds verminderen. Bijzondere bescherming wordt van regee- ringswege niet getoond en wijzigingen in de tabakswet, welke dringend noodzakelijk zijn laten op zich wachten. De huishoudelijke zaken hadden een vlot verloop. Het bondsbestuur werd herkozen. De jaarverslagen werden goedgekeurd, de rapporten van controlecommissie en com missie fonds van overlijden eveneens. Voorstellen tot verlaging van de contri butie werden afgewezen. Verschillende voorstellen, betrekking hebbende op bij zondere uitgaven, welke door het bonds bestuur niet uitvoerbaar werden geacht, werden ingetrokken. JONGERENCONGRES VOOR DEN VREDE TE GENèVE. Aangaande het in de maand September te Genève te houden wereld-jongeren- congres voor den vrede, is ons bericht, dat getracht zal worden, van dat Congres ge bruik te maken, om communistische ideeën te propageeren. De communistische invloed op dit Congres schijnt zoo groot te zijn, dat het te vreezen is, dat deelname een steun zal beteekenen voor de uiterst link- sche elementen. Ongeacht het feit, dat samenbrengen van de katholieke jongeren met anders denkenden gevaren met zich brengt en daarom in het algemeen afgewezen moet worden, is om bovenaangehaalde reden het deelnemen aan dit congres door katho lieke jongeren niet toelaatbaar. Daarom zijn wij van meening, dat het niet geoorloofd is, dat Katholieke jonge ren aan het Congres te Genève deelne men. J. MOL, pr. Directeur Mannelijk Jeugdwerk. A. VOLLAERTS, pr. Directeur Vrouwelijk Jeugdwerk. (Op verzoek herplaatst). EERSTE KAMER DINSDAG A.S. BIJEEN. De Eerste Kamer zal Dinsdag 28 Juli a.s., des avonds te half negen bijeenkomen ter behandeling van eenige kleine wetsontwer pen. Voorts zullen Woensdag 29 Juli te elf uur voormiddag aan de orde zijn o.a. het Girowetje, de beperking van den schulden- aftrek voor de belasting van de doode hand en indien het eindverslag tijdig zal zijn vastgesteld de ontwerpen inzake crediet voor werkverruiming en industrie-finan ciering. DE SPAANSCHE GEZANT VERLAAT DEN HAAG. Verschil van meening met zijn regeering. De Spaansche gezant bij het Nederland sche Hof, de heer José Maria Doussinague y Texidor, heeft wegens verschil van poli tiek inzicht met het jongste Spaansche ka binet, ontslag uit zijn functie gevraagd. Dit ontslag is hem door de Spaansche re geering verleend. Naar men ons mededeelt, zal de heer Doussinague y Texidor binnenkort Den Haag verlaten en naar Frankrijk vertrek ken. BACON-IMPORT IN ENGELAND. Extra hoeveelheid van 12.000 cwt. Na een informeele bijeenkomst van ver tegenwoordigers der bacon-producenten, -grossiers en -detaillisten is een regeling getroffen, volgens welke, bij wijze van tijde- lijken maatregel, uit het buitenland een extra-hoeveelheid wordt ingevoerd van in totaal 12.000 cwt., de helft waarvan direct zal worden geïmporteerd en de andere helft zal worden verdeeld over de volgende twee weken. EIERENUITVOER NAAR DUITSCHLAND. Belangrijke wijziging maximumprijzen. De maximumprijzen voor den uitvoer van eieren naar Duitschland zijn met ingang van heden belangrijk gewijzigd en als volgt vastgesteld: B-eieren 4.10 per 100, was tot nu toe 3.20; A-eieren 4.40, tot nu toe 3.50; S-eieren 4.70, was 3.80. In verband hiermede is de monopolitoe- slag van 10 ets., die de regeering gaf bij ex port, vervangen door een monopolieheffing van 80 cent per 100 eieren. We merken hierij op, dat deze prijsver- hooging van ruim 20 pet. een evenredige teruggang van onzen eierenexport naar Duitschland beteekent, daar, zooals bekend, hiervoor een geldcontingent is vastgesteld, wat dus eerder uitgeput zal zijn. Burgemeester Bij Kon. besluit van 20 Juli is aan den •heer U. P. Cavalier op zijn verzoek met ingang van 15 September eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Z wollerkersp el. UITREIKING VAN TEELT VERGUNNINGEN EN UITBETALING VAN STEUNGELDEN IN CAFE'S. De Minister van Landbouw en Visscherij heeft aan den Minister van Binnenlandsche Zaken bericht, dat hem een mededeeling gewerd, dat door een Landbouw-Crisis-or- ganisatie teeltvergunningen op verschil lende plaatsen in café's werden uitgereikt. Uit een ingesteld onderzoek is gebleken, dat het ten plattelande veelal gebruikelijk is in café's zitdagen te houden teneinde aldaar teeltvergunningen uit te reiken en/of steungelden uit te betalen. Deze toe stand wordt zeer ongewenscht geacht. In de kleine dorpen zijn de crisis-organisaties echter uit gebrek aan eenige andere loka liteit van eenigen omvang op de café's aan gewezen, waarbij nog komt, dat de café's hun lokalen veelal gratis afstaan, zoodat het huren van andere lokaliteiten kosten met ziöh mede zou brengen. De verschil lende veilingen zijn wel bereid, voor zoo ver uitbetalingen van tuinbouwsteungel- den betreft, voor bovengenoemde doelein den van tijd tot tijd eenige ruimte af te staan, maar zijn daartoe in het drukke seizoen van 1 April tot 1 September niet in staat. In verband hiermede is bij den Minister van Landbouw en Visscherij de vraag gerezen, in hoeverre de gemeente besturen zouden kunnen medewerken om aan dezen toestand een eind te maken. Genoemde minister zou gaarne zien, dat de gemeentebesturen in zooverre hun me dewerking aan de uitvoering der Land- bouw-crisiswet 1933 zullen willen verlee- nen, dat zij van tijd tot tijd gratis eenige lokaliteit aan de verschilende crisis-orga nisaties op hunne aanvrage afstaan om deze in staat te stellen zitdagen tot uitbe taling van steungelden, uitreiken van teeltvergunningen of anderzins in de be trokken gemeenten te houden. In een circulaire zegt de minister van binnenlandsche zaken het zeer op prijs te zullen stellen, indien de gemeentebestu ren ten deze in voorkomende gevallen de noodige medewerking zouden willen ver leenen. DISTRIBUTIE VAN ONVERMENGDE MARGARINE. Met ingang van 20 Juli overgenomen door het departement van sociale zaken. De minister van sociale zaken heeft ter kennis van de gemeentebesturen gebracht dat de distributie van onvermengde marga rine aan werkioozen en daarmede gelijkge- stelden, welke tot nu toe geschiedde door de Nederlandsche Zuivelcentrale, per 20 Juli is overgenomen door het departement van sociale zaken. i 2. De Nederl. Zuivel-Centrale blijft bij de distributie optreden als orgaan namens het departement van sociale zaken, belast met de uitvoering van bepaalde met de dis tributie van onvermengde margarine sa menhangende werkzaamheden. 3. De vastgesteld prijs waartegen de on vermengde margarine aan werkioozen en daarmede gelijkgestelden wordt geleverd, blijft gehandhaafd op 44 cent per kilogram, e.g. 11 cent per 250 gram. 4. De kostprijs per kilogram waarvoor de levering aan de gemeente zal plaats heb ben, bedraagt 42 cent. Het staat ter beoordeeling van de ge meentebesturen om de distributie in de ge meente met uitschaking van den kleinhan del rechtstreeks van gemeentewege te doen geschieden, dan wel den kleinhandel daar bij in te schakelen. De minister wijst er ech ter op, dat, indien van dezen laatste vol doenden waarborg kan worden verkregen dat het product door hem uitsluitend aan de volgens de bestaande regelen daarvoor in aanmerking komende personen zal wor den verstrekt, zijnerzijds aan de inschake ling van den kleinhandel de voorkeur wordt gegeven. In het laatste geval behoort een inten sieve controle op de ingeschakelde distribu- aiite'n te worden uitgeoefend. Voor het geval de kleinhandel wordt in geschakeld, kan dezen een vergoeding van maximum 2 cent per kilogram worden uit gekeerd. WEERKORPSENVERBOD NOODZAKELUK. Voorgestelde regeling tegen geen bepaalde bevolkingsgroep gericht. De Regeering uit in de memorie van ant woord aan de Eerste Kamer in zake het wetsontwerp houdende voorzieningen om trent weerkorpsen, haar blijdschap, dat bij het afdeelingsonderzoek van het wetsont werp bleek, dat het vrij algemeen met in stemming werd ontvangen. De indiening van de onderhavige wets- voordracht bij de Staten-Generaal is door het kabinet bevorderd, omdat het kabinet als zoodanig de voordracht in 't lands be lang geboden achtte. Onjuist is de stelling uit het verslag, als zou de voorgestelde regeling geheel gericht zijn tegen een bepaalde bevolkingsgroep, te weten de Nationaal-Socialistische Beweging in Nederland. Het wetsontwerp heeft ten doel de orde en het staatsgezag tegenover elk en een iegelijk te handhaven, het heeft daarbij geenerlei bepaalde bevolkingsgroep in het bijzonder op het oog. De z.g. weerafdeelingen dier beweging kunnen niet op één lijn worden gesteld met de vrijwillige burgerwachten en den bijzon deren vrij willigen landstorm. Deze laatste organisaties bezitten een a-politiek karak ter en zijn uitsluitend opgericht tot steun aan het wettig gezag. Beide karaktertrek ken ontbraken bij de weerafdeelingen. De regeering is voornemens ook tegen ieder gecamoufleerde machtsvorming met kracht op te treden. Het lig in het voorne men, de organisaties welke in stand worden gelaten, ook na haar toelating van regee- ringswege bij voortduring in het oog te hou den. RAADHUISBOUW TE AMSTERDAM. Voordracht inzake samengestelde prijsvraag aangenomen. De gemeenteraad van Amsterdam heeft gisternamiddag met algemeene stemmen aangenomen de voordracht van B. en W. om hen te machtigen ter voorbereiding van het opmaken van de plannen voor den bouw van een nieuw Raadhuis aan het Frederiks- plein de maatregelen te nemen welke noo- dig zijn voor het uitschrijven van een sa mengestelde prijsvraag ter zake van dien houw. LETTEREN EN KUNST EEN OORSPRONKELIJK KATHOLIEK JEUGDBOEK. De bekroningen vastgesteld. De prijsvraag, najaar 1935, door de Uitge- vers-Mpij. Boekdrukkerij „Helmond" uitgeschreven, is thans in een slotvergade ring der jury beslist. De jury, bestaande uit Marie Koenen, Antoon Coolen en A. J. Zoetmulder, kwam na een zeer zorgvuldige beoordeeling van de 38 ingezonden handschriften tot het eenstemmig besluit, dat de eerste prijs, groot ƒ400, toekwam aan het handschrift „Arie", de tweede prijs groot 300 aan het handschrift „Het geheim van St. Wini freds" en dat als beste van de overige ma nuscripten het handschrift „Tom en Jack" een eervolle vermelding verdiende. Bij opening der enveloppen bleken de auteurs van de bekroonde werken te zijn: van „Arie" de heer Jan Rentinga te Utrecht, van „Het geheim van St. Wini freds", mevr. dra. A. WoltersDawson te Eindhoven. Van „Tom en Jack" de heef René van Eyk te Utrecht. De bekroonde werken zullen tegen het najaar verschijnen. SPORT ROEIEN DE OLYMPISCHE ROEIWEDSTRIJDEN. Tweede deel der Nederlandsche selectiewedstrijden. Vanmorgen werden de selectiewedstrij den voor de olympische roeiregatta, ge organiseerd door den Nederlandschen Roeibond, op de baan te Sloten voortge zet. Men had thans besloten de baan in omgekeerde richting te roeien, daar men dan wind mee had, terwijl van den stroom weinig last werd ondervonden. Begonnen werd met de Twee zonder Stuurman, waarvoor alleen De Hoop in geschreven had. Het bleek, dat de hoop in baanrecord de 2000 Meter had afgelegd, ni. in 7 minuten 40 sec. Het oude récord stond op naam van de Amsted met een tijd van 7 minuten 40 1/5 sec., dateerend uit 1925. De Olympische tijd van Duitsch land bij de spelen te Amsterdam was 7 minuten 6 2/5 sec. In het nummer Oude Skiff kwamen aan den stax*t: boei 1 Willem III (H. ten Hou ten), boei 2 de Hunze (R. Andriessen). Ten Houten won met straatlengte in den tijd van 7 minuten 45 3/5 sec. Aan boei 1 van de Twee met Stuurman vertrok Nereus, aan boei 2 Njord. Njord maakte een veel beteren start dan Am sterdam en bij 500 meter lagen de Leide- naars 3/4 lengte voor. Op 1000 meter was er licht tusschen de booten en de voor sprong van Njord was op drie kwart der baan tot 2 lengten vergroot. Nereus roeide verre van fraai, Vaandrager en de Looze (slag) zijn „zwaargewichten", 98 en 92 K.G. wegend. Kracht sprak een heele groote rol, maar geeft tenslotte niet altijd den doorslag. 200 Meter voor de finish maakt de Nereusploeg een grove fout, waardoor de .boot vrijwel stil lag. Ook Njord roeide het laatste gedeelte niet ge heel zuiver. De tijd van Njord met K. J. Hardeman (boeg), E. W. de Jonge (slag) en J. F. van Walsem (st.) bedroeg 8 min. 5 sec. In het laatste numimer dezer selectie wedstrijden viel weer van goede roeisport te genieten. Thans kwam de Galgenwater- combinatie tegen Nereus (boei 2) uit. De ploegen waren: Galgenwateroombinatie: C. A. Catalani (boeg), D. J. Koeleman, A. Dekker en H. J. du Pon (slag), J. F. van Walsem (st.). Nereus: M. Schoorl (boeg), H. S. D. Bartlema, J. P. E. M. Regout, S. de Wit (slag), G. Hallie (st.). Beide ploegen startten uitstekend, de Leidsche combinatie met 11, 21 en 39 sla gen rasp. in de eerste kwart, halve en heele minuut. De overeenkomstig cijfers voor Nereus waren 11, 21 en 38. In deze eerste minuut had Nereus een halve lengte voorsprong genomen, welke de Amsterdammers rustig doorroeiend, op 1000 meter tot anderhalve lengte hadden vergroot. Zoo noodig spurtten de Wit os. weg, welke pogingen om den voorsprong nog te vergrooten, door de combinatie met nijdige spurtjes beantwoord werden. De tijd van 1000 meter bedroeg 3 minuten 3i 2/5 sec. Met ongeveer 2 lengten voorsprong won Nereus in den goeden tijd van 7 minuten precies. Het baanrecord staat op naam van Laga met 6 minuten 46 3/5 sec., datee- renid uit 1923, terwijl Italië tijdens de Am- sterdamsche Olympische spelen op dit nummer daar nog boven bleef, n.l. 6 mi nuten 47 3/5 sec. De vier met stuurman van Nereus zou zeker voor uitzending naar Berlijn in aan- werking komen, ware het niet, dat de kans groot is, dat de acht van Nereus voor de spelen gekozen zou worden. O.i. heeft GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. UITBREIDINGSPLAN. De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat Gedeputeerde Staten dezer provincie bij besluit van 15 Juli 1936, No. 101/1, hebben goedgekeurd het bij raadsbesluit van 20 Januari j.l. vastgestel de plan tot herziening van het uitbreidings plan met de daarbij behoorende bebou wingsvoorschriften, ten aanzien van een terrein, gelegen ten Westen van de zwem- inchting „de Zijl" en ten Óósten van de verlengde Sumatrastraat, en dat dit plan, in een uitvoerige kaart uitgewerkt, met de daarbij behoorende bebouwingsvoor schriften ter gemeentesecretarie, Rapen burg 12, voor een ieder ter inzage ligt. J. SPLINTER, Weth. loco-Burgemeester. Leiden, 23 Juli 1936. 4731 AGENDA LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 20 tot en met Zondag 26 Juli as. waargeno men door apotheek: C. B. Duyster, Nieu we Rijn 18 telef. 523 echter de vier met stuurman van Nereus een veel betere kans op een goede plaats in het eindklassement dan de acht, waar hij niet de prestaties in Nederland beoor deeld worden, doch wij in aanmerking namen, dat de acht in het sterke interna tionale milieu minder kans op een rede lijke prestatie maakt dan de vier, omdat de achten vrijwel in ieder land het puilkje van de roeiwereld bevatten. Intusschen blijft de beslissing van den N. R. B. af te wachten. DE WEDSTRIJDEN VAN DE „KONINKLIJKE". Twee Leidsche overwinningen. Na beëindiging der selectie-wedstrijden werd een begin gemaakt met de jaarlijk- sche wedstrijden van de „Koninklijke", waarvan de stuurmanlooze nummers voor de laatste maal te Sloten worden verroeid. Begonnen werd met het nummer: Over- naadsche Skiff (beginnelingen), waarbij de eerste heat ging tusschen Logger van Po seidon aan boei 1 en Velds van Die Ley the. De laatste nam meteen een flinken voor sprong, terwijl de Poseidon-man bij den start een formidabelen snoek ving, welke hem bijkans uit de boot deed tuimelen. Van strijd was er geen sprake. Velds hield met gemak den kop en won met twee lengten in den tijd van 8 min. 7 2/5 sec. De Leythe-sculler, die zeer soepel roeide, maakte een zeer goeden indruk. Voor de tweede heat won van Veen (Am- stel) in 8 min. 16 2/5 sec. met ruim twee lengten van de Jong (Arsa). Het nummer Jonge Skiff A bracht in den eersten heat aan den start de Walle van Njord aan boei 1 en Spanjaard van het Spaarne. De Spaarne-skiffeur had in het geheel niets in te brengen tegen den veel sterkeren Leidenaar, die met forschen slag de haan aflegde in den tijd van 7 min. 59 sec. met een voorsprong van vier lengten. In den tweeden heat won J. Zeegers Jr. van De Hoop in 8 min. 6 3/5 sec. van v. Leeuwen (Nautilus), OLYMP. SPELEN DE OLYMPISCHE FAKKELLOOP. Door de pas van Thermopylae. Nadat de Olympische fakkellooper uit Delphi met veel ceremonieel het Olym pische vuur in ontvangst had genomen, vertrok hij in de richting Lamia. Door de meest woeste bergstreken ging de fakkel en bij ondergaande zon werd de pas van Thermopylae gepasseerd waar eens Leoni- das en zijn 300 Spartanen den heldendood stierven. Urenlang ging het toen langs steile hellingen met olijfboomen begroeid en door eindelooze pijnwouden naar La mia, waar het vuur onder enorme belang stelling weer doorgegeven werd. En voort ging het de duisternis in, waar de blauw- roode vlam een spookachtig schijnsel ver oorzaakte, dat zich telkens als het ware vanzelf bewoog, tot het bij een kromming uit het gezicht verdween. Hedenmorgen vroeg kwam het vuur in de hoofdstad van Thessalië, Larissa, aan. Hier hadden de feestelijkheden een meer militair karakter. Op een van de pleinen was een altaar opgericht, waarbij zich, on danks het vroege uur, talrijke officieele personen en bijna de geheele bevolking van de stad hadden verzameld. Door een afdeeling cavalerie werd de looper bin nengehaald en terwijl de kapel de Olympi sche hymne speelde en de toeschouwers onder doodsche stilte toezagen, stak de volgende looper zijn fakkel op het altaar aan en verdween weldra in noordelijke richting. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: Th. C. Grootjes, kappersbediende, te Lisse, Heerenweg 132; cur. mr. F. J. Gerritsen.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2