DONDERDAG 23 JULI 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. IV ROEIEN DE OLYMPISCHE ROEIWEDSTRIJDEN. Selectiewedstrijden te Sloten. De Olympische Spelen staan voor de deur. De Nederlandsche equipe is bekend, de namen zijn reeds doorgezonden naar Berlijn. Alleen de roeiploeg dient nog te worden gekozen. Teneinde tot een definitieve keuze te ko men, werden gisteravond selectiewedstrij den op de baan te Sloten gehouden, die hedenmorgen worden beëindigd. Voor gis teravond had het bestuur van den N. R. B., dat als geheel als beoordeelingscom- missie fungeert, de nummers twee met stuurman,vier zonder stuurman en de achtriemsgieken op het programma gezet, terwy'l de overige nummers hedenmorgen plaats vinden. De double scull verviel bij gebrek aan inschrijvingen. Wat de nummers van gisteravond be treft, kan men de selectiewedstrijden maar ten deele geslaagd noemen. De twee met stuurman werd niet verroe id, in het num mer vier met stuurman stond het peil niet al te hoog en alleen bij de achten was van werkelijk goed roeien sprake. Voor de twee met stuurman waren in de eerste heat ingeschreven Njord en Willem III. Njord wenschte echter niet tegen de ploeg van de Amsterdammers uit te komen, om dat daarin een Duitscher was opgenomen. Schroeder, wiens naturalisatie tot Neder lander wel gedurende geruimen tijd han gende is, doch niettemin nog geen feit mocht worden genoemd. Het zou dus bij voorbaat onmogelijk zijn om de twee van Willem III naar Berlijn te zenden. Het bestuur van den Ned. Roei- bond achtte het protest van Njord gerecht vaardigd, zoodat de Leidsche twee onmid dellijk in de finale werd geplaatst tegen Nereus, welke race heden wordt geroeid. Om elkaar toch nog te testen trokken Njord en Willem III officieus een baantje tegen elkaar waarbij Willem III won. De belangstelling op Sloten was bijzon der groot. Vele auto's stonden in rijen opgesteld, toen de beide vieren zich voor den selectiewedstrijd voor den start gereed maakten. Het weer was fraai, bijna geen wind. Aan boei 1 lag de Laga-Maas-com- binatie, bestaande uit L. C. Sloth Blaau- boer (boeg), H. Kramers, N. R. J. Phaff, E. Ruempol (slag), aan boei 2 de z.g. Gal- genwatercombinatie bestaande uit G. A. Catalani (boeg), D. J. Koeleman, A. Dek ker, H. J. du Pon (slag). De Galgenwatercombinatie startte beter en bij 500 meter hadden du Pon c.s. reeds drie kwart lengte voorsprong. De Laga- Maascombinatie roeide verre van fraai, vooral de boeg viel tegen. Op 1000 meter, waarvoor drie minuten 19 seconden geno teerd werd, was er licht tusschen de boo ten. Op 1500 meter was de Leidsche com binatie nog verder weggeloopen, zonder echter een goeden indruk te maken. Met anderhalve lengte voorsprong won de Galgenwatercombinatie met een tijd van 7 minuten 4 seconden. Ter vergelijking gaven wij nog den tijd van het baanrecord van Triton, in 1930 ge vestigd, nl. 6 minuten 52 sec., tefwijl En geland in 1928 bij de Olympische roei wed strijden te Sloten een tijd van 6 minuten 36 seconden noteerde. De verschillen zijn dus wel degelijk zeer aanzienlijk. Een fraaie race in de achten. Het derde nummer ging tusschen de beide achten van De Amstel en Nereus. Aan boei 1 kwam Nereus te liggen., aan boei 2 lag de Amstel. De start van Nereus was niet zoo goed, maar de Wit trok er gedurende de eerste 200 meter in hoog tempo aan, met het ge volg, dat Nereus langzaam uitliep en bij 500 meter de voorsprong een halve lengte bedroeg. Fel werd aan beide zijden verder gestreden. Amstel bleef goed hangen, cn op 1000 meter was het onderlinge ver schil nog steeds gelijk. Ook op de volgen de 500 meter bleven de ploegen bijeen. Elke spurt van Nereus werd door Amstel uitste kend beantwoord en bij 1500 meter was de voorsprong van de Amsterdamsche studen ten nog steeds een halve lengte. Doch toen liepen de Nereiden ïraai weg, een prachti ge spurt leverde hun een lengte voorsprong op en Amstel was een geslagen ploeg. Bo vendien stuurde de Amstelman niet al te tactisch, waardoor hij nog meer terrein verloor. In 6 minuten 25.8 sec. bereikte Nereus het eerst de finish met 1 lengte licht tusschen de booten. De Ver. Staten wonnen in 1928 het Olym pisch kampioenschap met een tijd van 6 min. 3.2 sec. Het Nederlandsch baanrecord staat op naam van Laga met 6 minuten 17.6 sec., gevestigd tijdens de kampioen schappen in 1932 AUTOMOBILISME DE NOODLOTTIGE GROOTE PRIJS VAN DEAUVILLE. Thans een tweede Fransche coureur overleden. De autoraces om den grooten prijs van Deauville, die Zondag j.l. werd verreden, is wel zéér noodlottig geweest. Zooals men weet botste de Franschman Lehoux met zijn wagen tegen dien van den Italiaan- schen coureur Farina, waarbij Lehoux ge dood werd. Thans heeft de wedstrijd zijn tweeden slachtoffer geëischt. De Fransche renner Chambots, die met zijn Maserati uit de baan was geslingerd en een schedelbreuk had opgeloopen is aan de gevolgen in het ziekenhuis overleden. Farina, die met Lehoux in botsing was gekomen, kon thans het ziekenhuis reeds voor de tweede maal in dit jaar verlaten. Hij zal Zondag a.s. op den Nurburgerring aanwezig zijn, om de wedstrijden om den grooten prijs van Duitschland als toe schouwer bij te wonen. Gaat U op peis? Vergeet dan toch vooral niet AMILDA- zonnebruincrême mede te nemen. Deze voor komt pijnlijke zonnebrand en vervellen en bevordert tevens een snelle, mooie huid- bruining, óók bij weinig of geen zon. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. 4723 WIELRENNEN DE TOUR DE FRANCE. Onze landgenooten handhaven zich. Gisteren werd de dertiende etappe van de Ronde van Frankrijk verreden. Deze etappe, die in haar gen eel 168 km. lang is, werd in twee gedeelten verreden, nl. van Marseille naar Nimes (112 km..) en van Nimes naar Montpellier (56 km.) Het eerste gedeelte werd in Nimes besloten met een recht stuk weg van 700 meter lengte, waarin dus waarschijnlijk de be slissing in de sprint zou vallen. Inderdaad viel hierin ook de beslissing, doch slechts in de laatste meters. Den geheelen weg waren de renners bijeen gebleven en in de eindsprint toonde de Franschman Le Gre- ves zich wederom de beste. Hij won dit gedeelte in den tijd van 4 uur 12 min. 15 sec. Met miniem verschil werd Meulen- berg (België) tweede, terwijl op een lengte achtereenvolgens Maye (Frankrijk), Thie- tard (Frankrijk), onafhankelijk toerist, Marcaillou (Frankrijk), onafhankelijk toerist, Middelkamp (Nederland) en Duca- zeaux (Frankrijk), onafhankelijk toerist, binnenkwamen. Vervolgens kwamen op da achtste plaats vrijwel alle overige renners binnen, waaronder de beide van Schendels, allen in denzelfden tijd als Le Greves. In het algemeen klassement is door dezen uitslag geen verandering gekomen. Over de tweede helft der etappe, van Nimes naar Montpellier, een afstand van 56 km., moesten de renners tegen het hor loge rijden, waarbij de verschillende groe pen om de vijf minuten startten. Het eerst vertrok de acht man sterke - Fransche ploeg, vervolgens de acht man van de LuxemburgschSpaansche groep, dan vier Duitschers, drie Zwitsers, drie Neder landers, een Joego-Slaaf en een Oostenrij ker tezamen, vervolgens de acht Belgische rijders en dan twee groepen onafhankelij- ken, elk elf man sterk. Den besten tijd maakte België met 1 uur 9 min. 31 sec., terwijl de Fransche ploeg er bijna een mi nuut langer over deed en een tijd noteerde van 1 uur 10 min. 28 sec. De uitslag luidde: 1.'Sylver Maes 1 uur 9 min. 31 sec.; 2. Vervaecke, 3. Hendrikx, 4. Kint, 5. Van Overberghe, 6. Neuville (allen Belgen en allen in denzelfden tijd als Maes)), 7. Mag- ne (Frankrijk) 1 uur 10 min. 28 sec., 8. Lesueur, 9. Maye (allen Franschen en den zelfden tijd als Magne). 40. Albert van Schendel, Middelkamp en Anton van Schendel (Nederland), met een tijd van 1 uur 13 min. 41 sec. In het algemeen klassement hebben de Belgen Maes en Vervaecke hun voorsprong op Magne vergroot. De Franschman is bij Sylver Maes ruim zes, bij Vervaecke ruim 3 min. achter. Albert van Schendel handhaafde zich op de 19de plaats, Middelkamp ging een plaats achteruit en staat nu 28ste, terwijl Anton van Schendel eveneens op zijn 40ste plaats bleef staan. Het algemeen klassement luidt: 1. Sylver Maes (België) 83 uur, 44 min. 24 sec.; 2. Vervaecke (België) 83 uur 47 min. 51 sec.; Magne (Frankrijk) 83 uur 50 min. 40 sec.; 4. P. Clemens (Luxemburg) 83 uur, 55 min. 35 sec.; 5. Mersch (Luxemburg) 84 uur 16 min. 31 sec.; 6. Canardo (Span je) 84 uur, 17 min. 57 sec.; 7. M. Clemens (Luxemburg) 84 uur 20 min. 51 sec.; 8. Kint (België) 84 uur 32 min. 40 sec.; 9. Berrendero (Spanje) 84 uur, 35 min. 39 sec.; 10 Level (Frankrijk) onafhankelijk toerist, 84 uur, 36 min. 46 sec.; 19. Albert van Schendel 85 uur 57 sec.; 28. Middel kamp 85 uur 16 min.; 40. Anton van Schendel 86 uur 5 min. 16 sec. Landenklassement: 1. België, 252 uur, 4 min. 55 sec.; 2. Spanje-Luxemburg, 252 uur, 30 min. 3 sec.; 3. Frankrijk; 4. Ne derland 256 uur 22 min. 13 sec. Tijdens de etappe van Woensdag heeft de Duitscher Weiss opgegeven, zoodat de Duitsche ploeg nog slechts uit drie ren ners bestaat. Ook de Oostenrijker Oblinger heeft op gegeven, zoodat dit land niet meer verte genwoordigd is, terwijl bij de Luxemburg- sche ploeg, Majerus uitgevallen is. INTERNATIONALE WIELER WEDSTRIJDEN TE GOUDA. Gisteravond zijn op de wielerbaan te Gouda internationale wielerwedstrijden gehouden. De uitslagen luiden: 5 km. wedstrijd voor amateurs: 1. E. Hof stede in 7 min. 40 sec.; 2. Van Vliet; 3. E. de Jong. 5 km. wedstrijd voor profs met 5 klas sementen: 1. Piet van Kempen 41 punten 7 min. 20 sec.; 2. Kilian 27 punten; 3. Vo- pel 14 punten; 4. Pijnenburg 14 punten; 5. Jan van Kempen 5 punten; 6. Deneef 4 punten. Afvalwedstrijd voor profs en onafhan- kelijken: 1. Charlier, 2. Riethoven, 3. Cat- tel, 4. Peek. km. koppelwedstrijd met vier klasse menten: 1. PijnenburgPellenaars 0 pun ten; op 1 ronde: 2. Charlier—Deneef 16 punten; 3. Van Schijndelvan den Broek 2 punten; op twee ronden: 4. CattelBies heuvel 7 punten; 5. KilianVopel 0 pnt. Op vier ronden: 6. Piet van Kempen—Jan van Kempen 16 punten; 7. Riethoven Verschoor 9 punten. WANDELSPORT De internat, vierdaagsche afstandsmarschen, De tweede marschdag 3683 deelnemers op stap. NIJMEGEN, 22 Juli. Het is Woensdag morgen vier uur, het tijdstip waarop alles in de kazerne van de Koloniale Reserve en in het daarachter gelegen tentenkamp weer ontwaakt. Het is er dan weer een en al be drijvigheid. Men maakt zich weer gereed voor den tweeden marschdag. Het valt reeds direct op, dat het opstaan bij ver- scheidenen al minder gemakkelijk gaat en er zijn er zelfs, die liggen blijven. Om vijf uur gaan de eersten de poort weer uit. Het zijn de vijf-en-vijftigers. Wel gemoed gaan zij allen op pad voor de zware route door het land van Maas en Waal. Zoo goed als allen zijn frisch en er wordt een vlugge pas ingezet. Het is een koele och tend en men wil dus zoo veel mogelijk in de ochtenduren afgelegd hebben. Tot zeven uur blijft de uittocht voortduren. Volgens de officieele gegevens zijn er hedenmorgen 26 deelnemers niet gestart, zoo dat er 3683 op marsch zijn gegaan Zoo ging het dan vandaag door het land van Maas en Waal, dat voor de tippelaars zoo veel afwisseling biedt als maar mogelijk is. Het grootste gedeelte ging via Druten, voor de 50ers en 55ers een geliefkoosde pleister plaats, en Puifluik, Horssen en Bergharen naar Wychen. Overal waar voorbijgetrok ken werd was weer veel belangstelling en hingen de vlaggen uit. In het dorpje Wins- sen was het weer de notaris, die den loo- pers op allerlei versnaperingen tracteerde, een geste, die zooals altijd, op hoogen prijs gesteld wordt door de tippelaars. In Wychen. Wychen was vandaag het centrale punt. Door dit plaatsje, waar alles in feesttooi was, trokken alle deelnemers van de 30ers tot de 50ers. Hier, op het marktplein heerschte een gezellige drukte. In de café's rondom het Marktplein zocht een ieder een goed plaatsje. In de muziektent speelde de kapel van de Kon. Marine den geheelen ochtend vrooilijke wijsjes, terwijl later een geluidsauto voor de noodige vroolijkheid zorgde. Om Wychen heen stonden ook de diverse firma's weer opgesteld, om den deelnemers van allerlei versnaperingen te voorzien. Onder degenen, die in Wychen blijk van hun belangstelling gaven, zagen we o.a. den commandant van het veldleger jhr. RoëU en luitenant-generaal B. D. jhr. G van Wit- tert, adjudant in buitengewonen dienst van H.M. de Koningin. Van omstreeks tien uur tot ongeveer twee uur duurde hier de drukte. In een der café's was ook de geneeskun dige dienst met zijh grooten staf van dok toren, masseurs en hospitaalsoldaten aan wezig. Men had het hier druk en velen maakten van de gelegenheid gebruik om zich weer wat op te laten kalefateren en dan weer welgemoed het laatste deel van den tocht te aanvaarden. Attpntie vanuit de lucht. Niet alleen op den beganen grond doch ook in de lucht heeft men met de wande laars meegeleefd en evenals gisteren cir kelde er ook nu weer een militair vliegtuig boven de route der deelnemers. Af en toe werd zeer laag gevlogen en bracht de vlie gers daarmee een groet aan hun collega's van het detachement van de luchtvaart- afdeeling te Soesterberg, die aan de vier daagsche deelnemen. Luitenant Asjes, die vorig jaar veel met de Rotterdamsche poli tie geloopen had, had de aardige attentie door middel van een parachute een groet te zenden aan zijn ex-loopmakkers. De intocht in Nijmegen. Omstreek-; half drie begint de groote in tocht in Nijmegen weer. Langs den weg is het zeer druk en het enthousiasme der be woners van Nijmegen is zeer groot. Luide juicht men de binnenkomende tippelaars toe. De muziek van de marine is weer op pad en haalt geregeld de deelnemers op. De tweede dag zit er weer op. Velen heb ben het vandaag kalmer gedaan en komen later binnen dan den eersten dag. Er waren er zelfs, die eigenlijk te laat waren, doch de leiding toonde zich zeer soepel en men beschouwde hen niet als uitvallers. Op het kazerneplein inspecteerde generaal b/d G. J. Bauduin, inspecteur der burgerwachten in Nederland, de deelnemende burgerwacht- afdeelingen. Het aantal uitvallers is dezen tweeden dag bijzonder meegevallen en bedroeg 22, zoodat, wanneer er morgenochtend geen thuisblijvers zijn, 3661 wandelaars op stap zullen gaan. OLYMPISCHE SPELEN DE OLYMPISCHE FAKKELLOOP. Delphi thans bereikt. Toen de drager van den Olympischen fakkel het kleine Parnassus-stadje Ara- chova binnenkwam, waar hij het vuur aan een opvolger moest ter hand stellen, was het geheele plaatsje uitgeloopen om den estafettelooper te zien. De Grieksche loo- per, die slechts in een blauwe turnbroek gekleed was, reikte het vuur over aan een landgenoot, die de nationale dracht van de nieuw Grieken de „Fustanella" droeg. Toen de fakkellooper Delphi naderde stond de geheele jeugd uit de stad van het orakel voor de poorten opgesteld. De looper ging naar de Castiliaansche bron en vandaar uit naar het op een heuvel gelegen oude stadion, waar een altaar opgericht was, waar het olympisch vuur werd ontstoken. Een plechtige ceremonie had plaats, die in deze romantische omgeving grooten in druk op de aanwezigen maakte. Onder de toeschouwers bevond zich ook Leni Riefenstahl, die hier opnamen voor de Olympische film maakte. DE ATHLETIEK-WEDSTRIJDEN. Indeeling der series en nummers. Na het verstrijken van den termijn van inschrijving heeft de I. A. A. F. de wijze van indeeling der athletiek-wedstrijden van de Olympische spelen vastgesteld. Voor de 100 meter heeren zijn 69 deel nemers. Er wordt gestart in twaalf series van zes looptrs, waaruit telkens drie in de kwartfinale komen. Hier wordt geloopen van zes loopers, waaruit telkens drie inde twee in de halve eindstrijden komen. Zes loopers komen in de finale. Op de 200 meter starten 45 deelnemers in tien series van vijf. Van elke serie ko men er drie in de kwartfinale. Hier wordt geloopen in zes series van vijf, waaruit telkens twee naar de halve eindstrijden overgaan. Uit eiken halven eindstrijd van zes loopers gaan drie naar de finale over. Voor de 400 meter heeren hebben 52 deelnemers ingeschreven, die in tien series van vijf zullen starten. Uit elke serie ko men drie in de kwarteindstrijden, die be staan uit zes series 'van vijf loopers, waar uit telkenmale twee in de halve finales komen. Hierin wordt in twee series van zes geloopen, waarvan er uit iedere serie drie loopers in de finale starten. Op de 800 meter starten 52 deelnemers in zes series van acht. Hiervan komen er uit iedere serie vier in de halve finales, die weer geloopen worden in drie series van acht. Uit elke serie komen hiervan dan drie loopers in de finale. Aan de 1500 meter nemen vijftig loopers deel, die in vier series van dertien zullen starten, waarvan uit iedere serie drie in de finale uitkomen. Op de 5000 meter starten vijftig deelne mers in vier series van twaalf. Uit iedere serie komen er hier vier in de finale. Voor de 10.000 meter zijn er veertig deel nemers, terwijl voor den marathonloop zestig deelnemers zullen starten. Op den 3000 meter hindernisloop starten 35 deelnemers, in drie series van 12. Uit iedere serie komen er vier in de finale. Ook op de 110 meter horden starten 35 loopers, die in zes series van zes zullen loopen. Uit iedere serie komen er drie in de halve finales, waarin drie series van zes worden geloopen. Ten slotte starten er uit elke serie twee in de finale. Op de 400 meter horden komen 36 loo pers uit. De indeeling is geheel dezelfde als voor de 110 meter horden. Bij het 50 km. snelwandelen verschijnen 37 deelnemers aan den start. Aan de 4 maal 100 meter estafette nemen achttien ploegen deel, die in drie series van zes zullen starten. Hiervan komen er twee uit iedere serie in de finale uit. De 4 maal 400 meter estafette wordt ge loopen door zestien ploegen, diè in drie series van zes zullen starten. Twee hiervan uit iedere serie komen in de finale. De 100 meter- dames telt dertig deel neemsters, die in zes series van vijf star ten. Hiervan loopen er uit iedere serje twee in de halve finales, waar weer j/e- start wordt in twee series van zes. In de finale zullen hiervan uit iedere serie drie dames uitkomen. De 80 meter horden dames heeft twin tig deelneemsters, die in vier series van vijf starten, waarvan uit iedere serie drie in de halve finales komen. Hier wordt ge loopen in twee series van zes, waarvan drie uit elke serie in de finale komen. Op de 4 maal 100 meter estafette dames starten tien ploegen in twee series van vijf. Hiervan komen er drie uit elke serie in de finale. POSTDUIVEN Stedelijk Concours. Door de Leidsche Postduivenvereenigin- gen, aangesloten bij den N. A. B. v. P. is een commissie gevormd, hoofdzakelijk ten doel hebbende het organiseeren van een afstandsvlucht op Bordeaux, opdat het volgend jaar hieruit een stedelijk kam pioen naar voren zal komen en iedere ver- eeniging het volgend jaar zijn vluchtpro- gram er naar in kan stellen. Ook is het doel van de Commissie om in bet najaar of voorjaar 1937 een mooie tentoonstelling te organiseeren. De vlucht van heden, Bor deaux, was al reeds een goede inzet. Er werd n.l. ingekorfd door de L. P. V. „De Vdiendenclub', „De Bonte Duif", „De Blauwkras", „De Reisduif" en de „L. P. C." met een totaal van 108 duiven, welke om 14.20 uur in vrijheid werden gesteld met Zuid-Westen wind. De duiven hebben zeer snel gevlogen. De heer A. Schouten klokte hier in Leiden de eerste duif, welke duif ook nationaal stond om 5 uur 29 min. en 6 sec. en een snelheid maakte van 1829.70 meter per minuut. Tevens klokte hij no. 7. H. Fazel 2 en 23, L. v. d. Nieu- wendijk 3, 4, 30 en 36, P. v. d. Leek 5, Baly 6, J. Vliegenthart 8, 10 14, Joh. Vo gelenzang V.C. 9 en 21, Adr. v. Egmond 11, L. Gijsman B. K. 12, D. Kramp 13 en 27, J. J. Laman 15 en 29, Gebr. v. d. Oord 16, 20 en 32, F. Tisseur 17, Chr. v. d. Pluijm 18, A. W. Krol 19 en 24, A. Singeling 22, W. le Mair 25 en 28, J. Flippo R. D. 26 en 33, Bavelaar 31, R. P. de Graaf 34 en D. Roest 35. De laatste duif werd geconsta teerd om 11 uur 54 min. 39 sec. met 1022 meter. De prijzen en totaalstaten worden deze week uitgereikt. LUCHTVAART LINDBERG TE BERLIJN. Gistermiddag te 5.07 uur is kolonel Lind bergh op het vliegveld Staaken geland. Hij werd hier door verscheidene autoriteiten ontvangen. KERKNIEUWS GROOTE FEESTELIJKHEDEN IN DE ORDE VAN HET HEILIG KRUIS. Dit jaar zal het 18 Aug. 700 jaar gele den zijn, dat de stichter van de Orde der Reguliere Kanunniken van het H. Kruis, de Zalige Theodorus de Colles te Clairlieu bij Hoey stierf. De Orde behoort dus tot de oudste re- ligieuse instellingen en is de eenige Groot- NederlandsChe Orde in den strikten zin van het woord. Dit jubileum valt samen met een andere herdenking. Het College van het H. Kruis te Uden, bestemd voor priesterstudenten van alle richtingen, bestaat nu 50 jaar. *De oud-leerlingen van dit Instituut waarvan het getal in de loop der jaren tot 1800 is aangegroeid, hopen den lien Aug., in reünie bijeen, dit jubileum in Uden plechtig te vieren. Verder zal 10 Sept. d.a.v. Mgr. A. F. Diepen een Pontificale Hoogmis opdragen, waarna een receptie op het College zal plaats hebben. In den namiddag zal men opvoeren een speciaal voor dit feest geschreven Mysterie spel van Pater Jac. Schreurs M. S. C. „De Christusspeler", waarvan de regie berust bij den bekenden kunstenaar Anton v. d. Velde. Meerdere opvoeringen zullen daar na nog plaats hebben, o.a. voor ouders der leerlingen. Eerst naar LINKS, dan naar RECHTS uitkijken vóór u oversteekt, en...* even uw beurt af wachten. (Neem lie ver een latere tram dan., de auto van den „Eerste Hulp dienst".) TOONTJE VAN TEUTEN, DE MILLIONAIR. 129. Nadat Toontje zich uit het papier bevrijd had, haal de goochelaar een nieuwe grap uit. Hij tooverde eensklaps een houten paard te voorschijn en het zat kunstig in elkaar. De goochelaar vertelde, dat het paard kon loopen als je er maar opklom. 130. „Dat paard wil ik van je koopen," zei Toontje. „Goed", zei de goochelaar, „maar klim er eerst eens op." Kijken of je het dan nog van me koopen wilt. Lachend sprong Toontje op den rug van het houten paard.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10