DINSDAG 21 JULI 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 DE NETELIGE POSITIE VAN DE VARKENSHANDELAREN. De Nederlandsche Bond van Varkenshan delaren heeft, gedwongen door de ernstige omstandigheden ten aanzien van het vraag stuk van het afnemen van varkens, een adres gezonden aan den Minister van Land bouw en Visscherij en daarvan afschrift doen toekomen aan de Ministers van Finan ciën, Sociale Zaken, Handel, Scheepvaart en Nijverheid en aan de Tweede Kamer. Adressant is van meening dat de achter uitgang van de omzetten, als uitvloeisel van het ingrijpen der regeering in het handels- bdrijf, als hoofdargument dient te gelden bij een regeling voor tegemoetkoming in de aangebrachte schade, sinds het in werking stellen der crisisvarkenswet. Met ernstigen aandrang wordt de aan dacht gevraagd voor het feit dat talrijke varkenshandelaren in een zeer penibele positie zijn geraakt en met geen mogelijk heid meer weten hoe zij in het gezinsonder- houd kunnen voorzien. Bij het tegenwoordige afnemen van zwaardere dan baconvarkens, worden de varkenshandelaren eveneens uitgeschakeld, zoodat bij alle leveringen aan de N.V.C. de varkenshandelaren van hun broodwinning zijn beroofd. Diepgaande klachten bereiken mitsdien het hoofdbestuur, die er alle op wijzen dat alweer nieuw en meerdere groe pen varkenshandelaren in het zakendoen ernstig worden belemmerd. Dringend wordt verzocht den varkens- handelaar zijn normale plaats in het han delsverkeer te hergeven, of zoo dit in de ge geven omstandigheden voorloopig nog niet mogelijk wordt geacht hem in ieder geval billijkheidshalve schadeloos te stellen voor het ontnemen van'zijn bestaansmiddel. GEEN NIEUWE UTTKEERINGEN AAN SCHAPENHOUDERS. Naar aanleiding van een in de dagbladen opgenomen bericht omtrent verhooging van het 10de hoofdstuk van de rijksbegrooting voor 1935, o.a. met een bedrag van 480.000, bestemd voor het doen van uitkeeringen van 1 voor elk lam, dat blijkens in 1933 gehouden inventarisatie in het bezit werd bevonden van diegenen, die toen het hou den van schapen als hoofd- of nevenbe- drijf uitoefenden, merkt het Vleesch-ex- port-bureau te Nijmegen, ter voorkoming van misverstand en teleurstelling, uitdruk kelijk op, dat hier geen sprake is van nieu we uitkeeringen, doch dat de uitkeeringen in kwestie reeds hebben plaats gehad. Vervanging volwassen arbeiders door jeugdige personen. De voorzitter van den Hoogen Raad van Arbeid heeft benoemd tot voorzitter, leden en plaatsvervangend lid van de commissie welke zich zal bezighouden met het vraag stuk der vervanging van volwassen arbei ders door jeugdige personen en de maatre gelen, welke daartegen zouden zijn te nemen: Lid en voorzitter: mr. dr. A. L. Scholtens; leden en plaatsvervangend lid: S. de la Bella Jr. (Nederlandsch Vak Verbond), H. B. Berghuys (Nederlandsche Vak Centrale), J. C. Blankert (Koninklijke Nederlandsche Middenstandsbond), F. L. van der Bom (Christelijke werk gevers vereen.) (plaats vervanger mr. A. Hoekema), mr. A. M. En gels, dr. ir. A. H. W. Hacke, prof. mr. A. C. Josephus Jitta, ir. W. Maas Geesteranus (Maatschappij van Njjverheid en Handel), F. S. Noordhoff (N.V.V.), mr. B. C. Slote- maker (Verbond van Nederlandsche Werk gevers) (plaatsvervanger mr. P. Steinz), A. Stapelk^np (C.N.V.), Ch. Stuiemeyer (plaatsvervanger dr. L. G. Kortenhorst) (Alg. Roomsch Katholieke Werkgeversver- eeniging), Jos. Veldman (Roomsch Katho liek Werkliedenverbond), prof. dr. J. A. Veraart, ir. R. A. Verwey. Gemeenteraad van Gouda. In de gisteravond gehouden vergadering van den raad van Gouda was aan de orde het voorstel tot vaststelling van een nieuwe verordening op de heffing van opcenten op de hoofdsom der personeele belasting en het aantal opcenten te bepalen op 200, berekend naar de vierde klasse op alle aan slagen. Van alle zijden werd de druk, dien de minister op de belastingbetalers wil leg gen, te zwaar geoordeeld, doch het verlee- nen van een extra uitkeering uit het Werk- loosheidssubsidiefonds heeft de minister af hankelijk gesteld aan het voldoen aan zijn verlangen. De S.D.A.P. had een voorstel ingediend om de heffing vast te stellen op 146-241, doch aanvaarding hiervan achtten verscheidene raadsleden onmogelijk, daar de belasting reeds op kohier is gebracht. Het voorstel der S.D.A.P. werd verworpen met de stemmen der S.D.A.P.-fractie voor; het voorstel van B. en W. aanvaard met aan- teekening, dat de S.D.A.P. tegen is. Met algemeene stemmen werd besloten geen gevolg te geven aan den wensch van Ged. Staten om de wedden der wethouders met ongeveer 2 1/2% te verlagen. De wed den zijn sinds 1 Januari 1935 reeds met 25% verminderd. Onder voorzitterschap van wethouder de Witt Wijnen als loco-burgemeester bepaalde de raad zich tot het laatste punt, het voor stel om op het verzoek van Ged. Staten om het gevoelen van den raad kenbaar te ma ken over een noodzakelijk geachte verla ging van de wedden van burgemeester, secretaris en ontvanger met ongeveer 2 1/2% ingaande 1 October a.s., te advisee- ren een vermindering van 2% toe te pas sen. Met de stem van den heer Donker (R. K.) tegen werd het voorstel van B. en W. om te adviseeren 2% korting aangeno men. Officieele Crisispublicaties STEUNVERGOEDING ERWTEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor groene erwten en schokererwten, gedena tureerd irr het tijd vak van 5 Juli tot en met 15 Juli 1936 voor de kwaliteitsklassen A, B, C en D respectiievelijk 4.70, 4.20, 3.70 en 3.20 per 100 K.G. zal bedragen. UIT DE OMGEVING LISSE. Een succes. De R.K. Zangvereeniging „St. Gregorius", directeur de heer W. Mi- zee te Leiden, behaalde Zondag op het Zangconoours te Beverwijk een eerste prijs in de eereafdeeling met 329 punten. Een schitterende prestatiel Rijwielplaatjes. Bij de belastingcom missie alhier zfjn 553 aanvragen voor de verkrijging van een kosteloos rijwielplaatje ingekomen. Het vorig jaar bedroeg dit aantal 406 NOORD WIJK. JONGETJE DOOR AUTO OVERREDEN. Stak plotseling de rijweg over. Gistermiddag te ongeveer 6 uur bevond de 12-jarige W. Z. zich op do fiets in de Wilhelminastraat, terwijl voor hem uit reed een groote vrachtauto. Vermoedelijk is het knaapje onverwachts naar de linker zijde uitgeweken juist toen van de tegen overgestelde kant een luxe-auto wilde pas- seeren, bestuurd door Gr. v. L. Ondanks dat deze uit alle macht remde, botste de jongen tegen de auto op en bekwam ern stige kwetsuren. Dr. Niekerk en dr. Nan- ninga, die spoedig ter plaatse waren, ver leenden de eerste hulp. Het ventje werd het St. Jeroensgesticht ingedragen, doch op dokters advies is hij later per ziekenauto naar een ziekenhuis te Leiden overge bracht. Personalia. Voor het examen hoofd- acte is geslaagd de heer J. W. Kragt. Aan de R.-K. Vakschool voor Meisjes te Leiden slaagde voor het diploma cou peuse, mej. Th. A. van der Plas, alhier. Rijwielplaatjes. Voor het aanvragen v. kostelooze rijwielbelastingmerken 1936-'37 zal de rijksontvanger te Noord wijk (Dou- zastraat 67) zitting houden op Woensdag 22, Donderdag 23, Woensdag 29 en Donder dag 30 Juli a.s. telkens des avonds van 79 uur. OEGSTGEEST. DUORIJDER VAN MOTOR GESLINGERD. De bestuurder reed door.... De heer G. V., wonende te H i 11 e g o m, was met een onbekend gebleven motrrfj- der medegereden van de gemeente Leiden om huiswaarts te gaan. Achter het Groene Kerkje op den ouden Rijksweg, is deze mo torijder met zijn motor tegen een aldaar staand houten hek gereden, met het ge volg, dat G. V. die achter op de duo had plaats genomen van de motor werd geslin gerd en verwond en met een hersenschud ding op den rijweg bleef liggen. Dr. Vare kamp verleende de eerste geneeskundige hulp. G. V. is op diens advies met een auto naar zijn woning vervoerd. Zijn toe stand is gunstig. De motorrijder is zonder zich te hebben bekend gemaakt doorgereden. De politie onderzoekt deze zaak. Personalia. De heer W. J. J. Dü'ssel- bloem slaagde te Leuven voor het docto raalexamen sociale en politieke weten schappen met het praedicaat cum laude. Het kinderlijke „kalken". Door de politie is tegen P. H. wonende te Leiden, proces-verbaal opgemaakt, daar hij op het Viaduct aan den Rijnzichtweg voor de N. S. B. met kalkletters had geschilderd „Mussert wint". De gevolgen zullen wel voor P. H. zijn. Een fiets verdwenen. De heer J. W., wonende alhier, deed bij de politie aangif te van het feit, dat zijn rijwiel, hetwelk hij naast zijn woning had geplaatst, verdwenen was. De politie onderzoekt deze zaak. Kwade ruil. De heer J. V. te L e i d e n deed eveneens aangifte van het feit, dat zijn rijwiel hetwelk hij op een perceel land had geplaatst aan den Abspoelweg was ontvreemd geworden. Daar zijn rijwiel nog bijna nieuw was en een oud rijwiel daar- vor in de plaats was gezet kwam hü on middellijk tot de ontdekking, dat zijn rij wiel gestolen was. De politie onderzoekt ook deze zaak. TER-AAR. Een nieuw product. Vandaag werd aan de Centrale Veiling een product ver kocht wat nog nimmer hier ter plaatse of omgeving is gekweekt, te weten champig nons. Zij brachten zes cent per stuk op en werden aangevoerd door den tuinier W. Esveld Azn. STOMPWIJK. Collecte „St. Cecilia". De collecte, welke door de R.-K. Harmonie „St. Ce cilia" werd gehouden- tijdens het door hen gegeven straatconcert op de Zaterdagen 11 en 18 Juli j.l., heeft opgebracht de somma van ƒ297.— SPORT DE KAAGWEEK 1936. Twee Friezen aan den kop in de Regenboogklasse A. Louwerse en Schepers de beste in de 12 M2. klasse. De vierde dag der Kaagweek bracht uit- stekend zeilweer. Na den zwaren regen bui in den ochtend werd de lucht geheel schoon geveegd en het zonnetje heeft den heelen dag geschenen, bracht zelfs nog wat warmte, indien men wat uit den koelen Zuid-Westen bries bleef. Na hetgeen we gisteren reeds over de ochtendwedstrijden geschreven hebben kunnen we kort zijn. Er werd hier en daar heel wat strjjd ge leverd. Zoo bijv. in de Pampusklasse A, waar ir. Hofkes langen tijd aan den kop lag, maar bij het opkruisen o.m. werd ge passeerd door Huisken, Monde, v. d. Steen en v. Hooff. Daarmee was het einde echter nog niet bereikt. Want v. d. Steur, die nog 'n goede kans op den hoofdprijs maakte, kwam allengs meer naar voren om ten slotte de leiding te nemen en te winnen, 'n Ander, die zich in deze wedstrijden bijzonder op den voorgrond plaatste was mej. v. Hoolwerff, die nog geen enkelen keer in de prijzen was gekomen. Zij bezet te nu zoowaar de tweede plaats, hetgeen vader en moeder v. Hoolwerff ongetwij feld veel genoegen zal hebben gedaan. Maar er zijn nog meer dames, die steeds in de zeiler ij van zich doen spreken, zij het dan onder mededingers. In de 12 voetsjollenklasse A voor dames plaatsten de dames van Dijk en Karreman zich weer aan den kop, terwijl het in de B-afdeeling de dames v. Meeteren en de Vries waren, die opnieuw met de prijzen gmgen sleepen. Oude bekenden troffen we ook weer aan m de prijswinnaars der Starklasse en der Olympiajollenklasse. In eerstgenoemde klasse werd Goetzee van Arnold weer nummer één, in de Olympiajollen noteerde Borgerhoff Mul der zijn derde overwinning in successie, al moeten we hieraan toevoegen, dat hij door grooter zeiloppervlak op zijn concurren ten die dus geen echte concurrenten meer zijn een voorsprong heeft, welke niet gemakkelijk is teniet te doen. In de 12 M2 klasse A bevestigde Lou werse met „Wilgenhoek" zijn goeden vorm Na den eersten wedstrijd nummer twee et zijn gewonnen, won hij de twee volgende zoodat de hoofdprijs hem wel niet ontloopen In de B-afdeeling kan de Leidenaar A. Schepers op dezelfde prestatie roemen en ook hij zal den hoofdprijs wel in de wacht sleepen. De strijd in de Regenboogklasse A was met zoo interessant als de start deed ver moeden. want nagenoeg het geheele veld van Regenbogen vertrok bijna tegelijker tijd. Weer werkte Zuiderbaren zich het eerst los en op het Zweiland lag de Piet Hem achter hem. vrijwel gelijktijdig met de Kikker van de Vries en de Pieterke van G. de Vries Lentsch. De Vries wist "echter spoedig los te ko men en volgde Zuiderbaan als goede twee de. Beide zeilers begingen echter de fout hun concurrenten los te laten, toen deze allen overstag gingen om minder last te hebben van den golfslag aan lager wal. Dat kostte Zuiderbaan één plaats, want hij was op het Norremeer gepasseerd door den Fries Kuipers, terwijl de Vries nog vier mededingers zich voorbij zag loopen. Daar onder bevonden zich Willem de Vries Lentsch en Klaas Vrolijk. Bij het ingaan van de tweede ronde was de volgorde aan den kop aldus: Kuipers, Vroiuk Zuiderbaan, v. d. Meij, Zwart en het verder verloop bracht hier geen wUzi- ging meer. zoodat zich onder de vijf prijs winnaars drie Friezen bevonden hw det ,ei"de l3n den wedstrijddag bleef de stevige Zuid-Wester aanhouden en ook de 12-Voetsjollen wedstrijden die als steeds het programma besloten, kon den nu ook onder ideale omstandigheden gehouden worden, zoodat het nu geen goed-geluk-zeilen behoefde genoemd worden. Voor de resultaten ervan zie men hier- onaer. De uitslagen luiden als volgt: Teamwedstrijd Olympiajollenklasse- 1 Daphma, st. P. H. R. Borgerhoff Mulder' ?faf' vBorreltle" H. Coops, Loos drecht, 3. Tobbedanser, st. O. P. Besseline Loosdrecht, 4. Hurry Up, st. G. van Lyneri ZeUver" V' d" Stad«- Loos" drecht uitgesloten, Ritman, De Kaag en- gegeven. 6' Holland—Friesland Regenboogwedstrijd: 5,„t S!' Zuiderbaan, Holland, fitn ir Kulpers' Friesland. 3. Dol fijn, st K. Vrolyk Azn., Friesland 4 Hen- in s W ?endri d' F.riesIand" 5- Lo Leede Dl, st. W. Z. van der Mey, Holland, 6 Wa terzonnetje, st. Joh. Zwart, Friesland 7 Breehorn, st. L. Loopuyt, Holland 8 Ven- nemeer, st. I. J. c. Klingen, Holland 9 XTST ?,FJ' C" K"nSen, Holland land A' Nieveen" Fries- c Teamwedstrijd 12 M2. klasse: 1. Skim, st. st Th I^er' L°°fd,'echt. 2. Wilgenhoek, I" L°uwerse, Loosdrecht, 3. Spitsmuis H Na taUtn Dc- Kaa& 4' DinEes' st- w- J- H. Nauta, De Kaag, 5. Cherie, st H An- stosz De Schinkel, 6, Koh-I-Noor, st'Ted Rol, De Schinkel. Teamwedstrijd 12 Voetsjollenklasse: 1 Ans st. G, Landsman, Zaanl. Zeilver., 2 Snobel, st. van Brummelen, Rotterdamsche dr KssB iVagebond, st. Th. van Helvert, de Kaag, 4. Hans, st. A. H. van Vliet De Kaag, 5. Duimelot, st. H. van Suylekom, Haarl. Jachtclub, 8. Hunter, st. G. F. Bohre Loosdrecht, 7. Doppie, st. A. Couwenhoven, Zaanlandsche, 8. Windekind II, ist. H. Evers, Haarl. Jachtclub. 45 M2. Kruiserklasse: 1. Walta, st. C. A. Vermaat, 2. Föhn, st. P. Molenaar, 3. Be- nati II, st. B. Fenega. Vrijbuitersklasse: 1. Jan Brass, st. J. Dorsman, 2. Thedo, st. J. R. van den Berg, 3. Geus, st. J. L. van Wermeskerken. Handicapklasse D: 1. Narmada, st, H. H. Tieleman. Drakenklasse: 1. Cavalier, st. jhr. mr. E. G. van Benthem van den Berg, 2. Janmaat, st. J. Heinen, 3. She, st. Hans Nathan. Regenboogklasse B.: 1. Pieterke, st. G. de Vries Lentsch Jr., 2. Witte Raaf, st. W. H. Warring, 3. 't Spaarne, st. H. Schmitz Jr., 4. Wind en Water, st. L. Poorter, 5. Prifiter, st. W. J. Meyer. Noord Nederlandsche 16 M2. Klasse: 1. Micafo, st. F. de Jong, 2. Wetternocht, st. T. de Jong Jzn., 3. Louisa II, st. R. van Zwolle, 4. Nelson, st. R. Alt. Pampusklasse A.: 1. De Steur, st. L. van der Steur, 2. Wind en Water, st. vr. mej. W. H. van Hoolwerff, 3. Bries, st. M. Mon de, 4. Zweiland, st. M. H. van Hooff Jr., 5. Witte Raaf, st. C. Huisken. Pampusklasse B.: 1. Spriet, st. J. M. G. Schrama, 2. Delta, st. C. Kunst, 3. Alk, st. W. F. Beerman Jr. 12 Voetsjollenklasse dames A.: 1. Wee- tiekep, stvr. mej. Q. van Dijk, 2. Zomer weelde, st.vr. mej. E. Karreman. 12 Voetsjollenklasse dames B.: 1. Jolly Joker, st.vr. mej. T. van Meeteren, 2. Kwik drppel, st.vr. mej. E. de Vries. Internationale Starklasse: 1. Goetzee, st. L. V. Arnald, 2. Deneb, st. G. S. van Dijk, 3. Canopus, st. P. Bussemaker. Olympiajollenklasse: 1. Daphnia, st. P. H. R. Borgerhoff Mulder, 2. H. 30, st. J. H. de Jongh, 3. Goesting, st. W. Ritman, 4. Slof, st. E. G. van de Stadt. 12 M2. Klasse A.: 1. Wilgenhoek, st. J. H. Louwerse, 2. Sperwer, st. G. A. S. Jongeneel, 3 Dinges, st. C. Nauta, 4. Bries, st. C. Th. Gülcher, 5. Rakker, st. A. Ho- nigh._ 12 M2. Klasse B.: 1. Zuid West, st. W. E. Boom, 2 Pamir, st. A. Schepers, 3. Esi- Tesi, st. W. A. Bos, 4. Peet, st. A. Mar'et. 5. 't Geusje, st. B. E. Ott. B. M.-klasse: 1. Mop, st. H. Bollemeyer, 2. Gily, st. H. Recourt, 3. Ronny, st. Fr. Overmans. Regenboogklasse A.: 1. Waterrot, st. S. Kuipers, 2. Dolfijn, st. K. Vrolyk, 3. de Leede III, st. W. Z. van der Mey, 4. De Swan, st. H. F. Zuiderbaan, 5 Waterzon netje, st. Joh. Zwart. 12 Voetsjollenklasse A: 1. Ans, st. G. Landsman, 2. Snobol, st. van Brummelen, 3. Vagebond, st. Th. van Helvert, 4. Sim- mernocht, st. S. J. de Jong, 5. d'Artagnan, st. W. v. d. Valk Jr. 12 Voetsjollenklasse B.: 1. Doordrijver, st. S. H. van Hulst, 2. Dr. Knok, st. R. Kagchelland, 3. Semar, st. K. Bussemaker 4. Hot Toddy, st. H. Flu, 5. Eider, st. B. Ouwerkerk Jr. 12 Voetsjollenklasse C.: 1. De Glipper, st. J. C. Tims, 2. Waterbaby, st. G. Key Jr,. 3. Notedop, st. O. A. de Jong, 4. Presto, st. H. J. Brakema, 5. Fra Diavolo, st. W. Schippers. ATHLETIEK. „DE BATAVEN". De Bataven gingen naar Bussum en suc cessen zijn niet uitgebleven. Om te beginnen met het laatste. De Olympia-Estafette werd gewonnen met den mooien tijd van 3 min 52 7/5 sec. door A. v. Leeuwen 800 M., L. van Teylingen 400 M., H. Ie Rutte 200 M. en G. Kallenberg. De laatste onze jongste athleet van dit No. kwam met een voorsprong van ruim 30 M. als 'n Dftrein door de finish. De 3000 M. won A. Slingerland zonder strijd, hij had beloofd als eerste door de finish te gaan en deed dit dan ook. De 1500 M. liep A. v. Leeuwen, Ned. kampioen, met 'n 60 M. voorsprong in de voorlaatste ronde ging hij de laatste honde in, het publiek juichte reeds, maar van Leeuwen liep de baan uit, hij voelde zich onwel. Hevige pijn in z'n zijde belette hem voor dat oogenblik verder te loopen. Hij werd terdege door den masseur onder han den genomen en het euvel werd verholpen. In Amsterdam zal hij het overdoen en wij hopen met succes. In het nummer kogelstooten zorgde Bi- luska voor de overwinning. Hij werd 1ste met 11.25 M. Discuswerpen was ook voor hem met een worp van 31.88 M. In de overige nummers, waaraan deel genomen werd, kwamen de Bataven als 3e en 4e binnen. De gymn. adsp. en heeren gaat deze week niet door, zij worden Dinsdag 21 Juli verwacht op het Sportpark Haag weg. Athletiek-training is Dinsdag inplaats van Donderdag. Zondag naar Amsterdam. Athleten geeft u tijdig op. ESTAFETTE „DWARS DOOR ALPHEN". Onder veel belangstelling had gister avond de estafette plaats „dwars door Al phen". Pl.m. 8 uur werd onder begunsti ging van goed weer in het Visserpark ge start. Het parcours liep langs de Buiten weg, Stationsplein en terug naar de finish in de Stevinstraat. Reeds de eerste 1000 Meter ontspon zich een felle kamp. tus- schen Zaal van AV 36 en Mechelse van Alphia. Met een paar meter voorsprong gaf eerstgenoemde het stokje over, Alphia wist te behouden tot de laatste 100 M. Be- kleine voorsprong te verzekeren, welke zij wist te behouden tot de taatsle 100 M. Be- zemer van AV 36 zette toen echter een geweldige eindspurt in, waardoor hij niet alleen den achterstand wist in te halen, doch met 1/10 sec. verschil als eerste de DE OLYMPISCHE FAKKEL-ESTAFETTE. Tripolis reeds gepasseerd. Het Olympische vuur is op weg naar Berlijn. Langs schitterende dreven, langs wouden van louter pijnboomen en berghel lingen met olijfboomen begroeid snelden de fakkeldragers met hun kostbaren last voort naar het doel, het Olympisch stadion in Berlijn. Alle dorpen, waardoor de loopers kwa men, waren in feeststemming. Groote doe ken met opschriften hingen in de straten en de bewoners hadden de vensters en bal kons met kleurige tapijten behangen. In Recouni tusschen Olympia en Wytina werd het vuur weer overgegeven In Langadia, waar wederom het vuur, de olijftak en de boodschap van Baron de Coubertin werd overgedragen, is de ge heele bevolking op het hoofdplein samen gestroomd. Koortsachtige spanning heersch- te er en toen eindelijk de lang verwachte looper in zicht kwam steeg er een enthou siast gejuich uit de menigte op. Snel werd de ceremonie uitgevoerd en voort ijlt de volgende looper alweer. In Tripolis zelf werden er wegens het reeds vergevorderde uur geen feestelijk heden gehouden. Toch waren er nog enthousiaste sportliefhebbers ver uit Sparta en Kalamata gekomen, om den loop door Tripolis bij te wonen, welke eer aan Kos- sivai, een vroegeren marathonlooper, te beurt viel. En voort ging het maar weer, den donkeren nacht inrichting Athene. finish bereikte, zoodat deze jeugdige ver- eeniging op den zilveren wisselbeker be slag wist te leggen. De gemaakte tijden waren AV 36 6 min. 8 1/10 sec. Alphia 6 min. 8 2/10 sec. Veres et Celeritas, Gouda, 6 min. 20 9/10 sec. In hotel Toor had de prijsuitreiking plaats. GOUDSCHE ATHLETIEK-COMMISSIE. De laatste competitiedag. De Goudsche Athletiek-Commissie heeft Zaterdag en Zondag op het G. S.V.-terrein haar derden en laatsten competitiedag ge houden. Verschillende ploegen kwamen on volledig uit Achilles moest zich wegens ge ringe opkomst van haar leden zelfs terug treken. De beste resultaten waren voor Vi res et Celeritas. De voornaamste uitslagen zijn als volgt: lste klasse heeren: 100 M. Hardloopen: 1. J. C. Hartog, Vires et Cel., 12.1 sec.; 2 en 3 J. G. Groeneweg, A. R. C. (Alphen) en W. M. Verbrugge, Vires et Cel., 12.3 sec. 400 M. Hardloopen: 1. P. Hertog, Vires et Cel., 57 sec.; 2. P. Hesseling, A. R. C. 61 sec. 3. C. Zielhorst, Vires et Cel., 62 sec. 800 M. Hardloopen: 1. G. Middelkoop, Vi res et Cel., 2 min. 8.9 sec.; 2. A. C. Wem- mers, Vires et Cel., 2 min. 15 sec.; 3. H. Steehouwer, A. R. C., 2 min. 16.9 sec. Vérspringen: 1. J. C. Hertog. Vires et Cel. 6.15 M.; 2. A. C. Wemmers, Vires et Cel., 5.95 M.; 3 en 4. J. G. Groeneweg, A. R. C. en W. de Wolf, Hou Vast (Boskoop) 5.85 M. Hoogspringen: 1 en 2. W. M. Verbrugge, Vires et Cel. en P. Hesseling, A.R.C. 1.50 M. 3 en 4. B. Boreman, A.R.C. en Z. Zielhorst, Vires et Cel., 1.45 M. Kogelstooten: 1. W. M. Verbrugge, Vires et Cel., 9.37 M.; 2. P. Hesseling, A.R.C. 9.31 M.; 3. C. Zielhorst, Vires et Cel., 8.79 M. Speerwerpen: 1. A. C. van Klaveren, Hou Vast, 38.88 M.; 2. W. de Wolf, Hou Vast, 38.25 M.; 3. J. C. Hertog, Vires et Cel., 35.16 M. 2de klasse heeren: 100 M. Hardloopen: 1. G. Kuil, Vires et Cel. 2,12 sec.; 2. C. Jongeboer, Vires et Cel. 12.8 sec.; 3. C. Blok, Vires et Cel. 3,13 sec. 400 M. Hardloopen: 1. A. Schot, Vires et Cel. 2,57 sec.; 2. H. Heijneman, Vires et Cel. 60.1 sec.; 3. W. C. Blazer, Vires et Cel. 3,60.3 sec. 800 M. Hardloopen: 1. A. de Ruijter, Vi res et Cel. 3, 2 min. 24.8 sec.; 3. Van der Laan, Hou Vast 2, 2 min. 28.2 sec. Vérspringen: 1. C. Jongeboer, Viers et Cel. 2, 5.89 M.; 2. G. Kuijl, Vires et Cel. 2. 5.66 M.; 3. C. Blok, Vires et Cel. 3, 5.60 M. Kogelstooten: 1. C. Jongeboer, Vires et Cel. 2, 9.95 M.; 2. C. Kroon, Vires et Cel. 2, 9.50 M.; 3. W. C. Blazer, Vires et Cel. 3, 9.33 M. 4 x 100 M. Estafette: 1. Vires et Cel. 1 47 sec.; 2. Vires et Cel. 2 48.9 sec.; 3. A.R. C. 49.2 sec.; 4. Vires et Cel. 3 50.2 sec.; 5. A. R.C. 2 52 sec. Dames: 100 M. Hardloopen: 1. B. Veerman, Achil les, 14.6 sec.; 2. A. v. d. Bijl, Achilles, 15.3 sec.; 3. N. Tent, Achilles. 15 sec. 800 M. Hardloopen: A. Bouthoorn, Alphia (Alphen a. d. Rijn) 2 min. 57.4 sec. Vérspringen: 1. B. Veerman, Aohilles 4.65 M.; 2. M. Melkert, Achilles, 3.94 M. Hoogspringen: 1 en 2. L. Vervoort, Vires et Cel. en A. v. d. Bijl, Achilles, 1.25 M.; 3. N. Tent, Achilles. 1.15 M. Speerwerpen: 1. A. Uithol, Alphia, 22.59 M.; 2. M. Bouthoorn, Alphia, 20.96 M.; 3. B. van Mastrigt, Vires et Cel., 20.62 M. Kogelstooten: 1. M. Bouthoorn, Alphia, 8.61 M.; 2. B. Veerman, Achilles, 8.09 M.; 3. L. Vervoort, Vires et Cel., 7.41 M. 4 X 100 M. estafetten: Achilles 59.8 sec. Juniores: 80 M. Hardloopen: 1. A. de Jong, 10,1 sec,; 2. A. v. d. Horst, 10,8 sec,; 3. J. Verkaaik, 11 sec., allen van Vires et Cel. Vérspringen: 1. A. de Jong 5.74 M.; 2. J. Verkaaik 5.26 M.; 3. A. v. d. Horst 5.08 M., allen van Vires et Cel. Kogelstooten: 1. J. Verkalk. 12.22 M.: 2. A. de Jong 11.75 M.; 3. A. v. d. Horst 10.98 M., allen van Vires et Cel.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7