MAANDAG 20 JULI 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 5 HOCKEY Nederland slaat België met 4-1. Officleuse wedstrijd tusschen de beide Olympische ploegen. Verdiende zege der Hollanders. In een zeer aantrekkelijken wedstrijd heeft de Nederlandsche Olympische Hoc- key-ploeg gisteren op Houtrust te 's-Gra- venhage verdiend met. 41 van de Belgi sche Olympische ploeg gewonnen. Verdiend ja, want in elk opzicht waren onze land- genooten onze zuiderburen de baas. Het teamverband bij de onzen was beslist be ter evenals het stick-werk en de balbehan deling. In tempo konden de onzen de toch wel snelle Belgische ploeg goed volgen, ook toen deze er een schepje opgooide om te trachten het spel te forceeren. Als we een-vergelijking maken tusschen de verschillende linies, dan stak onze ach terhoede, met aan voeder de Waal als uit blinker, met hoofd en schouders boven die der Belgen uit. Hetzelfde was het geval met onze voorhoede, waarvan de spelers elkaar bijzonder goed begrepen. Het eenige bezwaar dat we togen deze linie, waarin Schnitger en van der Berg uitblonken, naar voren zouden willen brengen is het feit, dat toen eenmaal een voorsprong was ver kregen, de samenwerking minder werd en de heeren het te veel met individueel spel gingen probeeren, waardoor het succes be slist kleiner is geweest dan het had kun nen zijn. De middenlinies ontliepen elkaar niet zoo heel veel, al was van der Haar verre weg de beste van het zestal, maar de Bel gische kanthalves waren iets sneller dan hun Hollandsche collega's. De Belgische ploeg heeft ons als geheel niet teleurgesteld, maar zij bleef toch een flink stuk beneden de onze, zoodat onze verwachtingen voor Berlijn niet pessimis tisch behoeven te zijn. Van een eerste of tweede plaats in de eerste ronde zijn wij in ieder geval thans wel zeker, en dat is im mers voldoende om naar de halve beslis sing over te gaan. ndien onze spelers in Berlijn het tempo vol kunnen houden ge durende de geheele serie van wedstrijden, dat zij gisteren op Houtrust hebben laten zien, dan kan o.i. Nederland bij de eind- classeering zeker zijn bij de eerste drie plaatsen te behooren. Met vertrouwen kun nen we dit elftal dus naar Berlijn zien ver trekken. Onder leiding van de scheidsrechters 'Evekink (Nederland) en Marsily (België) stelden de ploegen zich als volgt op: Nederland: J. de Loop er De Waal Westerkamp H. de Looper Van der Haar, Van Lierop Schnitger, van der Berg, de Roos, Gunning, Sparenberg. Van den Branden Delaval. B. v. d. Putte Portielje Moreau 'Brutz, Rensburg, Leplat Wellens Adelot Van de Mergel. België. Te 3 u. wordt met vrij bevredigende be langstelling op 'n ondanks den regen goed bespeelbaar terrein aangevangen. De Bel gen doen den 1ste aanval, welke op buiten spel strandt. Een goede Hollandsche aan val gaat achter en weer komen de Belgen terug, en weer is het buitenspel (een fout, waaraan onze gasten zich dezen middag te veel bezondigen). Dan volgt een prachtige snelle Nederlandsche aanval, welke echter, juist als we een doelpunt verwachten door sticks van Schnitger mislukt. Weer komen de Belgen terug, doch nu is van der Putte te langzaam. Meer en meer nemen de Hol landers het spel in handen, vooral ook door bet goede spel van Van der Haar in het middenveld. Als door aangeven van hem onze linkervleugel aan het werk wordt ge zet volgt een mooie Hollandsche aanval. Sparenberg zet keurig over naar Schnit ger en met een mooi schot neemt Neder land na 6 minuten de leiding (10). De onzen blijven vrijwel voortdurend in den aanval en de sporadische Belgische uitvallen zijn vrij ongevaarlijk. Op een lange corner op het Belgische doel krijgt de Roos een prachtige kans, doch hij mist jammerlijk. Aan onze zijde staat de Waal als een rots in de branding en is vrijwel niet te passeeren. In 't nemen van corners en straf corners blijken de onzen al spoedig sterker te zijn dan de Belgen, want bij hen is vooral het stoppen zeer slecht, waardoor de schietkansen verminderd worden. Ook in de bully zijn de onzen steeds in de meerderheid. Op een strafcorner tegen België noteeren we een prachtig schot van Schnitger, na stoppen van van der Berg, doch de gloeien de kogel wordt door van de Mergel met moeite gestopt, waarbij zijn vingers nog lang na tintelen. Even later wordt een fraai doelpunt van van der Berg, na keurig op brengen van Schnitger geannuleerd wegens offside, een overtreding welke wel ietwat dubieus was. Mooi samenspel van onzen rechtervleu gel levert opnieuw een kans voor Schnit ger, doch nu gaat diens harde schot naast. Een gevaarlijke situatie ontstaat voor ons doel, als J. de Looper onvoldoende kan wegwerken, doch uit de scrimmage schiet Moreau juist naast. De Belgen weten dan het toch reeds vrij snelle tempo nog te ver- hoogen, doch dat deert de onzen blijkbaar niet. Wel komen de gasten iets meer in den aanval, doch onze achterhoede weet niet van wijken. Een minuut voor de rust heb ben de onzen opnieuw succes. H. de Looper brengt met fraai solospel den bal mooi op, hij,geeft tijdig over aan Gunning, deze zet voor naar de Roos, die er met een hard schot 20 van maakt, waarmede de rust aanbreekt. De tweede 35 minuten zijn vrijwel een getrouwe afspiegeling van de eerste helft geweest. Ook nu zijn de Hollanders verre weg het meeste in den aanval geweest en ook nu waren de Belgische uitvallen door het goede werk van onze verdediging vrij ongevaarlijk. Het is alweer na 6 minuten, dat onze voorsprong vergroot wordt. We zien een staaltje van prachtig samenspel op onzen rechtervleugel tusschen Gunning en van der Berg, want Schnitger is iets te rug gebleven. Gunning schiet op doel, maar van de Mergel redt, doch kan den bal niet wegwerken en de toeloopende van der Berg scoort onhoudbaar. (30). Direct daarop volgen weer twee goede kansen, doch tot tweemaal toe heeft Schnit ger geen geluk met zijn schoten, die beide naast gaan. Op een lange corner der Belgen ontstaat een gevaarlijke scrimmage voor ons doel, doch de bal gaat naast. Onze voorhoede neemt het spel dan weer geheel in handen, doch de aanvallen worden onvoldoende af gewerkt om succes te hebben. Toch zijn het de Belgen die het volgende doelpunt ma ken. Bij een lange corner wordt de bal nu eens goed gestopt en Portielje schiet op doel, waarbij de Looper dezen achter de lijn stopt, zoodat de scheidsrechter naar het midden wijst. België heeft de eer gered en het is 31 na 18 minuten spelen. Het spel gaat dan eenigen tijd gelijk op, waarbij de Belgische aanvallen lang niet altijd van gevaar ontbloot zijn, doch de Waal en zoo noodig Westerkamp brengen steeds opluchting, zoodat de Looper maar sporadisch aan het werk wordt gezet. Dit duurt echter niet lang, want al spoedig neemt onze aanval het initiatief weer over. Eenige malen strandt onze aanval op de Belgische achterhoede, doch als deze een maal genoodzaakt wordt den bal corner te werken, komt het verdiende succes. De cor ner, vijf minuten voor tijd, wondt goed ge nomen. Van der Berg stopt den bal keurig en bliksemsnel plaatst Schnitger zijn stick er achter, om met een magnifiek schot in den beneden hoek den voorsprong tot 41 voor Holland te vergrooten. De Belgen zetten er nog even alles op. Zij 'krijgen een lange- en een strafcorner te ne men, doch beide hebben onvoldoende tech nische bedrevenheid daarin geen resultaat. Dan trekken de Hollanders er weer tus- schenuit. Ook hier is een strafcorner de belooning. Weer wordt de bal goed gestopt, doch nu gaat het harde schot naast. Dan volgt een mooie aanval van Schnitger, met prachtig solospel, doch hij wordt op zeer unfaire manier door een der Belgen, we meenen Rensburg, genomen, waardoor de kans verloren gaat, want de strafbully (een onvoldoende straf voor een dergelijke over treding) levert geen resultaat op en direct daarop wordt inrukken geblazen. Nederland heeft verdiend met 41 ge wonnen. WIELRENNEN DE NEDERLANDSCHE PLOEG VOOR BERLIJN DEFINITIEF SAMENGESTELD Naar wij vernemen is die Nederlandsche wielrenploeg, welke zal deelnemen aan de Olympische wedstrijden te Berlijn, defini tief als volgt samengesteld: Sprint 1000 M.: A. G. van Vliet en B. Leene, Tijdrace 12000 M.. (tegen 't horloge): A. G. van Vliet en N. Buchly. Zoowel in de sprint- als de tijdrace kan slechts één ren ner per land worden toegelaten, zoodat te Berlijn een van beiden zal worden terug getrokken. Tandemwedstrijd 2000 M.: H. Ooms met B. Leene en J. J. Duyn met J. H. Meyer. Aangezien slechts één tandempaar aan de start wordt toegelaten, zal te Berlijn een paar moeten worden teruggetrokken. Inhaalwedistrijd 4000 M. (viermanschap). Chr. Kropman, B. J. v. d. Voort, A. Zwarte- poorte, G. J. Van wees, A. Hellemons en J. H. Meyer. Aangezien per land slechts vier renners mogen deelnemen, zal te Berlijn een nade re keuze geschieden. Wegwedstrijd 100 K.M.: G. B. Schulte, P. Vethaak, N. van Gageldonk, R. van Hove, J. Saarloos en W. Reuters. Aangezien maar vier renners mogen star ten, zullen te Berlijn twee renners moeten worden teruggetrokken. Voorts vernemen wij, dat dr. J. C. Tetz- ner voor medische verzorging van de wiel renners zal zorg dragen, terwijl de heeren G. Schilling, L. Didier en G. Bontekoe als trainers en de heeren J. L. Mueller en A. W. A. de Graaf als masseurs-soigneurs zul len meegaan. RIJSWIJKSCHE WIELERBAAN. Wedstrijden uitgesteld. In verband met de ongunstige weersom standigheden zijn de wedstrijden achter kleine motoren op de Rijs wij ksche wieler baan gistermiddag afgelast. Zij zullen nu morgen (Dinsdag) avond 7 uur worden verreden in 2 ritten van 20 km. Tegelijker tijd wordt de tweede demi-finale voor de Zuid-Hollandsche clubcompetitie verre den tusschen 's Gravenhage, Rotterdam- sche Leeuw, Hollandia en Steeds Hooger. „SWIFT". Bij de vele verloren Zondagen dezen zo mer kan die van gisteren gevoegd worden. Weinig renners en degenen, die er nog wa ren, bezaten weinig animo om te rijden. De sprint, die verreden werd, had tot re sultaat, dat in de A-klasse C. Verburg 1 en Maat 2 werd. In de B-klasse eindigden J. Riethoven, J. de Groot en A. Lodewijks al len met 8 punten, terwijl in de C-klasse W. Rijsbergen 1ste en Rotteveel 2e werd. Toen de achtervolging verreden zou wor den trad de regen als spelbreker op en kon men onvoldaan huiswaarts keeren. NIEUW-SWIFT. J. Riethoven wint de Louis Dobbelman-r .beker. Gisterenmorgen werd door bovenge noemde vereeniging om de wisselbekers gereden. Door den sterken wind en de slag regens werd tusschenbeiden tegen wind in een niet hooger dan 20 k.m. tempo gereden, waarbij de renners veelal op hun pedalen moesten staan. Trots het slechte weer wa ren nog 5 a. klassers van de partij. Jammer was het dat W. Burgg verstek liet gaan, terwijl ook J. Schüller als uitdager niet aanwezig was. Daarentegen was het mee rijden van de bekende baanrenner J. Riet hoven een attractie, hoewel dit naturlijk voor den bekerhouder Ab. Strijk een zeer zware course waarborgde. Het traject ging over 120 K.M. waarbij de eerste 60 k.m. in 1 uur 39 min. 23 sec werden afgelegd. Rienk Riethoven won hier de door sup porters beschikbaar gestelde keerpuntprijs, terwijl J. Bergman na een goede race hier opgaf. Langzamerhand begon er nu teeke- ning te komen, vooral toen R. Riethoven plotseling demareerde en en voorsprong nam, welke hij tot ruim 2 k.m. wist op te voeren. De achtervolging door J. Riethoven en Ab. Strijk ingezet bleek na 80 k.m. K. de Haas te machtig, waarna ook hij uit den strijd verdween. Hoewel Ab. Strijk zijn kans schitterend had verdedigd bleek ook hem tenslotte dit tempo te hoog en zette J. Riethoven alleen de achtervol ging in. In een geweldig hoog tempo wist hij tenslotte zijn naamgenoot in te loopen, waarbij hij zich tot het uiterste heeft moe ten geven. Te samen kwamen zij op de fi nish af, waar in een uitrst spannende eindsprint J. Riethoven met een kwart wiel wist te zegevieren. De tijd der winnaar was 3 uur 59 min. 43 sec. Uitslag 1. J. Rietho ven; 2. R. Riethoven; 3. Ab. Strijk op 8 min. Voor de B. klassers werd de Willem Eindhoven wisselbeker verreden over een afstand van 100 k.m.' Hoewel verschillende renners verstek lieten gaan, verschenen nog 13 renners aan den start. Reeds spoedig kwam hier het pechduiveltje zich doen gel den. Allereerst brak de ketting van P. van Zon,terwijl even daarna J. Geerstma ban- denpech kreeg. Reeds 15 k.m. na den start wisten H. de Jager en H. Krimp een voor sprong te nemen waardoor het tempo werd opgevoerd. Toen J. v. d. Leest en C. Ouwe hand even daarna met pech kregen te kam pen, was het voor hen niet meer mogelijk hun achterstand in te loopen. Intusschen was het W. van Rooyen en J. Krimp gelukt zich van het peleton los te werken en zet ten de achtervolging in, waarbij van Rooyen paardenwerk verrichte. Na 60 k.m. kwamen de Jager en H. Krimp door, waar bij eerstgenoemde de door de Goudsche Kaashandel beschikbaar gestelde keerpunt prijs won. Tijd 1 uur 39 min. 34 sec. Op 400 meter volgde van RooyenJ. Krimp, dan J. Ribot, daarachter A. de Roode, waarna in volgorde M. Segaat, J. de Haas en J. de Roode. Laatstgenoemde drie renners ga ven op. Bij het keerpunt op 80 km. draai den de Jager en H. Krimp 1 k.m. te vroeg waardoor hun voorsprong bijna 3 k.m. was geworden, hetwelk niet meer was in te loopen. Om beurten koploopend ging het naar den eindsprint waar M. de Jager wist te zegevieren. W. van Rooyen won van J. Krimp en werd daardoor derde. Een mooi voorbeeld van stug volhouden gaven de renners J. Ribot en A. de Roode door beide geheel alleen dit zware parcours uit te rij den. Uitslag: 1. H. de Jager, 3 uur 17 min. 8 sec. 2. H. Krimp, (medaille) 1 lengte; 3. W. van Rooyen (medaille); 4. J. Krimp (med.); 5. J. Ribot; 6. A. de Roode. Tenslotte reden 3 C. klassers 40 km. om de beschikbare gestelde medaille. Hier werd G. van Zon door stuurbreuk uitge schakeld. Th. Holst en H. Holswilder zetten moe dig door en hebben hier het werk goed verdeeld. Eerstgenoemde wist met 60 me ter voorsprong te winnen hetgeen een mooie prestatie is. H. Holswilder won hier de premie. Uitslag: 1. Th. Holst, tijd uur 25 min. 21 sec. 2. H. Holswilder. Donderdagavond aanvang half acht zul len wederom teamwedstrijden worden ver reden. Start aan de Zijl. DE TOUR DE FRANCE. De Nederlanders zakken af. De Alpen zijn achter den rug. Nice is bereikt. Zaterdag ging de tiende étappe van Digne naar Nice over de laatste uit- loopers, nl. de Col de Leques van 1150 meter, de Col de Luens van 1060 meter, de Col de Seranon van 1170 meter, de Col de Faye van 930 meter en nabij Nice de Col de Pilon van 780 meter. Het ging dus van Digne af practisch steeds naar bene den. In de kopgroep is in dezen rit over 156 km. weinig veranderd. De onderlinge verschillen zijn practisch ongewijzigd en S. Maes draagt nog steeds de gele leiders trui. Een minder prettige ervaring had men gisteren met Albert van Schendel, die in 5 uur 2 min. 13 sec. aankwam als een der allerlaatsten met ruim een kwartier achterstand op den winnaar Paul Maye, waardoor onze landgenoot een tuimeling in het algemeen klassement maakte van de achtste naar de 17e plaats. Anton van Schendel kwam als 47e aan in den tijd van 4 uur 52 min. 24 sec., terwijl Middelkamp op hem volgde met anderhalve minuut achterstand. Het resultaat van Zaterdag was: Tiende etappe DigneNice 156 km.: 1. Paul Maye (Fr.) 4 uur 44 min. 16 sec.; 2. Heymann (Zwitserland), zelfde tijd; 3. Hendrickx (België), zelfde tijd; 4. Le Gra ves (Fr.) 4 uur 47 min. 49 sec.; 5. Duca- zeaux (Fr.), individueel; 6. vVierinckx (België); 7. Antoine (Fr.), toerist; 8. Mersch (Luxemburg), en een peleton van een groot aantal renners, voor wie allen denzelfden tijd als Le Graves werd geno teerd; 47. Anton van Schendel, 4 uur 52 min. 24 sec.; 48. Middelkamp 4 uur 53 min. 48 sec.; 51. Albert van Schendel 5 uur 2 min. 13 sec. EZQUERRA WINT DE 11e ETAPPE. Middelkamp ditmaal 17de. De elfde étappe voerde gisteren van Nice naar Cannes, een afstand van 126 km., waarbij de 1000 meter hooge Col de Braus te beklimmen viel. Na de Braus kwam men te Nice terug en verder ging het langs de Middellandsche Zee naar Cannes. Ezquerra was het eerst de Braus op, wist zijn voorsprong te behouden en kwam in vier uur 3 min. 18 sec. als eerste te Nice aan voor Sylver Maes en Felicien Vervaecke, voor wie eenzelfden tijd, 4 uur 5 min. 4 sec. werd genoteerd. Onze landgenooten Albert en Anton van Schendel waren er ook ditmaal niet goed in. Zij arriveerden wederom onder de laatsten en Albert van Schendel kwam daardoor op de 19de plaats van het' alge meen klassement te staan. Alleen Middel kamp kon gisteren schitterend meekomen. Met ongeveer elf minuten achterstand op Ezquerra kwam hij als 17de te Cannes binnen. Zijn plaats in het algemeen klas sement is thans 25e. Opmerkelijk is nog, dat de Belgische ploeg, dank zij het uitnemend rijden van Vervaecke thans weer de eerste plaats in het landenklassement heeft ingenomen. Het resultaat was: 1. Ezquerra (Sp.) tijd 4 uur 3 min. 18 sec.; 2. S. Maes (België) 4 uur 5 min. 4 sec.; 3. F. Vervaecke (België) zelfde tijd; 4. Antonin Magne (Fr.) 4 uur 5 min. 34 sec.; 5. Cogan (Fr.) 4 uur 5 min. 39 sec.; 6. Thietard (Fr.) individueel tijd 4 uur 5 min. 45 sec.; 7. Canardo (Sp.) 4 uur 7 min. 9 sec.; 8. Marcaillou (Fr.) in dividueel zelfden tijd; 9. Bertocco (Fr.) individueel 4 uur 9 min. 28 sec.; 10. Am- berg (Zw.) zelfden tijd; 17e Middelkamp 4 uur 15 min. 36 sec.; 43 Albert van Schen del 4 uur 26 min. 50 sec.; 46e Anton van Schendel 4 uur 27 min. 46 sec. Algemeen klassement: 1. S. Maes (Bel gië) totaaltijd 71 uur 47 min. 58 sec.; 2. F. Vervaecke (België) totaaltijd 71 uur 51 min. 46 sec.; 3. A. Magne (Fr.) 71 uur 51 min. 47 sec.; 4. P. Clemens (Lux.) 71 uur 55 min. 7 sec.; 5. Mersch (Lux.) 72 uur 15 min. 8 sec.; 6. Canardo (Sp.) 72 uur 17 min. 14 sec.; 7. M. Clemens (Lux. 72 uur 19 min. 34 sec.; 8. Level (Fr.) individueel 72 uur 32 min. 52 sec.; 9. Marcel Kint (België) 72 uur 34 min. 44 sec.; 10. Ber- rendero (Sp.) 72 uur 34 min. 56 sec.; 19e Albert van Schendel 72 uur 58 min. 1 sec.; 25e Middelkamp 73 uur 10 min. 14 sec.; 39e Anton van Schendel 74 uur 2 min. 20 sec. Landenklassement: 1. België 216 uur 14 min. 28 sec.; 2. SpanjeLuxemburg 216 uur 27 min. 29 sec.; 3. Frankrijk, 4. Neder land. OM HET GOUDEN WIEL VAN BUFFALO Metze wint den stayerswedstrijd Voor de 25ste maal werd op die Buffallo- baan te Parijs een stayers wedstrijd ova: een uur om het gouden wiel van Buffalo verreden, waaraan de Fransche wereld kampioen Lacquehaye de Italiaansche kampioen Severgnini, de Duitsche kam pioen Metze en andiere vooraanstaande stayers deelnamen. Reeds na 30 K.M. had Metze, die als zesde was gestart, zich naar voren gewerkt en ondanks de herhaalde en verwoede aanvallen van Lacquehaye en Severgnini stond de Duitsche kampioen de eerste plaats niet meer af. Hij legde 68.700 K.M. af en won daarmede het kleinood. De uitslag luidde: 1. Metze (Duitschland) af gelegde afstand 68.700 K.M. 2. Lacquehaye (Frankrijk) op 580 M. 8. Blanc-Garin lië) op 250 M.) 4. Krewer (Duitschland) op 350 M. 5. Brossy (Frankrijk) op 490 M. 6. Pellisier (Frankrijk) op 570 M. 7. Raynaud (Frankrijk op 580 M. 8. BlaneGarin (Frankrijk) op 4000 M. (motordefect). Als tweede wedstrijd werd er een tijd race achter motoren met vliegenden start verreden, waarbij de Franschman Brossy met een tijd van 43.8 sec. een nieuw we reldrecord vestigde. De uitslag hiervan luidde: 1. Brossy (Fr.) tijd! 43.8 sec. (nieuw wereldrecord). 2. Blanc-Gaxin (Fr.) 45.2 s. 3. Severgnini (It.) 45.6 sec. 4. Lacquehaye (Fr.) 46 s. 5. Ray naud (Fr.) 462 sec. 6. Metze (Duitschl.) 46.4 sec. MOTORSPORT AUTOMOBILISME GROOTE PRIJS VAN DEAUVILLE DE FRANSCHMAN VIMILLE WINNAAR Lchoux doodelijk verongelukt Farina zwaar gewond In de Fransche badplaats Deauville is gisteren voor de eerste maal een interna tionale automobiel-wedstrijd gehouden om den grooten prijs van Deauville. De race ging over honderd ronden met een tota len afstand van 374 K.M. Het parcours was rechthoekig, leverde zeer veel moeilijkhe den op en was buitengwoon gevaarlijk. Een doodelijk ongeluk is dan ook niet uitge bleven. In de 61e ronde kwam de Fransche aoureur Lehoux met zijn Era-wagen in botsing met den Alfa-Romeo van den Ita liaan Farina. Beide automobielen sloegen verscheidene malen over den kop. De wa gen van Lehoux vloog in brand en ging geheel in vlammen op. Lehoux werd ge heel verkoold uit de resten te voorschijn gehaald. Farina bleek zeer ernstig te zijn gewond, doch er was geen reden tot on middellijke ongrustheid over zijn toestand. Wat de race zelf betreft slaagden van die twaalf gestarte wagens er slechts drie in de eindstreep te bereiken. Winnaar werd de Franschman Vimille met Bugatti in den tijd van 2 uur 57 min. 44,6 sec., voor den Engelschman Martin met Alfa Romeo in den tijd van 2 uur 59 min. 11,6 sec. en den op twee ronden achterstand liggenden Spanjaard de Villapadierna met Alfa Ro- HANS WINKLER DOODELIJK VERONGELUKT. Tijdens de gisteren te Vogelsberg gehou den motorraces „Rund um Schotten" is de D.K.W.-renner Hans Winkler gevallen, waarbij hij ernstige verwondingen opliep. Kort na het ongeval is Winkler aan de ge volgen der verwondingen overleden. Hans Winkler is een in geheel Europa zeer bekend motorremner geweest. De laat ste jaren nam hij regelmatig deel aan de T.T.-races te Assen en nog dit jaar slaagde hij er in, achter zijn merkgenoot Geiss in de 250 cc-klasse de tweede plaats te be zetten. MOTORWEDSTRIJD „RONDOM SCHOTTEN." Vele records verbeterd. Uit Frankfort am Main wordt ons ge meld: Voor het eerst na vele jaren is gis teren aan den voet van den Vogelsberg de groote wedstrijd voor motoren „Rondom Schotten" verreden, waarbij de race voor motoren met zijspan als kampioensstrijd gold. Het evenement werd door dertig duizend toeschouwers gevolgd. Het doode lijk ongeluk van Hans Winkler wierp een schaduw over dit motorsportfeest. De weersomstandigheden waren uiterst gun stig, de wegen waren droog en de zon ging af en toe achter de wolken schuil, zoodat het niet te warm werd. In alle klassen vielen nieuwe records te noteeren. De D. K. W.-rjjder Geiss haalde in de 250 ccm. klas se een gemiddelde uursnelheid van 113.7 km. Fleischmann op N. S. U. noteerde in de 350 ccm. een gemiddelde van 116.2 km. per uur. De beste tijd van den dag reed Steinbach op D. K. W. in de halve literklasse met een gemiddelde van 120.6 km. In den strijd in de 500 ccm. klasse, waar bij het ging tusschen D. K. W. en N. S. U. motoren, neemt allereerst moeller de lei ding voor Mansfeld, Steinbach en Fleisch mann. Mansfeld kwam in de vijfde ronde ten val bleef echter ongedeerd en reed ver der. Hij zette er flinken gang in en maakte een gemiddelde van 125 km. de snelste ronde. Niettemin bleef hij nog honderd meter achter de kopgroep. Moeller had nog in de laatste ronde de leiding, toen zij motor langzamer werd hetgeen hem de overwinning kostte. Deze werd behaald door Steinbach (D. K. W.) in den nieuwen recordtijd van 1 uur 3 min. 59.2 sec. en een gemiddelde uur snelheid van 120.6 km. de tweede plaats werd bezet door Fleischmann op N. S. U. terwijl Mansfeld en Moeller, beiden op D. K. W. als derde en vierde eindigden. De gedetailleerde uitslagen luidden: Motoren tot 250 ccm. (over 8 ronden, 126.40 km,): 1. Geiss (D. K. W.) tijd 1 uur 7 min. 51.6 sec. gem. uursnelheid 113.7 k.m. per uur nieuw klasserecord); 2. Klu- ge (D. K. W.) tijd 1 uur 9 min. 14 sec. gem. 111.5 km.; 3. Wolfried Winkler (D. K. W.) 1 uur 13 min. 3 sec.; 4. Wuensche (D. K. W.) 1 uur 14 min. 19.2 sec. Motoren tot 350 com.: 1. Fleischmann (N. S. U.)) 1 uur 6 min. 20 sec., gem. 116.2 km. (nieuw record); 2. Steinbach (N. S. U.) 1 uur 8 min. 43.8 see., gem. 112.4 km.; 3. Knees (N. S. U.) 1 uur 10 min. 6 sec.; 4. Fallier (Norton) 1 uur 10 min. 53.2 sec.; 5. G. I. D. Eist (Norton). Motoren tot 500 ccm.: 1. Steinbach (D. K. W.) 1 uur 3 min. 59.2 sec., gem. 120.6 km. (nieuw record); 2. Fleischmann (N. S. U.) 1 uur 4 min. 1.6 sec., gem. 120.55 km.; 3. Mansfeld (D. K. W.) 1 uur 4 min. 5.3 sec.; 4. Moeller (D. K. W.) 1 uur 4 min. 57.2 sec. Motorei met zijspan tot 600 ccm.: over 5 ronden (80.4 km.): 1. Braun (D. K. W.) 47 min. 31.8 sec. gem. 111.5 km. (nieuw re cord); 2. Staerkle (N. S. U.) 47 min. 38.8 sec., gem. 111.2 km.; 3. Bock (Norton) 48 min. 46.4 sec.; 4. Roemer (Norton) 51 min. 34.8 sec. 5. Meinecke (N. S. U.) Motoren met zijspan tot 1000 ccm.: 1. Kahrmann (D. K. W.) 47 min. 51.8 sec., gem. 100.8 km. (nieuw record); 2. Zimmer man (N. S. U.) 50 min. 8.6 sec. gem. 96.2 km.; 3. Weyres (Harley Davidson) 53 min. 1 seconde. POSTDUIVEN „Het Oost" N. B. v. Z. (Leiden). Wedvlucht vanaf Weert met jonge dui ven, afstand der resp. hokken 130.12 km. tot 134.23 km. In concours 97 vogels welke in vrijheid werden gesteld om 1 uur. De uitslag is als volgt: 1, 9, 15 en 16 Breedijk; 2, 4, en 5 Geel, 3, 6, 17 en 18 v. Gennip, 7 N.N.; 8, 10, 11 en 13 Versteeg; 12 Houthoff; 14. Schroder, 19 Flandrijn. De eerste vogel bereikte het hok om 2—5417 met een snelheid van 1154.48 meter per minuut. De laatste pun- tentellende vogel werd geconstateerd om 31559 met een snelheid van 958.22 m. per minuut. De kampioenschappen lange afstand werden behaald door: Breedijk, le kampioen voor 183 vogels, Versteeg 2e kampioen 1 vogel en Houthoff 2e kampioen voor 3 vogels. A.s. Vrijdag inkorven voor Maastricht. „De Blauwband" (Alphen). Wedvlucht vanaf Bordeaux afstand 898 km. In concours 19 duiven die Zaterdag- - 2 20 uur werden gelost. Aankomst Zondag: R. K. W. Kuipers 1; C. v. Hofwe gen 2 en 3; H. W. Martens 4 en 5; A. J. Lagerweij 6 er. 9; J. de Jager en de Har- tog 7; W. Kruiswijk 8; G. Stapper 10; J. Rooda 11; le kampioen R. K. W. Kuipers; 2e kampioen A. J. Lagerweij.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 8