MAANDAG 20 JULI 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 Athletiekwedstrijden van A.V. 1923. Nieuw 1500 M.-record van Kalkman. Het is een beetje wonderlijk gegaan op de 1500 M., ditmaal een der hoogtepunten van de wedstrijden, georganiseerd door het jubileerende A. V. 1923 te Amsterdam. Petit zou een recordpoging doen, daarbij gesteund door den Rotterdammer Kalkman, die hem in de twee eerste ronden zou „trekken". Kalkman deed voor wat dat betreft zijn plicht, de eerste 400 M. gingen in 60 sec. op, de tweede ronde werd in goed tempo vervolgd. Steeds bleven beide loopers bij elkaar, gewoonlijk Kalkman voorop, die dus wel het zwaarste werk te doen kreeg. 300 M. voor de finish lag Petit voor en iedereen dacht, dat de Heerlenaar nu wel gemakkelijk zou kunnen winnen, doch in den laatsten bocht kwam Kalkman nem op zij, lag bij het uitkomen iets voor en op het laatste rechte eind misten wij een behoorlijken eindspurt van Petit, zoo dat Kalkman als eerste door de finish ging. De recordpoging was gelukt, maar het nieuwe Nederlandsche record kwam op naam van Kalkman te staan met een tijd van 4 minuten 4.3 sec. Petit zelf bleef met 4 min. 5.8 sec. nog binnen recordtijd. Het oude record stond met 4 min. 6 sec. op naam van Petit, gevestigd tijdens de kam pioenschappen 27 Juni j.l. te Amsterdam gehouden. Met 1 1.7 sec. werd Petit's pres tatie dus verbeterd. Een tweede prestatie, het vermelden waard, was die van Berger op de 100 M. Op diit nummer startte Osend'arp niet, die uitsluitend op de 4 x 100 M. estafette uitkwam. Berger had den wind voor drie kwart tegen, maar niettemin noteerde men voor hem 10.4 sec. Wij kunnen Berger's come back niet anders dan toejuichen, maar twijfelen in dit geval toch aan het juiste tijd' opnemen. Over het algemeen werden de tijden wel zeer sterk door den krachtigen wind beinvloed, men beschou- we de resultaten van de dames maar eens op de 100 M. De tijd van de nationale estafetteploeg Boersma, van Beveren, Berger en Osen- darp, 41,9 sec. was bij deze weersomstan digheden uitstekend te noemen. Mogen wij tenslotte nog vermelden den worp van Brasser bij het speerwerpen, waar hij on geveer 55 M. bereikte. Onze indruk is, dat de tienkamper op alle nummer nog steeds v< fruitgaat, al hadden wij hem gaarne ook op de loopnummers aan het werk ge- zien en b.v. niet in het vèrspringen of kogelstooten. Vermeldenswaard is tenslotte nog de prestatie van Klasema bij het vèrspringen. De uitslagen waren: 110 M. horden A klasse: 1. B. Mesman Schultz (A.V. 1923) 16.1 sec., 2. A. Jansz (V. en L.) 16.3 sec. 3. W. A. Spanjerdt (BI. Wit) 16.6 sec.) 200 M. A klasse finale: 1. H. Eikema Jr. (A.A.C.) 23.4 sec. 2. F. Kok (Ado) 23.9 sec. 3. J Hogervorst (G.A.C.) 24.2 sec. Discuswerpen dames: 1. A. Niesink (A. V.A.) 35.03 M. 2. T. Koopmans (Atalanta) 32.50 M.) 3. W. Voorsmit (A.V.A.) 30.08 M. 100 M hardloopen Olympische candida- ten: 1 A. de Vries (A.D.A.) 12.8, 2. F. Koen (A.D.A.) 12.9, 3. L. Koning (G.IT.A.) 12.9 sec. 100 M. heeren Olympische deelnemers: 1 Chr. Berger (A.A.C.) 10.4 sec., 2. K. Baum- garten (Trekv.) 10.8 sec., 3. H. H. Geul, (VI en L.) 10.9 sec. Vèrspirngen heeren: 1. M. Klasema (VI. en L.) 7.23lA M., 2. R. Braser (A.A.C.) 6.91 3. Snijders (A.A.C. 6.31 A 800 M klasse A.: 1. S. Bouman (A.A.C.) 1 min. 58.4 sec., 2. W. Wernink (Olympia) 2 min. 00.6 sec., 3. J. Zaal (A.V. '36) 2 min. 2.2 sec. 4. M. de Wolff )Pro Patria) 2 min. 5.6 sec Speerwerpen dames: 1. G. de Koek (A. D.A.) 36.36 M., 2. P. Dieben (Brunhilde Leiden) 34.64 M., 3. M. v. d. Berg (A.D.A) 34.60 M. 3000 M. (nieuwelingen): 1. Rijkelijqhui- zen (K.N.A.U., Leiden) 9.41.4. Hoogspringen diames: 1. F. Koen (A.D. A.) 1.50 M., 2. N. van Balen Blanken (Olympia) 1.45 M. 3. F. Koopmans (Ata lanta) 1.40 M.), 4. P. Dieben (Brunhilde Leiden) 1.40 M. (na overspringen). Hoogspringen heeren: 1. G. Carlier (A. V. 1923) 1.80 M. 2. W. A. Spanjerdt (BI. Wit) 1.70 M. 440 yards A-klasse: 1. K. Baumgarten (Trekvogels) 50.5 2. M. N. W. Herfst (H. A.V.) 52.2, 3. S. Woltjer (A.V. 1926) 54. 200 M klasse B finale: 1. M. J. v. d. Berg (Trekvogels) 23.5 sec., 2. K. Peereboom (A.A.C.) 23.9 sec. Speerwerpen heeren: 1. J. v. d. Poll (A. V. '23) 62.13 M. 2. N. Lutkeveld (A.A.C) 58.51 M. 3. R. Brasser (A.A.C) 55.10 M. 3000 M. klasse A: 1. J. de Groot (Trek vogels) 9 min. 7.7 2. C. Kamps (A.V. '26) 9 min. 7.7, 3. J. Meijer (A.A.C) 9 min 18.2 80 M horden dames: 1. A. Doorgeest (A. D.A) 12.3, 2. C. ter Braeke (A.D.A. 12.4, 3. N. van Balen Blanken (Wieringerw.) 13.9. 100 M. veteranen: A klasse: 1. G. N. Rinkel (H.A.V.) 12 sec. 2. A. Kok (BI. Wit) 12.1 sec. Idem B-klasse: 1. H. Bonte (Donar) 12.3, E. Bierman, 3. D. Meijer, (A.V. '23) 4. K. Hart. Kogelstooten heeren: 1. A. G. J de Bruyn (Olympia) 1417 M., 2. R. Brasser (A.A.C.) 13.16 M. 3. H. Houtzager (VI. en L 13.06 M 1500 M. hardloopen klasse A: 1. Kalk man (Sportclub Rotterdam) 4 min. 4.3 sec. nieuw Nederlandsch record. 2. S. Petit (A.V.O.N.) 4 min. 5.8 sec. 3. C. van Brou wershaven (Sportclub Rotterdam) 4 min. 23.3 sec. 4 x 100 M. estafette dames: 1. Nationale ploeg met de dames ter Braake, Koen, de Vries en Koning 50,1 sec. 2. A.D.A. Am sterdam 51.8 sec., A.V. Amsterdam 55,4 s. 4 x 100 M. estafette heeren: 1. Nationale plaeg met Boersema, van Beveren, Berger en Osendarp, tijd 41.9 sec. 2. A.A.C. Am sterdam 44,1 sec., 3. Vlug en L. 44.9 sec. VOETBAL Jaarvergadering van den I.V.C.B. Een oproep van den voorzitter In de nieuwe zaal van Hotel Noord- Brabant te Utrecht had heden de jaar lij ksche vergadering van den I. V. C. B. plaats. De uitstekende zaal was geheel ge vuld met afgevaardigden, toen de voor zitter, de heer R. J. de Grood, Tilburg, de vergadering opende met een rede, aan het einde waarvan hij allen opriep. 1. Tot trouwe volgzaamheid aan de lei ding, die op de basis van het door uwe vergadering vastgestelde reglement den bond zal besturen. 2. Tot het geven van uw besten krach ten, en uwe beste elftallen aan den I. V. C. B. 3. Tot verhooging van het spelpeil, tot verbetering en verfraaiing van onze voet balvelden. 4. Tot medewerking aan de uitbreiding van den bond in al zijn geledingen. 5. Tot onderlinge solidariteit, tot eens gezindheid, die een onmisbare voorwaarde is, voor het vlotter verloop van onze com petities, en een onmisbare schakel in de voltooiing van ons werk. 6. Tot sportiviteit op de velden, en daar buiten, opdat de voetbalsport worde ge zuiverd van den blaam, dat ze inplaats van de ridderlijkheid te bevorderen deze doodt. Het Jaarverslag. Na deze meermalen door applaus onder broken rede werden de notulen goedge keurd en kwam aan de orde het verslag vèn den secretaris-penningmeester. Diver se vragen, meest van technische aard, werden naar aanleiding van dit verslag gesteld, die door diverse functionarissen werden beantwoord. Het verslag wordt onder dankzegging goedgekeurd. Het finantieel verslag werd eveneens goedge keurd, na gunstig rappórt der kascommis- sie. De begrooting werd vastgesteld met een eindcijfer van 8700.De commissie van beroep werd als volgt samengesteld: Dr. Braat (Bergen op Zoom), Slager, (Enschedé), en dr. van der Heijde (Den Bosch). De aftredende bestuursleden, de heeren W. J. Goorsen, J. H. C. van der Pol*en L. Rondagh werden herkozen. Rapport Commissie voor bedrijfsvoetbal enz. Na de uitreiking der kampioensme dailles, kwam aan de orde het Rapport der Commissie voor bedrijfs-, fabrieks- en on dernemingsvoetbal. De Commissie door den I. V. C. B. ingesteld, bestaat uit de heeren D. Recourt; Rotterdam, D. v. d. Broek en J. Erkens. De commissie meent de volgende ver een igingen zeker als bedrijfs-fabrieks- of ondernemingsvereenigingen te - moeten kwalificeeren: 1. Vereenigingen, die voeren hetzij offi cieel hetzij officieus, onder welken vorm ook den naam, de afkortingen daarvan, het handelsmerk, wapen, teeken enz. van een bedrijf, fabriek, of onderneming in geschreven in het handelsregister. 2. Vereenigingen, die uitsluitend leden hebben, werkzaam in een bepaald bedrijf, fabriek of onderneming, en geen andere personen als lid aannemen. 3. Vereenigingen, waarvan de leden door, of namens de directie of patroop, bedrijfs leiding enz. van een bedrijf, fabriek of onderneming gedwongen worden lid te worden. 4. Vereenigingen, waarvan wordt be weerd, dat zij blijkens haar publicaties, bedrijfs-, fabrieks- en/of ondernemings vereenigingen zijn, hoewel niet vallende onder de bepalingen van sub 1 tot en met 3, en die op een daartoe door den bond gedaan verzoek, niet kunnen aantoonen: a. dat zij niet gefinancierd worden door 'n bedrijf, fabriek of onderneming; b. dat niets de toetreding van personen buiten het bedrijf de fabriek of onderne ming staande belemmert. De conclusie van het rapport luidt: 1. Tot den I. V. C. B. worden niet toe gelaten vereenigingen, die voldoen aan de omschrijving bedrijfs- fabrieks of onder- nemingsvereeniging, zooals deze door de commissie is aangegeven. 2. De eventueel reeds aangesloten be- drijfsvereenigingen, wordt, gelegenheid gegeven binnen een bepaalden tijd te zor gen, dat zij niet meer vallen onder de om schrijving bedrijfs-, fabrieks- of onderne mingsvereenigingen. (Deze termijn worde niet te kort gesteld, b.v. op een jaar). 3. Is binnen dien tijd niet aan de voor waarden als in 2 genoemd voldaan, dan wordt voor deze elftallen geen indeeling in de competitie opgenomen. Na ampele bespreking werd het rapport goedgekeurd, en besloten een commissie voor bedrijf enz. voetbal samen te stellen, ter behandeling van alle voorvallen. Voorstellen bestuur en vereenigingen. De voorstellen van het bestuur betrof fen allen wijzigingen der reglementen en werden aangenomen. De voorstellen der vereenigingen betroffen eveneens meeren- deels minder belangrijke technische aan gelegenheid. Een voorstel van D. H. L. om, wanneer een wedstrijd wegens weers omstandigheden wordt gestaakt, deze op nieuw vast te stellen werd verworpen. Bij een voorstel van Tiglia kwam de kwestie van ongerechtigde spelers aan de orde, waarbij het bestuur toezegde, te zullen trachten, een omschrijving te vinden voor de ongerechtigheid, willens en wetens, of als gevolg van een administratief verzuim. Een voorstel van De Meer betreffende in stelling reserve-klasse, zal door den voor zitter, namens deze vergadering, op de eerstvolgende R. K. F.-vergadering worde ter sprake gebracht. De voorstellen van Emos, betreffende het geen rekening meer houden bij de samenstelling van -het I. V. C. B.-programma, met niet-katholieke wed strijden, had de sympathie van het be stuur, doch dit erkende tevens de vele be zwaren, die uit de vergadering naar voren kwamen. Op voorstel van den heer v. d. Pol werd besloten, deze zaak zoo moge lijk districtsgewijze te regelen. De voor stellen van V. V. L. te Laren, werden aan genomen. Het voorstel van R. K. V. V. L. betreffende instelling van districten, in den I. V. C. B. werd door den voorzitter danig onder de loupe genomen. Ze werden door de vergadering met algemeene stem men verworpen onder protest wegens het feit, dat R. K. V. V. L. niet present was, om ze te verdedigen. Nadat Rector Vissers hulde had gebracht aan den voorzitter voor zijn eminente leiding, werd de verga dering gesloten. SCHEIDSRECHTERS VAN DEN D.H.V.B. OP EXCURSIE. Gisteren trok het scheidsrechterscorps van het L. District van den D. H. V. B. er weer op uit, doch, in tegenstelling, met voorgaande Zondagen, geschiedde de uit tocht ditmaal gezamenlijk. Ook de dames gingen mede. Per auto-car nam de groote reis een aanvang. Te Utrecht werden de voornaamste bezienswaardigheden bezocht, waarna het gezelschap via Zeist en Drie bergen te Doorn arriveerde, waar een be zoek aan het keizerlijk domein werd ge bracht. Vervolgens genoot de pyramide van Austerlitz de belangstelling. De uitge strekte Amersfootsche heide werd jammer lijk door de regen begoten, zoodat de lunch in de vrije natuur verviel. Eindelijk kwam de zon te voorschijn, zoodat naar hartelust van de attracties, die Valkeveen biedt, kon worden genoten. In de omgeving van het strand werd inmiddels een aanvang gemaakt met de wedstrijd: Schendsiechters elftal en het Valkeveensche „Voorwaarts". Een 21 overwinning bezorgde den scheidsrechters een fraaie wisselbeker. Heuzen leidde correct. Weldra koerste men in de richting Am sterdam, waar een gemeenschappelijk di ner wachtte. De stemming bereikte allengs het hoogtepunt. Te 10 uur was men weer in de Sleutelstad terug en werd het feest in café „De Doelen" nog geruimen tijd voortgezet. De jazzband onder leiding van Louis Hermans zorgde onvermoeid voor vroolijke muziek, van Ruiten werkte op de lachspieren; men kon het ieder aan zien: ze waren in hun schik! De organisatoren van dezen reisdag heb ben eer van hun werk en kunnen zich van aller dankbaarheid overtuigd houden. VOLENDAM I—DISTRICTS ELFTAL LEIDEN 2—6. De revanche-wedstrijd van het District Leiden tegen Volendam is gisteren door hen met klinkende cijfers gewonnen, met niet minder dan 63 werden de wijdbroe- ken, welke wel eenige invallers hadden, maar toch met een zeer sterk elftal in het veld kwamen, verslagen, een uitslag welke er op wijst, dat het spelpeil in ons Dis trict er op vooruitgaat, vooral als wij in oogenschouw nemen, dat vorig jaar te Leiden van Volendam werd verloren. Waren de weersomstandigheden op de heenreis niet erg hoopvol, in de bus bleek men erg optimistisch te zijn,- want hoe harder de regen tegen de ruiten kletterde, des te vroolijker ging het er naar toe en toen men welgemoed in Volendam uit stapte klaarde het weer op. Opgewekt omdat men geen vergeefsche reis had ge maakt, werd het veld van Volendam op gezocht, dat keurig is ingericht met goede zit- en staantribunes. Te ongeveer kwart voor drie kwamen beide elftallen in het veld en staande voor de tribune werd het Districtselftal van harte welkom geheeten en toegespro ken door den Burgemeester van Volen dam. Nadat de heer Schrama, voorzitter van het District, hieraan nog enkele woor den had toegevoegd, Volendam felicitee- rend met het behaalde afdeelingskam- pioenschap, overhandigde de Leidsche spe lers aan de Volendammer spelers een bouquet, waarna de wedstrijd een aanvang nam. De thuiscub trapt af en zweven di rect gevaarlijk voor het Leidsche doel, waarbij de gladheid van het veld, onze jongens nog parten speelt. Reeds na 4 min. spelen weet Thijs Jona het eerste Vo- lendamsche goaltje in te zetten (10). On ze jongens trachten vanaf den aftrap de zen achterstand' te niet te doen en bijna was het him gelukt, maar in laatste instan tie slaat een back met zijn handen den bal uit het doel. De toegekende elfmeterschop wordt heel kalm in keepers handen ge speeld. Een direct volgende solo-ren van Zwaan, wordt subliem onderschept door den gastheerenkeeper, welke dezen middag menig mooi staaltje van keepers-talent heeft laten zien. De aanvallen wisselen zich snel af, doch nog steels staan de on zen nog niet vast ter been, goede schoten worden er aan weerszijden uitgehouden, hetwelk echter niet uitsluit, dat Thijs Jonk na 18 minuten spelen op handige wijze on houdbaar doelpunt (20). Hiermede heeft Volendam echter zijn meeste kruit ver schoten, wel wisten zij nog meermalen goede aanvallen op te zetten, maar op alle linies wisten onze jongens hen te bedwin gen en met een klein overwicht wordt nu steeds het Volendam doel onder schot ge nomen. Het spel was echter al 35 minuten oud, alvorens Ruigrok het eerste tegen punt je scoorde (12). Ook de laatste 10 min. ver streken met een klein overwicht voor onze jongens en 2 min. voor rust weet Zwaan met een vliegend schot den gelijkmaker in te zenden (22). Met dezen stand breekt rust aan. Na de thee zien wij direct weer een snel op en neergaand spel, waarbij onze jongens nu wat zekerder optraden en ge stuwd door de hechte verdediging en half- linie wordt de Leidsche aanval steeds weer aan het werk gezet, terwijl Volendam bit ter weinig heeft in te brengen. Uit een goed opgebrachte bal van Nobel weet Ruigrok na 19 min. speilen de leidende goal in te jagen (32). De combinatie in het Districts-elftal is nu best en steeds weer dreigt er gevaar bij het Volendam-doel. Spoedig hierop geeft v. d. Berg goed aan en Ruigrok deponeert onhoudbaar (42). Met rustige zekerheid spelen onze jongens nu door en zijn steeds overwegend sterker en als Volendam danig in de knel komt, zet een der backs met een flinke knal 52 in eigen doel. Hiermede was het pleit be slecht en nadat een buitenspel goal van v. Diest geannuleerd was wist dezelfde spe ler toch nog even voor het einde het halve dozijn vol te maken. (62). Alzoo kwam het Districts-elftal met een verdiende over winning uit den strijd. De indruk van het Districtselftal is zeer goed en met eenzelfde spirit als na de rust in dezen wedstrijd zien wij met belang stelling, maar ook met gerust gemoed, den wedstrijd op 2 Augustus a.s. te Noordwijk tegemoet tegen het sterke Haarlemsqhe Districtselftal. R. K. Sportver. „Leiden". Het is het A-elftal niet mogen gelukken om ongeslagen kampioen te worden, zij moesten S. M. C. a met 21 als meerdere erkennen. Het B-elftal deed het beter en won met 20 van V. V. L. c. Dinsdag a.s. trainen voor de junioren om 7 uur. Woensdag a.s. trainen voor de senioren 7 uur. Laat nu geen lid deze training ver zuimen, want de trainer zal zelf de aan staande elftallen samenstellen, dus alle present. Bij slecht weer geeft hij theorie in het clublokaal. R. K. Sportver. „S. N. A." De leden van S. N. A. worden er opmerk zaam op gemaakt, dat Zondag 16 Augustus een reis wordt gemaakt per autobus naar Volendam. S. N. A. I zal daar 's middags een wedstrijd spelen tegen een elftal van Volendam. Zij die wenschen mee te gaan moeten zich opgeven voor 10 Augustus en tegelijkertijd de reiskosten betalen. Men kan zich opgeven bij den secretaris A. van Leeuwen, Dr. van Noortstraat no. 32 te Stompwijk. R. K. Sportver. „V. V. L." V. V. L. heeft in de promotie-competitie kans gezien voor haar eenigste gelijke spel revanche te nemen. Speelde zij de vorige maal tegen G. D. A. gelijk, thans werd dezen wedstrijd met 10 gewon nen. Geen der clubs kan het puntenaan- tal van V. V. L. nog behalen, zoodat V. V. L. door deze overwinning haar intrede doet in de I. V. C. B. De stand is: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. V. V. L. 6 5 1 21—7 11 Westlandia 3 1 2 710 2 G. D. A. 2—11 1—2 1 Excelsior 3 3 313 R. K. Sportver. „O. D. I." Gisterenavond vond de door „O. D. I." georganiseerde gecostumeerde voetbal wedstrijd tusschen dames en heeren ve teranen plaats. Kwart over drie blies de scheidsrechter door middel van een oude autohoorn beide elftallen in het veld. Paars ge wij ze werden beide elftallen gefotogra feerd. De dames wonnen met 65. Het was voor allen een gezelligen middag ge weest. Voor die jongelui, die tot de junio ren willen toetreden wordt nog eens in herinnering gebracht, dat Vrijdagavond, half acht, er training is. R. K. Sportver. „St. Bernardus". Gister, hoewel geen ideale voetbaldag, werd te 2.30 uur op het „St. Bernardus"- terrein gespeeld St. Bernardus IW. S. E. I (Waddinxveen). Als onder leiding van den heer P. Brugman wordt begonnen, speelt de thuisclub voor den wind. Door den sterken storm was het bijna onmege- lijk goed spel te geven. Het spel is slechts een kwartier oud, of Verkley weet de lei ding te nemen. (1—0). Spoedig hierop volgde de gelijkmaker. Voor rust was het andermaal Verkley die door een mooi schot de leiding wist te nemen. Na de rust waren de bezoekers het eerst in het offen sief. Vrij spoedig gaven zij den Bernardus- keeper handen vol werk, totdat hij voor eert onhoudbaar schot moest zwichten (22). Hierop volgde nummer drie. De thuisclub eenigszins verontmoedigd door dit resultaat, zette nu ook alles op alles en met succes, de gelijkmaker volgde spoe dig. Nadat door St. Bernardus nogmaals de score was verhoogd, kwam het einde van dezen zwaren wedstrijd met een kleine overwinning van 43 voor „St. Bernar dus". R. K. Sportver. „S. M. C.'\ Het is S. M. C. I en II niet gelukt om een overwinning te behalen op N. V. C. I en II. S. M. C. II danig gehandicapt door invallers, moest met een 4—2 nederlaag de medaille aan N. V. C. II afstaan. S. M. C. I liet door een 21 nederlaag N. V. C. I den beker medenemen naar Noordwijker- hout. De Junioren hebben het spreekwoord „lest best" in practijk gebracht door Lei den A in eigen home met een 21 de puntjes afhandig te maken. Goed zoo, boys! Denken jullie eraan dat het hedenavond om 7.15 uur training is. Allen zonder uit zondering present. R. K. Sportver. „Teylingen." Ondanks het slechte weer zijn de Jun. toch naar Volendam geweest in een stroo menden regen, doch later knapte het weer wat op, maar gedurende den wedstrijd goot het, zoodat het speelveld zeer glad was. Elf kloeke Volendamsche junioren betreden het veld tegen elf veel kleinere Het Olympisch Voetbal- tournooi. 16 Landen in twee groepen. De commissie, die voor da FIFA het Olympisch voetbaltournooi organiseert en waarin zitting hebben de heer K. J. J. Lotsy (Nederland), dr. Bouwens (Duitsch- land) en ir. Fischer (Hongarije) kwam gisteren te Berlijn bijeen teneinde de in geschreven landen in twee groepen in te deelen en naar aanleiding daarvan de lo ting voor de eerste ronde te houden. Be halve genoemde heeren was ook de alge meen secretaris van de FIFA, dr. I. Schric- ker aanwezig. De deelnemende landen wa ren vrijwel allen op deze bijeenkomst vertegenwoordigd. Medegedeeld werd, dat 16 landen defi nitief aan het tournooi zullen deelnemen. Deze 16 landen werden in twee groepen gesplitst en wel groep A met Duitschland, Egypte, Engeland, Italië, Noorwegen, Peru, Polen, Zweden, en groep B met Oosten rijk, China, Vereenigde Staten, Finland, Hongarije, Japan, Luxemburg en Turkije. De loting had tot resultaat, dat in de eerste ronde de volgende wedstrijden wor den gespeeld: EgypteOostenrijk (wedstrijd a), Po lenHongarije (b). Italië—Vereenigde Staten (c), Zweden— Japan (d.) NoorwegenTurkije (e), Engeland— China (f). DuitschlandLuxemburg (g) en Peru Finland (h). De loting voor de tweede ronde had tot resultaat dat winnaar wedstrijd h tegen winnaar a speelt, verder winnaar e tegen g, voorts winnaar d tegen c en winnaar f tegen b. In de eerste halve finale komen de win nende landen van de tweede en derde kwartfinale tegen elkaar uit in de tweede halve finale spelen de winnaar van den eersten en vierden halven wedstrijd. Op welke dagen de ontmoeting voor de eerste en tweede ronde worden gespeeld staat nog niet vast. Dit zal nader worden bepaald. DATA EN TERREINEN. Door de organisatiecommissie van het Olympisch voetbaltournooi werden giste ren ook nog de data en terreinen vastge steld, een en ander voor de ontmoetingen, die in de eerste ronde zullen worden ge speeld. Het wedstrijdrooster ziet er thans als volgt uit: Maandag 3 Augustus: ItaliëVereenig de Staten (Poststadion): Noorwegen—Tur kije (Mommsenstadion). Dinsdag, 4 Augustus: DuitschlandLu xemburg (Poststadion); ZwedenJapan (Herthaterrein). Woensdag, 5 Augustus: Polen—Hongarije (Poststadion)EgypteOostenrijk (Momm senstadion). Donderdag, 6 Augustus: Engeland—Chi na (Mommsenstadion); PeruFinland (Herthaterrein). Kwarteindstrijden. Vrijdag 7 Augustus: winnaar Noorwe genTurkije tegen winnaar Duitschland Luxemburg (Poststadion); winnaar Italië Vereenigde Staten tegen winnaar Zwe denJapan (Mommsenstadion). Zaterdag, 8 Augustus: winnaar Egypte Oostenrijk tegen winnaar PeruFiland (Herthaterrein); winnaar PolenHongarije tegen winnaar EngelandChina (Poststa dion). Maandag 10 Augustus: halve eindstrijd tusschen de winnaars der beide ontmoe tingen van Vrijdag 7 Augustus (Olym pisch Stadion). Dinsdag 11 Augustus: tweede halve eindstrijd tusschen winnaars der beide ontmoetingen van Zaterdag 8 Augustus (Olympisch Stadion). Donderdag, 13 Augustus: Ontmoeting voor de derde qn vierde plaats (Olympisch Stadion). Zaterdag 15 Augustus: Eindstrijd (Olympisch Stadion). Alle wedstrijden voor de eerste ronde, de kwarteindstrijden en de demifinales vangen om vijf uur des middags aan. De wedstrijd voor de derde plaats, als mede de eindstrijd om vier uur in den middag. Sassenheimsche jongens, doch toen de rust aanbrak, was de stand 00, dank zij den Teylingerkeeper, die een buitengewone partij speelde. Na de rust wisten de Vo- lendammers tweemaal te doelpunten. Tey lingen kon het net niet vinden, zoodat de uitslag in 't voordeel van de wijdbroeken was. Het spreekt van zelf. dat de jongens eerst eens naar de prestaties van het Dis trict-elftal bleven zien, om vervolgens de reis weer naar huis te ondernemen. Om 10 uur arriveerden zij weer in Sassen - heim. R. K. Sportver. „Nic. Boys". Onder groeiend enthousiasme van een honderd supporters uit' Nieuwveen, heeft Nic. Boys I gisteren een welverdiende 41 overwinning behaald op den sportdag in Noorden. De Boys hebben zich dus kra nig tegen D. S. V. I gehandhaafd, ondanks een kleine, doch gevaarlijke inzinking bij de halfs en backs in^ het derde kwartier vóór de rust, die met 11 inging. Wat aan de uiteindelijke overwinning vastzat, was een verrassing op zich. Zeker, er stond een beker boven, maar deze bleek wel zeldzaam fraai. Ja, nu is een bekerkast geen weelde meer, want 't zou niet passen een derge lijk juweel in een verloren hoekje te stop pen. Deze week i>taat hij te kijk in de etalage. Den heer Somer. den getrouwen weekend-gast voor Noorden, brengen wij hartelijk dank en gaarne zijn de Boys be reid het volgend jaar wederom tegen D. S. V. uit te komen, misschien gaat ook dan weer zoo'n kostelijke ouit naar Nieuwveen.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7