MAANDAG 20 JULI 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 Het Schaaktournooi te Zandvoort. Euwe, Fine en Bogoljubow aan den kop. Het eerste internationale schaaktournooi Zandvoort 1936 is Zaterdagmiddag officieel in Grand-Hotel geopend. De plechtigheid werd verricht door den "burgemeester van Zandvoort, den heer A. H. van Alphen, die er in de eerste plaats op wees, dat dit tournooi een meevaller in deze periode van depressie voor Zandvoort beteekent. Hij bracht in dit verband dank aan de organisatoren, die ervoor gezorgd hebben, dat Zandvoort 14 dagen lang in het middelpunt der belangstelling zal staan. In het Duitsch en Engelsch heette de-bur gemeester de spelers welkom en hij sprak aan het einde van zijn rede de hoop uit, dat het tournooi in alle opzichten zou sla gen. Voordat de burgemeester de officieele opening verrichtte, had de voorzitter van het comité van uitvoering, mr. M. Leven- bach in een uitvoerige toespraak allereerst de spelers welkom geheeten, waarbij hij er aan herinnerde, dat het Zandvoortsche tour nooi het vierde internationale meestertour- nooi in Nederland was, na dat van 1889 Amsterdam, 1913 Scheven in gen en 1921 's-Gravenhage. Spr. haalde enkele herinneringen van vroegere tournooien op en belichtte de ver diensten der deelnemers -uit hun schaak loopbaan. Na mr. Levenbach, en den heer van Al- phen, voerden nog de heer mr. A. Rueb, voorzitter F. I. D. E., B. J. van Trotsen- burg, voorzitter K. N. S. B., en M. J. Kuy- per, voorzitter N. H. S. B., het woord, ter wijl de rij der sprekers gesloten werd door den heer C. L. Bolwidt Sr., voorzitter van de Zandvoortsche Schaakclub, die in een enthousiaste toespraak de ideale combinatie schaakspel-badplaats naar voren bracht. Om 3 uur werd een aanvang gemaakt met de eerste ronde. De burgemeester van Zandvoort deed den eersten zet op het bord van de party EuweTartakower, waarop veler belang stelling geconcentreerd was. De resultaten. De resultaten van de partijen luidden: Keres wint van Becker. Euwe remise met Tartakower. Grünfeld remise met Spielmann. Fine wint van Maroczy. Landau wint van Van Doesburgh. Bogoljubow wint van Prins. Opvallend is het, hoe scherp in de eerste ronde gestreden is. Terwijl in andere tour nooien doorgaans geen risico wordt geno men, wilden hier de spelers onmiddellijk de leiding nemen. Slechts de partij Grün feldSpielmann had een zeer kalm ver loop. Men verwachtte algemeen, dat deze partij spoedig remise zou worden, gezien den degelijken stijl van Grünfeld. De aan- valsspeler Spielmann liet zich op geen en kel avontuur in, zoodat het gevolg was, dat beide spelers tot remise besloten. Een der partijen die de meeste toeschou wers trok was die van Landau tegen Van Doesburgh. Het was een aangenomen dame gambiet, waarin de witspeler verzuimde in de opening juist af te wikkelen en daardoor moeilijk spel kreeg. Een pionoffer bracht hem de redding. In een zeer gecompliceer de stelling wist Van Doesburgh niet de juiste verdediging te vinden, zoodat hij plotseling door een mataanval werd ver rast en na 36 zetten capituleeren moest. De Hongaarsche meester Maroczy heeft Zaterdag met zijn verdedigingskunst geen succes gehad. Hij koos een slechte variant van het orthodoxe dame-gambiet, die de jonge Amerikaan Fine, schitterend weer legde. Maroczy werd steeds meer in het nauw gedreven en het eindspel dat spoedig ontstond, voerde tot een uiteindelijke débacle. De jeugdige Estlander Paul Keres, be streed prof. Becker. In een Oost-Indische verdediging gaf Keres aan het spel een bij zonder levendig karakter; allerlei fraaie wendingen gaven hem zoowel positioneel als materieel een sterk overwicht en Becker moest dit spel ongetwijfeld verliezen. De meeste belangstelling concentreerde zich natuurlijk op de partij dr. Euwedr. Tartakower. Hier werd een geweigerd dame-gambiet gespeeld. Dr. Tartakower paste een speelwijze toe, die hij met goed resultaat tegen Flohr en Mitchell in het tournooi te Hastings ge volgd had. Euwe echter koos een voortzet ting, welke beter bleek te zijn dan die, welke door genoemde meesters was ge speeld. Teneinde aanvalskansen te verkrij gen, offerde dr. Euwe een pion, terwijl hij bovendien het voordeel der twee loopers verkreeg, waardoor hij een sterken druk op beide vleugels kon oefenen. Dr. Tarta kower ging toen op pionnenroof uit, doch moest spoedig de kwaliteit geven om direct verlies te voorkomen. In het daarna ont stane eindspel had Euwe goede winstkan sen. Bij het afbreken had de wereldkam pioen nog steeds materieel voordeel. Prins verdedigde zich tegen zijn grooten tegenstander met de Grünfeld-verdediging. Hij moest echter na fijn strategisch spel van Bogoljubow een pion afstaan, spoedig ge volgd door een tweeden. Bij het afbreken had hij geen remise-kan sen. In de avonduren moest Prins zich vrij spoedig gewonnen geven, vooral toen Bo goljubow materieel overwicht verkreeg en een aanvalsstelling, waartegen onze land genoot niets vermocht uit te richten. Ook de partij KeresBecker vond een spoedig einde. De Oostenrijker, die het ho- pelooze van de partij inzag, gaf den verde ren strijd, na zich overigens taai verdedigd te hebben, op. Een geheel ander verloop had de partij EuweT artako wer. Tegen aller verwachting in begon de stelling een remise-karakter te verkrijgen, doordat Tartakower een zeer fyne opstel ling der figuren wist te verkijgen, waardoor Euwe's koning een tijdlang buiten gevecht werd gesteld, tejwyl de zwarte koning een werkzaam aandeel in den strijd had. Om nog eenige kans op winst te behouden gaf Euwe de kwaliteit terug voor een pion. Er ontstond toen een eindstrijd van toren plus drie pionnen tegen toren plus twee pion nen, dat weldra in remise eindigde. Een prachtig resultaat voor Tartakower. DE TWEEDE RONDE. De uitslagen van de wedstrijden in de tweede ronde gespeeld luiden: Tartakower speelt remise met Grünfeld. Spielmann speelt remise met Fine. Becker speelt remise met Prins. Maroczy wint van Landau. Van Doesburgh speelt remise met Bogol jubow. Euwe wint van Keresj. De stand luidt thans: 1, 2 en 3 dr. Euwe, Fine en Bogoljubow met 11/2 pnt.; 4 t.m. 9 Spielmann, Tarta kower, Keresj, Landau, Maroczy en Grün feld met elk een punt; 10 t.m. 12 Prins, van Doesburgh en Becker met ieder 1/2 pnt. Euwe wint van Keres. De tweede ronde stond in het teeken van vele remises, welk feit te danken was aan den goeden vorm van de Nederlandsche deelnemers. Behalve Landau, speelden onze landgenooten goede partijen. Bogoljubow, die dacht een gemakkelijken dag te hebben, werd verrast door het goede tegenspel van Van Doesburgh. Prins ver dedigde zich taai tegen prof. Becker en de laatste moest tot aller verbazing met re mise genoegen nemen. Wederom overtrof de belangstelling aller verwachting en vanzelfsprekend werd het bord van dr. Euwe belegerd. Het publiek werd niet teleurgesteld en kreeg een fraaie partij te zien. i TartakowerGrünfeld. Een d4-opening ditmaal zonder c4. waarin de tacticus Tar takower Grünfeld dwong andere dan theoretische paden te bewandelen. Wit stond voortdurend overwegend tot in het eindspel, waarin door een nalatigheid Grün feld gelegenheid kreeg met zijn toren in de witte stelling te dringen en zoo remise te bereiken. SpielmannFine. Dit werd een gewei gerd damegambiet, door den Amerikaan met een oude variant, door Marshall veel in toepassing gebracht, beantwoord. Zwart kreeg door combinatierijk spel een mooie aanvalsstelling. Een paardoffer, dat niet kon worden aangenomen, werd door Spielmann goed weerlegd. Wit pareerde alle verdere dreigingen en het einde was een vreedzame remise. BeckerPrins. Onze landgenoot verde digde zich in het damegambiet op orthodoxe wijze en wendde de Lasker-variant aan, zwart kreeg zonder veel moeite goed spel. Het werd een hardnekkig gevecht, dat ech ter voor geen van beiden een beslissend overwicht bracht. Hierna werd tot remise besloten. Een succes voor Prins. MaroczyLandau. Landau speelde tegen de e4 opening de Aljechin-verdediging. Wit koos een soliede opstelling, kon echter geen voordeel bereiken. Nadat in het midden spel de dames van het bord waren, maakte Landau een belangrijke fout, welke hem een pion kostte. Het toreneindspel was ech ter nog zeer lastig te behandelen, maar Landau scheen de interesse voor de partij verloren te hebben en verdedigde zich niet afdoende, hetgeen hem de partij kostte. Van DoesburghBogoljubow. De partij werd West-Indisch geopend. Bogoljubow vatte het gemoedelijk op, doch werd ver rast door den taaien tegenstand van Van Doesburgh, die schitterend speelde en het Bogoljubow zeer moeilijk maakte. Van Doesburgh offerde de kwaliteit doch kreeg deze weer terug bij den volgenden zet en bleek toen zeer goed te staan. Dit is de eeni ge partij die werd afgebroken. Niettegenstaande Bogoljubow zich veel moeite gaf in de avondzitting het toren- eindspel tegen Van Doesburgh te zijnen gunste te beslissen, moest hij tenslotte in zien, dat er van winst geen sprake was. Na den 60en zet werd tot remise besloten. KeresEuwe.. De wereldkampioen was gisteren goed op dreef; wetende welke va riant Keres bij voorkeur speelt, ging hij op een Fransche partij in en bracht een ver sterking aan tegen het Nimzowitsch-blok- kadesysteem Een tijdlang ging de partij ge lijk op, totdat Euwe door een reeks fijne manoeuvres wit verleidde zijn stukken van den koningsvleugel op den dame-vleugel te plaatsen. Gebruikmakende van deze gele genheid ging Euwe tot een koningsaanval over. Ondanks grooten tijdnood verdedigde de Estlander zich uitstekend, was echter tegen het sterke spel van den wereldkam pioen niet opgewassen. De algemeene mee ning van de schaakmeesters was, dat deze partij een wereldkampioen waardig is. Wit: Paul Keres. Zwart: dr. Max Euwe. Fransche verdediging. 1. e2e4 e7—e6 2. d2d4 d7d5 3. e4e5 Deze voortzetting wrerd bij voorkeur door Nimzowitsch aangewend. 3c7c5 4. Pglf3 c5xd4 Een minder gebruikelijke variant, welke reeds in een partij Nimzowitsch—Bernstein, Wilna 1912, gespeeld is. Gewoonlijk speelt men Pb8c6. 5. Ddlxd4 Beter dan Pxd4, waarop zwart sterk met Pc6 zou antwoorden. 5Pb8c6 6. Dd4—f4 f7—f5 7. Lfld3 Indien wit op f6 en passant genomen had, zou zwart met de dame teruggenomen heb ben en door zijn sterk centrum een goede stelling verkrijgen. 7. Pg8e7 8. 0—0 Pe7g6 9. Df4g3 Lf8e7 10. Tfl—el 0—0 11. a 2a3 Wit wil Pb4 niet toelaten. 11Pc6b8 Een merkwaardige zet, getuigende van fijn strategisch inzicht. De bedoeling is het paard naar c5 te brengen en eventueel naar e4. 12. Pbld2 a7a5 In de eerste plaats wil zwart het paard via a6 naar c5 brengen zonder zijn eigen witte looper in den weg te staan. Boven dien wil zwart als het paard op c5 gepos teerd staat niet door b2b4 lastig geval len worden. 13. Pd2b3 Wit wil het centrale veld d4 met een paard bezetten. 1 3Pb8a6 14. a3—a4 Wit vreesde blijkbaar, dat zwart met a5a4 de damevleugel zou blokkeeren, doch geeft door den tekstzet het veld b4 vrij. 1 4Paft—b4 15. Pf3d4 Lc8d7 16. Ld 3b5 Pb4c6 Zwart wil looperruil vermijden. 17. c2c4 De poging om het spel te openen is ietwat te riskant en loopt voor wit nadee- lig af. Beter was c2c3. 17Pc6xd4 18. Pb3xd4 Le7c5 Een sterke zet. Nu zou op Pb3 Lb4 vol gen met ruü der loopers op b5, waardoor een sterke vrij-pion voor zwart zou ont staan. 19. Dg3d3 Ld7xb5 20. Fd4xb5 Dd8—h4 Nu de witte figuren van den konings vleugel verwijderd zijn gaat zwart tot aan val over. 21. Dd3fl Op g2g3 kwam het looper offer op f2 in aanmerking. 21Ta8d8 22. Lel—e3 d5—d4 23. Le3d2 d4—d3 24. b2b3 f5—f4 25. Tele4 Wit mocht f3 niet toelaten. 25Tf8—f5 26. Tal—el Tf5—h5 27. h2h3 Th5g5 28. Pb 5d6 Stand na 28. Pb5d6 ABCDEFGH Wit: Kgl, Dfl, Tel en e4, Ld2, Pd6, pion nen a4, b3, c4, e5, f2, g2, h3. Zwart:: Kg8, Dh4, Td8 en g5, Lc5, Pg6, pionnen a5, b7, d3, e6, f4, g7, h7 28Dh4xh3 29. Ld2xf4 Pg6xf4 30. Te4xf4 Dh3—g3 31. Tf4—e4 Tg5h5 Wit geeft op. CRICKET NEDERLANDSCHE CRICKETBOND De uitslagen le klasse: H.C.C. II—V.O.C., gew. door H.C.C. op de lste innings met 17 runs en nog 7 wickets in' handen; R.E.W.H.C.C. I. geëindigd in een draw; Hermes D.V.S. Haarlem, geëindigd in een draw; Hermes D.V.S. 152, Haarlem 127 voor 6; V.V.V.—V. R.A., geëindigd in een draw. Overgangsklasse: H.C.C. IllP.W., gew. door H.C.C. III met 13 runs op de lste in nings, H.C.C. III 84, P.W. 71. Quick (N.)— C.V.H., gew door Quick met 41 runs. Ex celsiorR.C.H. gew. door Excelsior met innings en 7 wickets Sparta—S.C.H.C., gew. door S.C.H.C. met 6 runs en 1 wicket 2e klasse A: R.I.O.R. en W. II, gew door R.I.O. met 12 runs; R.I.O 145, R. en W. 133; V.R.A IIV.V.V. II, geëindigd in een draw; A,C.C IIHercules, gew door Hercules met 42 runs op de lste innings; Haarlem IIKampong, gew. door Haar lem II met 51 runs, Haarlem II 152, Kam pongs 74. 2e klasse B: Ajax (L.)Excelsior II, gew. door Excelsior met 33 runs; Juick (H) H.D.V.S. II. gew. door Quick met 8 runs en nog 7 wickets in handen. Quick 143 voor 3 gesloten, H.D.V.S. 135; V.U.C.—V.O. C. II, gew. door V.O.C II met innings en 66 runs, V.O.C. 220, V.U.C. 69 voor 85; V. C.C.H.C.C. IV, gew door VCC op de 2e innings met 11 runs Nederland wint met 4-3 den Waterpolo-strijd van Frankrijk. Successen in de individueele zwemnummers. Het Nederlandsch waiterpolozevental heeft gisteren te Tourcoing met 43 van Frank rijk gewonnen, na een spannenden en vooral moeüijken wedstrijd. Direct na het begin gaf van Aelst het Nederlandsch ze vental de leiding en enkele minuten later verhoogde dezelfde speler onzen voorsprong tot 20. Toen kwamen de Franschen op zetten en van de Casteele slaagde erin nog voor de pauze den achterstand tot 21 te verkleinen. In het tweede gedeelte moest Franken na de hervatting het water ver laten wegens een overtreding en van het numerieke overwicht maakten de Fran schen natuurlijk gebruik door gelijk te maken, wederom door van de Casteele. Toen het Nederlandsch zevental weer com pleet in het water lag zond van Aelst, die een prachtige partij speelde, zulk een hard schot in, dat de Fransche keeper den bal in eigen doel sloeg. Direct daarop verhoogde van Aelst de score tot 42. Wegens vasthouden werd onze landgenoot het water uitgezonden en hiervan profiteerde Cuvüly dankbaar (4 3). In het resteerende gedeelte werd niet meer gescoord, zoodat Nederland daarme de een verdiende overwinning had behaald Dank zij ook grootere snelheid en goede schutterscapaciteiten. Na de overwinnin gen op België en déze op Frankrijk is het toch wel duidelijk, dat Nederland hard vooruitgaat op waterpologebied, hetgeen voor een niet gering deel te danken is aan het rade werk van trainer Kuiper. De 'uitblinkers in het Nederlandische ze vental van gisteren waren doelman Veen- stra en van Aelst. Vermelding verdient ook nog. dat Maier ondanks een geblesseerde duim den geheelen wedstrijd uitzwom. In dte individueele nummers vielen en kele fraaie overwinningen onzer landge nooten te noteeren. De heeren estafetteploeg bleek echter niet sterk genoeg voor de Fransche te zijn en met ongeveer 10 seconden verschil kwa men onze landgenooten als tweede aan. De resultaten waren: 100 M. vrije slag dames: 1. Renee Blon- dau (Frankrijk) 1 min. 11 sec. 2. Mej. Sieberg (Rotterdam) 1 min. 113/5 sec. 100 M. rugslag dames': 1. Mej. van Feg- gelen (Amsterdam) 1 min. 20 sec. 2. The- rese Blondfeau (Frankrijk) 1 min. 231/5 seconde. 100 M. rugslag heeren: 1. Metman (Am- sterman) 1 min. 12 3/5 sec. 2. Scheffer (Amsterdam) 1 min. 14 2/5 sec. 3. Taieb (Frankrijk) 1 min. 14 4/5 sec. 400 M. vrije slag dames: 1. Tine Wagner (Het IJ) 5 min. 37 3/5 sec. 2. Mej. Fleuret (Frankrijk) 5 min. 48 4/5 sec. 4 x 200 M. vrije slag estafette heeren: 1. Frankrijk met Tailli, Nakache. Cavale- ro en Taris 9 min. 30 4/5 sec. 2. Nederland met mooi, Sipkema, Moolenaar en Stam tijd 9 min. 40 3/5 sec. Waterpolo: FrankrijkNederland 34. WEDSTRIJDEN A. Z. C. Woensdagavond 8 uur worden in het Alphens zwembad de volgende wedstrijden gespeeld: A. Z. C. Ide Gouwe I en A. Z. C. IIde Gouwe II. DE ZIJL I—S. Z. EN P. C. L Morgenavond 8 uur speelt De Zijl I in de Zweminrichting iJhier den voor haar zeer belangrijken wedstrijd tegen S. Z. en P. C. I (Schoo: hoven). Laatstgenoemde club won tot op heden slechts haar thuis wedstrijd tegen de Zijl I, terwijl de Leide- naren nog geen winstpunt behaalden. Bij een overwinning van de thuisclub komen de beide candidaten voor de onderste plaats dus gelijk en het laat zich aanzien, dat beiden haar resteerende wedstrijden wel niet in een overwinning zullen omzet ten. Het resultaat zou dan zijn, dat evenals vorig seizoen, een beslissingswedstrijd moet worden gespeeld- om uit te maken, wie degradatiewedstrijden moet spelen. Bij een gelijk spel of overwinning van de Schoonhovenaren is het byna zeker, dat de Zijl onderaan eindigt. We rekenen er op, dat de Leidenaren zich tot het uiterste zullen geven om een zoo gunstig mogelijk resultaat te bereiken. De Zijl komt volledig uit in de bekende opstelling. Vooraf speelt de Zijl II haar laatste wed strijd voor de reserve 3e klasse K. N. Z. B. tegen A. Z. en P. C. II (Amersfoort), Indien de Zijl II het in dezen wedstrijd tot een overwinning mocht brengen, ein digt zij gelijk op de bovenste plaats met Zwemlust II (Utrecht) en zal een beslis singswedstrijd op onzijdig terrein moeten uitmaken, wie aan de promotiewedstrijden om een plaats in de reserve tweede klasse mag deelnemen. Voorts zijn deze week nog vastgestéld de navolgende competitiewedstrijden: Woensdag te Sassenheim SZVDe Zijl 4 Woenslag te Delft: DZV II—De Zijl III. Donderdag te Gouda: GZC IDe Zijl I. Vrijdag alhier: De Zijl IIIZian VI. ZWEMMEN KAMPIOENSWEDSTRIJDEN VAN DEN ZWEMKRING GOUDA. Onder veel belangstelling werden Zater dagmiddag onder leiding van A.Z.C. in Al- phen's zwembad kampioenswedstrijden ge houden van den Goudsche Kring. Aan deze wedstrijden werd deelgenomen door de na volgende vereenigingen: A.Z.C. (Alphen), B.Z.C. (Bergambacht), G.Z.C. (Gouda), Elf- hoeven (Reeuwijk), S.Z. en P.C. (Schoon hoven), „De Gouwe" (Waddinxveen). Ten einde voor de 50 M. wedstrijden vol doende ruimte te verkrijgen, had men de brug omhoog gehaald, zoodat het ondiepe basin kon worden benut. Het programma bevatte o.m. de nummers vrije slag, rug slag, schoolslag, gesplitst voor dames en heeren boven en beneden 16 jaar. De uit slagen waren: Vrije slag dames beneden 16 jaar: 1. mej. Westdorp Elfh.. 37 2/5 sec., 2. mej. v. Dam GZC 42 2/5 sec., 3. mej. Turion GZC 44 sec. Idem 50 M. vrije silag boven 16 jaar: 1. mej. de Boer GZC 34 1/5 sec., .2. mej. Hoo- genboesem SZ en PC 35 sec., 3. mej. Noo- men idem 38 sec. 50 M. vrije slag dames boven 16 jaar: 1. mej. de Boer GZB 34 1/5 sec., 2. mej. Hoogenboesem SZ en PC 35 sec., 3. mej. Noomen idem 38 sec. 50 M. vrije slag heeren bes. 16 jaar: 1. Van Weelde GZC 33 1/5 sec., 2. v. Wijn gaarden BZC 33 4/5 sec., 3. v. Egmond GZC 35 sec. Idem heeren boven 16 jaar: 1. de Boer, GZC 30 1/5 sec., 2. Scheer SZ en PC 30 2/5 sec. Rugslag dames beneden 16 jaar: 1. mej. Noorlander SZ en PC 46 sec., 2. mej. van Veen GZC 52 1/5 sec. Idem boven 16 jaar: 1. Mej. de Boer GZB 42 4/5 sec., 2. mej. Hoogenboesem SZ en PC 43 sec. Idem heeren beneden 16 jaar: 1. vpn Weelde GZC 46 sec., 2. Verkalk, idem 461/5 sec. Idem boven 16 jaar: 1. Gravensteyn GZB 40 sec., 2. Bruggeman SZ en PC 40 2/5 sec. Schoolslag dames beneden 16 jaar: 1. mej. v. Veen GZC 44 sec., 2. mej. Noorlan der SZ en PC 45 3/5 sec. Schoolslag dames boven 16 jaar: 1. mej. Sierenberg SZ en PC 42 2/5. sec., 2. mej. Bonte AZC 45 sec. Idem heeren beneden 16 jaar: 1. Noomen SZ en PC 43 4/5 sec., 2. Kuilenburg idem 45 1/5 sec. Idem boven 16 jaar: 1. de Bruin Elfhoven 39 1/5 sec., 2. Gravenstein GZC 39 2/5 sec. Estafette 3 x 50 M. wisselslag dames: 1. SZ en PC in 2 min. 6 3/5 sec., 2. GZC in 2 min. 10 2/5 sec., 3. AZC in 2 min. 31 sec. Idem 3 x 50 M. heeren: 1. SZ en PC 1 min. 55 sec., 2. Eerste ploeg GZC 1 min. 55 3/5 sec., AZC 2 min. 5 1/5 sec. Estafette 5 x 50 M. vrije slag dames: 1. SZ en PC 3 min. 22 1/5 sec., 2. GZC 3 min. 34 sec. Idem heeren: 1. SZ en PC 2 min. 41 2/5 sec., 2. Tweede ploeg GZC 2 min. 47 3/5 sec. Tijd AZC-ploeg 3 min. 4 sec. Popduiken voor dames: 1. mej. Bonte AZC 26 3/5 sec. 2. mej. Sierenberg SZ en PC zelfde tijd. Idem voor heeren: 1. v. Eijk Elfh. 17 1/5 sec., 2. v. Weelde GZC idem, 3. de Bruin Elfh. 18 4/5 sec., 3. de Kok GZC 19 4/5 sec., 5. v. Straaten GZC 20 1/5 sec. Schoonspringen heeren: 1. v. Wijngaar den BZC 110 punten, 2. den HertogGZC 99 punten, 3. Vink idem 80 punten. Waterpolo: GZC-comb.Goudsche Kring zevental 50. Tijdens deze kamp bleek GZC over alle liniën sterker. Deze Goudsche ploeg wist zich met rust reeds een 20 voorsprong te verzekeren op het Kring-zevental, welke in de tweede helft tot 50 werd opge voerd. In het Kring-zevental kwamen van AZC uit P. van Leeuwen en Dusoswa. PAARDENSPORT DRAVERIJEN OP DUINDIGT. Gisteren zijn op Duindigt harddraverijen gehouden, waarvan de uitslagen luiden: Prijzendraverij vierde klasse om den Gondolaprijs, afstand 2040 M.: 1. Anselor 5.(2040 M.), eig. stal Valkeveen, tijd over 1 K.M. 1 min. 35 sec. 2. Zilver Queen (2020 M.), eig. P. van der Goot. Ren op de vlakke baan voor paarden van drie jaar en ouder gereden door dames cm den Graciosaprijs, afstand 1800 M.: 1. Franc Luron, eig. luit. M. P. van Son, 2. Elsa, eig. The Balfour Farm, op één lengte. Prijzendraverij eerste klasse om den ze venden heerrijdersprijs, afstand 2060 M.: 1. Weidlooper (2040 M.), eig. J. de Vlieger, tijd over 1 K.M. 1 min. 32 sec. 2. Dreamer's Star (2060 M.), eig. G. J. van der Elshout. Prijzendraverij tweede en derde klasse om den Gitanoprijs, afstand 2580 M.: 1. Xai- sine Scott (2640 M.), eig. stal R., tijd over 1 K.M. 1 min. 34 sec., 2. Willy Quetteville (2540 M.), eig. L. J. van Harlingen. Ren op de vlakke baan voor paarden van drie jaar en ouder, gereden door heerrijders en jockeys om den Griseldaprijs, afstand 1800 M.: 1. Mephistopheles, eig. The Bal four Farm, 2. Galahardia ,eig. W. Jochems, op twee lengten. Heat-prij zendraverij eerste klasse om den Golden Hope-prijs, afstand 1700 M.: 1. Se nator Bedell (1720 M.), eig. C. F. Ookhorst, tijd over 1 K.M. 1 min. 31 sec., 2. Epinard 3 (1760 M.), eig. stal B. DAMMhN LEIDSCHE DAMVEREENIGING Aanstaande Donderdag 23 Juli, 8.30 uur, zal de heer Bordewijk, voorzitter van het Haagsch Damdistrict, de prijzen uitreiken aan de winnaars van lste, 2de en 3de klas kamp. van de Rijnstreek. Voor de Leidsche Damvereen. zal dit geschieden door den heer de Haan. Een en ander heeft plaats in het Clublokaal van L. D. V., Café Rest. „Zomerlust" Stationsweg.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 6