m RADIO-PROGRAMMA'S M MAANDAG 20 JULI 1936 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 DINSDAG 21 JULI. GEMENGDE BERICHTEN Droevig ongeluk aan het Stille Strand te Scheveningen. Jeugdig redder verdronken. De waaghals brengt zichzelf in veiligheid. Zaterdagavond ongeveer 9 uur geraakte een 15-jarige jongen A. W. de J. in zee aan het stille strand bij Scheveningen bij den golfbreker tegenover de politietent in gevaar. De twee gebroeders A. en G. van der H. uit de Boeistraat te Den Haag, resp. 23 en 19 jaar, begaven zich daarop eveneens in zee om te trachten den drenkeling te red den. Ook zij kwamen echter in levensge vaar te verkeeren, waarop de agent van politie van D. te water sprong. Hij werd evenwel vastgegrepen door de gebroeders van der H., doch wist zich met groote in spanning los te werken, en zag nog kans G. van der H. te redden. Inmiddels had zich nog een 17-jarige jon gen J. M. te water begeven om den broer te redden, doch zonder resultaat. De 23-jarige A. van der H. verdronk, voordat hem de reddende hand kon wor den verleend. A.- W. de J. slaagde er ten slotte in, op eigen kracht het strand te bereiken. Nader vernemen wij, dat het lijk van den 23-jarigen A. van der H. gisteren tusschen de haven en den vuurtoren is aange spoeld. AANRIJDING MET DOODELUK GEVOLG. Autobestuurder rijdt door, doch is later opgespoord. Zaterdagavond tusschen elf en twaalf uur heeft in de St. Annastraat te Nijmegen nabij het eindpunt van de tram een ernstige auto-aanrijding plaats gehad. Toen de on geveer dertigjarige ongehuwde Roording, wonende in de van Peltlaan, uit de tram stapte, werd hij op hetzelfde moment aam gereden door een in snelle vaart passee- rende auto en tegen den grond geworpen. De man bdeef met bebloed gelaat op den weg liggen, terwijl de auto doorreed. Oogenblikkelijk werden de politie en de geneeskundige dienst gewaarschuwd. De doktoren Feykema en Muskens constateer den bij het slachtoffer een hersenschudding en een zware verwonding aan het hoofd. R. werd naar het St. Canisius ziekenhuis over gebracht, waar hij des nachts is overleden. Zondagmiddag is vanwege de justitie sec tie op het lijk verricht. De politie is erin geslaagd de auto in een garage in de buurt, waar het ongeluk was gebeurd, op te sporen. Blijkens het onder zoek is de auto vermoedelijk bestuurd door den ongehuwden T. uit Nijmegen. AUTO RIJDT OP HET TROTTOIR. Vijf personen gewond. Zaterdag wiilde een jeugdig bestuurder van een auto in de Fahrenheitstraat te Den Hoag, toen hij twee fietsers, die voor zijn wagen reden, wilde ontwijken, iets naar rechts uithalen. Vermoedelijk drukte hij daarbij op het gaspedaal, want met volle vaart reed de wagen het trottoir op en verder tegen de pui van den bakkerswinkel der firma Ste- vers, welke geheel vernield werd. In zijn vaart had de auto een 18-jarig meisje M. van D., dat daar met een jonger zusje en een broertje wandelde, meege sleurd en in de étalage geworpen. Met een verbrijzeld onderbeen, dat.vermoedelijk ge amputeerd zal moeten worden, is het meisje naar het Roomsch Katholieke ziekenhuis gebracht. Ook beide andere kinderen werden door de auto aangereden, gelukkig echter min der ernstig. Het 16-jarige meisje kreeg een kneuzing van den rechterenkel en schaaf wonden, terwijl het 9-jarig knaapje een gapende hoofdwonde had. De moeder der kinderen, die het ongeluk zag gebeuren, geraakte geheel overstuur en is eveneens naar het ziekenhuis gebracht. Verder werden nog aangereden de 49-jarige mevrouw van R. L. uit de Fahrenheitstraat, die niet ernstig werd gewond en de 67-ja rige mevrouw M. A. J. K. van het Konings plein, die een bloeduitstorting in een der beenen kreeg. Nader vernemen wij, dat de bestuurder geen rijbevoegdheid bezat. Het was een 16- jarige jongen, die onder toezicht van zijn vader reed. Hiermede is reeds een straf baar feit gepleegd, aangezien men volgens de wet ook voor het onder toezicht rijden den 18-jarigen leeftijd moet hebben be reikt. De familie van D., waarvan het oudste meisje zoo ongelukkig getroffen werd, woont in Schiedam, doch logeerde tijde lijk in een woning aan de Begoniastraat te Den Haag. JONGEN MET FIETS TEGEN WAGEN GEREDEN. Toen Zaterdagmiddag de 14-jarige zoon van den heer T. Lageveen uit Nieuwschoot per fiets naar huis reed en onderweg zijn schoolrapport bestudeerde, zag hij niet, dat een melkwagen op den weg stond. De jon gen botste tegen den wagen en kreeg den disselboom van het voertuig tegen het on derlijf, waarna hij bewusteloos op den grond viel. Twee doktoren waren spoedig ter plaat se en verleenden de eerste hulp. De jongen werd naar het ziekenhuis te Heerenveen vervoerd, waar onmiddellijk operatief moest worden ingegrepen. De toestand van den jongen is hoogst ernstig. AUTOBOTSING OP DEN OPRIT VAN DE WAALBRUG. Eenige personen gewond. Gistermiddag zijn op den oprit van de Waalbrug te Lent (gem. Eist) een Gelder- sche en een Noord-Brabantsche auto met elkaar in botsing gekomen. Het laatstgenoemde voertuig kwam uit de richting Nijmegen en werd aangereden door den Gelderschen wagen een taxi uit Arnhem, doordat deze plotseling van rich ting veranderde en links van den weg ging rijden. De Brabantsche auto werd zwaar beschadigd en moest worden weggesleept. De inzittenden kregen verwondingen aan hoofd en handen, doch de kwetsuren wa ren niet van ernstigen aard. In een café in de nabijheid werd de eerste hulp ver leend. Tegen den chauffeur, die de aanrij ding had veroorzaakt, is procesverbaal op gemaakt. Nader vernemen wij, dat de Brabantsche auto afkomstig was uit 's Hertogenbosch. Van de inzittenden bleef de bestuurder, de heer van Laken, ongedeerd. De overigen, mevrouw van Laken, haar zuster en haar nicht werden min of meer ernstig gewond. Na geneeskundige behandeling door dokter van der werf zijn de gewonden naar 's Her- togenbosoh vervoerd. Pater Stokman uit Lent, die zich in de taxi bevond, liep een aantal snijwonden op. Ook de taxi, die bestuurd werd door den chauffeur van D., moest worden wegge sleept. MISLUKTE WEEK-END TOCHT. Zeiljacht door kruiser overvaren. Zaterdagmiddag is op den Amstel onder de gemeente Ouderkerk het zeiljachtje „Rio" van den heer van Weeren uit Am sterdam, die op weg was naar Uithoorn, waar hij het week-end wilde doorbrengen, door den motorkruiser van den heer R. uit Amsterdam aangevaren. De heer van Weeren moest tengevolge van den tegenwind steeds laveeren cn zag plotseling den grooten kruiser achter zich, die het zeilscheepje blijkbaar in het ge heel niet had bemerkt. Met een geweldigen slag stootten de schepen op elkaar met het gevolg, dat de „Rio" kapseisde en de op varenden, de heer van Weeren en diens echtegenoote, te water raakten. Zy konden zich evenwel zwemmende redden. De kruiser had geen noemenswaardige schade opgeloopen en kon de reis voort zetten. Het zeilscheepje echter werd zwaar gehavend op den wal getrokken, terwijl de eigenaar en diens vrouw weer naar Am sterdam terugkeerden. Volgens ooggetuigen is de aanvaring te wyten geweest aan een fout van den be stuurder van de motorboot, die niet vol doende acht zou hebben gegeven op de zeilbooten en niet, zooals wettelijke voor geschreven is, uitgeweken is voor een la ve er end zeilschip. OPTICIENSZAAK TE ZUTPHEN UITGEBRAND. Aangrenznde perceelen bekwamen waterschade. Gisternacht te omstreeks half twee is brand ontstaan in de opticienszaak van de firma A. M. M. Schmidt aan de Rozen gracht te Zutphen, bewoond door den heer Dikken. De brandweer, die spoedig onder leiding van commandant Wilbrenninck ter plaatse was, tastte het vuur krachtig aan. Het perceel kon echter niet meer worden behouden en is geheel uitgebrand. De aan grenzende panden, vooral dat van den ban ketbakker Levisson, liepen veel waterscha de op. De heer Dikken en zijn familie wa ren afwezig. De oorzaak van den brand is nog niet opgespoord. De burgemeester en de commissaris van politie woonden het blusschingswerk bij. Ook de officier van justitie, mr. W. J. H. Stam, kwam zich persoonlijk van. den brand op de hoogte stellen. BLIKSEM INGESLAGEN. Schuur en stallen -in de asch gelegd. Zaterdagnacht sloeg de bliksem in, in de woning van den landbouwer Th. Dohmen te Herkenbosch. Er ontstond brand, welke de geheele schuur en stalling in asch leg de. Door het spoedig optreden van de bu ren en de brandweer kon een gedeelte van de woning gered worden, hoewel deze reeds veel schade had opgeloopen. Twee rijwielen, een kar, gereedschap e.a. gingen in de vlammen verloren. Verzeke ring dekt de schade. DE MALVERSATIES BIJ HET CRISIS- COMITé-VLISSINGEN. De administratie in beslag genomen. Het parket van Middelburg heeft Vrij dagavond ten politiebureele te Vlissingen een nader onderzoek ingesteld in de kwes tie van de onregelmatigheden by het plaat selijk crisis-comité. De commissaris van politie heeft gister morgen op het gemeentehuis beslag gelegd op de administratie van het plaatselijk cri sis-comité. Voorts vernemen Vrij, dat de rechter commissaris een bevel tot voorloopige in hechtenis neming heeft uitgevaardigd te- Igen den heer L., voormalig secretaris van genoemd comité, die Vrijdag in arrest werd gesteld. R. K. Ver. v. Kraamverzorging voor alle gezindten te Leiden en Omstreken Plaatsing-Bureau Boerhaavestr. 30 verleent hulp door gediplomeerde krachten Geopend eiken DINSDAG- en DONDER DAGMIDDAG van 2—4 UUR tot het ver strekken van de gewenschte inlichtingen, aanmelden van contribueerende leden en aanvragen voor kraamhulp - Telef. 3420. Aanvragen (schriftelijk) adres Boerhaave- straat 30. NA HET ONGEVAL TE BEILEN. Intrede van den waarnemend Burgemeester. De toestand der slachtoffers. Zaterdagmiddag om 3 uur is de raad van Beilen opnieuw in spoedeischende verga- derinf bijeengekomen onder leiding van den door den Commissaris der Koningin aangewezen waarnemend burgemeester, den heer K. Gerrits, burgemeester van Smilde. Nadat de heer Gerrits was binnengetre den, deelde hij in enkele woorden zijn be noeming tot tijdelijk burgemeester mede, maakte kennis met de leden van den raad en verzocht twee minuten stilte om dege nen te gedenken, die uit met midden van den raad zijn heengegaan. Hierna sprak de wnd. burgemeester een rede uit, waarin hij zich aansloot bij de treffende woorden, die het oudste raadslid in de vergadering van Donderdag heeft ge sproken. Spr. hield er zich van overtuigd, namens allen te spreken, wanneer hij met groote dankbaarheid gewag maakte van het vele en nuttige werk, dat de overleden burge meester voor de gemeente heeft verricht. Wethouder Eleveld stond den burgemees ter trouw terzijde, omdat hij zich met zyn volle persoonlijkheid in dienst van de ge meente stelde en zich zijn verantwoordelijk heid en duren plicht ten volle bewust was. Spr. eindigde met den w.ensch, dat het eenig overgebleven, lid van het dagelijksch bestuur der gemeente en de gemeente-secre taris geheel hersteld aan hun betrekkingen mogen worden hergeven en in staat mogen worden gesteld hun zoo zeer gewaardeer- den arbeid weer te hervatten. Met groote dankbaarheid kon spr. mede- deelen, dat de toestand van de heeren van dien aard is, dat hem gelegenheid kon wor den gegeven hen te bezoeken en even met hen te spreken. Vervolgens heeft de raad tot tijdelijk wet houder gedurende de ziekte van wethouder Schuring benoemd den heer H. Lunshof. EEN BEKENTENIS BIJ EEN SERIE BIERTJES. Man verduistert drie mille en geeft zich zelf aan. In een café aan de Sint Jorisstraat te 's-Hertogenbosch kwam Zaterdagmiddag een man binnengestapt, die zich aan een tafeltje neerzette en ettelijke glaasjes bier naar binnen speelde. Toen hij zich aldus blijkbaar wat moed in 't lijf had gedronken, verzocht hij plotse ling der caféhouder de politie op te bellen, want zoo zeide hy ik heb iets heel belangrijks te vertellen. Spoedig was iemand van de politie ter plaatse en heel kalm vertelde de klant toen, dat hij ten nadeele van den Boerenbond te VortumMullem (gemeente Sambeek, bij Boxmeer) een bedrag van drie duizend gulden had verduisterd. Ter controle van zyn mededeeling werd de man meegenomen naar het politiebu reau, en spoedig bleek nu, dat de verduis tering inderdaad was gepleegd. De verduisteraar, zekere J. M. E., die zaakvoerder was van den Boerenbond te VortumMullem, is in arrest gesteld. „Mndmrg." MEISJE UIT WRAAK AANGEVALLEN. Dader meldt zich bij de politie. Zaterdagavond te half tien is in de Pur- mer een 17-jarig meisje, dat met haar vriendin, van Purmerend komende, huis waarts fietste, bij Monnikendam aangeval len door een boerenarbeider, C. D., die het meisje met zyn fiets omver reed, haar daarna beetpakte en van den hoogen gras dijk in het water trachtte te duwen. Voor er echter erger kon gebeuren, kwam er hulp opdagen en nam de dader de vlucht. Onder leiding van majoor Waagland, den rijksveldwachter, werd, in samenwerking met de gemeentepolitie van Monnikendam en Purmerend, de omtrek afgezet. Later werd echter bekend, dat de dader zichzelf te Ilpendam had aangemeld. Hij is van daar naaf Monnikendam overgebracht en in arrest gesteld. Wat de motieven van den dader betreft, zou het hier een wraakne ming gelden. dert, wil voor het eerst op zijn balkon ontbijten. Hilversum II, 301 M. KRO-uitzending. 4.005.10 HIRO. 8.009.15 en 10.00 Gram.pl. 11.3012.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gram.pl. 2.00 Vrouwenuur. 3.00 KRO-Melodisten. 7.00 Berichten en causerie over luchtbe scherming. 7.^5 Sporthalfuur. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen, Gram.pl. 10.00 Sted orkest Maastricht. 11.15—12.00 Gram.pl. Hilversum I, 1875 M. AVRO-uitzending. 6.30—7.00 RVU. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding. Gram.pl. 10.30 De Octophonikers. 11.00 Huish. wenken. 11.30 Vervolg concert. 12.30 Orgelspel. Gram.pl. I.15 Omroeporkest. I. d. pauze: Decla matie. 3.15 Gram.pl. 4.05 Piano-recital. 4.30 Radio-kinderkoorzang. 5.00 Kinderhalfuuro. 5.30 Het AVRO-Aeolian-orkest. 6.30 Vliegles. 7.00 Wansmuziek. 7.45 Per fiets door Nederland. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.15 Gevar. programma m.m.v. ohkest en solisten. 10.30 Gram.pl. II.00 Berichten ANP. 11.2012.00 Dansmuziek. Droitwich, 1500 M. lla.20 Orgelspel. 12.35 BBC-Northern-orkest en soliste. I.50 Het Frank Walker octet. 3.20 Jack Wilson's kwintet. 4.50 Hungaria Zigeuner-orkest. 5.35 John Reynders' orkest. 6.50 Orgelspel. 7.45 Revue-programma. 8.20 Bruckner-concert. 10.35 Leslie Bridgewater's kwintet met soliste. II.3512.20 Dansmuziek. Radio-Paris, 1648 M. 11.20 Orkestconcert. 5.50 Orkestconcert. 9.05 Radiotooneel met muziek. 11.0512.35 Dansmuziek en populair con cert. Keulen, 456 M. 6.20 Populair concert. 8.20 Blaasconcert. 10.20 Ferdy Kauffmann's orkest. 11.20 Kamermuziek. 12.20 Hans Bund's orkest en solisten. 2.20 Gevar. concert. UIT DE OMGEVING HILLEGOM Personalia. Onze plaatsgenoote, mej. E. Kraay, slaagde te Haarlem voor het di ploma „Hulp in de Huishouding". """Zwijntjesjagers. Een rijwiel, dat on beheerd op het Kerkplein stond, is gesto- lrn. Er is aangifte van gedaan bij de po litie. HOOGMADE. Speldjesdag. De verkoop van speldjes ten bate van „Herwönnen Levenskracht", welke gisteren alhier is gehouden, heeft opgebracht de som van 23.96. Het comité zegt hartelijk dank aan al degenen, die een spledje hebben gekocht. Ook een woord van dank aan de jonge dames voor het te koop aanbieden van de speldjes. KATWIJK. Stand werkloosheid. Mannen 355, vrou •wen 0, 355. Jongens 6. Meisjes 2. Totaal 363 Geplaatst: Los. arb. 3, jongens 2, meisjes 9. Ondertrouwd: D. van Duyn en T. Vlieland. J. Freke en J. Barnhoorn. C. Domisse en M. Nijveld. P. van Rijn en E. Eberl. Getrouwd: W. van Duyvenvoorde en P. vander Meij. J. van Egimond en A. Guyt. C. Vooijs en M. vain der Boon. Overleden: Jacob van Duyvenvoorde, 55 jaar, gehuwd met M. Remmerzwaal. Kaatje Bakker, 63 jaar, ongehuwd. OEGSTGEEST. Zwemfeest. Poelmeer. Zaterdag hield de zwemvereeniging Poelmeer een onder ling zwemfeest met wedstrijden. Rond de zwemschool gaven de diverse aangebrachte vlaggen een feestelijk aanzicht. Het talrijke publiek, waaronder vele ouders van jeug dige wedstrijdzwemmers en zwemsters, had op de beide tribunes plaats genomen. Ondanks betrokken lucht en min of meer koele bovenlucht was de temperatuur van het water aangenaam. De zwemmeesters waren in hun nopjes en konden met recht trosch zijn op leerlingen. De uitslagen der wedstrijden luiden: 25 M. vrije slag voor veteranen. Ie pr. B. J. Molenaar in 22 sec. 2e pr. J. Neyenhuis 24 2/5 sec. Hinderniszwemmen voor meisjes tot 12 jaar: le pr. Rietje Vos 25 4/5 sec.; 2e pr. 3.20 Kamermuziek. 5.20 Populair concert en dansmuziek. 6.50 Piano-recital. 7.20 Blaasconcert. 8.301.15 Zie Deutschlandsender. Brussel, 332 e n 484 M. 322 M.: 9.20 Gram.pl. 11.35 Salon-orkest. 12.20 Dansmuziek. I.30 Omroeporkest. 2.20 Max Alexys's orkest. 3.50 P. Godwin's oTkest. 4.50 Zang. 5.20 Omroep orkest. 6.20 Gram.pl. 7.20 Zang. 8.20 Hoorspel. 9.20 Symphonieconcert. II.00 Gram.pl. 11.2012.20 Dansmuziek. 484 M.: 9.20 Gram.pl. 10.20 Salon-orkest. 11.20 Gram.pl. 12.20 Omroeporkest. I.30 Omroepdansorkest. 2.20 Gram.pl. 3.20 Orgelconcert. 3.50 Gram.pl. 4.35 Salonorkest. 5.20 Dansmuziek. 6.20 Sonateconcert. 7.20 Gram.pl. 8.20 Radiotooneel. 9.20 Symphonieconcert. II.00 Gram.pl. 11.2012.20 Dansmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 8.30 Het Omroep-Amusementsorkest met solisten. 9.20 Het groote Omroeporkest. 10.35 Olympisch nieuws. 10.501.15 Dansmuziek en populair con cert. Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf. 3e Programma. 8.00 Keulen. 9.20 Diversen. 10.20 Deutsdhl.s. 11.20 Parijs R. 12.20 Brussel (VI.). 14.20 Keulen. 22.30 Weenen. 22.50 Berlijn. 4e Programma. 8.00 Brussel (VI.) 10.35 Londen Reg. 11.20 Droitwich. 15.20 Londen Reg. 16.50 Dritwich. 18.20 Diversen. 18.50 Droitwich. 21.50 Londen Reg. (Wijzigingen voorbehouden). Jopie Post 31 2/5 sec.; 3e pr. Mien Heerken 34 4/5 sec.; 4e pr. Jopie Vos 36 1/5 sec. Hinderniszwemmen voor jongens tot 12 jaar: le pr. S. van Ingen Schenau; 2e pr. N. Blonk; 3e pr. Dolf Ravelli. 5 X 50 M. estafette voor heeren-leden van de Zwemver. Poelmeer en L. Z. C. le pr. Poelmeer; 2e pr. L. Z. C. 25 M. vrij slag voor jongens van 14 jaar: le pr. F. Ravelli: 2e pr. B. Kruit; 3e pr. J. Empelmann. 25 M. vrije slag voor meisjes van 14 jaar: le pr. An. Witonans; 2e pr. Corrie Vos; 3e pr. Gebi de Bruyn. 100 M. vrije slag voor heeren: le pr. C. J. Wouters; 2 pr. J. Ydens; 3e pr. J. Tegelaar. Ballonzwemmen voor meisjes van 13 tot 14 jaar: le pr. Nel Kanbier; 2e pr. Bep v. d. Blij; 3e pr. Gebi de Bruin. 50 M. vrije slag voor meisjes van 15 tot 16 jaar: le pr. H. Wouters; 2e pr. A. Wit man; 3e pr. Ge de Bruin. 50 M. vrije slag voor jongens van 15 tot 16 jaar: le pr. T. Ravelli; 2e pr. A. L. van Ingen Sohenau; 3e pr. K. den Hartog: 3 x50 M. wisselslag estafette voor leden L. Z. C. en Poelmeer: le pr. Poelmeer; 2e pr. L. Z. C. 50 M. vrije slag voor dames: le pr. W. Jongerius; 2e pr. H. Wouters. 50 M. vrije slag voor heeren: le pr. K. Ydens; 2e pr. W. Jongerius; 3e pr. A. Bijl. 25 M. Balzwemmen voor leden der sportafdeeling van Poelmeer: le pr. E. Wit- mann; 2e pr. P. Eggink; 3e pr. F. v. d. Mark. Voor het aanvangen van den Polo wedstrijd werd nog een demonstratie gege ven in schoonspringen door mevr. Kanbier en de heeren C. Wouters en W. Jongerius. De Polo-wedstrijd gespeeld tusschen een L. Z. C. en Zijl-combinatie en Poelmeer eindigde met een 62 overwinnig voor de combinatie. Het was duidelijk te zien, dat de spelers van Poelmeer door het wedstrijd zwemmen min of meer vermoeid waren. Vervolgens had de prijsuitdeeling plaats. Op verzoek van den heer B. J. Molenaar, voorzitter der regelingscommissie, reikte Burgemeester van Gerrevink de prijzen uit met een voor ieder toepasselijk woord. Voo'r de goede orde had men een gedeelte van 't grasveld met touwen afgezet, waar door de prijsuitdeeling vlot verliep. De Burgemeester bracht hulde aan de rege- lings-commissie voor hun keurige regeling. Dr. Burgerhoff Mulder, voorzitter van Poelmeer, dankte den Burgemeester voor zyn tegenwoordigheid en de belangstellen den voor hun opkomst. Aan medespelers en bestuursleden wer den ververschingen aangeboden en men bleef nog eenigen tijd gezellig bijeen. Poel meer kan met tevredenheid op dezen wel- gslaagden onderlinge wedstrijd terugzier..

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 11