UIT DE OMGEVING MAANDAG 20 JULI 1936 VEEBODEN BEREIDING VAN MARGARINE NEEMT MERKBAAR TOE De verkoop van fabrieksmargarine vertoont een duidelijke daling Het zelf maken van margarine door de huisvrouwen begint reeds betrekkelijk groote afmetingen aan te nemen; dit was trouwens ook die reden, waarom de regee ring den prijs van fabrieksmargarine heeft verlaagd (via de heffing) en de oliën en vetten resp. 67 pet. en 33 pet. zwaarder heeft belast. Deze clandestiene bereiding had in het eerste kwartaal reeds een merkbaren in vloed op den verkoop van fabrieks-marga- rin, want in het kwartaal-verslag van den minister aan de Staten-Generaal over de werking en uitvoering der landbouw crisismaatregelen, dat over eenigen tijd zal worden gepubliceerd, zal men kunnen le zen, dat van de 1050 ton margarine, welke per week mag worden verkocht (er is een vrijwillige productiebeperking) in het vierde kwartaal-1935 werd verkocht ge middeld 939 ton per week, tegen nog slechts 916 ton in het eerste kwartaal van 1936, een vermindering dus van 77.000 kilo per week of bijna 8 pet. De verstrekking van heffingsvrije volks margarine steeg van 121 ton tot 131 ton, dus met 10.000 kilo, zoodat het totale mar garine-verbruik daalde met 67.000 kilo, ge middeld per week. Het nadeel voor het Landbouwcrisisfonds bedroeg circa ƒ30.000 per week! Het is waarschijnlijk, dat het euvel de zer verboden margarine-bereiding zich in het tweede kwartaal nog aanzienlijk zal blijken te hebben uitgebreid. „Hbld." R. K. BOND VAN HOUTBEWERKERS In het café-restaurant Brinkmann te. Haarlem is de jaarvergadering gehouden van den Ned. R.K. Bond van houtbewer kers, meubelmakers, behangers en aan verwante vakgenooten „St. An toni us van Padua". De voorzitter, 'de heer Th. de Groot, be sprak den economischen nood en oefende in dit verband ernstige kritiek uit op het beleid van de regeering, die de belangen van het groote gezin niet voldoende behar tigt. De steunregeling, vooral op de klei nere plaatsen, is onrechitvaardigd, daar hij, die een stukje land in bezit heeft, geen lid meer kan zijn van de werkloozenkas. Spr. stelde de volgende maatregelen voor welke het bestuur wilde zien toegepast: 1. 40-urenweek, desnoods met hetzelfde uurloon; 2. de gehuwde vrouw, niet-kostwinster, wordt elke arbeid in loondienst verboden; 3. de leerplicht voor den jeugdigen mannelijken arbeider wordt verhoogd tot en met 15 jaar; 4. de leerplichtwet voor de vrouwelijke jeugd blijft 14 jaar, doch elke arbeid in loondienst. d.w.z, buiten den huiselijken dienst, wordt verboden, als niet een di ploma kan worden overgelegd, dat men 2 jaar het huishoudonderwijs met goed ge volg heeft doorgemaakt; 5. alle arbeid in loondienst wordt ver boden voor vrouwelijk en mannelijk per soneel, dat den leeftijd van 60 jaar heeft bereikt. De bondsadviseur, pastoor B. Th. Gerrit sen, hield een rede over de eensgezindheid waarmee de organisatie alleen successen zal kunnen behalen. Hierna verkreeg de verbondsvoorzitter, de heer A. C. de Bruijn, het woord. Deze betoogde, dat men er alles voor over heeft dezen tijd, het werk van de vakbeweging te ontzielen. Maar de doelbewuste katho lieke arbeider denkt er niet aan zijn vak beweging te verlaten, daar hij inziet, hoe gewichtig de taak van de organisatie, juist in deze omstandighedten, is. Na eenige besprekingen deelde de voor zitter nog mede, dat de bond in het begin van September een demonstratievergade ring zal beleggen in het centrum van de Brabantsche klompenindustrie, om spe ciaal de ergerlijke toestanden te bespre ken, welke zich in deze industrie nog steeds voor doen. Zondag is de vergadering voortgezet. „Msbd." HET GEVAAR VAN ZIEKE BOOMEN BIJ STORM. Naar aanleiding van het ongeluk te Hilversum, Het ongeluk aan den Stationsstraat te Hilversum op Woensdag jl., waarbij drie menschen door een omgewaaiden boom zijn getroffen en gedood, heeft van verschillende zijden de vraag doen reizen, of hier van schuld kan worden gesproken. Schuld in dien zin, dat van gemeentewege de zieke iep, die gevaar opleverde voor de voorbij gangers, had moeten worden opgeruimd. Volgens de verklaring van de Hilversum- sc'nen directeur van publieke werken had den sommige boom en in de Stationsstraat er eigenlijk allang uit moeten zijn. Maar ze staan op particulier terrein en de onteige ningsprocedure verloopt langzaam. Voor den boom, die het ongeluk heeft veroor zaakt en die in een officieel rapport als „ingerot" staat gekenmerkt, heeft de eige naar nog een bedrag van 60 bedongen, evenals voor andere boomen in deze straat. De Gooi- en Eemlander verneemt thans, dat de familie Krant, die twee van haar leden bij het ongeluk verloor, een actie zal doen instellen om te komen tot de oplos sing van de schuldvraag. Bij de teraardebestelling van de weduwe Krant en haar kleindochter, welke gisteren op de Joodsche Begraafplaats te Hilversum geschiedde, heeft een schoonzoon van de weduwe o.m. gezegd, „dat er bitterheid was in zijn hart, omdat is komen vast te staan, dat deze twee menschen niet het slacht offer zijn van een natuurramp, maar van de veile geldzucht van eenige menschen". Bijzondere Vacantiekaart. Wij verwijzen naar een advertentie in dit nummer, betreffende een bijzondere vacan tiekaart van de Ned. Spoorwegen. LISSE PASTOOR THOMANN GAAT RUSTEN De zeereerw. heer H. J. Ph. Thomann, pastoor der St. Agatha-parochie, heeft op zijn verzoek van Z.H. de Exc, die Bisschop van Haarlem eervol ontslag gekregen als herder dezer parochie. Pastoor Thomann zal zijn intrek nemen in het gesticht St. Joannes de Deo te Haarlem. Gedurende 21 jaar heeft de thans bijna 80-jarige herder de parochie van St. Aga tha bestuurd. Reeds bij eerste kennismaking wist pas toor Thomann ieders genegenheid en ver trouwen te winnen door zijn opgeruimde goedheid en eerlijke eenvoud. Gedurende de twintig jaren van zijn pastooraat heeft die genegenheid zich bij zijn parochianen verdiept tot een hartelijke verknochtheid aan den herder, die met groote toewijding de parochie bestuurde en een warmvoelend hart toonde voor de vreugde en het leed der Lisser bevolking. De verfraaiing van de statige St. Agatha- kerk had zijn bijzonder voorliefde. Het vereenigingsleven vond bij hem steeds aanmoediging in het zoeken naar moder ne banen. Aan den trouwen herder der St. Aga tha-parochie, wenschen wij een kalm en en gelukkigen levensavond toe. Auto-ongeval. Zaterdagmorgen had op den Heerenweg een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto en een luxe auto. De vrachtauto van de vrachtrijderij van den heer Scheepmaker alhier, bestuurd door V. D. alhier, reed n.l. ter hoogte van het bloembollenhuis van den heer Segers achteruit, toen een luxe auto, bestuurd door J. K. uit Amsterdam, tegen de vracht auto opreed. De luxe auto werd aan de rechterzijde deerlijk gehavend en ingedeukt Naar wij vernemen treft den bestuurder van de vrachtauto geen schuld. De politie was spoedig ter plaatse en maakte proces verbaal op. Personalia. Voor het Mulo-diploma A. is geslaagd L. van der Linden. ALKEMADE Aanbesteding schoeiingswerken. Voor het maken van 871 M. betonschoeiing te Roelofarendsveen, waarvan op 18 Juli j.L des voormiddags 10 uur ten gemeentehuize de aanbesteding plaats vond, werd als volgt ingeschreven: P. van der Dool, Ammerstol, f 14.444; A. Reijngoud, Leiden, f 11.940; C. de Wit, Alkmaar, ƒ11.585; Wed. A. de Bruin, Mij drecht, 13.832; C. J. Kiebert, Sassenheim, 15.451; N.V. HolL Mij. tot het maken van wegen en waterbouwkundige werken „Ho- mawewa", Voorburg, f 13.977; N. Timmers Leiden, f 12.131; P. de Pater, Waddinx- veen f 17.377; C. Overdevest, Rijnzater- woude, 12.446; M. S. van der Voort, Zoe- terwoude, 12.465; C. Godschalk, Leiden, 12.424; W. van der Helm, Alphen aan den Rijn /13.598; N.V. Aann. bedrijf v.h. W. Bokhoven, Gouda, f 13.500; Fa. de Win ter en van Weeren, Leiden, 12.400; N.V. Aann. Mij. v.h. J. M Strijland, Uithoorn, 12.200; A. J. de Later en Meijers, Oegst- geest, 15.975; H. Bunschoten en Zn., Lei den, f 13.889; A. Voordouw, Zoeterwoude, 14.400; H. E. van Deest, Gouda, f 14.989; A. Kraaijeveld, Zwijndrecht, 16.500; W. Aafjes en Co., Assendelft, ƒ13.333; T. P. de Geus en J. F. Strampraat, Stomp wijk, 11.477; C. Kruijf en Co., Voorschoten, 10.889; N.V. Visser en Smit, Papendrecht 13.914; J. P. Dijkman en Co., Amsterdam, ƒ13.600; Gebr. J. en P. van Wijk, Alphen aan den Rijn f 11.765; W. Koningen, Nieu wer- Amstel 13.089; Fa. A. Dekker en J. Faas, Hoek van Holland 12.676; H. Ver heul, Woerden, f 11.843; Gebroeders E. van Lulin, Woubrugge, f 13655; N.V. Beton Mij., Hooge Morsch, Leiden, f 14.290; P. Visser Bzn., Papendrecht, i 12.170; P. H. Muller, Leimuiden, 11.695; G. van Har ten, Ammerstol, ƒ12.421; A. van Halem en I. Doornik, Leiden 13.279; Gebr. A. en J. Schouls, Leiderdorp f 11.475; J. L. Zoet, Oudewetering, 10.424; H. van der Straa- ten, Bergambacht, ƒ9.995. De gunning is aangehouden. LEIDSCHENDAM. R.K. Sportdag. Door de R.K. Sport- vereeniging A. V. V. te Leidschendam werd gisteren een sportdag georganiseerd met het doel propaganda te miaken voor de R.K. Sportbeweging en wij gelooven, dat zij, dank zij de medewerking van het weer, hiermede succes hebben gehad. Om pl.ni. 2 uur maakte de R.K. Harmonie „St. Cecilia" een muzikale rondgang door het dorp naar het Sportterrein, waar reeds veel publiek aanwezig was. Direct na aan komst der Harmonie traden de elftallen W. S. P. en S. S. P. aan en maakten aller eerst achter de Harmonie een rondgang DE LEIDSCHE COURANT langs het terrein, waarna direct met den wedstrijd werd aangevangen. Door Burge meester Keijzer werd de aftrap gedaan voor dezen interessanten en gecostumeer- den wedstrijd, waarbij wij een slager, een agent, een postbode, een amazone, enz. naast een oude tante, een boer, enz. een heel genoegelijk partijtje zagen voetballen. Het behoeft geen betoog, dat het talrijk publiek zich kostelijk heeft vermaakt. Voor de winnaars was een prijs beschikbaar ge steld, zoodat door de meesten met ernst werd gevoetbald, wat den wedstrijd nog aantrekkelijker maakte en de aanwezigen vele vroolijke oogenblikken bezorgde. W. S. P. wist ten slotte met 20 te winnen en mocht uit de handen van Burgemeester Keijzer den prijs in ontvangst nemen. Hierna betraden A. V. V. en Oliveo I uit Pijnacker het terrein voor het spelen van een bekerwedstrijd. Ook voor dezen wed strijd deed Burgemeester Keijzer den af trap, waarna onder leiding van scheids rechter Van Rijn, die wij wel eens beter zagen fluiten, werd begonnen. Aan beide zijden werd er direct een flink tempo in gezet, waarbij de verdedigingen spoedig handelend moesten optreden, wat hun goed afging. Er wordt zeer snel gespeeld en de wedstrijd is het aankijken dan ook ten vol le waard. A.V.V. heeft het eenst succes, doch Oliveo maakt spoedig gelijk. Weer neemt A.V.V. de leiding, doch Oliveo maakt wederom gelijk en weet dan zeer fortuin lijk nog voor de rust den stand op 42 te brengen. Na de rust pakt A.V.V. flink aan en Oli veo moet alle zeilen bijzetten om doelpun ten te voorkomen, wat hun voorloopig ge lukt. A.V.V. blijft echter aanvallen en de druk op het Oliveo doel wordt zoo groot, dat de verdediging niet anders redden kan dan door het veroorzaken van een tweetal penalty's, welke even zooveel doelpunten voor A.V.V. opleveren, zoodat de stand wederom gelijk is 44. Oliveo forceert dan het spel, wat hun ten slotte enkele oogen blikken voor het einde een doelpunt ople vert, wat hun ook de overwinnig brengt, waarmede zij werkelijk meer kregen dan hun toekwam, daar o.i. A.V.V. geenszins de mindere was, daar zij na de rust langen tijd nog met 10 man speelde. Een gelijk spel had A.V.V. voor hun goede en prach tige spel ten volle verdiend. Na afloop reik te Burgemeester Keijzer met hartelijke en toepasselijke woorden den beker aan Oliveo uit, waarop de Oliveo aanvoerder eenige hartelijke dankwoorden sprak. Zeer zeker is 't een succesvolle dag ge weest voor de Roomsohe Sport in het alge meen en voor A.V.V. in het bijzonder en kan het A.V.V.-bestuur met genoegen op dezen dag en op him werk terugzien. VEUR Op de groenten veiling alles doorgedraaid Zaterdag werden vrijwel' alle aange voerde groenten doorgedraaid enz., zoodat geen noteering werd gegeven. Geboren: Johannes Theodorus Anto- nius z. van J. M. Rozenburg en M. J. Don- gelmans. STOMP WIJK. De harddraverij. Het bestuur der harddraverij ver. „Nooit Gedacht" heeft vo rige week haar jaarvergadering gehouden voor het vaststellen van het programma voor de a.s. feestdag op Woensdag 5 Augus tus a.s. De dag zal beginnen met het kinderfeest. Nadat de kinderen bij de R.K. Jongens school opgesteld zijn, begeven zij zich naar het begin der kom, waar zij Burgemeester Keijzer inhalen en begeleid door het mu ziekcorps „Juliana" naar het feestterrein trekken aan de Meer laan. 's Namiddags 2 uur wordt de kortebaan- draverij gehouden. Ook dit jaar zullen de snelste dravers uitkomen, de hooge prijzen welke uitgeloofd zijn zullen hieraan niet vreemd zijn. Dit jaar zal voor de eerste maal gestart worden „achter de linten" onder leiding van den heer A. Commijs, Den Haag, iets nieuws voor Stompwijk. Op het terrein zijn verschillende verma kelijkheden aanwezig, zoodat ieder zich op dien dag in Stompwijk vermaken kan. Geboren: Antonia Wilhelmina <3. van H. Olijkoek en A. M. Perreijn Cornells Johannes Petrus z. van C. Th. v. cL Geest en A. den Elzen Arentje d. van C. Doel man en M. A. v. d. Star Theodorus Cor nells Jacobus z. van J. L. v. Brecht en P. M. Gahrman. Ondertrouwd: W. v. Eldik en J. Chr. Hagemeijer, Getrouwd: Th. N. Janson en P. A. Lelieveld J. v. Berg en J. Brandhorst. NOORDWIJK. Personalia. Voor het Mulo-diploma A zijn geslaagd L. Ch. Blok en D. Hazenoot. NIEUWVEEN Installatie Kruisvaart Zondag was het voor de adspirantieden van de Kruisvaart een feestelijke dag, want zij werden plechtig tot leden geïnstalleerd, 's Morgens naderden zij, een en twintig in getal, ge zamenlijk tot de H. Tafel en 's middags, nu in frissche uniformen gestoken, legden zij plechtig een voor een de gelofte af met de hand aan 't vaandel en werd hun het insigne op de borst gehecht. Een plech tig Lof met drie heeren besloot het kerke lijke gedeelte, waarbij de jongens onder leiding van kapelaan Nicolaas zelf de ge zangen uitvoerden. Een zeer talrijke schare geloovigen woonde de treffende installa tie bij. Van de kerk trokken de twee Nieuwv. bannen, vergezeld van de afdeelingen Bos koop en Bovenkerk, naar het veld van Nic. Boys. Een fraai gezicht, die montere jongens in hun pakjes en met wapperen de vlaggen, zooals zij door het dorp mar cheerden. Met medewerking der glasten werden de talrijke toeschouwers bezigge houden met welgekozen spelletjes, die veel animo en meeleven ontmoetten. Tenslotte sprak de kapelaan als direc teur een algemeen slot- en dankwoord, speciaal tot de gastafdeelingen met hun leiders, en uit aller naam wenschen wij dezlfde met warmte profiat met zijn keur corps van jonge -christenstrijders, zoo pas in het leger der K.J.C. ingelijfd. De laatste ronde. Twee volle weken zijn achter den rug en de derde, de laat ste week vóór de afvaart van de „Pauline" is begonnen. 230 Passagiers zijn al aan boord en het bestuur van Nic. Boys maakt zich geen kopzorgen meer over de 45, die nog geladen kunnen worden. De boot loopt vol, maar wie van de laatkomers 't hardst loopen, komen er nog op. En de rest kan roeien naar Volendam. Zoolang de voor raad strekt nog kaarten verkrijgbaar bij de heeren Th. Haakman, J. v. Tol Jr., S. Bader en B. Hilders, allen in Nieuwveen. Voor leden kunnen niet langer goedkoo- pe kaarten bewaard blijven; de voorz, verkoopt door, als anderen voor zijn, ROELOFARENDSVEEN Kindsheidsoptocht. Telkenj are opnieuw is de Kindsheidsoptocht een evenement voor ons stille dorpje. Reeds geruimen tijd vóór den aanvang verzamelen zich moe ders met kinderen, jongens en meisjes, langs de wegen, en kijken reikhalzend uit naar de dingen, die komen zullen. Zóó was het ook weer gisterennamiddag. Om vijf uur zou de stoet bij die kerk een aanvang nemen, en nauwelijks had de to renklok dan ook haar vijf doffe slagen doen weergalmen, of daar opende zich de poorten van de Zustersschool, om een fleurigen stoet van kinderen door te laten. Negertjes liepen die processie reeds voor uit, een collectebus in de hand, om bij de langs den weg geschaarden giften te ver zamelen voor het schoone Missiewerk, waarvan deze optocht een fantasierijke af beelding was. Verschillende praalwagens reden in den stoet mee, o.a. met Jeanne d'Arc, En gelbewaarders, Sint Jan, de H. Barbara, H. Elisabeth, O.L.V. van Lourdes, enz. Aar dige Patertjes en Zustertjes liepen mede, en het kleine Paus je, op zijn hoogen troon rondgedragen, zegende heel serieus de menschen, op wie hij neerkeek. Een uurtje van genot, dat langzaam op trekken langs den dorpsweg, vol kleur en poëzie, zoowel voor de kleintjes, die op eenigerlei wijze dieel uitmaakten van den optocht, als voor de talrijke toeschouwers, waarvan er zelfs uit andere plaatsen wa ren gekomen. Moge ook dit jaar weder het doel van deze Kindsheidsoptocht bereikt zijn, n.l. het aankweeken van liefde en offervaar digheid voor het heilzame Missiewerk, vooral onder de jeugd. Dan zullen de eerw. Zusters en andere belangelooze helpsters aan de voorbereiding voor deze groot- sche manifestatie zich voor al haar moeite ruimschoots beloond achten. VOORSCHOTEN EEN LANDDAG VAN DE GRAAL De Graal hield gisteren een landdag al hier op het terrein van V.V.L. Donkere wolken pakten zish samen en men vreesde dat het ongunstige .weer af breuk zou doen aan den te houden land dag, doch gelukkig werd het droog, al had men op het terrein tet kampen met een feilen wind. Te drie uur namiddag nam de landdag een aanvang. Aan dezen land dag werkten mede de afdeelingen Bodegra ven, Warmond!, Leiden, Sassenheim, Oegst- geest, de Groenendijk, Wassenaar en Voor schoten en wel met 300 graalleden en kruiskinderen. Op het terrein waren aan- DERDE BLAD - PA% Ig wezlg: de weleerw. heer L. de Brabander, kapelaan alhier, prof. dr. H. van Rooyen van het Kruisheerenklooster te Zoeter woude en de zeereerw. heer A. M. A, Vol- laerts, directeur van de vrouwelijke jeugd beweging voor Katholieke Actie de Graal. De zeereerw. heer A. M. A. Vollaerts opende den landdag met een kort woord, waarin zijneerw. de beteekenis van de Graal uiteenzette en de grootsche idealen, welke de Graal tracht te bereiken dtoor groote actie in eensgezindheid. Spieker wekte alle Graalleden op tot intens mee leven met de beweging en tot beleving van den godsdienst Daarna trad de Graal op in kleurigen stoet en declameerde het Graal program. Na dit spreekkoor werden eenige mooie sport-oefeningen gegeven. De koren zongen verschillende liederen oa. Onze Vlag, Lente, Vlaamsche Ker mis en „Een vreemde arme Snuiter". Na deze zangnummers werden door een groep Graalleden eenige volksdansen gegeven en verschillende zangnummers. Gedecla meerd werd „Jonge vrouwen van Hollands Gouwen" in spreekkoor en gezongen de hymne „Veni Sancte Spiritus". Na deze hymne kwamen de kruiskinderen van de Graal aan het woord om hun lofzang voor te dragen. Besloten werd dleze welgeslaag de landdag met het zingen van de psalm „Laudate Dominum omnes gentes". Alle medewerkenden defileerden in fleurigen stoet voor dte toeschouwers en brachten de Graalgroet WARMOND Volksbond. Onder voorzitterschap van den heer M. J. Hogenboom had in hotel de Stad Rome een druk bezochte vergadering plaats van de afd, Warmond van dien Ne- derlandschen R.K. Volksbond. Na de gebruikelijke opening herdacht de voorzitter het overlijden van twee trouwe leden, de heeren W. Verkolf en C. van Velzen, die beiden vanaf de oprich ting, dus ruim 22 jaar, lid van de organi satie zijn geweest. Vooral de heer v. Vel zen heeft zeer veel voor den Bond gedaan en het is voorzeker voor een groot deel aan hem te danken, dat de Bond zich spoedig in een grooten bloei mocht ver heugen. Op verzoek van den voorz. werd door den geestel. adviseur een gebed voor de beide overledenen gestort. Hierna werden dte door den secretaris gelezen notulen onder dankzegging goed gekeurd. Vervolgens deelde de voorz. me de, dat de navolgende stukken waren bin- nengkomen: een schrijven van dte werk- looze commissie alhier, waarbij conform een ter dezer zake gedaan verzoek werd medegedeeld, dat momenteel niet zou wor den overgegaan tot verstrekking van goed- koope groenten aan de werkloozen, om dat gebleken is, dat van de werkloozen al hier ruim 32 werkloozen zelf groenten tee- len, zoodat het te voorzien is dat verstrek king van goedkoope groenten thans een fiasco zal worden. De commissie zal over wegen of verstrekking in het najaar moge lijk en wenschelijk is. Besloten werd aan het Mgr. v. Schalk-fonds een bijdrage toe te kemien, terwijl op het verzoek van de commissie die in het leven is geroepen om te komen tot het oprichten van een stand beeld van wijlen Mgr. Nolens tot een bij drage hiertoe afwijzend werd beschikt. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de ontvangsten hadden bedra gen ƒ123.45 en de uitgaven 25.25, zoodat een batig sald'o te boeken viel van 98.20. Ook het ziekenfonds had een batig saldo van ƒ23.74. Vervolgens deelde de voorz. mede, dat dit jaar de studiedagen zullen worden ge houden van 22 tot 25 Augustus. De afdee- ling Warmond zal vertegenwoordigd zijn door den voorz. Tevens kon de voorz. tot zijn genoegen medtedeelen dat de gehou den loterij ten bate van „Hulp in Nood" een netto bedrag had opgebracht van 19.30. Hierna bracht de voorz. een keurig verzorgd verslag uit van de gehouden ver gadering van den Centralen Raad, waar belangrijke onderwerpen waren behan deld. Bij de gebruikelijke rondvraag vorm de het werkloozenvraagstuk weder de hoofdschotel en zulks naar aanleiding van het feite dat 't bestuurslid de heer Weyers, tevens lid der werklooze-commissie, er op wees, dat em ernstige vermoedens bij de commissie bestaan, dat wanneer er door werloozen wordt gewerkt er wel eens fou tieve opgaven worden gedaan. Spreker wes er op dat dat voor de betrokkenen ernstige gevolgen medebrengt. Nadat nog eenige zaken van huishoude- lijken aard naar voren waren gebracht werd de zeer geanimeerde bijeenkomst ge sloten. WASSENAAR. Personalia. Voor het Mulo-diploma A. is geslaagd E. Duboureg. TOONTJE VAN TEUTEN, DE MILLIONAIR. 123. In het dorp ontstond een ware paniek. Vooral toen in het vrije veld de veldwachter door een reusachtige vliegen de visch werd aangevallen. Hij kwam er echter heelhuids af en dit had hij aan zijn koelbloedigheid te danken. 124. Toontje van Teuten trok zich echter van al die her rie niets aan en hij wandelde verder totdat hij bleef staan bij een slapend en man, die hij herkende aan zijn geruitec broek. Het was dezelfde man waarvan hij zijn schiettent had overgenomen.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10