6 VRIJDAG 17 JULI 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 MASSA-ONTSLAG TE UITHOORN De baconfabrieken worden stilgelegd Als met een donderslag bij helderen he mel werd gisteren te Uithoorn bekend, dat de directie der N.V. Uithoornsche Ba confabrieken aan haar 80 arbeiders, meest gehuwden en vaders van gezinnen, ontslag heeft aangezegd. De directie had gisteren haar personeel in een der localiteiten bijeengeroepen en heeft toen een uiteenzetting gegeven van den ontstanen toestand. Spreker memo reerde hoe vier maanden geleden directie en personeel hadden overlegd en dat daar bij besloten was aan te passen aan dat gene, wat de minister van Landbouw toen verlangde n.l. een verlaging van de ver werkingskosten voor baconbereiding. Spr. zeide, dat toen èn de gemeente èn alle aanwezigen offers hadden gebracht. Allen hadden zich aangepast totdat nu wederom onzekerheid kwam. Voor de nu gehouden inschrijving hebben wij niet wederom wil len spreken, overtuigd als wij waren, dat u genoeg heeft aangepast en een verdere verlaging voor de meesten uwer onmoge lijk zou zijn. Het stelsel van inschrijving door den minister van Landbouw als het beste gekozen, heeft gewild, dat wij thans u moeten aanzeggen, dat onze samenwer king, althans in de naaste toekomst, zal moeten ophouden, ongeacht het feit, dat velen uwer reeds bijna tien jaar met ons met succes hebben getracht de producten der Uithoornsche baconfabrieken een naam te geven, waarop wij zoo trotsch zijn. Ten zij er lichtpunten komen, welke ik voors hands niet zie, zal het dienstverband met onze vennootschap ophouden. Spreker ein digde met de woorden: „Hard, zeer hard moeten deze woorden u in de ooren klin ken, doch ik kan er slechts aan toevoe gen, dat de verantwoording van dit ant- slag neerkomt op dengene, die het door werken van ons bedrijf onmogelijk heeft gemaakt". In verband met bovenstaande heeft de „Uithoornsche Baconfabrieken" al hare contracten met het gemeentelijk abattoir opgezegd op grond van force majeure. Hier omtrent zou nog gisteravond een bespre king ten raadhuize plaatsvinden. Het ontslagen personeel heeft een tele gram gezonden aan den minister van Land bouw, waarin men hem smeekt hun deze werkgelegenheid niet te ontnemen en hen zoodoende waarschijnlijk voor langen tijd broodeloos te maken, daar Uithoorn voor hen geen andere werkgelegenheid biedt. „Msbd." CONSUMF2TEMELK REGEERINGS- CONTRACT. Nederlandsche Zuivelcentrale, 19 tot en met 25 Juli 1936 consumptiemelk regee- ringscontract, taxegedeelte 5 1/4 cent, even tueel verhoogd met premie of verminderd met afdracht Voor de kwaliteit, overmelk regeerings-minimumprijs 4.10 cent. Afdracht bij levering in consumptie van andere dan taxemelk 2 y2 cent. BOTERNOTEERING 62 CENT. De commissie-noteering voor Neder landsche boter is voor de week van 20 tot en met 25 Juli vastgesteld op 62 cent per K.G. CRISIS-BOTERMERK. De heffing op boter en de ver voer ver gunning voor buitenlandsche boter is voor de week 19 tot en met 25 Juli vastgesteld op 80 cent per kg. Verlaging salarissen burgemeester enz. te Gouda. Ged. Staten hebben opnieuw een ver mindering van de wedden van burgemees ter, secretaris en ontvanger overwogen. Zij willen een verlaging van 2 y2 pet., ingaande 1 October a.s. Principieel kan het college van B. en W. zich hiermede wel vereenigen; het meent echter, dat deze vermindering niet verder mag gaan dan 2 pet. B. en W. stellen den raad voor hiertoe te besluiten en met ingang van 1 October de wedden te bepalen van den burgemees ter op min. 6370, max. ƒ7350; van den se cretaris op min. 4900, max. 5880en van den ontvanger op min. ƒ3430 en max. ƒ4410. Ged. Staten meenen, dat de wedden van de wethouders dezer gemeente opnieuw dienen te worden verlaagd en wel met 2 y2 pet., tot een bedrag van 1460 per jaar (thans 1600). Het senioren-convent uit den raad acht deze vermindering niet noo- dig en ook niet gewenscht, aangezien de wedden van de wethouders reeds sedert 1 Januari 1935 met 25 pet. zijn gekort. Ook de burgemeester is van oordeel, dat thans geen aanleiding bestaat deze wedden op nieuw te verlagen. Hij stelt den raad voor Ged. Staten dit te doen weten. Belastingheffing te Gouda. Bij de behandeling der begrooting voor 1936 heeft de raad het aantal op de hoofd som der personeele belasting te heffen op centen vastgesteld op 137 tot 228. Na toe zending van dit besluit aan den Inspecteur der Directe belastingen bleek B. en W., dat de Minister van Financiën inmiddels had bepaald, dat de aanslagen voor deze gemeente ten kohiere gebracht moesten Worden, met inachtneming van een aantal van 200 opcenten op alle aanslagen. Alle pogingen van het Gollege om de regee ring te bewegen alsnog wijziging te bren gen in de voorloopige aanslagregeling heb ben gefaald. B. en W. zien zich daarom en temeer waar dit thans als een voor waarde voor de verkrijging van den bij zonderen steun uit het werkloosheidssulb- sidiefonds is gesteld genoodzaakt den Raad voor te stellen het besluit van de vorige vergadering in te trekken en het aantal voor het jaar 1936 te heffen opcen ten te bepalen op 200. R.K. LOODGIETERSBOND In Amsterdam heeft de Ned. R.K. Bond van loodgieters- koperslagerspatroons zijn algeme'ene vergadering gehouden en te vens zijn tweede lustrum herdacht. Na opening door den bondsvoorzitter, den heer J. v. Langen uit Delft en verwelko ming der aanwezigen door den voorzitter der Amsterdamsche afdeeling, den heer H. Ophoff, werden de jaarstukken behandeld en goedgekeurd. De afdeelingsvoorstellen, die vervolgens aan de orde waren, wer den voor het meerendeel overeenkomstig het advies van het hoofdbestuur aangeno men, terwijl enkele tot verdere afdoening in handen werden gesteld van het H.B. Daarna werd de vergadering geschorst. In den namiddag had in Krasnapolsky een drukbezochte receptie plaats, welke werd geopend door den bondsvoorzitter, met een rede, waarin hij releveerde het geen in de voorbije jaren tot stand kwam en hulde bracht aan verschillende leden en bestuurd eren. In het bijzonder wees spr. voorts op het belang van bedrijfs- ver-betering door ordening, waarbij het o.a met lof memoreerde, dat met ingang 1 Juli j.l. voor Limburg een saneering is door gevoerd. Spr. wees verder o.m. nog op de beteekenis van het aangesloten zijn bij den Ned. R.K. Middenstandsbond en van een algemeen landelijk collectief contract en hij besloot met te memoreeren de op richting, waarvan hij het groote voor den bureau, waarvan hij het groote voor den bond schetste. Velen maakten hierna van de gelegen heid gebruik om de vereeniging met haar tweede lustrum geluk te wenschen. De heer Ophoff heeft daarna namens allé leden den penningmeester, den heer H. v. d. Sommen uit Eindhoven, als blijk van waardeering een bord van Delftsch blauw aangeboden. Een diner gevolgd door een gezellig samenzijn besloot den eersten dag. In de den volgenden morgen voortgezet te vergadering werd de bestuursverkie zing aangehouden, omdat 'n voorstel tot uitbreiding van het bestuur werd aange nomen. 's Middags werd tenslotte een excursie gemaakt naar Schiphol. Prijsverschil export veldboonen Het dagelij ksch bestuur van de stichting Nederlandsche Akkerbouw-Centrale heeft bepaald, dat de prijs, waarvoor de stichting veldboonen, met uitzondering van duiven- boonen, welke voldoen aan een nader door de centrale vast te stellen maat, bij uit voer koopt, 3.50 per 100 k.g. lager zal zijn, dan de prijs, waarvoor zij deze pro ducten wederom verkoopt. Dit besluit zal met ingang van 15 Aug. 1936 in werking treden en kan worden aangehaald als bestuursbesluit no. 347 (Prijsverschil export veldboonen). „Stcrt." UIT DE OMGEVING LUCHTVAART POOLSCH LEGERVLIEGTUIG IN ZEE GESTORT. Generaal Dreszer omgekomen. Nabij de Poolsche kust, bij de badplaats Adlershorst, op 800 meter van het strand, is gister een Poolsch militair vliegtuig in zee gestort. De oorzaak van het ongeluk is nog niet bekend, waarschijnlijk motor defect. De drie inzittenden van het toestel, ge neraal Orlie Dreszer, Kolonel Loth en de bestuurder kapitein Lagiowski, zijn om het leven gekomen. Generaal Dreszer was kort geleden be noemd tot inspecteur van de luchtmacht, hij was 47 jaar oud. Als tragische bijzon derheid kan nog worden gemeld, dat de echtgenoote van den generaal gistermid dag 3 uur, 40 min., nadat hét ongeluk plaats had, van een reis naar Amerika te Gdynia terugkeerde; RECHTZAKEN DEVIEZENSMOKKELAARS VEROORDEELD. De strafkamer te Krefeld (D.) heeft uit spraak gedaan in een groot deviezenproces. De hoofdverdachte,-de 28-jarige J. B. uit Venlo, die voor R.M. 20.000 aan zilvergeld over de Duitsche grens heeft gebracht, is tot zestien maanden gevangenisstraf en een geldboete van R.M. 40.000 veroordeeld. Vier van de overige negen verdachten Duitschers uit de grensstreek bij Venlo werden vrijgesproken. De overigen kregen gevangenisstraffen van drie tot tien maan den en geldboeten van R.M. 500 tot R.M. 10.000. NOTARIS VOOR HET GERECHTSHOF. Voor bet Gerechtshof te Leeuwarden stond heden in hooger beroep terecht de 66- jarige oud-notaris A. F. voorheen te Lange- weer, thans te Apeldoorn, die door de Leeuwarder rechtbank wegens verduiste ring van 4000 gulden en 2300 gulden was veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf. Verdachte voerde te zijner verdediging aan, geen opzet tot verduistering te hebben gehad, terwijl zijn verdediger, mr. Beek huis, erop wees, dat er ook geen aanleidin gen waren tot de daad van verdachte daar deze in die jaren volkomen liquide was. De procureur-generaal eischte bevesti ging van het vonnis van de rechtbank, daar z.i. de opzet volkomen is vast komen te staan. Uitspraak 30 Juli. HOOGMADE Speldjesdag. Zondag a.s., zal de jaar lij ksche speldjesdag gehouden worden ten bate van „Herwonen Levenskracht". Na de Vroeg- en Hoogmis zullen eenige jonge dames deze speldjes te koop aanbieden. Het comité van deze vereeniging ver trouwd, dat allen een speldje zullen koo- pen voor het zoo schoone doel, des te meer, omdat vooral in dezen naren tijd van groote werkloosheid gebrek geleden wordt in vele groote gezinnen, waardoor de t.b.c. gelegenheid krijgt voort te woe keren. Boottocht ouden van dagen. De feest commissie tot het organiseeren van een boottocht voor ouden van dagen heeft deze boottocht vastgesteld op Dinsdag 21 Juli. De boot vertrekt van Woubrugge des namiddags om half één. De ouden van da gen van Hoogmade worden verzocht om precies 12 uur op de baan van Café Wit- teman aanwezig te zijn, om dan om half één aan de boot te zijn te Woubrugge. Deze. boot is de salonboot Wilhelmina van de reederij Gebr. Harland te Leiden. De collecte, welke gehouden is langs de huizen voor de dames mej. J. Witte- manvan Noord en mej. C. de Kleerv. Leeuwen, tot bestrijding der kosten, heeft opgebracht ƒ26.73. De feestcommissie van Hoogmade zegt hartelijk dank aan al diegenen, die heb ben bijgedragen voor dit doel, en ook har telijk dank aan de dames die zich de op offering hebben getroost om deze collecte te houden. HILLEGOM. Verkooping. Gisteravond had in Hotel Sistermans ten overstaan van Notaris D. Lodder den verkoop bij gunning plaats van: Een Burgerwoonhuis met erf en tuin H a a rl erfum erstr a at 9; in hoogste bod ge bracht op 5200; niet gemijnd. Een Burger woonhuis Haarlemmerstraat 11; in hoogste bod gebracht op 4600; niet gemijnd. Een steenen Bollenschuur met stellingen, Haarlemmerstraat 11a; in hoogste bod ge bracht op 5600; gemijnd op 450 door J. Uitendaal te Heemstede. Combinatie woonhuis mo. 11 en schuur niet gemijnd. Eindcombinatie, staande op f 15850, ge mijnd op 200 door P. W. J. van Til Rz., die kooper werd voor 16050. H.B.G. De afdeeling Hillegom van het H.B.G, hield gisteravond in Hotel Flora een schitterend bezochte ledenvergadering. De voorzitter, de heer D. E. Nieuwenhuis, opent met een woord van hartelijk welkom. De secretaris leest de notulen, die schitte rend verzorgd onder dank werden goedge keurd. Hierna komt in bespreking de door het Hoofdbestuur gestelde vraag: „Is behoud van teeltregeling zonder minimumprijzen en garantiefonds funest?" Over deze kwes tie wordt zeer breed gediscussieerd. Nood wendig komt hierbij het al dan niet ophef fen der saneering ter sprake. Enkelen be pleiten algeheele opheffing van alle maat regelen, dus ook geen teeltbeperking meer en evenmin minimumprijzen of garantie fonds; deze fundeeren hun meening erop, dat we naar het vrije zakenleven terug moe ten. De nadeelige gevolgen, die door ande ren geducht worden, zullen toch eenmaal komen en het vak is er niet, om trots alles iederen kweeker een bestaan te verzekeren. Anderen en deze maken verre de meer derheid der vergadering achten het on mogelijk, dat er alleen teeltbeperking zou zijn zonder minimumprijzen en zonder ga rantiefonds. Ten slotte sprak de vergade ring zich uit voor teeltbeperking maar met behoud van minimumprijzen en met ga rantiefonds. Hierna rondvraag en sluiting. KATWIJK. DE KATWIJKSCHE OUDHEIDSKAMER. Vandaag, Vrijdag 17 Juli mm. te 3 uur had de opening plaats van de Katwijksche Oudheidskamer, waarover wij reeds een en ander berichtte. Wij hadden gelegenheid voor de opening reeds van een en ander kennis te nemen en moesten constateeren, dat met een buiten gewone voortvarendheid aan de oprichting van deze Oudheidskamer is gewerkt. Slechts een luttel aantal weken geleden werd door mevr. Eerdbeek-Claassen het initiatief 'hiervoor genomen. Al direct kon mevr. Eerdbeek-Claassen zich de buitenge wone hulp verzekeren van mevr. de Wed. M. v. d. Schrieck, die met een buitenge wone ijver en werklust zich voor deze zaak gaf en vanaf het eerste oogenblik, dat tot definitieve oprichting besloten werd, de leiding in de organisatie kreeg. De oudheidskamer is thans gevestigd in de Ambachtsteekenschool. Deze huisvesting is van tijdelijken aard. Medio September moet deze zaal weer gebruikt worden voor het doel waarvoor de zaal steeds werd ge bruikt: teekenschool. Niet uitgesloten is het, dat de Vuurtoren voor permanent verblijf zal kunnen worden gebezigd. Een voorloopige toezegging hier voor is er reeds. Er zal echter eenig kapi taal voor restauratie noodig zijn. Bij binnenkomst der kamer krijgt men al direct den indruk, dat er gewerkt is. Door de buitengewone activiteit van enkele personen als mevr. Eerdbeek, mevr. v. d, Schrieck, de heer Dommisse, is reeds be slag gelegd kruinen worden op een groot aantal voorwerpen, sommige zijn schenkin gen, anderen werden in bruikleen afge staan. De afdeeling visscherij is tot stand gebracht door den heer Varkevisser, direc teur der Visscherijschool, met een aantal leerlingen. Een keurcollectie schelpen werd bijeen gebracht door de Verkenners met aan het hoofd de heer v. d. Made. Een Oude Katwijksche binnenkamer is door den heer Nic. v. Beelen ontworpen en opgezet. Een mooi stuk werk. De heer v. Beelen heeft zich trouwens op verschillend gebied verdienstelijk gemaakt. Een schitterende vogelverzameling en een collectie eieren is er van den heer Lugt- hart. De opstelling is voornamelijk van den heer Bottema, kunstschilder alhier, die ook ten zeerste behulpzaam was bij het ar- rangeeren der schilderijen. Verder zagen wij een oudheidkundige verzameling van mevr Eerdbeek-Claassen, welke wetenschappelijk is gerangschikt en van een handleiding is voorzien door dr. Busch, conservator aan het Museum van Oudheden te Leiden. Door den Zeergel. heer en mevr. dr. v. Hettinga Tromp-Blommers werden meer dere kostbare schilderijen aangebracht en een „Blommers" ten geschenke gegeven, om te worden verloot ten bate der Oud heidskamer en het instandhouden hiervan. Dan is er o.m. een schitterend Aquarel, afgestaan door den kunstschilder Willy Sluiter. Ook werden, behalve van de bevolking, nog verschillende schenkingen ontvangen uit andere plaatsen. De heer J. Dommissie, oud-burgemeester van Maassluis, behoort mede tot degenen, die zich beijverde in de oprichting der ka mer en steeds hiervoor werkzaam is. Wanneer de belangstelling zoo blijft, kan men er van verzekerd zijn, dat de stichting, thans gefundeerd, permanent zal zijn. Vermelden we thans nog het comité van aanbeveling en het bestuur. Comité van aanbeveling is: Burgemeester W. Wol- dringh v. d. Hoop, mr. O. J. E. Baron v. Wassenaer v. Catwijck, mr. J. Schokking, oud-burgemeester van Katwijk, Lid van den Raad van State, prof. dr. G. Overdiep, mevr. dr. van Hettinga Tromp-Blommers, mevr. de Wed. de Ruyter-Zij lker, mevr. de Wed. L. Wilkens-Driebeek, de heer Willy Sluiter, voorzitter Schildersgenootschap Pulchri Studio, Den Haag. De heer Tjeerd Bottema, kunstschilder alhier, de heer D. E. Meerburg, dr. J. Hueting, de heer J. Slotemaker, de heer D. Taat, de heer Nic. Haasnoot, de laatsten te Katwijk. Het bestuur: Burgemeester Woldringh v. d. Hoop, Eere-Voorzitter, mevr. de Wed. Eerdbeek-Claassen, Presidente, de heer C. P. J. Dommissie, oud-burgemeester van Maassluis, Algemeen Adviseur, de heer A. Haasnoot Nz., penningm. Giro 54559, mevr. Wed. M. v. d. Schrieck, secretaresse. De Wereldreis van Hr. Ms. K. XVIII. In tegenwoordigheid van vele genoodigden had gisteravond de opening plaats van de bioscoop aan de E. A. Borgerstraat. Onder de genoodigden was de Burgemeester aan wezig. Verder vele vooraanstaande personen uit de gemeente. De directeur, de heer v. d. Wilden, sprak een openingswoord en bracht een woord van dank aan den Burgemeester die zoo bereidwillig was geweest bij de opening tegenwoordig te zijn en een inlei dingswoord zou willen spreken. De burge meester nam dan het woord, dankte voor de uitnoodiging en zeide gaarne tegenwoor dig te willen zijn op dezen avond. Deze film is een nationale film die de belangstelling moet hebben van ieder Nederlander. Spr. hoopte dat de Directie zou voortgaan met het geven van dergelijke nationale, cultu- reele films en wenschte de directie hier mede veel succes. Dan werd de film gege ven die door de aanwezigen met volle be langstelling werd gevolgd. De zaal ziet er schitterend uit. In een vrij kort tijdsbestek is deze filmzaal verrezen. Wel is de zaal nog.niet geheel af, doch de directie verzekerde, dat met koortsachtige haast gewerkt zal worden om er alles in een spanne tijd first class te doen uitzien. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. De aardappelaanvoer blijft nog buitengewoon groot. Nu de Eerstelin gen op raken komen de Eigenheimers af zetten. De prijzen waren de laatste dagen niet slecht. In het laatst van vorige week ging ongeveer alles tegen den minimum prijs en draaide er een groote massa door. Thans is de minimumprijs voor groote en bonken 0.32 y, per kist en alleen het beste beschot doet de uitkomst nog eenigszins bevredigend zijn. De groente was goed op prijs. Bloemkool ging in de goede kwaliteit tot 17.40 toe en sla varieerde van 0.50 tot 1.20. Bospeen was buitengewoon ge vraagd en de opbrengst is best. De pry's va- rieeerde steeds van ƒ7.10 tot ƒ10.30 per 100 bos. LEIMUIDEN. Geboren: Anthonius, z. v. Johannes Sanders en Louisa Maria Hoog^rvorst. Jan, z. v. Willem Vonk en Maria Treur. Jan, z. v. Ernst Zweegman en Fokje van der Zee. Adriana Theresia, d. v. Wilhel-' mus Johannes de Hollander en Quirina Loos. Ondertrouwd: Cornelis Engelber- tus Anthonius Cornelissen, oud 22 jaar en Cornelia Johanna van den Heiligenberg, o ud 29 jaar. Ingekomen: C. Hogenboom en gezin van Alkemade, B 428; J. H. A. Koeleman, van Ter Aar, Wijk C 111; M. P. Mol, van Zevenhoven No. 6; C. J. Dommissie, van Spijkenisse, Boezemkade 335; J. M. Oster- kamp, van Uithoorn, Boterdijk 72; A. van Zanten en gezin, van Ter Aar A 89;, Jo hanna Baas, van Zevenhoven no. 215. Vertrokken: Emerentia Sassen naar Haastrecht C 238; Agatha Brus naar Haar lemmermeer Kruisweg 319; Alida C. Turk naar Alkemade scheepsboord; Jacob Ver- meij naar Nieuwveen, no. 187 p/a A. Lam. Leendert Wiitebol naar Aalsmeer, Heeren- weg 86; Maria A. van Veen naar Noordwij- kerhout Zxlk p/a W. Pompen; Agatha Ma ria Keijzer, naar Nieuwer-Amstel Boven kerk p/a F. Fritschij; Adrianus Verburg, naar den Haag, Teijlerstraat 33; Marrigje den Otter geb. van Driel naar Leiden, Am bachtstraat 2, p/a B. Hoek. LISSE. Gegund. Door de R. K. Woningbouw vereeniging „Het Gezinsbelang" alhier is aan den heer L. Raaijmakers, te Breda, ge gund 't bouwen'van 37 arbeiderswoningen, met verhoogde zolderverdiepingen bij 22 woningen, waardoor de aanneemsom wordt in totaal 54.755.en 535.voor het dempen van een sloot. Drankwet. Burg. en Weth. dezer ge meente hebben aan den heer D. J. Hul al hier, ingevolge de Drankwet, voor het ge bouw Rehobóth Achterweg no. 1 alhier ver gunning verleend tot het verkoop en van zwak alcoholischen drank andere dan ster ken drank (verlof A.). Geboren: Elisabeth Geertruida Anto- nia, d. v. C. van Leeuwen en M. T. van Steun Helena Clasina, d. v. L. Koele wijn en G. J. Gahrmann. Maria Jacoba Anna Cornelia, d. v. A. H. Lefeber en M. C. van der Vlugt. Johanna Maria Petronella, d. v. A. Th. van Bezu en M. A. R. van Steijn. Jacoba, d. v. M. Buurman en A. van 't Wout. Johannes Abraham Albertus, z. v. A. J. Schrama en G. M. van Stein. Pe trus, z. v. C. Lemmers en S. Heemskerk. Susanna Bertha, d. v. H. Veltman en G. Does. Hendrika Johanna, d. v'. A. van der Voet en E. A. Brouwer. Cornelis, z. v. J. G. Duinmeijer en W. P. van der Stelt. Ondertrouwd: Jeroen Langelaan, 29 jaar, te Lisse met Margaretha Maria van Stijn, 26 jaar, te Haarlemmermeer. Fran- ciscus The odor us Jelierse, 34 jaar, met Jo hanna Sophia de Groot, 33 jaar, beiden te Lisse. Corstianus Theodoras van der Meer, 25 jaar, te Lisse met Petronella Alida Heemskerk, 19 jaar, te Amsterdam. Getrouwd: C. Stuhldreier met A. P. Wassenaar, beiden te Lisse. Overleden: Adrianus Theodoras Schippers, 75 jaar, wed. van W. M. J. Dries. Gevestigd: P. Kortekaas uit Ameri ka M. van der Stelt en gezin uit Haar lemmermeer G. A. van den Berg uit Hillegom J. M. van der Putten uit Voor burg M. G. Steijn uit Hillegom F. G. H. L. de Wan en gezin uit Hillegom G; IJntema uit Heemskerk J. Galj aard uit Hillegom B. G. Nieuwenhuis geb. Tromp en kind uit den Helder. J. Grimbergen uit Bennebroek. V ertrokken: Th. N. van der Meer naar Noordwijkerhout. J. N. J. de Groot en gezin naar Sassenheim. NIEUWVEEN. DE AFGEBROKEN RAADHUISPLANNEN Financieele bezwaren. Ofschoon de raadsleden-niets loslaten hetgeen trouwens hun plicht is over de oorzaken van het zoo ruw terzijde leggen der bouwplannen, gelooven wij niet mis te tasten, als wij financieele bezwaren aan-' wezig achten. Vóór de zitting van Dinsdag was reeds bekend, dat sommige raadsleden, w.o. de heer W. Plomp, de bouwkosten veel te hoog vonden, vooral doordat de bij- kmende werken nog wel 1/3 van de aan neemsom zouden bedragen. In raadhuiskringen verwekte de in het geheim genomen beslissing groote teleur stelling, temeer nu er minstens een maand overheen gaat, voor de nieuwbouw weder om ter tafel zal komen. Wij hopen, dat de burgemeester, ondanks de tegenvaller, toch ten volle van zijn juist ingegaan verlof zal genieten. Kostelooze belastingplaatjes. Op 24, 27 en 28 dezer 's avonds van 710 uur, staat de gelegenheid open tot aanvrage van een kosteloos rijwielbelastingmerk bij den heer Dagevos, ambtenaar der belastingen alhier. Het bovenstaande geldt ook voor gegadigden uit Zevenhoven. Vaccinatie. Woensdag e.k. wordt ten huize van dr. B. Nout gelegenheid gegeven tot kostelooze inenting en herinenting. Men vervoege zich tusschen 8 en 9 uur voorm. Een roeiboot „geroeid"! Bij den tuin der A. V., wonende aan de Amstel, is be gin dezer week een eiken roeiboot met riemen en ketting weggehaald. Het ver moeden groeit, dat diefstal in het spel is, nu het vaartuigje wegblijft. De politie is er mee in kennis gesteld. Zwemwedstrijd afgelast. Nu zelfs de stoutmoedigste zwemmeester) aarzelend het sterk afgekoelde water inkruipt, heeft „De Verbetering" besloten de wedstrijden, welke op a,s. Zaterdag gesteld waren, te verzetten mar de volgende week op den zelfden dag en tijd. Gevestigd: G. Slaghouwer, van Zuid- laren; M. Schrama van den Haag; J. Blan- kendaal van den Haag; A. Scheltinga van den Haag; A. Hoogervorst van Mijdrecht; W. C. H. Verboom van Uithoorn. Vertrokken: J. v. Ammerlaan naar den Haag; H. Schouten, naar Bergen; W. Cirkel en gezin naar Utrecht; J. W. Geesin> en gezin naar den Haag. NOORDWIJKERHOUT. Directeur Retraitenhuis. Tot Directeur van het Retraitenhuis St. Clemens, alhier, is aangesteld de weleerw. pater J. B. M. van Baarle C.ss.R., voorheen Rector van het Klooster der Redemptoris ten te Rotterdam. Bouwen. Aan Th. Heemskerk, alhier, is door Burgemeester en Wethouders vergun ning verleend tot het bouwen van een ga rage aan de Havenstraat. Muziekconcours. Het Uitvoerend Co mité van het onlangs gehouden muziek concours dat thans ontbonden is kon het genoegen smaken een, zij het dan niet groot, batig saldo over te dragen aan de Muziek- vereeniging St. Jeanne d'Arc, alhier. OEGSTGEEST C. v. d. Hoekt Op 58-jarigen leeftijd is gisteren over leden de heer C. van den Hoek, arts alhier. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot zal morgen om 2.30 plaats heb ben op de begraafplaats Rhijnhof.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7