VRIJDAG 17 JULI 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 NIEUWKOOP Onteigening-. Bij Kon. besluit is be paald, dat ten behoeve van den aanleg van een kanaal of vaart tusschen de Zuid en Noordeinder plassen in deze gemeente ten algemeenen nutte en ten name van de gemeente Nieuwkoop zullen worden ont eigend de perceelen, aangeduid op de grondteekening, welke ingevolge artikel 12 der onteigeningswet ter secretarie der gemeente Nieuwkoop ter inzage heeft ge legen. ZEVENHOVEN. Reis ouden van dagen. De ouden van dagen maakten onder leiding van het co mité hun jaarlijksche reis, die dezen keer ging over Loosdrecht, Hilversum naar Oud-Valkeveen, waar men zich in alle op zichten kan vermaken. Dit bleek dan ook inderdaad het geval te zijn; in den speel tuin werd druk gebruik gemaakt van draaimolen, schommel, enz.; de doolhof met als eindpunt de bekende lachspiegels vormde het hoogtepunt daar van den mid dag. Over Amsterdam keerde men huis waarts; het weer werkte uitstekend mede, om den geheelen 12-urigen dag tot een buitengewoon prettige te maken. Het comité acht het zich een plicht al lereerst de autobezitters te danken voor het gpatis beschikbaar stellen van hun wa gens en verder ieder, die door zijn gaven deze tocht weer mogelijk maakte. Afgesproken is volgend jaar weer een zeker even mooie tocht te organiseeren. Het onweer van gisteren. Tijdens het hevige onweer, Donderdagmorgen sloeg de bliksem bij enkele ingezetenen op de elec- trische leiding, waardoor enkele stoppen stuk sloegen, echter zonder brand te ver oorzaken. Geboren: Jacobus z. v. S. van der Meer en J. Hassing. SPORT De Kaagweek begonnen De inzet niet slecht te noemen Zuiderbaan wint in de Regen boog, - Hof kes in de Pampusklasse We weten bij dezen inzet van de Kaag week niet hoe we het hebben. De sombere voorteekenen van storm en noodweer in het midden dezer week, deden allerminst een goed begin verwachten, maar we mo gen zeggen, dat de inzet niet slecht is. De storm was uitgebulderd, de regen had plaats gemaakt voor zonneschijn en het vroolijke begin van deze Kaagweek droeg er niet weinig toe bij om het beste te ver wachten. De Kaagweek is weer begonnen en van heinde en verre zijn ze gekomen de zei lers en zeilsters met heel hun grooten aanhang van pleiziervaarders om gedu rende enkele dagen de mooie Kagerplassen te bevolken en te bevaren, om te genieten van de zeilerij in de eerste plaats en zoo mogelijk ook van het mooie weer, dat op de plassen dubbel aangenaam is. Na weken- en maandenlang© voorbe reiding, zooal niet door dan toch voorna melijk wel via den heer v. Hoolwerff, nog steeds de ziel van heel de Kaagweek, kon vanmorgen met de afwerking van het pro gramma alleen nog bestaand uit onder linge zeil- en motorbootwedstrijden een aanvang worden gemaakt. 't Lijkt alles zoo eenvoudig, wanneer alles gesmeerd loopt, maar voor den out sider is het niet te begrijpen hoeveel werk er aan de organisatie van een Kaagweek vast zit en wat er voor noodig is om 'n regelmatig verloop der wedstrijden te ver zekeren. Wanneer we dan deze Kaagweek begin nen met 'n eersaluut aan den heer v. Hool werff met z'n mannen voor de wijze waar op zij deze Kaagweek weer verzorgd heb ben, dan meenen we dit te mogen doen uit naam van de velen, die hopen van deze vijfdaagsche zeilerij te kunnen genieten. Overigens, alles was weer als vanouds. Van Hoolwerff druk in de weer te land en te water, eerst om de laatsite voorbereidin gen te treffen, daarna vooral om voor 'n goed verloop der motorbootwedstrijden te zorgen. Pipa de Groot in zijn beneden-torens administratiekantoor, alles regelend voor bestuur, wedstrijd comité en.... voor de talrijke bezoekers en bezoeksters. En op den toren zetelde het wedstrijd comité, dat onmiddellijk druk bezig was om een goed verloop der wedstrijden te verzekeren. Dat was reeds te kwart voor tien voor den regelmatigheidswedstrijd der motor booten, in welk nummer drie booten mee dongen, onder wie natuurlijk dr. J. Blom berg. Daarna vingen de onderlinge, zeilwed strijden aan met den Eénmanswedstrijd der Regenboogklasse. De baan was jammer genoeg geheel be zeild, zoodat de van Kruisrakkers te ver wachten spanning geheel achterwege moest blijven.. Niettemin is er reeds in dezen eersten wedstrijd aardig spannend geweest. Daar hebben de verschillende deelnemers zelf voor gezorgd. Al spoedig na den start, die voor de meeste deelnemers heel goed was met J. W. Maas Jr. en Cor van Staveren aan den kop en Theunissen met Brouwer ach teraan, viel de eerste verrassing. Voor de eerste maal n.l. had het wed strijdcomité op het Zweiland drie boeien uitgelegd om het gekrioel van schepen na den eersten boei iets te verminderen en de heenvarende jachten niet in de baan der thuisvarende te doen komen. De Regenbogen nu waren de eerste sche pen, welke dezen nieuwen weg moesten volgen, doch verschillende zeilers hadden hiervan onvoldoende nota genomen, Cor van Staveren, die, vrij spoedig na den start positie aan den kop dad gekre gen, rondde als eerste den boei op het Zweiland. Hij nam ook den tweede, maar zag den derde niet en verschillende zei lers volgden den door hem ingeslagen ver keerden weg. Zuiderbaan was de eerste, die den juisten weg nam en toen de eer sten hun fout bemerkten, gingen zij on middellijk overstag. Daardoor kwamen ze weer tegelijk met andere zeilers aan den derden boei, hetgeen plotseling zulk een opeenhooping gaf, dat verscheidene jach ten als 't ware aan elkaar geënterd lagen. Daarvan profiteerde in de eerste plaats Zuiderbaan, die 'n voorsprong kreeg, daar van profiteerde echter ook Theunissen, die het kluwen van schepen wist te omzeilen en op de vierde plaats kwam te liggen. Op den Dieperpoel had Zuiderbaan fraai de leiding. Dan volgden Cor. v. Sta veren, Lens van Rijn, Theunissen, Tj. Maas, H. Brouwer, Klingen, mej. v. Nieu- wenhuizen, v. d. Velden en de overigen. Op den terugweg van de eerste ronde wisten de vier leiders zich te handhaven. Van de Velde liep naar de vijfde plaats op. In de tweede ronde heeft Theunissen echter prachtig gezeild. Hij wist Lens van Rijn en v. Staveren voorbij te komen en eindigde na Zuiderbaan, die een mooie voorsprong had, als tweede. Van de Velde kwam tot de vierde plaats na Cor van Sa- veren. De -uitslag werd: 1. De Swan, st. H. F. Zuiderbaan, 2. De Leede HI, st. F. A. D. Theunissen, 3. Hollandia, st. C. v. Stave ren, 4. Duke, st. C. v. d. Velde, 5. Bree- horn, st. H. J. W. Brouwer. In de Pampusklasse stelde Monde teleur of bleef hij hier wat achter om in de na tionale wedstrijden zijn slag te slaan? De strijd ging hier voornamelijk tusschen v. Hattem, Reitsma en Hofkes, doch laatst genoemde wist beide eersten in de tweede ronde op prachtige wijze te slaan. De uitslag werd: 1. Norremeer, st. Ir. J. C. P. Hofkes, 2. Fuus II, st. W. v. Hat tem, 3. Ruiter, st. R. Reitsma. 4. Windvus, st L v. Essen. Van den 12 voets jollen wedstrijd kon de uitslag nog niet definitief worden opge geven. De motorboofwedstrijden hielden de deelnemers en belangstellenden eenige uren aangenaam bezig. Van deze was het nummer balspel een van de lastigste, want de groote bal was nagenoeg niet in het vereischte doel te krijgen. De resultaten hiervan morgen. WIELRENNEN DE BELGISCHE OLYMPISCHE RENNERS. ANTWERPEN, 17 Juli. (A. N. P.). De Belgische renners, die aan de Olympische wielerwedstrijden zullen deelnemen, zijn als volgt in de verschillende wedstrijden ingedeeld: Sprint: Collard (reserves Cools en Pi- rotte). Achtervolging: Cools, Putzoys, Alexan dre en Garrebeek (reserves Collard en Pi- rotte). Wegrenners: Putzoys, Garrebeek, Van der Motten en Lowagie (reserves Alexan dre en Cools). Als leider is Maurice de Wolf aangewe zen. DAMMhN R.K. Damclub „Gezellig Samenzijn" Gisteren is de borden wedstrijd voortge zet en als bij afspraak waren alle partijen zeer combinatie-rijk. Verschillende verras sende slagzetten deden zich voor, waaron der sommige, waaruit nog wat te leeren valt. De uitslagen zijn: A. JansenJ. J. Bekker 02 C. H. KleinA. Buurman 20 G. JansenH. B. Stipdonk 11 P. GeerlingsG. Geerlings afgebr. A. v. d. ReijdenJ. L. C. v. Leeuwen 02 Th. BartenA. G. de Jeu 02 W. v. d. VeerP. v d. Pot afgebr. G. RijsdamF. Breedeveld 02 W. KoetzeC. W. Prins 02 A. BuurmanP. Geerlings 11 J. L. C. v. LeeuwenA. Jansen 02 A. G. de JeuC. H. Klein 20 J. J. BekkerG. Janseii 11 F. BreedeveldN. N. 02 C. W. PrinsTh. Barten n. gesp. H. B. StipdonkA. Buurman 02 W. v. d. VeerW. Koetze 02 OLYMP SPELEN FINLAND ZENDT 22 VOETBALLERS. HELSINGFORS, 17 Juli. (A. N. P.). Fin land heeft tenslotte toch besloten aan het Olympisch voetbaltournooi deel te nemen. De Finsche voetbalbond heeft 22 spelers aangewezen, die in Aaggelby een speciale training zullen volgen en die Finland zul len vertegenwoordigen. WILT U IETS WETEN? Vraag: Welke is de kortste weg per fiets van Voorhout naar Diessen (N.Br.)? Hoeveel K.M.? Antwoord: V oorhout, Oegstgeest, Veur, Rijswijk, Rotterdam, Rijsoord, Zwijn- BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Ondertrouwd: A. J. de Wekker jm. 31 j. en A. G. Wolfs jd. 31 j. Th. Ch. v. d. Broek jm. 26 j. en E. C. A. Tydeman jd. 21 j. G. J. J. v. d. Linden jm. 25 j. en G. Collee jd. 24 j. Gehuwd: R. Walther jm. en A. A. Groot Enzerink jd. Overleden: M. C. Karstens dr. 42 j. F. C. Bernard-Weijers wede. 87 j. E. Reurekas zn. 2 mnd. C„ D. Kort dr. 43 j. CIRCUS HAGENBECK IN SCHEVENINGEN De openings-voorstelling Na sinds 1931 niet meer in ons land te zijn geweest heeft Circus Hagenbeek sinds gisteren wederom het vaste Circusgebouw te Scheveningen betrokken. Het was de openingsvoorstelling van een keurig en met zorg gekozen, niet al te overladen programma, waaraan vele en talentvolle medewerkers uit deze wereld van men- schen en dieren hun wel zeer bijzondere krachten gaven. Het circus was voor deze eerste voorstelling tot de laatste plaats bezet en vele autoriteiten woonden de voorstelling bij. Zooals men dat reeds sinds jaren ge woon is, sloot alles als een bus en het programma werd afgewerkt in een pittig tempo. Een uitstekend orkest onder leiding van Paul Taubert deed den geheelen avond op gewekte muziek hooren en begeleidde zeer goed de verschillende nummers. Het is ondoenlijk, om alles te vertellen van hetgeen het rijke programma bood. Getuigd kan worden dat het circus Ha genbeek getrouw blijft aan een traditie van vele jaren. Het meest sensationeele nummer was wel Aloys Peters, die de meest waaghal- zige toeren verrichtte in den nok van het circus, zoodat sommige toeschouwers kre ten van schrik niet konden onderdrukken. Een tenslotte liet hij zich met een touw om den hals vanuit de nok naar beneden val len. Dit touw bleek echter een gummi kabel te zijn nog huiveringwekkend ge noeg waaraan hij door den schok, waar bij de val gebroken werd, als een leven de harlekijn op en neer danste. Men kan het aanschouwen hiervan een vreemd ge noegen noemen, er schijnen nu eenmaal menschen te zijn, die zulke ijselijke toe ren waardeeren en die kunnen hier hun hart ophalen. Indrukwekkend was ook Hagenbeck's gemengde roofdierengroep van leeuwen, tijgers en beren, die door Michael Kanzel- mann zoo prachtig gedresseerd zijn. Het programma was te groot en ieder nummer te uitgebreid om dit alles uitvoe rig te kunnen gaan bespreken. Maar ook de andere resultaten met die ren dressuur zijn te roemen, zooals Petolet- ti bewijst met zijn Siberische dromedaris sen en zijn paarden, hetgeen Konzelmann laat zien met zijn zeeleeuwen en Hugo Schmitt met zijn olifatnen. En dan: met welk een intense aandacht kijkt men naar Savona, den „antipodist", die met bedden en levensgroote poppen de zwaartekracht schijnt op te heffen, naar Giovanni Pomi, het spierwonder met zijn gezellin. En welke successen boeken ook de 2 De- luccas, de blonde, gespierde meisjes en vooral niet te vergeten mejuffrouw Lucie met haar trapeze-werk hoog boven den grond. Ook is er voortdurende geestige afwis seling, nu eens van Georgi en Papp, de geestige dwergclowns, dan weer van de drie Lorandos, die op en rondom het draad krioelen en jongleeren en verder dok de Silaghi-troep, die onder het mop pentoppen door, uitstekend werk aan het rek laten zien. En Sosman, die met zijn partners en bekoorlijke partnerin aan den vleugel uitstekend musiceeren op ver schillende instrumenten. Kortom, een boeiend programma, dat bij het publiek zeer in den smaak viel. Rest ons nog te vermelden, dat Woens dag-, Zaterdag- en Zondagmiddag matiné's worden gegeven met hetzelfde programma als des avonds en dat, zooals de heer Ha genbeek in den aanvang zeide, de prijzen geheel aan de tegenwoordige tijdsomstan digheden zijn aangepast. drecht, Dordrecht, Willemsdorp, Moerdijk, Terheyden, Breda, Tilburg, Hilvarenbeek, Diesen. Afstand 120 K.M. Vraag. Ik wil per fiets van Amsterdam naar Schiermonnikoog en wil gaarne we ten: lo. De overtocht van Amsterdam naar Zwolle of Meppel per boot? Dag- of nacht dienst. Kosten per persoon en per rijwiel. 2e. De route MeppelBolsward. 3e. BolswardOostmahorn. Wat zijn de kosten van overtocht? Antwoord: 1. Achter het Centraal Station te Amsterdam ligt de boot naar Kampen en Meppel. De dagdienst vaart te 9 uur uit, de nachtdienst 's avonds 9 uur. Duur der reis plm. 5 uur. Kosten: le ka juit enkele reis ƒ1.50, retour 2.25; 2e ka juit enkele reis ƒ1, retour ƒ1.50, rijwiel 0.30. 2. Meppel, Blokzijl, Blankenham, Kuin- re, Lemmer, Spannenburg, IJlst, Bolsward Afstand 70 K.M. 3. Bolsward, Wommels, Winsum, Dron- rijp, Leeuwarden, Rijperkerk, Quatrebras, Veenwoude, Murmerwoude, Dokkum, Metslawier, Oostmahorn. Afstand 65 K.M. EERSTE KAMER Na de pauze werd gistermiddag gere pliceerd door de heerën M e n d e 1 s (S.D.) die nog eens uiteenzette het ontslag-nemen van de vier juristen te billijken, en Ruy- ter (R.K.). De heer de Marchant (N.S.B.) repli ceert eveneens en zet daarbij het verschil tusschen leider en dictator uiteen; tenslotte spreekt de heer Janssen (R.K.). Minister Deckers dupliceert. Spr. neemt aan dat de vier juristen reden had den ontslag te nemen, doch om verkeerde toestanden te verbeteren, hadden zij zich eerst tot spr. moeten wenden. Spr. is elke week te spreken voor iedereen, zelfs voor den malsten burger; zou hij dan niet voor een rijksambtenaar te spreken zijn? De begrooting werd z.h.s. goedgekeurd. Aan de orde was daarna het wetsontwerp oprichting van een naamlooze vennootschap „N.V. Maatschappij voor Industrie finan ciering". De heer Ter Haar (C.H.) zet uiteen, dat het verleenen van credieten op langen termijn door banken aan de industrie prin cipieel niet juist is. Daarom acht hij de ge dachte, welke aan dit ontwerp ten grond slag ligt, onjuist. Hoewel de industrie financiering bezien moet worden in het ge- heele complex van tijdelijk crisismaatrege len, wordt aan haar oprichten een defini tieve opzet gegeven. Zij verkrijgt daardoor een tweeslachtig karakter. De statuten waarborgen geen soepele werking. Zijn stem zal spreker aan het ontwerp vooralsnog niet kunnen geven. De heer Danz (S.D.) betoogt, dat het vraagstuk van werkverruiming niet aan particuliere endernemers mag worden over gelaten, omdat zij niet in de eerste plaats met het belang der arbeiders maar met ka pitaalvorming en winst rekening houden. Er kome een organisch verband tusschen regionale instituten en de economisch-tech- nologische afdeeling van het departement. Spreker's fractie zal gaarne voorstemmen. De heer Gelderman (Lib.) is'in zoo verre voor dit ontwerp, als het op den voor grond stelt, dat de werkgelegenheid moet worden verruimd, maar kan niet inzien, dat dit door de overheid moet geschieden. Van de vestiging van nieuwe industriën moet men geen overdreven verwachtingen koes teren. Een van de bezwaren, welke spreker tegen dit ontwerp aanvoert, is, dat, wanneer aan een bepaalde industrie crediet wordt verleend, de regeering bij afsluiting van buitenlandsche verdragen met de belangen van die industrie bijzonder rekening zal houden. Hij zou voor het ontwerp kunnen stemmen, indien het een tijdelijk karakter droeg. Bovendien is het z.i. overbodig. Voor groote credieten worde overleg met de Sta- ten-Generaal gepleegd. Kleine credieten zouden uit het Werkfonds kunnen worden verstrekt. Spreker weet niet, of hij over zijn bezwaren zal kunnen heenstappen en zijn stem aan dit ontwerp zal kunnen geven. De vergadering wordt om half vijf ver daagd tot hedenmiddag 1 uur. Vergadering van heden. Voortgezet wordt de behandeling van het Wetsontwerp oprichting van de N.V. Maat schappij voor Industriefinanciering. De heer B1 o m j o u s (R.K.) acht voort zetting van industrialisatie voor ons land noodzakelijk en wijst er op, dat, hoewel jaarlijks 40 000 jonge menschen op de ar beidsmarkt komen, de behoefte aan arbeids krachten door de mechanisatie vermindert. De hoop, dat dit wetsontwerp van voldoen de beteekenis zal zijn om den uitvoer van fabrikaten te stimuleeren is slechts ideëel, omdat de export steeds kleiner is geworden. Ons bedrijfsleven worde niet afhankelijk gesteld van de systeemlooze wijze van on derhandelen van de regeering bij de afslui ting van handelsaccoorden. Wat denkt de regeering te bereiken met deze industrie financiering. wanneer zij voortgaat onze nijverheid op te offeren aan het buitenland, door invoer van vreemde producten toe te staan? Verhooging van invoerrechten is dringend noodig. De heer De Marchant et d'Ansem- bourg (Nat. Soc.) heeft bezwaar tegen het voornemen van den minister, om in alle pro vincies technologisch-economische institu ten te vestigen. Onderlinge concurrentie van deze instituten is niet denkbeeldig, blijkens de ervaring, in Limburg opgedaan. Men late vestiging van nieuwe industrieën aan het particulier initiatief over. De heer Werker (V.D.), heeft bezwa ren tegen dit ontwerp, omdat niet vaststaat, dat de industriefinanciering een tijdelijke maatregel is. Crediet zal worden verleend, wanneer een redelijke basis voor rentabili teit aanwezig is. Wat is een redelijke basis? De Minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, de heer G e 1 i s s e n, wijst op het groote belang van de industrie voor ons land. Van onze arbeiders is 40 procent bij industrieele ondernemingen betrokken. De bedrijfswinsten zijn de laatste drie jaren gestegen. En de werkloosheid is be langrijk verminderd. Het aantal werkloozen bedraagt thans 333.000. Industrialisatie acht spreker noodzakelijk. De vestiging van nieuwe industrieën behoort ook naar de meening van den Minister aan het particu lier initiatief te worden overgelaten, als het zonder staatshulp kan. De staat treedt hier subsidiair op. Bij de afsluiting van handelsverdragen moet de regeering rekening houden met de belangen van het geheele bedrijfsleven, met industrie, landbouw, scheepvaart, enz. De Minister zegt toe, dat hij niet zal aar zelen protectiemaatregelen te nemen, wan neer die noodig zijn voor de ontwikkeling van het bedrijfsleven in ons eigen land. Sinds eenige weken werkt reeds een op sporingsdienst, welke zal nagaan, welke nieuwe bedrijven kunnen worden opgericht. Conjunctuurstudie en economische voor lichting zullen hand in hand gaan. Een vestigingswet is in voorbereiding. De regeering onderhandelt over exportcredie- ten met eenige bankiers. Wanneer een bank gelden op korten ter mijn opneemt en op langen termijn uit leent, komt haar liquiditeit in groot gevaar. Maar wanneer men van stroppenbank spreekt, moet meq, principieel Verschil ma ken tusschen kort- en lang geld financie ring. Voor de industrie-financiering is een bank van een nieuwe structuur noodig. In dit licht moet dit ontwerp worden bezien. LAATSTE BERICHTEN BRAND IN EEN ZEEPFABRIEK TE AMSTERDAM. In de Nieuwe Teertuinen. Hedenmorgen te ruim half elf heeft een hevige brand gewoed in het perceel Nieuwe Teertuinen 24 te Amsterdam, waarin ge vestigd is de Zeep-, Parfumerie- en Chemi sche fabriek van de N.V. Heule en Co. Deze fabriek bestaat uit het oude voor huis, met zijn schilderachtigen gevel met de oude gevelsteen, voorstellende „De Roovos", met een daar achter liggend achterhuis, waar de brand het eerst ontdekt werd en vermoedelijk ook is uitgebroken op een rommelzolder. Een zeer hooge vlam sloeg uit het dak en de met de eerste uitgerukte wagens aan wezig zijnde adjunct-hoofdbrandmeester Van Wijngaarden meende dan ook met het oog op het gevaar van aantasting der be lendende zeer oude perceelen in dit oude stadsgedeelte, het alarm „groote brand" te moeten geven. Het gevolg was, dat weldra zeer veel materiaal ter plaatse was en het vuur krachtig kon worden aangetast. De brandweer bleek spoedig in staat het vuur meester te worden, hoewel het ge heele dak van het brandende pand werd vernield. Verder dan den rommelzolder heb ben de vlammen het dank zij het krachtig in grijpen van de brandweer niet kunnen brengen, zoodat het eigenlijke fabrieksge- deelte slechts eenige waterschade heeft op- geloopen tengevolge van het bluschwater, dat door een hijschgat naar beneden kwam. KAPITALE BOERDERIJ AFGEBRAND. Hedenmorgen is aan de Zuurbeek te Ambt Vollenhove de kapitale boerderij, bewoond door W. Winters, tengevolge van broeiing van het hooi, geheel afgebrand. 100.000 pond hooi en vele landbouwwerk tuigen gingen mede verloren. Verzekering j dekt de schade. TELEGRAMMEN DE CHINEESCHE RUZIE. KANTON, 17 Juli. (A. N„ P.). In het feit, dat het tweede Kwantoeng leger onder den druk van de troepen van Yu-Han-Moe uit Yingtak is teruggetrokken, ziet men een teeken voor de ineenstorting van den tegenstand der Zuidelijken. Het tweede le ger is geretireerd naar Tsjioentien, dat on geveer 30 mijl ten Noorden van Kanton ligt. De soldaten der Kwangsitroepen, die bij duizenden te Kanton aankomen, wor den in allerijl naar het Noorden gezon den om de bressen op te vullen. Verwacht wordt, dat bij Yingtak slag zal worden geleverd. DE PARIJSCHE LEVENSMIDDELEN ZAKEN BLIJVEN DES MAANDAGS GESLOTEN. PARIJS, 17 Juli. (A. N. P.). De politie- prefect van Parijs heeft overeenkomstig het onlangs gesloten accoord over den arbeidstijd in levensmiddelenzaken een bepaling uitgevaardigd, volgens welke alle levensmiddelenwinkels, met uitzondering van de bakkerijen, iedere week des Maan dags gesloten moeten zijn. Alleen de ver koop van melk is tusschen 7 uur en 9.30 uur des morgens toegestaan. MARKTBERICHTEN 'S HERTOGENBOSCH, 17 Juli. Boter. Aanvoer 23850 kg. Hoogste prijs 1.47, Laagste prijs 1.38, middelprijs f 1.44 per kilogram. ZEVENHOVEN, 15 Juli. Eierenveiling. Aanvoer 2073 stuks. Prijzen: kippeneieren 2.903.55 per 100 stuks, eenden 10 cent per stuk, appelen 10 cent per 3 stuks, ba nanen 20 cent per 5 stuks. TER AAR, 16 Juli. Centrale Veiling. Snijboonen 1.20—2.10, stek 0.45—1.00, Princesseboonen f 1.852.15, dubb. stam- boonen 1.101.20, Wagenaars 70 cent, Augurken: fijn 1.70, fijnbasterd 1.10, basterd 60 cent, grof A 38 cent, grof 31—33 cent, stippel 27 cent, komkommers 26 cent. ROELOFARENDSVEEN, 16 Juli. Groen- tenveiling. Snijboonen 1.25—1.80, idem stek 0.951.00, princesseboonen 1.75, dubb. stam 1.401.70, doperwten 62 cent tuinboonen 4451 cent per 10 kg., grof 41 —45 cent, bommen 26—34 cent, stek 43 cent per 25 kg. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Berlijn 59.21 Londen 7.379/1R New York1.46H/16 Parijs 9.73 Brussel 24.81l/,j Zwitserland 48.06 Madrid 20.171/., Oslo37.061 ll Kopenhagen32.93?,/4 Stockholm38.04 Milaan Praag 6.10 Weenen Boedapest

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3