VRIJDAG 17 JULI 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER TOENEMENDE BEWOLKING. DE BILT SEINT: Matige, later wellicht toenemende Zuid- Oostelijke tot Zuid-Westelijke wind, toe nemende bewolking met veel kans op re gen of onweer, later koeler. Hoogste barometerst.: 767.0 te Weenen. Laagste barometerst.: 747.2 te Helsingfors. De nieuwe depressie in het Zuid-Westen is van meer beteekenis gebleken dan gis terochtend kon vermoed worden: de hocfc gedrukking nam wel toe maar trekt vrij snel Oostwaarts. De vorige depressie ligt nog over Finland. In Ierland en Zuid-West Engeland is reeds regen gevallen. De lucht is op de Britsche Eilanden betrokken of zwaar bewolkt en in Engeland valt re gen. Frankrijk heeft fraai warm weer in het Zuiden en betrokken lucht met kans op regen in het Noord-Westen, in de Golf van Biscaje waait het krachtig uit Zuid-West. Zuid-Duitschland en Zwitserland hebben fraai weer, Noord-Duitschland opklarend weer. In Zuid-Scandinavië en de Randsta ten waait het vrij krachtig onder invloed van de aftrekkende depressie, die in Fin land regen en afkoeling brengt. Ook in Noord-Zweden valt regen, in Noorwegen klaart de lucht op. De nieuwe depressie zal waarschijnlijk ook hier te lande regen of onweer met toe- nemenden wind brengen, waarna weer tij delijke opklaring kan worden verwacht. LUCHTTEMPERATUUR. 14.gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS a. Van Vrijdagnamiddag 9.41 uur tot Zaterdagmorgen 4.30 uur. HOOGWATERSTAND. Te Katwijk aan Zee op Zaterdag 18 Juli voorm. 3.08 en nam. 3.32 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 18 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 19 gr. C. UIT DE OMGEVING LEIDSCHE ND AM. Oude rijwielmerken. De oude rij wiel - belastingmerken kunnen evenals vorige jaren ook dit jaar, ten bate van de T. B. C.-bestrijding worden ingeleverd bij S. Wierda, Broekweg 79 te Leidschendam. R. K. Sportdag. Zondag a.s. zal het aan spanning niet ontbreken als te 2.30 uur het lang verwachte treffen zal plaats vinden tusschen de twee welbekende elf tallen W. S. P. en S.S. P., twee elftallen, die niet veel voor elkaar zullen onderdoen en hard zullen strijden om den aan dezen wedstrijd verbonden prijs. Burgemeester Keijzer zal voor deze interessante wed strijd den aftrap doen, terwijl om pl.m. 2 uur de R. K. Harmenie „St. Cecilia" een muzikale rondgang zal maken door het dorp om dan verder den wedstrijd met vroolijke nummers op te luisteren. Allen worden verwacht. De entree bedraagt 20 cent en werkloozen 10 cent. De opstelling der elftallen, die onder leiding staan van scheidsrechter Schouten, is als volgt: W. S. P.: C. Nieuwenbroek, W. van Baren, G. van Rijn, N. Zonneveld, Joh. Kroon, W. v. d. Meer, Jac. Hagen, C. Wortman, J. Bors- boom, W. Koeleman en P. van Kampen; S. S. P.: H. v. d, Meulen, P. Schilperoort, W. Kolk, S. van Heiningen, C. Heijne, C. v. d. Heijden, F. van Eeden, P. Hulst, L. Bolleoom, J. v. d. Berg en H. Meester. Om 4 uur vindt dan de wedstrijd plaats tusschen A. V. V. IOliveo I, waarvoor een beker is beschikbaar gesteld, zoodat er voor sportliefhebbers volop zal te genie ten zijn. Niemand heeft deze dag vrije toe gang tot het terrein, dus ook niet de do nateurs. Allen dus op naar het A. V. V.- terrein, waar U een prettige middag wacht. VEUR. JONGETJE SPRONG VAN EEN WAGEN AF. Werd door een auto aangereden. Donderdagmiddag omstreeks half 5 had op de Veursche Straatweg te Veur nabij Schakenbosch wederom een ernstig on geluk plaats. Het 7-jarig zoontje van den heer Vleugels uit Veur was met de groen- tenwagen van van L. medegereden en sprong nabij Schakenbosch achter van den wagen en stak toen zonder uit te kijken den weg over en werd gegrepen door een auto van Van Uffelen uit Voorschoten, wel ke uit de richting Voorschoten kwam. Het ventje werd tegen de straat gegooid en werd ernstig aan het hoofd gewond. Dr. de Boer uit Voorschoten, die spoedig ter plaatse was en de eerste hulp verleende, constateerde een lichte hersenschudding. Door een juist passeerende ziekenauto van het Academisch Ziekenhuis uit Leiden werd het ventje naar dit Ziekenhuis te GEMEENTERAAD VAN OEGSTGEEST Gisterenavond kwam de Raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen. Voorzitter: Burgemeester A. J. van Ger- revink. Secretaris: R. Reitsma. Aanwezig alle leden. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van de Ged. Staten van Zuid-Hol land, d.d. 16/22 Juni 1936, met verzoek het gevoelen van den Raad te mogen ver nemen over een verlaging van de jaarwed den van burgemeester, wethouders, secre taris en ontvanger met pl.m. 2 1/2 pet. Burgemeester en wethouders deelen me de, dat zij zich met de voogestelde verla ging vereenigen. De heer Kruizinga meent, dat eenmaal moet worden stopgezet met salaris-kortin gen. De heer Kattenbusch vindt het salaris van den burgemeester niet hoog in ver band met de functie en b.v. in vergelijking met dat van den secretaris. Voorts wijst spreker op de groote verantwoordelijkheid van den burgemeester. De heer den Ouden is tegen verlaging alsook mr. Spery. Met 11 tegen 2 stemmen wordt aange nomen Ged. Staten te berichten, dat de Raad verlaging der jaarwedden van boven genoemde functionarissen niet gewenscht acht. De salarissen secretarie- personeel. Voorstel van B. en W. inzake jaarwedde van de gemeente-ambtenaren. B. en W. deelen hieromtrent mede, dat de bekende ceirculaire van den minister aanvankelijk betrekking had op het ge- heele personeel in dienst der gemeente. Nader is door den Minister via Ged. Sta ten verklaard, dat de regeling geen be trekking had op de loonen der gemeente veldwachters. B. en W. hebben ten op zichte van de loonen der gemeente-werk lieden aangetoond, dat zij niet boven het plaatselijk loonpeil, berekend naar de maatstaven, welke hét departement aan legt, uitkwamen. Er resten derhalve de jaarwedden van 't secretariepersoneel en van de ambtenaren bij gemeentewerken. Omtrent de jaarwedden van het secreta rie-personeel wenscht de minister thans d volgende regeling: Hoofdcommies: jaawedde ƒ2500ƒ3000, 5 tweejaarl. verh. ad 100, commies, jaarwedde ƒ1900ƒ2400, 5 tweej. verh. ad 100, adjunct-commies: jaarwedde 12501750, 5 tweej. verh. ad 100, ambtenaar: jaarwedde f 7501250, 5 tweej. verh. ad 100. Voor de ambtenaren, uitgezonderd de hoofdcommies, die in het bezit zijn van het diploma Gemeentebelangen A mag de wedde 100 meer bedragen. Bij deze regeling is de jaarwedde van den hoofdcommies verhoogd, die van den commies en adjunct-commies verlaagd en die van de ambtenaar gelijk gebleven. De oude regeling was als volgt: Hoofdcommies: jaarwedde ƒ2500 i 2750, met 5 tweej. verh. ad 50, commies: j jaarwedde 22502500, 5 tweej. verh. ad 50, adjunct-commies: jaarwedde 1500 j 1750, 5 tweej. verh. ad 100, ambtenaar: jaarwedde 7501250, 5 tweej. verh. ad ƒ100.— Voor de ambtenaren die in het bezit zijn van het diploma Gemeentebelangen A be- draagt de wedde 100.meer. De Minister verlangt, dat de jaarwedde van het personeel van gemeentewerken wordt bepaald op 28503350, voor den gemeente-architect en op 18002500 voor den gemeente-opzichter. Thans bedra gen deze salarissen respectievelijk ƒ3000 ƒ3500, ƒ2250—ƒ2750. Tegen de verlaging van de jaarwedde van den gemeente-opzichter hadden B. en W. geen bezwaar, doch tegen verlaging van het salaris van den gemeente-architect hebben B. en W. zich verzet en de motieven tegen de verlaging nader aangevoerd. De gemeente-architect is immers niet alleen belast met de dienst van gemeentewerken maar ook met de gemeentereiniging, de straatverlichting en 'het onderhoud van plantsoenen-werkzaamheden, die in vele gemeenten afzonderlijk worden geadmi nistreerd en beloond. Het voornaamste bezwaar van B. en W. was echter, dat een lage bezoldiging het gevaar doet ontstaan, dat de ambtenaar verplichtingen tegenover derden op zich neemt, een gevaar, dat in een gemeente als Oegstgeest niet mag worden onderschat. Behalve dit speciale bezwaar hebben B. en W. in het algemeen tegen de regeling deze grief, dat de minister hier treedt in een beoordeeling en waardeering van amb tenaren, die alleen door den Raad kan ge schieden en ook behoort te geschieden. Het verzet heeft niet gebaat. Slechts één correctie hebben B. en W. aangebracht n.l. de mogelijkheid van kin dertoeslag, aanvangende met het 3de kind, groot 3 pet. van het bruto inkomen met een minimum van 60. B. en W. stellen voor hiertoe te besluiten. Het voorstel wordt aangenomen. De vuilverwijdering. Voorstel B. en W. inzake vuilverwijde ring. Bij de behandeling der gemeentebe- grooting 1936 is behandeld het rapport van den gemeente-opzichter inzake vuilafvoe- ring. Kort daarna, zoo deelen B. en W. me de, deed de heer A. J. Bakker het voor stel het gemeentevuil te storten op een stuk moerasland, ter grootte van 2.2. H.A., gelegen aan den Broekweg, met het uit eindelijk doel. dat land op te hoogen. B. en W. hebben terzake het advies van den gemeente-architect ingewonnen, die mededeelde, dat het terrein zeer geschikt v/as voor het beoogde doel. Volgens bereke ning kan de vuilnisafvoering daarheen ge durende ten minste 6 jaar bestendigd blij ven; het terrein kan ongeveer 1 meter worden opgehoogd en 20.000 M3. vuilnis bevatten. Op het oogenblik wordt door de gemeen te jaarlijks 7000 M3. vuilnis aangevoerd, welke hoeveelheid door samendrukking en vertering tot 3000 M3. wordt teruggebracht, zoodat na ruim 6 jaar het terrein geheel gevuld zal zijn. Daar voorts was berekend, dat bij de in gebruikname van het terrein als vuilnis bewaarplaats een aanmerkelijke bezuini ging zou worden verkregen en afvoer van de vuilnis daarheen voordeeliger zou zijn, dan deze naar een andere plaats te trans porteeren, hebben B. en W. gemeend al vorens met een voorstel te komen, reeds over te gaan tot het vragen van vergunning bij Ged. Staten ingevolge de bepalingen der Hinderwet. Bij besluit van 26 Mei en 9 Juni 1.1. is deze vergunning verleend, waarbij o.m. de volgende hier van belang zijnde voorwaar den zijn gesteld: le. Het geheele terrein moet door een houten of betonnen schutting of een afras tering van metaalgaas, of door struikgewas worden omgeven; 2e. het gestorte vuil, ingezonderd meta len voorwerpen moet zoo spoedig mogelijk worden afgedekt met een laag grond van ten minste 15 c.M. dikte. Hoewel aan de nakoming van deze voor waarden eenige kosten gebonden zijn, blijft er toch een aanmerkelijk voordeel be staan van ongeveer f<1400. Het terrein wordt gratis ter beschikking gesteld, ter wijl voor de verwerking van het aangevoer de vuil over het terrein door den heer Bak ker zelf zal worden zorg gedragen. B. en W. stellen daarom voor te besluiten tot het doen afvoeren van de vuilnis naar een terrein aan den Broekweg, en hen te machtigen met den heer Bakker een over eenkomst terzake aan te gaan. Wordt aangenomen, nadat de heer v. d. Post nog eenige inlichtingen had gevraagd en de heer Paardekooper de oplossing in 't belang van de gemeente vond. Voorstel van B. en W. inzake het voeren van een rechtsgeding. B. en W. deelen me de, dat de N.V. Rosendaal's Aannemings maatschappij te Enkhuizen in den nacht van 2 op 3 Juni in strijd met art. 11 der verkeersverordening een zware asphaltbe- tonmolen over den Hooge Morschweg heeft vervoerd. Hierdoor is de bestrating, be staande uit vlamoven-klinkers, voor een gedeelte vernield, waardoor schade is ont staan, die door den gemeente-architect op 1457.20 is begroot. B. en W. hebben mr. Nord Thomson, advocaat te Leiden, opge dragen namens de gemeente genoemde fir ma te verzoeken de schade te vergoeden. Hieraan is niet voldaan. B. en W. achten zich derhalve verplicht den Raad voor te stellen te besluiten ge noemde firma in rechten tot schadevergoe ding aan te spreken. Wordt goedgekeurd. De rekening Burgelijk Armbestuur en Heilige Geest Armbestuur 1935 wordt aan genomen. Ook wordt vastgesteld de begrooting 1937 H. Geest Armbestuur. Comptabiliteitsbesluiten werden zonder commentaar genomen. Bij de rondvraag vraagt de heer Uiter- boogaard naar den stand van zaken in ver band met den toeslag op 't loon bij den lanbdouw. De voorzitter geeft nadere toe lichting en wijst op de moeilijkheid der bedrijfsteunregeling voor deze gemeente. Leiden vervoerd. Volgens ooggetuigen treft de bestuurder van den auto niet de minste schuld. Door Rijks- en gemeente politie, die ook spoedig ter plaatse waren, wordt een onderzoek ingesteld. NIEUWVEEN. Installatie der Kruisvaartleden. Zondag zal de plechtige installatie plaats hebben van 21 leden van de Kruisvaart. Te 4 uur 's middags zal in de kerk de toetreding ge schieden, waarbij enkele afdeelingen van buiten ter opluistering aanwezig zullen zijn. Om 5 uur trekt de fleurige stoet met ont plooide vlaggen naar het veld van „Nic. Boys", alwaar met medewerking der gast- afdeelingen eenige interessante spelen ge daan zullen worden, welke tegen 10 en 5 ets entree door belangstellenden gevolgd kunnen worden. Wij vragen hiervoor veler belangstelling. Personalia. De heer K. N. Knobbe, on derwijzer aan de Chr. School alhier, is met ingang van 1 September in gelijke functie benoemd te Anjum (Fr.). RIJNZATERWOUDE. Kostelooze rijwielplaatjes. Zij die mee- nen in aanmerking te komen voor koste looze rij wiel plaatjes, belastingjaar 1936/'37 kunnen zich voor een aanvrage vervoegen op Woensdag 22 Juli en 29 Juli a.s. des v.m. 79 uur ten Gemeentenhuize alhier. SASSENHEIM. Bloempjesdag. A.s. Zondag zal ten bate van de kas „Hulp in Nood" een speld jesdag worden gehouden. De kas is leeg, zooadt de commissie zich genoodzaakt ziet deze weer aan te vullen. Zij doet daarom een beroep om de dames bij het aanbieden van een speldje niet te leur te stellen. WASSENAAR. Het Groene Kruis zeei dankbaar. On der betuiging van dankbaarheid jegens de milde gevers deelt het bestuur van het „Het Groene Kruis" mede, dat tot dusver, ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum in totaal f 5000 aan giften is ontvangen. De netto-opbrengst van de voorjaarsmarkt bedroeg ƒ3.592.26, terwijl de netto-op brengst van de circusvoorstellingen in het „Circus Cavaljos" nog niet bekend is. Deze bate mag geschat worden op ongeveer 2000, zoodat de kas van „Het Groene Kruis" met meer dan 10.000 versterkt zal worden. Een 150-tal nieuwe leden heeft zich aangemeld, voorwaar een resultaat, dat de stoutste verwachtingen overtreft. De uitslag van de Zaterdag gehouden verloting is als volgt: op no. 661 het pop- penbed, op no. 567 de poppenwieg, op no. 438 de ongelukspop en op no. 156 het pop- penbruidsaar. Aan het wijkgebouw kunnen nog eenige prijzen uit de vorige verloting worden af gehaald. De prijzen, behaald met het sjoelbakken, liggen met de namen der winnaars ,,'t Dorpshuis". Door een dak gezakt. Gistermiddag viel A. D uit Hardingsveld, werkzaam aan een in aanbouw zijnde loods van de fa. Scheffer en de Haan, achter de v. Zuylen van Nije- veltstraat, door de asbest-dakbedekking, tengevolge waarvan hij vermoedelijk eenige ribben brak. Na eerste hulpverleening door dr. Hubbeling, is D. ter observatie overge bracht naar het Acad. Ziekenhuis te Lei den. Personalia. Voor het eind-examen is aan de 2de Christ. H.B.S. te den Haag ge slaagd de heer H. T. Frijling. ZILK. Een oog gevonden. Toen de heer v. d. B. alhier langs het water zat te visschen, vond hij, in het water drijvende in een doosje een oog van glas. Het oog was ge lijk een gewoon menschenoog. Voor den eigenaar terug te bekomen by P. M. v. d. Berg, Zilkenrduinweg 135, alhier. Door hond gebeten. Gistermiddag werden twee kinderen, resp. B. en H. ge naamd, zoodanig door een losloopenden hond gebeten en toegetakeld, dat een hun ner onmiddellijk onder doktersbehandeling moest worden genomen. De politie heeft de zaak in onderzoek. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Zwem-wedstrijden. Door den G.Z. worden a.s. Zaterdagmiddag in het Alphens zwembad onder leiding van de Alphensche zwemclub verschillende wedstrijden geor ganiseerd als 50 M. vrij, rug en schoolslag, popduiken, schoonspringen, polowedstrijd G.Z.C. IKringzevental. In totaal nemen 7 vereenigingen aan deze wedstrijden deel. Boottocht ouden van dagen. Een fris- sche bries woei gisteren over het water van den Ouden Rijn, toen om 11 uur aan de Rijnkade de afvaart plaats had van de fraaie salonboot van den dienst Amster damSchiphol met aan boord een 300-tal onzer ouden van dagen. In den beginne vertoonden zich af en toe nog dankere wol ken. Zouden zij evenals den vorigen dag in een regenbui ontlasten en op wreede wijze het genoegen van het gezelschap ver storen? Het bleef er gelukkig bij. Zelfs baande nu en den de zon zich een weg door het wolkendek. Onder de lustige tonen van het muziekgezelschap „Arti" kwam aan boord de rechte stemming reeds spoedig boven, 't Spreekt vanzelf, dat de bloemp jesverkoopsters, die deze tocht hebben mogelijk gemaakt, allen au grand complet op het promenadedek aanwezig waren. Zij hebben zich den ganschen dag met de ver zorging der ouden ook thans weer zeer verdienstelijk gemaakt. Tijdens de reis- ontbrak het den deelnemers aan niets. De heeren vertoonden zich reeds spoedig met feest-fakkel in het hoofd; voor de dames werden andere versnaperingen geserveerd. Statig gleed het water-kasteel over de kabbelende golfjes, totdat het gezelschap via Leiden te pl.m. 3 uur in Groenendaal bij Heemstede aankwam. Na deze lang durige watertocht was de boschrijke schoo- ne omgeving voor de meesten een ware verrassing. Zij konden nu 11/2 genieten van het fraaie natuurschoon, in de bosch rijke streken. Allen waren ten volle vol daan over hetgeen zij hadden genoten. Noode werd te half vijf de terugreis aan vaard, doch ook tijdens deze tocht heeft het gezelschap genoten. Een boottoocht over de Kager- en Brasemermeren was voor de meesten een imposant schouwspel, dat zij niet zullen vergeten. In afwachting op de aankomst van de boot was de Rijn kade gisteravond met belangstellenden vol gestroomd en toen pl.m. 9 uur de boot on der de lustige tonen der muziek, arriveerde, kwam aan het gejoel en gewuif bijna geen einde. Dank zij de goede zorgen der com missie, kon het vertek vanaf de boot onge stoord plaats vinden. Al spoedig kwamen by tal van deelnemers de tongen las om hun wedervaren te vertellen. Zij waren allen hoogst voldaan over hetgeen zij de zen dag hadden gezien en genoten. Een af- deeling der E. H. B. O. was ook thans op de boot aanwezig, doch behoefde gelukkig geen dienst te doen. BODEGRAVEN. St. Vincentiusvereeniging. Zondag 19 Juli a.s. zal in het Parochie huis alhier een kringvergadering plaats heb ben van de St. Vincentiusvereeniging, waar aan door de afdeelingen Zoeterwoude, Al phen tot Gouda en tusschenliggende plaat sen zal worden deelgenomen. De heer J. Röckling, hoofd der R. K. School te Alphen aan den Rijn en Kap. M. Kuiper uit Lisse zullen een rede houden. De vergadering zal worden toegesproken door den heer Jac. Creyghton, gedelegeerde van den Hoofd- raad, die tevens de ingekomen vragen zal beantwoorden. GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. UITLOTING GELDLEENING. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat bij de op 15 Juli 1936 gehouden uitloting zijn uitgeloot 50 obligatiën ad 1.000.van de 4 pet. geldleening van }930. Deze obligatiën worden 1 October 1936 met de tot dien datum verloopen rente, af gelost en houden met dien dag op rente te dragen. 4629 De lijst van de uitgelote nummers ligt ter inzage op de financieele afdeeling van de gemeente-secretarie. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 17 Juli 1936. AGENDA LEIDEN. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 13 tot en met Zondag 19 Juli a.s. waargeno men door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502, D. J. v. Driesum, Mare 110, telef. 406 en C. van Zijp, Wil- helminaperk 8, Oegstgeest, telef. 274. Kostelooze rijwielplaatjes. Voor het af halen en inleveren van de aangifte en het in ontvangst nemen van de kostelooze rij- wielbelastingmerken voor het jaar 1936/37 wordt gelegenheid gegeven des avonds van 79 uur aan het kantoor Gem. Slachthuis op Maandag 20, 24, 27, 31 Juli en 3 Aug. en Vrijdag 7 Aug. KOUDEKERK. Botsing. Gistermorgen te kwart voor tien geraakte de vertegenwoordiger van de N.V. Katoenbaai te Leiden, I. L. M., wo nende te Oegstgeest in de bocht bij de graanmaalderij van de Gebrs. v. d. Bijl in den Hondsdijk alhier, de macht over zijn stuur kwijt, doordat de lading doozen in zijn luxe-auto plotseling vooruit schoof, met het gevolg, dat hij tegen een langs den weg staande lantaarnpaal botste en deze totaal stuk werd gereden. De auto liep eveneens belangrijke schade op doch den bestuurder kwam met den schrik vrij. WOERDEN. De Missietentoonstelling. De bij tal- looze Woerdenaren reeds bekende en ieder jaar terugkeerende Missietenoonstelling in het Pensionaat „St. Jozef" zal deze keer gehouden worden op 25, 26 en 27 Juli a.s. Tentoongesteld zal worden met nuttige handwerken, koperdrijfwerk en brand- schilderwerk, Ieder jaar opnieuw trekt de ze tentoonstelling honderden bezoekers; ouders der leerlingen en andere bezoekers, die voor zich zien uitgestald 'n ruime keu ze van allerlei handwerken in de meest moderne dessins en kleuren. De goedkoope prijzen en het doel der tentoonstelling: „Alles ten bate van de Missie" lokken tal van koopers. De huishoudschool zal in 'n gedeelte der zaal tentoonstelling, dat den leerlingen op hun gebied bijgebracht wordt. In een andere zaal is 'n gedeelte in be slag genomen door de fröbelschool. De feestelijke stemming zal zeker nog verhoogd worden door de aanwezigheid van grabbelton, tombola enz. Heerlijke li monade met fijne koekjes kunt u gebrui ken, wat bij de zomerhitte een niet te ver smaden verfrissching zal zijn. Het muziek korps „St. Caecilia" zal des Zondagsmid dags muciseeren. Niemand vèrzuime dus dit jaar van deze uitnoodiging gebruik te ma ken en men overlegge nu reeds op welken dag en op welk uur de tentoonstelling met een bezoek te vereeren. De tentoonstelling is geopend op Zater dag van 2—7 uur, Zondag 10.30—12 en van 27 uur en op Maandag van 15 uur. Personalia. Voor het R.-K. ULO-exa- men slaagden te Utrecht H. Broekhuizen, G. Smit, P. Beving en L. de Heij, allen leerlingfjn van de R.-K. Jongens ULO- school alhier. Afscheid. Gistermiddag had op het postkantoor, alhier, het afscheid plaats van den heer H. Bakker, directeur, die als zoo danig was benoemd te Rozendaal. Nadat het kantoorpersoneel, de bestellers, allen rondom den scheidenden directeur waren vereenigd, sprak de heer Nijenhuis na mens allen hem toe en bood hem als aan denken een fraaie schilderij aan. De heer Bakker dankte ontroerd en zeide de beste herinneringen aan Woerden te zullen be waren. ZOETERWOUDE. Viering Koninginnedag. Als verwijde ring niet en wil, zoekt men weer het gezin. En eensgezind en weL gaat men de toe komst in. Alles onder één hoofd, dan zul len we er komen, en grootdeels is het ook zoo, zelfs altijd zoo gewild. Dat hebben wc ondervonden, reeds eeuwen achtereen. We behouden dus den moed; het komt weer op de been. Met bovenstaande grondgedachte onge veer is 't streven, de verjaardagen van H. M. de Koningin op passende wijze te vie ren, in deze gemeente tot uiting geko men. Reeds heeft een voorloopige conferentie plaats gehad en worden op a.s. Maandag avond te 7.30 uur in café Roeleven afvaar digingen van alle daarmede sympathisee- rende vereenigingen verwacht, tot het sa menstellen van een regelingscommissie.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2