VRIJDAG 17 JULI 193B DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - P^G. 11 GEMEENTERAAD VAN HILLEGOM SPORT LAWNTENNIS TENNISPARK OUD-WASSENAAR. Voor het open tournooi op de banen van het tennispark Oud Wassenaar, gelegen achter het Kasteel Oud-Wassenaar, dat van 15 tot en met 19 dezer plaats vindt, be staat veel belangstelling. Er wordt gespeeld in een A en B. tour nooi, waarbij in A alleen de nummers da mes en heeren-enkelspel plaats vinden, ter wijl in B. alle vijf de nummers op het pro gramma prijken. De stortregens van den eersten dag wa ren oorzaak dat tot heden nog maar wei nig' partijen gespeeld werden. De tot heden behaalde resultaten waren: A.-tournooi: Heeren enkelspel: le ronde: J. v. d. Haar si. H. A. J. Wamsteker 62, 5=7, 62; W. Kreukniet sï. H. Holdanus 6=1, 61; A. Gerritzen sl. ir. A. Broesse van Groenou 62, 61; J, D. Pasteur sl. F. Horn 6—4 8—6. B.-tournooi: Heeren-enkelspel le ronde: A. J. Wamsteker sl. W. Kreukniet 62, 68, 64; Koo S. T. sl. B. Henny 62, 60; J. Elink Schuurman sl, H. H. W. Rol- danus 61, 61; Th. Posthumus sl. K. Dirkzwager 60, 64; The Boen Whan sl. B. Ooesthoek 63, 61; D. de Jong sl, A, School vink 75 63. Dames-enkelspel: le ronde: Mej. v. d. Eelaart sl. mej. H. Maaldrink 6=1, 6=0; mej. L. Noordman sl. mej. E. Helmers 6—2 6—2; mevr. WijnDe Bruijn sl. mej. M. Morsch 119, 46, 63; 2e ronde: mej. L. Noordman sl, mej. L. A. Broesse van Groe nou 63, 6=2. ENGELAND—AMERIKA. Perry slaat Grant, Budge wint van Austin. Gisteren is te Eastbourne een tenniswed strijd aangevangen tusschen Engeland en Amerika, Deze wedstrijd is bedoeld als oefening voor Engeland, dat in de Challen ge Round den Davis-beker zal moeten ver dedigen, Perry kwam eerst tegen Grant uit en nadat hij de eerste set slechts na groote tegenstand met 75 won, was de tweede set voor Grant. Perry maakte hierin zelfs geen enkele game, zoodat de Amerikaan met 60 won. De volgende twee sets wa ren echter weer voor den Wimbledon-kam- pion, die de partij ten slotte won met 75,~ 0—6, 6—4, 6—3. De tweede partij ging tusschen Budge en Austin. De eerste set was voor den En- gelschmgn met 26, doch in de volgegnde set herstelde Budge zich zoo schitterend, dat Austin, evenals Perry in de tweede set, geen enkele game won, De twee laat ste sets won de Amerikaan slechts na een uiterst spannend verloop. En met 2=6 60 7=5 9—7 most Austin in Budge zijn meeiv dere erkennen. VOETBAL K. N. V. B. EN R. K. F. Overeenkomst afgewezen. Het bestuur van den K. N. V. B, heeft volgens het verslag in de „Sportkroniek" na uitvoerige bespreking besloten aan de Federatie van R. K. Voetbalbonden in Ne derland op haar voorstel tot het aangaan van een overeenkomst, te antwoorden, dat geen aanleiding gevonden is daarop in te gaan. Overeenkomstig dit standpunt zullen ook de Erkende Bonden geen overeenkom sten met de R. K. F. of haar ohderbondeii kunnen aangaan en voor zooverre deze reeds aangegaan zijn, die niet mogen her nieuwen. SPORTMAN—E. M. M. Zaterdag om 6 uur speelt Sportman op haar terrein aan de Groenoordstraat, een wedstrijd tegen een tourel'ftal genaamd E. M. M. Dit elftal bestaat uit de volgende K. N. V. B. spelers: Doel: G. Duizend (Lugd.), Achter: de Wetering (LFC) en J. Delfos (UVS). Mid den: Nieuwenburg (LFC), Gans (Lugd.) en G. de Lange (ex-UVS). Voorhoede: v. Wijk (LDWS), Segaar (LFC), P. Kante been (Feijenoord), Slingerland (LDWS) en Peter (Roodenburg). Sportman zal tegen dit sterke elftal een nieuwe opstelling in het veld brengen. Leidsche Ontspanningsvereniging. De volgende uitslagen werden verkre- gen: LOV veteranenMH 07; LOV vet.RK 24; LOV cOranje Blauw 33; LFC comb.—LOV I 5—3. SCHAKEN. DE INTERNATIONALE MEESTER- YVEDSTRIJD TE ZANDVOORT Een voorbeschouwing Na, neen door Euwe's overwinning op Aljechin is de belangstelling voor het schaakspel in Nederland met sprongen in de hoogte gegaan. Gedurende de match waren schaakstuk ken en schaakboeken overal uitverkocht. Na de match meldden zich niet minder dan dertigduizend hoorders voor Euwe's radiolessen, een nieuw schaakweekblad is uitgekomen, kleine wedstrijden met mede werking van Spielmann zijn georganiseerd, Nederlanders speelden weer in het buiten land, van de Bosch te Nauheim, Knoppers te Madrid Het kon niet uitblijven, dat. in Nederland ook een internationale meester- wedstrijd tot stand kwam. Een wedstrijd met een bezetting, die voor de andere groote westrijden, in de Euweer,a, Mos kou, Podebrad, volstrekt niet onderdoet. Terwijl veelal de organiseerende landen niet hebben nagelaten vele plaatsen voor landgenoolen te reserveeren, hetgeen niet steeds het peil van den wedstrijd ten goe de kwam, heeft Nederland in prijzens waardige bescheidenheid niet meer dan een derde der plaatsen voor zich gehou den. En onder deze vier van de twaalf is dan nog dr. Euwe, die niet geacht kan worden een nationale plaats te bezetten. En Landau, van Doesburgh en Prins, zij mogen waarachtig niet als stopsel be schouwd worden," en zijn hun plaats in iederen internationalen wedstrijd waard. Gewoonlijk ldassificeert men de deel nemers, hetzij naar nationaliteit, hetzij naar hun leeftijd, hetzij naar hun car rière. Natonaliteit bestaat echter in het schaakspel niet, men kan niet zeggen, dat in de partij KeresMaroczy de eer van Esxhland en die van Hongarije op het spel staat. En leeftijd? Is Maroczy niet eeuwig jong? Om van Lasker nog niet te spreken. En heeft niet de piepjonge Fine den stijl van den routineman? En car- .rière? Een carrière als Maroczy heeft geen der deelnemers achter den rug, ook Bogol- jubow niet, noch Spielman, noch Tartako wer, maar Keres, die nog nimmer een eer sten prijs heeft gewonnen, staat als prijs- candidaat boven Maroczy, en in de oogen van sommigen kan hij voor de ouderen, ondanks hun staat van dienst, gevaarlijk worden. Laten wij de deelnemers beschouwen naar hun strategische aspecten. Wij kunnen zoo drie hoofdgroepen vor men: de groep der wetenschappelijke schakers, voor wie de logica boven alles gaat, en die in Zandvoort vertegenwoor digd wordt door Euwe, door den Ween- schen meester Gruenfeld, door den sysfe- matischen professor Becker, naast wie de sympathieke Hongaarsche grootheid Geza Maroczy schittert en imponeert. Imponeert? Ja, maar niet te imponeeren is de groep der schaakfantasten, die voor niemand en niets respect hebben. Tot deze groep behooren de eeuwige optimist Bogoljubow, de scepticus dr, Tartakower, de grootste houwdegen van alle tijden Rud. Spielmann, in wiens gezelschap de secessionist Landau zich thuis gevoelt. Wat Landau betreft, wij hopen, dat zijn groot talent en niet zijne even groote in dolentie zijn spel te Zandvoort zal regee- ren, en dat hij eraan gedachtig zal zijn, dat de titel van Nederlandsch kampioen hem verplichtingen oplegt. De derde groep is de groep der inno cents, der onbeschreven bladen, der nieu welingen, die nog niet hun laatste woord gesproken hebben, en over wier toekomst nog veel te hopen is. Laten we de jonge meesters, Fine en Keres, hoe uiteenloo pend zij ook zijn, vergelijken. Fine gelooft slechts aan wat hij ziet, en Keres bouwt op wat hij niet ziet. De Amerikaansche vice-kampioen is een positivist, Keres een diabolische fantast. Van Doesburgh en Prins zullen te Zand voort toonen wat zij tegen het internatio nale veld vermogen. En wat denken de deelnemers zelf van de anderen van van zichzelf? Zoo zegt ons de steeds temperamentvolle Spielmann: „Ofschoon eenige welwillende collega's en critici mij reeds tot het oud roest re kenen, en mij levend zouden willen be graven, zal ik trachten in het schoone Zandvoort mijn ouden „Schwung" te her winnen, waarbij mij de herinnering dat ik in Nederland Scheveningen 1923) mij steeds jong en sterk heb gevoeld, niet wei nig zal steunen". En Gruenfeld: „Daar ik voor het eerst in Nederland ben, is het mijn voornemen in dit gastvrije land eerst goed mijn best te doen, om een goeden indruk te maken. Ik heb ingezien, dat ik te veel aan het door .C&pablanca voorgetooverde spook van den remisetod heb geloofd, ik zal mijn stijl opfrisschen, ik zal heusch niet op re mise schuiven. De namen der andere deelnemers prikkelen mij tot goede sport" Dr. Xavier de Tartakower: „In iederen wedstrijd speelt de verrassing een groote rol, men moet zichzelf steeds verjongen en vernieuwen en een voorbeeld nemen aan den grooten Lasker. Mijn successen be stonden tot nu toe daarin, niet dat ik won, maar dat de anderen verloren. Nu zal ik het anders doen, niet dat ik nu zal verliezen, en de andere zullen win nen, maar ik zal winnen, positief, niet dooi de fo<utsn der anderen, maar door mijn eigen daden". Maar over de anderen wilden de hee ren ons niets zeggen: wij zijn eikaars ge achte collega's en spreken geen kwaad, laat staan goed van elkaar De schaakwereld ziet met meer dan ge wone belangstelling naar het resultaat van den wedstrijd uit, al is men het erover eens, dat de eerste plaats zal zijn voor dr. Max Euwe. Maar zal de tweede plaats voor een ouderen meester zijn, of voor de jeugd? Belangstelling groeiende De belangstelling voor de internationale schaakmatch neemt met den dag toe. De eerste meesters uit het team der buiten- landsche grootheden hebben zich bereids te Zandvoort geïnstalleerdBogoljubow, prof. Becker, Grunfeld en Fine zijn reeds op de plaats van bestemming aangekomen. De overige deelnemers worden ten spoe digste verwacht. Ook de wereldkamjpioen dr. Max Ewe is reeds sinds eenige dagen te Zandvoort in het Grand Hotel aanwezig. Tenslotte vernemen wij nog, dat de in Nederlandsche schaakkringen zoo beken de en gewaardeerde meester Hans Kmoch zich opnieuw bereid verklaard heeft als wedstrijdleider voor dit tournooi op te treden, evenals hij dit gedaan heeft tij dens den duur van den wedstrijd om het wereldkampioenschap tusschen dr. Aljechin en dr. Euwe. WIELRENNEN DE TOUR DE FRANCE. Albert van Schendel achtste in de algemeene rangschikking. GIJZEN GEEFT OP. Steeds nieuwe verrassingen doen zich in de 30ste ronde van Frankrijk voor. Voor Nederland kwam er gisteren een minder aangename. Gij zen heeft den strijd ge staakt. Hij was van de vier Nederlanders gedurende alle voorgaande étappes beslist de minste. Hij geraakte ook in het alge meen klassement steeds achterop, terwijl juist de anderen naar voren kwamen en hun posities verbeterden. Maar aan den anderen kant is er toch wel weer veel re den tot juichen, want Albert van Schen del verbeterde zijn positie op de algemee ne ranglijst aanzienlijk. Was "hij Woens dag 12e, thans klom hij naar de achtste plaats op en is thans de eerste der B-azen, Dit is voornamelijk te danken aan zijn uitstekende prestatie in den rit van Don derdag, van Briangon naar Digne; waarin hij als 12e arriveerde met slechts onge veer 7 minuten achterstand op den win naar, den toerist Level. Over verrassingen gesproken. De toeris ten blinken in de laatste étappes wel bij zonder uit. Waren het Woensdag bij de achtste étappe Grgnoblg—rBfiangon Coas- mat en Cloares die de eerste plaatsen be zetten, gisteren kwamen Level en Thie- tard, wederom touristen, op de bovenste plaatsen aan. Luxemburg leidt. Maar de allergrootste verrassing is wel het feit, dat Luxemburg, men begrijpe goed, zonder den steun van een Spanjaard, de eerste plaats in het landenklassement van België heeft overgenomen. Geen won der. Immers onder de eerste zes in het persoonlijk klassement, bevinden zich 3 Luxemburgers. Luxemburg en Nederland, de vertegenwoordigers van die beide klei ne landen, zorgen voor de groote verras sing' van de 30ste Ronde van Frankrijk. Na den Alpenrit van Donderdag is het rusten te Digne. Men kan nu nieuwe plan nen smeden. De spanning stijgt met den dag en na iedere étappe vraagt men zich opnieuw af, wie leider zal zijn in het alge meen klassement. Thans nog iets over de étappe. Drie zwa re passen moesten de renners beklimmen. Na Briangon steeg de weg steil van 1200 tot 2400 meter, de Col d'Isoard. Deze 1200 meter stijging ging over de eerste 20 km. Een zwaar begin dus. Behalve de Span jaarden Esquerra en Berrendero waren ook de Belgen S. Maes en Vervaecke, als mede Antonin Magne gisteren de beste klimmers. Men zag hen steeds in de voor ste gelederen. Maar ook Albert van Schen del en Middelkamp toonden hun krachten. Op de Col d'Isoard kwamen Magne en S. Maes gezamenlijk aan, nog voor Ezquerra. Bij het afdalen naar Guillestre, op 55 km. van Briangon, kreeg Magne een lekken band, doch S. Maes ging er om onbegrij pelijke redenen niet van door, doch hieid het tempo in waardoor Magne dus weer gelegenheid kreeg bij te komen. Van Guillestre ging. het weer naar boven, naar de Col.de Vars, die 2115 meter hoog is. Hier arriveerden Ezquerra en Berren dero het eerst, dank zij ook bovenvermeld voorval. En ten slotte lag in deze wel zeer zware étappe de Col d'Alios, 2250 meter hoog. Het tweetal Magne en Maes, alsmede Ver vaecke en P. Clemens lagen vlak achter de beide Spanjaarden. In de tweede groep, op ongeveer vijf minuten achterstand lagen o.m. Level, Albert van Schendel, Canardo. Na de Col d'Allos ging het steeds naar beneden, ruim 100 km. achter elkaar. Er vormde zich een kopgroep van acht ren ners. Magne kreeg een rijwieldefect, waardoor hij weer achter kwam. In de sprint te Digne won de tourist Level tenslotte voor Thietard, den Span jaard Canardo, S. Maes, P. Clemens, Ver vaecke en Berrendero. Een minuut later kwam Magne binnen, weer een minuut la ter Marcel Kint, Tenslotte kwam de twee de groep, aangevoerd door den tourist Ber- tocco te Digne aan met Albert van Schen del op de 12de plaats. Middelkamp werd 25ste en Anton van Schendel 54ste, De stand. S. Maes behoudt zijn leiderspositie in het algemeen klassement, al blijft het ver schil tusschen de eerste vier wel bijzonder klein. Het resultaat der étappe was: Briangon Digne 220 km.: 1 Level (Frankrijk) tou rist 8 uur 6 min. 15 sec. 2, Thietard (Frankrijk) tourist. 3. Canardo (Spanje). De Raad dezer gemeente hield gister middag te 1.45 uur een openbare verga dering. Voorzitter mr. D. F. Pont, burge meester; aanwezig 13 raadsleden; later komt de heer Loerakker nog ter vergade ring. Met kennisgeving afwezig de heer J. Veldhuijzen van Zanten. Na opening met gebed wordt tot voor stemmer aangewezen de heer Spilker. De notulen worden hierna goedgekeurd en de ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. Bij het voorstel om het perceel Kerkstr. 18 aan den heer C. J. W. van der Schoot te verhuren, wordt door sommige raads leden de opmerking gemaakt, dat het re- paratiewerk reeds is verricht, terwijl de Raad de daarvoor benoodigde gelden nog niet eens heeft toegestaan; men acht dit niet goed voor het prestige van den Raad. De voorz. deelt de omstandigheden mee, die hiertoe hebben geleid; hierna wordt met alg, st. besloten het perceel voor 3 jaar aan den heer van der Schoot te ver huren tegen 350 per jaar en wordt het gevraagde crediet voor reparatie, groot 150, verleend. Een bedrag van rond f 1300 wordt ge voteerd voor deelneming aan het Borg stellingsfonds te Haarlem, nadet de voor zitter de zaak heeft toegelicht. De vergoeding volgens art. 101 Lager Onderwijswet 1920 wordt over 1932 voor de bizondere scholen vastgesteld conform het. prae-advies van B. en W. Mede wordt met alg. st. goedgekeurd de beschikbaarstelling van gelden voor de aanschaffing van borden ten behoeve van de R.K. Meisjesschool aan de Mariastraat. Punt 7. Vaststelling van een heffings- en invorderings-verordening van rechten wegens het verstrekken van inlichtingen of opgaven uit het bevolkingsregister, be treft voorschriften der regeering, maar zal weinig geldelijke voord eel en geven, het geen de voorzitter toelicht. Met alg. st. wordt de verordening aangenomen. Print 8 houdt in een verzoek van de Hillegomsche Harmonie, om vrijstelling van het betalen van leges voor uitvoerin gen in de muziektent. B. en W. vinden het gevraagde billijk, doch daarvoor is een wijziging noodzakelijk van de bestaande heffingsverordening; deze wordt niet alg. st. aangebracht. Procedure inzake uitbetaling' ioonbijslag Punt 9. Voorstel tot het voeren van een procedure inzake uitbetaling. De voorzit ter acht het zich verweren noodzakelijk. I$jk en gemeente staen in dezen naast el kaar. Het is dezelfde zaak en er kunnen zeer hooge kosten uit voortvloeien. De heer Loerakker verheugt er zich over, dat in dit geval Rijk en Gemeente naast el kaar staan, maar de gemeente wordt vgor het karretje van de Regeering gespannen; het Rijk moet zeggen": zoo of zoo; er is ge handeld op bevel van het Rijk en die Staat is z.i. aansprakelijk. De voorz. acht de opmerkingen volko men juist en kan zich indenken, dat de patroons over het gevolgde systeme niet te spreken zijn. Na nog enkele discussie worden B. en W. gemachtigd, de proce dure te voeren. Vervolgens wordt aan B. en W. crediet verleend van ƒ350 voor aanschaffing van 4. S. Maes (België). 5. P. Clemens (Luxem burg). 6. Vervaecke - (België). 7. Berren dero (Spanje) allen zelfden tijd. 8. Antomn Magne (Frankrijk) 8 uur 7 min. 12 sec. 9, Kint (België) 8 uur 8 min. 8 sec. 10. Bertocco (Frankrijk) tourist 8 uur 13 min- 22 sec. 12e Albert van Schendel zelfden tijd als Bertocco. 25e. Middelkamp 8 uur 26 min. 27 sec. 54. Anton van Schendel 8 uur 53 min. 35 seconden. Algemeen klassement: 1. S. Maes (Bel gië) 62 uur 55 min. 52 sec.; 2. P. Clemens (Luxemburg) 62 uur 57 min. 2 sec.; 3. A. Magne (Frankrijk) 62 uur 58 min. 24 sec,; 4. Vervaecke (België) 62 uur 58 min. 53 sec.; 5. M. Clemens (Luxemburg) 63 uur 8 min. 29 sec.; 6. Mersch (Luxemburg) 63 uur 11 min. 48 sec,; 7 Canardo (Spanjaard) 63 uur 22 min. 16 sec.; 8. Albert van Schendel (Nederland) 63 uur 28 min. 58 sec.; 9. Cercel Kint (België) 63 uur 30 min. 29 sec.; 10. Level (Frankrijk) tourist 63 uur 34 min. 47 sec. 23e Middelkamp (Nederland), 64 uur 0 min. 5 sec, 39e Anton van Schendel (Nederland) 64 uur 42 min. 10 sec. Landen-klassement: 1. Luxemburg- Span je 189 uur 17 min. 19 sec.; 2. België 189 uur 25 min. 14 sec.; 3. Frankrijk, 4. Nederland. meubilgir voor het bureau steunverlee- ning. Bij punt 11 wordt een crediet gevraagd voor het aanschaffen van een zijspan voor de motorfiets der politie (7 200). De voorz. - die aanvankelijk ook geen voorstander van die aanschaffing was heeft een an deren kijk op de zaak gekregen in ver band met het slippen. Bij dit punt wordt door enkele leden ook de maximum-snel heid ter sprake gebrahet, die niet te hand haven is. De heer Meskers is tegen de aan schaffing en zet zijn zienswijze kort uit een. Het voorstel wordt aangenomen alleen de stem van den heer Mesker fep gen, Op VGorstel van den heer Loerakker (gesteund door wethouder Vermeer) wordt to lid van de Commissie voor Openbare Werken en der Bad- en Zweminrichting benoemd de heer A. Harter (opvolger van den heer J. D. Jansen). De jaarwedden van Burge meester en Wethouders, enz. De Raad moet nu gehoord worden in zake een schrijven van Gedep. Staten be treffende wijziging jaarweddenregeling burgemester, wethouders, secretaris en ontvanger. Dit betreft salarisverlaging. Verschillende leden voeren over die ma terie hst woord; men acht de bestaande salarissen voor verlaging niet meer toe laatbaar, in het bijzonder de wethouders, die voorheen 1250 per jaar genoten en thans nog slechts f 800 hebben, mogen niet verder gekort worden, gezien het in dezen moeilijken tijd te verrichten werk; met alg. stemmen besluit men, aan Ged. staten te berichten, dat men geen verdere korting wenscht en er zich tot 't uiterste tegen zal verzetten, bizonder tegen ver dere korting der wethouderssalarissen. Hierna worden de comptabiliteitsbasluiten genomen. Het vergunningsrecht wordt voor M. Mes verlaagd van 87.50 tot 62.50 en voor Kokkelkoren van f 50 tot ƒ40 als billijk geoordeeld. Besloten wordt de datum van ingang der nieuwe stemdistrictverdeeling te stel len op 1 April 1937. Afwijzend wordt be slist op het verzoek der afd. Heemskerk van Bloembollenc. en V.V.V. om subsidie ten behoeve der tentoonstelling Marquette in 1937 omdat er geen gemeentebelang in wordt gezien. Mededeeling wordt gedaan van de cor respondentie tusschen B. en W. en den minister van B. Z. omtrent de vaststel ling politieambtenarenreglement. Hieruit is komen vast te staan, dat de Raad de bevoegdheid bezit, uitbreiding van politie te weigeren, zooals gebeurd is. Inzake verhuur „Albion", zullen B. en W. de zaak nog even bekijken; de heer Fijma wil het pand maar verkoopen. De Raad verleent vervolgens aan B. en W. machtiging tot het continueeren van de loopende kasgeldieening, mits de rente niet hooger wamt dan 4 pet. Hoekafrojiding bij de pastorie Hierna komt aan de orde: hoekafronding terrein bij de pastorie van St.Martinus der Van den Endelaan en onteigening krachtens de Wegenwet. De voorz. licht een en ander toe: het is geenszins de be doeling onderlinge vriendschappelijke op lossing uit te sluiten, integendeel. Over de correspondentie wordt nog even minder vriendelijk gesproken: de heer Pijnakker is zelfs zeer scherp; het slot is, dat de mach tiging wordt verleend met alg. st. Ge hoopt wordt, dat t.z.t. de pastorie daar geheel verdwijnt. Bij de rondvraag wordt zeer scherp de houding van den heer Pijnakker afgekeurd met zijn adres tot den minister, waardoor hij de werkloozen geen dienst heeft be wezen; de debatten zijn vooral van de zijde van den heer Loerakker en wethou der Vermeer scherp. Voor den heer Van Lierop was het een voldoening te mogen hooren, dat de verlichting van den Paral lelweg door Ged. Staten is goedgekeurd, voor welke zaak de heer van Lierop steeds met groote overtuiging heeft gestreden. Verder wat klein goed en sluiting te ruim 5 uur. NIEUWE UITGAVEN Gids van Noordwijk-aan-Zee. Door de V.V.V. Noordwijk is een aanlok kelijke en handige gids van de badplaats uitgegeven, verlucht met mooie photo's, plattegrond etc. Omtrent de wetenswaar digheden en omtrent de. hotels en pelisions worden korte maar nuttige inlichtingen ver strekt. Een gidsje, dat de badplaats goed zal doen. TOONTJE VAN TEUTEN, DE MILLIONAIR. 119. Toen Toontje tot de ontdekking kwam dat ze hem 120. In het dorpje aan dé zee waar Toontje met zijn schat- schijnbaar heelemaal hadden vergeten, besloot hij den geld- kist terecht kwam, woonde een meneer die allerhande oude kist op te nemen en maar onder water naar den wal te dingen verkocht. Toontje ging met den schatkist naar hem wandelen. toe en vroeg of hij die van hem wilde koopen.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 11