DONDERDAG 16 JULI 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BUD - PAG. 8 PAARDENSPORT HET CONCOURS HIPPIQUE TE HOOFDDORP. Jagdheld wint den „Beker van Hoofddorp". Het weer was zeer slecht tijdens het concours hippique, dat gisteren te Hoofd dorp werd gehouden. Behoudens een klei ne opklaring, is dit ruiterfeest vrijwel ver regend. Toch bood het hoofdnummer, het springconcours om den eereprijs, den zil veren „Beker van Hoofddorp" vaak fraaie staaltjes van rijkunst. Dit nummer dat tevens het laatste van een rijkelijk programma was, werd in een zware regenbui verreden en dat er gaan ongelukken werden gemaakt, was mede het gevolg van het inkorten van hinder nissen en parcours. Ongeveer zeven hindernissen waren op het zware parcours uitgezet en niet min der dan vijf ruiters reden het foutloos. De prijs werd gewonnen door Jagdheld, van den heer Pasman, die werd gereden door den heer Dietrich. Vier tweede prij zen moesten worden uitgedeeld, nl. aan ritmeester adjudant van der Voort van Zijp, met Hannes, Pesthy, van de 's-Gra- venhaagsche Concours- en Handelstal, be reden door den heer Modderman, luit. Gre- ter met Carina en baron van Heeckeren van Brandenburg met Tom III. Ook deze ruiters legden het parcours foutloos af; hun tijd was 39 seconden, ter wijl de winnaar er 38 over had gedaan. Res.-luit. dr. van Schaik met Santa Bell en de heer Pasman met Pasha, veroverden ieder een derden prijs. Ondanks het slechte weer werd het con cours bijgewoond door ca 2500 toeschou wers. De uitslagen luiden als volgt: Ind. dressuurproef kl. N.: 1. J. Saarloos (L. R. Amstelruiters) met Sunny Boy (8.15); 2. mej. De Jager (L. R. Heiloo) met Ramona (8.10); 3. R. Verbeek (L. R. Val- leiruiters) met Frida (7.15); 4. J. v. Leeu wen (L. R. kapt. v. d. Wal) met Sonja (6.9); 5. mej. B. van Wijk (L. R. Venne— perruiters) met Lola (6.8); 6. mej. De Haan (L. R. BeyartAlblasserdam) met Oprieva (6.7); 7. M. Verbeek (L. R. Val- leiruiters) met Pasha (6.55); 8. mej. T. Verhage (L. R. Amstelruiters) met King (6.40). Eerv. verm. K. de Jong (L. R. ritm. De Kruyff) met Hans (6.25). Dressuurproef kl. L.: 1. A. v. Nieuwen- huyzen (L. R. kapt. v. d. Wal) met Akbar (16.9); 2. P. Meerburg (idem) met Nora (15.7); 3. R. Blaauwendraad (L. R. Vallei- ruiters) met Corrie IV en G. Griffioen (L. R. Amstelruiters) met Tommy (bei den 15.6); 5. M. Verbeek (L. R. Valleirui- ters) met Karei (14); Eerv. verm. W. de Jong (L. R. Amstelruiters) met Jopie (13.8) en R. Verbeek (L. R. Valleiruiters) met Nellie ni (13.7). Dressuurproef voor afdeelingen (kam pioenschap van Noord-Holland): 1. L. R. Amstelruiters, Bovenkerk (88.6); 2. L. R. Beyaert, Purmerend (85.46); 3. L. R. Bey- aert, Alblasserdam (84.20); 4. L. R. Pega sus, Uithoorn (79.34); 5. L. R. Venneper- ruiters, Nieuw-Vennep (79.18); 6. L. R. ritmeester De Kruyff, Halfweg (78.38); 7. L. R. Badhoeveruiters, Schiphol (74). Keuring M. C.-merriën: 1. J. Parlevliet, N.-Vennep, met Siedelda; 2. Gebr. Bruy- nis, N.-Vennep, met Jetta; 3. Joh. Gehrels, Gr. IJpolder, met Thalia; 4. A. Buurman, Heemstede, met Julia V. Verder nog 13 reisvergoedingen. Estafette springconcourrs: 1. L. R. Val leiruiters, le groep, (0 fouten); 2. L. R. Amstelruiters (2 fouten); 3. L. R. Bey aert, Purmerenr (4 fouten); 4. L. R. kapt. v. d. Wal le groep en L. R. Valleiruiters, 2e groep (beide 11 fouten); 6. L. R. Bey aert, Alblasserdam (27 fouten); 7. L. R. kapt. v. d. Wal, 2e groep (38 fouten). Concours tweespannen landbouwtuig- paarden voor boerenwagen: 1. J. Parle vliet, N.-Vennep, met Rieda en Siedelda; 2. Gebr. Bruynis en D. v. Wieringen met Ovia en Remora; 3. A. Buurman, Heem stede, met Julia V en Phieta; 4. O. de Kok, N.-Vennep, met Itziba en Rardate. Eerv. verm. C. A. Vervoorn, Brakel, met Manie en Nanie; H. Muilenberg, Gor- cum, met Sharolina en Tinela; Gebr. Bruy nis en D. van Wieringen, Abbenes, met Jetta en Oldova. Klavertje-drie: 1. L. R. Valleiruiters; 2. L. R. Amstelruiters; 3. dezelfde; 4. L. R. Venneperruiters; 5. L. R. kapt. v. d. Wal. Concours eenspann enfokmerriën, type landbouwtuigpaard: 1. M. Hak, Berken— woude, met Nijsje; 2. Gebr. Bruynis, N.- Vennep, met Jetta; 3. J. de Mooy, Den Haag met Kwinta; 4. Gebr. Bruynis met Ovia; 5. D. van Wieringen, Abbenes, met Owiera Concours eenspannen tuigpaarden, in Nederland geboren: 1. H. W. Hoejenbos, Utrecht, met Orrie; 2. J. de Mooy, Den Haag, met Kwinta; 3. R. K. Velstra, Mars- sum, met Rolene; 4. G. Mulder, Zwolle, met Mizza. Eerv. verm. C. Oly, Heiloo, met Robust ex Tomburg; Gebr. v. d. Haar, Zeist, met Majesteit. Concours eenspannen luxe tuigpaarden: 1. Gebr. v. d. Haar, Zeist, met Gay Boy; 2. dr. Groenhart, Dirkshorn, met Haddon Philipine; 3. H. F. Bultman, Heemstede, met Bingley Victor; 4. Gebr. v. d. Haar, Zeist met Non Pareil. Eerv. Verm. H. M. Burger, Amsterdam, met Lady. Concours tweespannen tuigpaarden, in Nederland geboren: 1. G. Mulder, Zwolle, met Non Pareil en Cherry Blossom; 2. Gebr. v. d. Haar, Zeist, met Majesteit en Sultan; 3. R. K. Velstra, Marssum, met Rolene en Mylady; 4. A. Buurman, Heem stede, met Julia V en Phieta. Springconcours M.: 1. Jagdheld van D. H. Pasman, Den Haag, (0 fouten, 38 sec.); 2. ritm. v. d. Voort v. Zijp, Den Haag, met Hannes, Pesthy van de 's Gravenhaagsche concours- en handelsstal, Carina van luit. J. Greter en Tom III van luit. baron van Heeckeren v. Brandenburg (allen 0 fou ten, 39 sec.); 6. Pascha van D. H. Pasman (0 fouten, 40 sec.); 7. Feldblume van den zelfden en Santa Bell van luit. dr. van Schaik, Wassenaar (beiden 0 fouten, 42 sec.). ATHLETIEK EEN NIEUWE CANADEESCHE SPRINT-STER? De 100 M. in 10.3 sec. Canada, dat tijdens de Olympische Spe len in Amsterdam in 1928 opzien baarde met zijn overwinning op de 100 m. door Percy Williams, heeft nu 'n tweede sprint ster van de eerste groote opgeleverd, die zonder twijfel een plaats in de Canadee- sche Olympische ploeg zal krijgen. Het is de 20-jarige Mc. Phee, een student van de University of British Columbia In een Olympisch en selectiewedstrijd te Van couver liep Mc. Phee de 100 m. in den tijd van 10.3 sec., waarmede hij het wereld record van Percy Williams, Eddie Tolan, Ralph Metcalfe, Chris Bergers en Eulace Peacock evenaarde. Deze prestatie is des te opmerkelijker, indien men bedenkt, dat de jonge Cana dees met een vrij sterken tegenwind te kampen had. Zijn eerste succes boekte Mc Phee in 1934, toen hij als lid van een Canadee- sche schoolploeg, op een tournée in Au stralië acht nummers won. CRICKET NEDERLAND SCH ELFTAL—FREE FORESTERS. Op 1 en 2 Augustus wordt te Haarlem terrein Rood en Wit, de wedstrijd tus- schen het Nederlandsch elftal en de Free Foresters gespeeld. Het Nederlandsch elf tal is als volgt samengesteld: Mr. H. van Manen, aanv. (HCC); Mr. H. W. Glerum (VRA); A. M. J. de Beus (HCC) wicketkeeper; Jhr, W. van den Bosch (HCC); Dr. M. Jansen (PW); L. J. Sudderland (HCC); A. Terwiel (VOC); A. W. Togt (Rood en Wit); W. O. F. Wit- tebol (VRA); H. Jeuken (VW); H. Stolk (Hermes-DVS). WATERPOLO A. Z. C. I—POELMEER I 3—0. Een tochtje naar 't Alphensch zwembad behoorde gisteravond nu juist niet tot de aanlokkelijkheden. Af en toe striemde de regen om je ooren alsof men zich midden in den herfst bevond. Er werd evenwel toch gezwommen en goed ook, want A. Z. C. wist het stoute stukje uit te halen, revanche te nemen op Poelmeer en dit vrij sterke zevental met 30 te kloppen. De bezoekers waren over het geheel iets sneller en ook technisch iets beter. Voor de rust gelukte het geen der beide partijen het net te vinden, doch na de rust werden de bordjes eenigszins verhangen en wist de thuisclub achtereenvolgens den Poelmeer-doelman driemaal te verschal ken. Direct na den aanvang komt de eeerste aanval van de zijde van Poelmeer, doch het leder gaat naast. De bezoekers blijven in den aanval, maar doelman Gesman, die in uitstekenden vorm is, weet met de scho ten op zijn doel wel raad. Enkele schoten van A. Z. C. hadden beter lot verdiend. Poelmeer oefent daarna nog wel eenig overwicht uit, doch de A. Z. C.-verdedi- ging houdt stand, zoodat rust met blanco stand aanbreekt. Na hervatting blijken de Alphenaren uit een ander vaatje te zullen gaan tappen. Een schot van v. d. Velden wordt corner verwerkt, welke niets oplevert. Dit blijkt echter een kort uitstel want als even later Jongeleen goed naar den voor het doel liggende v. d. Velde plaatst, maakt hij geen fout; A. Z. C. leidt dan met 10. Met het overwicht van Poelmeer is het dan voor het meerendeel afgeloopen. Bonte plaatst goed naar v. d. Velden die weder om den voorsprong vergroot 20. Poel meer tracht alsnog den achterstand in te halen, doch dit gelukt haar niet, integen deel is het A. Z. C.^xïie door C. v. Leeuwen nogmaals het net weet te vinden (30). Spoedig hierina komt met dezen stand het einde en heeft Poelmeer haar eerst neder laag te pakken. A. Z. C. n—G. Z. C. IV 3—0. A. Z. C. oefent dadelijk eenig overwicht uit, zoodat meermelèn het Goudsche doel aan doorboring ontsnapt. Telkens trekt de A. Z. C. voorhoede ten aanval, doch pech, lat of doelman brengen voor de bezoekers redding. De rust breekt aan, zonder dat een der beide zeventallen het net heeft ge vonden. Na rust gaat het voor A. Z. C. wat beter, want nauwelijks is er aangevangen of Raaphorst weet op korten afstand te doelpunten 10; Direct daarop vergroot dezelfde speler den voorsprong. Hoewel G. Z. C. wel eenige malen in den aanval komt, gaat er van de Gqudsche voorhoede te weinig kracht uit, waardoor A. Z. C. telkens het leder weer overneemt en even voor het einde nogmaals door Kemp weet te scoren. A. Z. C. JUN—G. Z. C. JUN. 0—0., In deze ontmoeting werden door beide partijen de puntjes verdeeld. Over het geheel waren de Alphenaren wel sterker, doch het pechduiveltje speelde hun lee- lijk parten. Ook de Gouwenaars waren niet erg gelukkig met hun schieten zoo dat ook zij geen goal wisten te maken. DAMMhN LEIIDSCHE DABVEREENIGING. Jubileumwedstrijden N. D. B. Hedenavond zal de eerste ronde gespeeld worden voor de Jubileumwedstrijden van den Nederlandsche Dambond. Door toe voeging van een derde Groep is de indee ling als volgt gewijzigd: Groepl: C. GastelaarT. D. v. d. Bosch. J. KleerA. Terhaar. T. OptendreesP. v. d. Stel. Groep II: A. SladekC. Klinkenberg. B. de KierC. Teunissen. J. HuismanA. J. v. d. Lelie. Groep III: A. de RoodeW. Klein. S. KootenC. v. Keulen. L. de HaanP. Marck. WIELRENNEN DE TOUR DE FRANCE. Albert van Schendel op de 12de plaats in het algemeen klassement. De tweede zware Alpenétappe is achter den rug. Gisteren stond de Col Bayard op het programma, vlak bij Gap, anders het eindpunt een er étappe, gelegen. Van Gre noble op 240 meter hoogte stijgt de weg van Vezelle af zeer sterk tot op de Laffrey, bijna 1000 meter hoogte. Dan gaat het steeds dalend en weer stijgend naar de Col Bayard op 1240 meter met de diepe inzinking naar Gap, dat weer op 750 me ter hoogte is gelegen. En tenslotte gaat het weer in stijgende lijn naar Briangon dat zelfs op 1200 meter hoogte ligt. De afstand Grenoble-Briangon is nog geen 200 km. Weer zijn er verrassingen te noteeren. Was het Dinsdag onze landgenoot Middel kamp, die tot veler verrassing een étappe won, Woensdag bereikte de toerist Goas- mat, die overigens ook de voorgaande da gen uitstekend draaide, het eerst de finish met vele minuten voorsprong op den tweedentoerist n.l. Cloarec. Eerst dan volgde met weer twee minuten achter stand een uit zeven man bestaande groep, aangevoerd door den Luxemburger Mersch Overigens is het wel verwonderlijk hoe goed de Luxemburgers, de beide broers Clemens en Mersch, rijden. Zij zijn de openbaring van dezen Tour de France. Sa men met de Spanjaarden zijn zij in het landen klassement opgenomen, dat naar men weet wordt opgemaakt uit de tijden van de drie béste renners van dat land. De drie besten echter uit de Spaansch Luxemburgsche ploeg, zijn drieLu xemburgers, en dat wil toch wel wat zeg gen. Voor dat wij de prestaties onzer landge- nooten onder de loupe nemen, eerst nog iets over Archambaud. De gele trui, het teeken van het leiderschap in de ronde, is hij kwijt, heeft hij moeten afstaan aan zijn grooten rivaal, Sylver Maes. Bij het be klimmen van de Col Bayard kreeg de Franschman bandbreuk. Dit bezorgde hem achterstand en wel zooveel, dat hij eigen lijk ontmoedigd wilde opgeven. Hij had, wat men noemde, een kolossale moreele inzinking. Maar Cogan, een der Fransche ploegmaten, bleef bij hem, steunde hem en het was aan hem te danken, dat Ar chambaud den rit voortzette en uitreed. Maar het kostte hem zijn leiderspositie. Antonin Magne kwam er ook thans heel goed door. Met de gebroeders Clemens en Sylver Maes kwam hij in de groep van 7 te Briangon aan. En thans onze landgenooten. Laten wij bij Middelkamp beginnen. Hij en Albert van Schendel waren ook giste ren de beste Nederlanders. Ook nu bewees Middelkamp, dat hij zich met Albert van Schendel geschaard heeft onder de beste wegrenners van de wereld. Het is met een renner zoo: hij kan klimmen of hij kan het niet! Welnu, Middelkamp, die nog nimmer van zijn leven zulke hooge bergen heeft gezien als de Galinier, de Bayard, kan uit stekend klimmen. Hij is geen klimwonder als de Spanjaarden, een Trueba van vroe ger, een Ezquerra van heden, maar hij heeft reeds duidelijk getoond dat hij mee- kan, mee gaat. Zoo kwam hij ditmaal als 18e door de finish in den uitstekenden tijd van 6 uur 25 minuten 41 seconden. Dat wil zeggen, ongeveer 4 minuten later dan Mersch, Sylver Maes, Antonin Magne. En deze prestatie was oorzaak dat hij niet minder dan 7 plaatsen in het algemeen klassement opschoot. Ook Albert van Schendel, die een halve minuut eerder dan Middelkamp door de finish kwam, steeg op de ranglijst van de 14e naar de 12e plaats. Het resultaat van gisteren was: Achtste -étappe GrenobleBriancon 194 km.: 1. Goasmet (Frankrijk) Tourist, 6 uur 15 minuten 52 sec.; 2. Cloarec (Frank rijk) Tourist, 6 uur 19 min. 38 sec.; 3. Mersch (Luxemburg) 6 uur 21 min. 53 sec.; 4. Antonin Magne (Frankrijk) zelfde tijd; 5. Yvan Marie (Frankrijk) Tourist, zelfde tijd; 6. Marcaillou (Frankrijk) Tourist, zelfde tijd; 7. Sylver Maes (België) zelfde tijd; 8. P. Clemens (Luxemburg) zelfde tijd; 9. M. Clemens (Luxemburg) zelfde tijd; 10. Canardo (Spanje) zelfde tijd. 15. Albert van Schendel, 6 uur 25 min. 2 seconden. 18. Middelkamp, 6 uur 25 min. 41 sec. 27. Anton van Schendel, 6 uur 33 min. 11 seconden. 60. Gijzen, 6 uur 56 min. 30 sec. Algemeen klassement: 1. Sylver Maes (België) totaal tijd 54 uur 49 min. 37 sec.; 2. P. Clemens (Luxemburg) 54 uur 50 min. 47 sec.; 3. Antonin Magne (Frankrijk) 54 uur 51 min. 12 sec.; 4. Vervaecke (België) 54 uur 52 min. 38 sec.; 5. Archambaud (Frankrijk) 54 uur 53 min. 11 sec. 12. Albert van Schendel, 55 uur 15 min. 36 sec. 24. Middelkamp, 55 uur 34 min. 23 sec. 33. Anton van Schendel, 55 uur 48 min. 35 sec. 52. Gijzen, 57 uur 21 min. 1 sec. „NIEUW SWIFT". Heden zal een persoonlijke tijdrace wor den gehouden over 40 km. De start vindt plaats om 8 uur precies. Zondagmorgen zullen de uitgestelde wedstrijden om den wisselbeker worden verreden. Start om negen uur. VOETBAL LEIDSCHE VOETBAL- EN ATHLETIEK- VEREENIGING U. V. S. Algemeene sportmiddag op 22 Augustus. Door het Bestuur van U. V. S. is, om te komen tot meerderen bloei van de sport in de gemeente Leiden, een speciale pro- paganda-commissie ingesteld. Deze com missie is hare werkzaamheden reeds be gonnen en had het plan gevormd tot het organiseeren van een grooten sport-middag en daartoe reeds eenige besprekingen ge voerd. Het voorloopig programma hield in: een optocht, wedstrijden, demonstra ties en trainings-oefeningen op verschil lend gebied van sport, een en ander be sloten met een voetbalwedstrijd. In een gecombineerde vergadering van het U. V. S.-bestuur en bedoelde commis sie, gehouden in een der zalen van het café- restaurant Royal, werden deze plannen uitvoerig besproken en mochten zij de al gemeene goedkeuring verkrijgen. De afgevaardigden van eenige sport verenigingen, eveneens ter vergadering aanwezig, konden zich, nadat overeenstem ming was verkregen over den datum, waarop de bedoelde sportmiddag zou wor den gehouden, met de plannen vereeni gen. Met groote waardeering werd kennis genomen van de mededeeling,- dat in een te vormen „eere-comité" bereids zitting zullen nemen: de heeren mr. A. van de Sande Bakhuyzen, Burgemeester der ge meente Leiden; M. G. Verweij, wethouder der gemeente Leiden; A. Carton, lid van den Gemeenteraad; ir. P. Lindenbergh, Directeur van de Leidsche Duinwater Mij.; ir. F. Stokhuyzen, Adj. Directeur van de Sted. Fabr. van Gas- en Electriciteit; dr. S. A. de Graaf; dr. H. Wamsteker; H. A. Vriend, Gemeentelijk Inspecteur voor het Onderwijs. Toezegging tot volledige medewerking om dien middag tot een zeer belangrijke op sportgebied te Leiden te doen worden, werden gedaan door: de Dames Gymnastiek Vereeniging „Concordia", de Athletiek- Vereeniging „Holland", de Ren- en Tou- risten Vereeniging „Nieuw Swift", terwijl de Harmonie Kapel „Werkmans Wils kracht" ook het hare er toe zal bijdragen om dien middag te doen slagen. Ten slotte werd een Dames-Comité op gericht. Als datum werd nog vastgesteld de 22ste Augustus 1936. Het definitieve programma zal nu kun nen worden samengesteld en verdere bij zonderheden zullen door advertenties in dit blad worden bekend gemaakt. Voor inlichtingen vervoege men zich tot het secretariaat van U. V. S., Heeren gracht no. 49, of tot den voorzitter van de Propaganda-Commissie Hooge Rijndijk no. 156. Kijkje tijdens het défilé der landelijke rijvereenigingen op het concours hippique te Hoofddorp, dat Woensdag gehouden is De winnaar van de tweespannen landbouw-tuigpaarden op het concours hippique te Hoofddorp, dat Woensdaa aehouden is

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 8