STADS HEDEN NIEUWS NIEUWE AALBESSEN-GENEVER W. A. ELSHOF ZN. DONDERDAG 16 JULI 1936 HOE WORDT HET WEER IETS WARMER. DE BILT SEINT: r Matige, later afnemende Westelijke tot Zuidelijke wind. Aanvankelijk zwaar be- wolykt mét regenbuien, later opklarend- Iets warmer. Hoogste barometerst.: 765.6 te Toulouse. Laagste barometerst.: 742.3 te Skagen. De diepe depressie, die gisteren over Zuid-Engeland lag, is naar Zuid-Zweden getrokken en door een zeer krachtige ba rometerstijging gevolgd, die overal aan de achterzijde zwaren storm veroorzaakte. Thans stijgt de barometer nog in West en Zuid, maar in het Zuid-Westen kondigde zich een nieuwe daling aan, die, naar de ochtendberichten te oordeelen, niet ern stig is of meer Zuidwaarts trekt. In de Oostzee waait nog 'n zware Zuid-Wester- storm; ook in Duitschland is de wind nog krachtig tot stormachtig uit Zuid-West. Op de Britsche Eilanden klaart bij Weste lijken tot Noord-Westelijken wind de lucht op. Frankrijk heeft fraai en rustig weer in het Zuiden en zwaar bewolkte lucht met plaatselijk regen in het Noorden. Ook in Zwitserland neemt de bewolking af. Noord-Scandinavië heeft bij Oostelijke winden vrij warm en droog weer; ook in Polen is het nog warm, maar er zal thans afkoeling met onweer komen. In onze om geving is afnemende wind met stijgende temperatuur te wachten, waarbij aanvan kelijk nog enkele regenbuien kunnen val len. LUCHTTEMPERATUUR. 18.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Donderdagnamiddag 9.43 uur tot Vrijdagmorgen 4.29 uur. HOOGWATERSTAND. Te Katwijk aan Zee op Vrijdag 17 Juli voorm. 2.13 uur en nam. 2.41 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 17 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 19 gr. C. Stormwaarschuwingsdienst. Geseind van De Bilt hedenmorgen te 9 uur aan de posten "van Delfzijl tot Hoek van Holland: „stormsein neerhalen. Blijft op uw hoede". KERKGENOOTSCHAPPEN En politieke richting. Wij hebben reeds enkele malen gewag gemaakt van het referendum, uitgeschreven door de Groene, dat opmerkelijke dingen leerde ook over het verband tusschen kerk genootschap en politieke richting. Voor Protestanten is zelfs eenigszins pi kant de vraag: tot welke politieke richtin gen behooren de leden van die of die kerk genootschappen, of omgekeerd. De christelijk-historische „Nederlander" heeft in dien kijk op de zaak een uitgangs punt genomen en constateert, dat de Neder- landsch-Hervormden over alle partijen verdeeld zijn. En verrassend is, wat het blad meedeelt, dat van de bijna 7000 Her vormden, die aan het referendum meewerk ten, 1/4 deel Sociaal-Democraat was. Voorts was 1/6 Christelijk-Historisch en eveneens 1/6 Liberaal. Eindelijk verklaarde 1/10 Vrijzinnig-Democraat te zijn. De rest was over de andere partijen verdeeld of noemde geen partij. Wij vermelden hier slechts op de voornaamste merkwaardigheden. Van de Roomsch-Katholieken behoorde 88 pet. tot de Roomsch-Katholieke Staats partij. Van de Gereformeerden zijn verre weg de meesten n J. 82 pet. Anti-revolufcion- nair, 5 y2 pet. Christen-democraat. Van de Remonstranten vulden 35 pet. in Liberaal, 17 y2 pet. Vrijzinnig-democraat. Van de Doopsgezinden noemden zich 33 pet. Libe raal, 17 pet. Vrijzinnig-democraat, 16 pet. Sociaal-democraat. Van de Lutherschen bleken 28 pet. Liberaal, 13 pet. Vrijzinnig democraat, 12 pet. Sociaal-democraat, 10 pet. Christelijk-Historisch. En nu de omgekeerde opstelling der cij fers. Van de Staatkundig Roomsch-Katholie ken behoorden vrijwel allen tot de R.K. Kerk. Van de Christelij k-Historischen was 93V2 pet. Hervormd en 2^ pet. Luthersch. Van de Anti-Revolutionnairen was 84 pet. Gereformeerd en 10 pet. Hervormd. Van de Sociaal-democraten was 63 pet. zonder kerkgenootschap en 28 pet. Hervormd. Van de Vrijzinnig-democraten waren 40 pet. Hervormd, 38 pet. zonder kerkgenootschap, 10 pet. Remonstrant en 7 pet. Doopsgezind. Van de Communisten was 88 y3 pet. zon der kerkgenootschap. Van de Liberalen wa ren 37 pet. Hervormd, 34 K pet. zonder kerkgenootschap en 7 pet. Doopsgezind. Het is een wel incidenteel maar toch leerzaam statistiek je. Over hetgeen de cij fers onthullen zouden nog heel wat be schouwingen te houden zijn. „Tijd". Een aanslag op koning Edward INCIDENT TIJDENS PLECHTIGHEID IN HYDEPARK. Verdacht individu gearresteerd. LONDEN, 16 Juli. (A. N. P.). Tijdens de plechtigheid in hydepark, waar koning Edward vaandels heeft overgedragen aan een zestal bataljons van de garde, heeft zich een incident voorgedaan. Een man is gearresteerd en naar een politiepost ge bracht, waar hij wordt vastgehouden. Op den openbaren weg werd een revol ver gevonden. LONDEN, 16 Juli. A. N. P.) Press Asso ciation meldt omtrent het gebeurde in Hydepark, dat terwijl Koning Edward de garde inspecteerde, een man plotseling het politiecordon zou hebben verbroken, om met een revolver in de hand op den Ko ning toe te stormen. Hij werd echter on middellijk gegrepen. EERSTE KAMER Landbouwcrisisfonds Na heropening van de vergadering wordt de behandeling van het Landbouw-crisis- fonds voortgezet. De heer Van Rappard (Lib.) herin nert aan de instelling van de commissie- Van Loon, die den minister van advies zal dienen over de crisis-politiek. Wanneer brengt zij haar rapport uit? Vooralsnog kan niet worden gemist een regelend optreden vanwege de overheid ten aanzien van de prijzen der landbouw producten en van de steunverleening aan den landbouw. Of de bestaande regelingen vervangen moeten worden door hooge in voerrechten, zal de commissie-Van Loon beoordeelen. De regeering is op den goeden weg met het garandeeren van een prijs voor rogge en gerst. Maar ƒ7 is een te lage prijs. Is ƒ8 te hoog, dan stelle men den prijs op 7.50. De verlaging van den tarwerichtprijs van 10 tot 9 gld. heeft begrijpelijkerwijs ontstemming gewekt. De boeren hadden al uitgezaaid. De minister heeft compensatie toegezegd voor het geval, dat de boeren blijken te weinig te krijgen. Wil de minis ter dit jaar vóór den uitzaai den richtprijs bekend maken? Hij stelle dien op 10. wordt de uitzaai kleiner, dan moet men duurder buitenlandsch graan invoeren. De heer Kolff (C.H.) zegt, sceptisch gestemd te zijn in zijn verwachtingen aan gaande de resultaten der commissie-Van Loon. De minister had het wel zonder deze commissie kunnen stellen. En als hij ze had willen instellen, had hij ze in elk geval kleiner moeten maken. De tuinbouw is er niet van overtuigd, dat de regeering alles doet, wat mogelijk is om den export van zijn producten te bevorde ren. Dit is wel gebeurd bij het handelsver drag met Amerika, maar niet bij dat met Polen. De heer M e n d e 1 s (S.D.) voert bij deze begrooting met eenige schroom he twoord. Hij is geen agrariër. Hij is zelfs geen ariër. (Gelach). Zijn meeste sympathie gaat nog uit naar den prolet-ariër! (Vroolijkheid). De crisisorganisaties behooren een publiek rechtelijk karakter te krijgen. De regeering heeft er den vorm van stichtingen aan ge geven. Bestudeert de commissie-Van Loon ook de kwestie der stichtingen? Welke misstanden of wanverhoudingen op het landbouwcrisisbureau hebben vier juristen genoopt, plotseling ontslag te ne men? De minister is spaarzaam in zijn me- dedeelingen hieromtrent. Hij schrijft, dat zij zich achteruitgesteld zagen door een ze ker machtsstreven van hooger hand, maar dat hij (de minister) dit geen dringende reden vond. Maar deze ambtenaren heb ben den minister geschreven, dat het hier niet een eenvoudig incident betrof, dat op gehelderd had kunnen worden, maar dat er een desorganisatie bestond als gevolg van intrigues. Spr. is den minister dank baar, dat deze na het ontslag van de juris ten heeft ingegrepen. Ook is hij voorstan der van reclasseering. Maar men moet ook rekening houden met zekere psychologische factoren. Het betrof hier een persoon, die zeer groote nadeelen heeft berokkend, zeer zwaar is gestraft en wiens maatschappelij ke quarantaine daarna wel heel kort is ge weest. Het was niet juist, hem op de tribu nes in de Kamers te zetten, om den minis ter te ad viseer en, en hem feitelijk te ma- Ken tot leider van het landbouw-crisisbu- reau en regeeringscommissaris. Men stelle zich voor, dat deze vier ju risten worden geplaatst onder een advo caat, die een preventieve hechtenis heeft doorgemaakt en die bezocht werd door fi guren uit de halve wereld en de onderwe reld, die, als de chef niet op kantoor was, bij de ondergeschikten wel eens terecht kwamen. Minister Deckers: Hij is ontslagen vóór het rapport-Schepel. De heer M e n d e 1 s (S.D.)Na een zeker verhoor heeft de heer Schepel den secre taris-generaal spontaan getelefoneerd, dat de man ontslagen moest worden. Heele- maal los van het rapport-Schepel is het ontslag dus niet in zijn werk gegaan. De heer Otten (V.D.) zegt, dat de prij zen der landbouwproducten, vergeleken met 19101914, thans 70 bedragen. Met de vaste lasten van den landbouw is dit ech ter niet het geval. Wel kan men instem men met het streven van den minister om de steunmaatregelen geleidelijk af te schaf fen zonder den landbouw schade te doen. Onjuist ware beperking van de melkpro ductie. Zij zou geen voordeel voor ons land DE LEIDSCHE COURANT beteekenen. Het is, naar spr. in tegenstel ling tot den minister meent, niet te ver wachten, dat de teeltregeling over eenige jaren zal leiden tot een vermindering der melkproductie. Echter kunnen wij de teelt- regeling nog niet missen, omdat zij van be lang is voor de vleeschvoorziening. Het is mogelijk om te komen tot een grooter bo- terdebiet in het eigen land zonder daling van inkomsten van het landbouwcrisis fonds. De vergadering wordt om half vyf ver daagd tot vanochtend elf uur. Vergadering van heden. Voortgezet wordt de behandeling van de begrooting van het Landbouw-crisisfonds voor 1936. De heer de Marchant et d'Am- sembourg (Nat. Soc.) merkt op, dat bij de behandeling van het vaste-lasten ont werp in de Tweede Kamer de meerder heid het crisisbeleid heeft afgekeurd. Doch men heeft aan die afkeuring niet de conse quentie verbonden, om de regeering tot aftreden te dwingen, Ook in deze Kamer zal wel een meerderheid voor deze begroo ting zijn, hoewel het goed zou zijn, de be grooting niet goed te keuren, omdat de ge voerde politiek funest voor ons land is. De belangen van ons land mogen niet on dergeschikt gemaakt worden aan staats vormen in het buitenland. De sanctie maatregelen tegen Italië heeft ook voor on zen landbouw nadeelige gevolgen gehad. Maar het fascistisch Italië heeft de over winning behaald en door de opheffing van sancties over 52-demo-liberale staten ge zegevierd. De N. S. B. zal aan deze begrooting haar steun niet kunnen geven. De heer v. d. B e r g h (Lib.) betoogt, dat de maatregelen voor onze zuivelindustrie, welke 70 pet. van den landbouw omvat, tot nu toe gefaald hebben. De heer de la Bella (S. D.) betoogt, dat de vermindering van de heffing met 4 cent per kilogram geheel onvoldoend is. De margarineprijzen dienen sterk verlaagd te worden. Groote groepen van onze be volking zijn nu van deze producten ver stoken, hetgeen de volksgezondheid op den duur moet schaden. De heer Janssen (R.K.) verdedigt den Limburgschen land- en tuinbouwbond te gen de critiek van den heer de Marchant et d'Ansembourg. Er zou onrecht zijn, als één organisatie het monopolie had en de andere organisaties waren uitgesloten, maar zoo is de zaak niet. De Minister van Landbouw, de heer Deckers, betoogt, dat het crisis- apparaat uitstekend werkt. Door de geno men maatregelen is een ineenstorting van den landbouw voorkomen. De regeerings- commisarissen en vele crisisambtenaren hebben de laatste jaren uitstekend werk verricht. Maar ook onder dit koren schuilt kaf. Wanneer crisisambtenaren hun boekje te buiten gaan, blijven scherpe maatregelen tegen hen niet achterwege. Hij betreurt, dat de crisisdient indertijd niet bij den gewonen landbouwdienst is on dergebracht. Een hechtere basis van den crisisdienst zal zooveel mogelijk worden bevorderd. Spreker stelt prijs op het advies van de commissie-van Loon alvorens een reorga nisatie van het landbouw-crisisapparaat ter hand te nemen. De wenschen van den heer d'Ansembourg betreffen niet het crisisbeleid maar het landbouwvraagstuk in het algemeen. Het is het landbouwprogram zijner partij of van een partij elders. (Gelach). De regeering beschouwt landbouw en nijverheid niet als antipoden. Integendeel. Haar geheele streven is er op gericht, het geheele economische vraagstuk zoo goed mogelijk op te lossen. Over het optreden van de tuchtrechtorga nisaties behoeft niet te worden geklaagd. Nagegaan wordt, of de lijst van tuinders, die in de tuchtrechtcolleges als deskundige kunnen optreden, aanvulling behoeft. Publicatie van vonnissen wordt in onze rechtspraak als een bijkomende straf be schouwd. Spreker weet niet, of hij zoover kan gaan, doch hij zal deze aangelegenheid nader overwegen. Van den stichtingsvorm zijn bij de uit voering van de landbouwcrisis wet geen moeilijkheden ondervonden. Verplichte arbitrage wordt slechts opge legd na verplicht overleg tusschen werkge vers en werknemers en advies van den rij ks bemiddelaar. Uit een accountantsonderzoek is geble ken, dat een pakhuishouder van de gewes telijke tarweorganisatie te Arnhem in de eerste helft van 1935 ƒ15.000 heeft ver diend. Door de vaststelling van lagere ver goedingen voor den opslag van tarwe is aan dezen toestand een einde gemaakt. Wat de ontslagname van vier juristen betreft, het onderzoek van mr. Schepel heeft tot resultaat gehad, dat gebleken is, dat dit ontslag zonder dwingende redenen is genomen. De juristen hadden zich voor hun ontslag tot hun hoogsten chef moeten wenden. Het ontslag blijft gehandhaafd, omdat een eenzijdige beëindiging van den dienst niet geduld kan worden. Toen misstanden aan het licht kwamen, heeft de minister niet geaarzeld, den des- betreffenden ambtenaar op staanden voet zijn ontslag te geven. Toepassing van de Crisis-uitvoerwet op groenten, fruit en vroege aardappelen is in overweging. Spreker hoopt, dat de vetsmelters tot el kaar zullen komen. Zooveel mogelijk zal hij hieraan medewerken. Voor dat deel van onze bevolking dat het zonder reuzel en margarine zou moeten stellen, is onbelaste reuzel en volksmargarine verkrijgbaar. Spr. wil een teeltpremie op kornmais overwegen, doch heeft bezwaar tegen een premie op mais als groenvoer. De richtprijs voor de tarwe van 9. acht de minister voldoende. Vóór 29 Sep tember zal de nieuwe richtprijs voor tarwe Werkloos en werkeloos. Dezer dagen bracht in verband met een ingezonden stuk het „Hbld." het onder scheidend gebruik der woorden „werkloos heid", ingeval iemand die werken wil geen werk kan vinden op voor hem aannemelijke voorwaarden, en „werkeloosheid", ingeval iemand die wel werk zou kunnen verrichten zich daarvan onthoudt, terug tot een in terruptie tijdens een vergadering van werk- loozen in een der eerste jaren na '90. Prof. dr. C. A. Verrijn Stuart meent, dat de kwestie nog iets verder teruggaat. Mr. N. G. Pierson zoo schrijft hij deelde imij, toen deze zaak tusschen ons ter sprake kwam, eens mee, dat hij toen hij in 1877 in de Koninklijke Academie zijn voordracht over „Depressie in handel en nijverheid" hield en daarin van werkeloosheid sprak, van zijn medelid prof. Verdam de opmer king kreeg, dat hij in het verband zijner rede van werkloosheid had behooren te spreken, en dat hij daaraan sedert ook ge volg had gegeven. Wat overigens de zaak zelve betreft, kan ik het slechts als een verrijking van onze taal beschouwen als op de genoemde wijze twee gansch verschillende begrippen ook taalkundig worden uit elkaar gehouden. Het „Hbld." teekent hierbij aan, dat het inderdaad een rijkdom van onze taal is, dat zij over een schat van uitdrukkingsmidde len beschikt, welke aan de verscheiden heid van verschillende begrippen recht laat wedervaren. Zoo zijn er nog meer bijvoeglijke naam woorden, welke al naar gelang van hun be- teekenis mèt en zónder e naast elkander voorkomen. Zinloos beteekent: zinledig. Zinne loos daarentegen: buiten zijn zinnen. Naamloos is anoniem, zonder naam (naamlooze vennootschap)nameloos echter wil zeggen: onuitsprekelijk (name- looze ellende). Smaakloos is letterlijk: zonder smaak; smakeloos is steeds over drachtelijk: zonder goede smaak. Het is een bewijs van de levende rijkdom der taal, dat de begrippen werkloos (zonder werk) en werkeloos (zonder te werken) ook naar vorm verschillend zijn ontstaan. worden bekend gemaakt. Een verhooging ervan ligt thans niet in het voornemen. De prijzen, welke in Engeland voor onze boter gemaakt worden, bewegen zich in stijgende lijn. Bij het vetplan is uitgegaan van het be ginsel. dat der margarine-industrie geen ernstig nadeel mocht worden berokkend. De practijk moet leeren, of wijzigingen in dit plan moeten worden aangebracht. Een kleurgebod voor margarine is niet te ver wachten. Vele boeren erkennen hun tevredenheid met den huidigen toestand in hun bedrijf. Men stelle het geluid van de ontevredenen niet te zeer op den voorgrond. Vervolgens wordt een half uur gepau zeerd. DOOR DEN STORM VERWOND. Ook Leiden en omgeving heeft gistermid dag met den plotseling opgekomen Zuid wester storm kennis gemaaakt, zonder dat evenwel ernstige schade werd aangericht of persoonlijke ongelukken te betreuren zijn. Op de Haven werd echter de 74-jarige J. B., verpleegde in een oudeliedenhuis, door den stormwind onderstboven geworpen en bloedend aan neus en voorhoofd verwond. Door den E.H.D. werd hij naar het Acad. Ziekenhuis" vervoerd. R. K. VROUWENBOND. In de krant van morgen zal bekend ge maakt worden de reis, die op 28 Juli door den R.K. Vrouwenbond gemaakt zal wor den. EET MEER HARING! Vanwege de reedersvereeni gingen van de Ned. Haringvisscherij, die door het ge heele land propaganda maken voor een grooter verbruik van haring, is hedenmor gen aan Burgemeester en Wethouders een aantal nieuwe Hollandsche haringen aan geboden. Zij waren een sieraad en lekkernij op de koffietafel van het college, dat juist heden morgen vergaderde. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 2647. P. van Rijn, Lei den, Valkensteeg 3. Expeditie; ijshandel; café met vergunning. Wijz. uitgeoef. bedr.: Het cafébedrijf is dd. 25 Juni 1936 overge daan aan: J. J. Verberg. 6384. Gebr. Vies, Leiden, Breestraat 177. Hoofdz.: Amsterdam, Westeinde 31. Kleer makerij en heeren-modeartikelen. De kleer makerij is overgebracht naar het hoofdkan toor te Amsterdam. De zaak te Leiden be treft thans alleen: heerenmodeartikelen en confectie. Eindexamen Gem. H.B.S. m. 5 j. c. Voor het eindexamen Afd. B 4e groep zijn geslaagd: B. A. Harte veld, mej. H. H. Hooge veen, mej. E. Kerger, A. J. v. d. Mey, Oegstgeest, M. Zaayer, N. Turksma. Afgewezen 4. EERSTE BUD - PAG. 2 AGENDA LEIDEN. Donderdag. R.K. Reclasseeringsvereenïging afd. Leiden, Zitting gebouw St. Vincentius-Vereeniging, Hoogland- sohe Kerkgracht 32, 89 uur. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 13 tot en met Zondag 19 Juli as. waargeno men door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502, D. J. v. Driesum, Mare 110, telef. 406 en C. van Zijp, Wil- helminaperk 8, Oegstgeest, telef. 274. begint de aflevering van onze vanouds bekende Ie kwal. per Lifter f2.70 per flesch 2.10 gezoeft per Liter 2.50 per flesch 1.90 Wijn en Cognachandel HAARLEMMERSTR. 139a - TEL. 1023 RECHTZAKEN VERVAARDIGING VAN MARGARINE VOOR EIGEN GEBRUIK. Voor den Haagsche Kantonrechter mr. Teilegen stond terecht de drogist A. van S., uit den Haag, wien bij dagvaarding was ten lastè gelegd, dat hij, als niet door de Crisis-Zuivelcentrale erkend fabri kant, op 18 April j.l. in zijn zaak 200 gram „margarine" zou hebben bereid, welk feit door verdachte werd ontkend. Wel gaf hij toe, aan clienten een meng sel te hebben getoond, zijnde het product van een aantal recepten, voorkomende in het tijdschrift „Huishouding van Nu", waarbij zich ook boterkleursel bevond, doch hij betwistte, dat daaraan de naam margarine kon worden gegeven. Verdach te lichtte zijn verweer uitvoerig toe. De ambtenaar van het O. M. mr. Lange- meijer zeide, dat verdachte zelf toegeeft, de verschillende ingrediënten te hebben vermengd en daaraan boterkleursel te hebben toegevoegd. Spr. kon hieruit niets anders opmaken, dan dat verdachte mar garine in den zin der wet heeft vervaar digd. Waar de overtreding in casu, volgens spr., niet van ernstigen aard is, vorderde hij een geldboete van 1.subsidiair 1 dag. De kantonrechter heeft conform dezen eisch vonnis gewezen. Nijverheidsonderwijs. Voor de Rijkscommissie zijn aan de R. K. Vakschool alhier geslaagd voor de akte N VIII de dames: C. G. Th. Holthuis, N. J. M. Cornelis, M Rötger en M. E. J. J. A. Segers. Aan de R. K. Vakschool voor Meisjes al hier zijn verder geslaagd: voor het 2de ged. (praktijk) van het exa men akte N VII, Leerares Huishoudkunde en Waschbehandeling, de dames M. H. Th. Flint Winschoten en M. Bouter, Leiden; voor het 2de ged. (praktijk) van het exa men akte N Vin, Leerares Kooken en Voe dingsleer de dames: J. W. B. Visser, N o o r d w ij k en A. E. M. v. Horn, Hilver sum. Voor het MULO-examen, diploma A zijn te Den Haag geslaagd D. P. Overdijk, W. J. M. Mugge, J. Bronsgeest en C. J. van Leeu wen, allen alhier. Voor het examen nuttige handwerken is te Rotterdam geslaagd mej. J. H. v. Ro- mondt, alhier. De 5-jarige C. L. is gistermiddag door het orgel van v. S. overreden, waardoor het kind met een gebroken linker dijbeen naar het Acad. Ziekenhuis werd vervoerd. De Commissaris van Politie te Leiden, brengt in herinnering de verordening, rege lende het toezicht op in Leiden vertoeven de vreemdelingen, waarbij is bepaald, dat een ieder, die een vreemdeling in zijn in richting, huis of woning opneemt, binnen 24 uur verplicht is daarvan kennis te geven aan genoemden Commissaris van Politie (bureau Vreemdelingendienst Zonneveld- straat alhier, geopend van 912 uur, van 24 uur en van 79 uur). Door aangifte aan het Bureau van de Be volking en den Raad van Arbeid vervalt bovengenoemde verplichting niet. Verzuim is strafbaar gesteld. Deze bepaling geldt ook voor dienstper soneel, voor logé's enz. van vreemde na tionaliteit.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2