WILT U IETS WETEN? FAILLISSEMENTEN UIT DE OMGEVING uuNDERDAG 16 JULI 1936 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 BLIKSEMINSLAG IN NED. HERV. KERK TE GAAIEREN. Hedenmorgen te omstreeks zes uur is, tijdens een onweer, de bliksem geslagen in de Ned. Hervormde kerk te Gameren. De bliksem trof de kerk ter hoogte van het orgel en veroorzaakte brand op de galerij. De brandweer van Gameren was ,spoe- die ter plaatse. Ook de motorspuit van Zalt- bommel verleende hulp bij het blusschen. Men slaagde erin den brand tot de galerij te beperken. Deze verbrandde vrijwel ge heel, terwij] de kerk veel waterschade kreeg. De schade wordt door verzekering gedekt. LUGUBERE VONDST. Een lijk in een schuur. Gisteravond meldde zich bij een van de politiebureaux te Amsterdam een man, die aan den dienstdoenden brigadier vertelde, dat hij omstreeks zes uur voor den hevi- gen regen had geschuild in een schuur in den Noorder IJpolder in de nabijheid van Sloterdijk. Hij had in de schuur een lugu bere ontdekking gedaan. Daar lag name lijk het lijk van een man. Het politiebureau van de Admiraal de Ruyterweg werd van deze ontdekking in kennis gesteld, en aanstonds werd ter plaatse een onderzoek ingesteld. Inderdaad werd in de schuur het lijk van een man aangetroffen. Vermoedelijk is het een zwerver geweest, die in deze schuur onder dak had gezocht en daar is overleden. Het lijk is overgebracht naar het Binnengast huis. DE BRAND IN HET GEBOUW VAN K. EN W. TE ROTTERDAM. Drie directieleden van het Gebouw van K. en W. te Rotterdam aangehouden. In verband met aanwijzingen, inzake den brand in het gebouw voor Kunsten en We tenschappen te Rotterdam, heeft de politie aanleiding gevonden over te gaan tot een nader verhoor van enkele leden van de directie. Drie van de betrokken personen zijn thans in het bureau aan de Witte de Withstraat te Rotterdam in bewaring ge steld. Nader wordt gemeld: Over de feiten, welke tot de arrestatie van de directieleden hebben geleid, wenscht de politie zich op het oogenblik, in verband met het onderzoek, niet uit te laten. Wel kan worden medegedeeld, dat de drie ver dachten zich op bepaalde punten tijdens de verhooren hebben tegengesproken. Ver schillende aanwijzingen hebben het ver moeden doen rijzen, dat de enorme brand, die het gebouw radicaal met den grond ge lijk heeft gemaakt, moet zijn aangesticht. Het staat vast, dat men voor het uitbreken van den br-and plannen heeft gemaakt om op dezelfde plaats een modern gebouw te doen verrijzen. Van de leden der directie bevindt er zich thans nog één op vrije voe ten, hoewel ook deze gistermiddag aan een verhoor is onderworpen. Het is niet uitgesloten, dat er binnenkort nog andere arrestaties zullen volgen. Er zijn nog meer feiten die aanleiding tot de arrestatie hebben gegeven, al is het moeilijk hier een onmiddellijk bewijs uit te construeeren, bericht het „Hbld.". Zoo was er op het oogenblik dat de brand uitbrak, des nachts te half drie toevallig een feestje ten huize van een der directeuren, die in de onmiddellijke nabijheid van het gebouw van Kunsten en Wetenschappen woont. De directieleden behoorden dan ook tot dege nen die de vuurzee het eerst hebben waar genomen. Ook wordt het eenigszins vreemd gevonden dat de nachtwaker, die regelmatig het gebouw controleert, eenigen tijd gele den ontslagen is. Als reden werd opgegeven dat er in den laatsten tijd herhaaldelijk eet gerei werd vermist. Het gebouw, dat een zeer geringe waarde had, was voor 3.5 ton verzekerd. Bovendien was men ook tegen bedrijfsschade verassureerd. In den laat sten tijd, na de opening van de nieuwe Doe lenzaal, is van het gebouw van K. en W. niet meer een zoo druk gebruik gemaakt als voorheen. Al deze feiten en nog ver schillende andere punten, waarover men zich thans nog niet wenscht uit te laten, heeft de politie ten slotte doen besluiten niet langer met de arrestatie van de drie directeuren te wachten. NOTARIS GEARRESTEERD. Verdacht van onregelmatigheden. Woensdagmiddag is, verdacht van het plegen van onregelmatigheden te 's Her togenbosch, notaris L. L. aldaar gearres teerd. Na te zijn gehoord is hij in het Huis van Bewaring ingesloten. Hangende het onderzoek konden geen nadere inlichtingen worden verstrekt. ONREGELMATIGHEDEN BIJ „WERKLOOZENZORG" TE LEEK. Te Leek(Gr.) is Woensdag aangehou den de ambtenaar ter secretarie bij die ge meente, H. van der V., wegens gepleegde onregelmatigheden als administrateur bij de „Werkloozenzorg" aldaar. Van der V. is ter beschikking gesteld van den Officier van Justitie te Groningen. VEDUISTERING VAN BOEKEN BIJ DE LANDBOUWHOOGESCHOOL. Bibliothecaris geschorst. De politie te Wageningen heeft proces verbaal opgemaakt tegen den bibliotheek beambte C. S. wegens verduistering van boeken ten nadeele van de bibliotheek der landbouwhoogeschool aldaar. De verduis tering moet over enkele jaren loopen en zeer omvangrijk zijn. Reeds is een aantal boeken, die S. ten eigen bate had verkocht, door de politie opgespoord en in beslag ge nomen. Het onderzoek is nog in vollen gang. S. is door het curatorium der landbouw hoogeschool voorloopig voor zes weken ge schorst. INBRAKEN BIJ DEVENTER. Vier personen gearresteerd. In den laatsten tijd werden in de ge meenten rondom Deventer gelegen, ver scheidene diefstallen gepleegd. Vooral in de woningen van landbouwers, wanneer dezen afwezig waren, werden geldsommen ontvreemd. Op verzoek van de politie van Voorst zijn Woensdag te Deventer vier personen aangehouden, onder wie een gepension- neerd agent van politie te Loenen (G.). Zij zijn aan een verhoor onderworpen, waarbij zij allen bekenden verscheidene diefstallen te hebben gepleegd. Het viertal is ter beschikking van den Officier van Justitie te Zutfen gesteld. VIER INBREKERS AANGEHOUDEN. Dank zjj een verscherpte surveillance gedurende den nacht van de Baarnsche politie in samenwerking met de rijksveld- wacht, welke ingesteld is naar aanleiding van de vele inbraken in Baarn en omge ving den laatsten tijd gepleegd, heeft men in den nacht van Dinsdag op Woensdag de hand weten te legegn op zekere van M. en H., beiden uit Hilversum, die inmid dels een aantal in Baarn gepleegde inbra ken hebben bekend. Op aanwijzing van deze beide arrestanten zijn gisteren en he dennacht nog twee personen uit Maar tensdijk, zekere S. en M. aangehouden. Naar men ons mededeelde zullen ver moedelijk nog eenige arrestaties volgen. Verwacht wordt, dat door deze aanhoudin gen een aantal inbraken zal worden opge helderd. NEDERLANDSCHE AUTODIEF GEARRESTEERD. Door de Antwerpsche politie aangehouden. De Antwerpsche politie heeft een Neder lander, K. genaamd, afkomstig uit Oss, ge arresteerd. De man wordt verdacht schul dig te zijn aan auto-diefstallen in verschil lende landen. Zijn aanhouding en uitleve ring was door de Nederlandsche autoritei ten verzocht. BROEDMACHINE IN BESLAG GENOMEN. En twee honderd kuikentjes. Door rechercheurs van den Centralen Crisis Controledienst uit Den Haag is giste ren in samenwerking met de afdeeling van dezen dienst bij de politie te Rotterdam een inval gedaan in een pakhuis aan de Plantagestraat. In dat pakhuis werd een in werking zijnde broedmachine ontdekt, waarin zich zevenhonderd eieren bevon den. De installatie kan er 3000 bevatten. De eigenaar van een en ander, de 34-jari- ge M. J. B. K., verklaarde desgevraagd geen vergunning van de Pluimvee Centrale te hebben. Deze moet tot het exploiteeren van zulk een "machine toestemming geven. Deze is daarop met inhoud en al door de politie in beslag genomen. Men was op het spoor der geheime broedplaats gekomen, nadat men enkele weken geleden een inval had gedaan in een pakhuis aan de Willemstraat, in huur bij denzelfden K. Toen werden er ongeveer 250 kuikens in beslag genomen. In het pakhuis aan de Plantagestraat werden bij nader onderzoek nog ongeveer 200 kuikens ontdekt. De diertjes zijn naar de Diergaarde getransporteerd. K. is aan gehouden en op het hoofdbureau in ver zekerde bewaring gesteld. „Msb." Vraag: Welke bezienswaardigheden zijn er in de St. Jans-Kathedraal te 's-Herto- genbosch. Wat is het erwten-mannetje? Antwoord: De Kathedraal is zoowel binnen als buiten één groote bezienswaar digheid. Inwendig genieten de koorstoelen, de preekstoel, de orgeltribune en de Sacra- ments-kapel een groote vermaardheid. Het beeld van de Zoete Lieve Vrouw van den Bosch staat in een afzonderlijke kapel uit gesteld. Het „erwtenmannetje" kan men aan de buitenzijde vinden: een man, die een pot erwten wegtrapt, volgens het 'oude verhaal, een herinnering aan het gedrag thuis van een van de metselaars der Kathe draal, die erwten-eten beneden zyn waar digheid vond. Vraag: Hoe hoog moet iemands nala tenschap zijn als men er successie-rechten voor betalen moet? Antwoord: Successie-rechten worden berekend voor de zuivere verkrijging door ieder der erfgenamen apart. Wanneer het erfdeel der kinderen 1000.— of min der bedraagt, zijn zij vrij van successie rechten. Overigens is er geen enkel middel om menschen te dwingen tot afgifte van geld, dat er niet meer is. Vraag inzake het slaan van kinderen door een onderwijzer. Antwoord: Onderwijzers hebben daar toe het recht niet. Vraag inzake last van duiven. Antwoord: Daartegen zal weinig te doen zijn. Uitgesproken: Nalatenschap van wijlen I. D. Smits, in leven deurwaarder, Hoofddorp gemeente Haarlemmermeer; cur. mr. Julius Hoog. Opgeheven: J. v. d. Pol, Nieuw-Vennep. HOEKAFRONDING BIJ PASTORIE ST. MARTINUS-KERK. Onteigening krachtens de Wegenwet. Burgemeester en wethouders schrijven aan den Raad: In de vergadering van uwen Raad van 21 Juni 1935 werd besloten tot doortrek king der van den Endelaan onder de voor waarden, welke uitvoerig zijn vervat in ons desbetreffend praeadvies. De overeenkomst, welke dientengevolge door de gemeente met den Rijkswterstaat werd aangegaan, behelst o.m. de bepaling, dat de gemeente zich verbindt tot verbree ding der van den Endelaan bij het noorde lijk punt van samenkomst met den Rijks weg, alwaar het bestaande hek nabij den zuid-oostelijken hoek in een regelmatig gebogen lijn moet worden teruggezet. Ten einde de beschikking te verkrijgen over den voor deze verbreeding benoodig- den grond, welke in eigendom toebehoort aan de gemeente, doch in eeuwigdurende erfpacht is bij het R.-K. Kerkbestuur van St. Martinus werden door ons College uitvoerige besprekingen en correspondentie met genoemd kerkbestuur gevoerd. De be scheiden, welke hierop betrekking hebben, zijn bij de raadsstukken ter inzage gelegd. Gelijk uit deze correspondentie zal blijken, kon ter zake geen overeenstemming wor den verkregen, zoodat de gemeente haar verplichting tegenover den Rijkswaterstaat tot op heden niet kon nakomen. Het gevolg van een en ander is, dat de Minister van Waterstaat bij schrijven van 5 Juni j.l. heeft medegedeeld, dat de ge meente vooralsnog geen aanspraak kan doen gelden op uitbetaling van de Rijks bijdrage ad 10.000, waarop zij volgens art. 2 sub a, van de met haar gesloten over eenkomst recht zou hebben als tegemoet koming in de kosten van aankoop der be- noodigde gronden, opstallen enz. aange zien niet aan de uit de overeenkomst voortvloeiende verplichtingen is voldaan. Ongeacht de verkeersverbetering, welke door de beoogde hoekafronding zou wor den verkregen, komt het ons College op grond van het bovenstaande niet twijfel achtig voor, dat door de gemeente alle po gingen in het werk moeten worden ge steld, ten einde de beschikking over de be doelde strook grond te verkrijgen. Onder deze omstandigheden achten wij het on vermijdelijk, dat de gemeente de maatre gelen treft om tot onteigening van het erfpachtsrecht te geraken. Waar het een verbetering van een weg betreft, kan ont eigening ingevolge de Wegenwet plaats vinden. Deze procedure meenen wij te moe ten prefereeren boven onteigening volgens de Woningwet, aangezien ten eerste bij onteigening volgens de Wegenwet de af wikkeling komt aan de Kroon, welke uit den aard der. zaak geheel onbevooroordeeld tegenover de gerezen moeilijkheden staat, vervolgens verdere vertraging, welke de gemeente een renteverlies bezorgt van pl.m. 500 per jaar, wordt voorkomen. Bij onteigening toch krachtens de Wo ningwet zou het nieuwe uitbreidingsplan, waarop deze hoekafronding voorkomt, eerst definitief door den Raad moeten zijn goedgekeurd, welke beslissing om techni sche redenen nog wel eenigen tijd op zich kan laten wachten. Op grond van het bovenstaande hebben wij derhalve de eer, uwen Raad bijgaand ontwerp-besluit ter vaststelling aan te bie den. Eerste Droge Veiling. Uitslag der ge houden eerste Droge Veiling door de Coöp. Veilingsvereeniging „Hillegom" U.A. te Hil- legom op Dinsdag 14 Juli. De aanvoer van Tulpen was nog gering, die van Crocussen grooter. De belangstelling was buitegewoon groot en de kooplust goed te noemen. De volgende prijzen werden besteed: Crocus sen: Agnes 8—9 16ct., 78 10 ct., Amethyst 910 25 ct., 89 16 ct., Baron v. Drunow 10 op 45 ct., id. 9—10 33 ct., id. 8—9 17 ct., 78 11 ct., Faust 910 28 ct., Grand Lilac 10 op 45 ct., id. 910 30 ct., id. 89 16 ct., Heraut 89 18 ct., Jubiloo 10 op 50 ct., Kathleen Parlow 10 op 55 ct., Marie 89 18 ct., Montblanc 9 27 ct., Nancy Blue 910 25 ct., Purpurea 11 op f 1.45, Remembrance 9 op 60 ct., id. 89 35 ct., id. 78 20 ct., Sky Blue 8 op 17 ct., id. 78 11 ct., Snow- torm 9—10 45 ct., id. 8—9 f 24 ct., Sir Wal ter Scott zlO 50 ct., id. z9 32 ct., id. z8 17 ct., id. z7 12 ct., Striped Beauty 10 op 50 ct., The Bishop 10 op 50 ct., id. 910 35 ct., The Sultan 9—10 30 ct. Tulpen: Lady Moore zlO 90 ct., Oranje Hassin zl2 f 1.75, id. zll f 1.45,-Schlegel Max zl2 f 1.50, id. zll—12 i 1.25. B ij g o e d: Colchicums f 24.50, Eren- thus Hyemalis 55 ct. HOOGMADE. Storm. De storm, die gistermiddag om kwart voor 5 uur woedde, gepaard gaan de met hevige slagregens, heeft den oer ouden iep bij den landbouwer J. v. d. Geest met wortel en een groote hoeveelheid aarde tegen den grond geslagen. De boom kwam schuin over den Provincialen weg te liggen en vernielde gedeeltelijk het hekwerk aan de overzijde. Direct is met het opruimen begonnen, wat niet wegnam, dat het ver keer een groot uur vertraging ondervond. De telefoondraden moesten het ook ontgel den. In den Vlietpolder waren de telefoon draden eveneens afgeknapt en lagen zoo hier en daar over den weg. Aan de tuinderij heeft de storm veel schade gebracht, en daar het voor die men schen toch al niet zoo rooskleurig is, is dit zeer te betreuren, want het is weer een groote schadepost. KATWIJK AAN ZEE. De storm. Met den storm van gisteren middag en -avond hadden meerdere gebou wen het zwaar te verantwoorden. De zee was ruw, het water hoog, het was een schouwspel van hooge golven en zware branding. De poffertjeskraam bij de Uit watering had-het zwaar te verantwoorden. Aan den voorkant werd de tent meerdere malen opgenomen, waarbij het scheen of de tent omver zou gaan. Voor hulpverleening is de brandweer aangerukt, die door de tent zwaar met steenen te belasten zorgde voor het behoud. Vooral dit geval trok veel belangstelling. LIS SE. Eerste Droge Veiling. Verslag eerste leverbare veiling gehouden door de Coö peratieve Veilingvereeniging voor Bloem- bollenkweekers H.B.G. (G.A.) te Lisse. Voor deze Veiling was groote belangstel ling, voor gemaakte prijzen zie men onder staand verslag: Enk. Vroege Tulpen: Due de Berlin zlO f0.90, Gen. de Wet zl2 op f2.20, zll fl.70, Lady Moore zll f 1.20, Pr. v. Oos tenrijk zl2 op f 1.50, Brill. Star zll f 1.50, Coul. Card, zll f 1.40, v. d. Meer zl2 f 1.40, Dvt. El. Toreador zlO op f 1.v. d. Hoeff zl2 f 1.40. Darw. Tulpen: Bartigon zl2 op f 1.35,- Sanders zl2 op f 1.35, Le Notre zl2 f 1.25, Wm. Pitt zl2 op f 1.65e zll f 1.15, Trt. Mis- sisippi zll f 1.20 ezlO f 0.90, Park. Gemengd zll f 1.20, zlO op f 0.90, z9 f 0.47, Mdt. Fa- vouriet zll op f 1.65. Crocussen: Maximiliaan 8op f0.19, 5/6 f 0.05, Geel 8/9 f 0.10, Purperea zlO op f 1.30, z8 f 0.25, Indigo z9 f0.31, z8 f0.18, z7 f 0.10; Queen o. t. Blues z9 f 0.31, z8 f 0.10, Albion Purper z9 f 0.31, z8 f 0.18, z7 f 0.10, Maria Stuart z8 op f 0.18, z7 f 0.10, Blauw z8 f 0.14, 7/8 f 0.08, 6/7 f0.05, Lothair z9 f 0.28, z8 f 0.17, z7 f 0.10. Walter Scott 9 f 0.28, 8 f 0.15—0.17, z7 f 0.08-4J.10, z6 f 0.06, Mont Blanc z9 op f 0.33, z8 f 0.20, Brunow z8 op f 0.17, z7 f 0.08. B ij g o e d: Enk. Galanthus 5op f 0a38, 4op f 0.24, Colch. Bornmulleri f 4.25, Ant. Major f 1.604.Iris Angle. Gem. f 0.39. NOORDWIJKERHOUT. Personalia.. Voor het MULO-examen diploma A is geslaagd J. Padding. OEGSTGEEST. Personalia. Voor het MULO-examen diploma A is geslaagd J. van Eigen. Diefstal van aardappelen. De heer H. H., wonende alhier deed bij de politie aan gifte van het feit, dat, terwijl hij naar huis was of te eten, van zijn land zijn weg gehaald 2 kisten aardappelen. De politie heeft voor dit feit gehoord J. M. V. wo nende te Leiden, die bekende de aardap pelen van het land te hebben weggehaald en deze verkocht te hebben. Proces-ver- baal werd tegen J. M. V. wegens diefstal van aardappelen opgemaakt. Gevestigd: C. van Waas en gez. van Zaandam J: J. van Waks van Leiden A. J. C. Lach de Bre van Den Haag L. Hoekstra van Den Haag I. M. Kurst- jens van Eindhoven P. J. Fehmers van Leiden P. de Jong van Den Haag N. Alberts van Rijnsburg. V e r t ro kk e n: G. Hennemann naar Koog a. d. Zaan C. J. van der Meij naar Sassenheim D. H. Jordaan naar Gorssel (Eefde) A. van der Meij naar Leiden M. van der Heul en gez. naar Rijnsburg J. Vreeken en gez. naar Leiden. Geboren: Huibert Hendrik, z. van L. P. van Egmond en M. A. van Klaveren Petrus Adrianus Marie, z. van L. Th. Men ken en A. H. M. v .d. Drift. VOORSCHOTEN. VALLENDE BOOM TREFT EEN FIETSENDE JONGEN. Het tramverkeer gestoord. Gistermiddag te ongeveer vijf uur werd een boom door den wind omvergeworpen aan den Veurscheweg bij mej. de W. al hier, welke boom terecht kwam op den draad van de electrische tram. Een beugel van de trambaan knapte af en de draad werd op den grond geworpen. Een knaap geheeten Th. v. d. B., oud 15 jaar, uit Lei den, rijdende per fiets, Werd geraakt door den vallenden boom. Zijn fiets werd ver nield en hijzelf bekwam een rechter onder beenfractuur. Nu geholpen te zijn door eenige leden der E: H. B. O.-brigade, werd hij vervoerd naar het Diaconessenhuis te Leiden. Burgemeester Berkhout uit deze gemeente was zeer spoedig ter plaatse aanwezig en op zijn bevel werden nog eenige boomen, die gevaar opleverden uit den weg geruimd. Het tramverkeer onder vond groote vertraging. Te ongeveer 8 uur nam. kon de dienst wederom op nor male wijze, worden hervat. Aanrijding. De heer C. P. B. uit Voor burg reed gisteren met zijn auto in de richting Voorschoten aan den Veursche weg. Bij de tent van L. stond een auto ge parkeerd, toen de heer H. v. d. W. uit Delft, gaande in de richting Den Haag, die feitelijk moest wachten, doorreed, waar door een botsing ontstond en materieele schade veroorzaakt werd. De politie heeft de zaak in onderzoek. Hedenmorgen heeft op het kruispunt Gebroeders Treubstraat, alhier een bot sing plaats gehad tusschen een trailer met oplegger, bestuurd door A. T. uit Ren- kum en een auto bestuurd door J. S. uit Voorschoten, waardoor alleen materieele schade werd veroorzaakt. De politie stelt een onderzoek in naar de schuldvraag. Coöp. Boerenleenbank. Onder voorzit terschap van den voorzitter van het bestuur, den heer J. Rodenburg Sr., vergaderde in hotel Deurloo de Coöp. Boerenleenbank. De heer J. M. de Ruyter las de notulen en gaf daarna als kassier het jaarverslag over het boekjaar 1935, waaraan het volgende is ontleend: Op 1 Januari 1935 was in de spaarbank ingelegd een bedrag van 456.751.94. Gedurende het boekjaar werd ingelegd 322.334.08 en terugbetaald 384.130.89, zoodat op 31 December 1935 394.955.13 ingelegd was. Aan rente werd betaald 15.196.43. Aan voorschotten werd verstrekt 53.580 en terugbetaald 3.974.60, zoodat op 31 December 1935 de uitstaande voorschotten bedroegen f 49.605.40. In reke ning-courant was te vorderen 435.050.50. Het totaal der ontvangsten en uitgaven be droeg 2.356.396.37. Het reservefonds be draagt thans 58.388.99. Na gehouden ver kiezingen adviseerde de commissie voor het nazien der rekening en balans bij monde van den heer A. L. Hoogendoorn tot goed keuring. Na rondvraag sloot de voorzitter de vergadering. R.K. Postmannen. De afdeeling Hille gom en Omstreken van den Ned. R.K. Bond van P.T.T.-Personeel hield gisteravond een ledenvergadering in het R.K. Vereenigings- gebouw aan den Heerenweg te Heemstede. Voorzitter Heemskerk deelde mede, dat dit de eerste maal was, dat de afdeeling te Heemstede vergaderde gedurende haar 17- jarig bestaan. De oorzaak hiervan was vooral de activiteit van onze leden te Heemstede. Vervolgens weer spr. op de groote saamhoorigheid welke er in de af deeling steeds wordt betracht. Hierna gaf spr. een breedvoerig overzicht van den op 21 Juni te Amsterdam gehouden Kaderdag, welke grootsche bijeenkomst een succes is geweest voor de R.K. Vakbeweging. Na de notulen en ingekomen stukken behandeld te hebben, bracht de secretaris een zeer uit gebreid verslag uit van het op 7 en 8 Juli jJ. te Den Bosch gehouden Bondscongres, waarvoor hij een dankbaar applaus in ont vangst had te nemen. Hierna werden een aantal punten besproken voor den beschrij vingsbrief van het a.s. Bondsraadscongres. De heer van Lierop, die aftredend Bonds raadslid is, werd wederom candidaat ge steld, terwijl ook de overige aftredenden werden overgenomen. Bij de rondvraag werd gesproken over normen en rijwiel diensten, welke vragen door het bestuur tot tevredenheid werden beantwoord. Iedere automobilist kan a dadelijk vertellen. Hoeveel kilometer per uur zijn wagen haalt, maar slechts weinigen weten, hoeveel meter ze wel noodig hebben om met die vaart te stoppen! TOONTJE VAN TEUTEN, DE MILLIONAIR. 117. Toontje van Teuten trok dus een duikerpak aan en liet zich op den bodem der zee zakken. Na lang zoeken had hij eindelijk de bewuste geldkist gevonden en hij gaf drie rukken aan het touw, ten teeken dat men hem op moest halen. 118. De kapitein en de bemanning waren echter bezig om de zak met geld te verdeelen welke Toontje hen gegeven had, zoodat ze Toontje en de geldkist heelemaal hadden vergeten. De verdeeling ging prachtig, doch alleen om den laatsten gulden werd hevig gevochten.,

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10