ZATERDAG 11 JULI 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 CHAUFFEUR DOOR SLAAP OVERMAND Zware vrachtwagen tegen een boom gereden. Gistermiddag is op den Heerenveenschen- weg te Wolvega een ernstig auto-ongeluk gebeurd. Een groote truck met aanhangwa gen van een Zaandamsche onderneming was'gisternacht om twee uur uit Zaandam vertrokken met bestemming voor Laren (N.ijH.) waar de galanteriekraam van den heer Piezer, die op de Larensche kermis stond, ingeladen werd. Om half tien ver trok men uit Laren met bestemming naar Leeuwarden, waar de heer Piezer op de kermis aldaar zijn tent wilde opslaan. Door slaap overmand raakte de chauf feur het stuur kwijt en botste de zware wagen tegen een boom. De cabine van de truck werd geheel in gedrukt. Er waren drie inzittenden, n.l. behalve de chauffeur nog de heer Piezer en diens zusters. De heer Piezer was er het ergst aan toe. Hij had verwondingen aan hoofd en hals gekregen en is naar het zie kenhuis te Heerenveen overgebracht. De chauffeur kwam er beter af. Aanvankelijk bracht men hem naar het kleine ziekenhuis te Wolvega, doch na verbonden te zijn, kon hij weer zijns weegs gaan. De zuster van den heer P. kwam er met eenige lichte verwondingen af. DOOR VOORUIT VAN AUTO GESLAGEN. Gistermorgen om tien uur reed de zes tienjarige G. Scholten, groenteventer in dienst bij den heer Ruben te Assen, op zijn fiets langs de Hoofdvaart achter een bestel wagen aan. Toen hij plotseling achter dit voertuig uit kwam, reed hij met groote vaart op tegen een uit de tegenover ge stelde richting komende auto van den heer Kalk uit Gieten. De jongen vloog met zijn hoofd door de voorruit van de auto. Zijn hoofdhuid werd als 't ware gescalpeerd, terwijl hij nog verschillende andere won den bekwam. In hopeloozen toestand werd het slachtoffer overgebracht naar het zie kenhuis te Assen, waar de doktoren weinig kans op levensbehoud gaven. DE HAND AFGEZAAGD. Gistermiddag had de 17-jarige O., werk zaam bij de stoomkuiperij en kistenfabriek van de firma C. v. d. Burg en Zoon te Vlaar- dingen, het ongeluk met zijn rechterhand in aanraking te komen met een lintzaag, waar door dit lichaamsdeel geheel werd afge zaagd. DOOD IN ZIJN CEL GEVONDEN. De 37-jarige J. v. H., fabrieksarbeider te Eindhoven, tegen wien, in verband met den moord op zijn vrouw te Boxtel door het O. M. bij de rechtbank te 's-Hertogenbosch twintig jaar gevangenisstraf was geëischt, is gistermorgen dood in zijn cel in de ge vangenis te 's-Hertogenbosch gevonden. KASTEKORT TE BERGEN OP ZOOM. Bij den directeur van de Arbeidsbeurs. Door het college van B. en W. van Ber gen op Zoom werd, voor het eerst sinds 13 jaar, aan eenige ambtenaren opdracht ge geven tot het instellen van een kas onder zoek ten kantore van de districtsarbeids beurs te Bergen op Zoom. Tijdens dit on derzoek heeft de directeur van de arbeids beurs, de heer S. aan den betrokken wet houder de mededeeling gedaan, dat hij een kastekort had van ruim ƒ3000. Onmiddellijk heeft het gemeentebestuur den betrokken hoofdambtenaar met ziekte verlof gezonden, teneinde de ambtenaren die met de controle zijn belast in de gele genheid te stellen om een rapport samen te stellen. Vermoedelijk zal de heer S. het kastekort kunnen aanzuiveren. Afgewacht dient te worden wat de gemeenteraad van Bergen op Zoom in deze kwestie zal beslis- POGING TOT OPLICHTING. Een inwoner van Delft schreef verleden week op een advertentie in een Haagsche courant, waarin een kantoorbediende werd gevraagd. Hij kreeg kort daarna bezoek van een heer, die zeide reorganisator te zijn van een groote chocoladefabriek. De man zocht agenten die bij de klanten op ver jaardagen cadeaux moesten bezorgen, en vroeg een borgstelling van ƒ250. De Delftenaar sprak af, dat hij zou trach ten het benoodigde bedrag bijeen te krij gen, maar omdat hij de zaak niet vertrouw de ging hij eerst naar de politie. Bij onderzoek bleek de reorganisator, zekere A. W. B. L. te zijn, een bekeaid op lichter, die reeds meermalen geverbaliseerd is en tegen wien dikwijls is gewaarschuwd. De man is te 's-Gravenhage gearresteerd en naar Delft overgebracht. Hij zal zich hebben te verantwoorden wegens poging tot oplichting. „Msb." DE ZIEKTE VAN WEIL. Te Arnhem heeft zich een geval voorge daan van de ziekte van Weil. De patiënt wordt in het Diaconessenhuis verpleegd. S. 1 'S <ye^o0 DE MALVERSATIES VAN DEN NIJMEEGSCHEN POLITIECOMMISSARIS Vervalsching van schuldbekentenissen? Naar het A.N.P. meldt zijn er bij het on derzoek, dat de justitie ingesteld heeft met betrekking tot de malversaties van den Nij- meegschen politiecommissaris enkele merk waardige feiten aan den dag gekomen. Bij een huiszoeking in de woning van den commissaris vond de justitie eenige schuld bekentenissen van vroegere Haagsche su perieuren, waarbij deze verklaarden aan den toenmaligen inspecteur van der M. aan zienlijke sommen gelds schuldig te zijn. Toen de justitie bij de betrokkenen, onder wie een commissaris en een oud-commissa ris van politie, navraag deed, of zij inder daad zulke bedragen van den heer van der M. geleend hadden, ontkenden deze dit op de stelligste wijze. Het onderzoek wees al spoedig uit, dat de thans aangehouden commissaris deze schuldbekentenissen vervalscht moet heb ben en zelf van de handteekeningen zijner vroegere superieuren heeft voorzien. Wat de reden van deze handelwijze is ge weest en welk voordeel van der M. er mede meende te behalen, is nog niet opgehelderd en ook niet, of er nog meer valsche schuld bekentenissen zijn. Zooals te begrijpen is, heerscht in den kring van de vroegere medewerkers van Van der M. groote verwondering. Afge wacht moet worden, of nog niet meer val sche schuldbekentenissen gevonden wor den en welke namen daaronder geplaatst zijn. De gepleegde chantage. Over de chantage, die op v. d. M. zou zijn gepleegd, schijnt deze, naar de „Telegraaf" uit Arnhem vernam, den naam van een vroeger in de kringen der Haagsche onder wereld zeer bekend personage te hebben genoemd. Deze man zou het volgens v. d. M. in hoofdzaak zijn geweest, die hem al die duizenden zou hebben afgeperst en die steeds dreigde bij zijn superieuren bekend te maken wat hij van den ex-commissaris wist uit zijn vroegere Haagsche periode. De bewuste man, een vroeger in worstel- kringen zeer bekende persoonlijkheid, die jaren geleden met de justitie eenige malen in aanraking is geweest, moet de laatste jaren dermate goed hebben opgepast, dat hij op aanbeveling van een vroegeren com missaris van politie in Den Haag een baan tje kreeg als opzichter bij een verhuizings maatschappij. Hier heeft hij de laatste jaren onafgebroken gewerkt en naar hij aan de Tel. verzekerde, heeft hij de laatste jaren nimmer meer eenig contact met den vroe geren inspecteur v. d. M. gehad, hoewel hij moest toegeven, dat het laatste contact dat hij enkele jaren geleden met den heer v. d. M. had gehad, voor den inspecteur minder aangenaam was geweest. De zegsman van het blad,, die toen nog niet zooals hij toegaf de rechte paden bewandelde, was wegens een delict door den heer v. d. M. als inspecteur in verhoor genomen. Bij deze gelegenheid had v. d. M. hem danig den mantel uitgeveegd, waarop deze ten antwoord kreeg, dat, voor hij an deren over hun levenswijze critiseerde, zelf maar eens een ander voorbeeld moest geven. Het gevolg van de woordenwisseling was, dat de inspecteur de aanwezige rechercheurs de kamer uitstuurde en op hoogen toon vroeg wat hij dan wel van hem wist. Wel, wat het antwoord, het komt van u als inspecteur van politie niet te pas, dat u geregelde relaties onderhoudt met een In dische dame wier man in Indië tijdelijk verblijf houdt. Toen de inspecteur dit ontkende, ver klaarde de ander dat zijn verloofde, die huishoudster was in het huis van de Indi sche dame, die in de Jan van Nassaustraat woonde, hem daarover meer zou kunnen vertellen. Bovendien stuurde de Indische dame geregeld bloemen naar het hoofd bureau voor de kamer van den inspecteur. Toen v. d. M. uit deze details bemerkte, dat de man volkomen op de hoogte was, heeft hij alles toegegeven en het resultaat is geweest dat de man nooit meer iets van zijn zaak gehoord heeft, terwijl hij van zijn «kant de zaak van v. d. M. voor zich gehou den zou hebben. Nu de man hoorde dat hij den ex-commis- saris jarenlang zou hebben gechanteerd en duizenden zou hebben afhandig gemaakt, kwam hij daar met allé kracht tegenop. De inrichting waar hij tot voor kort werkzaam was liet zich gunstig over hem uit en ver klaarde dat, hoewel men wist, dat hij jaren geleden in de Haagsche onderwereld geen onbekende Was, hij thans zich als een zeer arbeidzaam mensch had doen kennen. VROUW GESTOKEN TE HAARLEM. De dader meldt zich bij de politie. Gisteravond omstreeks negen uur heeft te Haarlem de 30-jarige V. een aanslag ge pleegd op de 28-jarige vrouw, eveneens V. geheeten, met wie hij eenigen tijd om gang heeft gehad. De vrouw had echter de relatie verbroken, maar V. probeerde voortdurend haar weer te ontmoeten. Gis teravond viel hij haar in de Spaarnwou- derstraat weer lastig. De vrouw zeide hem, dat zij niets meer met hem wilde te ma ken hebben, waarop V. kwaad werd en haar met een zakmes vijf steken in den hals toebracht. Hevig bloedend zakte de vrouw ineen. Zij werd per ziekenauto naar de Mariastichting overgebracht. Een der wonden was van ernstigen aard, doch de toestand van de vrouw is niet le vensgevaarlijk. De dader was direct na het gebeurde gevlucht, maar meldde zich een kwartier later bij de politie aan. Bij zijn verhoor verklaarde hij in een plotse linge opwelling van woede gehandeld te hebben. Het was niet zijn bedoeling ge weest de vrouw te dooden. Hij is in het politiebureau onaesinten. KERKNIEUWS BENOEMINGEN. In de Congregatie van het Goddelijk Woord. Door den Hoogeerwaarden P. Generaal- Superior der Missionarissen van het God delijk Woord te Rome werd tot Provinciaal van de Nederlandsche Provincie benoemd de hoogeerw. P. Drs. Jos. Boots, uit het Mis siehuis te Teteringen. Tot Rector van het Missiehuis te Uden werd benoemd P. dr. C. Schoutens; tot Rec tor van het Missiehuis te Soesterberg P. J. van de Laar; tot Rector van het Missiehuis te Helvoirt P. P. Bordes; tot Rector van het Missiehuis te Teteringen P. M. Kam- mels; tot Rector van het Missiehuis te Heide P. M. van Es. RECHTZAKEN GEEN GENEESKUNDIGE HULP INGEROEPEN UIT GELOOFS OVERTUIGING. W. S. te Elim (Hoogeveen) behoort tot de Pinkstergemeente. Zijn dochtertje van 13 maanden oud werd ziek en stierf zonder dat geneeskundige hulp was ingeroepen. De arts, N. F. Bol te Elim, die met de doodschouw was belast, verklaarde dat de kleine met aan zekerheid grenzende waar schijnlijkheid aan longontsteking was be zweken. Verdachte gaf te kennen geen genees kundige hulp te hebben ingeroepen omdat zulks in strijd met zijn geloof is. Ook vroe ger is reeds een kind van verdachte over leden, zonder dat hulp was ingeroepen. Eisch: 1 week gevangenisstraf. UIT DE OMGEVING NOOTDORP. AUTO AANGEREDEN OP ONBEWAAKTE OVERWEG. Een der inzittenden zwaar gewond. Op den onbewaakten overweg van de Z.H.E.S. aan den Veen weg op de grens van de gemeenten StompwijkNootdorp had Vrijdagmiddag omstreeks 4 uur een ernstige aanrijding plaats tusschen trein 118, welke 15.45 uur van Rotterdam-Hof plein vertrekt en een luxe auto, komende uit de richting Delft en bestuurd door den heer E. v. d. Nieuwenhuis uit Den Haag; behalve de heer v. d. N. waren mede in de auto gezeten de heeren Jutten en de Zwart uit Den Haag. De autobestuurder merkte, ondanks de waarschuwingssignalen van den treinbe stuurder, den trein pas op, toen hij reeds op den overweg was, waarop hij nog het stuur heeft omgegooid, doch de trein greep de auto nog aan de rechterzijde en sleurde deze een 20-tal meters mede over de spoorbaan, waarna de auto in de daar loopende vaart werd geslingerd, waarin de auto rechtop bleef staan. Zoodra de auto in het water lag, bleken de bestuur der en de heer de Zw. er best te zijn af gekomen, daar zij spoedig hulp verleen den aan den heer J., die er minder goed bleek afgekomen te zijn. Twee visschers W. A. Kuijpers en H. v. d. Meer uit Den Haag verleenden onmid dellijk alle mogelijke hulp om de heeren uit hun benarde positie te bevrijden. De heer J. was ernstig aan het hoofd gewond en heeft waarschijnlijk eenige ribben ge broken, terwijl de bestuurder en de heer de Zw. er met enkele onbeduidende wondjes afkwamen. Door dr. Perquin uit Leidschendam "werd de eerste hulp ver leend, waarna de heer J. met een auto van het Roode Kruis naar het ziekenhuis Westeinde te Den Haag is vervoerd. De auto is grootendeels vernield en werd door een kraanwagen van v. d. A. op het droge gebracht. Marechaussees en ge meentepolitie, die spoedig ter plaatse wa ren, leidden het onderzoek. Het uitzicht daar ter plaatse, wanneer men van de richting Delft komt, is zeer goed. Autotocht ouden van dagen. Onder grooten dank aan de gevers deelt de com missie, die zich belast heeft met het or- ganiseeren van autotochten voor ouden van dagen mede, dat de deze week gehou den collecte 72.00 Ys heeft opgebracht. De tocht op Donderdag 16 Juli a.s., wel ke volgens oorspronkelijk plan naar de Diergaarde te Rotterdam zou leiden, is we gens de daaraan verbonden hooge kosten gewijzigd in een tocht over Rijswijk, Wa teringen, Poeldijk, Monster naar Hoek van Holland. Na 1 uur rust aldaar zal verder getoerd worden via Monster, Loo9duinen, Kijkduin, den Haag waar de het stand beeld van H.M. Koningin-Moeder bezich tigd zal worden de Leidsche straatweg naar de Vink. Hier zal weder eenigen tijd verpoosd worden, waarna over Voorscho ten, Veur, Leidschendam terug naar deze gemeente zal worden gereden. Bij aankomst in Nootdorp zal de stoet aan den hoek Kerkweg/Veen weg door de Chr. Muziekvereeniging worden opge wacht en begeleid. Het eindpunt is vastgesteld in den tuin van café „De Gouden Star", waar nog een consumptie zal worden aangeboden en nog eenigen tijd in gezellig samenzijn bij een wordt gebleven. Het samenzijn in den tuin, waar een ieder welkom is, zal wor den opgevroolijkt door muzikale medewer king van „The Starly's komische Accor deonisten". Wij hopen, dat het weer gunstig zal zijn om dezen dag goed te doen slagen. R.K. Sportdag. Wij willen nog even in herinnering brengen, dat op morgen de R.K. Sportdag alhier zal plaats hebben. Het progromma, dat voorafgegaan wordt HET VERKEER IN DE SLEUTELSTAD AFNEMENDE VERKEERS ONVEILIGHEID? De statistiek der verkeersongevallen te Leiden wijst over het jaar 1935 een ver mindering aan van 163 aanrijdingen ver geleken met 1934. Deze teruggang is in het oog vallen gezien het feit, dat sedert 1925 (het jaar waarin te Leiden voor het eerst de statistiek der aanrijdingen werd bijgehouden) het aantal verkeersongeval len alhier steeds in stijgende lijn was en klom van 480 in 1925 tot 1135 in 1934. Ook 1936 schijnt de lijn in horizontale richting voort te zetten. Het is vrij moeilijk de directe oorzaak dier vermindering aan te wijzen. Veeleer is er een complex van oorzaken. In de eerste plaats is daar de nieuwe verkeersverordening, welke d.d. 1 Maart 1935 in werking is getreden en velen nieu we voorschriften bevat, waarvan de nako ming die verkeersveiligheid verhoogt. Daar bij werd gelijktijdig ingevoerd een gewij zigd stelsel van afsluiting van straten, ter wijl andere straten, waardoor voorheen 't rijverkeer onbelemmerd plaats vond, even eens werden verboden voor bepaalde ver- keerssoorten. Parkeerverboden werden in gevoerd, waardoor in mindere mate spake was van verkeersbelemmering. Ongetwijfeld heeft ook de verbetering en verbreeding van verschillende wegen het hare bijgedragen tot een veiliger ver keer. Om enkele voorbeelden te noemen: De Breestraat vertoont thans, na den aan leg van trottoirs een ordelijk verkeers beeld. Door de demping van het Leven daal werd een eind gemaakt aan de vele verkeersopstoppingen op de Hoogewoerd. De Hooge Rijndijk voorbij de Wilhelmina- brug werd een veilige verkeersbaan mede door het daarnaast gelegen afzonderlijke rijwielpad. Tot de Kaasmarkt kwam een behoorlijke toegangsweg tot stand. De Koornbrugsteeg werd op goede breedte gebracht. Bijgestaan door de Politie werd door de Vereeniging Veilig Verkeer gedurende de laatste jaren steeds propaganda ge voerd voor het beter kennen en beter op volgen der verkeersregels. Met den be kenden regel voor oogen: „Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst", werd door de vereeniging actie |evoerd voor regelmatig verkeersonderwijs op de scholen. Als eer ste resultaat werden in Mei van dit jaar jeugd-verkeersexamens afgenomen. Aan deze examens werd door ruim 400 jongens en meisjes deelgenomen, waarvan het re sultaat was, dat op 4 Juli aan 357 geslaag den het verkeersspeldje en het diploma kon worden uitgereikt. Zooals terecht bij de uitreiking werd opgemerkt, beteekent het afleggen met gunstigen uitslag van het verkeersexamen nog geenszins dat de geslaagden allen volmaakte weggebruikers zijn. Integendeel. Volmaakte weggebrui kers zijn er maar heel weinigen. Het be teekent echter wel, dat we op den goeden weg zijn. Om de verkeersvoorschriften goed op te volgen, 'moet men ze toch ook kennen. Verwacht mag worden dat vol gend jaar een nog grooter aantal het schoolverkeersexamen zal afleggen, en dat scholen, die nu afzijdig bleven, hetzij om dat de tijd van voorbereiding ontbrak, het zij omdat het nut ervan niet voldoende werd ingezein, dan ook zullen meedoen! onderwijs op de scholen slechts het leven Wanneer als resultaat van het verkeers- van één weggebruiker zou worden gered, is de moeite toch wel zeer ruim beloond. De taak der Overheid op verkeersgebied is de laatste jaren ook wel zeer toegeno men. Het is voor den surveilleerend poli- tie-ambtenaar bijkans alles verkeer, wat de klok slaat. De invoering van de vele nieuwe verkeersvoorschriften maakte noo- dig, dat het politiepersoneel regelmatig en systematisch verkeersonderricht ontvangt. Het juist aanvoelen van verkeerskwesties wordt daardoor bevorderd, terwijl het ge- heele uniformdragend personeel meer dan voorheen ingeschakeld werdl in het ver keerstoezicht op den weg. Waarschuwend en ook door het opmaken van proces-verbaal worden den wegge bruikers gewezen op hun fouten. De prac- tijk wijst nu eenmaal uit dat in bepaalde gevallen een procesverbaal moet volgen. Als het steeds geven van waarschuwingen ook in dagbladen niet baat, als van het voortdurend voeren van propaganda tot het beter opvolgen van bepaalde ver keersregels geen resultaat is te zien, a blijft niets anders over dan het opmaken van provces-verbaal. Het is niet alleen in het belang van anderen. De weggebrui kers moeten ook tegen zichzelf be schermd worden. In het algemeen kan wel gezegd wor den dat het verkeer zich meer „bewust" wordt. Het is ook harde noodzaak, die daartoe dwingt. Het gaat maar niet aan als voetganger, wielrijder of als automo bilist te doen alsof men de eenige wegge bruiker is. Steeds moet men rekening hou den met anderen. We moeten de rechten van anderen eerbiedigen. Er moet daartoe echter bij allen zijn kennis der verkeers regels, grootere verkeersdiscipline en beter verkeersinzicht. Beteekent de vermindering van het aan tal verkeersongevallen, dat de verkeers veiligheid volmaakt is? In geenen deele. Het getal van bijkans 1000 aanrijdingen per jaar in Leiden, toont wel heel duide lijk aan, dat de verkeersonveiligheid nog zeer groot is. Misschien zijn we op den goeden weg. Daarop moet dan echter voortgegaan worden. De teruggang van het aantal verkeersongevallen moet niet een tijdelijk verschijnsel zijn. De mede werking van alle weggebruikers is daar toe noodig, blijvend. was op slag door. De chauffeur van de auto is aangehouden en de wagen is in beslag genomen. door opmarsch met muziek vanaf het ver- eenigingsgebouw aan den den Veenweg naar het terrein, wordt geopend met een welkomstwoord door den zeereerw. heer pastoor G. Th. van der Meer. Eenige gymnastische oefeningen, onder leiding van den heer Wieffering, volgen waarna de eerste helft van den voetbal wedstrijd van Vogel tegen R.V.V. uit den Haag zal aanvangen; de aftrap geschiedt door den burgemeester dezer gemeente, den heer H. C. A. M. Schölvinck. Tijdens de pauze zal men de 1500 m. hard- loopers kunnen gadeslaan, die weder plaats moeten maken voor de voetballers. Nadat den winnaars door den burgemees ter een prijs zal zijn overhandigd, zal het tweede gedeelte van het wedstrijdprogram Besloten zal worden met prijsuitreiking hoofdzakelijk gewijd zijn aan athletiek. gymnastiek en athletiek door den eerw. heer van Schaik, geestelijk adviseur der vereeniging. Sportliefhebbers, zorgt dat de deelne mers bij aankomst om half 2 het terrein goed bezet vinden. Kostelooze rijwielmerken. Belang hebbenden worden er op gewezen, dat aan vragen tot bekoming van een kosteloos rijwielmerk persoonlijk bij den dienstge- leider der directe belastingen te Pijnacker kunnen worden gericht, die daartoe zitting zal houden in het lokaal der gemeentelijke arbeidsbemiddeling aan den Kerkweg te Pijnacker op de Vrijdagen 17, 24 en 31 Juli, telkens van des namiddags 7 tot 9 u. LISSE Aan de gevolgen overleden. Het 5- jarig zoontje van den heer van Stein, al hier, die Maandag j.l. door een personen auto nabij dg Beekbrug was aangereden, is aan de gevolgen van dit ongeval over leden. LEIDSCHENDAM K.J.M.V. Maandag a.s.; Societeitsavond Donsdag 14 Juli: geen Maria-Congregatie; Vrijdag 17 Juli: Sociëteit. St. Josephsgezellen. Morgen is er we gens den fietstocht naar den Briel alleen ontspanningsbijeenkomst des avonds te 7.30 uur. Dinsdag 14 Juli: Geen Maria-Con gregatie; te 7.30 uur ontspanning. Donder dag 16 Juli: te 8 uur Tooneelclub „Adolf Kolping" en te 7.30 uur Biljartclub A.D.O. Zaterdag 18 Juli: te 7.30 uur ontspanning. NOORDWIJK Van de fiets gevallen. De 14-jarige B. v. d. L., die op den bagagedrager van haar rijwiel een vrienin meevoerde, had gisteravond in de Hoofdstraat het ongeluk de macht over haar stuur te verliezen, waardoor zij kwam te vallen en daarbij zoo leelijk terecht kwam, dat zij haar en kel ontwrichtte en een been brak. Na in een woning te zijn binnengedragen, ver leende dr. Hermanides de eerste 'medische hulp, waarna zij per ziekenauto naar het academisch ziekenhuis te Leiden werd overgebracht. Het in nood verkeerende jacht. In aan vulling op de berichten over het jacht, dat gistermorgen tusschen Noordwijk aan Zee en Katwijk in moeilijkheden verkeerde, vernemen wij thans, dat het jacht een Roe- meensch schip is genaamd „Graita nr. 2". Het schip heeft anker en ketting ver speeld. Men zal later trachten beide op te visschen. De Graita nr. 2, aan boord waarvan zich de kapitein-eigenaar en een opvarende be vinden, is in de Binnenhaven te IJmuiden gemeerd. TER AAR Autotocht ouden van dagen. Het comi té voor ouden van dagen is voornemens Donderdag 23 Juli a.s. met ouden van da gen, die 65 jaren en ouder zijn een auto tocht te maken naar 's Gravenhage en omstreken, indien over de noodige gelden ter bestrijding van de kosten daarvan kan worden beschikt. Te dien einde zal in de volgende week Maandag en Dinsdag 13 en 14 Juli in de gemeente een collecte worden gehouden. Moge het comité ip de medewerking van de ingezetenen rekenen om in de gelegen heid gesteld te worden de ouden van da gen een genoegelijken dag te verschaffen. De ouden van dagen, die 65 jaren en boven dien leeftijd zijn en wenschen mede te gaan, kunnen zich aanmelden voor a.s. Woensdag 15 Juli bij de heeren J. Hogen- boom, M. Robertz, C. T. de Bruin, C. Kroft en J. C. Jansen. Na dien tijd worden geen aanmeldingen meer aangenomen. WOUBRUGGE Boottocht voor ouden van dagen. De feestcommissie 1928 heeft in haar ge houden vergadering besloten op 15 Juli een boottocht te organiseeren voor de ouden van dagen. Deze boottocht zal aanvangen om 1 uur n.m. vanaf de brug over de Woudwetering. De ouden van da gen uit Hoogmade zullen per auto naar Woubrugge vervoerd worden. De boottocht zal gaan over de Brasemermeer en ver volgens rond de Haarlemmermeer. Invalide personen boven den leeftijd van 61 jaren kunnen met hun geleiders ook aan dezen tocht deelnemen.. De weg WoubruggeHoogmade. Ge ruchten doen de ronde, dat binnen korten tijd aan aanvang zou worden gemaakt met de verdere reconstructie van den weg WoubruggeHoogmade, waardoor een prachtige verbinding ontstaat tusschen Lei den en de bekende vischplaatsen Hoogma de en Woubrugge. Officieel zijn deze ge ruchten echter niet bevestigd.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7