ZATERDAG 11 JULI 1936 DE LE1DSCHE OJURAKT EERSTE BLAD - PAG. 3 Leidsch student doodelijk verongelukt Met motor in Drente tegen boerenkar gereden Gisteravond is de ongeveer 20-jarige W. H. Emmerling uit Heiloo bij Alkmaar, student in de rechten hier ter stede, die op den rijksstraatweg met zijn motorfiets in de richting van Assen reed, even voorbij de Norgervaart te Bovensmilde met een door een met paard bespannen melkkar in botsing gekomen en op slag gedood. Het lijk is naar het ziekenhuis te Assen ver voerd. De doktoren Freeve uit Smilde en Kalverkamp uit Assen waren kort na het ongeluk ter plaatse. De motorrijder is van achter tegen den kar opgereden. De po litie heeft een onderzoek ingesteld. De heer W. Emmerling was met eenige vrienden op weg naar de T.T.-races te As sen. Hij woonde in Huize „De Stins" aan de Steenschuur en was eerste-jaars stu dent aan de Universiteit alhier, terwijl zijn oudere broer derde-jaars is. Een tragische omstandigheid is, dat veertien dagen geleden de vader van bei de studenten is gestorven. LEIDSCHE PROCESSIE NAAR DE H.H. MARTELAREN VAN GORKUM. Zooals de advertentie in dit blad ver meldt zal de Leidsche processie naar de Martelplaats in Brielle gehouden worden op Maandag 27 Juli. Het nieuwe in de pro- cissie van dit jaar is, dat het vervoer zal geschieden met touring-cars van de Vios te Wateringen, zoodat de pelgrims zonder overstappen rechtsteeks gebracht worden vóór de bedevaartskerk. Wie de technische film: Van boomschuit tot raketvliegtuig" gezien heeft, maakte de ontwikkeling mee van het verkeer: van uitgeholde boomstam tot oceaanstoomer en rakettenvliegtuig. Zóó moesten ook de bedevaarten mee met het snelverkeer. Zeker zou de pelgrim uit de middeleeuwen die te voet met z'n platte zonnehoed en een waternapje aan zijn reisstaf, de we gen afliep, groote oogen opzetten als hij de pelgrims van heden in de luxe tou ringcars zag stappen. Het karakter van uitwendige boete is dan ook wel verdwe nen uit het wezen van de moderne bede vaarten; dit moet dan ook betrekkelijk door iederen pelgrim persoonlijk worden gezocht en aangevuld. Gebleven is het woord: „bede-vaart". En zeker moet en kan, ook bij al het moderne comfort, die tocht van gebed blijven bestaan. Dit is en blijft de bedoeling ondanks de tou ringcars van de bedevaart naar Brielle: een processie, een opgang van bidden- d e menschen. De intentie van dit jaar is: door de voorspraak van onze Hollandsche martelaren offermoed te vragen voor al len, die vervolgd worden, om wille van de gerechtigheid. Wat dit zeggen wil, hebben de Martela ren aan den lijve ondervonden.. Om wille van de gerechtigheid is hun lichaam als gesloopt door pijnen en fol teringen. Hoevelen hebben vandaag in de Kerk van Christus niet noodig dien offer moed van onze Hollandsche Martelaren? Beschaving en gerechtigheid gaan altijd samen, ze groeien van binnen uit. Waar geen gerechtigheid meer is, is ook geen beschaving meer. En waar geen bescha ving is, neemt men zijn toevlucht tot ge weld om de gerechtigheid op te hangen. Dit ondervonden de Martelaren, dit onder vinden vandaag duizende Katholieken, dat zullen misschien ook wij nog ooit onder vinden. Bidden we voor alle onze broeders en zuners, die vervolgd worden om wille der gerechtigheid, en bidden we voor ons zelf, bij de Martelaarsgraven in Brielle. W. HESSING, Kapelaan. R.K.H.B.S.-OVERGANGSEXAMENS. Bevorderd van de 4e naar de 5e klas: van Berge-Henegouwen, Duindam, Gussenho- ven, v. Kampen, Krol, v. Maarle, Mathot met lof, Oosterman, Waterreus, Versteeg. Voorwaardelijk 1. Herexamen 2, afgewe zen 7. Bevorderd van 3 naar 4: Bosch Quant, Braakman, v. Dam, v. Dijk, de Graaf, van Haasteren, van Kampen, van dei' Poel, de Ruyter, Scholte, van Steijn, Uittenhout, Urlus, van Veldhuizen, de Vreede, Weer- dewburg, Zwartelé, de Zwart. Voorwaar delijk 7. Herexamen 1, afgewezen 4. Bevorderd van 2 naar 3: van Berkel, den Boer met lof, Bots, Brand, Dieben, Geiten beek, Gussenhoven, Hienkens, Knijnenburg, Mank, van Noort, Pley, Pollmann, Zeegers, Cuppen, Beyersbergen, van Brussel, Duin dam, Niekerk, Peerdeman met lof, Plouvier, v. d. Putten, Scholte, Waasdorp met lof, Versney, Zwartelé. Herexamen 5. Afgewe zen 19. Bevorderd van 1 naar 2: Bizot, Groene- wegen, Hosman, Knaapen, Koppers, Kui- lenberg, Onneweer, v. d. Reep, Scholtz, Slats met lof, Stimm, Walraven, Wolff, J. Alke made, S. Alkemade, Beek, Deprez, de Grood, van Haasteren, Hilhorst, Jansen, Kiebert, Onstenk, Pellekoorne, Reizevoort, Schou ten van Sonderen, van der Weyden, Hiep. Herexamen 9. Afgewezen 23. STEDELIJK GYMNASIUM. Overgangsexamens Van de eerste naar de tweede klas: Seb. Begeer, H. F. Bekkers, G. v. d. Beidt, J. F. v. Bemmelen, M. J. Blok, J. Bol, D. Bosma, E. Brederveld, Elsa Brinkgreve, J. Brons- geest, I. H. Brouwer, Elis. de Bruyn, H. C. van Eelen, Ella v. d. Heijden, Bertha Kloots, H. W. F. Ligtenberg, Tiny Lodder, D. Moser, J. A. Roskam, P. van Schaik, Paul. Schröter, A. B. Smelik, R. M. Smits, J. D. Verschoor, E. Vrolijk, Marijke Booy, Tine Cleveringa, W. Colijn, I. v. Ek, Joh. v. Eek, C. v. Eysinga, G. J. Geels, Maria Guljé, Fenne van Ham, Lize ter Heide, A. C. Honders, N. M. Hugenhdltz, H. J. van Iterson, Meta de Jong, Ger. C. Koolloos, A. H. Krieger, C. Krol, Ges. Makkink, F. W. Pijnacker Hordijk, Anna Scheltema, Joh. Sevenster, W. J. Slagter, J. M. van Stralen, W. F. Veltman, L. Wartena, Palli te Wechel, J. P. Westerman, J. J. Woltjer, P. Zwanenburg. Bevorderd 54, niet bevor derd 11. Van de tweede naar-de derde klasse: Ans van Arkel, W. Bloemendaal, J. C. Bosselaar, Noortje van Bueren, Nellie Dedert, I. D. H. Dijk, Hester Dirkse, A. J. Eykman, A. G. van Gilse, K. G. Idema, Elly van Krimpen, J. Legrand, Joh. Lentz, J. Sevenster, L. Tummers, A. Verduin, Aleid de Vries, R. Bakema, R. Bergmann, Paul. Dijckmeester, C. v. Ek, Thea Hoek stra, P. de Josselin de Jong, J. W. H. Kals- beek, A. G. de Kier, K. J. Matze, J. Over- duyn, J. M. Polak, F. J. de Vos, Annie Voorwinden, P. G. Weinberg, Gusta van der Wijden, J. H. de Wit, Geesje de Witte, A. W. Dekker, J. P. van Ham, A. A. Hart- mann, E. G. James, J. W. Jansen, B. F. Krantz, E. J. D. Los, Joke Regtdoorzee Greup, Hansje Schijf sma, P. H. Simon Thomas, G. P. E. Weijer. Bevorderd 45, niet bevorderd 22. Van de derde naar de vierde klasse: E. H. J. Akkringa, M. J. van den Berg, Hel. Blom, S. T. Bok, C. L. Boogerd, J. Cats, Wietske de Groot, Ita van der Hoeven, F. W. I. Hugenholtz, I. Janssen, F. Kalsbeek, A. W. Kattenbusch, Nic. Keasler, Lily Kuiper, D. W. R. Los, T. v. d. Meer, Medd. Muller, J. Perdeck, ThaL Scheltema, C. van Venetië, Jud. Bouman, P. C. Brinke rink, J. Bronsgeest, Anna Eelkema, Const. Eikelenboom, Doro Fauël, Herm. de Groot W. G. P. van der Heijden, W. H. de Jong, J. G. de Jong, N. van Kampen, W. J. Landsman, H. J. Möller, Elis, van Mussen- broek, Molly van Outeren, C. O", van der Plas, G. van Reenen, A. Schouten, Agnes Sormani, Hanny Sprey, Louky Stutterheim, E. de Witte. Bevorderd 42, niet bevorderd 8. Van de vierde naar de vijfde klasse: Suze Barge, C. T. Breebaart, O. H. Brou wer, J. M. A. Collée, Adr. Eykman, G. Korthof, R. P. Kramers, Suze Kramers, Lieuwke Kranenburg. Ada Krijkamp, C. J. J. Laken, Jeanne Ligtenberg, P. S. Loeb C. Markusse, E. Pos, Nelly Roos, C. H. van Schooneveld, P. Sierat, Marie Timp, Alw. de Vos van Steenwijk, Car. I. de Vos van Steenwijk, J. F. Vos, P. Boet, A. G. Bos man, D. A. Brinkgreve, H. van Dam, Ann. Hagens, L. E. van Holk, Famke Idema, R. M. Jansen, Hanna de Jong, J. W. de Jong, Th. C. F. van Kamp, Herm. Krieger, "Hanna de Leeuw, Gerda Makking, W. E. C. Meijer, Elsa Plantenga, J. D. van Fijn- bach, L. M. J. U. van Straaten, J. M. van Til, Toos Veenenbos, F. J. M. Visser, Mach- teld de Vries, J. Zitman. Bevorderd 46, niet bevorderd 7. Van de vijfde naar de zesde klasse: R. H. v. Apeldoorn, Th. L. Bon, C. W. Corts, W. J. Gunning, Elsje van Kampen, J. H. C. Kern, W. A. Krijger, Bertha van Krimpen, G. L. W. de Willy, C. A. O. van Nieuwenhuyze, C. H. Overduyn, Car. H. Roessingh, J. van Santbrink, Paula Smits, P. C. Veltman, Tora de Wijs, Rensje de Witte, Margo Woltjes, Corrie Zandee, Ant. G. Bergsma, C. H. Krantz, Jeanne Krieger, I. Kristensen, L. Kuenen, H. M. A. Los, A. P. H. Schilp, F. J. M. Visser, P. Visser, N. Warmolts. Bevorderd 28. Niet bevorderd 7. Toegelaten tot de eerste klasse: A. B. Ages, D. van Arkel, Agnes H. Avenarius, P. D. Bakker, L. I. Baljé, Anthea H. D. Be geer, C. B. v. d. Berg, D. P. Blok, P. A. Boon, C. A. Bos, J. Brinkering, Danilla J. Busé, A. Donkers, J. W. G. Drayer, N. P. Duindam, W. Glasbergen, L. Guley, Jo hanna Hauschildt, H. v. d. Heul, Marie M. Hyner, A. van Hoik, J. P. Hulsbos, J. W. A. Huibregtse, F. H. Jonkman, P. W. Kaste- leyn, C. A. v. d. Klaauw, G. D. v. d. Kolk, Marie A. Kramers, C. J. M. Kramers, J. LagaayV J. Langhout, G. Laman, A. F. Mul der, Jannie P. v. Nieuwenhuyze, D. M. Of- fringa, A. C. Perdeck, Carola A. J. v. d. Putte, I. C. de Regt, J. R. W. Sanders, Wil- helmina J. Schiltman, P. Sevenster, Grietje van der Sluys, H. G. S. Snijder, M. v. d. Stoel, Cornelia M. Vooys, A. M. Vreeburg, H. O. v. Vreeswijk. Tot de tweede klasse: Ada Bakhuizen v. d. Brink, Henney v. Cleeff. Tot de derde klasse: A. C. J. Lach de Bère. Tot de vierde klasse: Jac. B. Hermans, P. van Sluis. Hier ter stede zijn geslaagd: voor costumière: de dames N. v. Noort, N. Veeren, C. v. d. Veer, Gr. Verhoeven, C. Groenwegen, J. v. Bergen Henegou wen, W.,v. d. Mijden en N. v. d. Meer, Zoeterwoude. Voor lingerie: Toos Hunck, A. Polanen, R. Verberg, A. Stol, L. Trel, L. Groene- wegen en B. Veeren. Allen leerlingen van de Modevakschool van „De Voorzienigheid", Hoogewoerd, Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 1934. Visscherijmaatschap- pij Nederland, Katwijk aan Zee, v. d. Vegt- straat 2. De statuten zijn gewijzigd. Wijz. handelsn. in: N. V. Visscherijmaatschap- pij Nederland. Geveilde perceelen Ten overstaan van notaris J. A. van Ha mel alhier: winkelhuis en erf Hoogewoerd 50 in bod 2100, kooper de heer N. J. Moonen qq. alhier voor 2100. Ten overstaan van waarn. notaris E. A. J. Reijntjes alhier: huis met tuin te Leiderdorp, Hoofdstraat 43 D in bod ƒ3500, kooper de heer M. van der Velden qq. te Leiderdorp voor f 4300; huis Uiterstegracht 38 in bod f 770, kooper de heer E. de Jongh qq. alhier voor 770; huis le Haverstraat 32i n bod f 470, kooper de heer P. van der Kleij qq. te Oegstgeest voor ƒ471; huis Lammermarkt 9 is niet gegund. LEIDSCHE BURGERWACHT. De Jaarvergadering. Door de Leidsche Burgerwacht werd gis teravond in den Foyer van Den Burcht haar jaarvergadering gehouden, welke zeer goed bezocht was. Te ruim acht uur opende de voorzitter, mr. F. J. J. Trapman, deze bijeenkomst met een welkomstwoord tot alle aanwezi gen in het bijzonder tot den eere-voorzit- ter mr. Pijnacker Hordijk en luit. Steen- hauer. Tevens spreekt hij zijn voldoening uit over het feit de mobile colonne hier in zoo'n grooten getale aanwezig te zien, waarbij hij wijst op de successen door deze colonne geboekt in haar korte bestaan. Vele prijzen en onderscheidingen heeft zij weten te bemachtigen waaruit spr. con cludeert, dat de prestaties zich steeds in stijgende lijn bewegen. Met den wensch, dat de Leidsche Burgerwacht moge groeien en bloeien en vertrouwende, dat haar le den eensgezind en paraat voor hun taak zul len zijn, zoo dit noodig mocht blijken ver klaart de voorzitter de vergadering ge opend. Daarna deelt hij mede, dat door den in specteur der Burgerwachten is verzocht er rekening mede te willen houden, dat het secretariaat en het commando niet samen kunnen gaan. Door het bestuur is daarom als secretaris aangewezen de heer J. H. v. Staveren. De notulen worden daarna gelezen door den oud-secretaris, commandant v. Mens. Zij werden, na eenige opmerkingen naar aanleiding van de notulen, goedgekeurd, waar de voorz. een woord van dank aan toevoegde. Een schrijven was ingekomen van den heer A. Bisschop, waarin hij mededeelt, dat hij wegens gezondheidsredenen tot zijn spijt genoodzaakt is als bestuurslid te be danken. Op voorstel van den voorzitter zal hem namens de L. B. daarvoor in een schrijven worden dank gebracht. Idem over het tijdschrift voor de Bur gerwachten waarop een aantal abonnemen ten zijn genomen ter verspreiding onder de leden. Idem vermeldende het bedrag van de subsidie, dat is vastgesteld voor het hou den van oefeningen enz. De commandant leest daarna het jaar verslag dat begint met een propagandis tisch woord voor het Burgerwacht Insti tuut, dat hij noemt een Vredes-Instituut. Verder zegt hij, dat ook de Minister groo te waarde hecht aan het bestaan der Bur gerwachten welker leden, geheel vrijwil lig, wenschen op te komen voor het wet tig gezag. Alhoewel de inkomsten dalende zijn, door vermindering van subsidie, kun nen geen gelden voor prijzen meer be schikbaar worden gesteld, wat niet weg neemt, dat deze toch uit eigen krachten zullen worden bijeengebracht. Den heer van Leeuwen Sr. wordt een woord van dank gebracht voor zijn leiding bij de schietoefeningen, den heer de Jager voor zijn gymnastieklessen, terwijl een spe ciaal woord gericht werd tot den heer Gijs- berti Hodenpijl voor wat hij tot stand heeft gebracht van de geuniformde colonne en de opgevoerde prestaies door de scher mers. Ook de heeren de Groot en Romijn werden in betuigingen van dank niet ver geten. Na er op gewezen te hebben, dat de L. B. in een uitstekende en meest vriendschappelijke verhouding staat tot de Burgerwachten in den omtrek wordt het keurig verzorgd verslag besloten. Een applaus was de dank voor den steller en de voorz. voegde daaraan het zijne toe. Het financieel verslag van den penning meester gaf aan ontvangsten 6719.05 en uitgaven f 2215.51, alzoo een batig saldo zijnde 4503.54. De kascommissie, bij monde van den heer mr. v. d. Tas, bracht een woord van dank voor het accurate beheer en verzocht de vergadering den penningmeester te déchar- geeren, waar de vergadering onder applaus ge 'olg aan geeft. Op voorstel van den voorz. wordt daar na besloten de bestuursverkiezing en de rondvraag, wegens het vry late uur uit te stellen tot een volgende vergadering, vast te stellen binnen 3 weken. Hiermede gaat de vergadering accoord. De prijsuitreiking, die daarna volgde nam geruimen tijd in beslag. De prijzen werden behaald als volgt: Scherp 1935: mr. F. J. J. Trapman-be ker: J. H. van Staveren, 135 punten. Afd. A.: 1. F. v. d. Velden, 2. Jaspers. Afd. B.: 1. F. Zeilstra, 2. S. Scheffer, 3. F. v .d. Mark. Afd. C.: 1. P. Gadri, 2. J. Mulder. Afd. D.: 1. W. v. d. Steen. Vrije Baan: 1. v. Staveren, 2. W. v. d. Steen, 3. Fa v. d. Velden, 4. L. v. Es, 5. de Boer, 6. v. Leeuwen Sr., 7. Jaspers. Idem, jonge leden: 1. Den Uijl. Bij den kringwedstrijden te 's-Graven- hage werd door de heer O. F. Koreman den 14den en J. H. van Staveren den 15den prijs behaald. Schietvaardigheid B: C. den Uijl. Schutterkoning B. W. en Kring Leiden: F. v. d. Velden. Koningschutter le klas: F. v. d. Velden. Buks wedstrijden 19351936: Kampioen: J. H. v. Staveren met 288 p. (300). Afd. A.: 1. Beurze 190, 2. J. v. Ek 189, 3. J. van Staveren 188 punten. Afd. B.: 1. J. Devilee 194, 2. L. v. Es 19 punten. Afd. C.: 1. L. Romein 190, 2. F. Zeilstra 187 en 3. A. G. v. Leeuwen 186 p. Afd. D.: 1. Pompe 179, 2. Weber 163 en 3. W. v. Weizen 162 p. Meeste rozen: J. v. Ek. Afd. schermen: le prijs D. Brusse, 2e pr. L. Segaar en 3e pr. S. Brugman. De voorzitter sloot hierna met enkele woorden deze vergadering en diep een tot weerziens toe voor de vervolg-jaarverga- dering. Wegens plaatsgebrek worden dezen keer de bioscoop-recensies Maandag opgenomen. Wij verwijzen naar de Donderdag geplaat ste advertienties en naar de agenda. UIT DE OMGEVING WASSENAAR Melk en eieren. Op den hoek Grave- straat en Molenplein werd een drie-wie- lige bakfiets, bestuurd door den 22-jarigen J. M. B. aangereden door een vrachtauto, bestuurd door W. v. R. De bakfiets werd totaal vernield, terwijl de inhoud, be staande uit melk en eieren, op straat werd geworpen. Er kwamen geen persoonlijke ongelukken voor. Tegen W. v. R. is proces verbaal opgemaakt. VOORHOUT Kostelooze belastingplaatjes. Op Maandag a.s. van 25 uur en op Dinsdag 14 Juli van 79 uur bestaat er voor be langhebbenden, wier naam begint met een der letters A t.m. M. gelegenheid tot aan vragen van een kosteloos rijwielbelasting- merk. Op 16 Juli van 79 uur bestaat die gelegenheid voor hen wier naam begint met een der letters N. t.m. Z. Wegenbelasting. Naar wij vernemen ligt het in het voornemen van den ont vanger om in den loop der komende week de aanmaningen der wegenbelasting te zenden aan hen die nog niet aan hun be lastingplicht voldeden. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Voor het Mulo-diploma A. Is geslaagd de heer G. Baane. Aanbesteding. Door den architect, den heer U. Rietveld, alhier, is gisteren aanbe steed namens het bestuur van de gymnas- tiekverg. „Hou-Vast", het bouwen van een Turnhal aan de Van Velzenstraat. De uit slag was als volgt: H. Oudenes 5024.F. Donker 4989.Snel en Henry 4989. A. v. Dam ƒ4981.—: C. Snel ƒ4949.—; A. J. J. v. Engelen ƒ4897.L. A. J. Arke- steijn 4877.Gebrs. v. Wijk en Bons ƒ4821.W. v. Egdom ƒ4699.A. Bergs- hoeff ƒ4640.W. Barreveld ƒ4508.W. v. d. Louw 4495.M. Hoek 5186.De gunning is aangehouden. Diefstal. Ten nade'ele van den heer B. werd in de Raadhuisstraat van zijn rij wiel een electrische lantaarn Ontvreemd. Bij een bewoner in de Hugo de Groot straat werd de muntgasmeter opengebroken en den inhoud daaruit ontvreemd. LAATSTE BERICHTEN ZIEKTE VAN WEIL. In het algemeen ziekenhuis te Zutphen is opgenomen het 12-jarig zoontje van den heer G., dat sinds eenigen tijd last had van buik- en hoofdpijn. Daar zijn toestand verergerde, oordeel de de huisdokter het beter, het kind in het ziekenhuis te doen opnemen. Na herhaald bloedonderzoek is thans gebleken, dat de jongen lijdende is aan de ziekte van Weil. Het is niet te gaan, waar de jongen de infectie heeft opgeloopen, daar hij o.m., be halve in een zwembad te Zutphen, ook te Apeldoorn heeft gezwommen. De inspecteur van de Volksgezondheid, de heer Veegers uit Nijmegen, oordeelde het, na overleg met de doktoren, niet noo dig, bijzondere maatregelen te nemen. HET AUTO-ONGELUK MET DE MILITAIRE AUTO TE OTTERLOO. Toestand .van den weg de oorzaak. Het onderzoek in verband met het auto ongeluk bij Otterloo is thans door den commissaris van politie te Ede beëindigd. Het ongeluk moet worden toegeschreven aan den toestand van den weg en niet aan de snelheid, waarmede gereden is. Deze was zeer gering. Op het stoffelijk overschot van de slachtoffers is sectie verricht. De begrafenis der beide omgekomenen zal Maandag a.s. met militaire eer plaats heb ben te 's-Heerenberg en te Oosterbeek. De toestand van den eersten luitenant Albarda, die in het gemeente-ziekenhuis te Arnhem wordt verpleegd, is gunstig. DE „VIERDE INTERNATIONALE" ZOU TE BREDA VERGADERD HEBBEN. Is „Le Jour" goed ingelicht? Volgens het „Dagblad van Noord-Bra bant" van heden zou het bericht in het Pa- rijsche blad „Le Jour" waarvan in den loop dezer week gewag is gemaakt in de Nederlandsche pers over een communis tische samenzwering, welke op 30 Juni in het grootste geheim te Breda heeft plaats gehad, geen fantasie geweest zijn, zooals gemeld werd, maar inderdaad met -de wer kelijkheid overeen komen. Ruim een vijf tigtal communisten uit Nederland, België en Frankrijk zou volgens het blad, Dinsdag 30 Juni in een particuliere ruimte, be schikbaar gesteld door een ingezetene van Breda beraadslaagd hebben over de mo gelijkheid eener revolutionnaire actie in West-Europa. Het zou hier geen communisten van de Derde Internationale, die van Moskou, be treffen, maar die van de Vierde Interna tionale, de aanhangers van Trotzki. De politie-autoriteiten zijn aldus het „Dagblad van Noord-Brabant" volko men op de hoogte van de samenzwering. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassen. Lido: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Wilhelmus Karl z. van W. de Groot en A. Becker Arie z. van H. H. W. v. d. Ster en B. E. Stikkelorum Gijsbertus z. van Chr. M. Broos en E. M. P. Oudshoorn Margaretha d. van D. Ze gel en L Keur Petronlla Antonia d. v. S. v. d. Klaauw en J. A. Planken Ca tharine Maria Helena d. van Th. A. J. Heuzen en C. H. Karreman Adrien Jo- hon z. van L. J. den Houter en J. J. v. d. Nadort. Ondertrouwd: Ph. J. van Leeuwen wedn. 45 j. en W. W. Schümann jd. 35 j. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 10 Juli. Groentenveiling. Per 100 stuks: Andijvie 0.501.50, kroten 1.002.10, komkommers f 1.003.80, bloemkool I 2.20—12.70, idem II f 1.50 6.00, roodekool 1011, meloenen 12 28, pieterselie 3070 cena, radijs 0.60 2.50, kropsalade 0.501.30, selderie 0.30—1.00, uien 0.80—1.80, wortelen 2.30—6.70, rabarber 0.40—1.00, perzi ken 111, per 100 kg.: snijboonen f 12— 38, stokboonen 2736, stamboonen f 15 26, tuinboonen f 24, doperwten 617 peulen f 415 postelein 25, spinazie f 2 9, tomaten A 9.4012,B 11.80 14, C 6.60—9.80, CC 4—7, wortelen W 6, aardappelen f 3.504.90. 11 Juli. Boter, prima fabrieksboter 1.57, prima boerenboter 1.301.45 per kg. Aanvoer 1640 kg. Turfmarkt van 6 tot en met 11 Juli. Lange turf geen aanvoer, prijzen 67 per 100 stuks. VEUR, 10 Juli. Groentenveiling. Eng. komkommers le soort 1.803.80, 2de soort 1.202.40, 3e soort f 1.wankl. 1.001.20, gele komkommers le soort 1.202.10, 2e soort 1.00—1.40, 3de soort 1.—, kropsla 1.00—1.60, 2e soort 0.50— I.00, peen 4.507.50, bloemkool 6.50 II.20, 2e soort 3.506.00, uitschot 1.50 3.00, Tomaten midd. 4.806.00, gr. ronden 5.006.20, 2e soort 3.804.30, 3e soort f 1.202.00, bonken 3.004.20, rijp 3.005.00, andijvie per 100 0.70 1.80, spinazie per 4 kg. 1236 cent, poste lein 3.506.50, rabarber per 100 bos 1.503.00, snijboonen 3038 cent, sper- cieboonen 20—28 cent, radijs 1.50, selde rie 0.501.50, peulen 718 cent, tuin boonen 3.507.50, doperwten 616 cent, meloenen 1435 cent, druiven 1718 cent roode en witte bessen 610 cent. TER AAR, 10 Juli. Centrale Veiling. Spinazie 29—37 cent, andijvie 533 een*, peulen 3051 cent, doperwten 3072 cent capucijners 47 cent, witte capucijners 80 cent, tuinboonen 2030 cent. snijboo nen 2.503.30, stek 0.701.70, prin- cesseboonen 2.602.90, dubb. stamb. 1.90 2.30, kroten 1.902.20, postelein f 2.00 3.60, selderie f 0.901.80, zuring 4 cent, peen 2—6 cent, breekpeen 24 cent, ra barber 0.901.20, sla 0.502.40, bloem kool 1.5010.30, komkommers 0.90 3.00, aardbeien 712 cent, tomaten 1.90 6.20, peterselie 70 cent, koolrabi 3.29. aardappelen f 3.70, Augurken, fijn f 2.90. fijnbasterd f 1.30, basterd 50 cent, grof 59 cent, grof II 7095 cent, bommen 80 cent, stippel 35 cent. Volgende week is er voor- loopig alleen Dinsdag géén veiling. ROELOFARENDSVEEN, 10 Juli. Groen tenveiling. Sla 0.501.70 per 100 krop, snijboonen 2.903.15, stek f 1.751.80. princesseboonen f 2.402.45, peulen f 0.30 1.65, doperwten 5066 cent, capucijners 47 cent, tuinboonen 2426 cent per 10 kg. Augurken: Basterd 65 cent, grof 5565 cent, bommen 5055 cent, stek 40 cent per 25 kg. KATWIJK a. d. RIJN, 10 Juli. Groenten veiling. Per kist van 25 kg.: Eerstelingen 0.87^1.05 en Drielingen 5070 cent, per 100 bos bospeen 7.109.40, rabarber 2.80—3.60, per 100 stuks: sla 0.70—1.40 bloemkool 89 RIJPWETERING, 10 Juli. Eiercnveiling. Aanvoer: 2612 kippeneieren 2.503.10, 28 eendeneieren 2.30 per 100 stuks, 75 kg kaas 3242 cent per kg., 8 duiven 1012 cent, 9 hanen 1724 cent en 4 konijnen 60 tot 70 cent per stuk. ALPHEN a. d. RIJN, 10 Juli. N.V. Tuin bouwveiling. Tuinboonen f 3.804.60, Heereniboonen f20.4021.30, Snijboonen f 19.10—27.50, Postelein f2.30—3.20, Selde rij f 0.60—1.40, Peen f 5—8.80, Kroten f 3.10, Uien f 1.30—1.90, Andijvie f 1—2.10 per 100 bos. Kropsla fl.102.Komkommers f 1.80—3.40, Bloemkool I f 8—12.—idem II f 1.507.Roodekool f7.10 per 100 stuks. Aardbeien f 11—14.20, Bessen f6.50—11.90, Kersen f4.709.10 per 100 pond. Eierenveiling. Aanvoer 4600 stuks. Kippeneieren f 2.403.Eendeneieren f 2.30 per 100 stuks. NOORDWIJKERHOUT, 10 Juli. „De Een dracht". Aardbeien 3655 ct. per slof. Tuin-" boonen 2161 ct. per zak. Dubb. boonen f 1.95—2.15. Peulen f 1.25—1.90. Wonders f 0.600.90. Blauwe schokkers f 0.601.15. Capucijners f 0.701.15. Raspers f 0.600.80 Doperwten f 0.601.00. Krombeken f 0.75 1.20 alles per 10 K.G.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3